βουρτσισμα.

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Prosim

Member
GOMI, νομίζω εδώ είμαι καλά, ε; Τι λες;

Είναι κάπως πιο μαλακιά και μου 'φαγε ένα 5λεπτο για να νιώσω το κεφάλι ν' «ανάβει» λίγο.
 

Συνημμένα

  • P1050855.JPG
    P1050855.JPG
    646.6 KB · Προβολές: 298
  • P1050857.JPG
    P1050857.JPG
    389 KB · Προβολές: 287

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
καλή φαίνεται...απλά όσο σκληρότερη τρίχα τόσο το καλύτερο
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
και καπου εδω μετα απο χρηση 3 μηνων roller και μιας εβδομαδας μεταγραφης σε βουρτισμα η τριχοπτωση μου εφτασε στο μηδεν.
συζητουσα σημερα με τον πατερα μου για το βουρτισμα και του εκανα και μια επιδειξη οτι δεν φευγει τριχα.
τελικα γνωριζε την μεθοδο και αρχισε να μου λεει για αιματωση και κατι για ατσαλινες βουρστες.
απο οτι φαινετε η μεθοδος ειναι πολυ παλια.
το αποτελεσμα απο το βουρτσισμα ειναι εντυπωσιακο.
ο ενδιασμος μου ειναι το κατα ποσο θα κρατησει στον χρονο αυτο
 

krhtikos21

Member
kapa είπε:
και καπου εδω μετα απο χρηση 3 μηνων roller και μιας εβδομαδας μεταγραφης σε βουρτισμα η τριχοπτωση μου εφτασε στο μηδεν.
συζητουσα σημερα με τον πατερα μου για το βουρτισμα και του εκανα και μια επιδειξη οτι δεν φευγει τριχα.
τελικα γνωριζε την μεθοδο και αρχισε να μου λεει για αιματωση και κατι για ατσαλινες βουρστες.
απο οτι φαινετε η μεθοδος ειναι πολυ παλια.
το αποτελεσμα απο το βουρτσισμα ειναι εντυπωσιακο.
ο ενδιασμος μου ειναι το κατα ποσο θα κρατησει στον χρονο αυτο

πολύ καλό αυτό! τώρα που χρησιμοποιείται και ευρύτερα από μέλη του φορουμ θα μπορούμε να βγάλουμε πιο ασφαλή συμπεράσματα
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
και ιδου το εργαλειο που εγινε η δουλεια.
μπορει να ειναι και 30 χρονων το μηχανημα,εχει μεινει το μισο απο οσο ηταν στην αρχη του
 

Συνημμένα

  • 45877_567062836666450_1042791604_n.jpg
    45877_567062836666450_1042791604_n.jpg
    76.3 KB · Προβολές: 257
  • 1011510_567062806666453_1411708735_n.jpg
    1011510_567062806666453_1411708735_n.jpg
    62.8 KB · Προβολές: 265

kapa

Μέλος του προσωπικού
thimios72 είπε:
kapa είπε:
και ιδου το εργαλειο που εγινε η δουλεια.
μπορει να ειναι και 30 χρονων το μηχανημα,εχει μεινει το μισο απο οσο ηταν στην αρχη του
καπα στα χοντος δεν εχουν τετοιες βουρτσες?

δεν ξερω thimio,ακομα δεν περασα απο εκει,ειναι φυσικη τριχα και πολυ σκληρη.
καπου στο ebay ειχε παρει το ματι μου το ιδιο αλλα ηταν ακριβη
http://www.ebay.com/itm/Hydrea-Olive-Wood-Natural-Bristle-Pin-Hair-Brush-/300913371387?pt=UK_Health_Beauty_Hair_Care_Brushes_Combs_PP&hash=item460fd5a8fb
 

dk1984

Member
kapa είπε:
και καπου εδω μετα απο χρηση 3 μηνων roller και μιας εβδομαδας μεταγραφης σε βουρτισμα η τριχοπτωση μου εφτασε στο μηδεν.
συζητουσα σημερα με τον πατερα μου για το βουρτισμα και του εκανα και μια επιδειξη οτι δεν φευγει τριχα.
τελικα γνωριζε την μεθοδο και αρχισε να μου λεει για αιματωση και κατι για ατσαλινες βουρστες.
απο οτι φαινετε η μεθοδος ειναι πολυ παλια.
το αποτελεσμα απο το βουρτσισμα ειναι εντυπωσιακο.
ο ενδιασμος μου ειναι το κατα ποσο θα κρατησει στον χρονο αυτο

Καπα γιατι αναρωτιεσαι ποσο θα κρατησει πιστευεις οτι με το καιρο το δερμα θα συνηθισει και δε θα αιματωνεται σωστα?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
dk1984 είπε:
Καπα γιατι αναρωτιεσαι ποσο θα κρατησει πιστευεις οτι με το καιρο το δερμα θα συνηθισει και δε θα αιματωνεται σωστα?

Επειδή εχουν αποτύχει ολα τα τοπικά τα οποία ειναι απλά μια φούσκα στην ΑΑ.
Μετα έψαχνα την επόμενη θεραπεία
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dk1984

Member
kapa είπε:
dk1984 είπε:
Καπα γιατι αναρωτιεσαι ποσο θα κρατησει πιστευεις οτι με το καιρο το δερμα θα συνηθισει και δε θα αιματωνεται σωστα?

Επειδή εχουν αποτύχει ολα τα τοπικά τα οποία ειναι απλά μια φούσκα στην ΑΑ.
Μετα έψαχνα την επόμενη θεραπεία

Συμφωνω αλλα το βουρτσισμα δεν ειναι κατι που μπορει ο οργανισμος να το αντιμετωπισει.
Τα περισσοτερα τοπικα υγρα σκευασματα αποτυγχανουν γιατι ειναι αδυναμα και οταν εσυ πας να βαλεις ενα τοπικο dht blocker o οργανισμος αντιδρα οποτε τα αποτελεσματα χανονται αμεσως εκτος και αν ειναι μια δυνατη ουσια οπως η φινα.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
dk1984 είπε:
Συμφωνω αλλα το βουρτσισμα δεν ειναι κατι που μπορει ο οργανισμος να το αντιμετωπισει.
Τα περισσοτερα τοπικα υγρα σκευασματα αποτυγχανουν γιατι ειναι αδυναμα και οταν εσυ πας να βαλεις ενα τοπικο dht blocker o οργανισμος αντιδρα οποτε τα αποτελεσματα χανονται αμεσως εκτος και αν ειναι μια δυνατη ουσια οπως η φινα.
θελω να ελπιζω πως ειναι ετσι,πλεον πιο ευκολα πιστευω σε νεραιδες παρα σε τοπικη θεραπεια για την ΑΑ,ολα μα ολα ομως τα τοπικα χανουν σε αποδοση.
εχω δοκιμασει καμια δεκαρια τοπικα,κανενα δεν το σταματησα για πειραματισμο,ολα τα σταματησα επειδη απο ενα σημειο και μετα δεν δουλευαν
 

Turbobox

New Member
kapa είπε:
θελω να ελπιζω πως ειναι ετσι,πλεον πιο ευκολα πιστευω σε νεραιδες παρα σε τοπικη θεραπεια για την ΑΑ,ολα μα ολα ομως τα τοπικα χανουν σε αποδοση.
εχω δοκιμασει καμια δεκαρια τοπικα,κανενα δεν το σταματησα για πειραματισμο,ολα τα σταματησα επειδη απο ενα σημειο και μετα δεν δουλευαν

Δηλαδή λες Kapa πως τα τοπικά δεν δουλεύουν; Και τα thread με το zink και το ρολερ που άνοιξες τι γίνεται;
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Turbobox είπε:
kapa είπε:
θελω να ελπιζω πως ειναι ετσι,πλεον πιο ευκολα πιστευω σε νεραιδες παρα σε τοπικη θεραπεια για την ΑΑ,ολα μα ολα ομως τα τοπικα χανουν σε αποδοση.
εχω δοκιμασει καμια δεκαρια τοπικα,κανενα δεν το σταματησα για πειραματισμο,ολα τα σταματησα επειδη απο ενα σημειο και μετα δεν δουλευαν

Δηλαδή λες Kapa πως τα τοπικά δεν δουλεύουν; Και τα thread με το zink και το ρολερ που άνοιξες τι γίνεται;

δουλευουν ολα στην αρχη,μετα....
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Εγώ πάντως για πρώτη φορά πέρασα όλο το χρόνο δίχως εποχιακή τριχόπτωση, η οποία συνέβαινε 2 φορές...αρχές Οκτώβρη και αρχές Μάρτη.
Με το μόνο που είδα λίγη τριχόπτωση 1,5 χρόνο τώρα, ήταν με το ρόλλερ και αυτό τώρα έχει περιοριστεί αρκετά.
Κάπου διάβασα ότι αν σε κάποιους είχε δουλέψει η μίνοξ, κατά 90% θα τους δουλέψει και το βούρτσισμα κάνοντας ένα μικρό συσχετισμό ανάμεσα στα 2 που αφορούσε ενδεχόμενο τρόπο λειτουργίας της μίνοξ και ως προς την αιμάτωση...
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
το roller δεν εχασε σε αποδοση,απλα πιστευω οτι με το βουρτισμα εχουν ενα κοινο,αιματωση
 

krhtikos21

Member

kapa

Μέλος του προσωπικού
Turbobox είπε:
kapa είπε:
δουλευουν ολα στην αρχη,μετα....

Δηλαδή εφόσον δεν δουλεύουν τα τοπικά μένει φίνα ή μεταμόσχευση;

η φινα δεν χανει σαν τα τοπικα,αλλα το θεμα ειναι πως θα αντιδρασει το σωμα του καθε ενος,δεν εχει να κανει με μακροχρονια χρηση η οχι.
οσοι περασαν διετια με φινα συνεχισαν.
μεταμοσχευση ειναι και αυτο μια λυση σε προχωρημενα nw,3+
 
Μπλουζα