Τοπικη μεντα.

kapa

Μέλος του προσωπικού
ποια αλλα βοτανα δινουν επανεκφυση? την εψαχνα με αιθερια ελαια και πιο παλια ομως τιποτε δεν εδωσε την επανεκφυση που δινει η μεντα. Και τη μεντα γενικα δεν την αναφερουν πουθενα οτι δινει regrowth. ολοι λενε για δεντρολιβανο, δαφνη κλπ. σκεφτεσαι μια λοσιον με πολλα αιθερια ελαια μεσα?
θα δοκιμαζω στο κεφαλι μου και θα απορριπτω,η δαφνη δεν ειναι,και για καποιον περιεργο λογο το δερμα δεν δεχεται καθημερινα το βαμμα δαφνης,μπουκωνει και δημιουργει εσωτερικα σπυρια,εσωτερικα ομως που δεν φαινονται,απλα πονανε λιγο οταν τα ακουμπας,με μια μερα αποχη της λοσιον φευγουν
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tasos33

Well-Known Member
καπα σε πλαστικό μπουκάλακι από μινοξ με ςφαρμογη δια ψεκασμου βλεπεις να εχει θεμα? περαν της δοσολογιας βεβαια που θα ειναι στα 60 ml
 
Απο οτι διαβασα στο google φαινεται οτι η μεντα μπλοκαρει την τεστοστερονη οποτε εχει εναν ακομα τροπο δρασης εκτος του igf. ισως γιαυτο υπερτερει εναντι της μινοξιδιλης;
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
καπα σε πλαστικό μπουκάλακι από μινοξ με ςφαρμογη δια ψεκασμου βλεπεις να εχει θεμα? περαν της δοσολογιας βεβαια που θα ειναι στα 60 ml
δεν ξέρω πόσες μέρες αντέχει σε πλαστικό. Πάντως το βαμμα Δάφνης άντεξε έναν ολόκληρο χρόνο σε πλαστικό. Ανοίγω το καπάκι και μυρίζει δάφνη όλο το σπίτι.πολυ έντονη μυρωδιά. Είναι και ποσότητα όμως 500μλ.
 

leo

Member
Διαβάζω συνεχώς για λαδίλα το δικό μου ρε παιδιά δεν αφήνει ίχνος λαδιλας μήπως παίζει ρόλο τι είδους μέντας βάζετε ; Το ξαναγράφω 50ml οινόπνευμα 50ml απιονισμενο νερό 90σταγονες αιθέριο έλαιο της apivita και 10 σταγόνες jojoba oil .
Και κάτι ακόμα εάν το χρησιμοποιούμε πριν τον βραδινό ύπνο το πρωί μπορούμε να ξαναβάλουμε ;

2265960e151d5cddf574a0ebd97685a0.jpg



ac7d97dfe2b47b6e21baac0635ddcc00.jpg
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Διαβάζω συνεχώς για λαδίλα το δικό μου ρε παιδιά δεν αφήνει ίχνος λαδιλας μήπως παίζει ρόλο τι είδους μέντας βάζετε ; Το ξαναγράφω 50ml οινόπνευμα 50ml απιονισμενο νερό 90σταγονες αιθέριο έλαιο της apivita και 10 σταγόνες jojoba oil .
Και κάτι ακόμα εάν το χρησιμοποιούμε πριν τον βραδινό ύπνο το πρωί μπορούμε να ξαναβάλουμε ;

2265960e151d5cddf574a0ebd97685a0.jpg



ac7d97dfe2b47b6e21baac0635ddcc00.jpg
αντι για 100 μλ jojoba βαζεις 0,5μλ η διαφορα με οσους εχουν λαδιλα.
μπορεις και βραδυ και πρωι
 

leo

Member
Το 0.5ml jojoba kapa θεωρείς ότι ειναι λίγο ; η μέντα δεν κάνει όλη τη δουλειά ; και σαν οδηγός νομίζω ότι η αλόη ειναι καλύτερη ποια η γνώμη σου
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Το 0.5ml jojoba kapa θεωρείς ότι ειναι λίγο ; η μέντα δεν κάνει όλη τη δουλειά ; και σαν οδηγός νομίζω ότι η αλόη ειναι καλύτερη ποια η γνώμη σου
η μεντα θα κάνει όλη την δουλειά. Πιστεύω και έτσι θα δουλεψει.το δικό μου δουλεύει μόνο με νερό και οινόπνευμα. Για την αλόη δεν την έχω δοκιμάσει ταυτόχρονα με λοσιον
 

bullshit

Member
Παιδιά peppermint είναι ο δυόσμος! Ξέρουμε αν κάνει εξίσου καλή δουλειά ? Γιατί απ ότι βλέπω απ τις φωτογραφίες όλοι δυόσμο έχετε πάρει έλαιο.


Α τώρα που είδα την πρώτη σελίδα το άρθρο μιλάει όντως για δυόσμο. Βέβαια δυόσμος και μέντα είναι πολύ κοντά αλλά για να είμαστε σίγουροι...

Sent from my D5803 using Tapatalk
 

tasos33

Well-Known Member
http://www.wordreference.com/engr/peppermint
Παιδιά peppermint είναι ο δυόσμος! Ξέρουμε αν κάνει εξίσου καλή δουλειά ? Γιατί απ ότι βλέπω απ τις φωτογραφίες όλοι δυόσμο έχετε πάρει έλαιο.


Α τώρα που είδα την πρώτη σελίδα το άρθρο μιλάει όντως για δυόσμο. Βέβαια δυόσμος και μέντα είναι πολύ κοντά αλλά για να είμαστε σίγουροι...

Sent from my D5803 using Tapatalk
 

nikosssss

Active Member
Παίδες απο σήμερα ξεκινάω και εγώ μέντα. Το jojoba που χρησιμοποιώ είναι αυτό της φώτο. Το μπουκαλάκι είναι ήδη 100 ml όποτε έριξα 80 σταγόνες απο αιθέραιο έλαιο μέντας χειροποίητο που πήρα απο Λουτρά Πόζαρ και είμαι έτοιμος. Έχω βγάλει και φώτο το crown σήμερα και κρατάω στο αρχείο. Σε ένα μηνάκι αν δω διαφορά θα σας ενημερώσω!!
20160110_190037.jpg
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

anekdihghtos

New Member
Γνωρίζει κανείς αν ολες αυτές οι version με τη μέντα μπορούν να χρησιμοποιηθούν καπάκι μετά απο εφαρμογή μινοξιδίλης ή θα μειώσουν την δράση της;
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Γνωρίζει κανείς αν ολες αυτές οι version με τη μέντα μπορούν να χρησιμοποιηθούν καπάκι μετά απο εφαρμογή μινοξιδίλης ή θα μειώσουν την δράση της;
οι λοσιον συνεργαζονται ολες μεταξυ τους,ταυτοχρονα
 

bullshit

Member
Έφτιαξα και εγώ τη λοσιον με τη μέντα απλά την προσθεσα σε 100ml δαφνελαιο με ελαιόλαδο. Έβαλα 4.5ml αντί για 3 (δηλαδή 90 σταγόνες αντί για 60). Λέτε να υπάρξει πρόβλημα ?

Sent from my D5803 using Tapatalk
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Έφτιαξα και εγώ τη λοσιον με τη μέντα απλά την προσθεσα σε 100ml δαφνελαιο με ελαιόλαδο. Έβαλα 4.5ml αντί για 3 (δηλαδή 90 σταγόνες αντί για 60). Λέτε να υπάρξει πρόβλημα ?

Sent from my D5803 using Tapatalk
ενσταση για το δαφνελαιο,δεν ξερω αν μπορεσεις να βαζεις καθε μερα απο αυτο,μπουκωνει το δερμα,στο νημα του http://www.hairlossgr.com/threads/δαφναιελαιο-ποια-ειναι-η-γνωμη-σας.5361/ αποφασισαν μερα παρα μερα εφορμογη και για 2 ωρες
και εγω το βαμμα δαφνης δεν μπορουσα καθημερινα
 

nikosssss

Active Member
Σημειωτέων απο την εφαρμογή της λοσιόν δεν έχω νιώσει τίποτα! Ούτε φρεσκάδα, ούτε κάψιμο, ούτε τίποτα. Εχει περάσει καμιά ώρα. Μήπως δεν έγινε κάτι σωστά??
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Σημειωτέων απο την εφαρμογή της λοσιόν δεν έχω νιώσει τίποτα! Ούτε φρεσκάδα, ούτε κάψιμο, ούτε τίποτα. Εχει περάσει καμιά ώρα. Μήπως δεν έγινε κάτι σωστά??
αν γραφει το αιθεριο μεντα μην φοβασαι,απλα το jojoba ειναι πολυ καταπραυντικη ουσια και μπορει να πνιγει την δροσια της μεντας
 

bullshit

Member
ενσταση για το δαφνελαιο,δεν ξερω αν μπορεσεις να βαζεις καθε μερα απο αυτο,μπουκωνει το δερμα,στο νημα του http://www.hairlossgr.com/threads/δαφναιελαιο-ποια-ειναι-η-γνωμη-σας.5361/ αποφασισαν μερα παρα μερα εφορμογη και για 2 ωρες
και εγω το βαμμα δαφνης δεν μπορουσα καθημερινα
Δεν βάζω κάθε μέρα έτσι κι αλλιώς. 2 φορές τη βδομάδα. Αν δεν δω αποτέλεσμα με αυτή τη συχνότητα θα κάνω άλλη χρήση χωρίς δαφνελαιο.

Sent from my D5803 using Tapatalk
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Δεν βάζω κάθε μέρα έτσι κι αλλιώς. 2 φορές τη βδομάδα. Αν δεν δω αποτέλεσμα με αυτή τη συχνότητα θα κάνω άλλη χρήση χωρίς δαφνελαιο.

Sent from my D5803 using Tapatalk
θα δεις αλλα οχι τα μεγιστα,το επομενο αν θελεις τα μεγιστα, ξεχωριστα η μεντα και ξεχωριστα το δαφνελαιο για να εχεις την δυνατοτητα να βαζεις 2 φορες δαφνελαιο και 7 φορες μεντα στην εβδομαδα
 
Μπλουζα