βουρτσισμα.

krhtikos21

Member
kapa είπε:
krhtikos21 είπε:
άρα να ξεκινήσω με μέρα παρα μέρα 3 λεπτά βούρτσισμα?΄και μετά να το αραιώνω?

3 λεπτα καθε μερα βουρτσισμα.
ξεκινα με ενα λεπτο την ημερα και σταδιακα φτανεις σε 3.
στην αρχη μπορει να προκαλεσει ερεθισμο.
το δερμα μετα συνηθιζει

να τραυματιστεί ο θύλακας είναι δύσκολο?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
krhtikos21 είπε:
να τραυματιστεί ο θύλακας είναι δύσκολο?
με φυσικη τριχα και οχι ξυλινες χτενες παρα πολυ δυσκολο.
εδω τρυπαω το κρανιο με καρφιτσες και παλι καλο κανει
 

dk1984

Member
kapa είπε:
krhtikos21 είπε:
kapa να σε ρωτήσω, ή όποιος άλλος ξέρει, πειράζει να ξεκινήσω βούρτσισμα, σε περιοχές που δεν έχω κάνει μεταμόσχευση?πίσω πχ.επειδή θα ταν πιο έυκολο να βρω και να ξεκινήσω με μία βούρτσα παρά με ρόλλερ.χωρίς να προσθέτω κτ.
μόνο αλόη βάζω που και που δε ξέρω να βοηθάει καθόλου

Δεν πειράζει να ξεκινήσεις εκεί που δεν υπάρχουν μεταμοσχευμενα.
Το βουρτζισμα ειναι πιο αποτελεσματικο στην ΑΑ απο το roller.
Η αλοη βοηθάει σε φαγουρες και μικρο ερεθισμους

καλυτερο απο το ρολερ kapa οσον αφορα το growth η την μειωση τριχοπτωση?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
dk1984 είπε:
καλυτερο απο το ρολερ kapa οσον αφορα το growth η την μειωση τριχοπτωση?

και στα δυο,το roller δεν μηδενιζει την τριχοπτωση,απλα την μειωνει.
το βουρτσισμα μπορει να δωσει και επανεκφυση
 

krhtikos21

Member
άρα για μένα που έχω αα είναι καλύτερα να ασχοληθώ με βούρτσισμα.θα βάζω και μινοξ μετα από κανα 3 αρι βδομάδες.καλά θα κάνω?
 

edyuser1

Active Member
kapa είπε:
dk1984 είπε:
καλυτερο απο το ρολερ kapa οσον αφορα το growth η την μειωση τριχοπτωση?

και στα δυο,το roller δεν μηδενιζει την τριχοπτωση,απλα την μειωνει.
το βουρτσισμα μπορει να δωσει και επανεκφυση

δλδ καπα λες οτι το βουρτσισμα ειναι καλυτερο απο το ρολλερ?απο τοτε που εκοψα τα μαλλια μου κοντα και εβαζα ζελε και τα εφτιαχνα με τα χερια πριν χρονια απο τοτε αρχισε το κακο


kapa είπε:
dk1984 είπε:
καλυτερο απο το ρολερ kapa οσον αφορα το growth η την μειωση τριχοπτωση?

και στα δυο,το roller δεν μηδενιζει την τριχοπτωση,απλα την μειωνει.
το βουρτσισμα μπορει να δωσει και επανεκφυση

δλδ καπα λες οτι το βουρτσισμα ειναι καλυτερο απο το ρολλερ?απο τοτε που εκοψα τα μαλλια μου κοντα και εβαζα ζελε και τα εφτιαχνα με τα χερια πριν χρονια απο τοτε αρχισε το κακο
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
krhtikos21 είπε:
άρα για μένα που έχω αα είναι καλύτερα να ασχοληθώ με βούρτσισμα.θα βάζω και μινοξ μετα από κανα 3 αρι βδομάδες.καλά θα κάνω?

δως του ενα διμηνο μονο του και βλεπεις μετα.
δινει επανεκφυση σκετο


edyuser1 είπε:
δλδ καπα λες οτι το βουρτσισμα ειναι καλυτερο απο το ρολλερ?απο τοτε που εκοψα τα μαλλια μου κοντα και εβαζα ζελε και τα εφτιαχνα με τα χερια πριν χρονια απο τοτε αρχισε το κακο

ειναι με διαφορα καλυτερο.
αν χρησιμοποιεις roller αντικατεστησε το καποια στιγμη με βουρτσισμα και μετα αποφασιζεις ποιο αποδιδει.
κυκλικες κινησεις ξεκινωντας απο το μπιφτεκι,φτανωντας μεχρι τους κροταφους
 

krhtikos21

Member
kapa είπε:
krhtikos21 είπε:
άρα για μένα που έχω αα είναι καλύτερα να ασχοληθώ με βούρτσισμα.θα βάζω και μινοξ μετα από κανα 3 αρι βδομάδες.καλά θα κάνω?

δως του ενα διμηνο μονο του και βλεπεις μετα.
δινει επανεκφυση σκετο

τι να πω, μακάρι να λειτουργεί έστω και σε ένα 30% η σταθεροποίηση της τριχόπτωσης μέσω βουρτσίσματος και θα είμαι τρισευτυχισμένος!
και πολύ σημαντικό χωρίς χάπια, λοσιον

αν ισχύουν αυτά που του προσάπτουν είμαστε πολύ κοντά στο να αντιμετωπίσουμε κατά ένα μεγάλο βαθμό την καράφλα με φυσικό και δωρεάν τρόπο.

σε ευχαριστώ πολύ kapa για τις άμεσες απαντήσεις σου!!
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
krhtikos21 είπε:
τι να πω, μακάρι να λειτουργεί έστω και σε ένα 30% η σταθεροποίηση της τριχόπτωσης μέσω βουρτσίσματος και θα είμαι τρισευτυχισμένος!
και πολύ σημαντικό χωρίς χάπια, λοσιον

αν ισχύουν αυτά που του προσάπτουν είμαστε πολύ κοντά στο να αντιμετωπίσουμε κατά ένα μεγάλο βαθμό την καράφλα με φυσικό και δωρεάν τρόπο.

σε ευχαριστώ πολύ kapa για τις άμεσες απαντήσεις σου!!

περισσοτερο απο 30%.
εχει πολλα πλεονεκτηματα σαν θεραπεια.
δεν κοστιζει,δεν χρειαζεται ιδιαιτερο χρονο.
και το καλυτερο για εμενα.δεν λαδωνει
 

Prosim

Member
Παιδιά, αυτή κάνει;; Βούρτσισα κάνα 3λεπτο με τη φορά των μαλλιών. Ένιωσα να «γραντζουνάει» ελαφρώς το δέρμα και τα μαλλιά να αγριεύουν. Σταμάτησα γιατί άρχισε να «τσιμπάει» και μετά από 1 λεπτό διαλειμματάκι ξανάκανα.

Επειδη περιμενω το roller 0.75, πώς να τα συνδυάσω;
 

Συνημμένα

  • P1050854.JPG
    P1050854.JPG
    917.9 KB · Προβολές: 158

dk1984

Member
επειδη εχω λεπτη και αραιη τριχα μπορει να μου προτεινει καποιος μια απο αυτες εδω εγω σκεφτομουν την ογδοη κατα σειρα που εχει 5.99$ http://www.ebay.com/sch/i.html?_nkw=natural%20bristle%20hair%20brush&clk_rvr_id=502473293273&adpos=1t1&MT_ID=69&crlp=19097831920_2416792&device=c&geo_id=10232&keyword=natural+bristle+hair+brush&crdt=0
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
dk1984 είπε:
επειδη εχω λεπτη και αραιη τριχα μπορει να μου προτεινει καποιος μια απο αυτες εδω εγω σκεφτομουν την ογδοη κατα σειρα που εχει 5.99$ http://www.ebay.com/sch/i.html?_nkw=natural%20bristle%20hair%20brush&clk_rvr_id=502473293273&adpos=1t1&MT_ID=69&crlp=19097831920_2416792&device=c&geo_id=10232&keyword=natural+bristle+hair+brush&crdt=0

δεν θα σε βολεψει,εχει μικρη επιφανεια και θα σου παρει περισσοτερο χρονο.
δες αυτο http://www.ebay.com/itm/Hard-Boar-Bristle-Club-Handle-Brush-Enhance-Your-Natural-Hair-Waves/200751298829?_trksid=p2045573.m2042&_trkparms=aid%3D111000%26algo%3DREC.CURRENT%26ao%3D1%26asc%3D27%26meid%3D9155518570873847%26pid%3D100033%26prg%3D1011%26rk%3D4%26rkt%3D4%26sd%3D251268750449%26
 

krhtikos21

Member
καπα αυτή δεν είναι η καλύτερη θεωρητικά?
http://www.ebay.de/itm/Haarburste-Wildschwein-Naturborsten-Holzburste-Naturhaarburste-gros-neu-/390514438182?pt=Haarwuchsmittel&hash=item5aec797026
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
krhtikos21 είπε:
καπα αυτή δεν είναι η καλύτερη θεωρητικά?
http://www.ebay.de/itm/Haarburste-Wildschwein-Naturborsten-Holzburste-Naturhaarburste-gros-neu-/390514438182?pt=Haarwuchsmittel&hash=item5aec797026

ειναι ιδανικη,χρειαζομαστε κατι σε φυσικη,σκληρη τριχα και να εχει και καποιον ογκο,για να μην πεδευομαστε με πολλα περασματα ο ογκος
 

Prosim

Member
Συγγνώμη ρε παιδιά που την ξαναποστάρω, αλλά επειδή έμεινε στην προηγούμενη σελίδα κάτω, μάλλον δεν την πήρε πρέφα κανείς.

Τέτοια βούρτσα κάνει; Την χρησιμοποίησα σήμερα κανα 3 λεπτο. Έκανε δουλειά, δημιούργησε ερεθισμό.

Πώς θα μπορούσα να τη συνδυάσω με ρολλερ 0.75 που περιμένω;
 

Συνημμένα

  • P1050854.JPG
    P1050854.JPG
    917.9 KB · Προβολές: 195

kapa

Μέλος του προσωπικού
Prosim είπε:
Συγγνώμη ρε παιδιά που την ξαναποστάρω, αλλά επειδή έμεινε στην προηγούμενη σελίδα κάτω, μάλλον δεν την πήρε πρέφα κανείς.

Τέτοια βούρτσα κάνει; Την χρησιμοποίησα σήμερα κανα 3 λεπτο. Έκανε δουλειά, δημιούργησε ερεθισμό.

Πώς θα μπορούσα να τη συνδυάσω με ρολλερ 0.75 που περιμένω;

εχει μικρη επιφανεια και αυτο,παταει μονο ενα κομματι απο την βουρτσα.
βεβαια σε κανενα διμηνο που θα τα κανουμε μπουκλες αυτο θα χρειαστουμε.
μην ξεκινας δυο θεραπειες ταυτοχρονα για να δεις ποιο απο τα δυο δουλεψε και κατα πόσο
 

Prosim

Member
kapa είπε:
Prosim είπε:
Συγγνώμη ρε παιδιά που την ξαναποστάρω, αλλά επειδή έμεινε στην προηγούμενη σελίδα κάτω, μάλλον δεν την πήρε πρέφα κανείς.

Τέτοια βούρτσα κάνει; Την χρησιμοποίησα σήμερα κανα 3 λεπτο. Έκανε δουλειά, δημιούργησε ερεθισμό.

Πώς θα μπορούσα να τη συνδυάσω με ρολλερ 0.75 που περιμένω;

εχει μικρη επιφανεια και αυτο,παταει μονο ενα κομματι απο την βουρτσα.
βεβαια σε κανενα διμηνο που θα τα κανουμε μπουκλες αυτο θα χρειαστουμε.
μην ξεκινας δυο θεραπειες ταυτοχρονα για να δεις ποιο απο τα δυο δουλεψε και κατα πόσο

Κάπα, δεν είναι μικρή, είναι αρκετά χοντρή βουρτσα θα 'λεγα (για μεγάλες μπουκλες, χαχα), πατάει καλά εννοώ. Η απορία μου είναι για την τρίχα. Πρέπει να 'ναι φυσική, γι' αυτό ρώτησα.


Άρα. λες να μην βάλω καθόλου ρόλλερ;; Σκεφτόμουν 1 μέρα ρόλλερ και κάποιο κενό και μετα βουρτσισμα.
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
prosim, τέτοιες έχει η γυναίκα μου και με φυσική τρίχα αλλά δεν κάνουν. Εκτός όλων των άλλων, μια καλή βούρτσα με μεγάλη επιφάνεια που θα πιάνει όσο περισσότερο κεφάλι μπορεί, θα πρέπει να βλέπεις το δέρμα σου να ακολουθεί την φορά της βούρτσας.
Δεν φτάνει μόνο να ερεθίζει και να καθαρίζει.
Όπως για παράδειγμα όταν προσπαθείς να κουνήσεις τα αυτιά σου ώστε να δεις το κρανίο να κουνιέται...αυτό είναι που βοηθάει στην καλύτερη κυκλοφορία του αίματος...ο ερεθισμός είναι επιφανειακός...
 

Prosim

Member
Θα σου 'λεγα ψέματα, GOMI, αν έλεγα ότι δεν με μπέρδεψες λίγο (π.χ. κει με τ' αυτιά). Για να το λες κάτι θα ξες. Άρα, πρέπει να 'ναι πολύ μεγάλη απ' ότι κατάλαβα. Σε ελληνικά μαγαζια, Hondos υποθέτω.

Το δέρμα δεν μπορώ να το δω, έχω μαλλιά 8-10εκ. μήκος περίπου. Το πρόβλημα μου επικεντρώνεται στη hairline κυρίως που 'χει ανέβει 2 δάχτυλα και μια αραίωση στα πάνω μαλλιά.
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Μια από 8 έως 11 σειρές κάνει...δεν χρειάζεται μεγαλύτερη.
Γι αυτό με την κίνηση του κρανίου εννοώ κάτι τέτοιο
http://www.youtube.com/watch?v=c3BPqdIM8KE

όταν βουρτσίζεις να βλέπεις το δέρμα να "τραβάει" να κουνιέται σύμφωνα με την φορά του βουρτσίσματος
 
Μπλουζα