η Κριτικη μου στο google για την εμπειρια μου απ την Αναστασακης Ηair Clinic , ΕΧΕΙ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΕΙ!!

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Γενικά σε μια επιχείρηση η κριτική μπορεί να κατέβει είτε με FLAG της επιχείρησης και αναφορά από την ίδια, είτε με πολλαπλά reports στην ίδια κριτική από διαφορετικά google accounts διαλέγοντας τον ίδιο λόγο κάθε φορά. Π.χ. ας πουμε μια επιχείρηση μπορεί να έχει ή να φτιάξει διαφορετικά google accounts,και να κάνει report την συγκεκριμένη κριτική που της έγινε διαλέγοντας τον ίδιο λόγο που θέλει να κατέβει. Έτσι θα μαζευτούν πολλά reports προς την ιδια κριτική και η google θα πειστεί να την σβήσει.
Με τον ίδιο τρόπο γίνονται και report σε λογαριασμούς σε Facebook. Instagram, Youtube που λόγω πολλαπλών reports έκλεισαν οι λογαριασμοί. Φαντάσου εφόσον πέφτουν ολόκληροι λογαριασμοί ατόμων τι μπορεί να γίνει με μια απλή κριτική

Δεν είναι ακριβώς όπως τα λες. Πρέπει να τεκμηριώνεται και να στοιχειοθετείται ο λόγος γιατί είναι προφανές ότι πολλοί θα ήθελαν να διαγράψουν κριτικές. Δεν είναι εύκολο και η google δεν το κάνει χωρίς να το ερευνήσει διεξοδικά. Επίσης, δεν βοηθάει και το γεγονός (για το σβήσιμο μέσω flag) ότι η κλινική είχε απαντήσει με comment από το οποίο προκύπτει ότι είναι legitimate o λογαριασμός του Aldo, υπάρχει πραγματικό transaction και απλά υπάρχει μια διάσταση απόψεων ως προς το αποτέλεσμα. Περιμένω με ενδιαφέρον την συνέχεια και τι θα απαντήσει η google.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Disco

Well-Known Member
Δεν είναι ακριβώς όπως τα λες. Πρέπει να τεκμηριώνεται και να στοιχειοθετείται ο λόγος γιατί είναι προφανές ότι πολλοί θα ήθελαν να διαγράψουν κριτικές. Δεν είναι εύκολο και η google δεν το κάνει χωρίς να το ερευνήσει διεξοδικά. Επίσης, δεν βοηθάει και το γεγονός (για το σβήσιμο μέσω flag) ότι η κλινική είχε απαντήσει με comment από το οποίο προκύπτει ότι είναι legitimate o λογαριασμός του Aldo και ότι απλά υπάρχει μια διάσταση απόψεων ως προς το αποτέλεσμα. Περιμένω με ενδιαφέρον την συνέχεια και τι θα απαντήσει η google.
εννοείται ότι θα στοιχειώνεται ο λόγος. Δεν είπα πουθενά χωρίς στοιχειοθέτηση λόγου. Το είχα αναφέρει εξάλλου ότι στη διαδικασία του FLAG από την επιχείρηση χρειάζεται ενα brief report με τους λόγους και στη συνέχεια η google αν χρειαστεί κάτι άλλο έρχεται σε επικοινωνία με την ιδια την επιχείρηση για επιπλέον στοιχεία. Η διαδικασία αυτή ειναι γνωστή, για οποιον θέλει να το ψάξει. Την βρήκε και ο aldo μέσω της google. Το πρώτο σκέλος της αλήθειας αποκαταστάθηκε όπου ο γιατρός είπε οτι μόνο ο poster μπορεί να σβήσει μια κριτική, ενώ και ο aldo βρήκε την διαδικασία του flag η οποία και ισχύει. Άρα πάμε τώρα στην αποκατάσταση του δεύτερου σκέλους της αλήθειας.
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Δεν είναι ακριβώς όπως τα λες. Πρέπει να τεκμηριώνεται και να στοιχειοθετείται ο λόγος γιατί είναι προφανές ότι πολλοί θα ήθελαν να διαγράψουν κριτικές. Δεν είναι εύκολο και η google δεν το κάνει χωρίς να το ερευνήσει διεξοδικά. Επίσης, δεν βοηθάει και το γεγονός (για το σβήσιμο μέσω flag) ότι η κλινική είχε απαντήσει με comment από το οποίο προκύπτει ότι είναι legitimate o λογαριασμός του Aldo, υπάρχει πραγματικό transaction και απλά υπάρχει μια διάσταση απόψεων ως προς το αποτέλεσμα. Περιμένω με ενδιαφέρον την συνέχεια και τι θα απαντήσει η google.
Mod εν μέρει έχει δίκιο ο φίλος Ντισκο. Στο YouTube (ιδιοκτησία Google) μπορείς να γίνεις shadow - banned αν φας πολλαπλά ριπορτ από άκυρα προφίλ, αρκεί ο λόγος των ριπορτ να ναι ίδιος. Ας μην έχεις κάνει κάτι εσύ απαραίτητα. Αν ο αλγόριθμος λάβει μαζικές αναφορές για τον ίδιο λόγο πρώτα πράττει ( σου περιορίζει το access) και εν συνεχεία στέλνει όλο το case σε κάποιον παρατηρητή να το δει. Πιθανόν να έχει γίνει κάτι τέτοιο και εδώ. Θα μας απαντήσει σίγουρα το response από τη Google καθώς δε θα ναι από μποτ.
 

aeratos28

Just aeratos
Όχι,δεν με κατάλαβες.δεν λέω ότι είναι παράγκα η google,το αντίθετο.οτι λόγω της σοβαρότητας της,να μην δίνει τέτοια στοιχεία κτλ .έτσι στον οποιοδήποτε με το παραμικρό .κατάλαβες πως το λεω
Έχω υπομονή εγώ αεράτε, η κριτική εξαφανίστηκε και κάποιος λόγος θα υπάρχει .
Δεν είναι αυθαίρετη παράγκα η google να μην βρίσκεις άκρη . Θα βρούμε !
 

aeratos28

Just aeratos
Κάτι τέτοια για shadow τα έχω ακούσει πάλι από ένα φίλο μου που έχει κανάλι και αυτός χρόνια,λογικά εσύ θα τον ξέρεις που παίζεις legwg .
Mod εν μέρει έχει δίκιο ο φίλος Ντισκο. Στο YouTube (ιδιοκτησία Google) μπορείς να γίνεις shadow - banned αν φας πολλαπλά ριπορτ από άκυρα προφίλ, αρκεί ο λόγος των ριπορτ να ναι ίδιος. Ας μην έχεις κάνει κάτι εσύ απαραίτητα. Αν ο αλγόριθμος λάβει μαζικές αναφορές για τον ίδιο λόγο πρώτα πράττει ( σου περιορίζει το access) και εν συνεχεία στέλνει όλο το case σε κάποιον παρατηρητή να το δει. Πιθανόν να έχει γίνει κάτι τέτοιο και εδώ. Θα μας απαντήσει σίγουρα το response από τη Google καθώς δε θα ναι από μποτ.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Mod εν μέρει έχει δίκιο ο φίλος Ντισκο. Στο YouTube (ιδιοκτησία Google) μπορείς να γίνεις shadow - banned αν φας πολλαπλά ριπορτ από άκυρα προφίλ, αρκεί ο λόγος των ριπορτ να ναι ίδιος. Ας μην έχεις κάνει κάτι εσύ απαραίτητα. Αν ο αλγόριθμος λάβει μαζικές αναφορές για τον ίδιο λόγο πρώτα πράττει ( σου περιορίζει το access) και εν συνεχεία στέλνει όλο το case σε κάποιον παρατηρητή να το δει. Πιθανόν να έχει γίνει κάτι τέτοιο και εδώ. Θα μας απαντήσει σίγουρα το response από τη Google καθώς δε θα ναι από μποτ.

Αν έχει γίνει από bot πιθανώς γιατί είναι temporary action. Εγώ μιλάω για την περίπτωση που το case έχει κλείσει.
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Αν έχει γίνει από bot πιθανώς γιατί είναι temporary action. Εγώ μιλάω για την περίπτωση που το case έχει κλείσει.
Έχεις δικιο στο 2ο σκέλος. Εδώ να πούμε πως πολύ πιθανό να μη φταίει και η κλινική. Ενδεχομένως να έγραψε κάτι ο Aldo που το έπιασε ο αλγόριθμος ως inappropriate λόγω του political correctness και να έφαγε φλαγκια και από μόνο του. Θα μας διαφωτίσει η απάντηση της google.
 

Disco

Well-Known Member
Mod εν μέρει έχει δίκιο ο φίλος Ντισκο. Στο YouTube (ιδιοκτησία Google) μπορείς να γίνεις shadow - banned αν φας πολλαπλά ριπορτ από άκυρα προφίλ, αρκεί ο λόγος των ριπορτ να ναι ίδιος. Ας μην έχεις κάνει κάτι εσύ απαραίτητα. Αν ο αλγόριθμος λάβει μαζικές αναφορές για τον ίδιο λόγο πρώτα πράττει ( σου περιορίζει το access) και εν συνεχεία στέλνει όλο το case σε κάποιον παρατηρητή να το δει. Πιθανόν να έχει γίνει κάτι τέτοιο και εδώ. Θα μας απαντήσει σίγουρα το response από τη Google καθώς δε θα ναι από μποτ.
Πέρα από το youtube που λες που πέφτουν έτσι κανάλια εκεί, μια κριτική μπορεί να ειναι αληθινή αλλά να έχει κ ενα ίχνος επιθετικότητας, παρόλο που όσα λέει είναι αληθινά. Μετά η επιχείρηση μπορεί να στοχεύσει σε αυτόν τον λόγο και να κάνει πολλαπλά reports από διαφορετικά google accounts στην ίδια κριτική (όχι μέσω της διαδικασίας του flag), διαλέγοντας αυτόν τον λόγο της επιθετικότητας. Μετά η google θα διαπιστώσει οτι όντως έχει σημάδια επιθετικότητας παρόλο που πιθανόν όσα λέει να ειναι αληθινα καθώς υπάρχει και η επιθετικότητα στην κριτική λόγω κακής εμπειρίας που ειχε αυτός που την έκανε με την επιχείρηση.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Δεν ξέρω αν τον πας όμως,γτ από haters άλλο τπτ.χαγιατε
χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα τι λες ρε θεότρελε . Γνωρίζεις τον Μιχάλη ; Πραγματικά με αυτόν έχω μεγαλώσει. Δημοτικό να τον βλέπω να παίζει lol και τώρα να κάνει λάιβ με βάρδο, red dragon και φοιβο. Μικρος ειναι ο κοσμος τελικά.
 

Aldo

Well-Known Member
Όχι,δεν με κατάλαβες.δεν λέω ότι είναι παράγκα η google,το αντίθετο.οτι λόγω της σοβαρότητας της,να μην δίνει τέτοια στοιχεία κτλ .έτσι στον οποιοδήποτε με το παραμικρό .κατάλαβες πως το λεω
Συμφωνώ σε αυτό. Πρέπει να τεκμηριώνεται γιατί η κριτική χάθηκε, δεν ξέρω σε τι βαθμο και τι πληροφορίες θα λάβω, η κριτική βέβαια είναι genuine και ότι κ να γίνει θα ξανά δημοσιευθεί.
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Πέρα από το youtube που λες που πέφτουν έτσι κανάλια εκεί, μια κριτική μπορεί να ειναι αληθινή αλλά να έχει κ ενα ίχνος επιθετικότητας, παρόλο που όσα λέει είναι αληθινά. Μετά η επιχείρηση μπορεί να στοχεύσει σε αυτόν τον λόγο και να κάνει πολλαπλά reports από διαφορετικά google accounts στην ίδια κριτική (όχι μέσω της διαδικασίας του flag), διαλέγοντας αυτόν τον λόγο. μετά η google θα διαπιστώσει οτι όντως έχει σημάδια επιθετικότητας παρόλο που πιθανόν όσα λέει να ειναι αληθινα και υπάρχει η επιθετικότητα στην κριτική λόγω κακής εμπειρίας που ειχε αυτός που την έκανε με την επιχείρηση.

Ακριβώς. Έτσι όπως λες έχασα τον λογαριασμό μου για 30 μέρες. Είχα σχολιάσει στο βίντεο του Saribal για το chaos στο youtube 5 πράγματα και ενώ έγραφα όσο πιο politically correct μπορούσα έφαγα μηνιαία φυλάκα για hate speech. ΛΟΛ.
 

aeratos28

Just aeratos
Να ξέρεις,αυτό που βλέπεις,δεν έχεις καμία σχέση,όταν δεν υπάρχει κάμερα..ΑΛΛΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ..κυριολεκτικά..και είναι πολύ ήσυχο και καλό παιδί ..πως γίνεται έτσι όταν είναι live απορώ .τεσπά.χαχα
χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα τι λες ρε θεότρελε . Γνωρίζεις τον Μιχάλη ; Πραγματικά με αυτόν έχω μεγαλώσει. Δημοτικό να τον βλέπω να παίζει lol και τώρα να κάνει λάιβ με βάρδο, red dragon και φοιβο. Μικρος ειναι ο κοσμος τελικά.
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Να ξέρεις,αυτό που βλέπεις,δεν έχεις καμία σχέση,όταν δεν υπάρχει κάμερα..ΑΛΛΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ..κυριολεκτικά..και είναι πολύ ήσυχο και καλό παιδί ..πως γίνεται έτσι όταν είναι live απορώ .τεσπά.χαχα
Ρε φιλαράκι έχω ακούσει πολλά για τον Μιχάλη. Τον έχω δει και λαιβ πολλές φορές σε κλαμπακια παραλιακη. Είναι καλό παιδί όπως λες. Μακάρι να μην έχει θέματα με τους τρελούς που έχει μαζέψει στα λαιβ του όμως γιατί είναι όλοι για δέσιμο.
 

Disco

Well-Known Member
Ακριβώς. Έτσι όπως λες έχασα τον λογαριασμό μου για 30 μέρες. Είχα σχολιάσει στο βίντεο του Saribal για το chaos στο youtube 5 πράγματα και ενώ έγραφα όσο πιο politically correct μπορούσα έφαγα μηνιαία φυλάκα για hate speech. ΛΟΛ.
Ακριβώς. Όποιος ασχολείται με αυτά τα γνωρίζει φίλε. Υπάρχουν διάφορα που μπορεί να πατήσει κάποιος για να κατεβάσει μια κριτική ή να τιμωρήσει κάποιον, πόσο μάλλον αν υπάρχει μια σχετική επιθετικότητα ή αλλιώς Hate speech στην κριτική όπως το λες και γίνει report από διάφορα άλλα accounts ή από τον ίδιο το λογαριασμό στον οποίο έκανες κριτικη, άσχετα που είναι αληθινά όσα γράφεις...
 

aeratos28

Just aeratos
Όντως έχει μαζέψει πολλά ναυάγια..χααχχαχααχαχαχα..δεν θα έχει θέμα ,μην τον φοβάσαι.;)
Ρε φιλαράκι έχω ακούσει πολλά για τον Μιχάλη. Τον έχω δει και λαιβ πολλές φορές σε κλαμπακια παραλιακη. Είναι καλό παιδί όπως λες. Μακάρι να μην έχει θέματα με τους τρελούς που έχει μαζέψει στα λαιβ του όμως γιατί είναι όλοι για δέσιμο.
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Περίμενε να βγει αντρίκια να αποκαταστήσει τα ψεύδη (οπωσ Ζητά απ τους άλλους ) ο κυριος Ανστασακης που εξέφρασε αμφιβολίες και έκπληξη για την ικανοτητα μου να αναζητώ πληροφορίες, δυσανάλογη μάλλον του επίπεδο της μόρφωσης μου!
Δηλώνοντας κατηγορηματικά ότι το FLAGGING είναι θεωρία συνωμοσίας και όλοι ξερουν ότι κάνω λάθος γιατι μόνο εγώ/πόστερ μπορώ να κατεβάσω την κριτική, με κεφαλαία κτλ κτλ κτλ … γιατί ως γνωστό αυτός τα ξέρει όλα και μπορεί και φωνάζει κιόλας (όταν πήγα στην κλινική του όμως η φωνή ήταν κάτω) !!!

Περίμενε να βγει να εξηγήσει με πιο ακριβώς δικαίωμα δημιουργεί εντυπώσεις λέγοντας ψέμματα για το τι του έγραψα στο μαιλ για τις φωτο που ανέβασε στην εμπορική σελίδα της επιχερησης του, ή γι πιο λόγο ζήτησα να τροποποιηθούν οι φωτογραφίες που ανέβασε εδώ ο κυριος Ανστασακης( εαν μπορεί να αποδείξει ότι αυτά που λέει ειναι αλήθεια , υπάρχει η νομική οδός )

Μου αρέσει η λέξη αντρίκια που επικαλείται απέναντι στους άλλους !!

ΤΡΟΠΟΣ να κατεβασει μια επιχειρηση μια κριτική ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ.
ΑΥΤΟ ΕΝΝΟΩ ΜΕ ΤΟΥ ...ΔΡΑΚΟΥΣ.

Υπάρχει ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΝΑ ΕΞΕΤΑΣΤΕΙ το θεμα από την GOOGLE.
Εσεις την λετε flagging, εγω την ξερω ως REPORTING.

Εσυ αφησες να εννοηθεις πως ΕΓΩ κατεβασα την κριτική soy, λες και εχω ΕΛΕΓΧΟ στις κριτικες.
Οποιος διβασει το αρχικο σου μηνυμα αυτο καταλαβαινει.
Ακόμα και ...καταλαθως να συνεταξες το ...παραπονο σου ετσι, ειναι τουλαχιστον περιεργο ΠΡΙΝ κανει ςτην ερευνα σου, με κεφαλαια να ...διαμαρτηρεσαι στο φορουμ. Ασε που κατα πασα πιθανοτητα, πρεπει να σου ηρθε ειδοποιηση οτι κατεβηκε η κριτική σου.
(Αληθεια, αναρωτιεμεια, πως και .... ξαναμπηκες να δεις την κριτικη σου? )

Η επικοινωνια μας μεσω mail υπάγεται σε ΠΟΛΥ αυστηρο νομικό πλαισιο σε περιπτωση που δεν το ξερεις.
Ανεβασε μου ΕΔΩ ή σε mail οτι εχω την αδεια σου να την δημοσιοποιησω και δεν εχω κανενα προβλημα.
 

Aldo

Well-Known Member
Ακριβώς. Όποιος ασχολείται με αυτά τα γνωρίζει φίλε. Υπάρχουν διάφορα που μπορεί να πατήσει κάποιος για να κατεβάσει μια κριτική ή να τιμωρήσει κάποιον, πόσο μάλλον αν υπάρχει μια σχετική επιθετικότητα ή αλλιώς Hate speech στην κριτική όπως το λες και γίνει report από διάφορα άλλα accounts ή από τον ίδιο το λογαριασμό στον οποίο έκανες κριτικη, άσχετα που είναι αληθινά όσα γράφεις...
Κανενα hate speech , όσο πιο λιτά και ψυχρά μπορούσα το έγραψα
 

Συνημμένα

  • DD5EE396-321F-4CEB-A66E-FD8E4EE2C2DC.jpeg
    DD5EE396-321F-4CEB-A66E-FD8E4EE2C2DC.jpeg
    195.6 KB · Προβολές: 126
Μπλουζα