μεταμοσχευση 2.000 grafts 09/08/23 Anastasakis hair clinic

aeratos28

Just aeratos
Φίλε μου αρκετά καλύτερη η φωτό..αλλά μήπως έχεις κάποια που να είναι στη ευθεία από μπροστά? Και κάποια πανοραμική φωτό να δούμε από πάνω την κατασταση
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
Καλά η αγωγή στα σημεία που θα κάνεις επέμβαση, (κενούς κροτάφους)δεν έχει να σου προσφέρει απολύτως τπτ..για τα μαλλιά τα υπόλοιπα θα την κάνεις την αγωγη
σιγουρα για 3-6 μηνες θα υπαρξει αγωγη για να παρω το δυνατοτερο καλο αποτελεσμα .
 

Supermario158

Active Member
Φίλε μου αρκετά καλύτερη η φωτό..αλλά μήπως έχεις κάποια που να είναι στη ευθεία από μπροστά? Και κάποια πανοραμική φωτό να δούμε από πάνω την κατασταση
Είμαι άσχετος παίζει αυτές τις 2 μέρες να έχω βγάλει περισσότερες φωτογραφίες τον εαυτό μου απο ότι έχω βγάλει όλη μου την ζωή....
Μετά από μπάνιο χωρίς να στεγνώσω μαλλιά όλα πάνω

 

Supermario158

Active Member
μπροστα στο τσουλουφι που φαινεται λιγο αραιο σε σχεση πισω ειναι το φως στην ιδια πυκνοτητα ακριβως ειναι απλα επειδη δεν τα σηκωνω εδω και 11 χρονια λογο κροταφων παιρνει φορα και ανοιγει σαν χωριστρα
 
Τελευταία επεξεργασία:

ManCyprus87

Well-Known Member
Πάντως πέρα από την ΜΜ, είναι εξίσου σημαντικό για να μην πω και πιο σημαντικό να ξεκινήσεις θεραπεία φίλε.
Η Α' ζώνη σου είναι "σηματοδοτημένη" (προς κατάρρευση) από την αλωπεκία.
Πρέπει να την αναχαιτίσεις πρώτα και μετά να μπεις ΜΜ.
 

Supermario158

Active Member
Πάντως πέρα από την ΜΜ, είναι εξίσου σημαντικό για να μην πω και πιο σημαντικό να ξεκινήσεις θεραπεία φίλε.
Η Α' ζώνη σου είναι "σηματοδοτημένη" (προς κατάρρευση) από την αλωπεκία.
Πρέπει να την αναχαιτίσεις πρώτα και μετά να μπεις ΜΜ.
αν ειναι η α ζωνη την εκατσα γιατι ολο το μαλλι μου ειναι ετσι μεχρι πισω δεν αλλαζει η πυκνοτητα
 

aeratos28

Just aeratos
Oχι,δεν έχει ίδια πυκνοτητα..αραιωμένο αρκετά είναι και φαίνεται και από προηγούμενες φωτό..όπως σου είπε ο cyprus βαλε θεραπεια για να τα συμηρησεις τα μαλλιά σου
μπροστα στο τσουλουφι που φαινεται λιγο αραιο σε σχεση πισω ειναι το φως στην ιδια πυκνωτητα ακριβως ειναι απλα επειδη δεν τα σηκωνω εδω και 11 χρονια λογο κροταφων παιρνει φορα και ανοιγει σαν χωριστρα
 

aeratos28

Just aeratos
Αυτό,είναι το forelock..το πιο σημαντικό σημείο στη α ζώνη .πολλοί από εμάς για χρόνια μα κράταγε λίγο την εικόνα πριν κάνουμε επέμβαση..έχει ξεθωριασει αρκετά φίλε..θέλει ενίσχυση καλή και καλό θα ήταν να κάνεις θεραπεία για να μείνει ως έχει + την επέμβαση να γίνει όπως ήταν παλιά
IMG_20230715_164932.jpg
 

Supermario158

Active Member
δεν λεω οτι εχετε αδικο αλλα δεν θα μου το ελεγε ο γιατρος που με μετρησε? αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι οτι οσο θυμαμαι τον εαυτο μου ειχα αυτη την πυκνοτητα με βρεγμενο μαλλι βγαινοντας απο μπανιο η θαλασσα.
 

aeratos28

Just aeratos
Ο γιατρός που σε εξέτασε,μέχρι πέρσι,δεν εγγιζε το forelock αν ήταν αραιωμένο..περιμετρικά αυτού έβαζε grafts για να μην έχει shockloss,άρα όπως καταλαβαίνεις,προσωπικά εμένα το ότι δεν σου είπε κάτι ο γιατρός δεν μου λέει τπτ..τώρα να ήσουν πάντα έτσι στο σημείο αυτό δεν υπάρχει περίπτωση..εκτός αν γεννήθηκες με αραίωση
δεν λεω οτι εχετε αδικο αλλα δεν θα μου το ελεγε ο γιατρος που με μετρησε? αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι οτι οσο θυμαμαι τον εαυτο μου ειχα αυτη την πυκνοτητα με βρεγμενο μαλλι βγαινοντας απο μπανιο η θαλασσα.
 

Supermario158

Active Member
οποτε τα 2000 θα ειναι και στην Α ζωνη απλα εγω δεν το καταλαβα γιαυτο μου φανηκαν πολλα για κροταφους
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ManCyprus87

Well-Known Member
Τα έμπειρα μάτια του φόρουμ βλέπουν πολλές φορές 10ετίες και 20ετίες μπροστά το τι θα ακολουθήσει με την αλωπεκία.
Το ότι έχεις αυτήν την εικόνα τώρα δε διασφαλίζει ότι θα μείνει εκεί σε 5-10-20 χρόνια.
Η αλωπεκία μπορεί να σταματήσει για κάποια χρόνια, κάποιες φορές πηγαίνει πιο αργά, αλλά σίγουρα ΠΟΤΕ δε σταματά εντελώς, και επιστρέφει στις περιοχές που έχει σηματοδοτήσει χρόνια πριν.
Όπως στα είπε και ο @aeratos28 .
 

aeratos28

Just aeratos
Εννοείται ότι θα είναι σε όλη την α ζώνη..μα δεν χρειάζεσαι μόνο στους κροτάφους ..και το forelock θέλει αρκετή δουλειά ,και αν βάλεις και τα τεμποραλς στο παιχνίδι,για να κάνεις σωστή δουλειά τα θες τα 2200-2300 στο χαλαρο
οποτε τα 2000 θα ειναι και στην Α ζωνη απλα εγω δεν το καταλαβα γιαυτο μου φανηκαν πολλα για κροταφους
 

ManCyprus87

Well-Known Member

aeratos28

Just aeratos
Στεγνό,με χτένισμα κάλυψη απόκρυψη φίλε φαίνεται έτσι..άσε τα έχουμε κάνει και εμείς.μπροστα όλα,ελαφρώς πλάγια το τσουλούφι κτλ...άμα κάνει και φυσήξει αρχίζουμε τις αποφυγες λες και κάνει σκιαμαχια ο Ζαμπίδης όμως...το να είναι ομοιόμορφο φίλε,σημαίνει καλός γιατρός που να δουλεύει υψηλές πυκνότητες..
Το θέμα είναι όταν είναι στεγνό θα φαίνεται ομοιόμορφο?
Τώρα στεγνό είναι έτσι
 

Supermario158

Active Member
Στεγνό,με χτένισμα κάλυψη απόκρυψη φίλε φαίνεται έτσι..άσε τα έχουμε κάνει και εμείς.μπροστα όλα,ελαφρώς πλάγια το τσουλούφι κτλ...άμα κάνει και φυσήξει αρχίζουμε τις αποφυγες λες και κάνει σκιαμαχια ο Ζαμπίδης όμως...το να είναι ομοιόμορφο φίλε,σημαίνει καλός γιατρός που να δουλεύει υψηλές πυκνότητες..
το τσουλουφι ειναι πλαγια για να καλυπτει τον μεγαλο κροταφο αν φυσηξει εχω προβλημα :p:p:p
 

aeratos28

Just aeratos
Ε τι σου λέω ρε τρελέ...τα είχα και εγώ χρόνια αυτά τα προβλήματα...ειδικά αν αφήσεις και λίγο μήκος στο μαλλί παραπάνω?? Κλάμα.αστα να πάνε..
το τσουλουφι ειναι πλαγια για να καλυπτει τον μεγαλο κροταφο αν φυσηξει εχω προβλημα :p:p:p
 

LoverBoy

Well-Known Member
Φιλαράκι μου έχουν δίκιο τα παιδιά ως προς την θεραπεία!Πιστεύω ότι ο γιατρός σου θα σε ενημερώσει καθώς είναι αρκετά δεκτικός με την θεραπεία!Εγώ όταν είχα πάει στον συγκεκριμένο πριν 2-3 χρόνια για να με εξετάσει όταν με είδε μου είπε παίρνεις Φίνα+Μινο?Όχι του απάντησα και αλήθεια τότε δεν τα ήξερα καν!Γιατί με ρώτησε?Δεν ξέρω του απάντησα!
Εκεί άρχισα να πονηρεύομαι με αυτά και έβαλα την Μίνο στο παιχνίδι γιατί την Φϊνα την φοβόμουν(Κακώς)Η αλήθεια είναι ότι και η Μίνο με βοηθησε και έδωσε νέα τριχάκια σε σημεία αραιά!Τώρα έβαλα και την Φίνα εδώ και 1 μήνα αν και αργά να δω αν με βοηθήσει!
Μην αγχώνεσαι έχεις ακόμα μαλλούρα αλλά όπως σου είπαν και τα παιδιά καλό είναι να ξεκινήσεις συντηρητική θεραπεία για να διατηρήσεις αυτά τα μαλλιά που έχεις για χρόνια!!!Το shock loss μη σε φοβίζει!Θα σου προτείνει την κατάλληλή θεραπεία ο γιατρός για να σώσεις την κατάσταση!Είπαμε φιλαράκι Θετική ενέργεια και όλα θα πάνε καλά!
Άσχετο με τις φώτο και τα pixel θυμήθηκα λίγο και Predator!!!ταινιάρα στα χρόνια μας!!!! :D
 
Μπλουζα