Ψυχολογία υπό το 0

oreo

Well-Known Member
Γνωμη μου οτι αλλο ειναι να εισαι καραφλος και αλλο το να εχεις κομπλεξ που εχεις καραφλα.Τωρα καλο ειναι να σκεφτεις αν λυνοταν το προβλημα με τα μαλλια θα βελτιωνοταν τοσο πολυ η ζωη σου?Η αυριο θα σε χαλαγε κατι αλλο?

Και εγω στα 32 μου που σκεφτομαι πλεον χοντρα την ΜΜ ο πατερας μου μου λεει ακομα ασχολεισαι?Απο την αποψη οτι εχω κοπελα και λογω ηλικιας.Δλδ με τρωει και θελω να προχωρησω γτ βαρεθηκα με τξς θεραπειες.
Την καράφλα πολλοί εμίσησαν, την μαλλούρα ουδείς !!!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Panos1995

Member
Χρήστο, καταρχήν κάνε ένα κάπο και βάλε 2 φώτο από πλαινά. Ωραία τα σεντόνια και τα μελό αλλά αν θες βοηθεία βγαλε καλές φωτο και βάλε.
Cvial θα ήθελα την άποψη σου.Σου έχω στείλει και μήνυμα.Αν θέλετε καλύτερες φωτό πείτε μου.Πιστευετε ότι έχω ρετρό πάνω από το αυτί;
 

Συνημμένα

  • IMG_20210907_103137.jpg
    IMG_20210907_103137.jpg
    89 KB · Προβολές: 255
  • IMG_20210907_103045.jpg
    IMG_20210907_103045.jpg
    93.1 KB · Προβολές: 250
  • IMG_20210907_103036.jpg
    IMG_20210907_103036.jpg
    101.5 KB · Προβολές: 259

Flag17

Well-Known Member
Αν και οι φωτό δεν είναι οι καλύτερες νομίζω φαίνεται καλή η δοτρια του φίλου. Βγάλε και μια πανοραμική καθαρή Χρήστο να φαίνεται όλο το κεφάλι να δούμε τι έκταση θέλει κάλυψη. Ζητά από κάποιον άλλο να σε βγάλει για να βγει σωστα
 

kharmacoma

Well-Known Member
Φαινεται να έχεις καλή δότρια, το crown δεν έχει κατέβει. Οπότε ΜΑΛΛΟΝ, αυτό που εχεις διορθώνεται. Σίγουρα πρέπει να συνεχισει φίνα.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Cvial θα ήθελα την άποψη σου.Σου έχω στείλει και μήνυμα.Αν θέλετε καλύτερες φωτό πείτε μου.Πιστευετε ότι έχω ρετρό πάνω από το αυτί;

Φαίνεται ότι έχεις αλλά η εικόνα σου είναι σαφώς αναστρέψιμη αν συνεχίσεις την φίνα. Η δόση για σένα είναι η μέγιστη γιατί είναι σαφές ότι πας για μέγαλο NW και είσαι μόνο 27. Οπότε μπες στο 1mg/μερα (αν δεν είσαι ήδη) και μπορείς να αισιοδοξείς. Για 6-7 μήνες μην ασχολείσαι με το μαλλί σου και μετά θα κάνεις ένα consultation (πιθανώς με Lorenzo) όταν ξαναέρθει για να δούμε το πλάνο. Προφανώς μμ θα κάνεις όπου έχεις οικονομική δυνατότητα, το πλάνο όμως πρέπει να είναι τοπ.
 

Panos1995

Member
Φαίνεται ότι έχεις αλλά η εικόνα σου είναι σαφώς αναστρέψιμη αν συνεχίσεις την φίνα. Η δόση για σένα είναι η μέγιστη γιατί είναι σαφές ότι πας για μέγαλο NW και είσαι μόνο 27. Οπότε μπες στο 1mg/μερα (αν δεν είσαι ήδη) και μπορείς να αισιοδοξείς. Για 6-7 μήνες μην ασχολείσαι με το μαλλί σου και μετά θα κάνεις ένα consultation (πιθανώς με Lorenzo) όταν ξαναέρθει για να δούμε το πλάνο. Προφανώς μμ θα κάνεις όπου έχεις οικονομική δυνατότητα, το πλάνο όμως πρέπει να είναι τοπ.
Την φίνα την έκοψα γιατί μου έβγαλε παρενέργειες και δεν διατιθεμαι να ξαναπαρω.Τι άλλες επιλογές έχω;Σκεφτομαι να μπω για μεταμόσχευση τωρα το φθινόπωρο να καλύψω Α Β ζώνη που είναι η βιτρίνα.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Πολύ λίγες, κοίτα και για FUT και ψαξτο πολύ πριν κάνεις κάτι. Προπαντώς μην πας τώρα για μμ χωρίς να το ψάξεις.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

panosss23

Active Member
φιλε μου πρεπει να καταλαβεις οτι η αξια του ανθρωπου ειναι αλλου,δεν ειναι απο τα μαλλια. για μενα πρεπει πρωτα να μιλησεις με καποιον ψυχολογο. και μετα να κανεις οτι κανεις.
 

Panos1995

Member
1mg επαιρνα αλλα στον μηνα ενιωσα οτι δεν ειχα λιμπιντο.Το crown και να ανοιξει δεν με απασχολεί και τόσο.Αυτο που με ενδιαφερει κυριως ειναι να εχω μαλλια Α και Β ζώνη.Μίλησα με τον κ.Τυρκαλα και μου ειπε οτι χρειζομαι 3.500 grafts για Α Β ΖΩΝΗ.Ειδε την δοτρια μου και μου ειπε οτι ειναι καλη και οτι δεν εχω DUPA.Αυτο που με προβληματιζει ειναι αν πρεπει να κανω fut αντι για fue λογω του οτι παω για μεγαλο νοργουντ.Φινα δεν θελω να ξαναπάρω.Θα ποσταρω φωτογραφια με ο προβλημα μου στην ληπτρια.
 

Panos1995

Member
Επισυνάπτω καλύτερες φωτογραφίες της δοτριας και περιμένω απόψεις.Νομιζω έχω χοντρή τρίχα αλλά δεν είμαι σίγουρος.Εχω καστανοξανθα σπαστά- κυματιστά μαλλιά.
 

Συνημμένα

  • IMG_20210925_191554.jpg
    IMG_20210925_191554.jpg
    62.2 KB · Προβολές: 154
  • IMG_20210925_191434.jpg
    IMG_20210925_191434.jpg
    2.3 MB · Προβολές: 164
  • IMG_20210925_191503.jpg
    IMG_20210925_191503.jpg
    2.4 MB · Προβολές: 150

Kostas97

Well-Known Member
Ειτε καποιος μπορει να στο πει απο εμπειρια, ειτε να κανεις μετρηση με οργανο.(ξυρισμα πρωτα)
Καλη φαινεται.
 

Denvi

Well-Known Member
Φιλαρακο μου, ευχομαι να εχεις λυσει το θεμα σου απο αποψη ψυχολογιας. Αν οχι, θα σου πω κι εγω ενα πραγμα, γιατι θεωρω οτι ακομα κι αν δε λυθει το θεμα με το μαλλι σου, αν λυσεις το ψυχολογικο, τοτε σιγουρα θα νιωσεις αλλος ανθρωπος:
ΟΛΑ μα ΟΛΑ στη ζωη, εκτος απο θεματα υγειας, δεν ειναι τιποτα αλλο παρα μια πεποιθηση, επικτητη. Εισαι πεπεισμενος οτι χωρις μαλλι ηρθε το τελος και εισαι τοσο πεπεισμενος που το ζεις 24/7. Αυτος ειναι ο λογος που πρεπει να δεις ψυχολογο/ψυχοθεραπευτη, για να κανει ο,τι κανει κι αυτο το φορουμ περιπου:
1. Ποιο ειναι το προβλημα και απο που πηγαζει
2. Ποια ειναι τα δεδομενα και ποια τα ζητουμενα
3. Ποιες ειναι οι επιλογες σου προς επιλυση

Δωσε χρονο στον εαυτο σου και αποδεξου ακομα και τη χαλια ψυχολογια σου, που ειναι απλα ενα σταδιο, αν δε μεινεις ηθελημενα κολλημενος σ'αυτη. Αν χρειαστεις ψυχολογικη υποστηριξη, μπορω να σου στειλω κι εγω συσταση, με επιφυλαξη παντα, γιατι και τον θεραπευτη βασει "χημειας" τον επιλεγεις.
 
Μπλουζα