Τοπικη μεντα.

kapa

Μέλος του προσωπικού
βρηκα στο φορουμ μια φωτο μου του 2012 χωρις θεραπεια.
να σημειωσω οτι roller κανω μονο κροταφους και τριγωνακια σε σημειο χωρις μαλλι,οποτε δεν εχει επηρεαστει η τριχοπωση μου.
θα βγαλω την ιδια και μετα με μεντα,θα προσπαθησω να πεσω στο ιδιο μηκος μαλλιου
IMG_0231[1].JPG
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
kapa ξεκινησα και γω την δικη σου λοσιον στην αρχη με καιει φουλ και μετα με δροσζει :):)
εγω νομιζω οτι οσο περνουν οι μερες καιει και πιο πολυ,μπορει και να ειναι και αυθυποβολη βεβαια,σημερα με εκαψε περισσοτερο απο ολες τις φορες
 
εγω νομιζω οτι οσο περνουν οι μερες καιει και πιο πολυ,μπορει και να ειναι και αυθυποβολη βεβαια,σημερα με εκαψε περισσοτερο απο ολες τις φορες
Καπα το water for injections κανει για το μιγμα με το οινοπνευμα την γλικερινη και την μεντα;
Πηρα και την γλικερινη αλλα ειναι παχυρευστη ρεει λιγο δυσκολα.. ειναι η σωστη λες;
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Καπα το water for injections κανει για το μιγμα με το οινοπνευμα την γλικερινη και την μεντα;
κανει.
Πηρα και την γλικερινη αλλα ειναι παχυρευστη ρεει λιγο δυσκολα.. ειναι η σωστη λες;
αυτην εναι η γλυκερινη,ειναι πολυ λιπαρη και παχυρευστη,μεταξυ τζελ και υγρου
 

le2der

Active Member
καπα έκανα σήμερα εφαρμογή της δική σου παραλλαγής με τη μεντα. Πολύ εντονο κάψιμο!!! Αυτό οφείλεται στη μέντα η στο οινόπνευμα? Γιατι εχω την εντυπωση οτι το κάψιμο οφείλεται καθαρά στο οινόπνευμα
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
καπα έκανα σήμερα εφαρμογή της δική σου παραλλαγής με τη μεντα. Πολύ εντονο κάψιμο!!! Αυτό οφείλεται στη μέντα η στο οινόπνευμα? Γιατι εχω την εντυπωση οτι το κάψιμο οφείλεται καθαρά στο οινόπνευμα
και όμως είναι από την μεντα.το οινοπνευμα δεν καίει τοπικά και ειδικά αν είναι 50%αναλογία.αρκετες μινοξ έχουν τέτοια αναλογια
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Εγώ έχω λίγες μέρες που το έκανα 3% απλά πρόσθεσα λίγο νερό ακόμα και ακόμα καίει η εφαρμογη
 

le2der

Active Member
και όμως είναι από την μεντα.το οινοπνευμα δεν καίει τοπικά και ειδικά αν είναι 50%αναλογία.αρκετες μινοξ έχουν τέτοια αναλογια
σ λεω δε το περίμενα με τπτ... σοκαρίστικα!!! Δεν έχει πολύ ώρα που το έβαλα, ακόμα καίω :p . Σε ευχαριστώ για την απάντηση
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
σ λεω δε το περίμενα με τπτ... σοκαρίστικα!!! Δεν έχει πολύ ώρα που το έβαλα, ακόμα καίω :p . Σε ευχαριστώ για την απάντηση
Εμενα κρατάει κανένα 5 λεπτό το πολύ 10 λεπτό αυτό.μετα τίποτα. Δεν το έχω μετρήσει γιατί δεν με ενοχλεί.μου αρέσει και η μυρωδιά όσο είναι ακόμα βρεγμένο το μαλλι μόλις στεγνώσει δεν μυριζει
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Μήπως να το γυρίσω και εγω στη δική σου λοσιόν ρε Kapa?? Γιατί με το jojoba δεν καταλαβαίνω τίποτα!!
ειναι η καλυτερη λοσιον που εχω βαλει ever.
αποτελεσματικη και τραγικα φθηνη,λιγοτερο απο 1 ευρω τον μηνα κοστιζει
 

le2der

Active Member
Μήπως να το γυρίσω και εγω στη δική σου λοσιόν ρε Kapa?? Γιατί με το jojoba δεν καταλαβαίνω τίποτα!!
Εγω φιλε μου το γύρισα λογο χρόνου, το άφηνα max 2 ώρες στο κεφάλι. Αν προλαβαίνεις να το χρησιμοποιείς για εμένα δεν υπάρχει λόγος να το αλλάξεις.
 

bullshit

Member
Παιδιά και το θειικο οξύ καίει πολύ έχω ακούσει αλλά αυτό δεν σημαίνει οτι πρέπει να το βάλουμε στο κεφάλι μας. Λίγο έλεος.

Sent from my D5803 using Tapatalk
 

tasos33

Well-Known Member
ξεκινησα και εγω με 25 μλ οινοπνευμα καθαρο 95 και 25 ml νερο φιλτραρισμενο και 2 μλ μεντα...καπα το μειγμα βγαινει θολο το δικο σου θυμαμαι μαζευεε την μεντα ψηλα...κατα τ αλλα αισθηση δροσιας οχι κάψιμο
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
ξεκινησα και εγω με 25 μλ οινοπνευμα καθαρο 95 και 25 ml νερο φιλτραρισμενο και 2 μλ μεντα...καπα το μειγμα βγαινει θολο το δικο σου θυμαμαι μαζευεε την μεντα ψηλα...κατα τ αλλα αισθηση δροσιας οχι κάψιμο
δεν ειμαι σιγουρος γι αυτο,αλλα στην αρχη της λοσιον ηταν δροσια,τωρα ειναι κατι ενδιαμεσο,δροσια και καψιμο μαζι.
εχει 3 εβδομαδες τωρα η λοσιον μου
 

paisot

Member
Παιδιά, γενικότερα το έντονο κάψιμο κάνει καλό στο κεφάλι? Εγώ βάζω μετά το μπάνιο σκέτο χυμό λεμονιού(όχι για επανεκφυση, αλλά για ΣΔ) και για ένα τέταρτο με καίει πολύ! Βέβαια από θεραπεία για ΣΔ, το λεμόνι μου έκανε πολύ καλό, δεν αφήνει το σμήγμα να επανέλθει. Απλά ρωτάω αν κάνει κακό το κάψιμο. ΥΓ: Αργότερα θα δοκιμάσω και μέντα, νομίζω κάνει και αυτό καλό στη ΣΔ.
 
Γιατί βάζουμε και οινόπνευμα στη λοσιον και δεν την κάνουμε μονο με νερό αφού το οινόπνευμα δε βοηθά στην απορρόφηση αλλα και ούτε στη δράση της μεντας?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Γιατί βάζουμε και οινόπνευμα στη λοσιον και δεν την κάνουμε μονο με νερό αφού το οινόπνευμα δε βοηθά στην απορρόφηση αλλα και ούτε στη δράση της μεντας?
εγω το εβαλα για να κανω λιγο πιο "ξηρη" την λοσιον
 
Μπλουζα