ΤΟ ΠΗΡΑ ΑΠΟΦΑΣΗ ΓΙΑ LORENZO

Marios1982

Well-Known Member
Από τη στιγμή που στο 7μηνο είσαι πολύ καλύτερα, δε βρίσκω λόγο να μην είσαι αισιόδοξος.
Πες μας όμως και τι θα σου πει ο Λορένζο, θα έχει μεγάλο ενδιαφέρον.
Ακριβως. Περιμένω απάντηση .. τι να πω, μακάρι γιατί είμαι λίγο απογοητευμένος. Είμαι diffused παντού.. ειδικά στπ βρεγμένο μαλλί ξενερωνω άσχημα.. τι να πω, ας δούμε.. κ ας περιμένω λίγο ακόμα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ManCyprus87

Well-Known Member
Τα diffused όμως να ξέρεις έχουν συνήθως και την καλύτερη αντάποκριση σε θεραπείες, και νομίζω ήδη φαίνεται.
Στο βρεγμένο άστα, οι περισσότεροι χάλια είμαστε πάνω κάτω στο βρεγμένο.
 

Marios1982

Well-Known Member
Η φίνα για 7μηνο ζωντάνεψε καλά το crown σου, και φαίνεται να σου δυνάμωσε και τη δότρια.
Στη θέση σου θα έριχνα 3500 Α' ζώνη, με ένα συντηρητικό/mature χερλαιν με ύψος στα 7.5-7.75cm για να εξοικονομούσα και grafts.
Crown δεν θα ακουμπούσα καν, καθώς πιστεύω μέχρι το 12μηνο ίσως να σου το κλείσει και εντελώς η φίνα.
Ερωτηματικό μέχρι το 12μηνο πόσο μπορεί να κλείσει και το middle, ώστε να μην το ακουμπήσεις ούτε αυτό.
Σωστός. Middle και crown σε μια μμ; Η 3 step strategy? Συμφωνώ για hairline και μετά touch up στην επόμενη μμ αν γίνεται. Τι λες;
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Middle, και ειδικά crown αν ήμουν στη θέση σου δε θα ασχολούμουν πριν τα 45.
Ξεκάθαρη προτεραιότητα η Α' ζώνη που είναι άδεια και απαιτεί 3500 grafts.
Μετά τα 3500 grafts θα έκρινα τι φύτρωσε και τι όχι και αν θα έκανα touch up στη χερλαιν.
 

Marios1982

Well-Known Member
Middle, και ειδικά crown αν ήμουν στη θέση σου δε θα ασχολούμουν πριν τα 45.
Ξεκάθαρη προτεραιότητα η Α' ζώνη που είναι άδεια και απαιτεί 3500 grafts.
Μετά τα 3500 grafts θα έκρινα τι φύτρωσε και τι όχι και αν θα έκανα touch up στη χερλαιν.
Σε αυτά τα grafts είναι και κρόταφοι μέσα;
 

dlazaros

Well-Known Member
Όπως στα είπαν και οι υπόλοιποι συμφωνώ και εγώ. Το crown φαίνεται οτι θα κλείσει σε μερικούς μήνες και θα σου δυναμώσει το mid, μέχρι που, δεν φαίνεται ακόμα. Θα το δείς κατά τον Φεβρουάριο-Μάρτιο μεριά που θα είσαι 1 χρόνο+ φούλ θεραπεία. Δεν θα ανέβαινα σε ντούτα παρα μόνο αμα το δείς οτι δεν βελτιώνεται καθόλου στους επόμενους 3-5 μήνες. Ο λόγος είναι οτι η αλλαγή στην ντούτα είναι σαν να αλλάζεις ταχύτητα στην ανηφόρα ενώ πας σιγά. Η ντούτα θέλει 2 μήνες για να "γεμίσει" στο σώμα και να μπορείς να σταματήσεις την φίνα (αμα πάρεις και τα 2 ταυτοχρονα ανεβαίνουν οι πιθανότητες για παρενέργειες), ενω θα περάσεις ακόμα ενα shedding που δεν ξέρεις πόσο θα κρατήσει. Εαν όμως αισθάνεσαι να κάνεις το απόλυτο δυνατό που μπορείς σε αυτή σου την προσπάθεια, τότε θα έβαζα μια μέρα ντούτα την εβδομάδα αντί για φίνα και αυτό για να μπλοκάρω και το τύπου 1 ένζυμο που η φίνα δεν πιάνει και μπορεί να παίζει μεγάλη σημασία σε σένα (μπορεί και οχι, θα το καταλάβεις σε 2 μήνες). Σχετικά με την ΜΜ θεωρώ οτι 3500 που σου είπαν είναι καλά για τώρα αλλά πιστε΄τω οτι θα είναι πολύ καλά μέχρι την άνοιξη μην πω μπορεί να είναι και πολλά αμα σε πιάσει και άλλο η θεραπεία. Βάστα δυνατά.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Marios1982

Well-Known Member
Όπως στα είπαν και οι υπόλοιποι συμφωνώ και εγώ. Το crown φαίνεται οτι θα κλείσει σε μερικούς μήνες και θα σου δυναμώσει το mid, μέχρι που, δεν φαίνεται ακόμα. Θα το δείς κατά τον Φεβρουάριο-Μάρτιο μεριά που θα είσαι 1 χρόνο+ φούλ θεραπεία. Δεν θα ανέβαινα σε ντούτα παρα μόνο αμα το δείς οτι δεν βελτιώνεται καθόλου στους επόμενους 3-5 μήνες. Ο λόγος είναι οτι η αλλαγή στην ντούτα είναι σαν να αλλάζεις ταχύτητα στην ανηφόρα ενώ πας σιγά. Η ντούτα θέλει 2 μήνες για να "γεμίσει" στο σώμα και να μπορείς να σταματήσεις την φίνα (αμα πάρεις και τα 2 ταυτοχρονα ανεβαίνουν οι πιθανότητες για παρενέργειες), ενω θα περάσεις ακόμα ενα shedding που δεν ξέρεις πόσο θα κρατήσει. Εαν όμως αισθάνεσαι να κάνεις το απόλυτο δυνατό που μπορείς σε αυτή σου την προσπάθεια, τότε θα έβαζα μια μέρα ντούτα την εβδομάδα αντί για φίνα και αυτό για να μπλοκάρω και το τύπου 1 ένζυμο που η φίνα δεν πιάνει και μπορεί να παίζει μεγάλη σημασία σε σένα (μπορεί και οχι, θα το καταλάβεις σε 2 μήνες). Σχετικά με την ΜΜ θεωρώ οτι 3500 που σου είπαν είναι καλά για τώρα αλλά πιστε΄τω οτι θα είναι πολύ καλά μέχρι την άνοιξη μην πω μπορεί να είναι και πολλά αμα σε πιάσει και άλλο η θεραπεία. Βάστα δυνατά.
Ευχαριστώ πολύ φίλε Λαζαρε! Βαστάω!! Και θα το τερματίσω το θέμα θεραπεια πριν μπω για μμ! Θα τα παίξω όλα για όλα!
 

dlazaros

Well-Known Member
Ευχαριστώ πολύ φίλε Λαζαρε! Βαστάω!! Και θα το τερματίσω το θέμα θεραπεια πριν μπω για μμ! Θα τα παίξω όλα για όλα!
Καλά κάνεις και καλά το έχεις πιάσει το θέμα. Ενημερώνεσαι για μμ και παίρνεις θεραπεία χωρίς βιασύνες. Το θέμα ντούτα είναι 9,30€ και θα σε βγάλει για 7 μήνες το ένα κουτί Avodart με ένα χάπι την εβδομάδα. Αφού είσαι διατεθειμένος, προχώρα. Εδώ είμαστε ότι χρειαστείς.
 

Marios1982

Well-Known Member
Καλά κάνεις και καλά το έχεις πιάσει το θέμα. Ενημερώνεσαι για μμ και παίρνεις θεραπεία χωρίς βιασύνες. Το θέμα ντούτα είναι 9,30€ και θα σε βγάλει για 7 μήνες το ένα κουτί Avodart με ένα χάπι την εβδομάδα. Αφού είσαι διατεθειμένος, προχώρα. Εδώ είμαστε ότι χρειαστείς.
Ευχαριστώ πολύ. Έλεγα να τρέξω 1μιση χρόνο φινα και μετά να έμπαινα σε συννενόηση με Λορέντσο. Το θέμα είναι πως αν υποθετικά η φινα έχει πιάσει καλά, υπάρχει περίπτωση η ντουτα να κάνει κάτι παραπανω λόγω του ενζύμου που δεν πιάνει η φινα;
 

dlazaros

Well-Known Member
Ευχαριστώ πολύ. Έλεγα να τρέξω 1μιση χρόνο φινα και μετά να έμπαινα σε συννενόηση με Λορέντσο. Το θέμα είναι πως αν υποθετικά η φινα έχει πιάσει καλά, υπάρχει περίπτωση η ντουτα να κάνει κάτι παραπανω λόγω του ενζύμου που δεν πιάνει η φινα;
Ναι υπάρχει περίπτωση. Πόσο δεν μπορεί να σου πει κανείς. Το να βάλεις μια μέρα την εβδομάδα ντούτα αντί για φίνα πχ Τετάρτη μέχρι τον Μάρτιο που θα είσαι 15μηνο, μόνο θετικά μπορεί να λειτουργήσει. Εάν δείς το οτιδήποτε το σταματάς και συνεχίζεις με κάθε μέρα φίνα σαν να μην έγινε τίποτα. Απο την στιγμή που θέλεις να είσαι καλυμένος απο όλα (τύπου 1 ένζυμο) και έχεις την διάθεση να κάνεις το μέγιστο δεν βλέπω κάτι αρνητικό.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Marios1982

Well-Known Member
Από που μετράω για να αρχίσω να το φαντάζομαι;
Ναι, αλλά όπως είπαμε χερλαιν σε ύψος 7.5-7.75cm.
Το κάθε χιλιοστό που πάει κάτω η χερλαιν αυξάνει πολύ ta grafts.
Το καλό με μένα είναι ότι μου αρέσει το τριγωνικό γιατί αυτό ήταν και το φυσικό μου. Ελαφρώς τριγωνικό. Νομίζω αυτό γλυτωνει grafts έτσι; Το ότι έχω μικρό μέτωπο/κεφάλι βοηθάει κάπου ;;
 

JimKan1

Well-Known Member
Το καλό με μένα είναι ότι μου αρέσει το τριγωνικό γιατί αυτό ήταν και το φυσικό μου. Ελαφρώς τριγωνικό. Νομίζω αυτό γλυτωνει grafts έτσι; Το ότι έχω μικρό μέτωπο/κεφάλι βοηθάει κάπου ;;
Εξοικονομηση grafts
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Το καλό με μένα είναι ότι μου αρέσει το τριγωνικό γιατί αυτό ήταν και το φυσικό μου. Ελαφρώς τριγωνικό. Νομίζω αυτό γλυτωνει grafts έτσι; Το ότι έχω μικρό μέτωπο/κεφάλι βοηθάει κάπου ;;
Σίγουρα γλυτώνει grafts το τριγωνικό.
Αλλά όπως είπα εξαρτάται κυρίως σε τι ύψος έχεις πρόθεση να κτίσεις το χερλαιν σου.
Σε τι ύψος το θες;
Εγώ προσωπικά κάτω από τα 7.5cm δε θα κατέβαινα με τίποτα.
Είναι όμως και στον καθένα διαφορετικό το τι ταιριάζει ανάλογα με τα χαρακτηριστικά και το σχήμα του προσώπου του.
Από τη στιγμή που ένα mature hairline είναι από 6-8cm, εγώ θα έπαιζα κάπου μεταξύ 7.5-7.75cm, έχοντας πάντα το βλέμμα στο μέλλον.
 

Marios1982

Well-Known Member
Σίγουρα γλυτώνει grafts το τριγωνικό.
Αλλά όπως είπα εξαρτάται κυρίως σε τι ύψος έχεις πρόθεση να κτίσεις το χερλαιν σου.
Σε τι ύψος το θες;
Εγώ προσωπικά κάτω από τα 7.5cm δε θα κατέβαινα με τίποτα.
Είναι όμως και στον καθένα διαφορετικό το τι ταιριάζει ανάλογα με τα χαρακτηριστικά και το σχήμα του προσώπου του.
Από τη στιγμή που ένα mature hairline είναι από 6-8cm, εγώ θα έπαιζα κάπου μεταξύ 7.5-7.75cm, έχοντας πάντα το βλέμμα στο μέλλον.
Η λογική αυτό λέει… νομίζω όμως χωρίς ακριβείς αριθμούς δότριας, δεν μπορείς να πεις τίποτα.. οπότε πρέπει να ετοιμάζομαι για Ισπανία σύντομα..
 

Marios1982

Well-Known Member
Σίγουρα γλυτώνει grafts το τριγωνικό.
Αλλά όπως είπα εξαρτάται κυρίως σε τι ύψος έχεις πρόθεση να κτίσεις το χερλαιν σου.
Σε τι ύψος το θες;
Εγώ προσωπικά κάτω από τα 7.5cm δε θα κατέβαινα με τίποτα.
Είναι όμως και στον καθένα διαφορετικό το τι ταιριάζει ανάλογα με τα χαρακτηριστικά και το σχήμα του προσώπου του.
Από τη στιγμή που ένα mature hairline είναι από 6-8cm, εγώ θα έπαιζα κάπου μεταξύ 7.5-7.75cm, έχοντας πάντα το βλέμμα στο μέλλον.
Μόλις μέτρησα και 7.5 πέφτει ταμάμ. Είναι ακριβως στις τελευταίες μαμά τρίχες. Δε θα ήθελα να ανέβω πιο πάνω. Κ επίσης με το ελαφρώς τριγωνικό που θέλω γιατί έτσι ήταν το φυσικό μου, θα εξοικονομηθούν κ εκεί. Τα ερωτήματα είναι 3. 1) τι πυκνότητα μπορώ να πάρω στην Α’ ζώνη; 2) Τι λόγο θα έχω; 3) Τι υπόλοιπο δότριας;
 
Μπλουζα