Σύγκριση Τιμών μεταξύ Ελληνικών Κλινικών - Έρευνα για Μεταμόσχευση

Nik.Mos

Well-Known Member
Εγώ μιλάω για αλλη φορά που έλεγες οτι πρεπει αποκλειστικά να την κάνει γιατρός ΟΛΗ την επέμβαση και σε διόρθωσε ο CVIAL ότι δεν ισχύει αυτό αμα ειναι εξειδικευμένο προσωπικό να κάνει την εξαγωγή, δεν βρίσκει λογο να κουράζεται κ γιατρός εκτός κ αν δεν τον ενοχλεί.Φίλε μου αλλο τι προτιμάς εσυ και άλλο τι είναι απαραίτητο. Οπότε να το ξεκαθαρίσεις ότι είναι δική σου άποψη για να μη δημιουργείς λάθος κατευθύνσεις. Αυτό εχω να σου πω.
Ναι και υπαρχουν και γιατροι που κανουν τα παντα αποκλειστικα μονοι τους με την συνδρομη των τεχνικων τους.Και τα σταθερα αψογα αποτελεσματα τους μεσα στον χρονο οφειλονται σε αυτο το μοντελο λειτουργιας τους,τουλαχιστον αυτο ισχυριζονται οι ιδιοι οι γιατροι.Και ακομα και αν προκειται για τακτικη μαρκετινγκ εγω τους δινω την ψηφο εμπιστοσυνης μου γιατι προκειται για γιατρους που για δεκαετιες παραγουν ποιοτικα αποτελεσματα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Georgie

Well-Known Member
καλα τα λεει...δεν εννοει στρατοπεδα με την εννοια του φανατισμου... εννοεις οτι 10 εχουν παει τιρκαλα...10 στον μαρα 10 στον αναστασακη κτλ κτλ και κανουν παρουσιαση η ειναι λιγο εξωστρεφης...τι περιμενεις? σαν ελληναρες ψοφαμε και για μανουρα..... και δενει το γλυκο....
Οχι λάθος κανεις George
Ειναι πολλα περιστατικα που σε καμία περίπτωση δεν εχουν μπει σε αυτο το γαϊτανάκι .
Δε μπορω να σου αναφέρω ονόματα, αλλα ειναι πολυ αντικειμενικοί σε όλη τη παρουσίαση και αρκετοί απο αυτούς εχουν δεχθεί κριτικη για το αποτέλεσμα πριν καν ολοκληρωθεί χωρις να εχουν μπει στη διαδικασία υπεράσπισης της κλινικής .
 

Georgie

Well-Known Member
Ναι και υπαρχουν και γιατροι που κανουν τα παντα αποκλειστικα μονοι τους με την συνδρομη των τεχνικων τους.Και τα σταθερα αψογα αποτελεσματα τους μεσα στον χρονο οφειλονται σε αυτο το μοντελο λειτουργιας τους,τουλαχιστον αυτο ισχυριζονται οι ιδιοι οι γιατροι.Και ακομα και αν προκειται για τακτικη μαρκετινγκ εγω τους δινω την ψηφο εμπιστοσυνης μου γιατι προκειται για γιατρους που για δεκαετιες παραγουν ποιοτικα αποτελεσματα.
Δεκαετίες δεν υπαρχουν στα ποιοτικά αποτελέσματα .
Εκτός εάν αναφέρεσαι σε κανά 2-3 top του εξωτερικού που ουτε 3 οικόπεδα δεν έφταναν τοτε να καλύψεις ενα κρόταφο .
 

george_hatzi

Well-Known Member
Εγω γνωριζω προσωπικά >400 χειρουργούς με το νομα τους και αυτοι το δικο μου,

Πάντως η αβάσιμη κριτική ξεγυμνώνεται εύκολα με δεδομένα. Νομίζω πως αν ο γιατρός ανέφερε 4-5 χειρούργος με ίδια πολιτική τιμολόγησης (από τους 400) το ζήτημα θα είχε κλείσει πριν 6 σελίδες.
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Δεκαετίες δεν υπαρχουν στα ποιοτικά αποτελέσματα .
Εκτός εάν αναφέρεσαι σε κανά 2-3 top του εξωτερικού που ουτε 3 οικόπεδα δεν έφταναν τοτε να καλύψεις ενα κρόταφο .
Ναι αναφερομαι σε 2-3 Georgie.Ο Konior πχ διανυει ηδη την 3η δεκαετια του στον κλαδο των μμ.
 

Georgie

Well-Known Member
Ναι αναφερομαι σε 2-3 Georgie.Ο Konior πχ διανυει ηδη την 3η δεκαετια του στον κλαδο των μμ.
Τοτε συγγνώμη φίλε αλλα το 95% των χρηστών και ενδιαφερομένων για μεταμοσχευση του φορουμ θα βλέπουν τα αποτελέσματα στο YouTube και θα Βαράνε παλαμάκια .
Μεχρι εκει !
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Οχι λάθος κανεις George
Ειναι πολλα περιστατικα που σε καμία περίπτωση δεν εχουν μπει σε αυτο το γαϊτανάκι .
Δε μπορω να σου αναφέρω ονόματα, αλλα ειναι πολυ αντικειμενικοί σε όλη τη παρουσίαση και αρκετοί απο αυτούς εχουν δεχθεί κριτικη για το αποτέλεσμα πριν καν ολοκληρωθεί χωρις να εχουν μπει στη διαδικασία υπεράσπισης της κλινικής .
ενας απ αυτους που δεχτηκαν σκληρη κριτικη και δικαζαν πριν καν δουν αποτελεσμα ημουν και εγω μην ξεχνας.... η αντικειμενικοτητα που λες υπαρχει στον καθε εναν...ο καθενας λεει το "αντικειμενικο" του...... αυτο που λες περι υπερασπισης κλινικης δεν ισχυει..ουσιαστικα τον εαυτο τους υπερασπιζονται και τις επιλογες του ο καθενας και οχι την κλινικη...μιλαω φυσικα για νορμαλ ατομα και οχι τσιρακια.....τελος τα παιδια που δεν μπαινουν σε αυτο το γαιτανακι ανηκουν στην ιδια κατηγορια με τα παιδια που δεν θελουν να κανουν παρουσιαση γιατι δεν το αντεχει ο οργανισμος τους...δεν ειναι ολοι αναισθητοι οπως εγω ας πουμε.....ολα αυα που συμβαινουν δεν ειναι τιποτα περισσοτερο και τιποτα λιγοτερο απο συγκρισεις εμπειριων..... σε ολα τα φορουμ του πλανητη γινονται και οχι μονο για τα μαλλια.... απλα το θεμα ειναι να μην ξεπερνιουνται καποια ορια.....
 

Xristos87

Well-Known Member
η μεταμοσχευση θα προτρεξω να πω οτι ειναι αριστη..μενει να το δουμε φυσικα αυτο....ξεχνας οτι υτο που εγινε στο βλαφο δεν γινεται και καθε μερα στο φορουμ...με τις μετρησεις εννοω..... το θεμα εχει λυθει και το πορισμα εχει βγει πανω σε αυτο....φυσικα εσυ εχεις καθε δικαιωμα να εκφραζεις τις αποριες σου... βαλε το σε * και ας περιμενουμε το ταμειο....το να το επαναλαμβανεις σε καθε ευκαιρια το ιδιο πραγμα δε νομιζεις οτι κουραζει?γιατι το χεις πει τοσες φορες.....ο γιατρος αν ειναι κορυφη η οχι την αποψη μου την ξερεις...κρινοντας συνολικα με τα δικα μου κριτηρια...το θεμα ειναι στην τελικη ας λειψουν οι χαρακτηρισμοι η τοσο ασχημοι απ ολους γιατι εχει χοντρυνει και πραγματικα δεν αξιζει... ο καθενας απο λιγο εως πολυ υποστηριζει τις επιλογες του.....αυτη ειναι ολη η ιστορια ας και σταμτησουν τα μπινελικια και οι απειλες....
ρε συ George ξερεις τι θα πει αριστο;;; κ ποιος ο λογος να προτρεξεις να τη χαρακτηρισεις αριστη μμ; ποιος σε κυνηγαει;;μιλα μου...

Αν πηγε ΑΡΙΣΤΑ η μμ, γιατι στο τεχνικο κομματι χαθηκε το 37% των τθ;
Αν πηγε ΑΡΙΣΤΑ η μμ, γιατι στο τεχνικο κομματι χρησιμοποιηθηκε μεγαλυτερη διαμετρος στα εργαλεια εξαγωγης απο αυτα π χρησιμοποιουν οι κορυφαιοι;
Αν πηγε ΑΡΙΣΤΑ η μμ τοτε πως ειναι μια καλη μια μετρια ή μια κακη μμ;;

αυτο κ αφηνω το νημα γιατι κουρασαμε. δεν θα συνεχισω την αντιπαραθεση. ο μονος λογος π εγραψα ειναι γιατι δεν ειστε αντικειμενικοι, δικαιοι με οσα γινονται.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Giorgos-3

Well-Known Member
ρε συ George ξερεις τι θα πει αριστο;;; κ ποιος ο λογος να προτρεξεις να τη χαρακτηρισεις αριστη μμ; ποιος σε κυνηγαει;;μιλα μου...

Αν πηγε ΑΡΙΣΤΑ η μμ, γιατι στο τεχνικο κομματι χαθηκε το 37% των τθ;
Αν πηγε ΑΡΙΣΤΑ η μμ, γιατι στο τεχνικο κομματι χρησιμοποιηθηκε μεγαλυτερη διαμετρος στα εργαλεια εξαγωγης απο αυτα π χρησιμοποιουν οι κορυφαιοι;
Αν πηγε ΑΡΙΣΤΑ η μμ τοτε πως ειναι μια καλη μια μετρια ή μια καλη μμ;;

αυτο κ αφηνω το νημα γιατι κουρασαμε. δεν θα συνεχισω την αντιπαραθεση. ο μονος λογος π εγραψα ειναι γιατι δεν ειστε αντικειμενικοι, δικαιοι με οσα γινονται.
στο 12μηνο θα μπεις να σχολιασεις στο βλαφο αν την θεωρεις καλη την δουλεια ναι η οχι? αυτο μονο πες μου....να μαστε καλα κανε υπομονη και ολοι μαζι θα δουμε....
 

Κωνσταντίνος Αναστασάκης

Χειρουργός Αποκατάστασης Τριχωτού
Πάντως η αβάσιμη κριτική ξεγυμνώνεται εύκολα με δεδομένα. Νομίζω πως αν ο γιατρός ανέφερε 4-5 χειρούργος με ίδια πολιτική τιμολόγησης (από τους 400) το ζήτημα θα είχε κλείσει πριν 6 σελίδες.

Γιατι?
Θα πρεπει να κανω κατι που κανουν άλλοι για να μου το επιτρεψετε? Η δεν σας καταλαβα καλα?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Georgie

Well-Known Member
ενας απ αυτους που δεχτηκαν σκληρη κριτικη και δικαζαν πριν καν δουν αποτελεσμα ημουν και εγω μην ξεχνας.... η αντικειμενικοτητα που λες υπαρχει στον καθε εναν...ο καθενας λεει το "αντικειμενικο" του...... αυτο που λες περι υπερασπισης κλινικης δεν ισχυει..ουσιαστικα τον εαυτο τους υπερασπιζονται και τις επιλογες του ο καθενας και οχι την κλινικη...μιλαω φυσικα για νορμαλ ατομα και οχι τσιρακια.....τελος τα παιδια που δεν μπαινουν σε αυτο το γαιτανακι ανηκουν στην ιδια κατηγορια με τα παιδια που δεν θελουν να κανουν παρουσιαση γιατι δεν το αντεχει ο οργανισμος τους...δεν ειναι ολοι αναισθητοι οπως εγω ας πουμε.....ολα αυα που συμβαινουν δεν ειναι τιποτα περισσοτερο και τιποτα λιγοτερο απο συγκρισεις εμπειριων..... σε ολα τα φορουμ του πλανητη γινονται και οχι μονο για τα μαλλια.... απλα το θεμα ειναι να μην ξεπερνιουνται καποια ορια.....
Χωρις να θελω να σου κάνω μομφή
Αλλα δεν εισαι ο μονος που δέχτηκε αρνητική κριτικη στη παρουσίαση
Αντιθέτως εχεις εσυ χαρακτηρίσει αποτέλεσμα φτωχό στον μόλις 4ο μηνα!!!! άλλης κλινικής . Συγκεκριμένα της dhi .
Η παρουσίαση για να μη χάσει τη σημασία της Γιώργο εχει σκοπό τη βοήθεια σε απορίες του περιστατικού και την έμμεση βοήθεια σε υποψήφια μέλη να εχουν μια εικόνα των δυνατοτήτων μιας κλινικής .
Το να ψειριζουμε τη μαϊμού σε μια παρουσίαση μιας κλινικής και να κλείνουμε τα ματια σε αστοχίες και προσεγγίσεις αλλξς κλινικής μονο καλο δε κανει, και δημιουργεί τοξικότητα .
 

Κωνσταντίνος Αναστασάκης

Χειρουργός Αποκατάστασης Τριχωτού
Σε εσένα δεν έχει κανένα νόημα να απαντώ και λυπάμαι που σου απάντησα σε ότι με ρώτησες.
Χαμένος χρόνος είσαι και το κυριότερο όπως σου έχω πει άσχετος,οπότε η οποία συνομιλία μαζί σου δεν είναι παραγωγική.
Μπορείς να μιλάς με το γιατρό σου μια και μιλάς τη φωνή της λογικής .

Παρεπιμπτόντως μόνο σε ένα πράγμα έχεις δίκιο.
Χαθήκανε 1500 μοσχεύματα (μπορεί και παραπάνω)οπότε δικαιώθηκες για την επιλογή σου.
Στο συγκεκριμενο που μιλησε ειναι απολυτα λογικα και ζυγισμενο αυτο που λεει.
Αν θες αν τον χρωματισεις ως "οπαδο" μου για να τον ακυρωσεις ως άνθρωπο (αυτο γραφεις από την αρχη)
ή το επιχειρημα του, δεν νομιζω οτι πειθεται κανεις.
Ειναι ωραιο να έχουμε επιχειρηματα και όχι ατακες τυπου: με ανωμαλους δεν μιλάω (Τσουκαλας)
 

Κωνσταντίνος Αναστασάκης

Χειρουργός Αποκατάστασης Τριχωτού
Το φόρουμ καταντάει battle ανάμεσα σε εκπρόσωπο Αναστασακη + τον Αναστασάκη τον ίδιο εναντίον φανατικών του Τυρκαλα σε κάθε νήμα χαχαχαχαχα τραγικό. Εγώ να πω δυο αλήθειες 1) Ο Αναστασάκης είναι ακριβός γιαυτο που προσφέρει και για Ελλάδα γενικότερα αλλά είναι δικαίωμα του. 2) Δεν έχουμε δει ακόμα σχεδόν τίποτα ολοκληρωμένο από Τυρκαλα και τον θεοποιούμε. Σταματήστε τα battle μέχρι να έχουμε πλήρη εικόνα από Τυρκαλα μετά δεν θα υπάρχει καν λόγος διαμάχης. Όταν πουλάς ίδια κουλούρια δεν γίνεται το ενα να κάνει 50 και το άλλο 500 απλά τα πράγματα.

Ολόιδια!!! :))
Σε αυτο ειδικα έπεσες μεσα! :))
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Χωρις να θελω να σου κάνω μομφή
Αλλα δεν εισαι ο μονος που δέχτηκε αρνητική κριτικη στη παρουσίαση
Αντιθέτως εχεις εσυ χαρακτηρίσει αποτέλεσμα φτωχό στον μόλις 4ο μηνα!!!! άλλης κλινικής . Συγκεκριμένα της dhi .
Η παρουσίαση για να μη χάσει τη σημασία της Γιώργο εχει σκοπό τη βοήθεια σε απορίες του περιστατικού και την έμμεση βοήθεια σε υποψήφια μέλη να εχουν μια εικόνα των δυνατοτήτων μιας κλινικής .
Το να ψειριζουμε τη μαϊμού σε μια παρουσίαση μιας κλινικής και να κλείνουμε τα ματια σε αστοχίες και προσεγγίσεις αλλξς κλινικής μονο καλο δε κανει, και δημιουργεί τοξικότητα .
κακο ειναι να πω την αποψη μου? εχω πει ενα αποτελεσμα φτωχο σε μια παρουσιαση ε κ? κ σε μενα εχουν κανει κριτικη που δεν μου αρεσε αλλα γιατι να το κατηγορησω αυτο? εχω ξανα πει οποιος θελει να μην ακουει πραγματα που δεν του αρεσουν μια ειναι η λυση...δεν εκφραζεται δεν εκδηλωνεται..απλα ειναι παρατηρητης....
 

Georgie

Well-Known Member
κακο ειναι να πω την αποψη μου? εχω πει ενα αποτελεσμα φτωχο σε μια παρουσιαση ε κ? κ σε μενα εχουν κανει κριτικη που δεν μου αρεσε αλλα γιατι να το κατηγορησω αυτο? εχω ξανα πει οποιος θελει να μην ακουει πραγματα που δεν του αρεσουν μια ειναι η λυση...δεν εκφραζεται δεν εκδηλωνεται..απλα ειναι παρατηρητης....
Στο 4ο μηνα?
 

Giorgos-3

Well-Known Member
μπορει να εκρινα απο τον εαυτο μου που πολυ γρηγορα μπορω να αντιληφθω που παει το πραγμα....μπορεις να μην διαβσα καλα το νημα και νομιζα οτι εβλεπα κανενα ολοκληρωμενο... ναι βιαζομαι μερικες φορες να βγαλω συμπερασματα....φυσικα και θα εχω και αστοχιες.... παντως σιγουρα δεν το εκανα επειδη ειμαι πολεμιος της dhi....
 

george_hatzi

Well-Known Member
Γιατι?
Θα πρεπει να κανω κατι που κανουν άλλοι για να μου το επιτρεψετε? Η δεν σας καταλαβα καλα?
Δεν είμαι η Επιτροπή Ανταγωνισμού επομένως μάλλον δεν με καταλάβατε καλά. Ξαναδιατυπώνω λοιπόν: αν φέρετε αντίστοιχα παραδείγματα πολιτικής τιμολόγησης στον κλάδο σας, απευθείας οποιαδήποτε κριτική για το ότι κάνετε κάτι "ασυνήθιστο" θα σιγούσε. Αν σας ενδιαφέρει φυσικά να σιγήσετε την κριτική.
 

Κωνσταντίνος Αναστασάκης

Χειρουργός Αποκατάστασης Τριχωτού
στο 12μηνο θα μπεις να σχολιασεις στο βλαφο αν την θεωρεις καλη την δουλεια ναι η οχι? αυτο μονο πες μου....να μαστε καλα κανε υπομονη και ολοι μαζι θα δουμε....

Κοιτα, καταλαβαινω αυτο που λες και ειναι λογικό και γενικά κανονας το 12μηνο +
Όμως, με ένα μαλλι σαν του @vlafo, ειδικα με το παχος και το χρωμα της τριχας, ειναι αδυνατον να μην υπάρχει κάλυψη.

Σε αυτες και μονο τις περιπτωσεις που τα χαρακτηριστικά της δοτριας "σώζουν" τα περισσοτερα λάθη (εκτος από τα τεράστια), αν θες να βγαλεις συμπερασματα για τον επαγγελματισμο, την ικανοτητα, την επιβιωση, την καλλιτεχνια ακομα και την ηθική ενος ιατρού/κλινικής, δεν το βγαζεις μονο από το αποτέλεσμα.
Σε ένα μαλλι σαν του @vlafo, τα 900 ή 1500 (η 0, δεν παιρνω θεση) δεν θα φανουν αν λειπουν στους 12 μηνες.
Αρχικα, αν θυμαται κανεις αυτη ακριβως ήταν η διαφωνια μου όταν ήρθε στο ιατρειο.
Του ειπα πως χρειάζεται πολυ λιγοτερα από ότι ζηταγε.
Γιατι και με 2200 μπροστα και τιποτα πισω θα ειχε παλι γεμάτο κεφάλι (+ αγωγή)

Φοβαμαι πως τα γνωριζετε αυτα.
Το αποτελεσμα θα ειναι μια χαρα και με 900 μειον, και με 1500 μειον.
Αλλά το αποτελεσμα δεν θα αποδείξει αν ειναι μειον 0, μειον 900 ή μειον 1500.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Επειδή έχω μιλήσει κ με τον Τυρκαλα αλλά και την Σταυρούλα στη κλινική το ένα ευρώ δεν ισχύει τέλος
Η χρέωση είναι με συνέδρια και σύμφωνα με τον γιατρό δεν μπορεί να μου εγγυηθει για πάνω απο 2000 grafts την ημέρα
Αν κάποιος όπως εγώ που θέλω 2700 - 3000 να φτιάξω hairline Α ζώνη αναγκαστικά πάμε για διημερη οπότε 4000 + 300 έξοδα μετακίνησης γιατί είμαι απο Αθήνα πάμε στα 4300 και μας βγαίνει περίπου 1.5ευρω όσο να πας hdc με Βρυωνιδου
λοιπον θελω να πω κατι με αφορμη τον παναγιωτη που με προβληματισε αυτο που ειπε εχθες και με αφορμη αυτο απαντω μια κ καλη σε ολους προς ενημερωση....
με πηρε η σταυρουλα να με ρωτησει για εμενα και πηρα το θαρρος να την ρωτησω και να το ξεκαθαρισουμε μια και καλη....
τα 4000 ευρω την δευτερη μερα δεν ισχυουν...ισχυουν αν βαλεις και τοσα μοσχευματα....αν βαλεις 3000 σε δυο μερες θα δωσεις πολυ λιγοτερα και παει λεγοντας.....έπισης αν την πρωτη μερα που ειναι 2500 ευρω σου βαλει 1500 γιατι τοσα χρειαζεσαι παλι δεν θα δωσεις 2500 ευρω αλλα κατα πολυ λιγοτερα.....συμπερασμα? αλλες φορες μπορει να σου βγει το πολυ 1.20 αν πας για πολυ μικρη συνεδρια μεχρι και 0.70 αν εισαι μεγαλο περιστατικο....αυτο ειναι ολο...
 
Μπλουζα