airol

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

μπρος γκρεμος και πισω καραφλα.
αν παρατησω το σχημα το κανονικο μου nw ειναι πολυ χειροτερο απο τις πρωτες φωτο.αυτες που εχω στο συγκεκριμενο θεμα πριν 3-3,5 μηνες
το 2007 το κεφαλι μου ειχε αδειασει πραγματικα,δεν υπηρχε μαλλι.μονο χνουδι απο γατι
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

crossfire

Well-Known Member
Απ: airol

xk είπε:
μου γραμησε το προσωπο η μινοξ...

καθαρη υγιης μαπα

Τι εννοεις?..πρηξιματα και τετοια ή ρυτιδες,γραμμες κτλ?....γιατι εχω μια υποψια για το δευτερο και ειναι ενας σοβαρος λογος να τερματισουμε τη μινοξ
 

xk

Active Member
Απ: airol

για δοκιμασε το,μεχρι στιγμης παει καλα το πραγμα...βαζεις σε κατσαρολακι 2-2μιση κουπες νερο-->πετας μεσα 2 φακελακια--->το βραζεις--> κρυωνει--->βρεχεις το μαλλι με μασαζ να παει παντου και μετα το αφηνεις να στεγνωσει μονο του

http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,4125.0.html


και για την οψη του μαλλιου 4 κουπες του καφε νερο σε καταρολακι--->το βραζεις-->διαλυεις μεσα μια κουταλια του γλυκου μελι...και κανεις το ιδιο...μαλακωνει φουντωνει και γυαλιζει το μαλλι μετα απο λιγες χρησεις το μαλλι


ενταξει παιζει να ειναι της πλακας αλλα ποτε δε ξερεις,εγω συνεχιζω
 

kos1987

New Member
Απ: airol

crossfire είπε:
Τι εννοεις?..πρηξιματα και τετοια ή ρυτιδες,γραμμες κτλ?....γιατι εχω μια υποψια για το δευτερο και ειναι ενας σοβαρος λογος να τερματισουμε τη μινοξ

Οχι πρωτου ολοκληρωθουν τα clinical trials :D με τα αντιεπιληπτικα ;D
 

xk

Active Member
Απ: airol

crossfire είπε:
Τι εννοεις?..πρηξιματα και τετοια ή ρυτιδες,γραμμες κτλ?....γιατι εχω μια υποψια για το δευτερο και ειναι ενας σοβαρος λογος να τερματισουμε τη μινοξ

πρηξιμο πιο πολυ...ρυτιδες δεν ειναι ακριβως αλλα ξερεις καπως χαλαει λιγο το δερμα και φαινεται ταλαιπωρημενο...και η συνολικη εικονα ειναι λες και εφαγες μπουκετα στη μαπα που σε πρηξανε και σου μαυρισαν τα ματια + εχεις να κοιμηθεις ενα μηνα...
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

xk είπε:
για δοκιμασε το,μεχρι στιγμης παει καλα το πραγμα...βαζεις σε κατσαρολακι 2-2μιση κουπες νερο-->πετας μεσα 2 φακελακια--->το βραζεις--> κρυωνει--->βρεχεις το μαλλι με μασαζ να παει παντου και μετα το αφηνεις να στεγνωσει μονο του

http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,4125.0.html


και για την οψη του μαλλιου 4 κουπες του καφε νερο σε καταρολακι--->το βραζεις-->διαλυεις μεσα μια κουταλια του γλυκου μελι...και κανεις το ιδιο...μακακωνει φουντωνει και γυαλιζει το μαλλι μετα απο λιγες χρησεις το μαλλι


ενταξει παιζει να ειναι της πλακας αλλα ποτε δε ξερεις,εγω συνεχιζω
για τις φαγουρες λες?
 

toxotis18

Member
Απ: airol

+ φωνω με τον kos... αν μια ουσια που χρησιμοποιεις τοπικα στο κεφαλι εχει τετοιες επιπτωσεις στο δερμα του προσωπου σου τοτε τι αλλο πιο σοβαρο μπορει να προκαλεσει στον υπολοιπο οργανισο?

Προσωπικα αν εμφανισω παρενεργεια απο κατι θα το κοψω αμεσως... η υγεια δεν διαπραγματευεται για οτιδηποτε,ποσο μαλλον για "τριχες"...
 

xk

Active Member
Απ: airol

kapamarou είπε:
για τις φαγουρες λες?

οχι...ειμαι σιγουρος οτι δουλευει για την εποχιακη τριχοπτωση...οποτε που ξερεις μπορει να κρατησει και καμια τριχα απο τα αποτελεσματα της μινοξ...λεμε τωρα
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

xk είπε:
οχι...ειμαι σιγουρος οτι δουλευει για την εποχιακη τριχοπτωση...οποτε που ξερεις μπορει να κρατησει και καμια τριχα απο τα αποτελεσματα της μινοξ...λεμε τωρα
σε εμενα πλεον δεν υφιστατε καν το θεμα τριχοπτωση-αραιωση,δεν ειναι να προσθετω τιποτα,μονο να αφαιρω.
με βλεπω να συνεχιζω με 0,15% μινοξιδιλη,2 ml.
ειναι πολυ βολικο ομως μια εφαρμογη την ημερα,νομιζω βρηκα την υγεια μου σε σχεση με αλλες χρονιες,και σε αποτελεσματα και σε χρονο που μου τρωει απο την ημερα
 

leo

Member
Απ: airol

Kapa κ οποίος απο τους φίλους ξέρει airol+minox 5% tο βράδυ εδω κ 3 μήνες και τη μέρα κρεμα S5 χρηση 1 μήνα
Αποτέλεσμα στασημοτητα με λίγες νέες τρίχες λεπτές αλλα την τελευταία βδομάδα έντονη τριχοπτωση που να οφείλεται ; Μήπως η airol τα κανε χειρότερα ; Στο επανω μέρος φωτισα μήπως να δυναμωσω minox σε 15% ;
Είμαι σε απόγνωση SOS
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

leo είπε:
Kapa κ οποίος απο τους φίλους ξέρει airol+minox 5% tο βράδυ εδω κ 3 μήνες και τη μέρα κρεμα S5 χρηση 1 μήνα
Αποτέλεσμα στασημοτητα με λίγες νέες τρίχες λεπτές αλλα την τελευταία βδομάδα έντονη τριχοπτωση που να οφείλεται ; Μήπως η airol τα κανε χειρότερα ; Στο επανω μέρος φωτισα μήπως να δυναμωσω minox σε 15% ;
Είμαι σε απόγνωση SOS
αν εβγαλες νεες τριχες που δεν υπηρχαν πριν με σκετη μινοξιδιλη και δεν βλέπεις αραιωση,τοτε η κρεμα δουλεψε θετικα.
για την τριχοπτωση μην ανησυχεις,και εγω χανω πολυ μαλλι αλλα thats life,αν δεν χαναμε δεν θα ειχαμε και ΑΑ.
σε ποια σημεια κανεις εφαρμογη μινοξιδιλη με airol?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

leo

Member
Απ: airol

φίλε kappa βάζω παντού σε όλο το κεφάλι η αραιωση είναι έντονη επανω (μπιφτεκι) η ποσότητα της κρεμας είναι 4μπιζελια 2 μπροστά 2 πίσω κ 10 ψεκασμούς minox είναι σωστά ; Παίρνει μέσα στη minox να προσθέσω κάτι ; για την s5 κρεμα τι λες ; Βοηθάει ; Δώσε λίγο φως γιατι ανχωθηκα ευχαριστώ
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

φίλε kappa βάζω παντού σε όλο το κεφάλι η αραιωση είναι έντονη επανω (μπιφτεκι) η ποσότητα της κρεμας είναι 4μπιζελια 2 μπροστά 2 πίσω κ 10 ψεκασμούς minox είναι σωστά ;
σωστα ειναι,εγω βαζω πολυ περισσοτερη κρεμα.
χρησιμοποιουσες σε αυτην την περιοχη nw 5 η 6 σκετη μινοξιδιλη πριν?
αν ναι καλυτερα αποτελεσματα εκει ειχες πριν η τωρα?
3 μηνες ειναι αρκετο διαστημα για συμπερασματα
Παίρνει μέσα στη minox να προσθέσω κάτι ;
οχι ακομα μεχρι να βρουμε κατι καλυτερο

για την s5 κρεμα τι λες ; Βοηθάει ;
τα τοπικα blocker ειναι πεταμενα λεφτα κατα την γνωμη μου,το γιατι το εχω εξηγησει μερικες σελιδες πριν,κανω ενα φρεσκαρισμα.
1)δεν εχουν αποτελεσματα περισσοτερα χρονια απο την μινοξιδιλη
2)δεν μειωνουν την τριχοπτωση με το ποσοστο επητυχιας της μινοξιδιλης.
για εμενα πλεον το καλυτερο τοπικο blocker ειναι η μινοξιδιλη
Δώσε λίγο φως γιατι ανχωθηκα ευχαριστώ
μην ανχωνεσαι :)
 

vayero

Member
Απ: airol

Έχω την εντύπωση ότι μετά από χρήση airol+rogaine, προσωπικά πάντα μιλώ, δεν πέτυχε το σχήμα, έχουν αραιώσει περισσότερο αντί να πυκνώσουν τα μαλλιά! Κρίμα, ήταν η τελευταία ελπίδα που είχα! :(
Δεν ξέρω αν μπορώ να κάνω κάτι άλλο...
 

MANKAR

Active Member
Απ: airol

vayero είπε:
Έχω την εντύπωση ότι μετά από χρήση airol+rogaine, προσωπικά πάντα μιλώ, δεν πέτυχε το σχήμα, έχουν αραιώσει περισσότερο αντί να πυκνώσουν τα μαλλιά! Κρίμα, ήταν η τελευταία ελπίδα που είχα! :(
Δεν ξέρω αν μπορώ να κάνω κάτι άλλο...

φιλε μην απογοητευεσαι και δεν ειναι η τελευταια σου ελπιδα , σιγουρα 8α βρε8ει σε συντομο χρονικο διαστημα κατι καινουριο και γιατι οχι η μονιμη λυση!!!απλα κανε υπομονη !!!!!
 

leo

Member
Απ: airol

kapamarou είπε:
σωστα ειναι,εγω βαζω πολυ περισσοτερη κρεμα.
χρησιμοποιουσες σε αυτην την περιοχη nw 5 η 6 σκετη μινοξιδιλη πριν?
αν ναι καλυτερα αποτελεσματα εκει ειχες πριν η τωρα?
3 μηνες ειναι αρκετο διαστημα για συμπερασματαοχι ακομα μεχρι να βρουμε κατι καλυτερο
τα τοπικα blocker ειναι πεταμενα λεφτα κατα την γνωμη μου,το γιατι το εχω εξηγησει μερικες σελιδες πριν,κανω ενα φρεσκαρισμα.
1)δεν εχουν αποτελεσματα περισσοτερα χρονια απο την μινοξιδιλη
2)δεν μειωνουν την τριχοπτωση με το ποσοστο επητυχιας της μινοξιδιλης.
για εμενα πλεον το καλυτερο τοπικο blocker ειναι η μινοξιδιλημην ανχωνεσαι :)

Δυστυχώς μου φαίνεται πριν ήταν καλύτερα αλλα μπροστά κάποιες νέες τρίχες βγήκαν όταν γυαλί επι το δέρμα μετα το λουσιμο σημαίνει κάτι ; Είμαι nw 4-5 κάτι επιθετικό kappa ? τι λες για minox 15% ? πως να συνεχίσω κ τι αγωγή ; Ευχαριστω για τις απαντήσεις kappa
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

leo είπε:
Δυστυχώς μου φαίνεται πριν ήταν καλύτερα αλλα μπροστά κάποιες νέες τρίχες βγήκαν όταν γυαλί επι το δέρμα μετα το λουσιμο σημαίνει κάτι ; Είμαι nw 4-5 κάτι επιθετικό kappa ? τι λες για minox 15% ? πως να συνεχίσω κ τι αγωγή ; Ευχαριστω για τις απαντήσεις kappa
δοκιμασε στα σημεια που σε πιανει μονο,μπροστα δηλαδη μινοξ με κρεμα και στα υπολοιπα 15% χωρις κρεμα
οι 15αρες μινοξ εχουν μεγαλυτερο ποσοστο επιτυχιας απο τον συνδιασμο αυτον
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

οσοι αποτυχατε με μινοξιδιλη airol μπορειτε να δοκιμασετε 15% μινοξιδιλη χωρις airol,πιο σιγουρα αποτελεσματα αλλα δεν ξερω τι γινετε με την αποσυρση τους
http://www.hairlossgr.com/forum/index.php?topic=3894.0
και για ποσο διαστημα θα υπαρχουν ακομα :chinscratch
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

τα τοπικα blocker ειναι πεταμενα λεφτα κατα την γνωμη μου,το γιατι το εχω εξηγησει μερικες σελιδες πριν,κανω ενα φρεσκαρισμα.
1)δεν εχουν αποτελεσματα περισσοτερα χρονια απο την μινοξιδιλη
2)δεν μειωνουν την τριχοπτωση με το ποσοστο επητυχιας της μινοξιδιλης.
για εμενα πλεον το καλυτερο τοπικο blocker ειναι η μινοξιδιλη
οσοι χρησιμοποιειτε τοπικο blocker ακουστε τον καπα :5m: και αντικαταστηστε το με μινοξιδιλη,σε 12 μηνες κρινετε ποιο απο τα 2 μειωσε ποιο αποτελεσματικα την τριχοπτωση και διαλεξτε τι θα συνεχισετε.
εχω βαλει πολλα στο κεφαλι μου :guitarist :violin: :guitarist :slap :brut: :22m:
 

kos1987

New Member
Απ: airol

kapamarou είπε:
οσοι χρησιμοποιειτε τοπικο blocker ακουστε τον καπα :5m: και αντικαταστηστε το με μινοξιδιλη,σε 12 μηνες κρινετε ποιο απο τα 2 μειωσε ποιο αποτελεσματικα την τριχοπτωση και διαλεξτε τι θα συνεχισετε.
εχω βαλει πολλα στο κεφαλι μου :guitarist :violin: :guitarist :slap :brut: :22m:

Συμφωνω kapa .Ολα τα blockers του εμποριου ειναι για :knup: :bon:τωρα για τα "απαγορευμενα" εχω αλλη αποψη ...ολες οι επιστημονικες ερευνες επιβεβαιωνουν την υπεροχη τους.Αν υπαρχει κατι καλυτερο απο τη "συμπυκνωμενη" μινοξιδιλη ειναι τα αντιεπιληπτικα...για να δουμε τι θα γινει.
Η αστρεσσινη τουλαχιστον με τη μορφη τοπικου ειναι ισως απο τις μεγαλυτερες απατεωνιες ever...εχει τ ε ρ α σ τ ι ο μεγεθος για να απορροφηθει απο το δερμα(οχι οτι εαν γινονταν αυτο θα εκανε κατι...δεν εχει αποδειχτει τπτα περι αυτου)
 
Μπλουζα