μεταμοσχευση 2.000 grafts 09/08/23 Anastasakis hair clinic

Supermario158

Active Member
Καλημέρα στο φόρουμ, είμαι 34 και από τα 19 έχω πρόβλημα στους κροτάφους. Πήρα την απόφαση αφού είναι σταθερή η κατάσταση πολλά χρόνια να προχωρήσω σε μεταμόσχευση. Δεν έχω πάρει ποτέ κάποια αγωγή έχω πολύ λεπτή τρίχα και ίσια .
Από την οικογένεια μου μόνο ο πατέρας μου έχει μεγάλους κροτάφους και αυτός από τα 19 , τώρα στα 72 άρχισε να αραιώνει λίγο το μπροστά.
Έκανα ραντεβού σε μια κλινική στην Αθήνα και μου είπαν για περίπου 2000 τριχοθυλακια τα οποία μου φάνηκαν πολλά υπολόγιζα γύρω στα 1500. Τον συγκεκριμένο γιατρό τον παρακολουθώ από το 2019 που είμαι μέλος του φόρουμ και μετά από την συνάντηση από κοντά πήρα την απόφαση να προχωρήσω μέσα στον Αύγουστο.

Θα ανεβάσω φωτογραφίες το απόγευμα

ΥΓ. Ξέρει κάποιος πως αλλάζω το username?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

JimKan1

Well-Known Member
το προβλημα σου ειναι πολυ μικρο για να μπεις χειρουργειο και σιγουρα δεν ειναι για 2000 τριχοθυλακια, εκτος αν θες να κατεβασεις την hairline σου που φαινεται να ειναι αρκετα χαμηλα οποτε παλι δεν βγαζει νοημα, μαλλον οποιος στο ειπε νοιαστηκε πιο πολυ να τα κονομησει παρα να ασχοληθει σοβαρα με το κεφαλι σου οποτε σου προτεινω οποιος και να ναι να τον αγνοησεις.
 

LoverBoy

Well-Known Member
Καλησπέρα Φίλε μου!Θα συμφωνήσω με με τον φίλο παραπάνω ότι δεν έχεις κάποιο σπουδαίο πρόβλημα!Αν εσένα όμως σε χαλάει ψυχολογικά το μπροστά μέρος θα μπορούσες με 1000-1500 τριχοθυλάκια να πυκνώσεις κροτάφους και να φαίνεσαι τούμπανο!Δεν χρειάζεσαι όμως πραγματικά κάτι!Καθώς έχεις ένα σχετικά πλούσιο μαλλί!
 

Supermario158

Active Member
Από τα 19 αποφεύγω πολλά κουρέματα λόγω των κροταφων και περίμενα να φτάσω σε μια ασφαλή ηλικία να το φτιάξω.

Το πρόβλημα είναι ότι έχω πολύ λεπτή τρίχα με αποτέλεσμα στο κοντό κούρεμα να φαίνεται δέρμα.

Ίσως για αυτό μου πρότεινε 1800 με 2000 για να πετύχει όσο το δυνατόν καλύτερη πυκνότητα και να μην ξανά ασχοληθώ.

Σίγουρα με αυτά που βλέπω 4 χρόνια εδώ μέσα μου φάνηκαν και εμένα πολλά τα 2000 αλλά μου έβγαλε εμπιστοσύνη ο γιατρός.
 

LoverBoy

Well-Known Member
Από τα 19 αποφεύγω πολλά κουρέματα λόγω των κροταφων και περίμενα να φτάσω σε μια ασφαλή ηλικία να το φτιάξω.

Το πρόβλημα είναι ότι έχω πολύ λεπτή τρίχα με αποτέλεσμα στο κοντό κούρεμα να φαίνεται δέρμα.

Ίσως για αυτό μου πρότεινε 1800 με 2000 για να πετύχει όσο το δυνατόν καλύτερη πυκνότητα και να μην ξανά ασχοληθώ.

Σίγουρα με αυτά που βλέπω 4 χρόνια εδώ μέσα μου φάνηκαν και εμένα πολλά τα 2000 αλλά μου έβγαλε εμπιστοσύνη ο γιατρός.
Aν θέλεις μας λες όνομα και τιμή του γιατρού?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
Σίγουρα τα θες τα 2000..έχεις και τεμποραλς να φτιάξεις..και λόγω της πυκνότητας που έχεις πιο πίσω θα χρειαστούν..ίσως και κάτι παραπάνω..με τις φωτό που θα βάλεις μετά θα πούμε σίγουρα.αλλα τα 2000 είναι στανταρακι
 

LoverBoy

Well-Known Member
Δεν είναι ότι δεν θέλω αλλά νομίζω δεν είναι πρέπον χωρίς να ενημερώσω και να ζητήσω άδεια από την κλινική και τον γιατρό.
Απλά λέω μπας και οι εμπειρότεροι εδώ σε βοηθήσουν για τυχόν λάθος επιλογή!Αλλά σέβομαι την άποψη σου φίλε μου!
 

Supermario158

Active Member
Σίγουρα τα θες τα 2000..έχεις και τεμποραλς να φτιάξεις..και λόγω της πυκνότητας που έχεις πιο πίσω θα χρειαστούν..ίσως και κάτι παραπάνω..με τις φωτό που θα βάλεις μετά θα πούμε σίγουρα.αλλα τα 2000 είναι στανταρακι
Δεν ανέφερε κάτι για τεμποραλς θα το ρωτήσω σίγουρα πριν προχωρήσω.
 

JimKan1

Well-Known Member
Σίγουρα τα θες τα 2000..έχεις και τεμποραλς να φτιάξεις..και λόγω της πυκνότητας που έχεις πιο πίσω θα χρειαστούν..ίσως και κάτι παραπάνω..με τις φωτό που θα βάλεις μετά θα πούμε σίγουρα.αλλα τα 2000 είναι στανταρακι
ξερεις κανεναν να φτιαχνει τεμποραλς στην Ελλαδα; γτ και εκτος Ελλαδας 5 γιατροι ειναι που ξερουν να τα φτιαχνουν σωστα
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Καλησπέρα φίλε.
Το πρόβλημα σου όπως είπαν και οι προλαλήσαντες είναι πολύ μικρό.
Σε καταλαμβαίνω όμως, πως αμα σε χαλάει/προβληματίζει θες να το κάνεις.
Παρόλο που είναι μικρό το πρόβλημα, θες σοβαρό γιατρό να μπορεί να παίξει με υψηλές πυκνότητες και με φυσικότητα, διότι έχεις αρκετό και υγιειές μαλλί απο πίσω να το υποστηρίξεις.
Το σενάριο σου πάει γάντι για Ισπανική χερσόνησο, να παίξει με 2500-2700 grafts μιας και το επιτρέπει και η σχετικά καλή σου ηλικία. Θα θες όμως και φίνα αλλιώς δε σε βάζουν.. άποψη μου..
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Το προβλημα του ειναι μεγαλυτερο απο αυτο που φαινεται και με αυτες τις φωτο που ειναι και χαλια....που να βαλει και καλυτερες....
 
Μπλουζα