airol

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Chs

Μέλος του προσωπικού
kapa είπε:
Chs είπε:
Καλή επιτυχία Kapa!! Πάντως έτσι και έχουμε εξέλιξη με ενέσεις TB4 να το ξέρεις θα έρθω θεσσαλία και θα σου την κάνω με το ζόρι.. :dodgy:
δουλευω καρπαθο :21m:

Και στα καρπάθια όρη να είσαι θα σε βρώ με το TB στο χέρι :speare: αμα δεν γίνουμε nw1 δεν θα ηρεμήσω στο λέω! :D
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Chs είπε:
Και στα καρπάθια όρη να είσαι θα σε βρώ με το TB στο χέρι :speare: αμα δεν γίνουμε nw1 δεν θα ηρεμήσω στο λέω! :D
nw1 λιγο δυσκολο αλλα μια βελτιωση μπορουμε να την πετυχουμε.
υπαρχουν ερευνες με tretin + minox2% που :couple και :beerc την alopecia areata αλλα βερεσε τις βλεπω,απο τωρα ξερω οτι οσοι το δοκιμασουν ενα 70% θα εχει αραιωση

Background Alopecia areata is a common cause of nonscarring hair loss. The cause is unknown but it is associated with an alteration in the immunological system. Treatment for alopecia areata includes topical corticosteroids, dithranol, tretinoin, minoxidil, systemic cortisone, PUVA therapy, irritants and immunosuppressive drugs. Objective Our objective was to assess the efficacy of combination of topical 2% minoxidil lotion and isotretinoin (0.05%) gel in the treatment of alopecia areata. Patients and methods From 1st October 2003 till 30th September 2004, over a period of 1 year, clinically diagnosed, fresh cases of alopecia areata, fulfilling the inclusion criteria were enrolled. All the patients were advised to apply minoxidil (2%) solution in the daytime and isotretinoin (0.05%) gel in the night to avoid photosensitivity. The daily treatment was advised for a period of four months and thereafter every alternate day for another two months as a maintenance therapy. Clinical assessment was carried out by patient`s self-assessment, investigator assessment and clinical evaluation on follow up visits. Results The total number of patients studied was 54 comprising 31 males (57.4%) and 23 females (42.6%), male to female ratio being 1.3. Twenty-nine patients (53.7%) had three lesions, 18 (33.3%) had two lesions and seven (13%) only one lesion. Complete restoration of hair follicles was noted in 45 (83.3%, p<0.001) by the end of therapy. All the patients with single patch responded (100%), while 15 patients (83.3%) with 2 lesions recovered completely. Twenty-three patients (79.3%) with 3 lesions had a complete restoration of hair follicles. Conclusion The combination therapy of minoxidil (2%) solution and isotretinoin (0.05%) gel for alopecia areata is cost effective, stimulating hair regrowth within a shorter interval and is well-tolerated.
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
Τι κάνεις kapa? Έτσι είσαι εσύ? Δεν απαντάς στις ευχές για καλό μήνα? :dodgy: Να ξέρεις σε 10 μήνες θα το θυμάμαι ακόμα και θα μπω να σε βρίσω :p
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Chs είπε:
Τι κάνεις kapa? Έτσι είσαι εσύ? Δεν απαντάς στις ευχές για καλό μήνα? :dodgy: Να ξέρεις σε 10 μήνες θα το θυμάμαι ακόμα και θα μπω να σε βρίσω :p
να με βρισεις να αναψουν τα αιματα.
καλον μηνα:wink:
πηζω στην δουλεια,περναω 10 ωρες μουσκεμα στον ιδρωτα.
κανω μπανιο και λιποθυμαω για κανενα 2ωρο,μετα θελω 2 φραπεδες για να συνελθω και καμια ωρα να ξεκινησει να δουλευει το κεφαλι και να αξιοθω να βαλω τιποτα στο μαλλι με σχεδον μηδαμινα αποτελεσματα.
οτι και να βαλω τωρα εχει την μιση δυναμη απο τον χειμωνα.
η ξεκινησε το παρτυ η χανει λογο το οτι ο χρονος που παραμενουν οι ουσιες στο μαλλι ειναι λιγες,ακολουθω θεραπεια μονο κροταφους προς το παρον με μινοξιδιλη κορτιζονες και τρετινοινη αλλα νερακια ειναι ολα
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
kapa είπε:
Chs είπε:
Τι κάνεις kapa? Έτσι είσαι εσύ? Δεν απαντάς στις ευχές για καλό μήνα? :dodgy: Να ξέρεις σε 10 μήνες θα το θυμάμαι ακόμα και θα μπω να σε βρίσω :p
να με βρισεις να αναψουν τα αιματα.
καλον μηνα:wink:
πηζω στην δουλεια,περναω 10 ωρες μουσκεμα στον ιδρωτα.
κανω μπανιο και λιποθυμαω για κανενα 2ωρο,μετα θελω 2 φραπεδες για να συνελθω και καμια ωρα να ξεκινησει να δουλευει το κεφαλι και να αξιοθω να βαλω τιποτα στο κεφαλι με σχεδον μηδαμινα αποτελεσματα.
οτι και να βαλω τωρα εχει την μιση δυναμη απο τον χειμωνα.
η ξεκινησε το παρτυ η χανει λογο το οτι ο χρονος που παραμενουν οι ουσιες στο μαλλι ειναι λιγες,ακολουθω θεραπεια μονο κροταφους προς το παρον με μινοξιδιλη κορτιζονες και τρετινοινη αλλα νερακια ειναι ολα

Δεν σε βρίζω σου δίνω την :12m:

Φίλε το καλοκαίρι δεν παλεύετε με θεραπείες πραγματικά.. μια ο ιδρώτας μια η κάψα παίρνει την κατηφόρα το κεφάλι.. Ίσως είναι και αυτό που είπες ότι δεν μένουν πολύ ώρα στο κεφάλι, και το κεφάλι σου δεν είναι πια παρθένο να την ακούσει από την θεραπεία εύκολα.. Το έχεις καλομάθει τόσα χρόνια.. Anyway αν μου λες μινοξ με κορτιζόνες και τρετινοίνες ότι είναι νεράκια τι να πω.. Γιατί δεν την ψάχνεις για καμιά νέα δοκιμή? Έχω πολλές να σου προτείνω :D Θα τις δοκίμαζα αλλά ακολουθώ άλλο σχήμα τώρα, στο μέλλον σίγουρα όμως!
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Chs είπε:
Φίλε το καλοκαίρι δεν παλεύετε με θεραπείες πραγματικά.. μια ο ιδρώτας μια η κάψα παίρνει την κατηφόρα το κεφάλι.. Ίσως είναι και αυτό που είπες ότι δεν μένουν πολύ ώρα στο κεφάλι, και το κεφάλι σου δεν είναι πια παρθένο να την ακούσει από την θεραπεία εύκολα.. Το έχεις καλομάθει τόσα χρόνια.. Anyway αν μου λες μινοξ με κορτιζόνες και τρετινοίνες ότι είναι νεράκια τι να πω.. Γιατί δεν την ψάχνεις για καμιά νέα δοκιμή? Έχω πολλές να σου προτείνω :D Θα τις δοκίμαζα αλλά ακολουθώ άλλο σχήμα τώρα, στο μέλλον σίγουρα όμως!
τιποτα μηδεν στο τετραγωνο,ειχα ριξει butavate μεσα στην μινοξιδιλη και ηταν σαν να εριξα νερο,περιμενω πολυ αργη επανακαμψη με airol.
να δοκιμασω καινουρια θεραπεια αλλα δεν εχω σκοπο να κανω ενεσεις στο κεφαλι http://www.hairlossgr.com/forum/thread-4304.html
μπαινουμε σε επικινδυνα μονοπατια ειδικοτητας ιατρων με πολαπλους κινδυνους,μια μολυνση πχ
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
kapa είπε:
Chs είπε:
Φίλε το καλοκαίρι δεν παλεύετε με θεραπείες πραγματικά.. μια ο ιδρώτας μια η κάψα παίρνει την κατηφόρα το κεφάλι.. Ίσως είναι και αυτό που είπες ότι δεν μένουν πολύ ώρα στο κεφάλι, και το κεφάλι σου δεν είναι πια παρθένο να την ακούσει από την θεραπεία εύκολα.. Το έχεις καλομάθει τόσα χρόνια.. Anyway αν μου λες μινοξ με κορτιζόνες και τρετινοίνες ότι είναι νεράκια τι να πω.. Γιατί δεν την ψάχνεις για καμιά νέα δοκιμή? Έχω πολλές να σου προτείνω :D Θα τις δοκίμαζα αλλά ακολουθώ άλλο σχήμα τώρα, στο μέλλον σίγουρα όμως!
τιποτα μηδεν στο τετραγωνο,ειχα ριξει butavate μεσα στην μινοξιδιλη και ηταν σαν να εριξα νερο,περιμενω πολυ αργη επανακαμψη με airol.
να δοκιμασω καινουρια θεραπεια αλλα δεν εχω σκοπο να κανω ενεσεις στο κεφαλι http://www.hairlossgr.com/forum/thread-4304.html
μπαινουμε σε επικινδυνα μονοπατια ειδικοτητας ιατρων με πολαπλους κινδυνους,μια μολυνση πχ

Ελπίζω να μη βγει φόλα το Kapamarol :chinscratch γιατί έχω σχέδια να κονομίσουμε.. :D

Όχι για ενέσεις.. αυτό είναι νωρίς ακόμα να το διακινδυνεύσουμε.. για topical μιλάω... ουσίες που αξίζουν μια δοκιμή..
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Chs είπε:
για topical μιλάω... ουσίες που αξίζουν μια δοκιμή..
αν ειναι για τοπικο δοκιμαζω,δεν με νοιαζει η κατηφορα,ετσι και αλλιως τελειωμενη υποθεση ειναι αυτα,φαρμακοεξαρτωμενα μαλλια με την διακοπη της θεραπειας μας χαιρετανε....:15m:
 

weznem

Well-Known Member
σε πολυετη χρηση παιζει καμια σοβαρη παρενεργεια καπα με την αιρολ?και η παχυνση του δερματος ειναι διαρκεις?αναστρεψιμη ειναι?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
weznem είπε:
σε πολυετη χρηση παιζει καμια σοβαρη παρενεργεια καπα με την αιρολ?και η παχυνση του δερματος ειναι διαρκεις?αναστρεψιμη ειναι?

Δεν βρηκα κατι επηκυνδινο μακροχρόνια με χρηση airol.
Το αντίθετο μάλιστα λειτουργεί θετικά στην πρόληψη του καρκίνου του δέρματος .
Πρόληψη ομως οχι θεραπεια
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Jimpo

New Member
kapa είπε:
weznem είπε:
σε πολυετη χρηση παιζει καμια σοβαρη παρενεργεια καπα με την αιρολ?και η παχυνση του δερματος ειναι διαρκεις?αναστρεψιμη ειναι?

Δεν βρηκα κατι επηκυνδινο μακροχρόνια με χρηση airol.
Το αντίθετο μάλιστα λειτουργεί θετικά στην πρόληψη του καρκίνου του δέρματος .
Πρόληψη ομως οχι θεραπεια

Ποια ειναι η δοσολογια της airol εψαξα στο forum και κανεις δεν αναφερει.... ??
 

Bouklas

Well-Known Member
γειά χαρά :) μπορεί κάποιος να μου πει αν κάνει καλο που βάζω αντί για 1 φορα την ημερα airol μαζί με την μινοξιδίλη, εγώ βάζω 2 φορες για καλύτερα αποτελέσματα.
Είναι καλο που βάζω 2 φορες ή όχι?
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
Bouklas είπε:
γειά χαρά :) μπορεί κάποιος να μου πει αν κάνει καλο που βάζω αντί για 1 φορα την ημερα airol μαζί με την μινοξιδίλη, εγώ βάζω 2 φορες για καλύτερα αποτελέσματα.
Είναι καλο που βάζω 2 φορες ή όχι?

Μια φορά την ημέρα είναι υπέρ αρκετή.. είναι σαν να βάζεις μινοξ 15% και δυνατότερη μη σου πω.. ο συνδιασμός της airol. Βέβαια θα σου απαντήσει πιο αναλυτικά και σωστά ο master αυτού του σχήματος kapa the great.
 

Bouklas

Well-Known Member
Chs είπε:
Μια φορά την ημέρα είναι υπέρ αρκετή.. είναι σαν να βάζεις μινοξ 15% και δυνατότερη μη σου πω.. ο συνδιασμός της airol. Βέβαια θα σου απαντήσει πιο αναλυτικά και σωστά ο master αυτού του σχήματος kapa the great.

Καλώς. Ευχαριστώ για την απάντηση σου φίλε, το κάνω ξέρεις για καλύτερα και γρηγορότερα αποτελέσματα. :D
Θα περιμένω και την απάντηση του master κάπα ;)
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
Bouklas είπε:
Chs είπε:
Μια φορά την ημέρα είναι υπέρ αρκετή.. είναι σαν να βάζεις μινοξ 15% και δυνατότερη μη σου πω.. ο συνδιασμός της airol. Βέβαια θα σου απαντήσει πιο αναλυτικά και σωστά ο master αυτού του σχήματος kapa the great.

Καλώς. Ευχαριστώ για την απάντηση σου φίλε, το κάνω ξέρεις για καλύτερα και γρηγορότερα αποτελέσματα. :D
Θα περιμένω και την απάντηση του master κάπα ;)

Έγινε φίλε μου να είσαι καλά, επίσης ένα με τα φάρμακα γενικά, δόσεις παραπάνω από την συνιστώμενη την ημέρα δεν κάνουν καλύτερη δουλειά από την κανονική δόση. Γιαυτό καλύτερα είναι να ήμαστε στην συνιστώμενη, μιας και δεν θα γίνει κάτι παραπάνω. Οι παρενέργειες αυξάνονται όχι τα αποτελέσματα
 

Bouklas

Well-Known Member
Chs είπε:
Έγινε φίλε μου να είσαι καλά, επίσης ένα με τα φάρμακα γενικά, δόσεις παραπάνω από την συνιστώμενη την ημέρα δεν κάνουν καλύτερη δουλειά από την κανονική δόση. Γιαυτό καλύτερα είναι να ήμαστε στην συνιστώμενη, μιας και δεν θα γίνει κάτι παραπάνω. Οι παρενέργειες αυξάνονται όχι τα αποτελέσματα

Σωστός! Θα βάζω 1 φορα τότε για να μην πηγαίνω αντί για καλύτερα και δω τίποτα άσχημα αποτελέσματα :(
Είμαι και νέος σε όλο αυτό φιλε, τώρα κλείνω 1 μηνα θεραπείας και τις τελευταίες 10 μέρες περίπου βάζω και airol και περνώ και proscar το οποιο το κόβω στα 5 κομμάτια.
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
Bouklas είπε:
Chs είπε:
Έγινε φίλε μου να είσαι καλά, επίσης ένα με τα φάρμακα γενικά, δόσεις παραπάνω από την συνιστώμενη την ημέρα δεν κάνουν καλύτερη δουλειά από την κανονική δόση. Γιαυτό καλύτερα είναι να ήμαστε στην συνιστώμενη, μιας και δεν θα γίνει κάτι παραπάνω. Οι παρενέργειες αυξάνονται όχι τα αποτελέσματα

Σωστός! Θα βάζω 1 φορα τότε για να μην πηγαίνω αντί για καλύτερα και δω τίποτα άσχημα αποτελέσματα :(
Είμαι και νέος σε όλο αυτό φιλε, τώρα κλείνω 1 μηνα θεραπείας και τις τελευταίες 10 μέρες περίπου βάζω και airol και περνώ και proscar το οποιο το κόβω στα 5 κομμάτια.

Στα 5 ε? Καμιά παρενέργεια?

Βασικά... αφού παίρνεις proscar.. την airol τι την θες?? Μινοξ 5% + Φινα είσαι τζετ.. τα παραπάνω είναι υπερβολή..

Μήπως είσαι kamikaze? :chinscratch
 

Bouklas

Well-Known Member
Chs είπε:
Στα 5 ε? Καμιά παρενέργεια?
Βασικά... αφού παίρνεις proscar.. την airol τι την θες?? Μινοξ 5% + Φινα είσαι τζετ.. τα παραπάνω είναι υπερβολή..
Μήπως είσαι kamikaze? :chinscratch

αxaxaxaxaxa :D όχι ρε φιλε δεν είμαι καμικάζι :D απλά έχω διαβάσει σχεδόν όλες τις συζητήσεις εδώ για την τριχόπτωση και για τις μεταμοσχεύσεις και από αυτά που κατάλαβα είναι πως, για να κρατήσω τα μαλλιά μου, να δυναμώσουν και να δω και νέες τρίχες πρέπει να πάρω μινοξιδίλη και φιναστερίδη, και καθώς διάβαζα είδα ότι με την airol έχω πολύ καλύτερη απορρόφηση της μινοξιδίλης, και είπα δεν την περνώ 2 φορες αντί για μια για καλύτερα και γρηγορότερα αποτελέσματα?
Mέχρι στιγμής κλείνω 1 μηνα και δεν έχω καμια παρενέργεια σε τίποτα :) Δεν ξέρω λες να παίζει ρολο ότι αθλούμαι από μικρός μέχρι και τώρα? Γιατί και γω για την φιναστερίδη είχα διαβάσει εδώ τι παίζει.
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
Bouklas είπε:
Chs είπε:
Στα 5 ε? Καμιά παρενέργεια?
Βασικά... αφού παίρνεις proscar.. την airol τι την θες?? Μινοξ 5% + Φινα είσαι τζετ.. τα παραπάνω είναι υπερβολή..
Μήπως είσαι kamikaze? :chinscratch

αxaxaxaxaxa :D όχι ρε φιλε δεν είμαι καμικάζι :D απλά έχω διαβάσει σχεδόν όλες τις συζητήσεις εδώ για την τριχόπτωση και για τις μεταμοσχεύσεις και από αυτά που κατάλαβα είναι πως, για να κρατήσω τα μαλλιά μου, να δυναμώσουν και να δω και νέες τρίχες πρέπει να πάρω μινοξιδίλη και φιναστερίδη, και καθώς διάβαζα είδα ότι με την airol έχω πολύ καλύτερη απορρόφηση της μινοξιδίλης, και είπα δεν την περνώ 2 φορες αντί για μια για καλύτερα και γρηγορότερα αποτελέσματα?
Mέχρι στιγμής κλείνω 1 μηνα και δεν έχω καμια παρενέργεια σε τίποτα :) Δεν ξέρω λες να παίζει ρολο ότι αθλούμαι από μικρός μέχρι και τώρα? Γιατί και γω για την φιναστερίδη είχα διαβάσει εδώ τι παίζει.

Η φινα είναι άγνωστο το πότε, για πόσο, και αν θα εμφανίσει αν. ενέργειες.. Συνήθως τις κάνει στην αρχή.
Πέρα από αυτό θεωρώ υπερβολή την airol.. ειδικά χ2 την ημέρα
Με big 2 είσαι τούρμπο ήδη δλδ..
Βέβαια αν εσύ γουστάρεις να ακολουθήσεις αυτό το σχήμα η γνώμη μου περισσεύει ;)
 
Μπλουζα