airol

n094

Active Member
Kapa να σε ρωτήσω κάτι: Κατά τη διάρκεια της θεραπείας σου με minox-airol (στην αρχή) είχες καθόλου shedding; Το ρωτώ, γιατί την ξεκίνησα εντατικά (πρωί-βράδυ) πριν από κάνα 1,5 μήνα (την είχα ξεκινήσει δειλά με μικρή ποσότητα airol πριν 3 περίπου μήνες) και παρατηρώ τις τελευταίες μέρες, έντονο shedding που συνοδεύεται με ελαφριά φαγούρα. Μιλάμε όμως για πολλές τρίχες, μέσα σε 1 βδομάδα έχω αραιώσει πολύ. Τι λες, ποια είναι η γνώμη σου, είναι για καλό, να τη συνεχίσω ή όχι;;;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
n094 είπε:
Kapa να σε ρωτήσω κάτι: Κατά τη διάρκεια της θεραπείας σου με minox-airol (στην αρχή) είχες καθόλου shedding; Το ρωτώ, γιατί την ξεκίνησα εντατικά (πρωί-βράδυ) πριν από κάνα 1,5 μήνα (την είχα ξεκινήσει δειλά με μικρή ποσότητα airol πριν 3 περίπου μήνες) και παρατηρώ τις τελευταίες μέρες, έντονο shedding που συνοδεύεται με ελαφριά φαγούρα. Μιλάμε όμως για πολλές τρίχες, μέσα σε 1 βδομάδα έχω αραιώσει πολύ. Τι λες, ποια είναι η γνώμη σου, είναι για καλό, να τη συνεχίσω ή όχι;;;
οταν ξεκινησα εφαρμογη σε nw6 επιφανεια ειχα πολυ φαγουρα στο μπιφτεκι στην αρχη,σε λιγοτερο απο εναν μηνα εφυγε.
περασα διαστηματα με φαγουρα και τριχοπτωση 400 τριχες την ημερα,τις υπολοιπες μερες που δεν ειχα φαγουρα η τριχοπτωση ηταν περιορισμενη,υπηρχαν και μερες που εχανα μονο 20 τριχες.
καταληγω στο συμπερασμα οτι ο συνδιασμος ειναι καλος για τους κροταφους αλλα οχι για nw6 και απο θεμα αισθητικης αλλα και λογο παρενεργειων λογο ποσοτητας της μινοξιδιλης.
εχω την εντυπωση οτι η προπυλαινογλυκολη μου εριχνε την θεραπεια μιας και εχω αλλεργια στην pg και μου εχει κανει εκζεμα στο χερι με το οποιο εκανα εφαρμογη.
δοκιμασε την με μινοξιδιλη γλυκερινης αν συνεχιζουν οι φαγουρες τοτε μονο κροταφους,η φαγουρα φερνει τριχοπτωση τελικα
 

n094

Active Member
kapamarou είπε:
n094 είπε:
Kapa να σε ρωτήσω κάτι: Κατά τη διάρκεια της θεραπείας σου με minox-airol (στην αρχή) είχες καθόλου shedding; Το ρωτώ, γιατί την ξεκίνησα εντατικά (πρωί-βράδυ) πριν από κάνα 1,5 μήνα (την είχα ξεκινήσει δειλά με μικρή ποσότητα airol πριν 3 περίπου μήνες) και παρατηρώ τις τελευταίες μέρες, έντονο shedding που συνοδεύεται με ελαφριά φαγούρα. Μιλάμε όμως για πολλές τρίχες, μέσα σε 1 βδομάδα έχω αραιώσει πολύ. Τι λες, ποια είναι η γνώμη σου, είναι για καλό, να τη συνεχίσω ή όχι;;;
οταν ξεκινησα εφαρμογη σε nw6 επιφανεια ειχα πολυ φαγουρα στο μπιφτεκι στην αρχη,σε λιγοτερο απο εναν μηνα εφυγε.
περασα διαστηματα με φαγουρα και τριχοπτωση 400 τριχες την ημερα,τις υπολοιπες μερες που δεν ειχα φαγουρα η τριχοπτωση ηταν περιορισμενη,υπηρχαν και μερες που εχανα μονο 20 τριχες.
καταληγω στο συμπερασμα οτι ο συνδιασμος ειναι καλος για τους κροταφους αλλα οχι για nw6 και απο θεμα αισθητικης αλλα και λογο παρενεργειων λογο ποσοτητας της μινοξιδιλης.
εχω την εντυπωση οτι η προπυλαινογλυκολη μου εριχνε την θεραπεια μιας και εχω αλλεργια στην pg και μου εχει κανει εκζεμα στο χερι με το οποιο εκανα εφαρμογη.
δοκιμασε την με μινοξιδιλη γλυκερινης αν συνεχιζουν οι φαγουρες τοτε μονο κροταφους,η φαγουρα φερνει τριχοπτωση τελικα

Με μπέρδεψες τώρα. Για να καταλάβω, σε εσένα έχεις αναφέρει ότι έχει κάνει δουλειά σε ΝW6 (ξέχνα τη λαδίλα), αλλά τώρα μου λες ότι δεν έκανε; Τελικά να τη συνεχίσω, ή να φοβηθώ το shedding και τη φαγούρα και να την σταματήσω;
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
n094 είπε:
Με μπέρδεψες τώρα. Για να καταλάβω, σε εσένα έχεις αναφέρει ότι έχει κάνει δουλειά σε ΝW6 (ξέχνα τη λαδίλα), αλλά τώρα μου λες ότι δεν έκανε; Τελικά να τη συνεχίσω, ή να φοβηθώ το shedding και τη φαγούρα και να την σταματήσω;

δοκιμασε την με rogaine foam αν βλεπεις αραιωση σταματησε την,αν οχι συνεχισε την.
 

cool11

Well-Known Member
Εγω δεν καταλαβαινω την 'λογικη' του airol.
Πως ειναι δυνατον ενα προιον, σε καποιον να κανει καλο, και σε καποιον...κακο?
Θα επρεπε, σε οσους δεν κανει καλο, τουλαχιστον να μην εχει αρνητικη επιδραση.
Ομως, δεν ισχυει αυτο.
Σε μενα, μαλλον με χειροτερευσε.
Ομως αναρωτιεμαι, ειναι δυνατον, το ιδιο προιον, σε αλλους να ειναι λυση, και σε αλλους καταστροφη?
Σε ποσο 'ευρεια' 'γκαμα' παιζει τελικα αυτο το προιον?
Απο το απολυτο μαυρο μεχρι το απολυτο ασπρο?
Παραξενο μου φαινεται...
 

MANKAR

Active Member
cool11 είπε:
Εγω δεν καταλαβαινω την 'λογικη' του airol.
Πως ειναι δυνατον ενα προιον, σε καποιον να κανει καλο, και σε καποιον...κακο?
Θα επρεπε, σε οσους δεν κανει καλο, τουλαχιστον να μην εχει αρνητικη επιδραση.
Ομως, δεν ισχυει αυτο.
Σε μενα, μαλλον με χειροτερευσε.
Ομως αναρωτιεμαι, ειναι δυνατον, το ιδιο προιον, σε αλλους να ειναι λυση, και σε αλλους καταστροφη?
Σε ποσο 'ευρεια' 'γκαμα' παιζει τελικα αυτο το προιον?
Απο το απολυτο μαυρο μεχρι το απολυτο ασπρο?
Παραξενο μου φαινεται...

τι προβλημα σου δημιουργησε φιλε??
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
Δοκιμάστε και ένα νέο προϊόν όπου από πίσω κρύβεται ο θεός Kapamarou.. Κονόμα χοντρή.. :22m:

Πωλείτε στα φαρμακεία..
 

kos1987

New Member
cool11 είπε:
Εγω δεν καταλαβαινω την 'λογικη' του airol.
Πως ειναι δυνατον ενα προιον, σε καποιον να κανει καλο, και σε καποιον...κακο?
Θα επρεπε, σε οσους δεν κανει καλο, τουλαχιστον να μην εχει αρνητικη επιδραση.
Ομως, δεν ισχυει αυτο.
Σε μενα, μαλλον με χειροτερευσε.
Ομως αναρωτιεμαι, ειναι δυνατον, το ιδιο προιον, σε αλλους να ειναι λυση, και σε αλλους καταστροφη?
Σε ποσο 'ευρεια' 'γκαμα' παιζει τελικα αυτο το προιον?
Απο το απολυτο μαυρο μεχρι το απολυτο ασπρο?
Παραξενο μου φαινεται...

Κοιτα ειναι απλο εαν η δραστικη ουσια φτασει βαθια στο τριχ/κιο, τοτε η τριχα που ειναι στην αναγενη θα την παει στην καταγενη και το αντιστροφο.Το αποτελεσμα θα ειναι η τριχοπτωση.Η αιρολ αυξανει δραματικα την απορροφηση της μινοξ γι'αυτο και το 100% απο τους χρηστες καποια στιγμη θα βγαλουν τις παρενεργειες της μινοξ και θα αναγκαστουν να τροποποιησουν το σχημα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Chs

Μέλος του προσωπικού
kapa είπε:
Chs είπε:
Δοκιμάστε και ένα νέο προϊόν όπου από πίσω κρύβεται ο θεός Kapamarou.. Κονόμα χοντρή.. :22m:

Πωλείτε στα φαρμακεία..

δυο σε ενα,πολυ βολικοO0

Kapa 40% εγώ 60% εσύ, βάλε με επί των πωλήσεων στην Pierre Fabre Hellas. Χεστούμε στο τάλαρο :9m:
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Chs είπε:
kapa είπε:
σκεφτομαι να ξεκινησω λοσιον roaccutan 0,03%:cool:

Εγώ λέω να δοκιμάσουμε TB4 και may the god be with us. 8)
εχω feeling οτι η τοπικη ισοτρετινοιν θα δουλεψει καλυτερα σε εμενα απο το ΤΒ4
το roaccutan υπαρχει σε ολα τα περιπτερα της γειτονιας και ειναι τραγικα φθηνο
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
Μα Kapa έχεις δει τι υπόσχεται το ενέσημο TB4? Αρχιμαντρίτες και βάλε... :angel:
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Chs είπε:
Μα Kapa έχεις δει τι υπόσχεται το ενέσημο TB4? Αρχιμαντρίτες και βάλε... :angel:
και το vpa τα ιδια υποσχοταν αλλα εγω μονο αραιωση ειδα,οι ερευνες και οι μελετες δεν ησχυουν για ολους,ησχυει μονο το τι θα πιασει στον καθε εναν
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
kapa είπε:
Chs είπε:
Μα Kapa έχεις δει τι υπόσχεται το ενέσημο TB4? Αρχιμαντρίτες και βάλε... :angel:
και το vpa τα ιδια υποσχοταν αλλα εγω μονο αραιωση ειδα,οι ερευνες και οι μελετες δεν ησχυουν για ολους,ησχυει μονο το τι θα πιασει στον καθε εναν

Δεκτό και σιωπώ..

Απλά λειτουργεί τελείως διαφορετικά από τα όσα ξέρουμε,, γιαυτό και μίλησα.. αλλα τον οργανισμό σου τον ξέρεις καλύτερα από τον κάθε έναν :D
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Chs είπε:
[αλλα τον οργανισμό σου τον ξέρεις καλύτερα από τον κάθε έναν :D
εχω βρει τι δουλευει καλυτερα σε εμενα μετα απο πολλα πειραματα.
θα ανοιξω και σχετικο θεμα με την κατασκευη της λοσιον,ειναι παρα πολυ ευκολη,εφαρμογη μονο κροταφους,η ισοτρετινοιν δεν ειναι για περιοχες που υπαρχει μαλλι,προκαλει τρελη τριχοπτωση.απο απορροφηση πολυ περισσοτερη απο την τρετινοιν,ερεθισμους το ιδιο,απο αποτελεσματα δεν ξερω ακομα τι θα εχω,μαζι θα τα δουμε με φωτο
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
kapa είπε:
Chs είπε:
[αλλα τον οργανισμό σου τον ξέρεις καλύτερα από τον κάθε έναν :D
εχω βρει τι δουλευει καλυτερα σε εμενα μετα απο πολλα πειραματα.
θα ανοιξω και σχετικο θεμα με την κατασκευη της λοσιον,ειναι παρα πολυ ευκολη,εφαρμογη μονο κροταφους,η ισοτρετινοιν δεν ειναι για περιοχες που υπαρχει μαλλι,προκαλει τρελη τριχοπτωση.απο απορροφηση πολυ περισσοτερη απο την τρετινοιν,ερεθισμους το ιδιο,απο αποτελεσματα δεν ξερω ακομα τι θα εχω,μαζι θα τα δουμε με φωτο

Καλή επιτυχία Kapa!! Πάντως έτσι και έχουμε εξέλιξη με ενέσεις TB4 να το ξέρεις θα έρθω θεσσαλία και θα σου την κάνω με το ζόρι.. :dodgy:
 
Μπλουζα