ΤΟ ΠΗΡΑ ΑΠΟΦΑΣΗ ΓΙΑ LORENZO

JimKan1

Well-Known Member
Μόλις μέτρησα και 7.5 πέφτει ταμάμ. Είναι ακριβως στις τελευταίες μαμά τρίχες. Δε θα ήθελα να ανέβω πιο πάνω. Κ επίσης με το ελαφρώς τριγωνικό που θέλω γιατί έτσι ήταν το φυσικό μου, θα εξοικονομηθούν κ εκεί. Τα ερωτήματα είναι 3. 1) τι πυκνότητα μπορώ να πάρω στην Α’ ζώνη; 2) Τι λόγο θα έχω; 3) Τι υπόλοιπο δότριας;
Αυτα θα στα απαντησει ο γιατρος
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Marios1982

Well-Known Member
Χαιρετώ την παρέα, είχα απάντηση από την Grace, προτείνουν από 3.500 grafts και αν θέλω περισσότερα, για καλύτερο αποτέλεσμα. Αφού το κάνω που το κάνω θα ζητήσω παραπάνω, για το μάξιμουμ αποτέλεσμα. Αυτό που με παραξένεψε, ήταν ότι πρότειναν μία επέμβαση, ενώ περίμενα 2 step strategy. Της παρέθεσα κάποιες ερωτήσεις που είχα ως προς αυτό, όπως και κάποιες γενικές ερωτήσεις για τη ΜΜ και είμαι έτοιμος να στείλω την προκαταβολή, για τον Οκτώβριο του 2023, δηλαδή σε ένα χρόνο από τώρα, που θα έχω συμπληρώσει 20 μήνες θεραπεία big 3.

Επεσύναψα και μία φωτογραφία, στο τέλος μου έγραψε low coverage, υποθέτω ότι έχω κακή δότρια εκεί? Γενικά, ψυχολογικά είμαι ήρεμος, το έχω αποφασίσει μέσα μου, μόλις έκλεισα τα 40, είναι μία απόφαση ζωής. Ποτέ δεν το χώνεψα ότι από 21 φαγώθηκε αρκετή hairline και κρόταφοι και στα 24 μου είχαν φαγωθεί πάρα πολύ και δεν είχα hairline, εκτός από μία σταλιά στο κέντρο.

Το αντιμετώπιζα ψυχολογικά, αλλά όταν άρχισα να χάνω β και γ ζώνη, είπα δεν πάει άλλο, πρέπει να δράσω. Το κόστος μεγάλο και τσούζει, αλλά πάντα ήμουν της άποψης σκληρή εργασία, ώστε να μπορείς απολαμβάνεις. Είναι ένα όνειρο ζωής και πρέπει να γίνει. Αναμένω απάντηση από τις ερωτήσεις που της έχω στείλει και θα ξαναγράψω πιο αναλυτικά με το strategy και τις προτάσεις του γιατρού και τις δικές μου που τους ρώτησα.

Σε γενικές γραμμές, είναι έτοιμοι σε ένα χειρουργείο, με υποθέτω 2 sessions, να καλυψουν crown, βιτρίνα και κροτάφους. Αυτή είναι η αρχική τους τουλάχιστον πρόταση.

0.png
 

IoannisG

Active Member
Φίλε μου, είδα και τις πρώτες σου φωτός, και τις τωρινές. Νομίζω η φίνα σε βοήθησε αρκετά. Εσυ πως το βλέπεις ; Αν δεν κάνω λάθος μόνο φίνα κ βιταμίνες χρησιμοποιείς ;
 

JimKan1

Well-Known Member
Μια χαρα φαινεται ο σχεδιασμος που σου προτεινε
Χαιρετώ την παρέα, είχα απάντηση από την Grace, προτείνουν από 3.500 grafts και αν θέλω περισσότερα, για καλύτερο αποτέλεσμα. Αφού το κάνω που το κάνω θα ζητήσω παραπάνω, για το μάξιμουμ αποτέλεσμα. Αυτό που με παραξένεψε, ήταν ότι πρότειναν μία επέμβαση, ενώ περίμενα 2 step strategy. Της παρέθεσα κάποιες ερωτήσεις που είχα ως προς αυτό, όπως και κάποιες γενικές ερωτήσεις για τη ΜΜ και είμαι έτοιμος να στείλω την προκαταβολή, για τον Οκτώβριο του 2023, δηλαδή σε ένα χρόνο από τώρα, που θα έχω συμπληρώσει 20 μήνες θεραπεία big 3.

Επεσύναψα και μία φωτογραφία, στο τέλος μου έγραψε low coverage, υποθέτω ότι έχω κακή δότρια εκεί? Γενικά, ψυχολογικά είμαι ήρεμος, το έχω αποφασίσει μέσα μου, μόλις έκλεισα τα 40, είναι μία απόφαση ζωής. Ποτέ δεν το χώνεψα ότι από 21 φαγώθηκε αρκετή hairline και κρόταφοι και στα 24 μου είχαν φαγωθεί πάρα πολύ και δεν είχα hairline, εκτός από μία σταλιά στο κέντρο.

Το αντιμετώπιζα ψυχολογικά, αλλά όταν άρχισα να χάνω β και γ ζώνη, είπα δεν πάει άλλο, πρέπει να δράσω. Το κόστος μεγάλο και τσούζει, αλλά πάντα ήμουν της άποψης σκληρή εργασία, ώστε να μπορείς απολαμβάνεις. Είναι ένα όνειρο ζωής και πρέπει να γίνει. Αναμένω απάντηση από τις ερωτήσεις που της έχω στείλει και θα ξαναγράψω πιο αναλυτικά με το strategy και τις προτάσεις του γιατρού και τις δικές μου που τους ρώτησα.

Σε γενικές γραμμές, είναι έτοιμοι σε ένα χειρουργείο, με υποθέτω 2 sessions, να καλυψουν crown, βιτρίνα και κροτάφους. Αυτή είναι η αρχική τους τουλάχιστον πρόταση.

Προβολή συνημμένου 53226
 

dlazaros

Well-Known Member
Μια χαρά το βλέπω και εγώ και η Φινα φαίνεται ότι σε πιάνει καλά. Το μόνο αρνητικό είναι ότι πρέπει να περιμένεις 1 χρόνο για την νέα σου εμφάνιση αν και μπορεί να προκύψει άνοιγμα νωρίτερα, δεν ξέρεις.
 

Marios1982

Well-Known Member
Μια χαρά το βλέπω και εγώ και η Φινα φαίνεται ότι σε πιάνει καλά. Το μόνο αρνητικό είναι ότι πρέπει να περιμένεις 1 χρόνο για την νέα σου εμφάνιση αν και μπορεί να προκύψει άνοιγμα νωρίτερα, δεν ξέρεις.
Δεν μπορώ νωρίτερα εγώ, αυτό είναι το θέμα. Για 2 λόγους. Και γιατί δεν είμαι έτοιμος οικονομικά, αλλά και γιατί θέλω να δω μέχρι που μπορεί να με φτάσει η φίνα ή ακόμα και η ντούτα. Θεωρώ με πιάνει καλά ναι, αλλά κάτσε να δούμε λίγο ακόμα ... Χρειάζεται κάτι ακόμα πιστεύω.. Το donor area που μου λέει 240 cm2 είναι φυσιολογικό ή μικρό? Γιατί είμαι λίγο άσχετος ακόμα με τα νούμερα.. Κάτω χαμηλά που λέει low coverage ξενέρωσα..
 
Τελευταία επεξεργασία:

Marios1982

Well-Known Member
Φίλε μου, είδα και τις πρώτες σου φωτός, και τις τωρινές. Νομίζω η φίνα σε βοήθησε αρκετά. Εσυ πως το βλέπεις ; Αν δεν κάνω λάθος μόνο φίνα κ βιταμίνες χρησιμοποιείς ;
Φίνα, regaine υγρό, βιταμίνες, φουνγκοράλ σαμπουάν και ενδιάμεσα έχω δοκιμάσει διάφορα άλλα, αλλά θα κατασταλλάξω σε ένα πολύ ωραίο φυτικό με saw palmetto. Ναι, δε το συζητάω, το μαλλί σαν να ζωντάνεψε, πήρε λάμψη, πήρε πάχος, άρχισε να δείχνει υγιές και όχι άρρωστο. Τώρα για μέσα ή για κάποιο regrowth, δεν ξέρω τι παίζει.. Επειδή Σεπτέμβριο κλείνω 8ο μήνα, νομίζω αξίζει ο κόπος να περιμένουμε γιατί φαίνονται καλά στοιχεία, που νιώθω ότι θα δώσουν 9ο 10ο και 11ο μήνα. Ισως μετά να δοκιμάσω και ντούτα.. Βλέποντας και κάνοντας, να δω τι θα μου πει και η Grace..
 

Georgie

Well-Known Member
Φίνα, regaine υγρό, βιταμίνες, φουνγκοράλ σαμπουάν και ενδιάμεσα έχω δοκιμάσει διάφορα άλλα, αλλά θα κατασταλλάξω σε ένα πολύ ωραίο φυτικό με saw palmetto. Ναι, δε το συζητάω, το μαλλί σαν να ζωντάνεψε, πήρε λάμψη, πήρε πάχος, άρχισε να δείχνει υγιές και όχι άρρωστο. Τώρα για μέσα ή για κάποιο regrowth, δεν ξέρω τι παίζει.. Επειδή Σεπτέμβριο κλείνω 8ο μήνα, νομίζω αξίζει ο κόπος να περιμένουμε γιατί φαίνονται καλά στοιχεία, που νιώθω ότι θα δώσουν 9ο 10ο και 11ο μήνα. Ισως μετά να δοκιμάσω και ντούτα.. Βλέποντας και κάνοντας, να δω τι θα μου πει και η Grace..
Παίρνεις φίνα και saw Palmetto ταυτόχρονα ?
 

Marios1982

Well-Known Member
Μετά από σχεδόν 14 μήνες big three
 

Συνημμένα

  • 7EF387D7-D570-41E1-A5C2-2E48CCF99BDA.jpeg
    7EF387D7-D570-41E1-A5C2-2E48CCF99BDA.jpeg
    2 MB · Προβολές: 34
  • 7CA44410-8540-4ACF-B377-C042FC017760.jpeg
    7CA44410-8540-4ACF-B377-C042FC017760.jpeg
    2.5 MB · Προβολές: 33
  • A5A25D62-E7EA-4C04-9ED7-D29F52896075.jpeg
    A5A25D62-E7EA-4C04-9ED7-D29F52896075.jpeg
    2.7 MB · Προβολές: 30
  • E9642958-66BB-4B69-AB24-502666C98C09.jpeg
    E9642958-66BB-4B69-AB24-502666C98C09.jpeg
    2.6 MB · Προβολές: 30
  • 3F5BD060-D82B-49EB-9759-0F72E5BDDC17.jpeg
    3F5BD060-D82B-49EB-9759-0F72E5BDDC17.jpeg
    2.8 MB · Προβολές: 33

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Marios1982

Well-Known Member
Πείτε εντυπώσεις. Βλέπω πως ότι έχασα έχασα. Αλλά ότι δεν έχω χάσει έχει βγει σίγουρα πολύ πιο γερό. Σκέφτομαι σοβαρά να γυρίσω και ντουτα λόγω του Λάζαρου. Περιμένω να μου κ ο Λορέντσο μια γνώμη.
 

Συνημμένα

  • 13ECB5C1-E43E-4667-95FA-5B5AC1612C54.jpeg
    13ECB5C1-E43E-4667-95FA-5B5AC1612C54.jpeg
    2.6 MB · Προβολές: 30

Marios1982

Well-Known Member
Και οι τελευταίες
 

Συνημμένα

  • A5B20737-E4E5-4BF3-89A9-0CDA5C3F337F.jpeg
    A5B20737-E4E5-4BF3-89A9-0CDA5C3F337F.jpeg
    1.7 MB · Προβολές: 28
  • 82D18078-3438-478E-8D42-E57F1CFAC902.jpeg
    82D18078-3438-478E-8D42-E57F1CFAC902.jpeg
    1.4 MB · Προβολές: 24

Marios1982

Well-Known Member
Τέλος θα ήθελα να πω πως τα ξύρισα σκάλα 1 για να δω πως φαίνεται και ήμουν πολύ πιο εκτεθειμένος από ότι σε αυτές τις φωτογραφίες παρότι πάλι το μαλλί μου είναι κοντό. Φοβήθηκα με το πόσο εκτεθειμένος ήμουν σε ξυρισμένο κεφάλι. Δηλαδή πιστεύω ότι θέλω 2 επεμβάσεις και 5.000 grafts για αν αποκτήσω μεγάλη πύκνωση μέσα, temporals και πυκνή hairline. Ας δούμε τι δότρια έχω κ τι μπορεί να δώσει. Σίγουρα πάντως χωρίς πολλά grafts και χωρίς θεραπεία, όποιος είναι nw4 συν δεν μπορεί να έχει μεγάλες ελπίδες για δυνατό αποτέλεσμα. Σε αυτό έχω καταλήξει.
 

Kostas144

Member
Μια ερωτηση..μιας και ανεφερες το οικονομικο διαβασα παραπανω ειχες και μια οικονομικη αναποδια παλαιοτερα απο οτι ειδα αν και εφοσον εδωσες πρωτακταβολη δεν εχει νοημα απλα κουβεντα να γινεται..δεν σε ενδιεφερε να πας σε κατι πιο φθηνο τυπου στους γειτονες να κανεις δυο maximum grafts (μια αρχικα και αν δεν σε καλυπτε αλλη μια επειτα) και παλι φθηνοτερα θα σε εβγαινε..το 80% που λεει ο λογος φυτρωση να ειχες θα μιλουσαμε για 5.000 grafts τουλαχιστον..υπαρχουν αρκετα παραδειγματα στο φορουμ που απο αρκετους γιατρους στους γειτονες πηραν καλο αποτελεσμα
 

Marios1982

Well-Known Member
Γεια σου φίλε μου ευχαριστώ για το ενδιαφέρον. Επειδή δραστηριοποιούμαι τουρισμό, η πανδημία με χτύπησε άσχημα. Αλλά πλέον αρχίζω να επανέρχομαι, οπότε λίγο αναμονή ακόμα δεν πειράζει. Μη σου πω καλύτερα, μέχρι να δω το που μπορεί να με φτάσει μια θεραπεία στους 18-24 μήνες. Τον άλλο μήνα που θα έχουν μακρύνει και άλλο τα μαλλιά πιστεύω θα είναι πολύ πιο αντιπροσωπευτικό. Ψήνομαι άσχημα να δοκιμάσω κ ντουτα. Βλέπω τον Λαζαρο κ ζηλεύω, φτου του μην τον ματιάσω.
Μια ερωτηση..μιας και ανεφερες το οικονομικο διαβασα παραπανω ειχες και μια οικονομικη αναποδια παλαιοτερα απο οτι ειδα αν και εφοσον εδωσες πρωτακταβολη δεν εχει νοημα απλα κουβεντα να γινεται..δεν σε ενδιεφερε να πας σε κατι πιο φθηνο τυπου στους γειτονες να κανεις δυο maximum grafts (μια αρχικα και αν δεν σε καλυπτε αλλη μια επειτα) και παλι φθηνοτερα θα σε εβγαινε..το 80% που λεει ο λογος φυτρωση να ειχες θα μιλουσαμε για 5.000 grafts τουλαχιστον..υπαρχουν αρκετα παραδειγματα απο αρκετους γιατρους στο φορουμ που στους γειτονες πηραν καλο αποτέλεσμα
 

Kostas144

Member
Γεια σου φίλε μου ευχαριστώ για το ενδιαφέρον. Επειδή δραστηριοποιούμαι τουρισμό, η πανδημία με χτύπησε άσχημα. Αλλά πλέον αρχίζω να επανέρχομαι, οπότε λίγο αναμονή ακόμα δεν πειράζει. Μη σου πω καλύτερα, μέχρι να δω το που μπορεί να με φτάσει μια θεραπεία στους 18-24 μήνες. Τον άλλο μήνα που θα έχουν μακρύνει και άλλο τα μαλλιά πιστεύω θα είναι πολύ πιο αντιπροσωπευτικό. Ψήνομαι άσχημα να δοκιμάσω κ ντουτα. Βλέπω τον Λαζαρο κ ζηλεύω, φτου του μην τον ματιάσω.
Και εγω στον τουρισμο ειμαι εχει ανακαμψει πολυ και φετος θα εχει ακομα περισσοτερο..εαν οικονομικα το σηκωνεις κομπλε..απλα ρωτησα γιατι εαν χρειαστεις και θες να κανεις και δευτερη για το πιο βαθια θα σου ηταν πολυ πιο οικονομικο..η εστω αν το επαιζες μια Τουρκια μια Ισπανια εφοσον χρειαζοταν και δευτερη..εγω που εκανα Τουρκια (δεν θα αναφερω ονομα γιατι δεν σε σχολιασα για σκοπο διαφημισης) η δοτρια μου 3 βδομαδες μετα ειναι σε πολυ καλη κατασταση..τωρα απο φυτρωση ακομα δεν ξερω ειναι νωρις αλλα φαινεται value for money
 

Marios1982

Well-Known Member
Και εγω στον τουρισμο ειμαι εχει ανακαμψει πολυ και φετος θα εχει ακομα περισσοτερο..εαν οικονομικα το σηκωνεις κομπλε..απλα ρωτησα γιατι εαν χρειαστεις και θες να κανεις και δευτερη για το πιο βαθια θα σου ηταν πολυ πιο οικονομικο..η εστω αν το επαιζες μια Τουρκια μια Ισπανια εφοσον χρειαζοταν και δευτερη..εγω που εκανα Τουρκια (δεν θα αναφερω ονομα γιατι δεν σε σχολιασα για σκοπο διαφημισης) η δοτρια μου 3 βδομαδες μετα ειναι σε πολυ καλη κατασταση..τωρα απο φυτρωση ακομα δεν ξερω ειναι νωρις αλλα φαινεται value for money
Σίγουρα η Τουρκία είναι μια vfm χώρα σε πολλά πράγματα. Με τα καλά κ τα κακά της.
 

Kostas144

Member
Σίγουρα η Τουρκία είναι μια vfm χώρα σε πολλά πράγματα. Με τα καλά κ τα κακά της.
Εγω ετσι θα το επαιζα μιας και φαινεσαι της υπομονης θα πηγαινα στους τουρκους να ριξουν τα μπετα απο κατω με 3.000-3.500 γραφτς ας πουμε και θα πηγαινα στον ισπανο μετα να φτιαξει τις σουιτες με λιγοτερα γραφτς τυπου 2.000
 

kollaps

Member
Τέλος θα ήθελα να πω πως τα ξύρισα σκάλα 1 για να δω πως φαίνεται και ήμουν πολύ πιο εκτεθειμένος από ότι σε αυτές τις φωτογραφίες παρότι πάλι το μαλλί μου είναι κοντό. Φοβήθηκα με το πόσο εκτεθειμένος ήμουν σε ξυρισμένο κεφάλι. Δηλαδή πιστεύω ότι θέλω 2 επεμβάσεις και 5.000 grafts για αν αποκτήσω μεγάλη πύκνωση μέσα, temporals και πυκνή hairline. Ας δούμε τι δότρια έχω κ τι μπορεί να δώσει. Σίγουρα πάντως χωρίς πολλά grafts και χωρίς θεραπεία, όποιος είναι nw4 συν δεν μπορεί να έχει μεγάλες ελπίδες για δυνατό αποτέλεσμα. Σε αυτό έχω καταλήξει.
Φίλε στο ξυρισμένο πάντα φαίνεται τρομακτικό το πρόβλημα, τουλάχιστον για όσους έχουμε διάχυτη λέπτυνση τρίχας. Δυστυχώς η ΑΓΑ είναι ύπουλη, μπορεί να έχεις χρόνια miniaturisation μέχρι να φανεί το πρόβλημα Με φίνα και πιο μακρύ μαλλί όμως βοηθάει αρκετά ώστε τα μαμά να στηρίξουν τα νέα μεταμοσχευμένα μαλλιά και να έχεις μια ωραία εικόνα.
 
Μπλουζα