αποτυχια μεταμοσχευσης

tropheus

Well-Known Member
Flosk είπε:
...
Τωρα οσον αφορα τον BIS**GA αφου το 2005 δουλευε συμφωνα με το 2ο link που σου εστειλα για την H*C, θεωρητικα θα ηταν και αυτος αυτος μαθητευομενος του Cole το 2003.

Δες τι λέει ο ίδιος ο BIS**GA στο site του :

Dr. Bisanga is actively involved in studies and research within the hair transplant industry. He has developed his own methods of extracting grafts and protocol while performing Follicular Unit Extraction (FUE) methods. In June 2005, Dr. Bisanga presented a lecture for the European Society of Hair Restoration Surgery in Brussels on the Follicular Unit Extraction (FUE) and Follicular Unit Transplantation (FUT) methods.

Δε φαντάζομαι λοιπόν την τεχνογνωσία που υποτίθεται ότι του μετέφερε ο Cole το 2003 να την παρουσίασε μετά ως δική του ...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Flosk

Well-Known Member
Παιζει και να μην ηταν μαθητευομενος του Cole αλλα λιγη σημασια εχει γιατι θεωρουνται και οι 2 κορυφαιοι πλεον. Αξια εχει μονο το οτι υπηρξαν και οι 2 ( ο ενας για να διδαξει και ο αλλος για να δουλεψει ) για καποιο διαστημα στην κλινικη της Κυπρου.
Τωρα τι γινεται μας νοιαζει ομως..
 

krhtikos21

Member
Ένα παλικάρι γνωστός τον οποίο και εγώ μετά από πολύ ψάξιμο τον βρήκα έπαθα το ίδιο περιστατικό με μένα.Αρχισε να χάνει κ αυτός μμ με την πάροδο του χρόνου.Όταν τ άκουσα λέω ώπα κτ δεν πάει καλά σαν εμένα ο οργανισμος δεν δέχεται τα μοσχεύματα, φλεγονές κλπα.Αλλά αυτό που άρχισε να με παραξενεύει, πέραν του στατιστικού να βρεθουν 2 τζοκερ κυπριακών κλινικών σ ένα φαινόμενο που αν δεν κάνω λάθος είναι μετρημενα στα δαχτυλα των χεριων στα παγκόσμια φορουμ, είναι οτι το παιδι αυτό είχε απώλεια μαλλιών και στη δότρια!!!! πες δεν πάει στο διάολο στην λήπτρια της βάζεις κτ νέο υπάρχει μια ενόχληση, αλλά στη δότρια γτ ρε παιδιά? δεν είναι κουφό?
 

killer

New Member
krhtikos21 είπε:
Ένα παλικάρι γνωστός τον οποίο και εγώ μετά από πολύ ψάξιμο τον βρήκα έπαθα το ίδιο περιστατικό με μένα.Αρχισε να χάνει κ αυτός μμ με την πάροδο του χρόνου.Όταν τ άκουσα λέω ώπα κτ δεν πάει καλά σαν εμένα ο οργανισμος δεν δέχεται τα μοσχεύματα, φλεγονές κλπα.Αλλά αυτό που άρχισε να με παραξενεύει, πέραν του στατιστικού να βρεθουν 2 τζοκερ κυπριακών κλινικών σ ένα φαινόμενο που αν δεν κάνω λάθος είναι μετρημενα στα δαχτυλα των χεριων στα παγκόσμια φορουμ, είναι οτι το παιδι αυτό είχε απώλεια μαλλιών και στη δότρια!!!! πες δεν πάει στο διάολο στην λήπτρια της βάζεις κτ νέο υπάρχει μια ενόχληση, αλλά στη δότρια γτ ρε παιδιά? δεν είναι κουφό?

βαρεθηκα πλεον ρε παιδια ολο ασχημα ακουμε πλεον,στο τελος δεν θα την κανω,για να εχουμε λιγο μαλλι μας τυρανανε και στο τελος μας καταστρεφουνε,εχω σε ενα μηνα μεταμοσχευση και καθε μερα ειμαι full αγχωμενος αν θα ειμαι στο ''τυχερο'' μικρο ποσοστο που ειχε καλα αποτελεσματα ή στο υπολοιπο με προβληματα που εκει με βλεπω..μας κανουνε οτι θελουνε και μας περνουνε και τα λεφτα..
κρητικε σε ποια κλινικη εκανε το παιδι?
 

krhtikos21

Member
σε hdc.χωρις να θέλω να μειώσω τη συγκεκριμένη κλινική την οποία θεωρω στο ίδιο level μ mhrc.απλά θεωρώ οτί όντως Καναδα πρέπει να ναι πιο αυστηροί στις μμ όσον αφορά τις συνθηκες υγιεινής. εγώ πχ δε τ ξερα αυτό αλλά από οτι βλέπω σε άλλες κλινικές είναι πολυ πολύ πιο αυστηροί στα χειρουργεία. αυτό είναι μια αντικειμενική αλhθεια.δεν ξερω κ σε dhi τ παιζει πόσο αυστηροι ειναι κλπ.τωρα κατα πόσο αυτό μπορεί να δημιουργήσει επιπλοκές δεν τ γνωρίζω γτ αν όντως δημιουργεί μολύνσεις φλεγμονές κάποιοι εγκληματουν.θέλω να πιστευω πως δε συμβαίνει κτ τετοιο.αυτο βέβαια θα φανεί γτ και εγώ ο ίδιος θα ξανα κανω μμ στην ίδια περιοχη να δω τι παιζει γτ εδω μεσα γράφουμε ιστορία και ανακαλυπτουμε τον τροχό.



ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΘΕΡΜΑ ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΠΑΘΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΕ ΜΕΝΑ ΑΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΕΙ ΜΑΖΙ Μ.ΔΙΟΤΙ ΑΚΟΥΩ ΣΕ ΠΗΓΑΔΑΚΙΑ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΟΙ
 

krhtikos21

Member
δεν νομίζω να ανεβάσει......μην ανησυχεις δεν έχω να κερδίσω κτ οτι κ καλα κακολογώ κλινικές γτ υποστηρίζω κάποιες άλλες.δεν με νοιάζει καμία φλοσκ.να τ ξέρεις και όποιος αμφιβάλλει για τα λεγόμενα μου μπορεί να με γνωρισει να βγουμε για καφε να με κανει αντ sto fb.εχω συλλέξει πολλά σχετικά με αποτυχημενες μμ παραπλήσιες των δικών μου και θέλω να δω αν βρω και άλλα ατομα σαν εμενα να μπορέσω να βγάλω ένα συμπέρασμα.απλά φλοσκ θεωρώ οτί έχουμε θεοποιήσει την μετριότητα.δλδ εσύ με αυτά που βλέπεις σε φωτος hdc σστην ιστοσελίδα τους έχεις δει κανέναν πρόσφατα που να χει κτ τέτοιο?εγώ ουτε ΚΑΝ.εχω δει πολλάαααα μέτρια και πολύ λίγα καλά.και αυτά τα καλά ήταν προ 2011.δλδ οι τύποι βάζουνε κτ κραουν σε φωτος που αν δεις λαιβ κραουν που έχουνε κάνει οι συγκεκριμένοι γιατροί θα γελαμε.πραγματικά. εγω φίλε αμα σ βγαλω φωτο ακομα και με βρεγμενο μαλλι και με φως ακομα ΑΛΛΑ σε συγκεκριμενη γωνια θα φαίνομαι μαρτάκης.που ανάθεμα να έχω 800 γκραφτς στο κεφαλι μ πλεον.


και βάζω και τις 2 κλινικές μεσα. οτί αυτό που βλέπω σε κραουν ειδικά εινια μετριοτατο. κ ξερω πολλους π δ εχουνε καλα κραουν για γκραφτς που βαλανε και αυτό ειναι μια γενική αλήθεια. δε ξερω αν συμφωνεις? η ξερεις καποιον που δεν ξέρω εγω
 

Flosk

Well-Known Member
Ζητησε του να τραβηξεις εσυ φωτογραφιες απο πανω χωρις να φαινονται τα χαρακτηριστικα του αν γινεται. Φυσικα και δεν ισχυριζομαι οτι προμοταρεις ή κανεις προβοκατσια σε κλινικες, μην το ξαναπεις αυτο. Εγω εχω δει απο κοντα ανθρωπο που εκανε στην κλινικη που εκανα και γω και εχει φτιαξει και στο φορουμ μας νημα και θεωρω οτι ειχε πολυ αξιολογο αποτελεσμα. Υπαρχουν αρκετα περιστατικα απο την εν λογω κλινικη που αξιολογουνται αρκετα καλα οπως και του John πχ αλλα οταν ακουμε/βλεπουμε για μετρια αποτελεσματα γινομαστε επιφυλακτικοι/ψειρες και μας πιανει πανικος (και μενα). Εγω προσωπικα κραταω μικρο καλαθι για ολα και για ολους και δεν εφησυχαζομαι ποτε αλλα αυτη την μετριοτητα που αναφερεις μαλλον δεν την εννοεις για αποτελεσματα σαν του John, του BillyTramp, του Dance και του Elmajiko αλλα για πιο κακα..σωστα? Θα συμφωνησω μαζι σου αν θες οτι υπαρχουν και καλυτεροι απο τις Κυπριακες αλλα με τι κοστος και ποσο μακρυα? Η H*C εχει δειξει μια σταθεροτητα τοσα χρονια και δεν εχει καταστρεψει κεφαλια οπως αλλες Ελληνικες αλλα οι γνωσεις που εχουμε για ολες τις υπολοιπες (μακρυα απο Ελλαδα/Κυπρο) ειναι ελαχιστες και ισως χαρακτηριζαμε και τα αποτελεσματα ή καποια απο αυτα επισης μετρια αν γνωριζαμε/βλεπαμε περισσοτερα. Εχω και γω ενα crown να καλυψω μελλοντικα και αυτα που λες με ανησυχουν ιδιαιτερα οποτε θα ηθελα να μου εδειχνες καποια αποτελεσματα μεσω αυτου του νηματος, mail ή pm για crown και απο τους συγκεκριμενους γιατρους και ΚΥΡΙΩΣ απο τον Μ*ρα γιατι ειναι ο επικρατεστερος μεχρι στιγμης να με αναλαβει οταν ξανακανω και επειδη του εχω μεγαλη εμπιστοσυνη. Του Μ*ρα δεν εχω δει μεχρι στιγμης κατι σαν και αυτο που αναφερεις αλλα εχω δει απο τον αλλο γιατρο σε ξενα φορουμ.
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Παίδες με όσα έχουν γραφτεί έχουμε κάνει τους νέους να χεστούν πάνω τους. Σίγουρα αλήθειες πρέπει να λεγόνται, σίγουρα πρέπει οι προσδοκίες να είναι ρεαλιστικές και να μην περιμένουμε θαύματα απο μια μμ, αλλά εδώ μέσα το έχουμε κάνει το θέμα ενα πράμα σαν να λέμε, τσάμπα λεφτά η μμ. Εγώ θα πω για μια ακόμη φορά πως έμεινα 110% ευχαριστημένος και επειδή είχα χαμηλές προσδοκίες τις ξεπέρασα. Σίγουρα τα νέα μαλλιά δεν ειναι σαν τα μαμά πριν 10 χρόνια, αλλά για να διακρίνεις διαφορά πρέπει να μου ρίξεις προβόλι στο κεφάλι και να με κοιτάς στα 5 cm. Για εναν άνθρωπο στα 35 του και σε nw 3 προς 4, το αποτέλεσμα ειναι αρκούντως ικανοποιητικό και έχω ενα head of hair με αξιόλογη πυκνότητα. Όσοι με βλέπουν τους αρέσει, προσκαλώ όποιον θέλει να με δει απο κοντά, το τόπικ ειναι άχρηστο πραγματικά. Σίγουρα οι μμ δεν ειναι για όλους, πρέπει να πληροίς κάποια κριτήρια, και σίγουρα λίγα ειναι τα πραγματικά θεαματικά αποτελέσματα, όμως μην πάμε στο άλλο επίπεδο και απο εκεί που τις είχαμε θεοποιήσει να τις καταδικάζουμε τώρα. Ίσως να μιλάω εκ τους ασφαλούς γιατί είχα καλό αποτέλεσμα, όμως ας μην κρίνω εγώ, ας κρίνουν όσοι με βλέπουν.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Δημητρης38

Active Member
danceworld_2001 είπε:
Παίδες με όσα έχουν γραφτεί έχουμε κάνει τους νέους να χεστούν πάνω τους. Σίγουρα αλήθειες πρέπει να λεγόνται, σίγουρα πρέπει οι προσδοκίες να είναι ρεαλιστικές και να μην περιμένουμε θαύματα απο μια μμ, αλλά εδώ μέσα το έχουμε κάνει το θέμα ενα πράμα σαν να λέμε, τσάμπα λεφτά η μμ. Εγώ θα πω για μια ακόμη φορά πως έμεινα 110% ευχαριστημένος και επειδή είχα χαμηλές προσδοκίες τις ξεπέρασα. Σίγουρα τα νέα μαλλιά δεν ειναι σαν τα μαμά πριν 10 χρόνια, αλλά για να διακρίνεις διαφορά πρέπει να μου ρίξεις προβόλι στο κεφάλι και να με κοιτάς στα 5 cm. Για εναν άνθρωπο στα 35 του και σε nw 3 προς 4, το αποτέλεσμα ειναι αρκούντως ικανοποιητικό και έχω ενα head of hair με αξιόλογη πυκνότητα. Όσοι με βλέπουν τους αρέσει, προσκαλώ όποιον θέλει να με δει απο κοντά, το τόπικ ειναι άχρηστο πραγματικά. Σίγουρα οι μμ δεν ειναι για όλους, πρέπει να πληροίς κάποια κριτήρια, και σίγουρα λίγα ειναι τα πραγματικά θεαματικά αποτελέσματα, όμως μην πάμε στο άλλο επίπεδο και απο εκεί που τις είχαμε θεοποιήσει να τις καταδικάζουμε τώρα. Ίσως να μιλάω εκ τους ασφαλούς γιατί είχα καλό αποτέλεσμα, όμως ας μην κρίνω εγώ, ας κρίνουν όσοι με βλέπουν.


Eσυ danceworld_2001 (και 2-3 αλλοι που ειδα φωτο σας στο νημα των αποτελεσματων μ/μ) ΔΕΝ θα επρεπε να εκφερετε γνωμη για τα αποτελεσματα των επεμβασεων γιατι ειχατε ΕΛΑΧΙΣΤΟ προβλημα τριχοπτωσης. Δεν σας κατηγορω γιατι ολα ειναι θεμα Ψυχολογιας πανω απο ολα και σαν εσας ημουν και εγω στην πρωτη μ/μ που εκανα.

Απο την στιγμη ομως που κανατε ενα απλο γεμισμα στους κροταφους (και δεν ειστε ικανοποιημενοι καποιοι ουτε απο αυτο) ή πυκνωσατε την hairline που ΗΔΗ εχετε, τοτε καλο ειναι να αφησετε καποιους με ποιο αντικειμενικες αποψεις και μεγαλυτερες εμπειριες να αναγραψουν τα συμπερασματα τους.

Επαναλμβανω οτι καποιοι απο εσας ΔΕΝ ειχατε προβλημα ουτε καν να κανετε μ/μ ποσο μαλλον να εκφερετε και αποψη αν ηταν επιτυχημενη ή οχι.






krhtikos21 είπε:
δεν νομίζω να ανεβάσει......μην ανησυχεις δεν έχω να κερδίσω κτ οτι κ καλα κακολογώ κλινικές γτ υποστηρίζω κάποιες άλλες.δεν με νοιάζει καμία φλοσκ.να τ ξέρεις και όποιος αμφιβάλλει για τα λεγόμενα μου μπορεί να με γνωρισει να βγουμε για καφε να με κανει αντ sto fb.εχω συλλέξει πολλά σχετικά με αποτυχημενες μμ παραπλήσιες των δικών μου και θέλω να δω αν βρω και άλλα ατομα σαν εμενα να μπορέσω να βγάλω ένα συμπέρασμα.απλά φλοσκ θεωρώ οτί έχουμε θεοποιήσει την μετριότητα.δλδ εσύ με αυτά που βλέπεις σε φωτος H*C σστην ιστοσελίδα τους έχεις δει κανέναν πρόσφατα που να χει κτ τέτοιο?εγώ ουτε ΚΑΝ.εχω δει πολλάαααα μέτρια και πολύ λίγα καλά.και αυτά τα καλά ήταν προ 2011.δλδ οι τύποι βάζουνε κτ κραουν σε φωτος που αν δεις λαιβ κραουν που έχουνε κάνει οι συγκεκριμένοι γιατροί θα γελαμε.πραγματικά. εγω φίλε αμα σ βγαλω φωτο ακομα και με βρεγμενο μαλλι και με φως ακομα ΑΛΛΑ σε συγκεκριμενη γωνια θα φαίνομαι μαρτάκης.που ανάθεμα να έχω 800 γκραφτς στο κεφαλι μ πλεον.


και βάζω και τις 2 κλινικές μεσα. οτί αυτό που βλέπω σε κραουν ειδικά εινια μετριοτατο. κ ξερω πολλους π δ εχουνε καλα κραουν για γκραφτς που βαλανε και αυτό ειναι μια γενική αλήθεια. δε ξερω αν συμφωνεις? η ξερεις καποιον που δεν ξέρω εγω



Κρητικε μαζι σου... συμφωνω. Δεν χρειαζεται πολυ σκεψη για να καταλαβει κανεις πως ειναι δυνατον μια μικρη γραμμουλα ή ενα ματσο τριχες να γεμιζει μια καραφλα σαν ταψι.

Για ανθρωπους που δεν εχουν μεγαλο προβλημα τριχοπτωσης μπορει να ειναι μια λυση που θα τους κανουν να αισθανθουν καλυτερα με τον εαυτο τους.

Για τους υπολοιπους, ουτε καν.

Οταν εγραψα στο Φορουμ οτι βλεπω ξυρισμενους Καραφλους στον δρομο με γραμμουλα/ες στην πισω οψη της κεφαλης καποιοι με βρισανε. Τουλαχιστον τα 15 χρονια εμπειριας μου απο τον χωρο με κανουν να αισθανομαι οτι τουλαχιστον ΕΓΩ δεν καροιδευω κανεναν κανοντας τον να πεταξει λεφτα για ενα προβλημα που πηγαζει στην ψυχη του... κατα την αποψη μου...
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Αγαπητέ φίλε Δημήτρη, σεβαστή ή άποψη σου, σίγουρα αν συγκριθώ με τον Βέγγο και γενικά άτομα nw6 το πρόβλημα μου δείχνει μικρό, όμως δεν θα πρέπει να είδες τις φωτογραφίες μου καθαρά στην πρώτη σελίδα της μεταμόσχευσης μου. Αν προσέξεις καθαρά, είχα χάσει σχεδόν το 70% των μαλλιών μου σε όλη την Α ζώνη, οχι στην hairline, στην Α ζώνη και ένα επίσης 20-30% απο την ζώνη Γ με άθικτα περιμετρικά πλαινά. Το nw μου ήταν 3v προς 4, οι απώλειες μου μόνο μικρές δεν ήταν και το πρόβλημα αρκετά σοβαρό. Δεν γέμισα hairline και κροτάφους μόνο, μπήκα μέσα σε όλη την Α ζώνη και έριξα και 500 στο crown. Μου κάνει εντύπωση που αποκαλείς την περίπτωση μου αστεία και εύκολη. Καταρχάς μέχρι τα δικά μου όρια ειναι ο ιδανικός υποψήφιος για μμ που να προσδοκά ενα καλό αποτέλεσμα. Οτιδήποτε παραπάνω σε nw απλά θα έχει ενα μέτριο αποτέλεσμα γιατί απλά τα μοσχεύματα δεν φτάνουν για να δώσουν επαρκή κάλυψη και πυκνότητα. Και σκέψουν έκανα την Hairline οβαλ συντηρητική και δεν έκανα κατέβασμα στην native ζώνη. Οπως σωστά λες, ενα μάτσο τριχούλες δεν ειναι αρκετές για να καλύψουν μια περιοχή ταψί. Αν είσαι nw6+ νομίζω δεν πρέπει να ασχοληθείς με μμ. Το θέμα ειναι πως ακόμη και σε δικές μου περιπτώσεις που βρίσκονται κάπου στο μέσο της βαρύτητας, συχνά ειδικά σε Ελληνικές κλινικές βλέπεις οικτρά αποτελέσματα. Σε όλα τα άλλα που λες συμφωνώ απλά δεν πρέπει να τα βάζουμε όλα στο ίδιο καζάνι. Η μμ ειναι μια καλή λύση αλλά μόνο για συγκεκριμένα άτομα με μικρά προς μεσαία nw και απαραίτητα με λήψη ισχυρής θεραπείας.
 

Δημητρης38

Active Member
danceworld_2001 είπε:
Αγαπητέ φίλε Δημήτρη, σεβαστή ή άποψη σου, σίγουρα αν συγκριθώ με τον Βέγγο και γενικά άτομα nw6 το πρόβλημα μου δείχνει μικρό, όμως δεν θα πρέπει να είδες τις φωτογραφίες μου καθαρά στην πρώτη σελίδα της μεταμόσχευσης μου. Αν προσέξεις καθαρά, είχα χάσει σχεδόν το 70% των μαλλιών μου σε όλη την Α ζώνη, οχι στην hairline, στην Α ζώνη και ένα επίσης 20-30% απο την ζώνη Γ με άθικτα περιμετρικά πλαινά. Το nw μου ήταν 3v προς 4, οι απώλειες μου μόνο μικρές δεν ήταν και το πρόβλημα αρκετά σοβαρό. Δεν γέμισα hairline και κροτάφους μόνο, μπήκα μέσα σε όλη την Α ζώνη και έριξα και 500 στο crown. Μου κάνει εντύπωση που αποκαλείς την περίπτωση μου αστεία και εύκολη. Καταρχάς μέχρι τα δικά μου όρια ειναι ο ιδανικός υποψήφιος για μμ που να προσδοκά ενα καλό αποτέλεσμα. Οτιδήποτε παραπάνω σε nw απλά θα έχει ενα μέτριο αποτέλεσμα γιατί απλά τα μοσχεύματα δεν φτάνουν για να δώσουν επαρκή κάλυψη και πυκνότητα. Και σκέψουν έκανα την Hairline οβαλ συντηρητική και δεν έκανα κατέβασμα στην native ζώνη. Οπως σωστά λες, ενα μάτσο τριχούλες δεν ειναι αρκετές για να καλύψουν μια περιοχή ταψί. Αν είσαι nw6+ νομίζω δεν πρέπει να ασχοληθείς με μμ. Το θέμα ειναι πως ακόμη και σε δικές μου περιπτώσεις που βρίσκονται κάπου στο μέσο της βαρύτητας, συχνά ειδικά σε Ελληνικές κλινικές βλέπεις οικτρά αποτελέσματα. Σε όλα τα άλλα που λες συμφωνώ απλά δεν πρέπει να τα βάζουμε όλα στο ίδιο καζάνι. Η μμ ειναι μια καλή λύση αλλά μόνο για συγκεκριμένα άτομα με μικρά προς μεσαία nw και απαραίτητα με λήψη ισχυρής θεραπείας.

Dance φιλε σιγουρα εσυ ξερεις καλυτερα απο εμενα αν ειχες προβλημα ικανο να σε κανει να σκεφτεις την μ/μ.

Εγω προσωπικα ειδα το νημα με τις φωτογραφιες σου...
Εχεις φωτογραφιες ΠΡΙΝ την επεμβαση ..
Επετρεψε μου να τις ποσταρω και σε αυτη την ενοτητα μονο και μονο για να στηριξω την αποψη μου οτι πραγματικα ΔΕΝ ειχες προβλημα.

http://imagizer.imageshack.us/a/img22/9161/i3n0.jpg
http://imagizer.imageshack.us/a/img809/5990/zjdl.jpg

Την Ληψη Ισχυρης Θεραπειας για οσους κανουν Μ/Μ γιατι την προτεινεις ?
Υποτιθεται οτι τα μαλλια της Μεταμοσχευσης δεν πεφτουν ποτε ...
Εγω τις 2 δικες μου τις εκανα πριν 15 χρονια και ουτε καν μου αναφερανε τις θεραπειες που γραφετε εδω μεσα. Ακολουθουσα θεραπειες με φαρμακευτικα σκευασματα (Regain - Dercos κτλ κτλ) και αυτο που καταλαβα ειναι οτι αν ειναι να σου πεσουν φιλε... δεν σωζεσαι με τιποτα !! (αναφερομαι γενικα και οχι προσωπικα) :cheers:
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Φίλε Δημήτρη απο όλες τις φωτογραφίες, επέλεξες 2 αρκετά ευνοικές και μάλιστα 2-3 μήνες πριν την μμ. Για δες και τις παρακάτω:

ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ - 27/12/2013 - ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΕΓΝΟ ΜΑΛΛΙ:
http://imageshack.us/a/img42/1317/pshp.jpg
http://imageshack.us/a/img593/1451/gjxr.jpg
http://imageshack.us/a/img853/8775/xaes.jpg
http://imageshack.us/a/img23/356/r6n5.jpg
http://imageshack.us/a/img31/3011/ukn2.jpg
http://imageshack.us/a/img819/8734/3vt7.jpg
http://imageshack.us/a/img197/8237/6uny.jpg


ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ - 27/12/2013 - ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΒΡΕΓΜΕΝΟ ΜΑΛΛΙ:
http://imageshack.us/a/img853/9920/d8t8.jpg
http://imageshack.us/a/img839/129/0yn1.jpg
http://imageshack.us/a/img836/1605/sz1a.jpg
http://imageshack.us/a/img20/7132/ak6s.jpg
http://imageshack.us/a/img802/6906/a6is.jpg
http://imageshack.us/a/img194/836/uy6n.jpg
http://imageshack.us/a/img27/8623/2ias.jpg

Εδώ φαίνονται καλύτερα τα πράγματα. Η έκταση του προβλήματος ειναι σχετική, σε σύγκριση με ενα nw1 φυσικά έχω και σημαντικό, σε σύγκριση με εναν nw7 ε σίγουρα έχω ελάχιστο. Απο τι σκοπιά το κοιτάς το θέμα μετράει και ειναι υποκειμενικό σίγουρα.

Την λήψη ισχυρής θεραπείας την προτείνω μόνο για την διατήρηση των υπαρχόντων μη μεταμοσχευμένων μαλλιών αν και ειμαι σε σκέψεις οτι τελικά ίσως τα μμ δεν ειναι τόσο μόνιμα όσο μας λένε και ίσως και αυτά θέλουν θεραπεία. Όπως έιπες, υποτίθεται. Αν ειναι να πέσουν θα πέσουν, το θέμα ειναι το πότε, τώρα ή σε 10 χρόνια?


Ειδικά εδώ φαίνεται η πραγματική έκταση του προβλήματος

http://imagizer.imageshack.us/a/img23/356/r6n5.jpg
 

giwrgos athina

Active Member
Αν εχεις μεγαλο προβλημα και η επιθετικοτητα της τριχοπτωσης ειναι πολυ ισχυρη και μεταμοσχευση να κανεις πρεπει να παρεθς φινα για να κρατηθεις αλλιως υπαρχει περιπτωση να χασεις και ενα ποσοστο των μεταμοσχευμενων που ισως φτασει και το 50% οπως εγεινε και στο δημητρη...Το να παιρνεις ομως μια ζωη αντιανδρογονα για να κρατησουμε λιγα μαλλια δεν ειναι λυση...Πρωσωπικα πιστευω καμοια γυναικα αν ειναι πανω απο 16 δεν θα σε αποριψει επειδη σου λειπουν λιγα μαλλια απλα αν δεν σηκωνεται καλα το εργαλειο οπως γινεται με την φινα θα σε αποριψουν χιλιαδες....Οποτε για μενα σε οσους εχ7υν την γκαντεμια να εχουν πολυ επιθετικη αραιωση οπως εχω και εγω αλλωστε και δεν θελουν να πειραξουν τις ορμονες τους η λυση ειναι μια..Πολλες μεταμοσχευσης για να κρατηθουν λιγα μαλλια στο μελλον,αν εχουμε αραιη δοτρια οπως εχω και εγω βαζουμε τριχες απο μουσι και σωμα αναμεσα σε μαλλια της δοτριας για να μεγαλωσουμε της πυκνητητες και καλυπτουμε τα αραια σημεια με τοπικ.....Επισεις κα ουμε και προσευχη να μην αραιωσουμε αλλο........Ετσι και θα κρατησουμε λιγα μαλλια ωστε να εχουμε μια αξιοπρεπη εικονα και τις ορμονες μας απειραχτες....
 

Stripar

Established Member
giwrgos athina είπε:
Αν εχεις μεγαλο προβλημα και η επιθετικοτητα της τριχοπτωσης ειναι πολυ ισχυρη και μεταμοσχευση να κανεις πρεπει να παρεθς φινα για να κρατηθεις αλλιως

και δεν θελουν να πειραξουν τις ορμονες τους η λυση ειναι μια..
Πολλες μεταμοσχευσης για να κρατηθουν λιγα μαλλια στο μελλον,αν εχουμε αραιη δοτρια οπως εχω και εγω βαζουμε τριχες απο μουσι και σωμα αναμεσα σε μαλλια της δοτριας για να μεγαλωσουμε της πυκνητητες και καλυπτουμε τα αραια σημεια με τοπικ.....Επισεις κα ουμε και προσευχη να μην αραιωσουμε αλλο........Ετσι και θα κρατησουμε λιγα μαλλια ωστε να εχουμε μια αξιοπρεπη εικονα και τις ορμονες μας απειραχτες....

Όλη η ουσία!...
 

tropheus

Well-Known Member
Προσέξτε τι λέει για την επιλογή κλινικής για μεταμόσχευση ο Dr. Alan Feller με 20 χρόνια εμπειρία στο χώρο των μεταμοσχεύσεων :

"Do your homework and find out how many fulltime “in house” techs your potential clinic has and uses every day. Get it in writing! My suggestion is that there should be one tech for every 450 grafts plus a minimum of one extra tech. So, if you are slated for 2,500 grafts you should have 7 techs available for your surgery"

Σε ελεύθερη μετάφραση λέει ότι η κλινική που πρέπει κάποιος να επιλέξει για να κάνει τη μεταμόσχευσή του θα πρεπει να έχει έναν τεχνικό για κάθε 450 grafts προς μεταμόσχευση και κατ'ἐλάχιστον έναν ακόμα!!! Δηλαδή σε μια μεταμόσχευση των 2500 grafts θα πρέπει η κλινική να διαθέσει 7 τεχνικούς για τη μεταμόσχευση σου !!!

ΠΗΓΗ
 
Μπλουζα