1mg δοσολογία

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

passenger

Member
Απ: 1mg δοσολογία

καταρχήν καλές γιορτές ;D

Η απορεία πάντως που έχω γενικά, είναι τι ειναι πιο αποτελεσματικό, να παίρνει κάποιος για παράδειγμα 1mg μέρα παρά μέρα ή 0,8-0,6 κάθε μέρα?

Αναφέρομαι και από πλευράς side αλλά και απο πλευράς αποτελεσματικότητας...
 

Hairboost

Member
Απ: 1mg δοσολογία

tropheus είπε:
[quote author=boost link=topic=38.msg43688#msg43688 date=1293044484]
και αμα κοψεις τοσο μικρο χαπι σε 4 κομματια, τρυπα μου την μυτη

... δεν είναι ανάγκη να κοπεί το χάπι ισομερώς ...
[/quote]
δυσκολο... εσυ τα καταφερνεις να το κοψεις στα 4?
 

giannis1069

New Member
Απ: 1mg δοσολογία

Καλησπέρα!
Μπαίνω στον τρίτο μήνα με Propecia κ απ το
Forum σας είδα ότι παίζει κ το proscar το εψαξα λίγο κ βρήκα
Φαρμακείο να μου το κόψει σε 5κομματια αλλα ρώτησα έναν φίλο μου
Γιατρό κ μου είπε ότι αν το κόψω πιθανόν να μην Κάνω δουλειά γιατί το
Χάπι καταστρέφεται
Έχετε ακούσει Κάτι τέτοιο; Τι λέτε να Κάνω ; Η διάφορα στα χρήματα είναι μεγάλη !!

Ευχαριστώ κ sorry αν έγραψα σε λάθος thread
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: 1mg δοσολογία

giannis1069 είπε:
Καλησπέρα!
Μπαίνω στον τρίτο μήνα με Propecia κ απ το
Forum σας είδα ότι παίζει κ το proscar το εψαξα λίγο κ βρήκα
Φαρμακείο να μου το κόψει σε 5κομματια αλλα ρώτησα έναν φίλο μου
Γιατρό κ μου είπε ότι αν το κόψω πιθανόν να μην Κάνω δουλειά γιατί το
Χάπι καταστρέφεται
Έχετε ακούσει Κάτι τέτοιο; Τι λέτε να Κάνω ; Η διάφορα στα χρήματα είναι μεγάλη !!

Ευχαριστώ κ sorry αν έγραψα σε λάθος thread
δεν καταστρεφεται δοκιμαζμενα πραγματα,το νερωμενο σπερμα μπορει να το επιβεβαιωσει ;)
(πρωην χρηστης proscar 4 μηνες)
 

athinaios

New Member
Απ: 1mg δοσολογία

Καλησπέρα, σήμερα άρχισα το Proscar και επειδή δεν θέλω να αρχίσω αμέσως με 1/5 του χαπιού, σκοπεύω να ακολουθήσω την εξής δοσολογία:

18/2/11: 1/7 ανα 2μέρες
04/3/11: 1/6 ανα 2μ.
14/3/11: 1/8 ανα 1μ.
22/3/11: 1/8 ανα 1μ.
30/3/11: 1/7 ανα 1μ.
06/4/11: 1/7 ανα 1μ.
13/4/11: 1/6 ανα 1μ.

Συμφωνείτε?
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: 1mg δοσολογία

athinaios είπε:
Καλησπέρα, σήμερα άρχισα το Proscar και επειδή δεν θέλω να αρχίσω αμέσως με 1/5 του χαπιού, σκοπεύω να ακολουθήσω την εξής δοσολογία:

18/2/11: 1/7 ανα 2μέρες
04/3/11: 1/6 ανα 2μ.
14/3/11: 1/8 ανα 1μ.
22/3/11: 1/8 ανα 1μ.
30/3/11: 1/7 ανα 1μ.
06/4/11: 1/7 ανα 1μ.
13/4/11: 1/6 ανα 1μ.

Συμφωνείτε?

οτι να ναι... :chinscratch
ξεκινας με 1/7 ανεβαζεις 1/6 και μετα κατεβαζεις 1/8 και μετα πας παλι 1/6......στο 1/5 τελικα δε πηγες ποτε....
οχι οτι εχει σημασια.....αλαλ θα ηθελα πολυ ετσι να μαθω το σκεπτικο σου......
 

athinaios

New Member
Απ: 1mg δοσολογία

Αρχικά όπως εχω γράψει, θα το παίρνω κάθε 2 μέρες, δηλαδή μέρα παρα μέρα και όχι καθε μέρα χάπι.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Panos1982

Well-Known Member
Απ: 1mg δοσολογία

για να μην κουραζεσε τσαμπα.....γιατι δε παιζει και τοσο ρολο το μερα παρα μερα...η το καθε μερα.....

Αν γενικα δε θες να κανεις αρχη με 1μγ και θες να μπεις σιγα σιγα.....

πρεπει να ξεκινησεις με 0,25 .... μονο απ αυτη τη τιμη και κατω βλεπεις διαφορα σε σχεση με το 1μγ....
απ το 0,25 και πανω....οι διαφορες με το 1μγ ειναι απειροελαχιστες οσο αφορα την μειωση της dht......οποτε τσαμπα θα πεδευεσαι.....

το 0.25 βεβαια....αν εχεις προσκαρ σημαινει 1/20.....πραγμα δυσκολο να το κανεις....
και δευτερον αμφιβαλω πολυ κατα ποσο η ουσια ειναι μοιρασμενη το ιδιο σε ολο το χαπι.....

κοφτο στο 1/5 και παρε ενα κομματι καθε μερα να τελειωνεις......
και να ευχεσαι να μην εχεις παρενεργειες :)
 

tatini

New Member
Απ: 1mg δοσολογία

Δεν ισχύει. Τουλάχιστον από προσωπική εμπειρία μπορώ να πω ότι όταν έπαιρνα μισό προπέσια ήταν σαν να μην έπαιρνα τίποτα (νορμάλ σπέρμα, πρωί μεσημέρι βράδυ στύσεις, κ.λπ.). Προσωπικά επιμένω στις ακριβείς δοσολογίες σε ό,τι αφορά τη φίνα.
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: 1mg δοσολογία

Blindfold είπε:
Δεν ισχύει. Τουλάχιστον από προσωπική εμπειρία μπορώ να πω ότι όταν έπαιρνα μισό προπέσια ήταν σαν να μην έπαιρνα τίποτα (νορμάλ σπέρμα, πρωί μεσημέρι βράδυ στύσεις, κ.λπ.). Προσωπικά επιμένω στις ακριβείς δοσολογίες σε ό,τι αφορά τη φίνα.

ισχυει.....
η διαφορα της dht στο σωμα οταν περνεις μισο προπεσια ειναι διαφορετικη σε σχεση με το 1μγ....
στο κεφαλι ομως που μας αφορα....ειναι "σχεδον"η ιδια :) πολυ μικρη διαφορα...περιπου στο 5%
υπαρχει και το σχετικο γραφημα.....απλα δε το εχω τωρα.....εγω γιατι νομιζεις οτι την εριξα σε 0.5 μγ......
 

tatini

New Member
Απ: 1mg δοσολογία

Δεκτό, αλλά στο αρχικό ποστ δε διευκρίνισες ότι αναφερόσουν στο μαλλί, νόμιζα έλεγες γενικά για τη φίνα. :)

(απ το 0,25 και πανω....οι διαφορες με το 1μγ ειναι απειροελαχιστες οσο αφορα την μειωση της dht......οποτε τσαμπα θα πεδευεσαι.....)
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: 1mg δοσολογία

Blindfold είπε:
Δεκτό, αλλά στο αρχικό ποστ δε διευκρίνισες ότι αναφερόσουν στο μαλλί, νόμιζα έλεγες γενικά για τη φίνα. :)

(απ το 0,25 και πανω....οι διαφορες με το 1μγ ειναι απειροελαχιστες οσο αφορα την μειωση της dht......οποτε τσαμπα θα πεδευεσαι.....)

βασικα...απ το 0.5 οχι απ το 0.25....αλλα του ειπα ετσι για να μην βασανιζετε με τα 1/13 1/8 και 1/17 καταλαβες.... ;D
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: 1mg δοσολογία

danceworld_2001 είπε:
Πάνο επειδή το διάβασα και στην υπογραφή σου, γιατί μείωσες την φίνα?

η φινα....οτι εχει να δωσει το δινει στα 2 πρωτα χρονια.....εκει πιανει το μεγιστο....οποτε και ηθελα να περνω το φουλ 1μγ οπως προτινετε απ την κατασκευαστρια εταιρια.....
τωρα που περασαν τα δυο χρονια.....δεν εχω να κερδισω κατι παραπανω.....οποτε μπαινω σε φαση συντηρησης.....

το 0.5μγ ειναι μια χαρα οσο αναφορα το μαλλι.....αποδιδει περιπου στο 90% απ οτι το 1μγ.....
επισης θελω να περνω και μικροτερη δοση για να ειμαι και πιο σιγουρος......οσο αναφορα την μακροχρονια χρηση της φινας.....για τυχον παρενεργειες στο μελλον.....γιατι γερναμε κιολας... :grandpa:
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Απ: 1mg δοσολογία

Είσαι σίγουρος όμως οτι αυτή η δοσολογία θα έχει αποτέλεσμα? Σίγουρα καλό ειναι για παν ενδεχόμενο να παίρνουμε όσο το δυνατόν λιγότερο, όμως να το παίρνουμε με αποτέλεσμα και όχι τσάμπα. Έχω διαβάσει τις σχετικές έρευνες αναφορικά με μικρές δόσεις και επιτυχία, οπότε και εσύ με τους πειραματισμούς σου θα μας κρατάς ενήμερους. Πάντως και εγώ με 1/3 και με 1/5 δεν βλέπω διαφορά.
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: 1mg δοσολογία

σε αυτο το γραφημα.......βλεπουμε οτι το 1μγ φιναστεριδης....ειναι σχεδον ιδιο οσο τα 5μγ οσο αναφορα την μειωση της dht...
κι ομως στις παρενεργειες....τα 5μγ ειναι πολυ χειροτερα... ;) (τωρα θα μου πεις....αφου και οι 2 ποσοτητες το ιδιο μειωνουν την dht...γιατι τα 5 ειναι χειροτερα??? ελα μου ντε.....αν το μαθει κανεις....ας μου το πει και εμενα...)

Επισης βλεπουμε οτι και τα 0.2μγ δεν διαφερουν ιδιαιτερα με το 1μγ και τα 5 μγ στην μειωση της dht.....
διαφερουν ομως στις παρενεργειες :p

ετσι σκεφτομενος κι εγω.....παιζω στα 0.5 μγ τα οποια κανουν επισης πολυ καλη δουλεια με τα μαλλια.....
αλλα σε κρατανε κι ενα βημα πιο μεσα στο safe zone οσο αναφορα τυχον παρενεργειες.....
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα