1mg δοσολογία

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Panos1982

Well-Known Member
Απ: 1mg δοσολογία

faliriotis είπε:
Κανένας με αποψη για την μακροχρόνια χρήση της φινας.

μπορεις να αυξησεις την δοση...θα σε βοηθησει.....
γενικα απ οτι εχω δει απο χρηστες σε ξενα φορουμ εχει παρατηρηθει απο πολλους οτι μετα τον 4ο κυριως χρονο και μερικοι κι απ τον 3ο....αρχιζουν να χανουν λιγο εδαφος......
Αυτο διαφερει απο ανθρωπο σε ανθρωπο.....ειναι αλλοι που περνουν 7-10 χρονια και δουλευει εξ ισου καλα.....
αλλα μην κανεις κανα αστειο και την κοψεις τωρα γιατι θα γινουν παρα πολυ χειροτερα τα πραγματα.....
Απλα συνεχισε και αυξησε και λιγο την ποσοστητα.....θα βοηθησει οντως!!!!
Ντουταστεριδη για μενα καλο ειναι να μην ασχοληθεις.......
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Απ: 1mg δοσολογία

Panos1982 είπε:
[quote author=faliriotis link=topic=38.msg31072#msg31072 date=1270892757]
Κανένας με αποψη για την μακροχρόνια χρήση της φινας.

μπορεις να αυξησεις την δοση...θα σε βοηθησει.....
γενικα απ οτι εχω δει απο χρηστες σε ξενα φορουμ εχει παρατηρηθει απο πολλους οτι μετα τον 4ο κυριως χρονο και μερικοι κι απ τον 3ο....αρχιζουν να χανουν λιγο εδαφος......
Αυτο διαφερει απο ανθρωπο σε ανθρωπο.....ειναι αλλοι που περνουν 7-10 χρονια και δουλευει εξ ισου καλα.....
αλλα μην κανεις κανα αστειο και την κοψεις τωρα γιατι θα γινουν παρα πολυ χειροτερα τα πραγματα.....
Απλα συνεχισε και αυξησε και λιγο την ποσοστητα.....θα βοηθησει οντως!!!!
Ντουταστεριδη για μενα καλο ειναι να μην ασχοληθεις.......
[/quote]

χμμμμ μαλλον λυθηκε η απορια μου για το ποσο ειναι Full δραστικη η φινα...οπως και να εχει ειναι καλο διαστημα να διατηρησεις τα μαλλια με τα οποια ξεκινησες ισως να εχεις και περισσοτερα...απο κει και μετα βλέπεις
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: 1mg δοσολογία

georgehairs είπε:
χμμμμ μαλλον λυθηκε η απορια μου για το ποσο ειναι Full δραστικη η φινα...οπως και να εχει ειναι καλο διαστημα να διατηρησεις τα μαλλια με τα οποια ξεκινησες ισως να εχεις και περισσοτερα...απο κει και μετα βλέπεις

οχι δεν λυθηκε......κ ουτε μπορει καποιος να στην λυσει.....
η φινα δουλευει διαφορετικα σε καθε εναν απο μας......στον φαλιριοτη μπορει για 3 χρονια να τον κρατησε σταθερο.....αυτο βεβαια δε σημαινει οτι τωρα δε δουλευει.....συνεχιζει να δουλευει....κι αν εχει αραιωση αυτη θα ειναι πολυ αργη.....σε σχεση με αυτην που θα ειχε αν δεν επερνε φινα......
Επισης σε αλλους εχει κρατησει τα μαλλια που ειχαν σταθερα για 10 χρονια....
Οποτε δε μπορεις να ξερεις για ποσο θα κρατησει σταθερο κ σενα η εμενα κτλ.....
 
Απ: 1mg δοσολογία

ναι καταλαβαινω τι λες πανο...παντως σου δινει εναν αερα για 3-4 χρονακια να μεινεις σταθερος ισως και καλυτερος απο οταν ξεκινησες εκει θελω να καταληξω... ;D ;D
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: 1mg δοσολογία

georgehairs είπε:
ναι καταλαβαινω τι λες πανο...παντως σου δινει εναν αερα για 3-4 χρονακια να μεινεις σταθερος ισως και καλυτερος απο οταν ξεκινησες εκει θελω να καταληξω... ;D ;D

ε στους περισσοτερους ναι......ισχυει αυτο....
Αλλωστε και η μερκ λεει οτι η φινα δουλευει καλυτερα σε αυτους που εχουν χαλαρους ρυθμους τριχοπτωσης.....αν καποιος εχει επιθετικη μορφη....και ειναι μεσα σε μια 5ετια να χασει ολα τα μαλλια του....δεν θα καταφερει να τον κρατησει κ πολυ η φινα.....ετσι παει....
ενω σε καποιον με πιο νορμαλ ρυθμους τριχοπτωσης θα κανει καλη δουλεια......
 

msc

New Member
Απ: 1mg δοσολογία

Με 1 mg φιναστεριδης δευτερα τεταρτη παρασκευη πιστευετε οτι θα κανει δουλεια η θα πρεπει να παιρνω καθημερινα 1 mg .Τη φιναστεριδη την ξεκινησα σημερα και θα ηθελα την αποψη σας
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: 1mg δοσολογία

msc είπε:
Με 1 mg φιναστεριδης δευτερα τεταρτη παρασκευη πιστευετε οτι θα κανει δουλεια η θα πρεπει να παιρνω καθημερινα 1 mg .Τη φιναστεριδη την ξεκινησα σημερα και θα ηθελα την αποψη σας

Το πλανο ειναι καθε 48 ωρες.....απλα επειδη ολοι καποια στιγμη θα ξεχνανε αν την προηγουμενη εχουν παρει η οχι??? για να μην μπερδευονται.....το εκαναν καθε δευτερα τεταρτη παρασκευη ετσι ωστε να ειναι στανταρ οι μερες....και να μην μπερδευονται....
Τωρα σε αυτο υπαρχει το θεμα οτι απ την παρασκευη ως την δευτερα ειναι 3 οι μερες.....οποτε για να εισαι πιο σιγουρος και να αποφυγεις το 3ημερο και να εχεις την 48ωρη καλυψη
υπαρχει η παραλλαγη του δευτερα-τεταρτη-παρασκευη-κυριακη.....
απλα κυριακη και δευτερα θα την περνεις συνεχομενα.....
διαλεγεις κ περνεις.....
η dht στο αιμα και ανα 48 ωρες να περνεις φινα δεν προλαβαινει να ανεβει...περα απο ενα ποσοστο 5% το οποιο θεωρειται αμελητεο.....
 
Απ: 1mg δοσολογία

προσωπικα θεωρω οτι καλο ειναι αυτο που λεει ο πανος,αλλα το καλυτερο θα ειναι για 1 χρονο να παιρνουμε 1mg/24hrs να παρουμε τα μεγιστα των αποτελεσματων και μετα απο το επομενο χρονο να κανουμε αυτο το κολπακι δευτ-τετ-παρ ετσι ωστε να μην επιβαρυνουμε τον οργανισμο ισως ειναι το ιδανικοτερο σεναριο...αυτο το πλανο εχω εγω στο μυαλο μου για τον εαυτο μου δηλαδη.. για την ωρα ειμαι στους 2 μηνες περιπου η τριχοπτωση εχω την εντυπωση οτι την τελευταια βδομαδα εχει περιοριστει...το καταλαβαινω απο το λουσιμο (καμια 50αρια -60 τριχες ισως και πιο λιγες) και στο μαξιλαρι τα πρωινα απο 0-5 τριχες....συνεχιζουμε με υπομονη
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: 1mg δοσολογία

georgehairs είπε:
προσωπικα θεωρω οτι καλο ειναι αυτο που λεει ο πανος,αλλα το καλυτερο θα ειναι για 1 χρονο να παιρνουμε 1mg/24hrs να παρουμε τα μεγιστα των αποτελεσματων

πολυ σωστο.....αλλωστε κι εγω αυτο εκανα.....
το δευτερα-τεταρτη-παρασκευη αφορα οσους περνανε στο σταδιο της μακροχρονιας χρησης της φινας.....για να ελαφρυνουν τον οργανισμο......οταν ξεκινας ο οργανισμος ειναι καθαρος οποτε για ενα χρονο κ λιγο περισσοτερο μπορεις να περνεις και καθε μερα.....απλα μετα σιγα σιγα καλο θα ειναι να χαλαρωσεις λιγο την δωση....χωρις φυσικα να αφησεις την dht να ανεβει.....
 
Απ: 1mg δοσολογία

τα grafts πως πανε ρε πανο?ικανοποιημενος?όπως επισης πως σου φαινεται ο αριθμος τριχων που χανω τωρα?νορμαλ?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Panos1982

Well-Known Member
Απ: 1mg δοσολογία

georgehairs είπε:
τα grafts πως πανε ρε πανο?ικανοποιημενος?όπως επισης πως σου φαινεται ο αριθμος τριχων που χανω τωρα?νορμαλ?
τα grafts καλα πανε......φυτρωνουν.....αλλα θελουν κι αλλο ακομη......
οι τριχεσ που χανεις νορμαλ ειναι.....αλλα σου ειπα...ειναι νωρις ακομα και θα περνας φασεις shedding...οποτε οτι κι αν δεις μην αγχωθεις.....μετα τον 6ο μηνα θα σταθεροποιηθει αρκετα το πραγμα.....οποτε τοτε θα δεις τι γινεται....
 

alexXXX

Active Member
Απ: 1mg δοσολογία

μαγκες εγω ειμαι 31 με τριχοπτωση απο μικρος αλλα δεν εχω φαλακρα ακομα απλα λιγο πιο αραιο μαλλι πρεπει να ειναι κλιμακα 2 αν παρω 0,5 φινα καθε μερα θα με βοηθησει??
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: 1mg δοσολογία

alexXXX είπε:
μαγκες εγω ειμαι 31 με τριχοπτωση απο μικρος αλλα δεν εχω φαλακρα ακομα απλα λιγο πιο αραιο μαλλι πρεπει να ειναι κλιμακα 2 αν παρω 0,5 φινα καθε μερα θα με βοηθησει??

λογικα ναι αλλα καλυτερα να παρεις λιγο μεγαλυτερη...καλυτερα 0.8..απο ποσο χρονων εχεις αραιωση????
 

emp13

New Member
Απ: 1mg δοσολογία

Παιδια σκεφτομαι να αρχισω να περνω φινα και βλεπω οτι πολλοι απο εσας δυσκολευεστε στο να την κοψετε σε 5 κομματια θα ηθελα να ρωτησω δεν υπαρχει ετοιμο χαπι του 1mg για να αποφευγεται αυτη η διαδικασια?
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα