airol

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

kos1987 είπε:
Συμφωνω kapa .Ολα τα blockers του εμποριου ειναι για :knup: :bon:τωρα για τα "απαγορευμενα" εχω αλλη αποψη ...ολες οι επιστημονικες ερευνες επιβεβαιωνουν την υπεροχη τους.Αν υπαρχει κατι καλυτερο απο τη "συμπυκνωμενη" μινοξιδιλη ειναι τα αντιεπιληπτικα...για να δουμε τι θα γινει.
Η αστρεσσινη τουλαχιστον με τη μορφη τοπικου ειναι ισως απο τις μεγαλυτερες απ*τεωνιες ever...εχει τ ε ρ α σ τ ι ο μεγεθος για να απορροφηθει απο το δερμα(οχι οτι εαν γινονταν αυτο θα εκανε κατι...δεν εχει αποδειχτει τπτα περι αυτου)
πιο πολλες οι παρενεργειες τους παρα τα αποτελεσματα τους :D
για την αστρεσινη τι να πουμε?το στρες δεν ευθυνεται για την καραφλα
τα απαγορευμενα εννοεις cb ru?εχουμε μελη που χρησιμοποιουν αρκετους μηνες πλεον το ru,μεσα στο καλοκαιρι πρεπει να εμφανιστουν τα αποτελεσματα τους αν και καποια επρεπε ηδη να ειχαν εμφανιστει,διαφορετικα μπαινουν και αυτα στην λιστα με τα τοπικα blocker.
τα αντιεπιλεκτικα μας μεινανε αλλα και σε αυτα πρεπει να βρουμε τι παρενεργεις θα εχουν τοπικα :chinscratch
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Απ: airol

kapamarou είπε:
για να σας λυθουν οι απορειες ενα 30-40% θα δει επανεκφυση με σκετη μινοξ,ενα 99% θα δει επανεκφυση με airol μινοξ.
η airol τριπλασιαζει την αποροφηση και διπλασιαζει τα αποτελεσματα στην πραξη.
εμενα η σκετη μινοξιδιλη μου εδωσε μονο την αγαπη της :12m:
και ο συνδιασμος μινοξ airol μου εδωσε επανεκφυση :14m:
φιλε καπα πραγματικα σε ευχαριστουμε για τις πολυ χρησιμες συμβουλες σου. Και μπραβο σου για τα ραστα σου και τα αποτελεσματα σου. Να ξερεις οτι ολοι σε ζηλευουμε...... Μας βαζεισ στο πειρασμο να το δοκιμασουμε κ αυτο. Να δω τι αλλο θα βαλουμε σε αυτο το ερμαιο κεφαλι μας. Τεσπα εγω με 6 μηνες και βαλε μινοχ δεν εχω δει κατι ενθαρυντικο. Το τελ 2 μηνο βαζω androcure home made me minox μπομπα μεν αλλα τπτ σπουδαιο. Παμε για αιρολ τωρα. Συνεχισε να μας δινεις τα φωτα σου big kapa!
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

captainman είπε:
φιλε καπα πραγματικα σε ευχαριστουμε για τις πολυ χρησιμες συμβουλες σου. Και μπραβο σου για τα ραστα σου και τα αποτελεσματα σου. Να ξερεις οτι ολοι σε ζηλευουμε...... Μας βαζεισ στο πειρασμο να το δοκιμασουμε κ αυτο. Να δω τι αλλο θα βαλουμε σε αυτο το ερμαιο κεφαλι μας. Τεσπα εγω με 6 μηνες και βαλε μινοχ δεν εχω δει κατι ενθαρυντικο. Το τελ 2 μηνο βαζω androcure home made me minox μπομπα μεν αλλα τπτ σπουδαιο. Παμε για αιρολ τωρα. Συνεχισε να μας δινεις τα φωτα σου big kapa!
τα ραστα ειναι δικαιωμα ολων και οχι προνομιο λιγων :9m:
 
Απ: airol

λοιπον ειμαι norwood 2 και οι κροταφοι σε συντομο χρονικο διαστημα υποχωρησαν παρα πολυ!επισης παλι σε συντομο χρονικο διαστημα εχω δει αραιωση και στο κεντρο(πισω δεν εχω προβλημα).λοιπον λεω να ξεκινησω καθε μερα μινοξ 5% πρωι-βραδυ και 2 φορεσ την εβδομαδα fungoral και τις υπολοιπεσ hairforce,και καπου εδω θελω να προσθεσω και την airol.ομως αν γινεται θελω να μου δωσεται πληροφοριες για το πως θα το συνδιαζω με την μινοξ!Πρωτον δηλαδη θα τα συνδιαζω και το πρωι και το βραδυ?Δευτερον θα τα απλωνω συγχρονως στο κεφαλι μου η πρωτα θα περιμενω να αποροφηθει η μινοξ?τριτον τι ποσοτητα και πως πρεπει να το χρησιμοποιησω για τους κροταφους και πως για το κεντρο?και τελος αν δηλαδη πρεπει να ψεκασω 2 φορεσ τον ενα κροταφο με μινοξ θα πρεπει και τισ φορεσ να το εφαρμοσω με την airol η μονο μια αρκει?συγνμωμη αν σασ κουρασα αλλα τωρα μπαινω και εγω στα κολπα αυτα..
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

λοιπον ειμαι norwood 2 και οι κροταφοι σε συντομο χρονικο διαστημα υποχωρησαν παρα πολυ!επισης παλι σε συντομο χρονικο διαστημα εχω δει αραιωση και στο κεντρο(πισω δεν εχω προβλημα).λοιπον λεω να ξεκινησω καθε μερα μινοξ 5% πρωι-βραδυ και 2 φορεσ την εβδομαδα fungoral και τις υπολοιπεσ hairforce
ξεκινα μονο αυτα γι αρχη και περειμενε 6 μηνες

και καπου εδω θελω να προσθεσω και την airol.ομως αν γινεται θελω να μου δωσεται πληροφοριες για το πως θα το συνδιαζω με την μινοξ!Πρωτον δηλαδη θα τα συνδιαζω και το πρωι και το βραδυ?Δευτερον θα τα απλωνω συγχρονως στο κεφαλι μου η πρωτα θα περιμενω να αποροφηθει η μινοξ?τριτον τι ποσοτητα και πως πρεπει να το χρησιμοποιησω για τους κροταφους και πως για το κεντρο?και τελος αν δηλαδη πρεπει να ψεκασω 2 φορεσ τον ενα κροταφο με μινοξ θα πρεπει και τισ φορεσ να το εφαρμοσω με την airol η μονο μια αρκει?συγνμωμη αν σασ κουρασα αλλα τωρα μπαινω και εγω στα κολπα αυτα..
ταυτοχρονη εφαρμογη,απλωνεις πρωτα την κρεμα και μετα την μινοξιδιλη,οταν αναμειχθει η airol με υγρο γινεται παιχνιδακι στο απλωμα ακομα και αναμεσα απο μαλλι,σκετη μονο σε αδεια σημεια μπορεις να την απλωσεις.
μετα το εξαμηνο συνδιασε την με μινοξιδιλη μια εφαρμογη την ημερα τα ιδια ml
αν σε πιασει θα σου δωσει και αλο επανεκφυση
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

περασα εναν χειμωνα χωρις φαγουρες,αλλα τωρα με την ζεστη και τον ιδρωτα στην δουλεια εχω ενα μικρο θεμα.
αν αντιμετωπιζετε τετοιο προβλημα δοκιμαστε ενα σαμπουαν κετοκοναζολης,απο οτι φαινετε κανει δουλεια σε αυτο το θεμα :chinscratch
 
Απ: airol

kapamarou είπε:
ξεκινα μονο αυτα γι αρχη και περειμενε 6 μηνες
ταυτοχρονη εφαρμογη,απλωνεις πρωτα την κρεμα και μετα την μινοξιδιλη,οταν αναμειχθει η airol με υγρο γινεται παιχνιδακι στο απλωμα ακομα και αναμεσα απο μαλλι,σκετη μονο σε αδεια σημεια μπορεις να την απλωσεις.
μετα το εξαμηνο συνδιασε την με μινοξιδιλη μια εφαρμογη την ημερα τα ιδια ml
αν σε πιασει θα σου δωσει και αλο επανεκφυση

οταν λες ''σκετη μονο σε αδεια σημεια μπορεις να την απλωσεις'' τι εννοεις?εκει που δεν εχει καθολου τριχα να μην βαζω airol?επισης να το εφαρμοσω μια φορα την ημερα και σε καθε ψεκασια?δεν μου ειπεσ για την ποσοτητα.σε ευχαριστω παντως που μου απαντησες!
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

tsifmaster είπε:
οταν λες ''σκετη μονο σε αδεια σημεια μπορεις να την απλωσεις'' τι εννοεις?εκει που δεν εχει καθολου τριχα να μην βαζω airol?επισης να το εφαρμοσω μια φορα την ημερα και σε καθε ψεκασια?δεν μου ειπεσ για την ποσοτητα.σε ευχαριστω παντως που μου απαντησες!
εννοω οτι δεν μπορεις να απλωσεις την κρεμα σκετη αναμεσα απο μαλλι αν δεν αναμειχθει με υγρο.
δεν κανει για αρχη να ξεκινησεις την κρεμα,μπορει η σκετη μινοξιδιλη να δουλεψει καλυτερα σε εσενα.
απο ml οσο λιγοτερο μπορεις για να καλυψεις την περιοχη που θελεις
 
Απ: airol

Παιδια γεια και απο εμενα.Εδω και περιπου 6 μηνες χρησιμοποιω kirkland 5%, τα αποτελεσματα μετρια για αυτο σκεφτηκα να προσθεσω και αιρολ.Βαζω λοιπον 2 εβδομαδες τωρα χωρις την παραμικρη παρενεργεια (κοκκινιλες,ερεθισμου,πυτιριδα).Μηπως δεν δουλευει η αιρολ?
Επισης ολο αυτο διαστημα το μαλλι δεν λαδωνει ασχημα,ειναι ξηρο,ετσι τα λουζω 2 φορες την εβδομαδα.
Ειναι λαθος αυτο?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Απ: airol

Γιωργος 65 είπε:
Παιδια γεια και απο εμενα.Εδω και περιπου 6 μηνες χρησιμοποιω kirkland 5%, τα αποτελεσματα μετρια για αυτο σκεφτηκα να προσθεσω και αιρολ.Βαζω λοιπον 2 εβδομαδες τωρα χωρις την παραμικρη παρενεργεια (κοκκινιλες,ερεθισμου,πυτιριδα).Μηπως δεν δουλευει η αιρολ?
Επισης ολο αυτο διαστημα το μαλλι δεν λαδωνει ασχημα,ειναι ξηρο,ετσι τα λουζω 2 φορες την εβδομαδα.
Ειναι λαθος αυτο?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

Παιδια γεια και απο εμενα.
:15m:

Εδω και περιπου 6 μηνες χρησιμοποιω kirkland 5%, τα αποτελεσματα μετρια για αυτο σκεφτηκα να προσθεσω και αιρολ.Βαζω λοιπον 2 εβδομαδες τωρα χωρις την παραμικρη παρενεργεια (κοκκινιλες,ερεθισμου,πυτιριδα).Μηπως δεν δουλευει η αιρολ?
δουλευει,δεν υπαρχει ιμιτασιον φαρμακο σε φαρμακειο,η airol δεν θα κανει σε ολους παρενεργειες οπως δεν εκανε και σε εμενα,πιο πολλους ερεθισμους μου κανει η προπυλαινογλυκολη οταν εχω καιρο να χρησιμοποιησω παρα η τρετινοιν
Επισης ολο αυτο διαστημα το μαλλι δεν λαδωνει ασχημα,ειναι ξηρο,ετσι τα λουζω 2 φορες την εβδομαδα.
Ειναι λαθος αυτο?
λαθος ειναι,βαλε στο προγραμμα ενα μπανιο την ημερα
 

MANKAR

Active Member
Απ: airol

Γιωργος 65 είπε:
Παιδια γεια και απο εμενα.Εδω και περιπου 6 μηνες χρησιμοποιω kirkland 5%, τα αποτελεσματα μετρια για αυτο σκεφτηκα να προσθεσω και αιρολ.Βαζω λοιπον 2 εβδομαδες τωρα χωρις την παραμικρη παρενεργεια (κοκκινιλες,ερεθισμου,πυτιριδα).Μηπως δεν δουλευει η αιρολ?
Επισης ολο αυτο διαστημα το μαλλι δεν λαδωνει ασχημα,ειναι ξηρο,ετσι τα λουζω 2 φορες την εβδομαδα.
Ειναι λαθος αυτο?

να λουζεσαι καλυτερα μερα παρα μερα!!!!2 φορες την βδομαδα ειναι λιγο!!
 

nikos_23

New Member
Απ: airol

Είμαι 24, NW2 και οδεύω με αργά βήματα για NW3. Κάνω μια προσπάθεια εδώ και 1,5 μήνα, χρησιμοποιώ minoxil και μια φυσική λοσιόν του Feni. Το καλό είναι ότι σταθεροποίησα την κατάσταση. Τώρα σκέφτομαι να συνδιάσω τη minoxil με την airol για τους κροτάφους κυρίως. Να περιμένω καλύτερα ή μπορώ να το εφαρμώσω για τους κροτάφους;

1) Αν και διάβασα το θέμα για το airol, δεν είμαι σίγουρος αν κατάλαβα πως τη χρησιμοποιούμε. Σε περιοχή χωρίς μαλλί απλά την απλώνουμε και ψεκάζουμε με τη μία. Σε περιοχή με μαλλί είναι πάλι το ίδιο απλά πιο δύσκολα αλλοίφεται η κρέμα; Ή κάνουμε κάτι διαφορετικό;
2) Αν χρησιμοποιώ το βράδυ airol με minoxil είναι περιττό να βάλω και το πρωι απλή minoxil; Ο καλύτερος συνδιασμός είναι απλά μία φορά τη μέρα; Μπορώ να βάλω airol και minoxil το βράδυ και να κοιμηθώ με αυτό; Θα προκαλέσει ερεθισμούς;
3) Κάνω κάποιες τονοτικές ενέσεις, προχθές έκανα την πρώτη συνεδρία και θα ακολουθήσουν άλλες 4. Θα έχω κάποιο πρόβλημα με τις μικρές πληγές που μένουν και με τη χρήση της airol; Τα σκευάσματα είναι πολυβιταμινούχα και αμινοξέα, θα κάνει κάποια αλληλεπίδραση με την airol; Γνωρίζει κανείς...;
4) Κάπου διάβασα μέσα στο θέμα ότι έχει μεγάλη πιθανότητα για τριχόπτωση. Αν τύχει και είμαι απο αυτούς, φαντάζομαι ότι είναι αναστρέψιμη η κατάσταση;

Ευχαριστώ :) Πολλά είναι...;
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

δεν μπορω να υπολογισω ακριβως την τριχοπτωση μου αλλα ειναι σιγουρα λιγοτερες απο 50 την ημερα πλεον και με σταθερους ρυθμους μειωνετε οσο περναει ο καιρος.
η κανονικη μου τριχοπτωση χωρις θεραπειες ειναι 150-200 αναλογα την εποχη
 

kouklos10

Member
Απ: airol

φιλε καπαμαρου ειμαι στην τριτη εβδομαδα με αιρολ - μινοξ. την πρωτη εβδομαδα εβαζα καθε τρεις μερες. στην αρχη εβαζα 1 μλ μινοξιδινι και αιρολ και ειχα τρομερα πριξιματα στο προσωπο δευτερη εβδομαδα δοκιμασα ανα δευτερη μερα με μισο μλ μινοξιδινι και αιρολ με μετρο παντα και πιστευω αυτη η δοσολογια ειναι σωστη για μενα. οσο αφορα την τριχοπτωση την πρωτη και δευτερη εβδομαδα ειδα αρκετες παραπανω τριχες να πεφτουν οχι και τρομερα πραγματα βεβαια γιατι εφαρμοζω μονο στο vertex, οπου εκει ειναι το ποιο καραφλο σημειο . σημερα βεβαια ειδα ελαχιστες τριχες να εχουν πεσει αυτο πιθανον να ειναι καλο σημειο τι λες καπα??? τι προτινεις να συνεχισω εφαρμογη καθε μερα ????
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

kapamarou είπε:
δεν μπορω να υπολογισω ακριβως την τριχοπτωση μου αλλα ειναι σιγουρα λιγοτερες απο 50 την ημερα πλεον και με σταθερους ρυθμους μειωνετε οσο περναει ο καιρος.
η κανονικη μου τριχοπτωση χωρις θεραπειες ειναι 150-200 αναλογα την εποχη

Με τις < 50 τρίχες που χάνεις, είμαι κανονικές τρίχες ή είναι και μικρότερες - λεπτές?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

kouklos10 είπε:
φιλε καπαμαρου ειμαι στην τριτη εβδομαδα με αιρολ - μινοξ. την πρωτη εβδομαδα εβαζα καθε τρεις μερες. στην αρχη εβαζα 1 μλ μινοξιδινι και αιρολ και ειχα τρομερα πριξιματα στο προσωπο δευτερη εβδομαδα δοκιμασα ανα δευτερη μερα με μισο μλ μινοξιδινι και αιρολ με μετρο παντα και πιστευω αυτη η δοσολογια ειναι σωστη για μενα. οσο αφορα την τριχοπτωση την πρωτη και δευτερη εβδομαδα ειδα αρκετες παραπανω τριχες να πεφτουν οχι και τρομερα πραγματα βεβαια γιατι εφαρμοζω μονο στο vertex, οπου εκει ειναι το ποιο καραφλο σημειο . σημερα βεβαια ειδα ελαχιστες τριχες να εχουν πεσει αυτο πιθανον να ειναι καλο σημειο τι λες καπα??? τι προτινεις να συνεχισω εφαρμογη καθε μερα ????
συνεχισε με την δοσολογια που δεν σου κανει πρηξιματα,σε 2 το πολυ 3 μηνες θα δειξει τα αποτελεσματα.
θα υπαρχει τριχοπτωση στην αρχη.
εγω εχω κατασταλαξει τελικα 1ml την ημερα,δεν κανω μαυρους κυκλους, δεν συνεχιζει τριχοφυια στο προσωπο και νομιζω υποχωρει πολυ αργα :chinscratch
 
Μπλουζα