airol

cool11

Well-Known Member
Ποση ωρα πρεπει να μεσολαβησει, απο τη στιγμη που βαζει καποιος στο κεφαλι την airol μεχρι τη στιγμη που πρεπει να μπει το regain?

----
Airol συνισταται σε συνδυασμο με υγρο regain lotion, ή και με foam?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

AKHS

Member
[amquote]
cool11 είπε:
Ποση ωρα πρεπει να μεσολαβησει, απο τη στιγμη που βαζει καποιος στο κεφαλι την airol μεχρι τη στιγμη που πρεπει να μπει το regain?

----
Airol συνισταται σε συνδυασμο με υγρο regain lotion, ή και με foam?
[/amquote]
Είναι απαντήσεις που αν διαβάσεις λίγο πιο πίσω θα σου δοθούν
 

konapo

New Member
Καλημέρα και απο μένα.
Έχω χρησιμοποιήσει πολλά προιοντα συμπεριλαμβανομενου και minoxidil aerol κατα καιρούς.
όταν την χρησιμοποιούσα έβλεπα αυξημένη τριχόπτωση και κοκκινίλες.
έιχα αυξημένη τριχόπτωση εκτός από έναν μήνα γύρω στο Πάσχα όπου για περίεργο τρόπο σταματούσε και μετά πάλιο από την αρχή...
Εγώ ελυσα τελείως το πρόβλημα ¨τριχόπτωση" με ένα ¨καπέλο¨ laser με περίπου 70 διόδους που εφτιαξα.

Εδώ και 4 μήνες δεν πεφτει τρίχα. κάθε πρωί λούζομαι πρίν πάω δουλεία με BIOKAP - ΣΑΜΠΟΥΑΝ ΣΥΧΝΗΣ ΧΡΗΣΗΣ και δεν βλέπω τρίχα στο μπάνιο.
Το χρησιμοποιώ μέρα παρά μέρα για 20 με 25 λεπτά περίπου.
την τελευταία εβδομάδα αμέλησα να το χρησιμοποιήσω για 5 μέρες περίπου και η τριχόπτωση επανήλθε. Είχα πολύ καιρό να δώ τρίχες στο λούσιμο.
Λοιπόν το χρησιμοποίησα αμέσως και την επόμενη μέρα ΤΙΠΟΤΑ...
τι να πώ... είμαι 42 και χρησιμοποιώ διάφορα από τα 17 μου.
Πρώτη φορά έχω δει αποτελέσματα... Ελπίζω να μην είναι τυχαία. ΘΑ συνεχίσω και θα σας ενημερώνω.
Κώστας.
 

AKHS

Member
[amquote]
konapo είπε:
Εγώ ελυσα τελείως το πρόβλημα ¨τριχόπτωση" με ένα ¨καπέλο¨ laser με περίπου 70 διόδους που εφτιαξα.
[/amquote]
Τι εννοείς όταν λες <<έφτιαξα>>? Επειδή ασχολούμαι με ηλεκτρονικές κατασκευές, είναι το χόμπι μου, μπορείς να μας πεις μερικές πληροφορίες για την κατασκευή σου? Δηλαδή σχέδιο, υλικά, κόστος καμιά φωτογραφία κτλ
 

cool11

Well-Known Member
[amquote]
AKHS είπε:
cool11 είπε:
Ποση ωρα πρεπει να μεσολαβησει, απο τη στιγμη που βαζει καποιος στο κεφαλι την airol μεχρι τη στιγμη που πρεπει να μπει το regain?

----
Airol συνισταται σε συνδυασμο με υγρο regain lotion, ή και με foam?

Είναι απαντήσεις που αν διαβάσεις λίγο πιο πίσω θα σου δοθούν
[/amquote]

Αρπαγμενος, επι μονιμου βασεως....
90 σελιδες θεμα ειναι, οχι 5-6.
 

konapo

New Member
[amquote]
AKHS είπε:
konapo είπε:
Εγώ ελυσα τελείως το πρόβλημα ¨τριχόπτωση" με ένα ¨καπέλο¨ laser με περίπου 70 διόδους που εφτιαξα.

Τι εννοείς όταν λες <<έφτιαξα>>? Επειδή ασχολούμαι με ηλεκτρονικές κατασκευές, είναι το χόμπι μου, μπορείς να μας πεις μερικές πληροφορίες για την κατασκευή σου? Δηλαδή σχέδιο, υλικά, κόστος καμιά φωτογραφία κτλ
[/amquote]

ok. θα το βγάλω φωτο και θα το ανεβάσω. Το κόστος πήγε γύρω στα 100 με 150 ευρώ αν θυμάμαι καλά.
Χρησιμοποίησα 70 laser, 650nm 5mW Red Laser diode Module Diffused No Lens και τις αγόρασα από εδώ: http://hvstuff.com/650nm-5mw-red-laser-diode-module-diffused-no-lens. Δεν είναι ακριβώς καπέλο γιατί δεν μπόρεσα να βρω υλικό να τα βάλω σταθερά. Αγόρασα ένα πλαστικό με 3 ευρώ το οποίο το χρησιμοποιείς στην κουζίνα για να κόβεις ψωμί το κλασικό ξύλινο αλλά σε σκληρό πλαστικό και άνοιξα εύκολα 70 τρύπες.
Από τον ΦΑΝΟ αγόρασα ενα τροφοδοτικό 3000Α.
Την ιδέα την πήρα από εδώ: http://www.overmachogrande.com/
αλλα΄το έκανα πιό απλό.

Ότι θες με ρωτάς.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
εχω κατα νου να βελτιωσω το αισθητικο κομματι της θεραπειας.
γενικα η airol ειναι απο τις κρεμες που δεν λαδωνουν πολυ αλλα μια μικρη λαδιλα την αφηνει και δυστυχως οτι πεφτει στην τριχα μενει στην τριχα και φευγει μονο με μπανιο.
σκεφτομαι την προσθηκη νερου-οινοπνευματος στο καπακι μετα το cobo
οταν ξεκινησω πειραματισμους θα ενημερωσω,αυτο το διαστημα δεν μπορω να καταλαβω πολλες διαφορες στο λαδωμα,τα εχω πολυ κοντα
 

cool11

Well-Known Member
H χρηση της airol ενδεικνυται κυριως σε συνδυασμο με lotion minoxidil, ή δρα το ιδιο καλα και με foam regain?
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
cool11 είπε:
H χρηση της airol ενδεικνυται κυριως σε συνδυασμο με lotion minoxidil, ή δρα το ιδιο καλα και με foam regain?

Και ο αφρός υγροποιήτε όταν ακουμπάει στο δέρμα, οπότε μπορεί να συνδιαστεί με airol χωρίς πρόβλημα...
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
http://www.webmd.com/melanoma-skin-cancer/skin-cancer-guide/skin-cancer-nonmelanoma-medications

Tretinoin (Retin-A) cream is derived from vitamin A and is one of a class of substances called retinoids. Tretinoin cream may prevent new skin cancers in people who have an increased risk for skin cancer.
 

kouklos10

Member
κατι καλο που μου ηρθε σαν ιδεα για οσους σκεφτονται να δοκιμασουν θεραπεια αιρολ-μινοξ ειναι να δοκιμασουν σε ενα μερος του κεφαλιου τους
και μετα αν δουν αποτελεσματα και στο υπολοιπο η οπου εχουν προβλημα. το λεω γιαυτους που φοβουνται το shedding. εγω το δοκιμασα στο βερτεξ και σιγουρα τις πρωτες 30 μερες ειχα τρελο shedding νομιζα αδειαζε οτι ειχε απομεινει στο τσακ ημουνα να σταματησω . στις 40 μερες ομως ειδα τα πρωτα αποτελεσματα. πολυ ενθαρρυντικα και ετσι συνεχισα σε χαιρλαιν και τωρα και λιγο ποιο πανω. αν συνεχισει ετσι βλεπω σε κανα εξαμηνο να ειμαι τσουκαλας!!!!!!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

xxxray

Member
και τελικά ρε παιδιά πως μπορεί κάποιος να βεβαιωθεί αν τον πιάνει αυτή η θεραπεία η όχι; ποια είναι τα σημάδια και σε πόσο καιρό μπορεί να ναι σίγουρος;
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
[amquote]
xxxray είπε:
και τελικά ρε παιδιά πως μπορεί κάποιος να βεβαιωθεί αν τον πιάνει αυτή η θεραπεία η όχι; ποια είναι τα σημάδια και σε πόσο καιρό μπορεί να ναι σίγουρος;
[/amquote]
στον εκτο μηνα μινοξιδιλης ξεκινας την κρεμα,αν εχεις επανεκφυση θα σε εχει πιασει αν εχεις κατηφορα κοβεις την κρεμα,συνεχιζοντας μινοξιδιλη και επανερχεσαι
 

xxxray

Member
δεν με κάλυψε η απάντηση σου! δηλαδή αν σε πάρει η κατηφόρα λόγω shedding; όπως είπε ο kouklos...
 

xxxray

Member
Δεν με κατάλαβες! ας πούμε αρχίζεις αιρολ μινοξ και σε παίρνει η κατηφόρα λόγω shedding! πόσο πρέπει να περάσει για να είσαι σίγουρος πως γίνεται λόγω ανταπόκρισης στην θεραπεία η ότι απλά θα σε κάνει συνεχώς χειρότερα;
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
[amquote]
xxxray είπε:
Δεν με κατάλαβες! ας πούμε αρχίζεις αιρολ μινοξ και σε παίρνει η κατηφόρα λόγω shedding! πόσο πρέπει να περάσει για να είσαι σίγουρος πως γίνεται λόγω ανταπόκρισης στην θεραπεία η ότι απλά θα σε κάνει συνεχώς χειρότερα;
[/amquote]
δεν ξεκινας μινοξ και την κρεμα μαζι,ξεκινας μινοξιδιλη σκετη για 6 μηνες και μετα προσθετεις την κρεμα.
αν τα ξεκινησεις μαζι δεν θα καταλαβεις αν δουλεψει η οχι
 

xxxray

Member
και τι κάνουμε τώρα με το ξεφλούδισμα που προκαλεί; bepanthen; και πως χρησιμοποιείται και πότε;
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
xxxray είπε:
και τι κάνουμε τώρα με το ξεφλούδισμα που προκαλεί; bepanthen; και πως χρησιμοποιείται και πότε;

κοβεις προσωρινα την airol αγοραζεις pepanthol και θα φυγουν τα ξεφλουδισματα,δεν εχει οριο η pepanthol μπορεις να βαλεις οσο θελεις.
σε εμενα εκανε πολυ καλη δουλεια και το ιαλουρονικο οξυ.
οταν φυγουν τα ξεφλουδισματα ξεκινας καθε 3 μερες airol με μινοξ.
οταν αρχιζει να την συνηθιζει το δερμα καθε μερα
 

geofish

New Member
Μετά από 3 μήνες χρήσης σταμάτησα αυτό το σχήμα.
Όσοι σκέπτεστε να το χρησιμοποιήσετε και δεν είστε από τους τυχερούς ετοιμαστείτε για πολύ αίμα και δάκρυα (πολύ μεγάλο shed) και αραίωση και ενώ ξεκίνησε με πολύ καλές προοπτικές είδα νέες τρίχες στους κροτάφους, αλλα στο πάνω μέρος ήταν σαν έπεσε ατομική βόμβα .
Παρ όλα αυτά θα του έδινα ευκαιρία για λίγο ακόμη αλλά μου έδωσε σαν παρενέργεια πονοκεφάλους.
Μόλις σταμάτησα την airol σταμάτησαν και οι πονοκέφαλοι.
 
Μπλουζα