η Κριτικη μου στο google για την εμπειρια μου απ την Αναστασακης Ηair Clinic , ΕΧΕΙ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΕΙ!!

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Κανενα hate speech , όσο πιο λιτά και ψυχρά μπορούσα το έγραψα

Μια χαρα ειναι!
Ξαναανεβασε το και θα μπω να σου κανω και thumps up.
Απλα, θα ανεβασω και την απάντησή μου κατεβασε η αδικη Goggle και ειχε πολλα views!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
Και ο Αναστασάκης από κάτω να κάνει thumbs up.χαχαχααχαχχααχχαχααχαχαχαχαχαχαχ
Αldo υπάρχει καλύτερος τρόπος να ανεβάζεις μια κριτική , ακόμα πιο λακωνικός με 3 φωτογραφίες.
Before - Expectations - Reality
 

Aldo

Well-Known Member
Μια χαρα ειναι!
Ξαναανεβασε το και θα μπω να σου κανω και thumps up.
Απλα, θα ανεβασω και την απάντησή μου κατεβασε η αδικη Goggle και ειχε πολλα views!
Kαλως τον!
Μα ειχε ηδη thumbs up η κριτικη και σχολιο οτι εισασταν βεβαιοι για το αποτελεσμα μου ;)
 

Aldo

Well-Known Member
FLAG κτλ ειναι παραμυθακια και θεωριες συνωμοσιας.
ΟΛΟΙ ξερουν πως ΜΟΝΟ ο poster μπορει να κατεβασει ή να αλλαξει κριτική.
και εσυ ειδιακ ΑΠΟΡΩ τοσο μορφωμενος άνθρωπος, δεν το googlαρες να το μαθεις αν δεν το ηξερες?

Ειναι οι ΙΔΙΕΣ φωτογραφιες που ΕΣΥ ζητησες να κατεβουν από το site λεγοντας ότι αναγνωριζεται το προσωπο σου!!!!
Εχω και ΕΓΩ το mail σου, στο οποιο σου απαντησα θετικά, παρολο που ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΔΕΝ φαινεται το προσωπο σου, δεν φαινονταν καν τα φρυδια σου και η συναινεση σου με καλυπτει 100%.

Οπότε, μην ψαχνεις δρακους.

ΤΡΟΠΟΣ να κατεβασει μια επιχειρηση μια κριτική ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ.
ΑΥΤΟ ΕΝΝΟΩ ΜΕ ΤΟΥ ...ΔΡΑΚΟΥΣ.

Υπάρχει ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΝΑ ΕΞΕΤΑΣΤΕΙ το θεμα από την GOOGLE.
Εσεις την λετε flagging, εγω την ξερω ως REPORTING.

Εσυ αφησες να εννοηθεις πως ΕΓΩ κατεβασα την κριτική soy, λες και εχω ΕΛΕΓΧΟ στις κριτικες.
Οποιος διβασει το αρχικο σου μηνυμα αυτο καταλαβαινει.
Ακόμα και ...καταλαθως να συνεταξες το ...παραπονο σου ετσι, ειναι τουλαχιστον περιεργο ΠΡΙΝ κανει ςτην ερευνα σου, με κεφαλαια να ...διαμαρτηρεσαι στο φορουμ. Ασε που κατα πασα πιθανοτητα, πρεπει να σου ηρθε ειδοποιηση οτι κατεβηκε η κριτική σου.
(Αληθεια, αναρωτιεμεια, πως και .... ξαναμπηκες να δεις την κριτικη σου? )

Η επικοινωνια μας μεσω mail υπάγεται σε ΠΟΛΥ αυστηρο νομικό πλαισιο σε περιπτωση που δεν το ξερεις.
Ανεβασε μου ΕΔΩ ή σε mail οτι εχω την αδεια σου να την δημοσιοποιησω και δεν εχω κανενα προβλημα.
Πως αλλαζουν οι θεσεις απο παραμυθια και δρακους σε εγω ετσι τα ξερω ... good one!!

https://support.google.com/business/answer/4596773?hl=en-GB&co=GENIE.Platform=Desktop, δεν ηξερες -δεν ρωταγες ? ??
η google η ιδια ονομαζει την διαδικασια ''flag''.. do your homework , πριν την ''πεις'' σε καποιον, απορω δεν το googlαρεσ ?????

Δεν εχει σημασια τι ξερεις ή πιστευεις οτι ξερεις, αλλα .. τι ισχυει. Πολλα αλλαζουν καθε μερα. FACTUAL FACTS !!!

ΠΑΛΙ, ΔΕΝ εγραψα καπου οτι κατεβασες κατι ή πως επιχειρηση σου κατεβασε κατι, ειμαι υπευθυνος για αυτα που γραφω οχι για το πως τα ερμηνευεις ... το αν μπορει μια επιxειρηση να επηρεασει την υπαρξη μιαs κριτικης ειπαμε ...Factual.

Τι εννοεις η επικοινωνια μασ μεσω εμαιλ? γραφει καπου confidential ? πιο ειναι το νομικο πλαισιο που επικαλεισαι μπορεις να το ανεβασεις εδω να μαθουν και οι αλλοι, εφοσον φενεται να εχεις γνωσεις και νομικες?

Δηλαδη δεν μπορω να αναφερω τι σου εγραψα στο εμαιλ, ενω εσυ μπορεις λες οτι σου ζητησα στο μαιλ να καταιβουν οι φωτογραφιες απο το site της επιχειρησης σου γιατι φενεται το προσωπο μου? ξερεις οτι αυτο ειναι ψεμα ?
Ακομα να τσεκαρεις το μαιλ σου ??
Μπορεις ακομα και τωρα να πεις, συγνωμη μπερδευτηκα και θα το δεχτω. Εαν δεν το κανεις θα ανεβασω εγω την επικοινωνια μου (μονο το δικο μου μαιλ) και εξηγησε μετα στα μελη για πιο λογο ειπες αλλα απο αυτα που σου εγραψα. Εχω την αδεια σου?

ps : πριν γινει η ενημερωση της κριτικης μου δλδ η ολοκληρωση της, ειχα 12 η΄15 thumbs up , δλδ ολοι γουσταρανε μαζι και η κλινκη. Moλισ ολοκληρωθηκε το αποτελεσμα εμεινα με 5 την ιδια μερα σχεδον. Προχθες λοιπον ειπα να υσεκαρω ποσοι γουσταρουν ακομα ολοκληρωμενεες κριτικες (δλδ αρχη και ολοκληρωση αποτελεσματος), ε και εδω ειμαστε.
 

Aldo

Well-Known Member
Την κατέβασε την κριτική ναι η ου?
Εάν την κατέβασε θα κραξω παρεα.
Σκοπος δεν ειναι το κραξιμο ειδικα για την κριτικη, η κριτικη εχει εξαφανιστει για ποιο λογο δεν γνριζω.
πιο πολυ εντυπωση μου προκαλει το υφος του και αυτα που εγραψε.
 

koumparos

Well-Known Member
Φυσικά και πρέπει να πέσει κράξιμο εάν έχει γίνει κάτι τέτοιο.Εγω προσωπικά δεν έχω συναντήσει στον google κατεβασμένη κριτική.Η έκανε αναφορά η κλινική να κατέβει η έκανες εσύ.Μονη της η google να ξύπνησε ένα πρωί και να κατέβασε μια κριτική με ευπρεπή λόγο δεν παίζει με τίποτα.Καποιος έβαλε το χεράκι του.
 

Aldo

Well-Known Member
εγω δεν το εβαλα το χερι μου δεν ειχα καποιο οφελος να την εξαφανισω στα ξαφνικα και ουτε μου ειπε καποιος να την εξαφανισω(just in case) .
Eπισης δεν ειχα λογο να ανεβασω εδω και να ζητησω να δω αν την βλεπει ο κοσμος.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

witcher

Well-Known Member
aldo περιμένουμε την απάντηση της google για ποιο λόγο κατέβηκε η κριτική σου εφόσον δεν παραβίαζε τα google review policies. Απλά εφόσον δεν την διέγραψες εσύ, θα έγινε κάποιο report από κάποιον/κάποιους για να κατέβει. Απλή λογική είναι, δεν τίθεται θέμα λάθους. Μόνη της η google δεν κατεβάζει κριτικές αν δεν γίνουν reports είτε από αυτόν που την δέχεται είτε από άλλους πολλούς που παρακολουθούν και έχουν τους λόγους τους που θέλουν να κατέβει η συγκεκριμένη κριτική και κάνουν reports.
 

Aldo

Well-Known Member
Για να επιβεβαιωσουν λοιπόν τα μέλη τι ακριβώς λέει το εμαιλ που εστειλα στον κύριο Αναστασάκη, του ζητάω να κατεβάσει τις φωτό από το site του γιατί φενεται το πρόσωπο μου όπως είπε ο ίδιος, ή κάτι άλλο εντελώς διαφορετικό(αυτό που λέω εγώ );;

Για να δούμε ποιος λέει ψέμματα …

@Anastasakis Hair Clinic Ανέβηκε αφού είπες πως είσαι οκ με αυτό.

** Η απάντηση του ήταν καταφατική στο αίτημα μου λέγοντας μου πως θα τακτοποιηθεί το θέμα άμεσα. Όπως και έγινε.
 

Συνημμένα

  • 89499B86-6F47-47D2-9F50-481168017F11.png
    89499B86-6F47-47D2-9F50-481168017F11.png
    291.6 KB · Προβολές: 147

bobby

Well-Known Member
Από το στόμα σου και στου Θεού το αυτί εσύ και ο oreo.
Ο bobbinio βλέπω να σας προλαβαίνει.
Μπα….. έτσι όπως το βλέπω από Σεπτέμβριο 2022 και βλέπουμε….. εκτός αν κάνει κανά session Ελλάδα το καλοκαίρι και χωθώ. Έτσι όπως είναι το πρόγραμμα και τα οικογενειακά δύσκολο νωρίτερα…. Καλύτερα ίσως γιατί σαν να βλέπω την φίνα να έχει δώσει πολύ τελευταία…..
ΥΓ: Ο Λορένζο εννοείται!!!!!!!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

jacksmith

Active Member
Πάντως για να κάνουμε και ένα γενικότερο σχόλιο για τις κριτικές στις κλινικές μεταμοσχεύσεων στην Google, δεν ξέρω τι λέτε εσείς εδώ στο φορουμ, οι 100άδες αυθόρμητες όμως και πραγματικά αληθινές και έγκυρες κριτικές των υπολοίπων εκεί έξω έχουν διαφορετική γνώμη για τις Ελληνικές κλινικές. 5 στην βαθμολογία για LP CLINIK, 4,8 για την ANASTASAKIS και 4,7 για την ADVANCED.
 

alex7

Well-Known Member
Πάντως για να κάνουμε και ένα γενικότερο σχόλιο για τις κριτικές στις κλινικές μεταμοσχεύσεων στην Google, δεν ξέρω τι λέτε εσείς εδώ στο φορουμ, οι 100άδες αυθόρμητες όμως και πραγματικά αληθινές και έγκυρες κριτικές των υπολοίπων εκεί έξω έχουν διαφορετική γνώμη για τις Ελληνικές κλινικές. 5 στην βαθμολογία για LP CLINIK, 4,8 για την ANASTASAKIS και 4,7 για την ADVANCED.
Αμεροληπτες κριτικές πραγματικά
 

panos1234

Well-Known Member
Τεράστιο ποσοστό όμως καταναλωτών επιρεαζεται από μια καλή βαθμολογία οποιαδήποτε εταιρείας, για την τελική απόφαση.
Μία εμπορική εταιρεία ή μια επιχείρηση με παροχή υπηρεσίας απλώνει ένα "παραγάδι" και όποιος τσιμπήσει.
Το παραγάδι αυτό αποτελείτε από καλές κρητικές στην Google, ενεργές σελίδες social (Facebook - Instagram), διαφήμιση στην Google για να βγαίνεις πρώτος σε τυχόν αναζήτηση στο search κλπ κλπ.
Μετά χρόνο να έχεις να δέχεσαι κόσμο που θα θέλει να ψωνίσει!!!!
 

Georgie

Well-Known Member
Πάντως στην Advanced που κοιτούσα κριτικές, τις αρνητικές δε τις έχουν κατεβάσει ούτε από τη σελίδα τους στο Facebook ( που θα μπορούσαν) !
 

Ronaldo

Well-Known Member
Αμεροληπτες κριτικές πραγματικά
Κανένας σοβαρός άνθρωπος δεν βασίζεται στα google reviews, όταν κάνει έρευνα αγοράς, καθώς δεν μπορείς να γνωρίζεις πόσα ειναι αληθινά και πόσα ψεύτικα. Ειναι πολύ εύκολο για κάποιον να φτιάξει ψεύτικα accounts και να κάνει ψεύτικα θετικά reviews στον εαυτό του με σκοπό να ανεβάσει την βαθμολογία.
 
Μπλουζα