Το πήρα απόφαση και πάω για μμ...

Flosk

Well-Known Member
Γεια σου φιλε. Που την ειχες κανει πριν 13 χρονια; Εχεις ελαχιστες τριχες μπροστα παντως. Δεν εχει γινει καλη δουλεια..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

LARIOISO

Member
χαλια δουλεια ηταν πολυ βιαστικη αλλα και εγω δεν το ειχα ψαξει καθολου,ητα στην L@@@r L@@e αν καταλαβες ουτε ποσα μοσχευμτα μπηκαν δε μου ειπαν ουτε τιποτε.....
 

LARIOISO

Member
ακι λιγες ακομα για να εχετε καλιτερη αποψη ..
 

Συνημμένα

  • IMG_0059.JPG
    IMG_0059.JPG
    1.5 MB · Προβολές: 148
  • IMG_0056.JPG
    IMG_0056.JPG
    1.9 MB · Προβολές: 142
  • IMG_0042 (1).JPG
    IMG_0042 (1).JPG
    1.9 MB · Προβολές: 148

piros75

Well-Known Member
Ευτυχώς όταν άρχισα να ψάχνω αυτοί είχαν κλείσει. Τι να πω φίλε μου λυπάμαι πραγματικά για σένα και πέρα από τη χάλια φύτρωση, αυτό το "χαμόγελο" πίσω είναι που με κάνει να μη θέλω να ακούσω για ΣΤΡΙΠ. Τουλάχιστον αν κάτι δεν πάει καλά με τη φύτρωση, δεν θα έχεις και αυτό εκεί πίσω να σου θυμίζει πόσο κακή απόφαση πήρες. Ελπίζω να μπορέσεις να το διορθώσεις με κάποιον τρόπο.
 

FreeThinker

Well-Known Member
piros75 αστα να πανε τωρα να τι θα κανω .... εσυ εχεις κανει μμ?

Larioiso, καλα γραφεις που γραφεις στο νημα του παιδιου, δεν το διαβασες καν? :p διαβασε το απο την αρχη..
Καλυτερα να φτιαξεις δικο σου θεμα, γιατι εδω το παλικαρι ειναι πολυ καλος στις ενημερωσεις του και καλο θα ηταν να μην βγουμε εκτος θεματος. φιλικα στο λεω. ψαξτο λιγο να δεις πως γινεται να φτιαξεις δικο σου θεμα και θα σου απαντησουμε και εκει.
 

piros75

Well-Known Member
Συναγωνιστές,

Νεότερα για την υπόθεσή μου και κάτι ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ που έμαθα μόλις χθες και καλό είναι ίσως να γίνει καινούργιο νήμα για ενημέρωση των "συναδέλφων". Συζητούσα λοιπόν χθες με έναν παιδικό φίλο που τελείωσε γιατρός και πάει για γενικός χειρουργός και του είπα για τις σκέψεις μου περί μμ. Χωρίς να μου πει πολλά για οτιδήποτε ζήτησε να δει τις ουλές μου από οποιαδήποτε ράμματα είχα κάνει στο παρελθόν αλλά και από μεγάλα χτυπήματα που έκλεισαν μόνα τους χωρίς ράμματα. Του έδειξα 3 ουλές και δύο χτυπήματα, για το ένα μάλιστα ευθυνόταν αυτός αφού έγινε από άσχημο δικό του "τάκλιν" στην παιδική μας αλάνα. Του έδειξα λοιπόν ουλή από σκωληκοειδίτιδα, ράμματα στο χέρι και στο αυτί, ουλές σε γόνατο και χέρι και μου είπε κατά λέξη: "Ξέχνα το ΣΤΡΙΠ γιατί έχεις, μικρή μεν, αλλά τάση για χηλοειδή". Μου εξήγησε τι ακριβώς είναι αυτό και ότι ασχέτως ραψίματος, μπορεί να αφήσει σημάδι με πλάτος κλπ... οπότε Αναστασάκης και λοιποί στριπάδες ευτυχώς αποκλείστηκαν πριν συμβεί το μοιραίο. Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι πως κανένας τους δεν μου έκανε αυτήν την απλή και γρήγορη μακροσκοπική εξέταση που μου έκανε ο φίλος μου, όταν τους είχα επισκεφτεί, για να μου αποκλείσει το ενδεχόμενο χηλοειδή. Τι είναι λοιπόν τα χηλοειδή... https://www.google.gr/?gfe_rd=cr&ei=u4-DVob4Hcez8wfX2qngDQ&gws_rd=ssl#q=χηλοειδή

Οπότε έχουμε και λέμε: Στριπάδες αποκλείονται, Βεκρής αποκλείεται λόγω motorized FUE και άρα με δεδομένο ότι η μμ θα γίνει Ελλάδα θα κλείσω άλλο ένα ραντεβού με DHI για να κανονίσω τα διαδικαστικά.

Όποιος από εσάς μπορεί να μου πει μια γνώμη για το τι θα πρέπει να κουβεντιάσω πέρα από τα βασικά της μμ (οτιδήποτε) ας μου το πει. Ακόμα και αν το θεωρεί βλακεία, μπορεί να με βοηθήσει.
 

andy.k

Active member
Φιλέ piros ή dhi έχει δείξει ότι ειναι σχετικά ασφαλής επιλογή όσον αφορά τη φυτρωση, απλα κάποιες φορές υστερεί σε πυκνοτητα, όπως οι περισσότερες αν όχι όλες ελληνικές κλινικές. Απλά επειδή εγώ έχω δει φωτός από άτομα που έχουν κάνει μμ στην κλινική αυτή, και δε κατάλαβα καθαρά που ακριβώς βαλανε τα grafts 2 περιπτωσεις υπάρχουν...ή που τα βάζουν τόσο ανώδυνα και χωρίς σημάδια, ή που δε βάζουν όσα λένε...το να μου δίνει κάποιος ένα χαρτάκι μετά τη μμ που να λέει τόσα grafts τόσες τρίχες, είναι πιεστήριο για αφελείς νομίζω...Βέβαια το ίδιο ζήτησα και εγώ από άλλη κλινική, αλλά απλά για τους τύπους...Οπότε συνεννοησου καθαρά για το ΠΟΥ θες να μπουν τα μοσχεύματα...Υπάρχουν περιπτώσεις παιδιών εδώ που τη μέρα της μμ τους είπαν" δε γίνεται να τα βάλουμε εκεί που θες, θα τα βάλουμε άλλου" ή περιπτώσεις πχ corfu που ήθελε στο φουλ να βάλει temples και κάπως σε πείθουν ότι είναι λάθος...Ε λοιπόν μην αφήσεις να σε πείσουν...πείσε τους εσύ!!!
 

dimitris50423

Well-Known Member
τελικα ο φιλος σου που ειχες γραψει στην αρχη που ειδες απο κοντα με το καλο αποτελεσμα που ειχε κανει? εκει που σκεφτεσαι να πας? γιατι αν ειχα δει απο κοντα ενα τετοιο αποτελεσμα που αναφερεις δε νομιζω να επελεγα κατι αλλο απο εκει π εκανε και αυτος.
β#^ρη ρωτησες αν γινεται χωρις motorized? γιατι δεν το ξερω αυτο. οπου και να επιλεξεις να πας ζητα να εχεις καλη πυκνοτητα ωστε με μια μμ να εισαι κομπλε.
 

poseidonas77

Well-Known Member
παντως μην την ξορκιζετε την motorized ..kai o doganay στη τουρκια μοτερακι βαζει οπως και ο dorin
για οσους ξερουν ...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dimitris50423

Well-Known Member
εγω πιστευω οτι η motorized εχει πλεονεκτηματα. οπως η ταχυτητα εξαγωγης και η ακριβεια στο κοψιμο.. αλλο να πιεζεις για να κοψεις και να βγαλεις ενα μοσχευμα και αλλο να ακουμπας εκει που θελεις και να κοβει.
για τη χειροκινητη εξαγωγη πρεπει να κανεις 2 συνεδριες για να πιασεις τα μοσχευματα που μπορεις να βγαλεις με τη motorized.
 

poseidonas77

Well-Known Member
καποιος που πιστευει οτι δεν θα καταληξει μεγαλο norwood δε νομιζω οτι χρειαζεται να χρυσοπληρωσει τη manual....τα ιδια ισχυουν εαν επιλεξει strip...σε αντιθετη περιπτωση και με το φοβο οτι ισως καποια στιγμη αναγκαστει να τα ξυρισει τα μαλια τοτε καλυτερα για σιγουρια να επιλεξει manual...εαν και εδω σηκωνει κουβεντα γιατι αμα φτασει στο σημειο να τα ξυρισει τα μαλια νομιζω δεν θα τον ενοχλουν και τοσο πολυ τα σημαδια που αφησε ο ατζαμης γιατρος με τη motorized αλλα το πανω μερος που θα κανει μπαμ απο μακρυα....αντιθετα με το σημαδι της στριπ που εκει ειναι μεγαλο προβλημα...
 

piros75

Well-Known Member
Παιδιά δεν λέω ότι η motorized είναι καταστροφική ή δεν ξέρω τι άλλο, απλά σύμφωνα με αυτά που διάβασα (και παραθέτω στην προηγούμενη σελίδα) νοιώθω πιο ασφαλής αν κάνω manual FUE. Από εκεί και πέρα άλλη μία σημαντική παράμετρος για αυτήν την επιλογή είναι ότι συνειδητά, έχω επιλέξει να μην πάω σε μεγάλες πυκνότητες με τη μία (το γιατί, πάλι το εξηγώ στις προηγούμενες σελίδες, αλλά και το έχουν εξηγήσει πριν από εμένα πολλά μέλη και εδώ στο φόρουμ) οπότε δεν χρειάζεται να πιέσω τη δότρια μου με τη μία να μου βγάλει το μάξιμουμ.

ΥΓ. Καλή πρωτοχρονιά σε όλους!
 

piros75

Well-Known Member
έχω ήδη πάρει την απόφασή μου, θα την κάνω Ελλάδα για διάφορους λόγους (που επίσης εξηγώ στην πρώτη σελίδα) και θα γίνει στην DHI για τους λόγους που επίσης εξηγώ στις προηγούμενες σελίδες (Συγνώμη που δεν επαναλαμβάνω τις αιτιολογήσεις μου σε κάθε ποστ, αλλά αυτό θα ήταν αδύνατον αλλά και άκυρο, κατά τη γνώμη μου). Το θέμα για μένα είναι τώρα να επιλέξω τον σωστό γιατρό από αυτούς που κάνουν μμ στην εν λόγω κλινική και αυτό θα γίνει με δύο τρόπους. 1ον να δω αποτελέσματά τους από κοντά (θα το ζητήσω από την κλινική) και 2ον να μου εμπνεύσει εμπιστοσύνη ο γιατρός (η γιατρός που συνάντησα και μιλήσαμε τη δεύτερη φορά που πήγα εκπλήρωσε το δεύτερο σκέλος, αν δω και αποτελέσματά της από κοντά και μου κάνουν θα προχωρήσω σίγουρα μαζί της).
 

pfpf

New Member
έχω ήδη πάρει την απόφασή μου, θα την κάνω Ελλάδα για διάφορους λόγους (που επίσης εξηγώ στην πρώτη σελίδα) και θα γίνει στην DHI για τους λόγους που επίσης εξηγώ στις προηγούμενες σελίδες (Συγνώμη που δεν επαναλαμβάνω τις αιτιολογήσεις μου σε κάθε ποστ, αλλά αυτό θα ήταν αδύνατον αλλά και άκυρο, κατά τη γνώμη μου). Το θέμα για μένα είναι τώρα να επιλέξω τον σωστό γιατρό από αυτούς που κάνουν μμ στην εν λόγω κλινική και αυτό θα γίνει με δύο τρόπους. 1ον να δω αποτελέσματά τους από κοντά (θα το ζητήσω από την κλινική) και 2ον να μου εμπνεύσει εμπιστοσύνη ο γιατρός (η γιατρός που συνάντησα και μιλήσαμε τη δεύτερη φορά που πήγα εκπλήρωσε το δεύτερο σκέλος, αν δω και αποτελέσματά της από κοντά και μου κάνουν θα προχωρήσω σίγουρα μαζί της).
piros75
Το έψαξες πολύ, ως όφειλες, και μας ενημέρωσες με κάθε λεπτομέρεια.
Σε ευχαριστώ πολύ για τις χρήσιμες πληροφορίες και καλή επιτυχία.
 

piros75

Well-Known Member
Σας ευχαριστώ όλους (και αυτούς που μου πρόσφεραν πληροφορίες και βοήθεια είτε μέσω του νήματος, είτε με PMs).
Εύχομαι να έχουμε μια καλή χρονιά, με αγάπη, αλληλεγγύη, δικαιοσύνη και ειρήνη (και βέβαια μαλλιά).
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
παντως ο αναστασακης εχει ωραια ενημερωμενη σελιδα με βιντεακια.Μαρεσε αυτο.
Τωρα τι δουλεια κανει δεν ξερω.
 

piros75

Well-Known Member
παντως ο αναστασακης εχει ωραια ενημερωμενη σελιδα με βιντεακια.Μαρεσε αυτο.
Τωρα τι δουλεια κανει δεν ξερω.

Και ωραίες κοπελιές..... αλλά ρε φίλε, ΣΤΡΙΠ! μου το είπε ο άνθρωπος, δεν προτείνει FUE παρά μόνο για κάλυψη μικρών περιοχών και στη δικιά μου περίπτωση ήταν κατηγορηματικός για Στριπ, οπότε δεν....
 
Μπλουζα