airol

kapa

Μέλος του προσωπικού
πολυ τριχοπτωση και ασταθης,ειναι εβδομαδες που χανω 50 τριχες την ημερα και ειναι εβδομαδες που χανω 400 τριχες την ημερα,παρολα αυτα ουτε λογος για αραιωση,πυκνωνω με πολυ αργους ρυθμους.
πλεον χρησιμοποιω 0,5ml kirkland+airol σε επιφανεια nw6,ακομα και το 1ml μου εκανε μικρη τριχοφυια στο προσωπο και λιγους μαυρους κυκλους κατω απο τα ματια
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
kos1987 είπε:
το συνεχιζω στους κροταφους μια εφαρμογη την ημερα 20 λεπτα μετα το σχημα μινοξιδιλη airol.
τρελο shedding στους κροταφους,φευγουν τουφες μαλλι πραγματικα αλλα χωρις ορατα σημαδια επανεκφυσης ακομα.
οι κροταφοι μου ειναι πολυ ζορικο σημειο.
πρεπει να βρεθει θεραπεια να κανει θαυματα χωρις υπερβολες για να συνεχισουν επανεκφυση
 

kos1987

New Member
Αντε να δουμε...
Το vpa μπορεις να το βολεψεις στο ωραριο αρκετες ωρες μετα τη βομβα αιρολμινοξ?μηπως παιζει τρελη απορροφηση - αλληλεπιδραση...
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
kos1987 είπε:
Αντε να δουμε...
Το vpa μπορεις να το βολεψεις στο ωραριο αρκετες ωρες μετα τη βομβα αιρολμινοξ?μηπως παιζει τρελη απορροφηση - αλληλεπιδραση...
μπορω να το βολεψω 2 φορες την ημερα.
ακομα και τωρα τις μισες μερες εκανα 2 εφαρμογες.
απο απορροφηση ειναι πολυ μικρη η ποσοτητα που εφαρμοζω,0.2ml
η airol αλληλεπιδρα με πολλα φαρμακα και πρωτα απο ολα με την μινοξιδιλη.
δεν εχω βρει αλληλεπιδραση τρετινοινης vpa,ειναι καινουρια θεραπεια στον χορό.
θα συνεχισω vpa ολο το καλοκαιρι.ειναι ζορικο το σημειο και ισως χρειαστει περισσοτερο διαστημα σε εμενα
 

sgouromallis

New Member
Kapamarou θα μπορουσες να μου περιγραψεις λιγο τη διαδιακασια που ακολουθεις??
Bαζεις την airol και μετα αμεσως απο πανω την μινοξ??
Εγω χρησιμοποιω λοσιον μινοξ και τωρα σκεφτομαι να αλλαξω σε foam,θα υπαρχει καποιο προβλημα σε συνδυασμο με airol??
Και κατι τελευταιο πιστευεις πως η μινοξ χρειαζεται διαλλειματα ή θελει συνεχη εφαρμογη??
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
[amquote]
sgouromallis είπε:
Kapamarou θα μπορουσες να μου περιγραψεις λιγο τη διαδιακασια που ακολουθεις??
Bαζεις την airol και μετα αμεσως απο πανω την μινοξ??
Εγω χρησιμοποιω λοσιον μινοξ και τωρα σκεφτομαι να αλλαξω σε foam,θα υπαρχει καποιο προβλημα σε συνδυασμο με airol??
Και κατι τελευταιο πιστευεις πως η μινοξ χρειαζεται διαλλειματα ή θελει συνεχη εφαρμογη??
[/amquote]
ακουμπαω την airol με το σωληναριο στο δερμα,τραβαω γραμμες καθετες ξεκινωντας απο τους κροταφους μεχρι το μπιφτεκι.
απευθειας μετα την μινοξιδιλη και μασαζ.
με foam θα ειναι λιγο πιο δυσκολη η εφαρμογη αλλα τα παντα ειναι θεμα εξασκησης.
για το αν χρειαζεται διαλλειματα ειναι αναλογα το δερμα του καθε ενος.
αν βλεπεις οτι σου εχει κανει ερεθισμους μινοξιδιλη καθε μερα και μερα παρα μερα μινοξιδιλη με airol
 

tseles

New Member
Kapamarou είχες δίκιο για τον τρόπο που προτείνεις την εφαρμογή airol και μινοξιδίλης. Απλώνεται τέλεια!

Έχω κάπου στους τρεις μήνες που χρησιμοποιώ αυτό το σχήμα και η κατάσταση παρουσιάζει οριακή χειροτέρευση. Σε πόσο καιρό είχες δει ότι δουλεύει σε σένα ο συνδιασμός?
 

AKHS

Member
Φίλε καπαμαρού ένα σωληνάριο πόσο καιρό σου πάει, δηλαδή τι ποσότητα βάζεις?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Kapamarou είχες δίκιο για τον τρόπο που προτείνεις την εφαρμογή airol και μινοξιδίλης. Απλώνεται τέλεια!
εχω δοκιμασει πολλους τροπους και πραγματικα ειναι ο πιο ευκολος.
απο ενα σημειο και μετα γινετε με κλειστα τα ματια:grandpa:

Έχω κάπου στους τρεις μήνες που χρησιμοποιώ αυτό το σχήμα και η κατάσταση παρουσιάζει οριακή χειροτέρευση. Σε πόσο καιρό είχες δει ότι δουλεύει σε σένα ο συνδιασμός?
στην τεταρτη εβδομαδα η επανεκφυση σε εμενα γινετε ορατη στο ματι


[amquote]
AKHS είπε:
Φίλε καπαμαρού ένα σωληνάριο πόσο καιρό σου πάει, δηλαδή τι ποσότητα βάζεις?
[/amquote]
εχω κοψει τα μαλλια πολυ κοντα με κουρευτικη μηχανη,κουρευομαι μονος μου και εχω ριξει την ποσοτητα στο 1 σωληναριο τον μηνα.
δεν κανω καθημερινη εφαρμογη πλεον,αλλα 4-5 φορες την εβδομαδα
 

sgouromallis

New Member
Δε ρωταω επειδη εχω καποιο προβλημα με τη μινοξ απλα ο αδερφος μου μου προτεινε να κανω ενα διαλλειμμα για 20 μερες για καλυτερα αποτελεσματα.
Εμενα το προβλημα ακομα ειναι μονο μπροστα δεν εχω ακομα μπιφτεκι (δοξα το θεο),απλα μετα απο 8 μηνες χρησης (χωρις καμια παρενεργεια) μινοξ τις τελευταιες μερες ξαναρχισε τριχοπτωση και εχω την αισθηση οτι εχει ανεβει λιγο ο ενας μου κροταφος.Η μια πλευρα ειναι σχετικα καλα σε σχεση με την αλλη που εχει ανεβει αρκετα.
Σκεφτομαι να δοκιμασω το δικο σου συστημα μονο για την περιοχη των κροταφων γιατι εχω αγχωθει λιγο και ειδα οτι σε εσενα εκανε τρελη δουλεια.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Δε ρωταω επειδη εχω καποιο προβλημα με τη μινοξ απλα ο αδερφος μου μου προτεινε να κανω ενα διαλλειμμα για 20 μερες για καλυτερα αποτελεσματα.
η διακοπη θεραπειας και τα διαλλειματα ειναι λαθος απο την στιγμη που δεν εχεις παρενεργειες,δεν θα βελτιωσεις την αποδοση της μινοξιδιλης αν την σταματησεις και την ξανα ξεκινησεις.

Εμενα το προβλημα ακομα ειναι μονο μπροστα δεν εχω ακομα μπιφτεκι (δοξα το θεο),απλα μετα απο 8 μηνες χρησης (χωρις καμια παρενεργεια) μινοξ τις τελευταιες μερες ξαναρχισε τριχοπτωση και εχω την αισθηση οτι εχει ανεβει λιγο ο ενας μου κροταφος.Η μια πλευρα ειναι σχετικα καλα σε σχεση με την αλλη που εχει ανεβει αρκετα.
Σκεφτομαι να δοκιμασω το δικο σου συστημα μονο για την περιοχη των κροταφων γιατι εχω αγχωθει λιγο και ειδα οτι σε εσενα εκανε τρελη δουλεια.
μην ανχωνεσε,καραφλα ειναι;) οτι πιο φυσικο στον αντρα
να δοκιμασεις οπωσδηποτε το foam και δεν θα ξανα αλαξεις μινοξιδιλη,απο οσο θυμαμαι οσοι το δοκιμασαν δεν υπηρχε επιστροφη,και εγω οταν τελειωσουν τα kirkland σε μινοξιδιλη με γλυκερινη θα στραφω.
δοκιμασε στους κροταφους με airol για αρχη
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
RE: Απ: airol και τα ραστα μου!!!

[amquote]
MANKAR είπε:
kapamarou είπε:
σημερα,με μια εφαρμογη μινοξ airol την ημερα :worshipper :worshipper :worshipper


καπα συνεχιζεις μετα απο τοσο καιρο να ειναι τουμπανο το τριχωτο σου??
[/amquote]
και λιγο καλυτερα,δεν θα φανει το αποτελεσμα αν βαλω τωρα φωτο γιατι τα εχω κουρεψει πολυ κοντα,πρωτη σκαλα μηχανη,το καταλαβαινω απο την αφη,η τριχα ειναι σκληρη
 

sgouromallis

New Member
Και ο Bruce Willis και o Statham καραφλoi ειναι!!!
H καραφλα μας αναβαθμιζει σε ανωτερα αρσενικα!!!(Λεμε και καμια μαλακια)
Εχεις να προτεινεις συγεκριμενη μαρκα για μινοξ??
Εγω χρησιμοποιω R.....ne και θα συνεχισω την ιδια μαρκα σε foam,απο εξωτερικο 16ευρω το μηνα μισα λεφτα.
Ρε καπα υπαρχει καποια ακριβης μεθοδος διαγνωσης της ΑΑ γιατι στην οικογενεια τις 2 τελευταιες γενιες δεν υπηρχε κανενας καραφλος και ο γιατρος που πηγα μου φανηκε λιγο οτι να ναι.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
[amquote]
sgouromallis είπε:
Και ο Bruce Willis και o Statham καραφλoi ειναι!!!
H καραφλα μας αναβαθμιζει σε ανωτερα αρσενικα!!!(Λεμε και καμια μαλακια)
Εχεις να προτεινεις συγεκριμενη μαρκα για μινοξ??
Εγω χρησιμοποιω R.....ne και θα συνεχισω την ιδια μαρκα σε foam,απο εξωτερικο 16ευρω το μηνα μισα λεφτα.
Ρε καπα υπαρχει καποια ακριβης μεθοδος διαγνωσης της ΑΑ γιατι στην οικογενεια τις 2 τελευταιες γενιες δεν υπηρχε κανενας καραφλος και ο γιατρος που πηγα μου φανηκε λιγο οτι να ναι.
[/amquote]
η ΑΑ εχει τριχοπτωση,ξεκιναει συνηθως απο τους κροταφους,συνεχιζει στο μπιφτεκι και ακολουθουν τα ενδιαμεσα
η καραφλα ειναι φυσιολογικη στον αντρα και σε ενα αδυνατο προσωπο δεν δειχνει ασχημα,επειδη τα καλοκαιρια κανω τρελη διαιτα και χανω 20 κιλα σχεδον μου παει πολυ το κοντο μαλλι.
σημερινη φωτο
 

sgouromallis

New Member
Μια χαρα εισαι και λιγο πιο κοντα θα ηταν ακομα πιο ωραια!
Σε ενα φιλο μου που τα ξυριζει πολυ κοντα κανεις δεν καταλαβαινει οτι εχει προβλημα.Βοηθα πολυ το κοντο.
Εμενα ακομα το πανω και πισω μερος του κεφαλιου δεν εχουν αραιωσει το προβλημα μου ειναι μονο στα μπροστα και μονο ο ενας κροταφος για αυτο σε ρωταω αν ξερεις καποια αξιοπιστη εξεταση.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
[amquote]
sgouromallis είπε:
Μια χαρα εισαι και λιγο πιο κοντα θα ηταν ακομα πιο ωραια!
Σε ενα φιλο μου που τα ξυριζει πολυ κοντα κανεις δεν καταλαβαινει οτι εχει προβλημα.Βοηθα πολυ το κοντο.
Εμενα ακομα το πανω και πισω μερος του κεφαλιου δεν εχουν αραιωσει το προβλημα μου ειναι μονο στα μπροστα και μονο ο ενας κροταφος για αυτο σε ρωταω αν ξερεις καποια αξιοπιστη εξεταση.
[/amquote]
σε καθε κουρεμα τα κοβω και πιο κοντα,για να τα συνηθιζω στο ματι,
κατα 99% εχεις ΑΑ,αλλα και οποιαδηποτε αλη μορφη αλωπεκιας να εχεις το rogaine foam δεν θα χειροτερεψει την κατασταση,κανει και για ΣΔ και δεν επηρεαζει την κατασταση της επιδερμιδας
 

sgouromallis

New Member
καπα πηγα σε ενα καινουργιο δερματολογο(κορυφη ο τυπος,πολυ διαβασμενος) μου εκανε διαγνωση για ΑΑ,αλλα το pattern μου δεν ειναι να φωτισω τελειως.Το προβλημα μου ειναι μικρο απο οτι μου ειπε μονο στους κροταφους ενω το πισω μερος ειναι μια χαρα.Μου συστησε να συνεχισω τη μινοξ αλλα 2% γιατι οπως μου ειπε εχει σχεδον τα ιδια αποτελεσματα με το 5%.Επισης οταν του ειπα για την airol moυ ειπε οτι αυξανει τρελλα την αποροφηση της μινοξ.Εχω ξεκινησει εδω και λιγες μερες.Απο ποτε θα αρχισω να βλεπω αποτελεσματα??
 

computerfan

New Member
παιδια χρησιμοποιω kirkland και airol εδω και ενα 9μηνο και αποφασισα να σταματησω την airol τωρα το καλοκαιρι με την εντονη ηλιοφανεια και να συνεχισω μονο με kirkland βραδυ και rogaine foam το πρωι. Το θεμα μου ειναι το εξης: ο δεξιος κροταφος εχει παει πολυ πιο πισω απ τον αριστερο και εχει ανοιξει σε βαθμο που πρεπει να ριχνω μαλλια εκει πανω γιατι φαινεται κενο!!!! απο αριστερα παλι κανενα προβλημα!!! πως ειναι δυνατον να συμβαινει κατι τετοιο? Α, να σημειωσω οτι airol εβαζα κυριως κροταφους και κυριως στον δεξιο και παρ ολα αυτα τελευταια εχει χειροτερεψει. :( Λετε να οφειλεται στην αιρολ το θεμα αυτο? ειναι δυνατον? Απο μπλοκερς παιρνω εδω και 1.5 χρονο φινα περιπου 1mg.
 
Μπλουζα