Σύγκριση Τιμών μεταξύ Ελληνικών Κλινικών - Έρευνα για Μεταμόσχευση

vlafo

Well-Known Member
Θα το πιάσω εγώ απο τα κόστη που αναφερθήκανε.
Επειδή ο κάθε άλλος θέλει να έχει στην Κηφισίας επάνω κλινική(δικαίωμα του) στο καλύτερο σημείο και πιο εμπορικό της Αθήνας,(μετά το κέντρο για όσους γνωρίζουνε),θα τα πληρώσει ο ασθενής τα αυξημένα κόστη και ενοίκια του ιδιοκτήτη?
Σοβαρά μιλάμε τώρα?
Προφανώς αν θέλεις να είσαι στην κορυφή του κόσμου και έχεις εκτοξεύσει τα λειτουργικά σου έξοδα, θα το μετακυλίσεις στον πελάτη γιατί αλλιώς δεν βγαίνει. Δικαίωμα του καθενός.
Και για να προλάβω,γνωρίζω τουλάχιστον εγώ,πολύ καλά και τα άλλα αυξημένα κόστη που υπαινίχθηκαν και τις διαφορές με άλλες κλινικές,σε εργαλεία,τεχνικές και οτιδήποτε άλλο δημιουργεί επάνω στη δουλειά του γιατρού αυξημένο κόστος για καλύτερη ιατρική φροντίδα και υπηρεσίες.

Για αποτελέσματα δε θέλω να σχολιάσω,γιατί από τον έναν γιατρό γνωρίζουμε τι μπορείς πλέον να πάρεις και τον ευχαριστούμε για αυτό,για τον άλλον μαύρα μεσάνυχτα.
Στο φόρουμ.

Υ.Γ:Κανονίστε να ξενερώσουν τα παιδιά και να μην κάνει παρουσίαση κανένας και να συνεχίζετε να είστε σε μαύρα μεσάνυχτα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Κωνσταντίνος Αναστασάκης

Χειρουργός Αποκατάστασης Τριχωτού
Με συγχωρειτε αλλα η συγκριση δεν ειναι λαθος; Ο γνωστος αρτοποιος(george-3 π κανει εξαιρετικα τσουρεκια )ανεφερεται στις τιμες (κυριως του Τυρκαλα) των κλινικων σε συγκριση με τις τιμες του Αναστασακη.
Απο τι εχω δει στην ιστοσελιδα του ο Αναστασακης εχει ενα κτηριο με 4 5 ορορφους, 7 νοσηλευτριες κ αλλες 2 3 σε γραμματεια κ τηλεφωνα.
ο Τυρκαλας π εχω επισκεφθει( αλλα να μην το προσωποποιω γιατι ο γιατρος ηταν ωραιος οποτε θα λεω σταρκς) εχει εναν χωρο 2 οροφων με 2 νοσηλευτριες π η μια κανει κ τη γραμματεια. δλδ 3 ανθρωποι κανουν τα παντα.
τι να συγκρινεις εδω σε θεματα κοστους;;;

Δεν θα αναφερθω στο σημαντικοτερο κοστος π δεν μπορεις να ανακτησεις κ ειναι το αποτελεσμα καθοτι ημαστε σε νημα μονο για τις τιμες.
Ευχαριστω για την υποστηριξη, μιλατε τη φωνη της λογικής.
Όμως ειναι μια συγκριση εντελώς ανόμοιων πραγματων
Έχω 15 άτομα προσωπικό (9 expert assistants + Αναισθησιολογο + administration) και κάνουμε gigasessions που πρόσφατα έφτασαν τις 4600+ intact follicular units. Ελάχιστες κλινικές το καταφερνουν αυτό παγκοσμίως.
Επίσης, ειμαι εξειδικευμενος χειρουργός κεφαλής & τραχηλου, Διδ. Ιατρικής Σχολής, Fellow ISHRS, Secretary ABHRS κτλ κτλ.
Δεν θέμα έξοδων, λοιπόν, αυτα ειναι δική μου επένδυση γιατι θέλω το καλύτερο για τον ασθενή μου.
Και στο γραφω γιατι σιγουρα ακαποιος θα πιαστει απο αυτο (και όχι από ΟΛΑ τα υπόλοιπα) για να κανει ένσταση ότι πληρωνει ο πελατης το ιατρειο μου κτλ....
Ειναι θέμα τι γνωριζω ότι παρεχω. Και τι έχω επενδυσει σε χρονο, γνωση, θυσίες και εμπειρία για να το παρεχω.
Εχω δεκάδες αποτελέσματα εδω μέσα, εκατονταδες στο site μου, εκατονταδες βιντεο στο youtube.
Τόσο κοστολογω τις υπηρεσίες μου, ο καθένας κρινει και πράττει όπως νομίζει.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Xristos87

Well-Known Member
Θα το πιάσω εγώ απο τα κόστη που αναφερθήκανε.
Επειδή ο κάθε άλλος θέλει να έχει στην Κηφισίας επάνω κλινική(δικαίωμα του) στο καλύτερο σημείο και πιο εμπορικό της Αθήνας,(μετά το κέντρο για όσους γνωρίζουνε),θα τα πληρώσει ο ασθενής τα αυξημένα κόστη και ενοίκια του ιδιοκτήτη?
Σοβαρά μιλάμε τώρα?
Προφανώς αν θέλεις να είσαι στην κορυφή του κόσμου και έχεις εκτοξεύσει τα λειτουργικά σου έξοδα, θα το μετακυλίσεις στον πελάτη γιατί αλλιώς δεν βγαίνει. Δικαίωμα του καθενός.
Και για να προλάβω,γνωρίζω τουλάχιστον εγώ,πολύ καλά και τα άλλα αυξημένα κόστη που υπαινίχθηκαν και τις διαφορές με άλλες κλινικές,σε εργαλεία,τεχνικές και οτιδήποτε άλλο δημιουργεί επάνω στη δουλειά του γιατρού αυξημένο κόστος για καλύτερη ιατρική φροντίδα και υπηρεσίες.

Για αποτελέσματα δε θέλω να σχολιάσω,γιατί από τον έναν γιατρό γνωρίζουμε τι μπορείς πλέον να πάρεις και τον ευχαριστούμε για αυτό,για τον άλλον μαύρα μεσάνυχτα.
Στο φόρουμ.

Υ.Γ:Κανονίστε να ξενερώσουν τα παιδιά και να μην κάνει παρουσίαση κανένας και να συνεχίζετε να είστε σε μαύρα μεσάνυχτα.
μαλιστα. ο Λορεντζο;; σε ενα ισογειο κανενα 15λεπτο απο το κεντρο;;; εε τι εξοδα να εχει αυτος;; αλλα οι τιμες στον ουρανο. πως το εξηγεις αυτο;;
μηπως το λειτουργικο κοστος ειναι ενας μικρος συντελεστης πανω σε μμ; μηπως ο κυριος κ μεγαλυτερος συντελεστης ειναι η δουλεια κ η ασφαλεια πανω στο κεφαλι μας;;
αυτο πληρωνουμε στον καθενα. ολα τα αλλα ειναι το περιτυλιγμα.

οσο για τα αποτελεσματα π αναφερεις, στη δικη σ μμ (στη σταρκς) δεν ηταν π χαθηκαν 900 τθ απο τα 4000 περιπου π βγηκαν;;;
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Θα το πιάσω εγώ απο τα κόστη που αναφερθήκανε.
Επειδή ο κάθε άλλος θέλει να έχει στην Κηφισίας επάνω κλινική(δικαίωμα του) στο καλύτερο σημείο και πιο εμπορικό της Αθήνας,(μετά το κέντρο για όσους γνωρίζουνε),θα τα πληρώσει ο ασθενής τα αυξημένα κόστη και ενοίκια του ιδιοκτήτη?
Σοβαρά μιλάμε τώρα?
Προφανώς αν θέλεις να είσαι στην κορυφή του κόσμου και έχεις εκτοξεύσει τα λειτουργικά σου έξοδα, θα το μετακυλίσεις στον πελάτη γιατί αλλιώς δεν βγαίνει. Δικαίωμα του καθενός.
Και για να προλάβω,γνωρίζω τουλάχιστον εγώ,πολύ καλά και τα άλλα αυξημένα κόστη που υπαινίχθηκαν και τις διαφορές με άλλες κλινικές,σε εργαλεία,τεχνικές και οτιδήποτε άλλο δημιουργεί επάνω στη δουλειά του γιατρού αυξημένο κόστος για καλύτερη ιατρική φροντίδα και υπηρεσίες.

Για αποτελέσματα δε θέλω να σχολιάσω,γιατί από τον έναν γιατρό γνωρίζουμε τι μπορείς πλέον να πάρεις και τον ευχαριστούμε για αυτό,για τον άλλον μαύρα μεσάνυχτα.
Στο φόρουμ.

Υ.Γ:Κανονίστε να ξενερώσουν τα παιδιά και να μην κάνει παρουσίαση κανένας και να συνεχίζετε να είστε σε μαύρα μεσάνυχτα.
Για να ειμαστε δικαιοι,οταν ο γιατρος ελεγε πριν καποιους μηνες οτι υπαρχουν μελη που εχουν κανει μεταμοσχευση σε εκεινον αλλα δεν θελουν να παρουσιασουν τα αποτελεσματα τους στο φορουμ γιατι φοβουνται τα χτυπηματα κατω απο την ζωνη και τα κακοβουλα σχολια διαφορων μελων δεν ειδα την ιδια ευαισθησια απο μερια σου ουτε απο κανεναν αλλο.Τοτε μαλιστα οι περισσοτεροι λεγατε οτι δεν φταιει το φορουμ αν καποιος ειναι υπερευαισθητος και τα παιρνει προσωπικα,θα ανεμενα λοιπον την εφαρμογη της ιδιας λογικης και στις περιπτωσεις των παιδιων που εκαναν στον Τυρκαλα,εκτος αν εκεινοι εχουν το δικαιωμα να ειναι υπερευαισθητοι ενω οι πρωτοι οχι.
Αναφερομαι στο υστερογραφο σου.
 

vlafo

Well-Known Member
Για να ειμαστε δικαιοι,οταν ο γιατρος ελεγε πριν καποιους μηνες οτι υπαρχουν μελη που εχουν κανει μεταμοσχευση σε εκεινον αλλα δεν θελουν να παρουσιασουν τα αποτελεσματα τους στο φορουμ γιατι φοβουνται τα χτυπηματα κατω απο την ζωνη και τα κακοβουλα σχολια διαφορων μελων δεν ειδα την ιδια ευαισθησια απο μερια σου ουτε απο κανεναν αλλο.Τοτε μαλιστα οι περισσοτεροι λεγατε οτι δεν φταιει το φορουμ αν καποιος ειναι υπερευαισθητος και τα παιρνει προσωπικα,θα ανεμενα λοιπον την εφαρμογη της ιδιας λογικης και στις περιπτωσεις των παιδιων που εκαναν στον Τυρκαλα,εκτος αν εκεινοι εχουν το δικαιωμα να ειναι υπερευαισθητοι ενω οι πρωτοι οχι.
Αναφερομαι στο υστερογραφο σου.
Τώρα μάλλον πρέπει να έχεις διάθεση για πλάκα η μάλλον με τρολάρεις δεν εξηγείται αλλιώς.
Μάλλον πρέπει να έχεις όρεξη να προσπαθείς να αποκωδικοποιείς την κάθε μου λέξη και να τη διαστρεβλώνεις.
Την ευαισθησία αυτοί άλλοι την επικαλέστηκαν και το ίδιο ισχύει για όλους.
Εσύ λοιπόν κύριε Νικ απανταχού δίκαιε άνθρωπε και προστάτη όλων, θα έπρεπε να διαβάσεις σωστά γιατί το έγραψα σαν υ.γ ακριβώς για αυτό το λόγο.
Τουλάχιστον έχεις τη νοημοσύνη να κρίνεις σωστά,όχι σαν κάτι άλλους.
Για αυτό καλό θα είναι τουλάχιστον σε εμένα,να μη μιλάτε και αφήνετε υπόνοιες για δικαιοσύνη και ευαισθησίες.
 

vlafo

Well-Known Member
μαλιστα. ο Λορεντζο;; σε ενα ισογειο κανενα 15λεπτο απο το κεντρο;;; εε τι εξοδα να εχει αυτος;; αλλα οι τιμες στον ουρανο. πως το εξηγεις αυτο;;
μηπως το λειτουργικο κοστος ειναι ενας μικρος συντελεστης πανω σε μμ; μηπως ο κυριος κ μεγαλυτερος συντελεστης ειναι η δουλεια κ η ασφαλεια πανω στο κεφαλι μας;;
αυτο πληρωνουμε στον καθενα. ολα τα αλλα ειναι το περιτυλιγμα.

οσο για τα αποτελεσματα π αναφερεις, στη δικη σ μμ (στη σταρκς) δεν ηταν π χαθηκαν 900 τθ απο τα 4000 περιπου π βγηκαν;;;
Σε εσένα δεν έχει κανένα νόημα να απαντώ και λυπάμαι που σου απάντησα σε ότι με ρώτησες.
Χαμένος χρόνος είσαι και το κυριότερο όπως σου έχω πει άσχετος,οπότε η οποία συνομιλία μαζί σου δεν είναι παραγωγική.
Μπορείς να μιλάς με το γιατρό σου μια και μιλάς τη φωνή της λογικής .

Παρεπιμπτόντως μόνο σε ένα πράγμα έχεις δίκιο.
Χαθήκανε 1500 μοσχεύματα (μπορεί και παραπάνω)οπότε δικαιώθηκες για την επιλογή σου.
 

Κωνσταντίνος Αναστασάκης

Χειρουργός Αποκατάστασης Τριχωτού
μαλιστα. ο Λορεντζο;; σε ενα ισογειο κανενα 15λεπτο απο το κεντρο;;; εε τι εξοδα να εχει αυτος;; αλλα οι τιμες στον ουρανο. πως το εξηγεις αυτο;;
μηπως το λειτουργικο κοστος ειναι ενας μικρος συντελεστης πανω σε μμ; μηπως ο κυριος κ μεγαλυτερος συντελεστης ειναι η δουλεια κ η ασφαλεια πανω στο κεφαλι μας;;
αυτο πληρωνουμε στον καθενα. ολα τα αλλα ειναι το περιτυλιγμα.

οσο για τα αποτελεσματα π αναφερεις, στη δικη σ μμ (στη σταρκς) δεν ηταν π χαθηκαν 900 τθ απο τα 4000 περιπου π βγηκαν;;;

Ειδες?
Ακριβως αυτο που εγραψα οτι θα πιαστει καποιος.
Μαντης ειμαι?:cool::cool:
 

Kostas97

Well-Known Member
μαλιστα. ο Λορεντζο;; σε ενα ισογειο κανενα 15λεπτο απο το κεντρο;;; εε τι εξοδα να εχει αυτος;; αλλα οι τιμες στον ουρανο. πως το εξηγεις αυτο;;
μηπως το λειτουργικο κοστος ειναι ενας μικρος συντελεστης πανω σε μμ; μηπως ο κυριος κ μεγαλυτερος συντελεστης ειναι η δουλεια κ η ασφαλεια πανω στο κεφαλι μας;;
αυτο πληρωνουμε στον καθενα. ολα τα αλλα ειναι το περιτυλιγμα.

οσο για τα αποτελεσματα π αναφερεις, στη δικη σ μμ (στη σταρκς) δεν ηταν π χαθηκαν 900 τθ απο τα 4000 περιπου π βγηκαν;;;
Τα 900 τριχοθυλιακια που λες Χρηστο διευκρινιστηκαν και το θεμα λυθηκε. Απο εκει και περα αν θυμασαι ο Vlafo στοχευε αλλου , ο λογος που πηγε Starks ηταν η καραντινα αρχικα, και στη συνεχεια αποτελεσματα που ειδε και το γεγονος ο γιατρος τον επεισε.
Στην παρουσιαση του εγινε εκτενης αναλυση και ο ιδιος ΠΟΤΕ δε θεοποιησε τον Τυρκαλα και περιμενει το τελικο αποτελεσμα για να βγαλει συμπερασμα. Ετσι επρεπε να ημασταν ολοι. Δεν ειναι ολα Ολυμπιακος εναντιον Παναθηναικου. Δεν χρειζομαστε "φανατικους" υποστηρικτες.

Προσωπικα αντιλαμβανομαι οτι ΔΥΣΤΥΧΩΣ στην Ελλαδα υπαρχει πολυς κοσμος που γυρευει το οικονομικο, το τζαμπα, το μη ποιοτικο κλπ.
Προσωπικα ως 24αρης εχω φιλαρακια που δουλευουν για 500 ευρω και εχουν το αμαξακι τους με τα 300 Αλλογα να το τροφοδοτουν βενζινες και να το πληρωνουν χρυσο.
Θεμα προτεραιοτητων ειναι και τα εξοδα που κανεις και μη τρελαθουμε τελειως. Ακριβα Ακριβα αλλα οχι δυσπροσιτα ποσα.(εκτος εξαιρεσεων προφανως).

Η κλινικη του Αναστασακη προσωπικα μου βγαζει ποιοτητα και βλεπω εναν ανθρωπο που αν μη τι αλλο εχει μερακι. Θελοντας λοιπον και ο ιδιος να κρατησει αυτο το στοιχειο προφανως και χρεωνει πιο ακριβα σε σχεση με αλλους που ισως εχουν ως ιατρειο ενα γραφειο και οχι ενα πολυοροφο κτηριο.
Θετικο του Αναστασακη θεωρω επισης τις δωρεαν επεμβασεις που εκανε σε καποια περιοδο και σε περιστατικα με παλιες αποτυχημενες μεταμοσχευσεις.
Τον αντιλαμβανομαι ως ανθρωπο που καταλαβαινει και αν πας να συζητησεις απο κοντα θα "τα βρειτε" που λεμε.


Προσωπικα ωντας επισης στο κλαδο αυτο(φοιτητης παντα), δεν θα με φανταζομουν ΠΟΤΕ γιατρο επιχειρηματια!!!
Εχω τσακωθει με δερματολογους επανηλειμενα και τους τα εχω χωσει καταπροσωπο οταν προσπαθησαν να μου πουλησουν προιοντα "ανωτερα" σε τιμες παραλογες, καθως επισης και οταν τους ειπα πως τα λειζερ και οι αποτριχωσεις δεν μου κανουν για ιατρικη :D
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Μα πως αλλιως να το εκλαβω ρε συ @vlafo ;Εχεις πει στο παρελθον οτι οποιος σταματαει την παρουσιαση του(ή δεν την ξεκιναει καν) με προφαση την σκληρη κριτικη που φοβαται οτι θα του ασκηθει ή του ασκειται ,δεν δικαιολογειται και οτι οι λογοι ειναι αλλοι.Και μετα διαβαζω το υστερογραφο σου,δεν ειναι λογικο να τα συνδεσω;Γιατι αυτο που καταλαβαινω εγω διαβαζοντας το ειναι οτι θα πρεπει ολοι να ειμαστε πιο προσεκτικοι στις διατυπωσεις μας(κατι που με βρισκει απολυτα συμφωνο) και στην κριτικη μας ωστε να μην σταματησουν τα παιδια που εκαναν στον Τυρκαλα μμ την παρουσιαση τους και μεινουμε στο σκοταδι για το ποιος πραγματικα ειναι και τι αξιζει.Εσυ αν ησουν στην θεση μου πως θα το ερμηνευες;
 

Xristos87

Well-Known Member
vlafo:
δλδ 4000 ευρω πληρωσες κ εβαλες 2500τθ;;
δλδ 1.6ευρω το τθ;;(παει το 1 ευρω το τθ π φωναζετε με τουτουκες; )
τα τθ π χαθηκαν κ ισως τα χρειαστεις στο μελλον θα στα δωσει καποιος;;;

εγω ειμαι ο ασχετος κ εσυ ο σχετικος με χαμενα 37 με 38% τθ απο τα αποδυτηρια; συν καποια π δεν καταφερνουν να επιβιωσουν.[/QUOTE][/QUOTE]
 

vlafo

Well-Known Member
ο Vlafo στοχευε αλλου , ο λογος που πηγε Starks ηταν η καραντινα αρχικα, και στη συνεχεια αποτελεσματα που ειδε και το γεγονος ο γιατρος τον επεισε.
Μικρές διορθώσεις,παρόλο που είναι σωστά αυτά και έχουν διευκρινιστεί,όχι επαρκώς αλλά μέχρι ξεσκίσματος.
Όποιος άλλος το κάνει αυτό στη μμ του,μόνο από αυτόν θα δεχτώ την ανάλογη κριτική και σχολιασμό.
Δεν ήταν η καραντίνα,το κριτήριο δεν ήταν έλα κάθομαι και πάω να μπω μέσα να κάνω μμ.Αυτό είναι λάθος.Τέλειο timing ναι αλλά όχι κριτήριο επουδενί.
Όλα τα υπόλοιπα που είδα πάνω από όλα,αυτό ήταν το κριτήριο το βασικό και ανέλυσα καθώς και ο γιατρός που είναι κορυφή με έπεισαν.
Τώρα αν το punch ήταν 1 και όχι 0.9 ναι θα το προτιμούσα,αλλά δεν είναι σοβαρά κριτήρια αυτά για να επιλέξεις τη μμ σου,τουλάχιστον για μένα μιλάω.
Δύο πραγματα θέλεις στη μμ.
Γιατρό και αποτελέσματα μόνο.
Τέλος.
Και επειδη είσαι σοβαρό παιδί Κώστα,καλό θα είναι να μην εξηγείς όταν απευθύνεσαι σε τοίχο.
Άστο να πέσει και παράτα το.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Xristos87

Well-Known Member
900 τριχοθυλιακια που λες Χρηστο διευκρινιστηκαν και το θεμα λυθηκε. Απο εκει και περα αν θυμασαι ο Vlafo στοχευε αλλου , ο λογος που πηγε Starks ηταν η καραντινα αρχικα, και στη συνεχεια αποτελεσματα που ειδε και το γεγονος ο γιατρος τον επεισε.

Να μην πεταμε τη μπαλα στην εξεδρα οταν δεν μας βολευει κατι. ΔΕΝ λυθηκε το θεμα οπως το λες...εγιναν μετρησεις!!! στο τελος ειπωθηκε οτι εγινε λαθος στην καταγραφη για να κλεισουμε κ να προχωρησει το θεμα.ομως δεν ειναι αυτο το θεμα ...

το κυριο θεμα ειναι οτι πηγε ενα "διαβασμενο" μελος σε μια κλινικη. εκανε τη μμ. εφαγε γκολ απο τα αποδυτηρια κ βγαινει κ καλει κ αλλα μελη να πανε στην κλινικη. ελεος.
 

vlafo

Well-Known Member
Μα πως αλλιως να το εκλαβω ρε συ @vlafo ;Εχεις πει στο παρελθον οτι οποιος σταματαει την παρουσιαση του(ή δεν την ξεκιναει καν) με προφαση την σκληρη κριτικη που φοβαται οτι θα του ασκηθει ή του ασκειται ,δεν δικαιολογειται και οτι οι λογοι ειναι αλλοι.Και μετα διαβαζω το υστερογραφο σου,δεν ειναι λογικο να τα συνδεσω;Γιατι αυτο που καταλαβαινω εγω διαβαζοντας το ειναι οτι θα πρεπει ολοι να ειμαστε πιο προσεκτικοι στις διατυπωσεις μας(κατι που με βρισκει απολυτα συμφωνο) και στην κριτικη μας ωστε να μην σταματησουν τα παιδια που εκαναν στον Τυρκαλα μμ την παρουσιαση τους και μεινουμε στο σκοταδι για το ποιος πραγματικα ειναι και τι αξιζει.Εσυ αν ησουν στην θεση μου πως θα το ερμηνευες;
Να το εκλάβεις σωστά όπως πρέπει,γνωρίζοντας πως κινούμαι και τι λέω γενικά.
Όταν έχεις άτομα που δεν μαθαίνουν εδώ μέσα,ακόμα και άτομα σαν και εμένα που δεν καταλαβαίνουν γιατί είμαι σκληρόπετσος,θα ανεβάζω φώτο μόνο σε προσωπικά π.μ.
Δεν σου κάνει εντύπωση γιατί ποτέ δεν απάντησα στο νήμα μου,τι ακριβώς έγινε και τι ειπώθηκε με το γιατρό?
Και ούτε πρόκειται.
 

Mak39

Member
Το να έχεις συμπάθεια σε ένα γιατρό το καταλαβαίνω συμβαίνει σε πολλούς από μας που έχουμε προχωρήσει σε ΜΕΤ. Το να ρίχνεις λάσπη όμως σε έναν γιατρό που βγαίνει επώνυμα γιατί δεν σου αρέσουν οι τιμές το βρίσκω κατακριτέο. Κύριοι ΚΟΥΡΑΣΑΤΕ να επαναλαμβάνεται τα ίδια και τα ίδια. Κρατήστε τις γνώσεις σας από το YouTube και αφήστε εμάς τους υπόλοιπους να έχουμε δικαίωμα στη γνώση.

Μου αρέσει που αναρωτιόμαστε γιατί τα μέλη αφήνουν τις παρουσιάσεις τους.
Γιατί άραγε... Μήπως να κάνουμε και μια αυτοκριτική όλοι μας..

Έχουν μειωθεί οι παρουσιάσεις ΜΕΤ και έχουμε αναλωθεί στη κλινική που κάνει την καλύτερη Black Friday.
 

vlafo

Well-Known Member
το κυριο θεμα ειναι οτι πηγε ενα "διαβασμενο" μελος σε μια κλινικη. εκανε τη μμ. εφαγε γκολ απο τα αποδυτηρια κ βγαινει κ καλει κ αλλα μελη να πανε στην κλινικη. ελεος.
Ρε Καραγκιόζη κάλεσα εγώ άτομα να πάνε στην κλινική.
Τι μας λες ρε πίνεις τίποτα η είσαι τόσο χαμηλής νοημοσύνης και θέλεις να μας σπας τα νεύρα.
Το κατάλαβες δεν θα ξαναπείς μα@κια για μένα
Μπάναρε τον ρε συ Cvial να τελειώνουμε.
 

Ronaldo

Well-Known Member
Το να έχεις συμπάθεια σε ένα γιατρό το καταλαβαίνω συμβαίνει σε πολλούς από μας που έχουμε προχωρήσει σε ΜΕΤ. Το να ρίχνεις λάσπη όμως σε έναν γιατρό που βγαίνει επώνυμα γιατί δεν σου αρέσουν οι τιμές το βρίσκω κατακριτέο. Κύριοι ΚΟΥΡΑΣΑΤΕ να επαναλαμβάνεται τα ίδια και τα ίδια. Κρατήστε τις γνώσεις σας από το YouTube και αφήστε εμάς τους υπόλοιπους να έχουμε δικαίωμα στη γνώση.

Μου αρέσει που αναρωτιόμαστε γιατί τα μέλη αφήνουν τις παρουσιάσεις τους.
Γιατί άραγε... Μήπως να κάνουμε και μια αυτοκριτική όλοι μας..

Έχουν μειωθεί οι παρουσιάσεις ΜΕΤ και έχουμε αναλωθεί στη κλινική που κάνει την καλύτερη Black Friday.
Τράβα να κάνεις κανένα like εσυ Στον γιατρό και να τον γλείψεις και άσε τα σχόλια. Εσυ έχεις κουράσει να σε βλέπουμε κάθε φορά να λειτουργείς σαν τσιράκι της κλινικής. Δεν έχει ανάγκη απο γλειφτες γιατρών το φόρουμ όπως είσαι εσυ.

Ψάξε να βρεις κανενα σχόλιο του γιατρού σου που δεν εχεις πατησει like ρε ΤΣΙΡΑΚΙ.
 

vlafo

Well-Known Member
Το να ρίχνεις λάσπη όμως σε έναν γιατρό που βγαίνει επώνυμα γιατί δεν σου αρέσουν οι τιμές το βρίσκω κατακριτέο
Επειδή πρέπει να μιλάμε πάντα με στοιχεία και να συντονίζομαστε στην ίδια γλώσσα,μπορείς να μου παραθέσεις και εξηγήσεις τον όρο λάσπη,τι σημαίνει και πως πετάγεται αυτός στο γιατρό και που έχει πέσει εδώ μέσα τέτοιο πράγμα?
Τεκμηριωμένα θέλω.
 

Heat

Member
Προσωπικα αντιλαμβανομαι οτι ΔΥΣΤΥΧΩΣ στην Ελλαδα υπαρχει πολυς κοσμος που γυρευει το οικονομικο, το τζαμπα, το μη ποιοτικο κλπ.
Προσωπικα ως 24αρης εχω φιλαρακια που δουλευουν για 500 ευρω και εχουν το αμαξακι τους με τα 300 Αλλογα να το τροφοδοτουν βενζινες και να το πληρωνουν χρυσο.
Θεμα προτεραιοτητων ειναι και τα εξοδα που κανεις και μη τρελαθουμε τελειως. Ακριβα Ακριβα αλλα οχι δυσπροσιτα ποσα.(εκτος εξαιρεσεων προφανως).

Θα ηθελα να προσθεσω εδω οτι και στο εξωτερικο να πας και να χρησοπληρωσεις για μια μεταμοσχευση δεν σημαινει οτι θα παρεις το επιθυμητο αποτελεσμα που παντα ηθελες και φανταζοσουν η που εχεις στο μυαλο σου.

Ο μεσος ελληνας οπως ειπες με μηνιαιο μισθο 500 και 600 ευρω δεν μπορει να παει και να πληρωνει 6 ευρω το Graft στην ευρωπη και απο 8 ευρω που ξεκιναει το λιγοτερο στην Αμερικη! Δηλαδη να θελει 10+ χιλιαρικα για το ξεκινημα της ΜΜ.

Ας μην αναφερθουμε σε χωρες της Ανατολής που πλασαρουν την ΜΜ τσαμπα.

Και αλλοι δουλευουν delivery ολο το χρονο για να πανε να τα φανε σε 1 εβδομαδα στην Μυκονο :p αλλα ειναι διαφορετικο.
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Τράβα να κάνεις κανένα like εσυ Στον γιατρό και να τον γλείψεις και άσε τα σχόλια. Εσυ έχεις κουράσει να σε βλέπουμε κάθε φορά να λειτουργείς σαν τσιράκι της κλινικής. Δεν έχει ανάγκη απο γλειφτες γιατρών το φόρουμ όπως είσαι εσυ.

Ψάξε να βρεις κανενα σχόλιο του γιατρού σου που δεν εχεις πατησει like ρε ΤΣΙΡΑΚΙ.
Το φορουμ πρωτιστως δεν εχει αναγκη ανθρωπους που δεν συνεισφερουν τιποτα απολυτως σαν και εσενα ronaldo.Ολα τα σχολια σου εχουν στοχο να πυροδοτουν καταστασεις,καμια διαθεση δεν εχεις για συνεισφορα και βοηθεια στα μελη.Εισαι εδω για να κραζεις απλα,να δημιουργεις εντασεις και να γραφεις πραγματα που προσθετουν μηδενικη αξια στο φορουμ.Μπορει να νομιζεις οτι εχεις το ελευθερο να γυρνας δεξια και αριστερα κατηγορωντας αλλους ως τσιρακια αλλα τετοιες συμπεριφορες το μονο που καταφερνουν ειναι να γινονται μισητες και ενοχλητικες ακομα και στους πιο διαλλακτικους του φορουμ
 

Ronaldo

Well-Known Member
Το φορουμ πρωτιστως δεν εχει αναγκη ανθρωπους που δεν συνεισφερουν τιποτα απολυτως σαν και εσενα ronaldo.Ολα τα σχολια σου εχουν στοχο να πυροδοτουν καταστασεις,καμια διαθεση δεν εχεις για συνεισφορα και βοηθεια στα μελη.Εισαι εδω για να κραζεις απλα,να δημιουργεις εντασεις και να γραφεις πραγματα που προσθετουν μηδενικη αξια στο φορουμ.Μπορει να νομιζεις οτι εχεις το ελευθερο να γυρνας δεξια και αριστερα κατηγορωντας αλλους ως τσιρακια αλλα τετοιες συμπεριφορες το μονο που καταφερνουν ειναι να γινονται μισητες και ενοχλητικες ακομα και στους πιο διαλλακτικους του φορουμ
Πρωτίστως δεν έχει ανάγκη απο γλειφτες κλινικών που το μόνο που κάνουν είναι να κάνουν like στο γιατρο και τιποτα αλλο και να πετάγονται καθε φορά που κάποιος λεει κατι που δεν αρεσει στομ γιατρό τους. Εσυ σε τι ακριβώς συνεισφέρεις; να πετάς λασπη για οτιδήποτε σου έχουν αναθεσει και να τσουβαλιαζεις χωρίς αποδείξεις; αυτή ειναι η συνεισφορά σου;
 
Μπλουζα