μεταμοσχευση 2.000 grafts 09/08/23 Anastasakis hair clinic

Supermario158

Active Member
Φιλαράκι μου έχουν δίκιο τα παιδιά ως προς την θεραπεία!Πιστεύω ότι ο γιατρός σου θα σε ενημερώσει καθώς είναι αρκετά δεκτικός με την θεραπεία!Εγώ όταν είχα πάει στον συγκεκριμένο πριν 2-3 χρόνια για να με εξετάσει όταν με είδε μου είπε παίρνεις Φίνα+Μινο?Όχι του απάντησα και αλήθεια τότε δεν τα ήξερα καν!Γιατί με ρώτησε?Δεν ξέρω του απάντησα!
Εκεί άρχισα να πονηρεύομαι με αυτά και έβαλα την Μίνο στο παιχνίδι γιατί την Φϊνα την φοβόμουν(Κακώς)Η αλήθεια είναι ότι και η Μίνο με βοηθησε και έδωσε νέα τριχάκια σε σημεία αραιά!Τώρα έβαλα και την Φίνα εδώ και 1 μήνα αν και αργά να δω αν με βοηθήσει!
Μην αγχώνεσαι έχεις ακόμα μαλλούρα αλλά όπως σου είπαν και τα παιδιά καλό είναι να ξεκινήσεις συντηρητική θεραπεία για να διατηρήσεις αυτά τα μαλλιά που έχεις για χρόνια!!!Το shock loss μη σε φοβίζει!Θα σου προτείνει την κατάλληλή θεραπεία ο γιατρός για να σώσεις την κατάσταση!Είπαμε φιλαράκι Θετική ενέργεια και όλα θα πάνε καλά!
Άσχετο με τις φώτο και τα pixel θυμήθηκα λίγο και Predator!!!ταινιάρα στα χρόνια μας!!!! :D
ευχαριστω lover θα γινω αφανας δεν μασαω!!

Οταν τα εβαλα και το ειδα αυτο μου ηρθε στο μυαλο και εμενα χαχαχαχαχαχαχ
To prey σου αρεσε?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Supermario158

Active Member
μια ερωτηση προς τους εμπειρους. Η πυκνοτητα της μεταμοσχευσης φτάνει μαξ 45 graft αν cm στην Ελλαδα , πως μπορουν και το δένουν με το υπαρχον μαλλι που εχει πυκνοτητα 70 με 80? Βαζουν μονο πολυτριχα για να ξεγελαει και να φτανει τον αριθμο τριχων του φυσικού μαλλιου με λιγοτερα grafts?
 
Τελευταία επεξεργασία:

bobby

Well-Known Member
Η ΜΜ δεν πρόκειται ποτέ να σου δώσει την πυκνότητα προ ΑΑ. Σου δημιουργεί την ψευδαίσθηση της «μαμά» πυκνότητας.

Δηλαδή χρησιμοποιώντας τον δείκτη CV (Coverage Value, που ανέπτυξε ο συνονόματος του προέδρου της «άσπονδου φίλιας» χώρας, να μην φαίνεται δέρμα για μήκος μαλλιού περίπου 4cm. Αυτό συμβαίνει για CV 5,4.

CV= λόγος (τρίχες/graft) x πάχος τρίχας (mm) x αριθμό graft (graft/cm2) το οποίο βγάζει ως μονάδα μέτρησης του CV το (αριθμός τριχών/10·cm).

Πρακτικά ένα μέσο κεφάλι καυκάσιου (με κανονική τριχα 50μm και λόγο 2,2) έχει περίπου 200 τρίχες ανα cm2 αν δεν έχει ΑΑ.
Αυτό λοιπόν το καλύπτουμε με 5,4/(0,050)=108 τρίχες/cm2 ή 5,4/(0,050·2,2)=49 graft/cm2.

Αν τώρα θες να το φορτώσεις με περισσότερες τρίχες τότε βάζεις μεγαλύτερο λόγο σε αυτά τα 49 graft/cm2. Ας πούμε βάζεις 2,5 λόγο, τότε θα βάλεις 49·2,5=122,5 τρίχες/cm2. Αυτά ισχύουν για μια ΜΜ, αν θες πιο πυκνό τότε πρέπει να πας και σε 2η ΜΜ γιατί με την μια να πας σε εμφύτευση μεγαλύτερη από 50 για κανονική τριχα ή 55-60 για λεπτή τριχα αυξάνεις εκθετικά τον κίνδυνο νεκρώσεων ή μειωμένης φύτρωσης….αν βάλεις και σε 2η ΜΜ άλλα 10-15 graft/cm2 τότε μπορείς να φτάσεις σε 59-64 graft/cm2 ή 147,5-160 τρίχες/cm2 δηλαδή ουσιαστικά καμία οπτική διαφορά σε σχέση με τα μαμά.
 

Supermario158

Active Member
Η ΜΜ δεν πρόκειται ποτέ να σου δώσει την πυκνότητα προ ΑΑ. Σου δημιουργεί την ψευδαίσθηση της «μαμά» πυκνότητας.

Δηλαδή χρησιμοποιώντας τον δείκτη CV (Coverage Value, που ανέπτυξε ο συνονόματος του προέδρου της «άσπονδου φίλιας» χώρας, να μην φαίνεται δέρμα για μήκος μαλλιού περίπου 4cm. Αυτό συμβαίνει για CV 5,4.

CV= λόγος (τρίχες/graft) x πάχος τρίχας (mm) x αριθμό graft (graft/cm2) το οποίο βγάζει ως μονάδα μέτρησης του CV το (αριθμός τριχών/10·cm).

Πρακτικά ένα μέσο κεφάλι καυκάσιου (με κανονική τριχα 50μm και λόγο 2,2) έχει περίπου 200 τρίχες ανα cm2 αν δεν έχει ΑΑ.
Αυτό λοιπόν το καλύπτουμε με 5,4/(0,050)=108 τρίχες/cm2 ή 5,4/(0,050·2,2)=49 graft/cm2.

Αν τώρα θες να το φορτώσεις με περισσότερες τρίχες τότε βάζεις μεγαλύτερο λόγο σε αυτά τα 49 graft/cm2. Ας πούμε βάζεις 2,5 λόγο, τότε θα βάλεις 49·2,5=122,5 τρίχες/cm2. Αυτά ισχύουν για μια ΜΜ, αν θες πιο πυκνό τότε πρέπει να πας και σε 2η ΜΜ γιατί με την μια να πας σε εμφύτευση μεγαλύτερη από 50 για κανονική τριχα ή 55-60 για λεπτή τριχα αυξάνεις εκθετικά τον κίνδυνο νεκρώσεων ή μειωμένης φύτρωσης….αν βάλεις και σε 2η ΜΜ άλλα 10-15 graft/cm2 τότε μπορείς να φτάσεις σε 59-64 graft/cm2 ή 147,5-160 τρίχες/cm2 δηλαδή ουσιαστικά καμία οπτική διαφορά σε σχέση με τα μαμά.
αυτο εψαχνα ευχαριστω φιλε μου!
 

LoverBoy

Well-Known Member
Η ΜΜ δεν πρόκειται ποτέ να σου δώσει την πυκνότητα προ ΑΑ. Σου δημιουργεί την ψευδαίσθηση της «μαμά» πυκνότητας.

Δηλαδή χρησιμοποιώντας τον δείκτη CV (Coverage Value, που ανέπτυξε ο συνονόματος του προέδρου της «άσπονδου φίλιας» χώρας, να μην φαίνεται δέρμα για μήκος μαλλιού περίπου 4cm. Αυτό συμβαίνει για CV 5,4.

CV= λόγος (τρίχες/graft) x πάχος τρίχας (mm) x αριθμό graft (graft/cm2) το οποίο βγάζει ως μονάδα μέτρησης του CV το (αριθμός τριχών/10·cm).

Πρακτικά ένα μέσο κεφάλι καυκάσιου (με κανονική τριχα 50μm και λόγο 2,2) έχει περίπου 200 τρίχες ανα cm2 αν δεν έχει ΑΑ.
Αυτό λοιπόν το καλύπτουμε με 5,4/(0,050)=108 τρίχες/cm2 ή 5,4/(0,050·2,2)=49 graft/cm2.

Αν τώρα θες να το φορτώσεις με περισσότερες τρίχες τότε βάζεις μεγαλύτερο λόγο σε αυτά τα 49 graft/cm2. Ας πούμε βάζεις 2,5 λόγο, τότε θα βάλεις 49·2,5=122,5 τρίχες/cm2. Αυτά ισχύουν για μια ΜΜ, αν θες πιο πυκνό τότε πρέπει να πας και σε 2η ΜΜ γιατί με την μια να πας σε εμφύτευση μεγαλύτερη από 50 για κανονική τριχα ή 55-60 για λεπτή τριχα αυξάνεις εκθετικά τον κίνδυνο νεκρώσεων ή μειωμένης φύτρωσης….αν βάλεις και σε 2η ΜΜ άλλα 10-15 graft/cm2 τότε μπορείς να φτάσεις σε 59-64 graft/cm2 ή 147,5-160 τρίχες/cm2 δηλαδή ουσιαστικά καμία οπτική διαφορά σε σχέση με τα μαμά.
Speechlesss
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

LoverBoy

Well-Known Member
Αχ πόσο σε καταλαβαίνω φίλε μου!!Όντως είναι αγχωτικό μέχρι να μπεις και να ξεκινήσεις!Και μετά βλέπεις ότι δεν ήταν κάτι τόσο τραγικό!
Αλλά το στρες το είχα και εγώ!Εδώ στον οδοντίατρο πας και το σκέφτεσαι!Όπως και να έχει θα πάνε όλα καλά!Καλή επιτυχία και εδώ θα είμαστε να τα λέμε!
 

bobby

Well-Known Member
Και εγώ που έχω κάνει 5 εγχειρήσεις προ ΜΜ, με μια εκ αυτών εξαιρετικά σοβαρή, είχα το άγχος μου και αυτό γιατί είναι κοσμητικού χαρακτήρα και όχι λειτουργικού ή ζωής και θανάτου. Παρόλα αυτά πέρα από την αρχική ταλαιπωρία του δεκαήμερου κανένα θέμα! Και όταν αρχίζουν να σκάνε (νομίζω ήδη κάτι γίνεται με εμένα) τότε θα τα έχεις ξεχάσει όλα και θα λες γιατί δεν το έκανα πιο πριν…..
 

Supermario158

Active Member
Μόλις γύρισα σπίτι σαν διαδικασία δεν κατάλαβα τίποτα.. Το μόνο κακό μου ξύρισε το τσουλούφι για να βάλει και εκεί μοσχεύματα και είμαι λίγο χάλια..
 

Συνημμένα

  • IMG_20230809_181309.jpg
    IMG_20230809_181309.jpg
    1.6 MB · Προβολές: 75

LoverBoy

Well-Known Member
Μόλις γύρισα σπίτι σαν διαδικασία δεν κατάλαβα τίποτα.. Το μόνο κακό μου ξύρισε το τσουλούφι για να βάλει και εκεί μοσχεύματα και είμαι λίγο χάλια..
Καλή Φύτρωση φίλε μου!Με το καλό όλα αν και πιστεύω θα την έχεις την επιτυχία στο τσεπάκι!Τώρα λίγο προσοχή όπως και θα σου είπε ο Γιατρός και όλα τα καλά σιγά σιγά με υπομονή!
 

Supermario158

Active Member
μου είπαν κάπνισμα για 4 με 7 μέρες γιοκ. Ξέρει κάποιος που επηρεάζει? το ηλεκτρονικό τσιγάρο απαγορεύεται και αυτό?
 

bobby

Well-Known Member
Άσε το τσιγάρο για λίγο, θα κάνεις καλό και στην υγεία σου κιόλας. Ψέκασμα συνέχεια, καλό κάνει και θα φύγουν τα κακάδια γρήγορα έτσι. Εγώ σε 10 μέρες χάλασα 1,5 λίτρο όρο αλλά την 8η μέρα ήμουνα καθαρός. Μου έδινε και ανακούφιση στο αίσθημα φαγούρας.
 
Μπλουζα