airol

kapa

Μέλος του προσωπικού
cool11 είπε:
Και λεω τωρα: μηπως πρεπει να μενει αρκετα στο κεφαλι, πριν πεσει η μινοξ?
Γιατι, αλλη αισθηση εχω στο προσωπο, αν την βαλω και μετα την βγαλω σε 5 λεπτα, και αλλη σε μιση ωρα.
Σε 5 λεπτα δεν ξερω τι προλαβαινει να κανει, ενω στο μισαωρο, η διαφορα ειναι εμφανης!

Μηπως λοιπον, η τυπικη οδηγια που λεμε εδω, 'πρωτα airol και μετα μινοξ', πρεπει να αλλαξει και να λεμε 'airol πρωτα για τοση ωρα, και μετα μινοξ'?

Υπενθυμιζω οτι εγω ειδα κατηφορα μαλλον, με συνδυασμο μινοξ-airol.
Ωστοσο, επανηλθα με την πιο πανω παρατηρηση, και περιμενω να ακουσω τι λετε, αν και ειναι ερωτηση ψαγμενη, και σιγουρα θελει και πειραματισμο.
Τι λετε?

θα πω λιγα πραγματα που ειδα εγω στην πραξη,την εχω δοκιμασει με πολλους τροπους.
η δραση της airol ειναι πολλες ωρες 24+....μεγαλο πλεονεκτημα,πρακτικα αυτο σημαινει οτι μια εφαρμογη airol,2 εφαρμογες μινοξ στην ημερα εχουν τα ιδια αποτελεσματα με 2 εφαρμογες airol,2 εφαρμογες μινοξ,αυτο μπορουν να το επιβεβαιωσουν ολοι οσοι το δοκιμασαν.
στις αρχες του site η σωστη χρηση που αναφεροταν ηταν πρωτα airol και 20 λεπτα μετα μινοξιδιλη,αλλα ειμαι 100% σιγουρος οτι δεν θα φερει καλυτερα αποτελεσματα το δοκιμασα και αυτο,στην πραξη ειναι και σχετικα δυσκολο,η κρεμα δεν απλωνετε ευκολα σε στεγνο δερμα και αν υπαρχει και μαλλι ειναι γολγοθας να βρεις δερμα+το οτι εχεις τον εγκλωβισμο του 20 λεπτου να μεινεις σπιτι.
αν η κρεμα αναμειχθει με υγρο η εφαρμογη ειναι παιχνιδακι,πρακτικα αυτο... κανω εφαρμογη airol μινοξ σε κορυφη και κροταφους σε 12 δεπτερολεπτα και αυτος ειναι ο χρονος που ξοδευω ολη την ημερα για την θεραπεια μου
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

george29

New Member
παιδια σκεφτομαι να βαλω και γω λιγο αιρολ στην θεραπεια μου (big 3) κυριως για τους κροταφους γιατι μετα απο τεσσερα χρονια περιπου μινοξιδιλης θελω να την δυναμωσω. λεω να βαλω στους κροταφους και λιγο πανω μπροστα. αλλα μπερδευομαι με την σωστη ποσοτητα και αν πειραζει στις υγειις τριχες που θα ακουμπαει.. ..ποτε ειναι σωτη στιγμη πριν η μετα την εφαρμογη της μινοξιδιλης, ποση ωρα πριν η μετα και ποσες φορες την ημερα ?? κατι ασχετο το fungoral σαμπουαν το βαζω κατι χρονια μπας και πρεπει να το διακοψω για λιγο.???
 

weznem

Well-Known Member
george29 είπε:
παιδια σκεφτομαι να βαλω και γω λιγο αιρολ στην θεραπεια μου (big 3) κυριως για τους κροταφους γιατι μετα απο τεσσερα χρονια περιπου μινοξιδιλης θελω να την δυναμωσω. λεω να βαλω στους κροταφους και λιγο πανω μπροστα. αλλα μπερδευομαι με την σωστη ποσοτητα και αν πειραζει στις υγειις τριχες που θα ακουμπαει.. ..ποτε ειναι σωτη στιγμη πριν η μετα την εφαρμογη της μινοξιδιλης, ποση ωρα πριν η μετα και ποσες φορες την ημερα ?? κατι ασχετο το fungoral σαμπουαν το βαζω κατι χρονια μπας και πρεπει να το διακοψω για λιγο.???
κοιτα ακριβως απο πανω τι λεει ο καπα βαζεις αιρολ 1,5 στραγαλι στο χερι το ακουμπας στον κροταφο ψεκαζεις και με κυκλικες κινησεις το απλωνεις προς τα πισω αρχικα,και επιτα οπου κρινεις οτι πρεπει να βαλεις.επειδη αυξανει την απορροφηση μια φορα την ημερα θα βαζεις ρεγκαιν αιρολ.η αιρολ εχει ως παρενεργεια να φερνει την τριχα σε τελογεννη φαση γι αυτο και αυξανει την τριχοπτωση αλλα δεν καραφλιαζεις πρακτικα,διοτι αποδιδει καλυτερα η μινοξιδιλ και εχεις επανεκφυση(αν σε πιασει)λειτουργει σε ενα 60%των χρηστων η αιρολ,μπορεις να δοκιμαζεις για ενα 2-3μηνο στον ενα κροταφο αιρολ ετσι αν δεν δρασει θετικα σε εσενα θα υποχωρησει ο ενας κροταφος..βαζεις μινοξιδια daktador και επανερχεσαι γρηγορα και ουτε γατα ουτε ζημια η αλλιως δοκιμαζεις και στους δυο κροταφους κατευθειαν..αν σε πιασει η αιρολ θα παρεις ωθηση για αρκετο καιρο..αξιζει η δοκιμη σιγουρα..επισης ειναι φωτοευαισθητη οποτε ιδιως το καλοκαιρι εφαρμογη αιρολ το βραδυ διοτι θα παθεις ελαφρια εγκαυματα(κοκκινιλες)αν στην αρχη της θεραπειας μεχρι να συνηθισει το δερμα κανεις καποιες κοκκινιλες καποια ξεφλουδισματα θα βαζεις μαζι με την αιρολ και pepanthol για να καταπραϋνει τους ερεθισμους ωσοτου υποχωρησουν..(ειναι σημαντικο να μαθεις την πσοτητα αιρολ που θαβαζεις ακουμε καλα 1,5στραγαλι αν βαλεις παραπανω ειναι σιγουρο οτι θα κανεις ερεθισμους οπως εγω που εβαζα καποια στιγμη 2 σταγαλια σε καθε κροταφο + 2στραγαλια κεντρο αναμεσα απο τους 2 κροταφους και ειχα κνησμο και κοκκινιλες!!
 

panos_6

Active Member
kapa είπε:
θα πω λιγα πραγματα που ειδα εγω στην πραξη,την εχω δοκιμασει με πολλους τροπους.
η δραση της airol ειναι πολλες ωρες 24+....μεγαλο πλεονεκτημα,πρακτικα αυτο σημαινει οτι μια εφαρμογη airol,2 εφαρμογες μινοξ στην ημερα εχουν τα ιδια αποτελεσματα με 2 εφαρμογες airol,2 εφαρμογες μινοξ,αυτο μπορουν να το επιβεβαιωσουν ολοι οσοι το δοκιμασαν.
στις αρχες του site η σωστη χρηση που αναφεροταν ηταν πρωτα airol και 20 λεπτα μετα μινοξιδιλη,αλλα ειμαι 100% σιγουρος οτι δεν θα φερει καλυτερα αποτελεσματα το δοκιμασα και αυτο,στην πραξη ειναι και σχετικα δυσκολο,η κρεμα δεν απλωνετε ευκολα σε στεγνο δερμα και αν υπαρχει και μαλλι ειναι γολγοθας να βρεις δερμα+το οτι εχεις τον εγκλωβισμο του 20 λεπτου να μεινεις σπιτι.
αν η κρεμα αναμειχθει με υγρο η εφαρμογη ειναι παιχνιδακι,πρακτικα αυτο... κανω εφαρμογη airol μινοξ σε κορυφη και κροταφους σε 12 δεπτερολεπτα και αυτος ειναι ο χρονος που ξοδευω ολη την ημερα για την θεραπεια μου

kapa επειδη δεν καταβαλα εγω που θελω να ξεκινησω airol θα βαζω πρωτα αυτη και απευθειας μετα θα βαζω Minox?
Δεν προκεται αν βαζω μια φορα την ημερα να δημιουργησει καποιο προβλημα με το fungoral 2% που βαζω καθε πεντε μερες;
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
ppppanos είπε:
kapa είπε:
θα πω λιγα πραγματα που ειδα εγω στην πραξη,την εχω δοκιμασει με πολλους τροπους.
η δραση της airol ειναι πολλες ωρες 24+....μεγαλο πλεονεκτημα,πρακτικα αυτο σημαινει οτι μια εφαρμογη airol,2 εφαρμογες μινοξ στην ημερα εχουν τα ιδια αποτελεσματα με 2 εφαρμογες airol,2 εφαρμογες μινοξ,αυτο μπορουν να το επιβεβαιωσουν ολοι οσοι το δοκιμασαν.
στις αρχες του site η σωστη χρηση που αναφεροταν ηταν πρωτα airol και 20 λεπτα μετα μινοξιδιλη,αλλα ειμαι 100% σιγουρος οτι δεν θα φερει καλυτερα αποτελεσματα το δοκιμασα και αυτο,στην πραξη ειναι και σχετικα δυσκολο,η κρεμα δεν απλωνετε ευκολα σε στεγνο δερμα και αν υπαρχει και μαλλι ειναι γολγοθας να βρεις δερμα+το οτι εχεις τον εγκλωβισμο του 20 λεπτου να μεινεις σπιτι.
αν η κρεμα αναμειχθει με υγρο η εφαρμογη ειναι παιχνιδακι,πρακτικα αυτο... κανω εφαρμογη airol μινοξ σε κορυφη και κροταφους σε 12 δεπτερολεπτα και αυτος ειναι ο χρονος που ξοδευω ολη την ημερα για την θεραπεια μου

kapa επειδη δεν καταβαλα εγω που θελω να ξεκινησω airol θα βαζω πρωτα αυτη και απευθειας μετα θα βαζω Minox?
Δεν προκεται αν βαζω μια φορα την ημερα να δημιουργησει καποιο προβλημα με το fungoral 2% που βαζω καθε πεντε μερες;
ναι ετσι ακριβως,την κρεμα και απευθειας μινοξ,μετα μασαζ και θα πανε στα σημεια που θελεις ακριβως.
δεν υπαρχει προβλημα με το fungoral
 

panos_6

Active Member
kapa είπε:
ναι ετσι ακριβως,την κρεμα και απευθειας μινοξ,μετα μασαζ και θα πανε στα σημεια που θελεις ακριβως.
δεν υπαρχει προβλημα με το fungoral

και κατι τελευταιο. Minox πανω κατω βαζω 6 χρονια με μεγαλα διαλειμματα και με μικρα αλλες φορες. τωρα βαζω σερι απο τον οκτωβρη περιπου. βλεπω μια πολυ μικρη βελτιωση στ μαλλι αν και μπορει να ειναι στην ιδεα μου. Δεν ειναι σε τραγικη κατασταση γενικα. Θα μου προτεινες για κανα 3μηνο να βαζω airol να δω πως θα παει;
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
ppppanos είπε:
και κατι τελευταιο. Minox πανω κατω βαζω 6 χρονια με μεγαλα διαλειμματα και με μικρα αλλες φορες. τωρα βαζω σερι απο τον οκτωβρη περιπου. βλεπω μια πολυ μικρη βελτιωση στ μαλλι αν και μπορει να ειναι στην ιδεα μου. Δεν ειναι σε τραγικη κατασταση γενικα. Θα μου προτεινες για κανα 3μηνο να βαζω airol να δω πως θα παει;

στο 3μηνο θα εχεις σαφη οικονα αν θα δουλεψει θετικα
 

panos_6

Active Member
kapa είπε:
στο 3μηνο θα εχεις σαφη οικονα αν θα δουλεψει θετικα

ομορφα. σε κανα 2ωρο πηγαινω φαρμακειο και ξεκιναω απο σημερα. 3 κατι δεν εχει;
αν την σταματησω μετα απο 3μηνο και ενω εχω επιθυμητα αποτελεσματα και συνεχισω μονο minox θα χασω οτι κερδισα με την βοηθεια της airol? Και μετα απο ενα διαστημα την ξανα ξεκιναω.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
ppppanos είπε:
kapa είπε:
στο 3μηνο θα εχεις σαφη οικονα αν θα δουλεψει θετικα

ομορφα. σε κανα 2ωρο πηγαινω φαρμακειο και ξεκιναω απο σημερα. 3 κατι δεν εχει;
αν την σταματησω μετα απο 3μηνο και ενω εχω επιθυμητα αποτελεσματα και συνεχισω μονο minox θα χασω οτι κερδισα με την βοηθεια της airol? Και μετα απο ενα διαστημα την ξανα ξεκιναω.

αν δουλεψει θετικα με σκετη μινοξ θα φτασεις σε σημειο που ησουν χωρις αλλα πολυ αργα.
αν δεις οτι σου προκαλει ερεθισμους μερα παρα μερα μονο την κρεμα
 

panos_6

Active Member
kapa είπε:
ppppanos είπε:
kapa είπε:
στο 3μηνο θα εχεις σαφη οικονα αν θα δουλεψει θετικα

ομορφα. σε κανα 2ωρο πηγαινω φαρμακειο και ξεκιναω απο σημερα. 3 κατι δεν εχει;
αν την σταματησω μετα απο 3μηνο και ενω εχω επιθυμητα αποτελεσματα και συνεχισω μονο minox θα χασω οτι κερδισα με την βοηθεια της airol? Και μετα απο ενα διαστημα την ξανα ξεκιναω.

αν δουλεψει θετικα με σκετη μινοξ θα φτασεις σε σημειο που ησουν χωρις αλλα πολυ αργα.
αν δεις οτι σου προκαλει ερεθισμους μερα παρα μερα μονο την κρεμα

τι εννοεις μονο την κρεμα; χωρις μινοξ; εγω βασικα ελεγα πως θα βαζω πχ για 3 μηνες και airol kai minox και οταν περασει αυτο το διαστημα σταματαω την airol και συνεχιζω οπως τωρα μονο μινοξ.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
ppppanos είπε:
τι εννοεις μονο την κρεμα; χωρις μινοξ; εγω βασικα ελεγα πως θα βαζω πχ για 3 μηνες και airol kai minox και οταν περασει αυτο το διαστημα σταματαω την airol και συνεχιζω οπως τωρα μονο μινοξ.
μονο την μινοξ χωρις την κρεμα.
αν σου δωσει αποτελεσματα δεν θα θελεις να την σταματησεις (^_^)
αν σου κανει ερεθισμους μπορεις να βαζεις καθε μερα μινοξ και μερα παρα μερα airol μινοξ
 

panos_6

Active Member
kapa είπε:
ppppanos είπε:
τι εννοεις μονο την κρεμα; χωρις μινοξ; εγω βασικα ελεγα πως θα βαζω πχ για 3 μηνες και airol kai minox και οταν περασει αυτο το διαστημα σταματαω την airol και συνεχιζω οπως τωρα μονο μινοξ.
μονο την μινοξ χωρις την κρεμα.
αν σου δωσει αποτελεσματα δεν θα θελεις να την σταματησεις (^_^)
αν σου κανει ερεθισμους μπορεις να βαζεις καθε μερα μινοξ και μερα παρα μερα airol μινοξ

πηγα αγορασα και εβαλααα. και οπως ηταν λογικα μου δημιουργηθηκαν απορειες. εβαλα στην κορυφη στους κροταφους και σε αλλα 2 3 σημεια(ειδα κ επαθα μεσα στ μαλλι να την βαλω). την απλωσα λιγο με το χερι και εβαλα μινοξ μετα. η μινοξ δεν τσουλαγε οπως αλλες φορες τοσο ευκολα. Οταν βαζω την κρεμα την τριβω μεχρι απλωθει και να μην φαινεται; Και μετα μινοξ;
αν μετα απο ενα 12ωρο πλυνω το κεφαλι φευγει ή δεν εχει σημασια;

καρφακια μου εκανε τα μαλλια :O
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
ppppanos είπε:
πηγα αγορασα και εβαλααα. και οπως ηταν λογικα μου δημιουργηθηκαν απορειες. εβαλα στην κορυφη στους κροταφους και σε αλλα 2 3 σημεια(ειδα κ επαθα μεσα στ μαλλι να την βαλω). την απλωσα λιγο με το χερι και εβαλα μινοξ μετα. η μινοξ δεν τσουλαγε οπως αλλες φορες τοσο ευκολα. Οταν βαζω την κρεμα την τριβω μεχρι απλωθει και να μην φαινεται; Και μετα μινοξ;
αν μετα απο ενα 12ωρο πλυνω το κεφαλι φευγει ή δεν εχει σημασια;

καρφακια μου εκανε τα μαλλια :O
εχει σημασια να μαθεις τον τροπο που θα σου περιγραψω,αν την ακολουθησεις σαν θεραπεια θα μπορεις να την απλωνεις ομοιομορφα σε ολο το σκαλπ αναμεσα απο μαλλι σε 10 δεπτερολεπτα και οχι μονο την airol αλλα οποιαδηποτε κρεμα ακολουθησεις σαν θεραπεια.θελει εξασκηση αλλα μετα θα ειναι παιχνιδακι.
για αρχη μονο κροταφους.
ακουμπησε το σωληναριο απευθειας στο δερμα.
τραβηξε μια γραμμη κρεμας πανω στο δερμα σου χωρις να ξεχειλιζει ισια ισια να υπαρχει.
ψεκασε την μινοξιδιλη πανω σε αυτην την γραμμη.
με το αλλο χερι απευθειας μασαζ πριν προλαβει να σταξει.
μινοξ και airol θα εχουν γινει ενα,με τα δαχτυλα την πας οπου θελεις
 

panos_6

Active Member
kapa είπε:
ppppanos είπε:
πηγα αγορασα και εβαλααα. και οπως ηταν λογικα μου δημιουργηθηκαν απορειες. εβαλα στην κορυφη στους κροταφους και σε αλλα 2 3 σημεια(ειδα κ επαθα μεσα στ μαλλι να την βαλω). την απλωσα λιγο με το χερι και εβαλα μινοξ μετα. η μινοξ δεν τσουλαγε οπως αλλες φορες τοσο ευκολα. Οταν βαζω την κρεμα την τριβω μεχρι απλωθει και να μην φαινεται; Και μετα μινοξ;
αν μετα απο ενα 12ωρο πλυνω το κεφαλι φευγει ή δεν εχει σημασια;

καρφακια μου εκανε τα μαλλια :O
εχει σημασια να μαθεις τον τροπο που θα σου περιγραψω,αν την ακολουθησεις σαν θεραπεια θα μπορεις να την απλωνεις ομοιομορφα σε ολο το σκαλπ αναμεσα απο μαλλι σε 10 δεπτερολεπτα και οχι μονο την airol αλλα οποιαδηποτε κρεμα ακολουθησεις σαν θεραπεια.θελει εξασκηση αλλα μετα θα ειναι παιχνιδακι.
για αρχη μονο κροταφους.
ακουμπησε το σωληναριο απευθειας στο δερμα.
τραβηξε μια γραμμη κρεμας πανω στο δερμα σου χωρις να ξεχειλιζει ισια ισια να υπαρχει.
ψεκασε την μινοξιδιλη πανω σε αυτην την γραμμη.
με το αλλο χερι απευθειας μασαζ πριν προλαβει να σταξει.
μινοξ και airol θα εχουν γινει ενα,με τα δαχτυλα την πας οπου θελεις

αρα πρωτα βαζω κρεμα μετα μινοξ και μετα κανζ μασαζ. οχι πρωτα κρεμα κ μετα μινοξ.
θα το δοκιμασω αυριο τωρα.
στ μεσαιο της κεφαλης; παλι θα ακουμπαω το σωληναριο;
μασαζ ενα 5λεπτο καλα δεν ειναι;
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
ppppanos είπε:
αρα πρωτα βαζω κρεμα μετα μινοξ και μετα κανζ μασαζ. οχι πρωτα κρεμα κ μετα μινοξ.
θα το δοκιμασω αυριο τωρα.
στ μεσαιο της κεφαλης; παλι θα ακουμπαω το σωληναριο;
μασαζ ενα 5λεπτο καλα δεν ειναι;

πρωτα κρεμα,μετα μινοξ,μετα μασαζ.και στην μεση το ιδιο με το σωληναριο.
μασαζ 10 δεπτερολεπτα σε καθε κροταφο ειναι αρκετα
 

Bouklas

Well-Known Member
Εδώ και 1 μηνα σταμάτησα να χρησιμοποιώ πλέον airol. Και ο λόγος ήτανε καθαρά δοκιμαστικός να δω τι θα γίνει. Είχα πάρει ήδη μια παρα πολύ καλή επανεκφυση από μινοξιδίλη και φιναστερίδη σε όλο το κεφάλι ενώ στους κροτάφους δεν είχα τόσο τρελή επανεκφυση, και μετά από κάποιο διάστημα ούτε καν χνούδι. Αυτή τη στιγμή μετά από 1 μηνα έχω γεμίσει χνούδι στους κροτάφους και ήδη παρατήρησα πως μια σειρά με νέες τρίχες ξεκινάει να ψηλώνει πιο πολύ από το χνούδι.
 

weznem

Well-Known Member
Bouklas είπε:
Εδώ και 1 μηνα σταμάτησα να χρησιμοποιώ πλέον airol. Και ο λόγος ήτανε καθαρά δοκιμαστικός να δω τι θα γίνει. Είχα πάρει ήδη μια παρα πολύ καλή επανεκφυση από μινοξιδίλη και φιναστερίδη σε όλο το κεφάλι ενώ στους κροτάφους δεν είχα τόσο τρελή επανεκφυση, και μετά από κάποιο διάστημα ούτε καν χνούδι. Αυτή τη στιγμή μετά από 1 μηνα έχω γεμίσει χνούδι στους κροτάφους και ήδη παρατήρησα πως μια σειρά με νέες τρίχες ξεκινάει να ψηλώνει πιο πολύ από το χνούδι.

δηλαδη σταματησες την αιρολ και εβγαλες τριχες περισσοτερεσ σε κροταφους?(με μικροτερη αππορροφηση μινοξιδιλης εβγαλες μαλλια?)
 
Μπλουζα