airol

lab_rat

Member
Απ: airol

kapamarou είπε:
μπορουμε να δουμε και αλλες ουσιες με καρατολυτικη δραση,αλλα η lacurex που ειναι κερατολυτικη δεν ειδα να φτανει την airol,αυτο σημαινει οτι η τρετινοιν κανει πολυ περισσοτερα στο δερμα απο κερατολυση
για την σκινορεν εχω ξεκαθαρη αποψη πλεον,δεν πλησιαζει την airol και απο φαινεται και απο δικες σας μαρτυριες δυσκολευει και την απορροφηση της μινοξιδιλης,οι περισσοτεροι ειχαν κατηφορα με 15αρα μινοξ και δουλεψε καλυτερα η 5αρα.
χωρις αζελαικο θα ηταν αντιθετο το αποτελεσμα.
η airol ειναι αναντικαταστατη σε αυτα που κανει.
πρεπει να στραφουμε σε συνδιασμους μαζι της
Εγω με τη 10αρα minox-azelaic (με pg) ειδα βελτιωση, μεχρι που πλακωσαν οι ερεθιμοι! Στη 15αρα με γλυκερινη δεν ειδα! Οποτε ή δεν ειναι το ιδιο αποτελεσματικη η γλυκερινη ή -πιο πιθανο- η retinol η η καφεινη που εχει μεσα η 15αρα το χαλανε!
Παρεπιπτοντως... Διαβασα οτι κερατολυτικες ιδιοτητες εχει η (...μαντεψε...) αλοη! Την οποια οσοι εχουν χρησιμοποιησει doubleA ξερουν ποσο καλο οχημα ειναι!
Αν ανακατεβαμε μινοχ-αλοη πριν την εφαρμογη??
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

Lab_hair είπε:
Εγω με τη 10αρα minox-azelaic (με pg) ειδα βελτιωση, μεχρι που πλακωσαν οι ερεθιμοι! Στη 15αρα με γλυκερινη δεν ειδα! Οποτε ή δεν ειναι το ιδιο αποτελεσματικη η γλυκερινη ή -πιο πιθανο- η retinol η η καφεινη που εχει μεσα η 15αρα το χαλανε!
Παρεπιπτοντως... Διαβασα οτι κερατολυτικες ιδιοτητες εχει η (...μαντεψε...) αλοη! Την οποια οσοι εχουν χρησιμοποιησει doubleA ξερουν ποσο καλο οχημα ειναι!
Αν ανακατεβαμε μινοχ-αλοη πριν την εφαρμογη??
απο παρενεργειες μηδεν,χωρις καθολου φαγουρες,και λιγο λιγοτεροι ερεθισμοι,το εχω κανει αλλα εκεινο το διαστημα χρησιμοποιουσα μονο airol χωρις μινοξ :chinscratch
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

Εγω με τη 10αρα minox-azelaic (με pg) ειδα βελτιωση, μεχρι που πλακωσαν οι ερεθιμοι! Στη 15αρα με γλυκερινη δεν ειδα! Οποτε ή δεν ειναι το ιδιο αποτελεσματικη η γλυκερινη ή -πιο πιθανο- η retinol η η καφεινη που εχει μεσα η 15αρα το χαλανε!
αν ανακατευονται πολλες ουσιες μαζι στο ιδιο σκευασμα ετσι γινεται,οι αλληλεπιδρασεις δινουν ρεστα ::)

Αν ανακατεβαμε μινοχ-αλοη πριν την εφαρμογη??
καλυτερα ταυτοχρονη εφαρμογη μια μια ουσια για να ξερουμε οτι πηγανε ισομερως εκει που θελουμε η καθε μια
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

Παρεπιπτοντως... Διαβασα οτι κερατολυτικες ιδιοτητες εχει η (...μαντεψε...) αλοη! Την οποια οσοι εχουν χρησιμοποιησει doubleA ξερουν ποσο καλο οχημα ειναι!
Αν ανακατεβαμε μινοχ-αλοη πριν την εφαρμογη??
την καλυτερη απορροφηση απο ολα,ακομα και απο τον συνδιασμο μινοξ,airol,daktodor.την κανει η τοπικη isotretinoin,την εχω δοκιμασει αλλα θελει προσοχη,λιγη ποσοτητα μαζι με μινοξ στην αρχη μεχρι να συνηθησει το σωμα
 
Απ: airol

KAPA η ερολ τι παρενεργειεσ προκαλει οπικα η εσωτερικα?γιατι εμενα μετα απο 10 μερεσ ουτε κοκκινιλεσ ουτε τιποτα...μονο σεντινγκ κ αυτο μειωνεται
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

THANASIS ATHANASIOY είπε:
KAPA η ερολ τι παρενεργειεσ προκαλει οπικα η εσωτερικα?γιατι εμενα μετα απο 10 μερεσ ουτε κοκκινιλεσ ουτε τιποτα...μονο σεντινγκ κ αυτο μειωνεται
οπτικα μονο ερεθισμους και ξεφλουδισματα,αλλα οχι σε ολους
παρενεργειες εσωτερικα, σαν φαρμακο εχει τερατογονο δραση,αλλα οχι τοσο πολυ σαν το roaccutan.
καλο θα ειναι να την διακοψουμε μηνες πριν κανουμε αποπειρα τεκνοποιησης
 
Απ: airol

ΚΑΠΑ την ντακτοντορ(η οποια ειναι κορτιζονουχα αν δε κανω λαθοσ και χρησιμοποιειται στα γεννητικα οργανα)την βαζουμε πριν την ερολ μετα? μαζι?τι ακριβωσ παιζει?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

THANASIS ATHANASIOY είπε:
ΚΑΠΑ την ντακτοντορ(η οποια ειναι κορτιζονουχα αν δε κανω λαθοσ και χρησιμοποιειται στα γεννητικα οργανα)την βαζουμε πριν την ερολ μετα? μαζι?τι ακριβωσ παιζει?
κορτιζονουχα ειναι.
εγω βαζω πρωτα airol,ριχνω την μινοξιδιλη,κανω μασαζ να πανε στα σημεια που θελω,μετα βαζω daktodor στο δαχτυλο και απλωνω με μασαζ ξανα να παει και η daktodor στα σημεια.
μπορεις και να βαλεις και τις δυο κρεμες,μετα να ριξεις μινοξιδιλη και απλωνεις με μασαζ,οπως σε βολευει
η daktodor δεκαπλασιαζει την ταχυτητα επανεκφυσης της μινοξιδιλης.
με επιφυλαξη λεω οτι θα παει και λιγο περισσοτερο την επανεκφυση
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

για να ειμαι ακριβης η daktodor θα παει περισσοτερο την επανεκφυση της μινοξιδιλης αλλα οχι σε ολους
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

THANASIS ATHANASIOY είπε:
μερσι καπα...δοκιμαζουμε κ βλεπουμε...αυτην τη βαζουμε για μια βδομαδα και τερμα?
απο μετρησεις που εγιναν βρεθηκε οτι η υδροκορτιζονη σε διαστημα 7 ημερων δεν προλαβαινει να αλοιωσει την επιδερμιδα

http://translate.google.gr/translate?hl=el&sl=en&u=http://www.hairsite.com/hair-loss-info/corticosteroid-betamethasone.htm&ei=Bn8yT_eGNsTu8QP3ttXaBg&sa=X&oi=translate&ct=result&resnum=1&ved=0CCUQ7gEwAA&prev=/search%3Fq%3Dhydrocortisom%2Bhairloss%26hl%3Del%26client%3Dfirefox-a%26hs%3D1lT%26rls%3Dorg.mozilla:en-US:eek:fficial%26prmd%3Dimvnsfd

7 μερες daktodor+minox= 2,5 μηνες μινοξ
με το πρωτο περισσοτερη επανεκφυση
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

show_palmettos

New Member
Απ: airol

Καπαμαρου εχει αλλαξει ομως το συστημα στα φαρμακεια....αν ζητησω σε ενα οποιοδηποτε φαρμακειο κρεμα αιρολ χωρις να εχω συνταγη γιατρου δε θα μου τη δωσουνε οπως γινοτανε παλια...εκτος αν ξερεις καποιο συγκεκριμενο φαρμακειο που να το κανει αυτο
γιατι τωρα το να βαζει καποιος σκετη μινοξιδιλη δε λεει....θελει κ αιρολ μαζι που μειωνει dht κ σμηγμα
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

show_palmettos είπε:
Καπαμαρου εχει αλλαξει ομως το συστημα στα φαρμακεια....αν ζητησω σε ενα οποιοδηποτε φαρμακειο κρεμα αιρολ χωρις να εχω συνταγη γιατρου δε θα μου τη δωσουνε οπως γινοτανε παλια...εκτος αν ξερεις καποιο συγκεκριμενο φαρμακειο που να το κανει αυτο
γιατι τωρα το να βαζει καποιος σκετη μινοξιδιλη δε λεει....θελει κ αιρολ μαζι που μειωνει dht κ σμηγμα
δεν αλλαξε καποιο συστημα,δεν υπαρχει συστημα σε αυτην την χωρα,ειμαστε ενα ξεφραγο αμπελι.
δοκιμασε και θα δεις οτι πιο δυσκολα αγοραζεις τσιγαρα απο το περιπτερο παρα airol απο φαρμακειο
 

akol

Member
Απ: airol

show_palmettos είπε:
Καπαμαρου εχει αλλαξει ομως το συστημα στα φαρμακεια....αν ζητησω σε ενα οποιοδηποτε φαρμακειο κρεμα αιρολ χωρις να εχω συνταγη γιατρου δε θα μου τη δωσουνε οπως γινοτανε παλια...εκτος αν ξερεις καποιο συγκεκριμενο φαρμακειο που να το κανει αυτο
γιατι τωρα το να βαζει καποιος σκετη μινοξιδιλη δε λεει....θελει κ αιρολ μαζι που μειωνει dht κ σμηγμα
δεν νομιζω να εχει αλλαξει τι συστημα στα φαρμακεια.αν ειναι να αγορασεις και να πληρωσεις σου τα δινουνε.χθες πηρα airol...περιορισμος υπαρχει πλεον στην συνταγογραφηση.οπου συμμετεχει το κρατος
 

show_palmettos

New Member
Απ: airol

κοιτα,η αιρολ ειναι για την ακμη,αν με δει ο φαρμακοποιος στο προσωπο κ δει οτι δεν εχω ακμη,μπορει να με ρωτησει για ποιο λογο την αγοραζεις,κ αν του απαντησω ''για αλλον'' τοτε θα πει να συνταγογραφηθει...
που να ξερει οτι θα το αγορασω για τα μαλλια...γιατι αν πεις στην ελλαδα σε οποιοδηποτε φαρμακεια οτι θελεις αιρολ για τα μαλλια ,θα σε κοιταξουνε λες κ εισαι εξωγηινος
μακαρι ομως να ειναι ετσι οπως τα λες κ σε οποιο φαρμακειο παει καποιος να μπορει να παρει ελευθερα την κρεμα αιρολ
παντως την ισοτρετινοινη δεν τη δινουνε με τιποτα (τα χαπια της εννοω )
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

show_palmettos είπε:
κοιτα,η αιρολ ειναι για την ακμη,αν με δει ο φαρμακοποιος στο προσωπο κ δει οτι δεν εχω ακμη,μπορει να με ρωτησει για ποιο λογο την αγοραζεις,κ αν του απαντησω ''για αλλον'' τοτε θα πει να συνταγογραφηθει...
που να ξερει οτι θα το αγορασω για τα μαλλια...γιατι αν πεις στην ελλαδα σε οποιοδηποτε φαρμακεια οτι θελεις αιρολ για τα μαλλια ,θα σε κοιταξουνε λες κ εισαι εξωγηινος
μακαρι ομως να ειναι ετσι οπως τα λες κ σε οποιο φαρμακειο παει καποιος να μπορει να παρει ελευθερα την κρεμα αιρολ
παντως την ισοτρετινοινη δεν τη δινουνε με τιποτα (τα χαπια της εννοω )
ολα στα δινουν,εχω και roaccutan,αλλα αφησε το στην ακρη αυτο,παιρνεις πολυ φορα :tease:
πας απο το ενα ακρο http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,3744.0.html
στο αλλο http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,2819.405.html
 

show_palmettos

New Member
Απ: airol

οχι ρε συ...τα χαπια ισοτρετινοινης το ειπα γιατι πεταω που κ που κανα σπυρι στο προσωπο... αλλα τα χα ζητησει κ δεν τα δινανε (το θελα για το προσωπο)
νταξει την τρετινοινη-αιρολ που την θελω για να τη συνδυασω με μινοξ μπορει να τη δινουνε γιατι δεν ειναι τοσο βαρια οσο η ισοτρετινοινη
 

frank

New Member
Απ: airol

show_palmettos είπε:
οχι ρε συ...τα χαπια ισοτρετινοινης το ειπα γιατι πεταω που κ που κανα σπυρι στο προσωπο... αλλα τα χα ζητησει κ δεν τα δινανε (το θελα για το προσωπο)
νταξει την τρετινοινη-αιρολ που την θελω για να τη συνδυασω με μινοξ μπορει να τη δινουνε γιατι δεν ειναι τοσο βαρια οσο η ισοτρετινοινη

Αν σε ρωτήσουν για την airol πες ότι δεν είναι για εσένα.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

show_palmettos είπε:
οχι ρε συ...τα χαπια ισοτρετινοινης το ειπα γιατι πεταω που κ που κανα σπυρι στο προσωπο... αλλα τα χα ζητησει κ δεν τα δινανε (το θελα για το προσωπο)
νταξει την τρετινοινη-αιρολ που την θελω για να τη συνδυασω με μινοξ μπορει να τη δινουνε γιατι δεν ειναι τοσο βαρια οσο η ισοτρετινοινη
το χαπια ισοτρετινοινης λεγονται roaccutan
 

akol

Member
Απ: airol

show_palmettos είπε:
οχι ρε συ...τα χαπια ισοτρετινοινης το ειπα γιατι πεταω που κ που κανα σπυρι στο προσωπο... αλλα τα χα ζητησει κ δεν τα δινανε (το θελα για το προσωπο)
νταξει την τρετινοινη-αιρολ που την θελω για να τη συνδυασω με μινοξ μπορει να τη δινουνε γιατι δεν ειναι τοσο βαρια οσο η ισοτρετινοινη
τα roaccutan τα δινουνε ελευθερα χωρις συνταγή,αν ειναι να πληρωσεις.
 
Μπλουζα