airol

danceworld_2001

Well-Known Member
Ειναι σύνηθες να υπάρχει ασσυμετρία στους κροτάφους, μια τέτοια περίπτωση ειμαι και εγώ, εκ γενετής κιόλας ο δεξιός κρόταφος είχε τον οριογραμμή πιο πάνω και απο το 2002 που άρχισε η κατάρα, ο δεξιός ακολουθεί την δική του διαδρομή. Ειναι το λεγόμενο ΛΟΞΟΚΑΡΑΦΛΟ.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού


[amquote]
sgouromallis είπε:
καπα πηγα σε ενα καινουργιο δερματολογο(κορυφη ο τυπος,πολυ διαβασμενος) μου εκανε διαγνωση για ΑΑ,αλλα το pattern μου δεν ειναι να φωτισω τελειως.Το προβλημα μου ειναι μικρο απο οτι μου ειπε μονο στους κροταφους ενω το πισω μερος ειναι μια χαρα.Μου συστησε να συνεχισω τη μινοξ αλλα 2% γιατι οπως μου ειπε εχει σχεδον τα ιδια αποτελεσματα με το 5%.Επισης οταν του ειπα για την airol moυ ειπε οτι αυξανει τρελλα την αποροφηση της μινοξ.Εχω ξεκινησει εδω και λιγες μερες.Απο ποτε θα αρχισω να βλεπω αποτελεσματα??
[/amquote]
η τρετινοιν σε καποιους μπορει να προκαλεσει αραιωση,πρωτα σκετη μινοξιδιλη και μετα συνδιασμο με την κρεμα.
για 2% η 5% μινοξ αναλογα τις ανοχες του καθε οργανισμου.
απο απορροφηση η airol προκαλει οντως τρελη αλλα αυτο ειναι δικοπο μαχαιρι,θα φερει και πιθανες παρενεργειες με την ουσια που θα συνδιαστει οι οποιες φευγουν πολυ γρηγορα με μειωση της μινοξιδιλης.
αποτελεσματα δινει με ταχυτητα μινοξιδιλης,σιγουρα μετα τον πρωτο μηνα και υπομονη μεχρι τον τριτο
 

computerfan

New Member
[amquote]
danceworld_2001 είπε:
Ειναι σύνηθες να υπάρχει ασσυμετρία στους κροτάφους, μια τέτοια περίπτωση ειμαι και εγώ, εκ γενετής κιόλας ο δεξιός κρόταφος είχε τον οριογραμμή πιο πάνω και απο το 2002 που άρχισε η κατάρα, ο δεξιός ακολουθεί την δική του διαδρομή. Ειναι το λεγόμενο ΛΟΞΟΚΑΡΑΦΛΟ.
[/amquote]

και μενα ο δεξιος εχει το θεμα! Ομως δεν θα πρεπε να αραιωνει αναλογικα με τα αλλα μαλλια? Οσο δλδ μειωνονται ολα τα μαλλια τοσο να ανεβαινει και αυτος ... ? Εμενα εχει ξεφυγει πραγματικα μονος του!!! ο αλλος αραιωνει πολυ πολυ αργα ενω αυτος αν συνεχισει ετσι σε 2 χρονια θα χει ανεβει πανω στην κορυφη! Υπαρχει περιπτωση να φταιει κατι αλλο που να πρεπει να το κοιταξω σε δερματολογο? ειχα παει πριν 6 μηνες τελευταια φορα και μου πε τα ιδια που μου λεγε παντα ( ΑΑ), να το παλεψω με ρεγκειν και προσκαρ.
 

sgouromallis

New Member
και εγω το μεγαλο προβλημα το αντιμετωπιζω στο δεξι κροταφο.πριν 3 χρονια ειχα ενα σημαδι στον κροταφο απο ραμματα το οποιο καλυπτοταν απο μαλλια,τωρα ειναι ειναι η αρχη της τριχοφυιας μου.ενω ο αριστερος ειναι οκ ,2cm πιο χαμηλος απο τον αλλο.παντως δεν ειναι ασχημο αν κανεις μια ωραια χωριστρα.
ΚΑΠΑ τωρα που ξεκινησα την airol γυρισα και τη μινοξ σε 2% για την αποφυγη παρενεργειων.
Η airol υπαρχει περιπτωση να επιδεινωσει το προβλημα?
Να σε ρωτησω γνωριζεις τιποτα για μινοξ σε χαπι??
 

kouklos10

Member
καπαμαρου επανηλθα , πλεον περναω στο κλαμπ τον μελοντικων bob marley :dbann μετα απο ενα μηνα καθημερινης εφαρμογης μινοξ αιρολ πλεον βλεπω το μαλλι μου στο vertex oπως δεν το ειχα ξαναδει νομιζω οτι αρχισε να δουλευει σε μενα. δεν μπορω να πιστεψω στα ματια μου......:18m: νομιζω οτι εχει βαλει κατω την καραφλα μου και την παταει!!!!!!!:hithead:
μακαρι να συνεχισει ετσι αλλα πια ειμαι σιγουρος οτι θα συνεχισει γιατι βλεπω το σημειο στο vertex που ειχε αδειασει σχεδον να γυριζει πολλα χρονια πισω..... ευχαριστω απεριοριστα τον καπαμαρου σου ειμαι ευγνομων . θα επανελθω και θα ανεβασω φωτο με πριν και τωρα να μου πεις την γνωμη σου. επισης αρχισα να εφαρμοζω και στην hairline.
:20em:
 

kapa

Μέλος του προσωπικού


[amquote]
sgouromallis είπε:
ΚΑΠΑ τωρα που ξεκινησα την airol γυρισα και τη μινοξ σε 2% για την αποφυγη παρενεργειων.
Η airol υπαρχει περιπτωση να επιδεινωσει το προβλημα?
Να σε ρωτησω γνωριζεις τιποτα για μινοξ σε χαπι??
[/amquote]
οτιδηποτε και να σου κανει η κρεμα με την διακοπη της ειναι αναστρεψιμο.
για μινοξ σε χαπι δεν θα ελεγα το ιδιο http://www.hairlossgr.com/forum/thread-2490.html
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
[amquote]
kouklos10 είπε:
καπαμαρου επανηλθα , πλεον περναω στο κλαμπ τον μελοντικων bob marley :dbann μετα απο ενα μηνα καθημερινης εφαρμογης μινοξ αιρολ πλεον βλεπω το μαλλι μου στο vertex oπως δεν το ειχα ξαναδει νομιζω οτι αρχισε να δουλευει σε μενα. δεν μπορω να πιστεψω στα ματια μου......:18m: νομιζω οτι εχει βαλει κατω την καραφλα μου και την παταει!!!!!!!:hithead:
μακαρι να συνεχισει ετσι αλλα πια ειμαι σιγουρος οτι θα συνεχισει γιατι βλεπω το σημειο στο vertex που ειχε αδειασει σχεδον να γυριζει πολλα χρονια πισω..... ευχαριστω απεριοριστα τον καπαμαρου σου ειμαι ευγνομων . θα επανελθω και θα ανεβασω φωτο με πριν και τωρα να μου πεις την γνωμη σου. επισης αρχισα να εφαρμοζω και στην hairline.
:20em:
[/amquote]
ετσι γινονται τα ραστα:21m:
και εγω ειμαι στο σημειο του 2005
 

xxxray

Member
καπα ακολουθώ την συνταγή σου αιρολ μινοξ γύρω στις 10 μέρες τώρα! Όντως μου έδωσε άμεσα ένα καλό boost χωρίς καθόλου shedding! Από χθες όμως το κεφαλάκι μου τσούζει μετά την εφαρμογή και σήμερα έχει γεμίσει κοκκινίλες κυρίως ψηλά στο κούτελο! τί κάνουμε τώρα???
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
[amquote]
xxxray είπε:
καπα ακολουθώ την συνταγή σου αιρολ μινοξ γύρω στις 10 μέρες τώρα! Όντως μου έδωσε άμεσα ένα καλό boost χωρίς καθόλου shedding! Από χθες όμως το κεφαλάκι μου τσούζει μετά την εφαρμογή και σήμερα έχει γεμίσει κοκκινίλες κυρίως ψηλά στο κούτελο! τί κάνουμε τώρα???
[/amquote]
μερα παρα μερα την κρεμα και καθε μερα την μινοξιδιλη.
θα βοηθησει πολυ αν αντικαταστησεις την μινοξιδιλη σου με rogaine foam
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
[amquote]
xxxray είπε:
Είναι δηλαδή παρενέργεια απτην μινοξ? όχι απτην αιρόλ??
[/amquote]
ειναι απο την airol αλλα η προπυλαινογλυκολη χεοροτερευει την κατασταση.
εμενα μου κανει περισσοτερους ερεθισμους απο την τρετινοιν.
εχω ενα θεμα καθε φορα που την ξεκιναω
 

kouklos10

Member
[amquote]
xxxray είπε:
Είναι δηλαδή παρενέργεια απτην μινοξ? όχι απτην αιρόλ??
[/amquote]


εγω θα σου ελεγα αφου ξεκινησες τωρα αιρολ μινοξ να κανεις αυτο που εκανα εγω στην αρχη , πιστευω ειναι η καλυτερη λυση για να γλιτωσεις παρενεργειες. φαντασου οτι οταν εβαζα σκετο μινοξ κιρκλαντ ειχα τρελες παρενεργειες φαγουρα κλπ.
βαζε επι δυο εβδομαδες ανα τριτη μερα αιρολ μινοξ χωρις υπερβολες στην καταχρηση , μετα για αλλες δυο εβδομαδες ανα δευτερη μερα αιρολ μινοξ και μετα ανα μερα αιρολ μινοξ .
φαντασου οτι εγω πλεον ενα μηνα χρησιμοποιω αιρολ μινοξ και μαλιστα μινοξ κιρκλαντ χωρις παρενεργειες. ειχα αποθεμα απο κιρκλαντ μινοξ 5 κουτια και ειπα να τα χρησιμοποιησω. το μαλλι μου παει προς το καλυτερο καθε μερα , στο τριμηνο πιστευω θα ειναι σαν να εχω κανει μεταμοσχευση χρονια ειχα να το δω ετσι.


[amquote]
kouklos10 είπε:
xxxray είπε:
Είναι δηλαδή παρενέργεια απτην μινοξ? όχι απτην αιρόλ??



εγω θα σου ελεγα αφου ξεκινησες τωρα αιρολ μινοξ να κανεις αυτο που εκανα εγω στην αρχη , πιστευω ειναι η καλυτερη λυση για να γλιτωσεις παρενεργειες. φαντασου οτι οταν εβαζα σκετο μινοξ κιρκλαντ ειχα τρελες παρενεργειες φαγουρα κλπ.
βαζε επι δυο εβδομαδες ανα τριτη μερα αιρολ μινοξ χωρις υπερβολες στην καταχρηση , μετα για αλλες δυο εβδομαδες ανα δευτερη μερα αιρολ μινοξ και μετα ανα μερα αιρολ μινοξ .
φαντασου οτι εγω πλεον ενα μηνα χρησιμοποιω αιρολ μινοξ και μαλιστα μινοξ κιρκλαντ χωρις παρενεργειες. ειχα αποθεμα απο κιρκλαντ μινοξ 5 κουτια και ειπα να τα χρησιμοποιησω. το μαλλι μου παει προς το καλυτερο καθε μερα , στο τριμηνο πιστευω θα ειναι σαν να εχω κανει μεταμοσχευση χρονια ειχα να το δω ετσι.
[/amquote]

να διορθωσω οτι οταν λεω ενα μηνα αιρολ μινοξ εννοω σε καθημερινη χρηση. συνολο που χρησιμοποιω ειναι δυο μηνες , στην αρχη δυο εβδομαδες ανα τριτη μερα , μετα τις επομενες δυο εβδομαδες ανα δευτερη μερα , και εδω και ενα μηνα καθημερινα μια φορα το βραδυ αιρολ + μινοξ 1 μλ 5%
 

ksasou

Member
γεια και απο εμενα...ενδιαφερον... ΄-)


το παραπάνω ήταν δοκιμαστικό για να δω τι να κανω για να γράψω. .χα.. λοίπον έχω ξεκινήσει και εγώ την αιρολ μαζι με ρεγκειν.απλα ειδα το εξής που γράφει παραπανω ….η τρετινοιν σε καποιους μπορει να προκαλεσει αραιωση…..! είναι αντιστρέψιμο αυτό??? Νομίζω πως αραιώνουν δστυχος. Να τη σταματήσω ? κανω χρήση του ρεγκειν 6 χρονια σχεδόν. Από ερεθισμούς κυρίως φαγούρα. Βάζω αιρολ μερα παρα μερα.. αυτά. Συγχαρητήρια σε ολους που εχουν θετικά αποτελέσματα!!!!! Μπραβο καπαμαρου!!!!
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
[amquote]
ksasou είπε:
γεια και απο εμενα...ενδιαφερον... ΄-)


το παραπάνω ήταν δοκιμαστικό για να δω τι να κανω για να γράψω. .χα.. λοίπον έχω ξεκινήσει και εγώ την αιρολ μαζι με ρεγκειν.απλα ειδα το εξής που γράφει παραπανω ….η τρετινοιν σε καποιους μπορει να προκαλεσει αραιωση…..! είναι αντιστρέψιμο αυτό??? Νομίζω πως αραιώνουν δστυχος. Να τη σταματήσω ? κανω χρήση του ρεγκειν 6 χρονια σχεδόν. Από ερεθισμούς κυρίως φαγούρα. Βάζω αιρολ μερα παρα μερα.. αυτά. Συγχαρητήρια σε ολους που εχουν θετικά αποτελέσματα!!!!! Μπραβο καπαμαρου!!!!


[/amquote]
σταματας την κρεμα,συνεχιζεις την μινοξιδιλη και επανερχεσαι
 

kouklos10

Member
[amquote]
ksasou είπε:
γεια και απο εμενα...ενδιαφερον... ΄-)


το παραπάνω ήταν δοκιμαστικό για να δω τι να κανω για να γράψω. .χα.. λοίπον έχω ξεκινήσει και εγώ την αιρολ μαζι με ρεγκειν.απλα ειδα το εξής που γράφει παραπανω ….η τρετινοιν σε καποιους μπορει να προκαλεσει αραιωση…..! είναι αντιστρέψιμο αυτό??? Νομίζω πως αραιώνουν δστυχος. Να τη σταματήσω ? κανω χρήση του ρεγκειν 6 χρονια σχεδόν. Από ερεθισμούς κυρίως φαγούρα. Βάζω αιρολ μερα παρα μερα.. αυτά. Συγχαρητήρια σε ολους που εχουν θετικά αποτελέσματα!!!!! Μπραβο καπαμαρου!!!!


[/amquote]

εγω πιστευω οτι η αραιωση στην αρχη ειναι καλο σημαδι. τουλαχιστον της δυο- τρεις πρωτες εβδομαδες θα εχεις αραιωση. αλλα μετα πιστευω θα φουντωσουν σιγουρα.

edit: Κεφαλαία --> Πεζά
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
kouklos10 είπε:
εγω πιστευω οτι η αραιωση στην αρχη ειναι καλο σημαδι. τουλαχιστον της δυο- τρεις πρωτες εβδομαδες θα εχεις αραιωση. αλλα μετα πιστευω θα φουντωσουν σιγουρα.

edit: Κεφαλαία --> Πεζά

Φίλε γράφε σε παρακαλώ μόνο με μικρά γράμματα, είναι κανόνας του φόρουμ. Κεφαλαία μόνο όταν θες να δώσεις έμφαση σε καπια λέξη / φράση.
 

ksasou

Member
συγνώμη για τα κεφαλαία δεν το ήξερα βασικά βλέπω νέες τρίχες μόνο μπροστά στους κροτάφους οπότε θα συνεχίσω λίγο καιρό ακόμα και σταματάω μετά αν δεν δω τίποτα θετικό μπορω να αντικαταστήσω την αιρολ με κατι ενθαρρυντικό? σας ευχαριστώ πάντως και πάλι συγνώμη
 
Μπλουζα