η Κριτικη μου στο google για την εμπειρια μου απ την Αναστασακης Ηair Clinic , ΕΧΕΙ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΕΙ!!

vlafo

Well-Known Member
Μπα….. έτσι όπως το βλέπω από Σεπτέμβριο 2022 και βλέπουμε….. εκτός αν κάνει κανά session Ελλάδα το καλοκαίρι και χωθώ. Έτσι όπως είναι το πρόγραμμα και τα οικογενειακά δύσκολο νωρίτερα…. Καλύτερα ίσως γιατί σαν να βλέπω την φίνα να έχει δώσει πολύ τελευταία…..
ΥΓ: Ο Λορένζο εννοείται!!!!!!!!
Πότε μη λες ποτέ.
Σε βλέπω με τη φίνα να γίνεσαι τούρμπο..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Aris81

Well-Known Member
Αν και έχω εκφράσει πολλές φορές την αντίθεσή μου σε πολλά θέματα όσο αφορά τον συγκεκριμένο γιατρό,τον "εκπρόσωπο" και την κλινική εν γένει, έχω επίσης γράψει πως είναι ωφέλιμη για το forum η συμμετοχή γιατρών.

Και παρά το γεγονός ότι κάποια μέλη,στην προσπάθειά τους να καυτηριάσουν τα κακώς κείμενα της κλινικής,έχουν γίνει εμμονικά,
είναι προφανές ότι ο γιατρός δυσκολεύεται πάρα πολύ να εναρμονιστεί στοιχειωδώς με το forum,
εκτοξεύοντας κατά καιρούς χαρακτηρισμούς και απαξιώνοντας τα μέλη.

Η δική μου γνώση όσο αφορά τις αξιολογήσεις της Google, ταυτίζεται με αυτή του Aldo και άλλων μελών,
δηλαδή μπορεί τόσο η κλινική όσο και τρίτα accounts να flagάρουν μια κριτική ώστε με τη σειρά της η Google να εξετάσει το ενδεχόμενο κατεβάσματός της.
Η ορθή χρήση αυτού του μέτρου,είναι θεμιτή,ώστε και η κλινική να μπορεί να προστατευτεί από κακόβουλες κριτικές.
H μη ορθή χρήση,πρέπει να κατακεραυνώνεται.

Στη συγκεκριμένη περίπτωση, έχουμε ένα περιστατικό "επώνυμο" και αναγνωρισμένο από την ίδια την κλινική.
Έχουμε και ξεκάθαρη δήλωση της κλινικής ότι δεν προέβη σε καμία ενέργεια για την απόσυρση της συγκεκριμένης κριτικής.

Η δική μου πρόταση στον @CVIAL είναι πως αν από την απάντηση της Google προκύψει πως η κλινική πράγματι παρενέβει,
να banαρει την κλινική από το forum.
Oριστικά.
 

bobby

Well-Known Member
Να ξεκαθαρίσω οτι και εγω βασίζομαι στις κριτικές οταν ψωνιζω προϊόντα ηλεκτρονικά ήδη κτλπ. Δεν αναφέρομαι σε αυτές τις κριτικές για αγορα προϊόντων. Αναφέρομαι στα google reviews σχετικά με τις μεταμοσχεύσεις μαλλιών που ειναι τραγικό κάποιος να βασίζεται σε αυτά για να επιλέξει κάποιον οταν υπάρχουν τα φορουμ ή μπορει να δει κάποιον απο κοντα κτλπ.
Ναι φίλε εννοείται ότι για αγορές ισχύει 100% αυτό. Για ΜΜ όχι αλλά πχ αν οι κριτικές Google για ένα γιατρό ήταν θετικές και ήταν πολλές (όχι 100-200 αλλά >1000) είναι μια σοβαρή ένδειξη ιδιαίτερα αν υποστηρίζεται και από ανεξάρτητα αποτελέσματα σε φορουμ. Τις λίγες κριτικές μπορείς να τις «πειράξεις» τις πολλές δύσκολο. Εννοείται ότι ο γνωστής και έμπειρος (γενικά) άνθρωπος δεν θα βασιστεί στα google reviews για ιατρική πράξη, ιδιαιτέρως τέτοιας φύσεως….
 

jersey

Well-Known Member
Αν και έχω εκφράσει πολλές φορές την αντίθεσή μου σε πολλά θέματα όσο αφορά τον συγκεκριμένο γιατρό,τον "εκπρόσωπο" και την κλινική εν γένει, έχω επίσης γράψει πως είναι ωφέλιμη για το forum η συμμετοχή γιατρών.

Και παρά το γεγονός ότι κάποια μέλη,στην προσπάθειά τους να καυτηριάσουν τα κακώς κείμενα της κλινικής,έχουν γίνει εμμονικά,
είναι προφανές ότι ο γιατρός δυσκολεύεται πάρα πολύ να εναρμονιστεί στοιχειωδώς με το forum,
εκτοξεύοντας κατά καιρούς χαρακτηρισμούς και απαξιώνοντας τα μέλη.

Η δική μου γνώση όσο αφορά τις αξιολογήσεις της Google, ταυτίζεται με αυτή του Aldo και άλλων μελών,
δηλαδή μπορεί τόσο η κλινική όσο και τρίτα accounts να flagάρουν μια κριτική ώστε με τη σειρά της η Google να εξετάσει το ενδεχόμενο κατεβάσματός της.
Η ορθή χρήση αυτού του μέτρου,είναι θεμιτή,ώστε και η κλινική να μπορεί να προστατευτεί από κακόβουλες κριτικές.
H μη ορθή χρήση,πρέπει να κατακεραυνώνεται.

Στη συγκεκριμένη περίπτωση, έχουμε ένα περιστατικό "επώνυμο" και αναγνωρισμένο από την ίδια την κλινική.
Έχουμε και ξεκάθαρη δήλωση της κλινικής ότι δεν προέβη σε καμία ενέργεια για την απόσυρση της συγκεκριμένης κριτικής.

Η δική μου πρόταση στον @CVIAL είναι πως αν από την απάντηση της Google προκύψει πως η κλινική πράγματι παρενέβει,
να banαρει την κλινική από το forum.
Oριστικά.
Συμφωνώ απόλυτα οτι πλέον με γραπτές αποδείξεις δεν θα μπορεί να το αμφισβητήσει κανένας αν τελικά αποδειχθεί έτσι με την απάντηση της google. Πέρα από αυτό είχαμε και την δήλωση του Jacksmith ότι ο γιατρός του είπε οτι θα άλλαζαν οι σχέσεις μεταξύ τους αφού αποφάσισε να δημοσιοποιήσει το αποτέλεσμα του στο φόρουμ, κάτι που έμμεσα μεταφράζεται σε προσπάθεια φίμωσης των μελών και απόκρυψη των αρνητικών περιστατικών τους από τα μέλη του φόρουμ, ώστε να αποφευχθούν οι αρνητικές κριτικές.
 
Τελευταία επεξεργασία:

feanor

Active Member
ρε παιδια για να κτλβω και εγω με τον φτωχο μου το μυαλο τελικα ποια ειναι η πιο καλη κλινικη και απο αποψη αξιοπιστιας και τιμιοτητας και αποτελεσματος?
 

alex7

Well-Known Member
ρε παιδια για να κτλβω και εγω με τον φτωχο μου το μυαλο τελικα ποια ειναι η πιο καλη κλινικη και απο αποψη αξιοπιστιας και τιμιοτητας και αποτελεσματος?
Δεν αναδεικνύουμε πρωταθλητές.Αξιολόγηση κλινικών κάνουμε και ο σκοπός είναι να μπορέσουν τα μέλη να πάρουν ένα πολύ καλό αποτέλεσμα που να τα ικανοποιεί απόλυτα
 

feanor

Active Member
Δεν αναδεικνύουμε πρωταθλητές.Αξιολόγηση κλινικών κάνουμε και ο σκοπός είναι να μπορέσουν τα μέλη να πάρουν ένα πολύ καλό αποτέλεσμα που να τα ικανοποιεί απόλυτα
ναι κτλβα πως το εννοεις αλλα δεν μπορω να κτλβω δυστυχως τεσπα ευχαριστω και παλι
 

aeratos28

Just aeratos
Το να μην φαίνεται όμως ότι το ζήτησε η κλινική να κατέβει η κριτική δεν παίζει??δλδ ,να το ξέρει αυτό η κλινική,ότι σε περίπτωση που ζητηθεί από την google ο λόγος για τον οποίο κατέβηκε η οποια κριτικη να φαίνεται αυτός που έδωσε την εντολή και έτσι να έβαλε διαφορετικά account να το κάνουν ώστε να μην έχει η ίδια η κλινική πρόβλημα.με την έννοια ,του ότι κοίτα,εγώ δεν έκανα τπτ..ενώ στην ουσία η ίδια το έκανε με κάλυψη..
Δεν ξέρω αν έγινα κατανοητός..αχταρμας λίγο αυτό που έγραψα.χαχααχχαχαχα
Αν και έχω εκφράσει πολλές φορές την αντίθεσή μου σε πολλά θέματα όσο αφορά τον συγκεκριμένο γιατρό,τον "εκπρόσωπο" και την κλινική εν γένει, έχω επίσης γράψει πως είναι ωφέλιμη για το forum η συμμετοχή γιατρών.

Και παρά το γεγονός ότι κάποια μέλη,στην προσπάθειά τους να καυτηριάσουν τα κακώς κείμενα της κλινικής,έχουν γίνει εμμονικά,
είναι προφανές ότι ο γιατρός δυσκολεύεται πάρα πολύ να εναρμονιστεί στοιχειωδώς με το forum,
εκτοξεύοντας κατά καιρούς χαρακτηρισμούς και απαξιώνοντας τα μέλη.

Η δική μου γνώση όσο αφορά τις αξιολογήσεις της Google, ταυτίζεται με αυτή του Aldo και άλλων μελών,
δηλαδή μπορεί τόσο η κλινική όσο και τρίτα accounts να flagάρουν μια κριτική ώστε με τη σειρά της η Google να εξετάσει το ενδεχόμενο κατεβάσματός της.
Η ορθή χρήση αυτού του μέτρου,είναι θεμιτή,ώστε και η κλινική να μπορεί να προστατευτεί από κακόβουλες κριτικές.
H μη ορθή χρήση,πρέπει να κατακεραυνώνεται.

Στη συγκεκριμένη περίπτωση, έχουμε ένα περιστατικό "επώνυμο" και αναγνωρισμένο από την ίδια την κλινική.
Έχουμε και ξεκάθαρη δήλωση της κλινικής ότι δεν προέβη σε καμία ενέργεια για την απόσυρση της συγκεκριμένης κριτικής.

Η δική μου πρόταση στον @CVIAL είναι πως αν από την απάντηση της Google προκύψει πως η κλινική πράγματι παρενέβει,
να banαρει την κλινική από το forum.
Oριστικά.
 

panos1234

Well-Known Member
Το να μην φαίνεται όμως ότι το ζήτησε η κλινική να κατέβει η κριτική δεν παίζει??δλδ ,να το ξέρει αυτό η κλινική,ότι σε περίπτωση που ζητηθεί από την google ο λόγος για τον οποίο κατέβηκε η οποια κριτικη να φαίνεται αυτός που έδωσε την εντολή και έτσι να έβαλε διαφορετικά account να το κάνουν ώστε να μην έχει η ίδια η κλινική πρόβλημα.με την έννοια ,του ότι κοίτα,εγώ δεν έκανα τπτ..ενώ στην ουσία η ίδια το έκανε με κάλυψη..
Δεν ξέρω αν έγινα κατανοητός..αχταρμας λίγο αυτό που έγραψα.χαχααχχαχαχα

Κανένας υποψήφιος σε μεταμόσχευση δεν έχει κάποιο συμφέρον ώστε να ζητήσει να αλλάξει ή κατέβει κάποια κρητική.
Ας δούμε την επίσημη απάντηση της Google που θα έχει και την αιτιολογία λογικά.
 

giorgosv

Active Member
Δεν υπάρχει αμφιβολία ότι η κλινική κατέβασε την κριτική. Κανένας άλλος δεν θα έκανε κάποια ενέργεια. Και μάλιστα πρέπει να δυσκολεύτηκε και αρκετά γιατί η κριτική ήταν πολύ ευγενική χωρίς υπερβολές.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Aldo

Well-Known Member
Από τη στιγμή που ο γιατρός θεωρεί πως το αποτέλεσμα ειανι ένα πολύ καλό αποτέλεσα που τιμούσε την κλινική του.. η γνώμη μου θεωρώ δεν έχει καμία σημάσια, αφού δεν είμαι γιατρός για να εκτιμήσω απόλυτα τι εστι μια ΜΜ.

Και θα πρπει να μην σκέφτομαι την μεταμόσχευση και να εστιάζω σε ένα ασήμαντο θέμα εαν κάτι δεν μου αρέσει, γιατί μπορεί να οδήγηση σεBody dysmorphic disorder και δεν θα είναι καθόλου ευχάριστο αυτό για μένα!!
Τάδε εφη Δόκτωρ Κωνσταντίνος Αναστασάκης, όταν είπα ότι υπάρχουν αστοχίες (και πολύ κόσμιος ήμουν ) !

Πλήρωσα ως συνετός άνθρωπος να τα κάνει ο γιατρός σχεδον ολα μονοσ του (όπως μου είπε η συνεργάτης, τα κάνει σχεδόν όλα μόνος του - με γεια του με χαρά του και γι αυτό πήγα σε αυτόν) στην μεταμόσχευση μου και όχι να ακούσω για το body dysmorphic disorder …
Έχουμε κι αλλά θα τα ανακαλύψουμε μαζί ένα ένα , και αυτή την φορά η κριτική θα είναι comprehensive!!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Disco

Well-Known Member
Κανένας υποψήφιος σε μεταμόσχευση δεν έχει κάποιο συμφέρον ώστε να ζητήσει να αλλάξει ή κατέβει κάποια κρητική.
Ας δούμε την επίσημη απάντηση της Google που θα έχει και την αιτιολογία λογικά.
Αλλο λέει ο @aeratos28 . Λέει ότι μπορεί η κλινική να υποπτεύθηκε ότι σε πιθανή ερώτηση του aldo ίσως "την δώσει" η google, δηλαδη να το μαρτυρήσει η google ότι έγινε flag η κριτική από την ίδια. Οπότε μπορεί να ακολουθήθηκε η μέθοδος "βάζω κάποια διαφορετικά google accounts να κάνουν πολλαπλά reports στην ιδια κριτική" και τα οποία οδήγησαν στο να κατέβει η κριτική, αφού έπεσαν μαζικά repots από υποτιθέμενους "άγνωστους λογαριασμούς" που όλοι "τυχαία" διάλεξαν τον ίδιο λόγο που ηθελαν να κάνουν report στην συγκεκριμένη κριτική. Αυτή την μέθοδο την αναφέρουν και ως εναλλακτική του flag κάποιοι youtubers στο πως να κατεβάσεις μια κριτική.
 
Τελευταία επεξεργασία:

aeratos28

Just aeratos
Ναι,μπράβο,αυτό λέω,το είπες καλύτερα από εμένα..το εξηγήσεις πιο σωστά..δεν είναι πιθανό αυτό να γίνει?? Και έτσι,να πει,ορίστε,εγώ δεν έκανα τπτ..δεν ξέρω πως έγινε αυτό,αλλά εγώ δεν το έκανα..δεν έχει μια βάση αυτό?
Αλλο λέει ο @aeratos28 . Λέει ότι μπορεί η κλινική να υποπτεύθηκε ότι σε πιθανή ερώτηση του aldo ίσως "την δώσει" η google, δηλαδη να το μαρτυρήσει η google ότι έγινε flag η κριτική από την ίδια. Οπότε μπορεί να ακολουθήθηκε η μέθοδος "βάζω κάποια διαφορετικά google accounts να κάνουν πολλαπλά reports στην ιδια κριτική" και τα οποία οδήγησαν στο να κατέβει η κριτική, αφού έπεσαν μαζικά repots από υποτιθέμενους "άγνωστους λογαριασμούς" που όλοι "τυχαία" διάλεξαν τον ίδιο λόγο που ηθελαν να κάνουν report στην συγκεκριμένη κριτική. Αυτή την μέθοδο την αναφέρουν και ως εναλλακτική του flag κάποιοι youtubers στο πως να κατεβάσεις μια κριτική.
 

Disco

Well-Known Member
Ναι,μπράβο,αυτό λέω,το είπες καλύτερα από εμένα..το εξηγήσεις πιο σωστά..δεν είναι πιθανό αυτό να γίνει?? Και έτσι,να πει,ορίστε,εγώ δεν έκανα τπτ..δεν ξέρω πως έγινε αυτό,αλλά εγώ δεν το έκανα..δεν έχει μια βάση αυτό?
ναι εννοείται μπορεί να γίνει αυτό. Άμα το ψάξεις και στο youtube το αναφέρουν διάφοροι ως τρόπο να κατεβάσεις μια κριτική έτσι. Αυτή ειναι και η έξυπνη-πονηρή λύση ;)
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Καλά ρε παιδιά αν η κριτική έχει πέσει από κάποiα reports σίγουρα θα ναι από άλλα accounts - botακια. Σιγά μην το έχει κάνει η ίδια η κλινική με το κανονικό g- profile της.
 

Aldo

Well-Known Member
Ε δε νομίζω να έφτανε η κλινική να κάνει κάτι τέτοιο, ούτε να στρατολογήσει άλλους για τις δουλειές της .. δεν, έχει δώσει δειγματα …
 

aeratos28

Just aeratos
Μέχρι να πάρουμε απάντηση,βλέπω να έχουμε κάνει όλοι επέμβαση,να έχουμε πάρει τελικό αποτέλεσμα και να μην μας ενδιαφέρει πια το τι έκανε ο Άνιστον...
 
Μπλουζα