airol

Chs

Μέλος του προσωπικού
Καλημέρα Καπα, δώσε και άλλο χρόνο, ίσως καποια στιγμή κάνει κανα απότομο μπαμ και δώσει κάτι παραπάνω.. πλέον είμαι σίγουρος ότι θα λες.. τι την ήθελα την διακοπή μετά από τόσα χρόνια..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

3746741

Member
kapa είπε:
μετα απο 20 μερες μινοξιδιλη butavate airol με μηδαμινα αποτελεσματα στις 40 μερες περιπου με μινοξιδιλη airol πλεον αρχισε να κινειται κατι στους κροταφους πολυ μικρη επανεκφυση που δεν φαινεται καν στις φωτο,μονο πολυ κοντα στον καθρεφτη μπορω να την διακρινω,δεν ειμαι τυχερος με την μινοξιδιλη τελικα,εχει χασει τουλαχιστον ενα 70% σε δυναμη ηδη πανω μου

ποσο καιρο (χρονια φανταζομαι) kapa χρησιμοποιεις μινοξ?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
3746741 είπε:
ποσο καιρο (χρονια φανταζομαι) kapa χρησιμοποιεις μινοξ?
δεν την χρησιμοποιω χρονια αλλα την ξεκιναω κατα διαστηματα 6μηνου και την ξανα κοβω,οχι λογο παρενεργειων πιο πολυ λογο πειραματισμων.
συνολικα τα τελευταια 5 χρονια περιπου 15-20 μηνες θα την εχω χρησιμοποιησει


Chs είπε:
Καλημέρα Καπα, δώσε και άλλο χρόνο, ίσως καποια στιγμή κάνει κανα απότομο μπαμ και δώσει κάτι παραπάνω.. πλέον είμαι σίγουρος ότι θα λες.. τι την ήθελα την διακοπή μετά από τόσα χρόνια..

θα προσπαθησω να μην την ξανα κοψω κροταφους και κορυφη γιατι υποχωρουν πολυ γρηγορα
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
kakashi είπε:
μετα σου επανερχονται ομως οταν ξαναξεκινας μινοξ?

επανερχονται αλλα οσο περνανε τα χρονια και λιγοτερο,χανω εδαφος.
ειμαι περιεργος με αυτην την ουσια τι θα γινει http://www.hairlossgr.com/forum/thread-4356.html
αλλα με μινοξιδιλη στους κροταφους ,μονη της δεν πιστευω να κανει κατι (στους κροταφους)
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
Ο pgd2 αναστολέας ίσως κάνει κάτι.. αλλά δεν σταματά την ίνωση σιγουρα.. επίσης και η μινοξιδίλη επάγει την pge2. Ο θεος βοηθος kapa :angel:
 

defkalion2000

New Member
kapa είπε:
kakashi είπε:
μετα σου επανερχονται ομως οταν ξαναξεκινας μινοξ?

επανερχονται αλλα οσο περνανε τα χρονια και λιγοτερο,χανω εδαφος.
ειμαι περιεργος με αυτην την ουσια τι θα γινει http://www.hairlossgr.com/forum/thread-4356.html
αλλα με μινοξιδιλη στους κροταφους ,μονη της δεν πιστευω να κανει κατι (στους κροταφους)

Αγαπητέ Καπα..παρακολουθώ το θέμα της AIROL εδώ και καιρό..πρόσφατα άρχισα να την χρησιμοποιώ το βράδυ μαζί με minoxidil 5% αφρό περίπου τωρα 25 μέρες..έχω αρκετό shedding..είμαι 53 ετών και ήμουν τυχερός μέχρι τωρα είχα και έχω αρκετά μαλλιά..τελευταία εδώ και κανένα 2 χρόνια άρχισε μια αργή άραιωση οπότε κάπου θορυβηθηκα και κατα διαστήματα έβαζαν minoxidil 5% αφρο δεν είδα επανεκφυση αλλα διατηρησα αυτά που είχα..
Διάβασα αρκετές σελίδες απο το thread της AIROL τελικά κατάλαβα οτι σε άλλους λειτουργεί και σε άλλους όχι...Σε παρακαλω πες μου ποτέ θα πρέπει κάποιος να διακόψει αν δεν εχει αποτέλεσμα...η αν θέλεις ποτέ λογικά κάποιος θα πρεπει να εχει αποτέλεσμα..

Ευχαριστω πολυ
Δημήτρης
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
defkalion2000 είπε:
Αγαπητέ Καπα..παρακολουθώ το θέμα της AIROL εδώ και καιρό..πρόσφατα άρχισα να την χρησιμοποιώ το βράδυ μαζί με minoxidil 5% αφρό περίπου τωρα 25 μέρες..έχω αρκετό shedding..είμαι 53 ετών και ήμουν τυχερός μέχρι τωρα είχα και έχω αρκετά μαλλιά..τελευταία εδώ και κανένα 2 χρόνια άρχισε μια αργή άραιωση οπότε κάπου θορυβηθηκα και κατα διαστήματα έβαζαν minoxidil 5% αφρο δεν είδα επανεκφυση αλλα διατηρησα αυτά που είχα..
Διάβασα αρκετές σελίδες απο το thread της AIROL τελικά κατάλαβα οτι σε άλλους λειτουργεί και σε άλλους όχι...Σε παρακαλω πες μου ποτέ θα πρέπει κάποιος να διακόψει αν δεν εχει αποτέλεσμα...η αν θέλεις ποτέ λογικά κάποιος θα πρεπει να εχει αποτέλεσμα..

Ευχαριστω πολυ
Δημήτρης

η αραιωση που βλεπεις δεν ειναι απαραιτητα ΑΑ,ειναι και λογο ηλικιας,η airol θεωρητικα μπορει να καταπολεμησει αυτην την αλωπεκια εχω δωσει λινκ πολλες σελιδες πισω σε συνδιασμο με emu oil λογο ερεθισμων και μονο.προφανως εχει να κανει με την χαλαρωση κολλαγονου
το πιο πιθανο ειναι να δει καποιος αποτελεσματα απο την στιγμη που δεν του εδωσε η σκετη μινοξιδιλη,η σε αυτους που ξεκινησε η κατηφορα λογο μακροχρονιας χρησης μινοξιδιλης.
η επανεκφυση γινεται με ταχυτητα φυσιολογικη μινοξιδιλης,ξεκιναει μετα τον πρωτο μηνα στον τριτο μηνα θα φανει τι δρομο θα εχει παρει.
εγω προσωπικα δεν πιστευω σε αραιωση στην αρχη και επανεκφυση μετα.
οποιος δει αραιωση με την airol ειναι για διακοπη.
η τρετινοινη προκαλει τριχοπτωση.
στα σημεια που κανω εφαρμογη χανω μαλλι με το κιλο αυτην την στιγμη αλλα χωρις αραιωση,εχω πολυ αργη επανεκφυση
 

defkalion2000

New Member
kapa είπε:
defkalion2000 είπε:
Αγαπητέ Καπα..παρακολουθώ το θέμα της AIROL εδώ και καιρό..πρόσφατα άρχισα να την χρησιμοποιώ το βράδυ μαζί με minoxidil 5% αφρό περίπου τωρα 25 μέρες..έχω αρκετό shedding..είμαι 53 ετών και ήμουν τυχερός μέχρι τωρα είχα και έχω αρκετά μαλλιά..τελευταία εδώ και κανένα 2 χρόνια άρχισε μια αργή άραιωση οπότε κάπου θορυβηθηκα και κατα διαστήματα έβαζαν minoxidil 5% αφρο δεν είδα επανεκφυση αλλα διατηρησα αυτά που είχα..
Διάβασα αρκετές σελίδες απο το thread της AIROL τελικά κατάλαβα οτι σε άλλους λειτουργεί και σε άλλους όχι...Σε παρακαλω πες μου ποτέ θα πρέπει κάποιος να διακόψει αν δεν εχει αποτέλεσμα...η αν θέλεις ποτέ λογικά κάποιος θα πρεπει να εχει αποτέλεσμα..

Ευχαριστω πολυ
Δημήτρης

η αραιωση που βλεπεις δεν ειναι απαραιτητα ΑΑ,ειναι και λογο ηλικιας,η airol θεωρητικα μπορει να καταπολεμησει αυτην την αλωπεκια εχω δωσει λινκ πολλες σελιδες πισω σε συνδιασμο με emu oil λογο ερεθισμων και μονο.προφανως εχει να κανει με την χαλαρωση κολλαγονου
το πιο πιθανο ειναι να δει καποιος αποτελεσματα απο την στιγμη που δεν του εδωσε η σκετη μινοξιδιλη,η σε αυτους που ξεκινησε η κατηφορα λογο μακροχρονιας χρησης μινοξιδιλης.
η επανεκφυση γινεται με ταχυτητα φυσιολογικη μινοξιδιλης,ξεκιναει μετα τον πρωτο μηνα στον τριτο μηνα θα φανει τι δρομο θα εχει παρει.
εγω προσωπικα δεν πιστευω σε αραιωση στην αρχη και επανεκφυση μετα.
οποιος δει αραιωση με την airol ειναι για διακοπη.
η τρετινοινη προκαλει τριχοπτωση.
στα σημεια που κανω εφαρμογη χανω μαλλι με το κιλο αυτην την στιγμη αλλα χωρις αραιωση,εχω πολυ αργη επανεκφυση

Προφανώς εχει να κάνει και με την ηλικία μου..απο οτι διάβασα τα περισσότερα παιδιά εδω είστε νέα παιδιά ..μήπως το revivogen να βοηθούσε περισσότερο στην περίπτωση μου..πάντως κάποια υπάρχοντα μαλλιά φουντωσανε σε κάποια σημεία με την χρήση της AIROL&minoxidil..μήπως η μεταμόσχευση θα ήταν λύση για μένα?εχει επιτυχία σε μεγαλύτερα σε ηλικία άτομα?ρωταω γιατί αν ρωτήσω κάποια κλινική θα σπεύσουν να μου πούνε πως ΝΑΙ..ειδικά τωρα με την κρίση όλοι ψάχνουν να δημιουργήσουν πελάτες...
Στη φάση που ειμαι πιστεύεις οτι θα ήταν σκόπιμο να διακοψω την AIROL και να συνεχίσω μόνο με minoxidil η να συνεχίσω τον συνδυασμό λίγο ακόμα ?
Η αλήθεια ειναι προβληματίστηκα απο αυτο που μου έγραψες..δηλαδή 1) όποιος δει άραιωση ειναι για διακοπή και 2)οτι δεν πιστεύεις στην άραιωση στην αρχή και επανεκφυση μετά..
Και η αλήθεια ειναι οτι έχω περισσότερη άραιωση τωρα απο πριν που δεν έβαζαν τίποτα..διότι την minoxidil την είχα κόψει πριν ένα χρόνο γιατί δεν είδα κάποια ιδιαίτερη επανεκφυση τότε..
Σε ευχαριστω και πάλι
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
defkalion2000 είπε:
Προφανώς εχει να κάνει και με την ηλικία μου..απο οτι διάβασα τα περισσότερα παιδιά εδω είστε νέα παιδιά ..μήπως το revivogen να βοηθούσε περισσότερο στην περίπτωση μου..πάντως κάποια υπάρχοντα μαλλιά φουντωσανε σε κάποια σημεία με την χρήση της AIROL&minoxidil..μήπως η μεταμόσχευση θα ήταν λύση για μένα?εχει επιτυχία σε μεγαλύτερα σε ηλικία άτομα?ρωταω γιατί αν ρωτήσω κάποια κλινική θα σπεύσουν να μου πούνε πως ΝΑΙ..ειδικά τωρα με την κρίση όλοι ψάχνουν να δημιουργήσουν πελάτες...
Στη φάση που ειμαι πιστεύεις οτι θα ήταν σκόπιμο να διακοψω την AIROL και να συνεχίσω μόνο με minoxidil η να συνεχίσω τον συνδυασμό λίγο ακόμα ?
Η αλήθεια ειναι προβληματίστηκα απο αυτο που μου έγραψες..δηλαδή 1) όποιος δει άραιωση ειναι για διακοπή και 2)οτι δεν πιστεύεις στην άραιωση στην αρχή και επανεκφυση μετά..
Και η αλήθεια ειναι οτι έχω περισσότερη άραιωση τωρα απο πριν που δεν έβαζαν τίποτα..διότι την minoxidil την είχα κόψει πριν ένα χρόνο γιατί δεν είδα κάποια ιδιαίτερη επανεκφυση τότε..
Σε ευχαριστω και πάλι
κανε το τεστ με υπομονη,ξεκινα σκετη μινοξιδιλη για 6 μηνες,μετα συνδιασε την με airol για να δεις αν εχεις επανεκφυση η αραιωση.
η μεταμοσχευση ειναι η τελευταια λυση
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Κάπα συγχαρητήρια για τα αποτελέσματά σου!
Εγώ είμαι στην τρίτη εβδομάδα χρήσης ερόλ.έχω αραιώση αρκετά απο τότε που την ξεκίνησα και έχω ένα μόνιμο τσούξιμο και λίγο ξεφλούδισμα.Κάνω χρήση ερόλ μαζί με μινοξιδίλη 5% μόνο το βράδυ ενώ το πρωί βάζω μινοξιδίλη 5%.
Ποιά η άποψή σου?να συνεχίσω?
Διατείθεμαι να το προσπαθήσω γιατί δυστηχώς είναι το τελευταίο μου όπλο.μετά μου μένει μόνο φίνα την οποία φοβάμαι...
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
tobaldornotobald είπε:
Κάπα συγχαρητήρια για τα αποτελέσματά σου!
Εγώ είμαι στην τρίτη εβδομάδα χρήσης ερόλ.έχω αραιώση αρκετά απο τότε που την ξεκίνησα και έχω ένα μόνιμο τσούξιμο και λίγο ξεφλούδισμα.Κάνω χρήση ερόλ μαζί με μινοξιδίλη 5% μόνο το βράδυ ενώ το πρωί βάζω μινοξιδίλη 5%.
Ποιά η άποψή σου?να συνεχίσω?
Διατείθεμαι να το προσπαθήσω γιατί δυστηχώς είναι το τελευταίο μου όπλο.μετά μου μένει μόνο φίνα την οποία φοβάμαι...

thanks

αραιωσε την δοσολογια airol σε μια φορα μερα παρα μερα για αρχη,μινοξ κανονικα 2 φορες την μερα.
αν αντεχεις την λαδιλα η pepanthol θα βοηθησει πολυ
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Bane είπε:
kapa airol καλα ειναι να βάζουμε ακριβως πριν την εφαρμογή της μινοξιδιλης;

η δραση της airol ειναι 24ωρη μπορει και 48ωρη.
αν βαλεις κρεμα σκετη αναμεσα απο μαλλι ειναι δυσκολο να την απλωσεις.θα χρειαστεις διπλασια μπορει και τριπλασια ποσοτητα
με την μινοξιδιλη γινεται πολυ ευκολη η εφαρμογη
 
Σ'ευχαριστώ για την πληροφόρηση.
Πιστεύω θα δώ αποτελέσματα,νιώθω το μαλλί μου να έχει την ίδια συμπεριφορά με όταν πρωτοέβαλα ριγκέην.
 

omiros

New Member
http://www.broadcastnewsroom.com/articles/viewarticlemobile.jsp?id=2238534

http://www.hairsciencellc.com/results.asp

Ο Alan Bauman ειναι κατι σαν τον Κωτσαρελη.. δλδ απο τους ιδικους οτι εχει να κανει με τριχοπτωση
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
3746741 είπε:
kapa νομιζω οτι καπου ειχα διαβασει στο παρελθον οτι ειχες κανει μεταμοσχευση,θυμαμαι καλα??

παντως σε βλεπω σε πολυ καλα κατασταση γενικα!!
εχω κανει στους κροταφους με ασχημα αποτελεσματα,λαθος κατευθυνση και κακη πυκνοτητα.
στον δεξι κροταφο φυτρωσαν μονο,στον αριστερο σχεδον καμια.(βεβαια αυτα ειναι λεπτομερειες που δεν φαινονται στις φωτογραφιες)
στις φωτο βαζω συνεχεια τον δεξι κροταφο επειδη εχω τα μεταμοσχευμενα για σημαδι στο που ξεκιναει η επανεκφυση.
ο αριστερος κροταφος μου μου αρεσει περισσοτερο.
η παρακατω φωτογραφια μπορει να δειξει ενα μερος της πραγματικοτητας,δηλαδη στο τι σημαινει κακη κατευθυνση
 

cool11

Well-Known Member
Αν και την εχω παρατησει την airol, να ρωτησω κατι:
ποση ωρα πρεπει να μεινει στο κεφαλι, ωστε οντως να πιασει τοπο, και να ειναι αποτελεσματικη, οταν επειτα απο λιγο θα πεσει στο κεφαλι η μινοξιδιλη?

---
Γιατι ρωτω?
Δερματολογος που πηγαινω χρονια, κατα καιρους, για αλλα προβληματα οταν παρουσιαζονται(οχι για τα μαλλια), μου ειπε οτι αν θελω να κανω κατι σαν peeling στο προσωπο, δεν χρειαζεται να παρω προιον για scrub, αλλα μου ειπε την airol!
Μολις μου το πε, θυμηθηκα την κουβεντα μας εδω, οτι ανοιγει τους πορους κλπ.
Και πραγματικα παιδια, την αφηνω κανενα μισαωρο(αν και η δερματολογος ειπε για 10λεπτο), και μετα αφηνει μια τρομερη αισθηση, καθαροτητας σε βαθος, στο προσωπο!

Και λεω τωρα: μηπως πρεπει να μενει αρκετα στο κεφαλι, πριν πεσει η μινοξ?
Γιατι, αλλη αισθηση εχω στο προσωπο, αν την βαλω και μετα την βγαλω σε 5 λεπτα, και αλλη σε μιση ωρα.
Σε 5 λεπτα δεν ξερω τι προλαβαινει να κανει, ενω στο μισαωρο, η διαφορα ειναι εμφανης!

Μηπως λοιπον, η τυπικη οδηγια που λεμε εδω, 'πρωτα airol και μετα μινοξ', πρεπει να αλλαξει και να λεμε 'airol πρωτα για τοση ωρα, και μετα μινοξ'?

Υπενθυμιζω οτι εγω ειδα κατηφορα μαλλον, με συνδυασμο μινοξ-airol.
Ωστοσο, επανηλθα με την πιο πανω παρατηρηση, και περιμενω να ακουσω τι λετε, αν και ειναι ερωτηση ψαγμενη, και σιγουρα θελει και πειραματισμο.
Τι λετε?
 
Μπλουζα