1mg δοσολογία

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Panos1982

Well-Known Member
Απ: 1mg δοσολογία

triantafilos είπε:
Ηφινα κανει δουλεια στους κροταφους παιδια;

να βγαλεις νεες τριχες ξεχνα το......να σου συντηρησει αυτες που εχεις ομως οκ......αλλα οχι και πολυ εε.....δε θα αντεξουν οι κροταφοι οσο το βερτεξ.....
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: 1mg δοσολογία

triantafilos είπε:
Πανο για τους κροταφους τι προτεινεις?

χεστα μεσα.....κι εγω το ιδιο προβλημα εχω.....στους κροταφους....δυστιχως δεν εχω να σου προτινω τιποτα....
οι κροταφοι οταν ανοιξουν δε ξανακλεινουν.....πολυ σπανια αρχιζουν να ξανασαλευουν οτι regrowth και να χρησιμοποιησεις....ισως με μινοξιδιλη δεις κανα ψιλο αλλα και αυτο με χιλια ζορια και αν.....ειναι πολυ ευαισθητη αυτη η περιοχη ρε γαμωτο....ποτε δεν ειδα διαβασα η ακουσα καποιος να ξαναβγαλει μαλλι εκει......αν καποιος εχει δοκιμασει κατι και ειδε φως.....ας μας πει κ μας.....γιατι εγω οσο και να εψαξα...τζιφος.......
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: 1mg δοσολογία

triantafilos είπε:
:( τιποτε εε...........βαζω double A ΝΑ δουμε!

ναι το ξερω.....δε το χω δοκιμασει βεβαια.....
για ρωτα τον ακη καλυτερα που το χρησιμοποιει εδω και καιρο να σου πει τι αποτελεσματα εχει......
 

Georgex6

Well-Known Member
Απ: 1mg δοσολογία

ρε παιδια αποτο να παλεβετε να κοβετε το προσκαρ μονοι σας και ν ακανετε και λαθοη στη δοσολογια πηγαινετε σε ενα φαρμακειο ειναι ξεφτιλα η τιμη
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: 1mg δοσολογία

Georgex6 είπε:
ρε παιδια αποτο να παλεβετε να κοβετε το προσκαρ μονοι σας και ν ακανετε και λαθοη στη δοσολογια πηγαινετε σε ενα φαρμακειο ειναι ξεφτιλα η τιμη

φιλε δεν ξερεις αν ο φαρμακοποιος σου κανει δουλεια...αν βαζει σωστες δοσεις κτλπ.....
 

magic810

New Member
Απ: 1mg δοσολογία

triantafilos είπε:
Πανο για τους κροταφους τι προτεινεις?

Φιλε μου αν θες δοκιμασε τοπικα μετα απο χρηση μινοξιδιλης να βαλεις τρετινοινη.....
εγω προσωπικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο αυτο που βλεπω.....
ισως να εχει συμβαλει και η τοπικη φινα τι να πω....?
 

genesis

New Member
Απ: 1mg δοσολογία

magic810 είπε:
Φιλε μου αν θες δοκιμασε τοπικα μετα απο χρηση μινοξιδιλης να βαλεις τρετινοινη.....
εγω προσωπικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο αυτο που βλεπω.....
ισως να εχει συμβαλει και η τοπικη φινα τι να πω....?

ρε magic, πες μου πόσο tretinoin βάζεις.
(και γτ τη βάζεις μετά τη μινοξ?)
υ.γ.: εσυ το βλεπεις. εμεις θα το δουμε????? ;D ;D ;D το χρωστας εξαλλου :p
 

pairis

New Member
Απ: 1mg δοσολογία

genesis είπε:
[quote author=magic810 link=topic=38.msg25914#msg25914 date=1266087606]
Φιλε μου αν θες δοκιμασε τοπικα μετα απο χρηση μινοξιδιλης να βαλεις τρετινοινη.....
εγω προσωπικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο αυτο που βλεπω.....
ισως να εχει συμβαλει και η τοπικη φινα τι να πω....?

ρε magic, πες μου πόσο tretinoin βάζεις.
(και γτ τη βάζεις μετά τη μινοξ?)
υ.γ.: εσυ το βλεπεις. εμεις θα το δουμε????? ;D ;D ;D το χρωστας εξαλλου :p
[/quote]

Αν καποιος χρησιμοποιει τρετινοινη σε μορφη κρεμας πρεπει να την βαζει 15 λεπτα πριν
την μινοξιδιλη(υπαρχει σχετικο αρθρο γι αυτο)για να υπαρχει χρονος να δρασει η τρετινοινη και να απορροφηθει καλυτερα η μινοξ.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

magic810

New Member
Απ: 1mg δοσολογία

βαζω μονο στους κροταφους και βαζω στο δαχτυλο του ενος χεριου ποσοστητα μιας φακης σκεψου...για τον εναν κροταφο....και αλλη μια για τον αλλο....

Ναι φιλε μου αυτες τις μερες θα ανεβασω φωτο....αν και οι τριχες ειναι ακομα μικρες...που εχουν εμφανιστει....αλλα θα βαλω για να εξηγησω και τι εννοω.... :)
 
Απ: 1mg δοσολογία

Παίρνω φινα 1 μγ την ημέρα περίπου 2,5 χρόνια.

Θεωρώ ότι μέχρι τωρα μου έχει δώσει καλά αποτελέσματα (είμαι nw2) οσον αφορά στην διατήρηση των μαλλιών και την καθυστέρηση της ΑΑ.

Η θεραπεία που ακολουθώ αναφέρεται στην υπογραφή μου. Το xandrox το χρησιμοποιώ τους τελευταίους 5 μήνες (αντικατέστησα το regain γιατί μου προκαλούσε επιδείνωση της σμηγμ. δερματίτιδας).

Το τελευταίο διάστημα (2 μήνες) έχω την εντύπωση οτι έχω αραίωση στο vertex.

Σκέφτομαι μήπως μήπως 1) είναι αντίδραση στο xandrox ή 2) με το χρόνο ο οργανισμός συνηθίζει τη φινα και οπότε πρέπει να αυξήσω την δόση ή να πάω σε duta (το οποίο θα ήθελα να αποφύγω).

Μήπως έχει καποιος μακροχρόνιος χρήστης φινας κάποια ανάλογη εμπειρία?
 

geofish

New Member
Απ: 1mg δοσολογία

Falirioti από ότι βλέπω στην υπογραφή σου παίρνεις 5 mg βιοτίνη, πόσο καιρό παίρνεις
 
Απ: 1mg δοσολογία

Περίπου 3 χρόνια. η βιοτίνη περιλαμβανόταν στην θεραπεία που μου έδωσε δερματολόγος στο Α. Συγγρός.
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: 1mg δοσολογία

το να παρατηρεις αραιωση στο βερτεξ ισως να ειναι και φυσιολογικο λογω ηλικιας.....
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: 1mg δοσολογία

ε ναι λογικο να φοβασαι....θα δειξει...παντως χρησιμοποιωντας φινα και μινοξ δεν νομιζω οτι μπορεις να κανεις κατι αλλο......μαλλον θα ειναι αναποφευκτο αν γινει.....
 

geofish

New Member
Απ: 1mg δοσολογία

Θα σου πρότεινα κατά καιρούς να την μειώνεις σε 1 mg την ημέρα. Εγώ έχει ένα χρόνο που παίρνω και την αυξομειώνω κατά διαστήματα,. 5 mg είναι μεγάλη ποσότητα την στιγμή που ο οργανισμός μας θέλει 0,5 mg. Αν και δεν εχει αναφερθεί τοξικότητα από υπερβολική δόση βιοτίνης, καλό είναι να μην φορτώνουμε τον οργανισμό μας.


Πάντως η βιοτινη βοηθά στο να μην γκριζάρουν τα μαλλιά.
 
Απ: 1mg δοσολογία

Η δερματολογος μου τόνισε οτι η βιοτινη βοηθάει και στην καλή κατάσταση του δέρματος του κεφαλιού.

Θα αρχίσω να την αυξομειώνω κατά διαστήματα.

Κανένας με αποψη για την μακροχρόνια χρήση της φινας.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα