Ψυχολογία υπό το 0

nine

Active Member
Συμφωνώ σε όσα λες γιατί όλοι είμαστε σε ανάλογη κατάσταση όσο εκεί που γράφεις:

"Βαρεθηκα να διαβάζω εδώ μέσα για λόγους πυκνοτητες δοτριες φιναστεριδες κτλπ.Κουραστηκα να χρησιμοποιώ μινοξιδιλες με μηδαμινά αποτελέσματα.Φοβαμαι μια αποτυχημένη μεταμόσχευση.Φοβαμαι ότι σε ένα καυγα ο άλλος μπορεί να με πει σκάσε ρε καραφλα.Δεν θέλω να αντικρίζω τον εαυτό μου στον καθρέφτη γιατί με πληγώνει.Φοβαμαι να πλησιάσω μια κοπέλα γιατί έχω στο μυαλό μου ότι μπορεί να με απορρίψει λόγω της αραίωσης"


Ποια είναι όμως η άλλη λύση; Υπάρχει ένα πρόβλημα το θέμα είναι τι κάνουμε; Μη προσεγγίσεις ας πούμε και κάτσε σπίτι σου για να έρθει μια κοπέλα, εφοσον ας πουμε σε γνωρισει με καποιον αλλο τροπο. :)

Θα με ενδιέφερε και εμένα να άκουγα ένα διαφορετικό πλάνο απο το παραπάνω και να μην πάλευα με την ΑΑ.

Φιλικά.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

oreo

Well-Known Member
Να τα λέμε και αυτά !!!!
 

Συνημμένα

  • kurosawa7_75.jpg
    kurosawa7_75.jpg
    157.9 KB · Προβολές: 150

Georgie

Well-Known Member
Το μαλλί αποτελεί μέρος και όχι το σύνολο των πραγμάτων που απαρτίζουν το φαίνεσθαι προς τους άλλους. Προσεγμένο σώμα, όμορφο ντύσιμο, στυλ, οξυδέρκεια, χιούμορ, μόρφωση, οικονομική κατάσταση και χίλια δυο ακόμα αποτελούν συνιστώσες του πως αντιλαμβανόμαστε τον εαυτό μας και ως πως μας αποδέχονται οι άλλοι. Οπότε θεωρώ οτι μια καλή αρχή είναι, να παραμερίζουμε το θα απο τις προτάσεις μας, ώστε τα θέλω να γίνονται πράξη (π.χ Άρχισα γυμναστήριο και όχι θα αρχίσω γυμναστήριο).
Το αρωμα ξέχασες !
 

Georgie

Well-Known Member
Το άρωμα είναι μυστικό όπλο, δεν πρέπει να το αποκαλύπτουμε αχαχαχαχαχαχ
Εχω μεγάλη συλλογή και μεγάλη τρελα με αρώματα .
Πιο πολυ στη niche κατηγορία παίζω .
Αλλα το τελευταίο που πήρα ειναι αυτο που θα μιλάνε τα επόμενα 10 χρονια , 10 φορές καλυτερο απο το Aventus .
Οποίος ενδιαφέρεται μονο inbox .
320 € τα 100 ml
 

oreo

Well-Known Member
Εχω μεγάλη συλλογή και μεγάλη τρελα με αρώματα .
Πιο πολυ στη niche κατηγορία παίζω .
Αλλα το τελευταίο που πήρα ειναι αυτο που θα μιλάνε τα επόμενα 10 χρονια , 10 φορές καλυτερο απο το Aventus .
Οποίος ενδιαφέρεται μονο inbox .
320 € τα 100 ml
tom ford έπαιξες!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Χρήστο, καταρχήν κάνε ένα κάπο και βάλε 2 φώτο από πλαινά. Ωραία τα σεντόνια και τα μελό αλλά αν θες βοηθεία βγαλε καλές φωτο και βάλε.
 

sven89

New Member
Γνωμη μου οτι αλλο ειναι να εισαι καραφλος και αλλο το να εχεις κομπλεξ που εχεις καραφλα.Τωρα καλο ειναι να σκεφτεις αν λυνοταν το προβλημα με τα μαλλια θα βελτιωνοταν τοσο πολυ η ζωη σου?Η αυριο θα σε χαλαγε κατι αλλο?

Και εγω στα 32 μου που σκεφτομαι πλεον χοντρα την ΜΜ ο πατερας μου μου λεει ακομα ασχολεισαι?Απο την αποψη οτι εχω κοπελα και λογω ηλικιας.Δλδ με τρωει και θελω να προχωρησω γτ βαρεθηκα με τξς θεραπειες.
 

Georgie

Well-Known Member
Γνωμη μου οτι αλλο ειναι να εισαι καραφλος και αλλο το να εχεις κομπλεξ που εχεις καραφλα.Τωρα καλο ειναι να σκεφτεις αν λυνοταν το προβλημα με τα μαλλια θα βελτιωνοταν τοσο πολυ η ζωη σου?Η αυριο θα σε χαλαγε κατι αλλο?

Και εγω στα 32 μου που σκεφτομαι πλεον χοντρα την ΜΜ ο πατερας μου μου λεει ακομα ασχολεισαι?Απο την αποψη οτι εχω κοπελα και λογω ηλικιας.Δλδ με τρωει και θελω να προχωρησω γτ βαρεθηκα με τξς θεραπειες.
Και 80 να πας και ένα χαρέμι να έχεις
Πάλι θα χαλιεσαι αν βλέπεις ραφλα στο καθρέπτη .
Είναι να μη σου μπει, αν σου μπει δε φεύγει ποτέ .
Ακόμα και μεταμόσχευση να κάνεις και πετύχει, μετά θα κοιτάξεις να κάνεις άλλη μια για να το κάνεις πιο ωραίο .
Άστο
Άλλοι κολλάνε με τζόγο, άλλοι με αυτοκίνητα, και βάλε ότι θες στη λίστα .
Δεν έχει κανένα κόμπλεξ ο φίλος ( το κόμπλεξ δεν είναι καλή λέξη και το χρησιμοποιούν πολλοί )
Θέλει το κεφάλι του με μαλλιά
Στην ίδια φάση είναι με εσένα και εμένα και όλους εδώ.
Άλλοι περισσότερο άλλοι λιγότερο .
 

spi

Well-Known Member
Γνωμη μου οτι αλλο ειναι να εισαι καραφλος και αλλο το να εχεις κομπλεξ που εχεις καραφλα.Τωρα καλο ειναι να σκεφτεις αν λυνοταν το προβλημα με τα μαλλια θα βελτιωνοταν τοσο πολυ η ζωη σου?Η αυριο θα σε χαλαγε κατι αλλο?

Και εγω στα 32 μου που σκεφτομαι πλεον χοντρα την ΜΜ ο πατερας μου μου λεει ακομα ασχολεισαι?Απο την αποψη οτι εχω κοπελα και λογω ηλικιας.Δλδ με τρωει και θελω να προχωρησω γτ βαρεθηκα με τξς θεραπειες.
Φίλε παντρεμένος,στην ζωή μου είχα γυναίκες και κάποιες εξ αυτών πολύ ωραίες όμως πάντα με έκαιγε το μαλλί. Όχι για να αρέσω στις γυναίκες αλλά για να αρέσω σε εμένα. Για να κάνω το μαλλί μου βρε αδερφέ έτσι γιατί πάντα μου άρεσε να το κάνω. Κάποιες φορές δεν είναι για τους άλλους αλλά για τον ίδιο σου τον εαυτό.
 

Georgie

Well-Known Member
Φίλε παντρεμένος,στην ζωή μου είχα γυναίκες και κάποιες εξ αυτών πολύ ωραίες όμως πάντα με έκαιγε το μαλλί. Όχι για να αρέσω στις γυναίκες αλλά για να αρέσω σε εμένα. Για να κάνω το μαλλί μου βρε αδερφέ έτσι γιατί πάντα μου άρεσε να το κάνω. Κάποιες φορές δεν είναι για τους άλλους αλλά για τον ίδιο σου τον εαυτό.
Ρε τρελέ παντρεμένε, τι μου θύμισες τωρα!
Σε μια απο τις συζύγους μου ( δεν ειναι ηθικό να πω ποια), είχα παραπονεθεί για την αραιωση μπροστά που έβλεπα, βασικά την είχα ρωτήσει αν νομίζει οτι θα καραφλιασω, μου απάντησε, Ε και να καραφλιασεις μαζι θα ειμαστε!!

Απο μεσα μου είπα.
Νομίζεις! :)
 

spi

Well-Known Member
Τώρα θα ρωτουσες αν νομίζει πως θα έχεις καλή πυκνότητα και αν είχες την απάντηση "και μαλλιά να βγάλεις πάλι μαζί θα ειμαστε" νομίζω πως η εσωτερική απάντηση πάλι η ίδια θα ήταν
 

Georgie

Well-Known Member
Τώρα θα ρωτουσες αν νομίζει πως θα έχεις καλή πυκνότητα και αν είχες την απάντηση "και μαλλιά να βγάλεις πάλι μαζί θα ειμαστε" νομίζω πως η εσωτερική απάντηση πάλι η ίδια θα ήταν
Ναι ρε
Χαιρέτησε πριν τη hairline
 

Dante21

Member
Το θέμα μαλλί έχει να κάνει ξεκάθαρα με αυτό που βλέπουμε εμείς στον καθρέφτη όταν ξυπνάμε το πρωί για να ξεκινήσει η μέρα μας κ ποσο αυτό επηρεάζει την ψυχολογία μας ! Πραγματικά προσωπικά στα @@ μου αν με πούνε ποτε καράφλα ! Δε με νοιάζει να αρέσει το κεφάλι μ στους αλλους ! Θέλω να αρέσει το κεφάλι μ σε εμένα ! Κ αν αρέσει σε εμένα το κεφάλι μ (κ στον κάθε εμένα ) τότε συνεπάγεται ψυχολογία ! Κ ψυχολογία με τη σειρα της συνεπάγεται μακραν καλύτερη αντίμετωσπιση της ζωης σε ολους τους τομεισ ! Το θέμα μαλλί δεν εχει να κάνει μονο με τις γκομενεσ ! Στα 33 μου πλέον έχω διαπιστώσει ξεκαθαρα (οπωσ Πολλοί άλλοι εδώ μέσα) πως αν δεν αρέσουμε οι ίδιοι στον εαυτό μας , δεν πρόκειται να αρέσουμε σε κανέναν άλλον ! Όλα ξεκινάνε από εμας κ τελειώνουνε σε εμας! Κ καλώς η κακώς το μαλλί επηρεάζει άμεσα την ψυχολογία όλων όσων βρισκόμαστε εδώ μέσα κ ψάχνουμε λύσεις για να αντιμετωπίσουμε αυτό τον «εφιάλτη» ! Σαφώς κ υπάρχουν πολύ μεγαλύτερα προβλήματα από τις τρίχες στο κεφάλι, αλλά δεν παυει να είναι ένα πρόβλημα που καποιους τους επηρεάζει περισσότερο ! Εύχομαι πραγματικά σε όλους τα καλύτερα!!
 
Μπλουζα