airol

Bouklas

Well-Known Member
Chs είπε:
Η φινα είναι άγνωστο το πότε, για πόσο, και αν θα εμφανίσει αν. ενέργειες.. Συνήθως τις κάνει στην αρχή.
Πέρα από αυτό θεωρώ υπερβολή την airol.. ειδικά χ2 την ημέρα
Με big 2 είσαι τούρμπο ήδη δλδ..
Βέβαια αν εσύ γουστάρεις να ακολουθήσεις αυτό το σχήμα η γνώμη μου περισσεύει ;)

Τι να πω ρε φιλε μέχρι στιγμής καμια παρενέργεια με όλα αυτά και κλείνω 1 μηνα.
Είμαι norwood 2 με 3. Είπα μήπως με αυτό τον τρόπο ξέρω γω δυναμώσουν τα μαλλιά και ότι είναι να γίνει προς καλύτερο με αποτέλεσμα πιο γρήγορα.
Αυτό που βλέπω μέχρι στιγμής είναι πως στο υπάρχον μαλλί η τρίχα έχει γίνει πιο δυνατή πιο αγρια. επανεκφυση δεν μπορώ να καταλάβω ακόμα αν έχει γίνει κάτι.
Πέρυσι φιλε είχα πάει σε δερματολόγο μου είχε γράψει τη μινοξιδίλη botafex 1 μπουκάλι, για ένα μηνα αυτό χρησιμοποίησα και έπαιρνα και χάπια πριοριν extra για 3 μήνες, μπορώ να σου πω φιλε τα μαλλιά μου "τουμπανιασαν" και είχα βγάλει και νέες τρίχες! Δεν το πίστευα.
Το botafex σε κάποια φάση μου έκανε φαγούρα αλλα παρόλα αυτά το τελειωσα το μπουκάλι και έμεινα με τα πριοριν. Το ότι είχα δει διαφορα μεγάλη στα μαλλιά μου αυτό ήταν στάνταρ φιλε! Μόλις μου τελειωσε και το πριοριν τα σταμάτησα και όλα, λέω ok θα μινει ετσι τώρα :p αλλα βλακείες! Τους τελαυταιους μήνες είχα πάλι πρόβλημα μεγάλο :/ και αρχισα να διαβάζω εδώ το forum! εδώ έμαθα πως το botafex ήταν μινοξιδίλη για πρώτη φορα :D και διαβάζοντας όλα όσα λέτε εδώ λέω με το rogain και την φιναστερίδη εδώ δούλεψε το botafex με αυτά θα είμαι ακόμα καλύτερα :D και έτσι ξεκίνησα την θεραπεία μου, και κατάλαβα πως την μινοξιδίλη αφού την κόψω μετά από κάποιο καιρό θα χάσω τα μαλλιά που θα εχω αποκτήσει :/
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Chs

Μέλος του προσωπικού
Bouklas είπε:
Chs είπε:
Η φινα είναι άγνωστο το πότε, για πόσο, και αν θα εμφανίσει αν. ενέργειες.. Συνήθως τις κάνει στην αρχή.
Πέρα από αυτό θεωρώ υπερβολή την airol.. ειδικά χ2 την ημέρα
Με big 2 είσαι τούρμπο ήδη δλδ..
Βέβαια αν εσύ γουστάρεις να ακολουθήσεις αυτό το σχήμα η γνώμη μου περισσεύει ;)

Τι να πω ρε φιλε μέχρι στιγμής καμια παρενέργεια με όλα αυτά και κλείνω 1 μηνα.
Είμαι norwood 2 με 3. Είπα μήπως με αυτό τον τρόπο ξέρω γω δυναμώσουν τα μαλλιά και ότι είναι να γίνει προς καλύτερο με αποτέλεσμα πιο γρήγορα.
Αυτό που βλέπω μέχρι στιγμής είναι πως στο υπάρχον μαλλί η τρίχα έχει γίνει πιο δυνατή πιο αγρια. επανεκφυση δεν μπορώ να καταλάβω ακόμα αν έχει γίνει κάτι.
Πέρυσι φιλε είχα πάει σε δερματολόγο μου είχε γράψει τη μινοξιδίλη botafex 1 μπουκάλι, για ένα μηνα αυτό χρησιμοποίησα και έπαιρνα και χάπια πριοριν extra για 3 μήνες, μπορώ να σου πω φιλε τα μαλλιά μου "τουμπανιασαν" και είχα βγάλει και νέες τρίχες! Δεν το πίστευα.
Το botafex σε κάποια φάση μου έκανε φαγούρα αλλα παρόλα αυτά το τελειωσα το μπουκάλι και έμεινα με τα πριοριν. Το ότι είχα δει διαφορα μεγάλη στα μαλλιά μου αυτό ήταν στάνταρ φιλε! Μόλις μου τελειωσε και το πριοριν τα σταμάτησα και όλα, λέω ok θα μινει ετσι τώρα :p αλλα βλακείες! Τους τελαυταιους μήνες είχα πάλι πρόβλημα μεγάλο :/ και αρχισα να διαβάζω εδώ το forum! εδώ έμαθα πως το botafex ήταν μινοξιδίλη για πρώτη φορα :D και διαβάζοντας όλα όσα λέτε εδώ λέω με το rogain και την φιναστερίδη εδώ δούλεψε το botafex με αυτά θα είμαι ακόμα καλύτερα :D και έτσι ξεκίνησα την θεραπεία μου, και κατάλαβα πως την μινοξιδίλη αφού την κόψω μετά από κάποιο καιρό θα χάσω τα μαλλιά που θα εχω αποκτήσει :/

Η κορτιζόνη δίνει μαλλί... και μάλιστα άμεσα.. όμως η χρήση της δεν πρέπει να είναι για μεγάλο διάστημα.. επίσης όπως έρχονται τα μαλλιά με την κορτιζόνη έτσι χαιρετάνε κιόλας χαχαχα.. ρώτα και τον kapa που είναι Chef στις κορτιζονούχες συνταγές.. ξέρει πολύ καλύτερα για αυτά!

Το σχήμα Φιναστερίδη + Μινοξ είναι τούμπανο.. τα αλλά τα κρατάμε για αργότερα.. για ώρα ανάγκης οπλοστάσιο.. ;)
 

Bouklas

Well-Known Member
Chs είπε:
Η κορτιζόνη δίνει μαλλί... και μάλιστα άμεσα.. όμως η χρήση της δεν πρέπει να είναι για μεγάλο διάστημα.. επίσης όπως έρχονται τα μαλλιά με την κορτιζόνη έτσι χαιρετάνε κιόλας χαχαχα.. ρώτα και τον kapa που είναι Chef στις κορτιζονούχες συνταγές.. ξέρει πολύ καλύτερα για αυτά!

Το σχήμα Φιναστερίδη + Μινοξ είναι τούμπανο.. τα αλλά τα κρατάμε για αργότερα.. για ώρα ανάγκης οπλοστάσιο.. ;)

Καλώς ;)
Αφού είμαι τούμπανο με φιναστερίδη και μινοξιδίλη ήδη, τότε όπως το λες, την airol για ώρα ανάγκης στο οπλοστάσιο :)
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
Bouklas είπε:
Chs είπε:
Η κορτιζόνη δίνει μαλλί... και μάλιστα άμεσα.. όμως η χρήση της δεν πρέπει να είναι για μεγάλο διάστημα.. επίσης όπως έρχονται τα μαλλιά με την κορτιζόνη έτσι χαιρετάνε κιόλας χαχαχα.. ρώτα και τον kapa που είναι Chef στις κορτιζονούχες συνταγές.. ξέρει πολύ καλύτερα για αυτά!

Το σχήμα Φιναστερίδη + Μινοξ είναι τούμπανο.. τα αλλά τα κρατάμε για αργότερα.. για ώρα ανάγκης οπλοστάσιο.. ;)

Καλώς ;)
Αφού είμαι τούμπανο με φιναστερίδη και μινοξιδίλη ήδη, τότε όπως το λες, την airol για ώρα ανάγκης στο οπλοστάσιο :)

Θα σου πει και ο Dr.Kapa περισσότερα για το σχήμα ;)
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Chs είπε:
Μια φορά την ημέρα είναι υπέρ αρκετή.. είναι σαν να βάζεις μινοξ 15% και δυνατότερη μη σου πω.. ο συνδιασμός της airol. Βέβαια θα σου απαντήσει πιο αναλυτικά και σωστά ο master αυτού του σχήματος kapa the great.
αν καπιος εχει καλη ανταποκριση στην τρετινοινη θα εχει καλυτερα αποτελεσματα απο compo minox 2%+airol απο 15% μινοξ
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
kapa είπε:
Chs είπε:
Μια φορά την ημέρα είναι υπέρ αρκετή.. είναι σαν να βάζεις μινοξ 15% και δυνατότερη μη σου πω.. ο συνδιασμός της airol. Βέβαια θα σου απαντήσει πιο αναλυτικά και σωστά ο master αυτού του σχήματος kapa the great.
αν καπιος εχει καλη ανταποκριση στην τρετινοινη θα εχει καλυτερα αποτελεσματα απο compo minox 2%+airol απο 15% μινοξ

Βασικά μπερδεύτηκα.. τι είπα λάθος? :chinscratch
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Chs είπε:
kapa είπε:
Chs είπε:
Μια φορά την ημέρα είναι υπέρ αρκετή.. είναι σαν να βάζεις μινοξ 15% και δυνατότερη μη σου πω.. ο συνδιασμός της airol. Βέβαια θα σου απαντήσει πιο αναλυτικά και σωστά ο master αυτού του σχήματος kapa the great.
αν καπιος εχει καλη ανταποκριση στην τρετινοινη θα εχει καλυτερα αποτελεσματα απο compo minox 2%+airol απο 15% μινοξ

Βασικά μπερδεύτηκα.. τι είπα λάθος? :chinscratch
σωστα τα λες :14m:
 

computerfan

New Member
παιδια, μετα απο χρηση ειρολ για 1 χρονο συνεχομενα, τη σταματησα αρχες ιουνιου και συνεχισα μονο με κιρκλαντ το βραδυ και foam το πρωι + το προσκαρ που παντα επαιρνα. ε, χωρις την ειρολ παω πολυ καλυτερα και δεν το λεω μονο εγω, μου το χουν πει και αλλοι! κριμα παντως που απ οτι φαινεται δεν μ προσφερει κατι...
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
computerfan είπε:
παιδια, μετα απο χρηση ειρολ για 1 χρονο συνεχομενα, τη σταματησα αρχες ιουνιου και συνεχισα μονο με κιρκλαντ το βραδυ και foam το πρωι + το προσκαρ που παντα επαιρνα. ε, χωρις την ειρολ παω πολυ καλυτερα και δεν το λεω μονο εγω, μου το χουν πει και αλλοι! κριμα παντως που απ οτι φαινεται δεν μ προσφερει κατι...

Καλησπέρα, δλδ είδες αραίωση παραπάνω? η στασιμότητα? Πάντως τελικά επιβεβαιώνεται λειτουργεί σε λίγους μόνο..
 

n094

Active Member
και εγώ είμαι ένας από αυτούς που είδαν τα πράγματα να πηγαίνουν χειρότερα με airol και την στα σταμάτησα...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Chs

Μέλος του προσωπικού
n094 είπε:
και εγώ είμαι ένας από αυτούς που είδαν τα πράγματα να πηγαίνουν χειρότερα με airol και την στα σταμάτησα...

Πραγματικά είναι καθαρά τύχη με το θέμα airol.. Είδα φίλε n094 τα αποτελέσματα σου απο την μ.μ κλπ.. πραγματικά οφείλω να παω πως είναι πολύ καλά! Ειδικά για κοντοκουρεμένα μαλλάκια σαν να μην είχες α/α ποτέ! Πως είναι η κατάσταση μετά από καιρό?
 

n094

Active Member
Chs είπε:
n094 είπε:
και εγώ είμαι ένας από αυτούς που είδαν τα πράγματα να πηγαίνουν χειρότερα με airol και την στα σταμάτησα...

Πραγματικά είναι καθαρά τύχη με το θέμα airol.. Είδα φίλε n094 τα αποτελέσματα σου απο την μ.μ κλπ.. πραγματικά οφείλω να παω πως είναι πολύ καλά! Ειδικά για κοντοκουρεμένα μαλλάκια σαν να μην είχες α/α ποτέ! Πως είναι η κατάσταση μετά από καιρό?

Σ’ ευχαριστώ για το ενδιαφέρον φίλε Χρήστο, είμαι στον 7ο μήνα από την τελευταία μου μεταμόσχευση, είχα έντονη τριχόπτωση τον Αύγουστο που μας πέρασε (πιστεύω λόγω της airol) και με πήγε λίγο πίσω, αλλά δεν χάνω το κουράγιο μου, θα ανεβάσω σήμερα-αύριο φωτογραφίες.
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
Πολύ ωραία! Μην νομίζεις ότι η τριχόπτωση που είχες δεν θα ξαναβγούν, θα ξαναβγούν και μη φοβάσαι τίποτα! Επίσης το καλοκαίρι έτσι και αλλιώς σε πολλούς είναι αυξημένη η τριχόπτωση.. το ξέρω και απο εμένα.. ακόμα και πριν χρόνια χωρις α/α είχα πάντα αυξημένη τριχόπτωση Ιούλιο - αυγουστο.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
το σημειο εφαρμογης της airol,μονο κροταφους την χρησιμοποιω ειναι ερεθισμενο,οχι οπτικα δεν εινα κοκκινο.
απλα ειναι ευαισθηστο σε γρατζουνιες.
το ιδιο ηταν και πριν που την ξανα χρησιμοποιουσα
ο ερεθισμος αυτος ξεκινησε τριτη η τεταρτη εβδομαδα
 

computerfan

New Member
Chs είπε:
computerfan είπε:
παιδια, μετα απο χρηση ειρολ για 1 χρονο συνεχομενα, τη σταματησα αρχες ιουνιου και συνεχισα μονο με κιρκλαντ το βραδυ και foam το πρωι + το προσκαρ που παντα επαιρνα. ε, χωρις την ειρολ παω πολυ καλυτερα και δεν το λεω μονο εγω, μου το χουν πει και αλλοι! κριμα παντως που απ οτι φαινεται δεν μ προσφερει κατι...

Καλησπέρα, δλδ είδες αραίωση παραπάνω? η στασιμότητα? Πάντως τελικά επιβεβαιώνεται λειτουργεί σε λίγους μόνο..

καλησπερα φιλε μου, αρχικα νομιζα οτι μου εκανε καλο ομως μετα απο 4-5 μηνες παρατηρησα οτι αραιωναν οι κροταφοι (μονο εκει εβαζα airol) αλλα και παλι νομιζα οτι ηταν παροδικο και ειπα να τη συνεχισω. Τελικα καταλαβα οτι μονο κακο μου εκανε, οποτε τη σταματησα και υστερα απο 1-1.5 μηνα αρχισε να πυκνωνει παλι το μαλλι. Παιδια, θα θελα να πω και κατι αλλο , αλλα δεν ξερω μηπως ειναι ιδεα μου... Εχω την εντυπωση οτι το rogain foam κανει πολυ καλη δουλεια! Καλυτερα απο τη απλη μινοξ ! Το σχημα που δουλευω τωρα , δηλαδη μινοξ υγρη το βραδυ και αφρο το πρωι ειναι οτι πιο δυνατο εχω χρησιμοποιησει ως τωρα και αυτο το βασιζω στο οτι εχω τα καλυτερα αποτελεσματα αυτη τη στιγμη,,, ΠΟΛΥ καλυτερο απο υγρη μινοξ δυο φορες τη μερα. Στεκει ολο αυτο, η ειναι ιδεα μου? Μηπως τελικα ο αφρος ειναι καλυτερος?
 

Kill Bill

New Member
....Συγχωρέστε με για τα greeklish...απλά τυχαίνει το pc μου να έχει πρόβλημα προσωρινά!!!

Θέλω να κάνω απλά μια ερώτηση.... γιατί είμαι πολύ μπερδεμένος!!!

Είμαι καινούριος στο site...και έχω διαβάσει είδη παρα πολλα....και να θέλω να σας πω συγχαρητήρια για την καλή δουλειά που κάνετε!!!
....
Είμαι 23 και έχω φτάσει ύστερα από 4 χρονια σε nw3-4.....
άρχιζα στο παρελθόν πολλές φορες την ίδια θεραπεία...αλλα την παράταγα κάθε φορα!!!
propecia και fin δεν υπάρχει περίπτωση να ακουμπήσω ,ωστόσο χρησιμοποιώ εδώ και ένα μηνα συστηματικά πάλι....minox 5%-με Budesoderm lotion 100ccl.(συνταγή γιατρού)......συμπλήρωμα διατροφής που έχει biotin...και b5..b6 και μπλα μπλα μπλα....και fungoral 3 φορες την βδομάδα...και τις άλλες...το σαμπουάν τις frezzyderm!!!
αυτό που ήθελα να ρωτήσω είναι....αν μπορώ να χρησιμοποισω και AIROL.... και γενικά έχω μπερδευτεί με το budesoderm...για το τι δράση έχει.....αν πρέπει και ποτε πρέπει να το σταματήσω και κατά ποσο να "χρισιμοποισω" kortionouxa κρέμα όπως dactador...που έχει αναφερθεί" σε αλλα post!!!

....αν και λέω να προσθέσω την σπιρολακτόνη (homemade) στην θεραπεία καθώς και αλλα λάδια που έχουν κάποια μορφή dht inhibitor!


ΚΑΝΤΕ ΜΙΑ ΕΞΑΙΡΕΣΗ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ POST
.....το ξέρω είναι χαζό....αλλα έχω πρόβλημα με τον υπολογιστή μου και χρειάζομαι asap πληροφορίες....

σας ευχαριστώ όλους εκ τον προτερων!

EDIT: Grekklish σε Ελληνικά
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Kill Bill είπε:
....Συγχωρέστε με για τα greeklish...απλά τυχαίνει το pc μου να έχει πρόβλημα προσωρινά!!!

Θέλω να κάνω απλά μια ερώτηση.... γιατί είμαι πολύ μπερδεμένος!!!

Είμαι καινούριος στο site...και έχω διαβάσει είδη παρα πολλα....και να θέλω να σας πω συγχαρητήρια για την καλή δουλειά που κάνετε!!!
....
Είμαι 23 και έχω φτάσει ύστερα από 4 χρονια σε nw3-4.....
άρχιζα στο παρελθόν πολλές φορες την ίδια θεραπεία...αλλα την παράταγα κάθε φορα!!!
propecia και fin δεν υπάρχει περίπτωση να ακουμπήσω ,ωστόσο χρησιμοποιώ εδώ και ένα μηνα συστηματικά πάλι....minox 5%-με Budesoderm lotion 100ccl.(συνταγή γιατρού)......συμπλήρωμα διατροφής που έχει biotin...και b5..b6 και μπλα μπλα μπλα....και fungoral 3 φορες την βδομάδα...και τις άλλες...το σαμπουάν τις frezzyderm!!!
αυτό που ήθελα να ρωτήσω είναι....αν μπορώ να χρησιμοποισω και AIROL.... και γενικά έχω μπερδευτεί με το budesoderm...για το τι δράση έχει.....αν πρέπει και ποτε πρέπει να το σταματήσω και κατά ποσο να "χρισιμοποισω" kortionouxa κρέμα όπως dactador...που έχει αναφερθεί" σε αλλα post!!!

....αν και λέω να προσθέσω την σπιρολακτόνη (homemade) στην θεραπεία καθώς και αλλα λάδια που έχουν κάποια μορφή dht inhibitor!


ΚΑΝΤΕ ΜΙΑ ΕΞΑΙΡΕΣΗ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ POST
.....το ξέρω είναι χαζό....αλλα έχω πρόβλημα με τον υπολογιστή μου και χρειάζομαι asap πληροφορίες....

σας ευχαριστώ όλους εκ τον προτερων!

EDIT: Grekklish σε Ελληνικά

Άνοιξε ένα νέο θέμα σε αυτήν την κατηγορία http://www.hairlossgr.com/forum/forum-24.html και το συζητάμε εκεί για να μην γράφουμε σε άκυρα θέματα και σπαμάρουμε.
Για το θέμα των Greeklish πήγενε εδώ http://www.hairlossgr.com/greeklish2greek γράφε κανονικά το κείμενό σου και μόλις πατάς space στο αλλάζει αυτόματα σε Ελληνικά.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
μετα απο 20 μερες μινοξιδιλη butavate airol με μηδαμινα αποτελεσματα στις 40 μερες περιπου με μινοξιδιλη airol πλεον αρχισε να κινειται κατι στους κροταφους πολυ μικρη επανεκφυση που δεν φαινεται καν στις φωτο,μονο πολυ κοντα στον καθρεφτη μπορω να την διακρινω,δεν ειμαι τυχερος με την μινοξιδιλη τελικα,εχει χασει τουλαχιστον ενα 70% σε δυναμη ηδη πανω μου
 
Μπλουζα