βουρτσισμα.

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
gianniskritikos2 είπε:
kapa το foligain δεν εχει μινοξ? τι εχει και προκαλει ρεγκ?

εχει πεπτιδια χαλκου και αλλες ουσιες,λενε οτι εχει πολαπλασια πεπτιδια απο το tricomin.
δεν εχει μινοξιδιλη αλλα δινει την ιδια επανεκφυση,οι πρωτες εφαρμογες προκαλουν τσουξιμο στο δερμα


καπου το ειχα κανει θεμα http://www.hairlossgr.com/forum/thread-7634.html
 

Reve

Active Member
Είναι μήπως δυνατόν (και εύκολο εννοείται) να μπει στην περιγραφή προϊόντων το foligain απο τους διαχειριστές? Ευχαριστώ πολύ παιδιά
 

gianniskritikos2

Active Member
αρα οταν χασει σε δυναμη η μινοξ αμα βαζουμε πρωι μινοξ και βραδι φολιγκαιν δεν θα πρεπε να ειμασταν καλα? αρα με τα οπλα που εχουμε σημερα εκτως της φινας με ρολλερ μινοξ φολλιγκαιν και οτι αλλο υπαρχει θα μπορουσαμε να κραταμε τα υπαρχοντα για αρκετα χρονια .... αλλα στην πραξη δεν φενεται να ισχυει αυτο :(
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
gianniskritikos2 είπε:
αρα οταν χασει σε δυναμη η μινοξ αμα βαζουμε πρωι μινοξ και βραδι φολιγκαιν δεν θα πρεπε να ειμασταν καλα? αρα με τα οπλα που εχουμε σημερα εκτως της φινας με ρολλερ μινοξ φολλιγκαιν και οτι αλλο υπαρχει θα μπορουσαμε να κραταμε τα υπαρχοντα για αρκετα χρονια .... αλλα στην πραξη δεν φενεται να ισχυει αυτο :(

βαση συστατικων το folligen ειναι growth,το capillogain απο τα συστατικα που βλεπω οτι εχει θα πρεπει να μειωνει την τριχοπτωση
 

krhtikos21

Member
kapa είπε:
gianniskritikos2 είπε:
αρα οταν χασει σε δυναμη η μινοξ αμα βαζουμε πρωι μινοξ και βραδι φολιγκαιν δεν θα πρεπε να ειμασταν καλα? αρα με τα οπλα που εχουμε σημερα εκτως της φινας με ρολλερ μινοξ φολλιγκαιν και οτι αλλο υπαρχει θα μπορουσαμε να κραταμε τα υπαρχοντα για αρκετα χρονια .... αλλα στην πραξη δεν φενεται να ισχυει αυτο :(

βαση συστατικων το folligen ειναι growth,το capillogain απο τα συστατικα που βλεπω οτι εχει θα πρεπει να μειωνει την τριχοπτωση

kapa να σε ρωτήσω ρε φίλε γτ δε τα ξέρω τόσο καλά αυτά τα 2 τα προιοντα, δεν έχουνε αντίστοιχη δράση με μινοξ?
έχουμε εικόνα αν είναι αποτελεσματικά κάποιο από τα 2?
υπάρχουνε σε φαρμακεία?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
krhtikos21 είπε:
kapa είπε:
gianniskritikos2 είπε:
αρα οταν χασει σε δυναμη η μινοξ αμα βαζουμε πρωι μινοξ και βραδι φολιγκαιν δεν θα πρεπε να ειμασταν καλα? αρα με τα οπλα που εχουμε σημερα εκτως της φινας με ρολλερ μινοξ φολλιγκαιν και οτι αλλο υπαρχει θα μπορουσαμε να κραταμε τα υπαρχοντα για αρκετα χρονια .... αλλα στην πραξη δεν φενεται να ισχυει αυτο :(

βαση συστατικων το folligen ειναι growth,το capillogain απο τα συστατικα που βλεπω οτι εχει θα πρεπει να μειωνει την τριχοπτωση

kapa να σε ρωτήσω ρε φίλε γτ δε τα ξέρω τόσο καλά αυτά τα 2 τα προιοντα, δεν έχουνε αντίστοιχη δράση με μινοξ?
έχουμε εικόνα αν είναι αποτελεσματικά κάποιο από τα 2?
υπάρχουνε σε φαρμακεία?
το capillogain ειναι σχετικα καινουριο.
το folligen ειναι παλια θεραπεια.
το πρωτο ειναι σε blocker πιο πολυ.
το δευτερο growth.
δεν υπαρχουν σε φαρμακεια και καλα κανουν γιατι δεν θα σου αρεσε η τιμη.
εδω οι κατσαπλιαδες στην χωρα μας ειχαν φτασει το regaine 40 ευρω
 

weznem

Well-Known Member
kapa είπε:
krhtikos21 είπε:
kapa είπε:
gianniskritikos2 είπε:
αρα οταν χασει σε δυναμη η μινοξ αμα βαζουμε πρωι μινοξ και βραδι φολιγκαιν δεν θα πρεπε να ειμασταν καλα? αρα με τα οπλα που εχουμε σημερα εκτως της φινας με ρολλερ μινοξ φολλιγκαιν και οτι αλλο υπαρχει θα μπορουσαμε να κραταμε τα υπαρχοντα για αρκετα χρονια .... αλλα στην πραξη δεν φενεται να ισχυει αυτο :(

βαση συστατικων το folligen ειναι growth,το capillogain απο τα συστατικα που βλεπω οτι εχει θα πρεπει να μειωνει την τριχοπτωση

kapa να σε ρωτήσω ρε φίλε γτ δε τα ξέρω τόσο καλά αυτά τα 2 τα προιοντα, δεν έχουνε αντίστοιχη δράση με μινοξ?
έχουμε εικόνα αν είναι αποτελεσματικά κάποιο από τα 2?
υπάρχουνε σε φαρμακεία?
το capillogain ειναι σχετικα καινουριο.
το folligen ειναι παλια θεραπεια.
το πρωτο ειναι σε blocker πιο πολυ.
το δευτερο growth.
δεν υπαρχουν σε φαρμακεια και καλα κανουν γιατι δεν θα σου αρεσε η τιμη.
εδω οι κατσαπλιαδες στην χωρα μας ειχαν φτασει το regaine 40 ευρω

καππα και απο που το παιρνω εχουν ιστοτοπο η απο ebay-amazon?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
weznem είπε:
καππα και απο που το παιρνω εχουν ιστοτοπο η απο ebay-amazon?

το εχω παραγγειλει απο εδω http://www.ebay.com/itm/Folligen-Solution-Therapy-Spray-8oz-Copper-Peptide-Hair-Regrowth-/170874276839?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item27c8e68be7
και ειναι καθ οδον,καποια στιγμη στον χειμωνα θα το προσθεσω
το capillogain amazon http://www.amazon.com/s/ref=nb_sb_ss_i_0_7?url=search-alias%3Daps&field-keywords=capillogain&sprefix=capillo%2Caps%2C483&rh=i%3Aaps%2Ck%3Acapillogain
 
athenian είπε:
Όλο αυτό με την σωστή οξυγόνωση μου είχε κινήσει την περιέργεια πριν διαβάσω οτιδήποτε εδώ μέσα για αυτό το θέμα. Ο παππούς μου ήταν από τα νιάτα του και μέχρι πριν λίγο καιρό nw 3 με έμφαση στο crown. Πριν 2 χρόνια περίπου έπειτα από αναπνευστικά προβλήματα αναγκάστηκε να χρησιμοποιεί μηχάνημα οξυγόνου για περίπου 10 ώρες την μέρα. Σήμερα λοιπόν θα έλεγα ότι είναι nw 1 και μάλιστα με πολύ καλή ποιότητα μαλλιού. Έχει επανεκφυση μαλλιών σε ηλικία 85 χρονών περίπου.

περιεργο μου φενεται...
μηπως δεν ειχε αα?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

athenian

Well-Known Member
Κανονικα αα και με τον νομο ειχε.Τωρα εχει μαλλι που δεν θυμαμαι ποτε να ηταν ετσι.Ολο αυτο ισως ειναι μια αποδειξη οτι η σωστη οξυγονωση και η αιματωση παιζουν καταλυτικο ρολο και στην πτωση αλλα και στην επανεκφυση των μαλλιων.
 

vag25

Well-Known Member
Πολυ ενδιαφερον αυτο που λες athenian.
Υπαρχει η δυνατοτητα να δουμε καμια φωτο?

Κατα τα αλλα ,αιματωση επιτυγχανω επισης με headstand ή απλα πιεση του κεφαλιου σε μαξιλαρι σκυμμενος στο κρεβατι.
το κραταω στο μαξιλαρι για 1-3 λεπτα και μετα νιωθω να γεμιζει αιμα το σημειο.οταν το αφηνω ελευθερο.
Μετα πιεζω την βουρτσα(δεν βουρτσιζω γιατι δεν ειναι η καταλληλη,χρειαζομαι με λιγοτερες σειρες για το μαλλι μου) για λιγο σε κυκλικες κινησεις.
Σιγουρα με τα παραπανω καταφερνω να γεμισω 2 φορες την ημερα με αιμα την περιοχη.
 

athenian

Well-Known Member
Υπάρχει τωρινή φώτο του παππού αλλά είναι λίγο μακρινή και με το ζουμ δεν φαίνεται καλά. Θα την ποστάρω όμως.
 

Mengoni

Member
Αthenian ίσως και να έχεις δίκιο με το θέμα της σωστής οξυγόνωσης γιατί και ένας φίλος που για ένα χρονικό διάστημα είχε κάποια αναπνευστικά προβλήματα παρουσίασε μεγάλη κατηφόρα τότε... Τώρα επανέρχεται πολύ αργά όμως..

ΥΓ: και ο φίλος μου έχει α/α.

--> Θέλω να πω ότι μήπως το κλειδί για επανέκφυση βρίσκεται στη σωστή οξυγόνωση-αιμάτωση. Κapa τι λές?
 

Reve

Active Member
Παιδιά στον αέρα που αναπνέουμε υπάρχει 21% οξυγόνο και 79% διοξείδιο του ανθρακα. Ακόμα και αν κάνει κάτι το οξυγόνο δε είναι και πολύ πρακτικό να κυκλοφορούμε με μπουκάλες οξυγόνου
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
ναι παιδιά...δυστυχώς δεν γίνεται τίποτα με αυτό το θέμα...εκτός αν πας να μείνεις στην κορυφή του Έβερεστ.
Αυτό που φαίνεται ότι κάνει για μας είναι το υπερβαρικό οξυγόνο, αλλά θέλει φράγκα.


Επίσης το διοξείδιο του άνθρακα αποβάλλεται όταν εκπνέουμε ενώ το οξυγόνο εισέρχεται στους πνεύμονες κατά την εισπνοή μας...οπότε αν κοιμόμαστε το βράδυ σε ένα δωμάτιο 4χ4 με κλειστή την μπαλκονόπορτα καταλαβαίνετε τι γίνεται κατά τη διάρκεια του ύπνου...
 
vag25 είπε:
Κατα τα αλλα ,αιματωση επιτυγχανω επισης με headstand ή απλα πιεση του κεφαλιου σε μαξιλαρι σκυμμενος στο κρεβατι.
το κραταω στο μαξιλαρι για 1-3 λεπτα και μετα νιωθω να γεμιζει αιμα το σημειο.οταν το αφηνω ελευθερο.
Μετα πιεζω την βουρτσα(δεν βουρτσιζω γιατι δεν ειναι η καταλληλη,χρειαζομαι με λιγοτερες σειρες για το μαλλι μου) για λιγο σε κυκλικες κινησεις.
Σιγουρα με τα παραπανω καταφερνω να γεμισω 2 φορες την ημερα με αιμα την περιοχη.
Για πιεση του κεφαλιου βαζω τις παλαμεσ μου στο πλαγιο μερος του κεφαλιου ακριβως πανω απο τα αυτια δεξια κι αριστερα και πιεζω με δυναμη προς τα πανω για καποια δευτερολεπτα(30-60). Οταν αφηνω τα χερια μου νιωθω το κεφαλι μουδιασμενο.Υποθετω οτι ειναι λογω αιματωσης,,,,αυτο που με ανυσηχει ομως ειναι οτι εξ αιτιας αυτου ζεσταινεται υπερβολικα το κεφαλι στο πανω μερος και ισως αυτο να ειναι κακο για το τριχωτο.Δοκιμαστε το και θα καταλαβετε.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Mengoni είπε:
Αthenian ίσως και να έχεις δίκιο με το θέμα της σωστής οξυγόνωσης γιατί και ένας φίλος που για ένα χρονικό διάστημα είχε κάποια αναπνευστικά προβλήματα παρουσίασε μεγάλη κατηφόρα τότε... Τώρα επανέρχεται πολύ αργά όμως..

ΥΓ: και ο φίλος μου έχει α/α.

--> Θέλω να πω ότι μήπως το κλειδί για επανέκφυση βρίσκεται στη σωστή οξυγόνωση-αιμάτωση. Κapa τι λές?

Υπάρχει ακόμα μια μέθοδος αιματωσης για όποιον θέλει να πειραματιστει http://www.hairlossgr.com/forum/thread-3565.html
Αυτο που έχω δει εγω σε εμένα με δυο απο τους τρεις τρόπους ειναι σημαντική μείωση τριχοπτωσης,χωρις ξεκάθαρο regrowth.
Δεν αποκλείεται κάποιος να δει και επανεκφυση όμως ειδεικα αν βρίσκεται στην αρχη.
Η αιματωση αξίζει σαν μέρος της θεραπείας η σαν αυτόνομη θεραπεία,και οι λοσιόν με εξαίρεση την μινοξιδιλη στον πρώτο της χρόνο δεν κάνουν κάτι περισσοτερο
 

Prosim

Member
Παιδιά, όταν βουρτσίζω πέφτουν άσπρα κομματάκια, μικρά σαν αλάτι... Δεν έχω πιτυρίδα... Συμβαίνει και σε άλλους;
 
Μπλουζα