Σύγκριση Τιμών μεταξύ Ελληνικών Κλινικών - Έρευνα για Μεταμόσχευση

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Νομίζω ότι πρέπει να σταματήσουμε γιατί η κουβέντα αρχίζει μα ξεφεύγει. Παρακαλώ να μην γίνονται προσωπικοί χαρακτηρισμοί. Γιατρέ πρέπει να καταλάβετε ότι στο φόρουμ δεν μπορείτε να πείσετε τους πάντες. Καταθέστε νηφάλια και τεκμηριωμένα την άποψη σας και αφήστε τα μέλη να την κρίνουν. Είναι ο καλύτερος τρόπος.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
Κύριε Αναστασάκη
Νομίζω ξεφεύγετε και δεν υπάρχει λόγος.
Ποιός σας κατηγόρησε για εμμονικό και σχιζοφρένή.
Γιατί χρησιμοποιείται εκφράσεις και λέξεις που κανείς δεν σας απέδωσε?

Δε σας συκοφαντεί κανείς ηρεμήστε.
 

Κωνσταντίνος Αναστασάκης

Χειρουργός Αποκατάστασης Τριχωτού
Ποιος είπε ότι είστε εμμονικος και σχιζοφρενής; Θα σας παρακαλέσω να μη λέτε πράγματα που δεν είπα. Απλά είπα ότι όσοι ενημερώνουν τι τιμές πηραν απο εσάς δεν το κάνουν με σκοπό να σας βλάψουν, αλλά με σκοπό να βοηθήσουν τα υπόλοιπα μέλη του φόρουμ να έχουν μια εικόνα για την τιμολογιακή πολιτική σας. Για ποια συκοφαντία μιλάτε;

Όποιος φανταζεται εχθρους, στην Επιστημη λέγεται παρανοικός σχιζοφρενης.
Αν δεν εισαι ιατρός και δεν το ξερεις, πρεπει να προσεχεις τι λες αν δεν θέλεις να εισαι συκοφαντης και ποινικά εκτεθειμένος.
Δεν δεν δεχομαι καμια δικαιολογια ότι δηθεν δεν εννούσες αυτο κτλ.
Αν δεν ξερεις τι σημαινει αυτο που λες μην το λες.

Ξερετε πολυ καλά τι κανετε και γιατι το κανετε, και το κανετε σε καθε ευκαιρια και σε πάμπολλα νηματα.
Λυπαμαι αν σας έχω ενοχλήσει με τον βιο και την πολιτεια μου, αλλα αρκετα με τις εμπάθειες.
Δεν ειμαι εδω για να μου χαλαει η διάθεση με την τοξικότητα κανενός.
Ειμαι εδω να προβαλω την δουλεια μου, να δωσω γνωση στον κόσμο και πιθανόν να επωφεληθω επαγγελματικά.
Αν με βλεπετε ως εχθρο ειναι δικο σας θεμα, αλλα δεν θα το κανετε δικο μου και τον εκατονταδων άλλων που ενδιαφερονται για αυτα που προσφερω.
Αδιαφορω για το δικο σας χειροκροτημα ή την αποδοχή, αλλα γινεστε καποιοι κουραστικοί και δηλητηριώδεις.
Μπράβο, το καταλαβαμε, δεν γουσταρετε Αναστασακη.
Μπορούμε να κανουμε τη δουλεια μας τωρα χωρις λάσπη και επιθέσεις?
 
Τελευταία επεξεργασία:

Ronaldo

Well-Known Member
Όποιος φανταζεται εχθρους, στην Επιστημη λέγεται παρανοικός σχιζοφρενης.
Αν δεν εισαι ιατρός και δεν το ξερεις, πρεπει να προσεχεις τι λες αν δεν θέλεις να εισαι συκοφαντης και ποινικά εκτεθειμένος
Εγώ δεν το βλέπω έτσι. Μπορεί Απλα να νομίζω ότι θέλει να με βλάψει κάποιος ανακοινώνοντας τις τιμές μου, αλλά να μην είχε τέτοιο σκοπό. Οπότε απλά έκανα λάθος εκτίμηση χωρις να σημαίνει οτι ειμαι σχιζοφρενής ή οτιδήποτε. Ειστε υπερβολικός με αυτά που λετε. Κατανοώ όμως οτι πανω στην ενταση λέγονται διάφορα. Δεν θελω να περάσει αυτή η υπόνοια προς τα εξω, γιατί δεν ισχύει.
 

Κωνσταντίνος Αναστασάκης

Χειρουργός Αποκατάστασης Τριχωτού
Όποιος φανταζεται εχθρους, στην Επιστημη λέγεται παρανοικός σχιζοφρενης.
Αν δεν εισαι ιατρός και δεν το ξερεις, πρεπει να προσεχεις τι λες αν δεν θέλεις να εισαι συκοφαντης και ποινικά εκτεθειμένος
Εγώ δεν το βλέπω έτσι. Μπορεί Απλα να νομίζω ότι θέλει να με βλάψει κάποιος ανακοινώνοντας τις τιμές μου, αλλά να μην είχε τέτοιο σκοπό. Οπότε απλά έκανα λάθος εκτίμηση χωρις να σημαίνει οτι ειμαι σχιζοφρενής ή οτιδήποτε. Ειστε υπερβολικός με αυτά που λετε. Κατανοώ όμως οτι πανω στην ενταση λέγονται διάφορα. Δεν θελω να περάσει αυτή η υπόνοια προς τα εξω, γιατί δεν ισχύει.

Σου λέω τι λεει η ΕΠΙΣΤΗΜΗ, και μου απαντας "δεν το βλεπω έτσι"....
Απλα το σβηνεις, ζητας συγνωμη (αν φυσικα νιώθεις κατι τετοιο...) και δεν το ξανακανεις σε εμενα.
Αλλιως, αν θελεις το αφηνεις με την δικαιολογία της πλακας τυπου "εσυ φταις ιατρε που το πηρες ετσι επειδη εισαι φορτισμενος".
Αν το αφησεις έτσι, ελπίζω να εισαι και αρκετα γενναιος αντρας όμως να μου στειλεις τα στοιχεια σου για να κινηθω νομικά και να αποφασισει η Δικαιοσύνη πως το βλεπει.
Διότι εγω το βλεπω ως βαρυτατη προσβολή και συκοφαντια.
 

Ronaldo

Well-Known Member
Σου λέω τι λεει η ΕΠΙΣΤΗΜΗ, και μου απαντας "δεν το βλεπω έτσι"....
Απλα το σβηνεις, ζητας συγνωμη (αν φυσικα νιώθεις κατι τετοιο...) και δεν το ξανακανεις σε εμενα.
Αλλιως, αν θελεις το αφηνεις με την δικαιολογία της πλακας τυπου "εσυ φταις ιατρε που το πηρες ετσι επειδη εισαι φορτισμενος".
Αν το αφησεις έτσι, ελπίζω να εισαι και αρκετα γενναιος αντρας όμως να μου στειλεις τα στοιχεια σου για να κινηθω νομικά και να αποφασισει η Δικαιοσύνη πως το βλεπει.
Διότι εγω το βλεπω ως βαρυτατη προσβολή και συκοφαντια.
Το έκανα διόρθωση και έσβησα τις επίμαχες φράσεις για να μη νομίζετε ότι έχω κάποιο σκοπό να σας συκοφάντησω ή οτιδήποτε.

Θέλω να σας ρωτήσω όμως αν κάποιος έξω σας πει ότι πιστεύει ότι μάλλον δεν έγινε κάτι για αυτό το λόγο που λέτε, αλλά μάλλον το φαντάστηκατε λανθασμένα, το θεωρείτε συκοφαντία και τον απείλειτε με ΜΉΝΥΣΗ; Απλά μια διευκρίνηση.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Peter Pan

Active Member
Σου λέω τι λεει η ΕΠΙΣΤΗΜΗ, και μου απαντας "δεν το βλεπω έτσι"....
Απλα το σβηνεις, ζητας συγνωμη (αν φυσικα νιώθεις κατι τετοιο...) και δεν το ξανακανεις σε εμενα.
Αλλιως, αν θελεις το αφηνεις με την δικαιολογία της πλακας τυπου "εσυ φταις ιατρε που το πηρες ετσι επειδη εισαι φορτισμενος".
Αν το αφησεις έτσι, ελπίζω να εισαι και αρκετα γενναιος αντρας όμως να μου στειλεις τα στοιχεια σου για να κινηθω νομικά και να αποφασισει η Δικαιοσύνη πως το βλεπει.
Διότι εγω το βλεπω ως βαρυτατη προσβολή και συκοφαντια.
Δεν νομίζω ότι σας τιμάει το γεγονός ότι κάθεστε ολόκληρος γιατρός κ μπαίνετε σε πόλεμο σχολίων με ανώνυμα μέλη όπως λέτε, ας μείνουμε στην πολύ καλή δουλειά που κάνετε κ στην βοήθεια που προσφέρουν οι αδιαμφισβήτητες γνώσεις σας, έτσι ώστε να βοηθήσετε εμάς που ενδιαφερόμαστε να μάθουμε, Ευχαριστω!
 

Xristos87

Well-Known Member
Με συγχωρειτε αλλα η συγκριση δεν ειναι λαθος; Ο γνωστος αρτοποιος(george-3 π κανει εξαιρετικα τσουρεκια )ανεφερεται στις τιμες (κυριως του Τυρκαλα) των κλινικων σε συγκριση με τις τιμες του Αναστασακη.
Απο τι εχω δει στην ιστοσελιδα του ο Αναστασακης εχει ενα κτηριο με 4 5 ορορφους, 7 νοσηλευτριες κ αλλες 2 3 σε γραμματεια κ τηλεφωνα.
ο Τυρκαλας π εχω επισκεφθει( αλλα να μην το προσωποποιω γιατι ο γιατρος ηταν ωραιος οποτε θα λεω σταρκς) εχει εναν χωρο 2 οροφων με 2 νοσηλευτριες π η μια κανει κ τη γραμματεια. δλδ 3 ανθρωποι κανουν τα παντα.
τι να συγκρινεις εδω σε θεματα κοστους;;;

Δεν θα αναφερθω στο σημαντικοτερο κοστος π δεν μπορεις να ανακτησεις κ ειναι το αποτελεσμα καθοτι ημαστε σε νημα μονο για τις τιμες.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Xristos87, σε παρακαλώ μην το συνεχίζεις με τις προσωπικές εκφράσεις. Γιατί δεν μπορείτε να κρατήσετε ένα επίπεδο? Να πείτε την γνώμη σας χωρίς να προσπαθήσετε να μειώσετε τον άλλο με χαρακτηρισμούς.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Με συγχωρειτε αλλα η συγκριση δεν ειναι λαθος; Ο γνωστος αρτοποιος(george-3 π κανει εξαιρετικα τσουρεκια )ανεφερεται στις τιμες (κυριως του Τυρκαλα) των κλινικων σε συγκριση με τις τιμες του Αναστασακη.
Απο τι εχω δει στην ιστοσελιδα του ο Αναστασακης εχει ενα κτηριο με 4 5 ορορφους, 7 νοσηλευτριες κ αλλες 2 3 σε γραμματεια κ τηλεφωνα.
ο Τυρκαλας π εχω επισκεφθει( αλλα να μην το προσωποποιω γιατι ο γιατρος ηταν ωραιος οποτε θα λεω σταρκς) εχει εναν χωρο 2 οροφων με 2 νοσηλευτριες π η μια κανει κ τη γραμματεια. δλδ 3 ανθρωποι κανουν τα παντα.
τι να συγκρινεις εδω σε θεματα κοστους;;;

Δεν θα αναφερθω στο σημαντικοτερο κοστος π δεν μπορεις να ανακτησεις κ ειναι το αποτελεσμα καθοτι ημαστε σε νημα μονο για τις τιμες.
αρτοποιος εγω.... αλεξιπτωτιστης εσυ...σκεψου το ενδεχόμενο να συνεργαστούμε.... τσουρεκακια κατοικον... διανομη απο αερος μεχρι και ιρλανδια στον φιλο μου τον τζορτζ.... θα χεστουμε στο χρημα....
 

Xristos87

Well-Known Member
Xristos87, σε παρακαλώ μην το συνεχίζεις με τις προσωπικές εκφράσεις. Γιατί δεν μπορείτε να κρατήσετε ένα επίπεδο? Να πείτε την γνώμη σας χωρίς να προσπαθήσετε να μειώσετε τον άλλο με χαρακτηρισμούς.
οπως θελεις civial
δεν το σκεφτηκα οτι ετσι τον μειωνω απλα τ εγραψα γιατι πραγματικα εχω κουραστει τον βομβαρδισμο μνμ του κ την επιμονη -προωθηση της σταρκς κ ολα αυτα ως απλο μελος
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Κωνσταντίνος Αναστασάκης

Χειρουργός Αποκατάστασης Τριχωτού
Δεν νομίζω ότι σας τιμάει το γεγονός ότι κάθεστε ολόκληρος γιατρός κ μπαίνετε σε πόλεμο σχολίων με ανώνυμα μέλη όπως λέτε, ας μείνουμε στην πολύ καλή δουλειά που κάνετε κ στην βοήθεια που προσφέρουν οι αδιαμφισβήτητες γνώσεις σας, έτσι ώστε να βοηθήσετε εμάς που ενδιαφερόμαστε να μάθουμε, Ευχαριστω!

Υπάρχουν ανωνυμα μέλη με ατζεντα να βλαψουν εμενα είτε γιατι προωθούν κάποια άλλη κλινική από προσωπική προτιμηση είτε απλα γιατι ενοχλούνται από αυτο που ειμαι και πρεσβευω.
ΔΕΝ γραφουν για τα περιστατικά μου
ΔΕΝ γραφουν για τη δουλεια μου.
Γραφουν για οτιδηποτε άλλο μπορουν να βρουν να με πληξουν, κυριως με υπονούμενα για το χαρακτηρα, τη συμπεριφορα και ...φυσικα τις τιμες, ενω προφανως κανεις τους δεν θα ερχοταν σε μενα παρα μόνο αν ηταν τσαμπα.
Σε αυτούς αναγκαζομαι να αμυνθω διότι η ευγενική και αντικειμενική πλειοψηφια των μελών δεν μιλάει να τους κραξει όπως γινεται σε καθε άλλο φορουμ του εξωτερικού που συκοφαντούν ένα ιατρό που μονο αξία δινει σε ένα φορουμ.
ο @CVIAL ειναι ένας και δεν μπορει να τρεχει όλη την ώρα.

Μακαρι να μην χρειαζοταν να αμυνθω απέναντι σε άδικες και συκοφαντικες επιθεσεις και να αναλάμβανε η κοινη γνωμη να με υπερασπιστει όταν με συκοφαντούν και με βριζουν
Αντι αυτού, σε ενα γηπεδο 20.000 ατομων όπως το φόρουμ αυτο, φωναζουν και ακούγονται 10 (και πολλα λεω) άτομα, και 19.990 ειναι σιωπηλοι.
Αφου οι μετριοπαθεις δεν μιλανε να υπερσπιστουν το δικαιο, θα το κανω εγω.
Το κανω μια ζωη, το κανω στη δουλεια μου, το κανω στη ζωή μου.

Και διαφωνω: φυσικα και με τιμά το να τα βαζω με τον ανωνυμο όχλο και να μην τους φοβαμαι.
Μακαρι να κανανε και άλλοι το ιδιο εδω μεσα και εκτος από εδω μεσα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Giorgos-3

Well-Known Member
οπως θελεις civial
δεν το σκεφτηκα οτι ετσι τον μειωνω απλα τ εγραψα γιατι πραγματικα εχω κουραστει τον βομβαρδισμο μνμ του κ την επιμονη -προωθηση της σταρκς κ ολα αυτα ως απλο μελος
εγω δεν σε παρεξηγω παντως ....το παιρνω σαν χαβαλε...ο διαχειριστης οφειλει να παρεβαινει σε χαρακτηρισμους.... η εμμονη που λες οτι εχω ειναι στο κεφαλι σου.... απλα δεν σου αρεσει να υποστηριζει καποιος τις επιλογες του....
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
οπως θελεις civial
δεν το σκεφτηκα οτι ετσι τον μειωνω απλα τ εγραψα γιατι πραγματικα εχω κουραστει τον βομβαρδισμο μνμ του κ την επιμονη -προωθηση της σταρκς κ ολα αυτα ως απλο μελος

Χρήστο ο καθένας κρίνεται για αυτά που γράφει και για το αποτυπωμά του. Επαναλαμβάνω, δεν χρειάζεται να μεταχειρίζεστε τέτοιου είδους εκφράσεις. Πείτε ελεύθερα την γνώμη σας με απλά, κατανοητά Ελληνικά και μέχρι εκεί. Ακόμα και αν διαφωνεί ο άλλος δεν χρειάζονται 200 μυνήματα πινγκ πονγκ. Δεν πρόκειται να τον πείσετε, απλά μπουκώνετε τα νήματα.
 

Xristos87

Well-Known Member
εγω δεν σε παρεξηγω παντως ....το παιρνω σαν χαβαλε...ο διαχειριστης οφειλει να παρεβαινει σε χαρακτηρισμους.... η εμμονη που λες οτι εχω ειναι στο κεφαλι σου.... απλα δεν σου αρεσει να υποστηριζει καποιος τις επιλογες του....
χαιρομαι π δεν μ παρεξηγησες κ καταλαβαινεις τον χαβαλε.

επιμονη σ ειπα οχι εμμονη, χεχε. μην καρφωνεσαι.

Δεν απαντησες τπτ για τα κοστη...τα ατομα,το κτηριο Σταρκς vs Αναστασακη.
 

Georgie

Well-Known Member
Τωρα η κουβέντα γιατι γινεται ρε παιδια ?
Λογιστές σε κλινική ειμαστε ?
Το ποσο χρεώνει ο καθένας ειναι δικαίωμα του .
Αν υπαρχει εμπορικό ενδιαφέρον που ειναι το προβλημα μας?
Αν οι υπηρεσίες δικαιολογούν την υψηλή χρέωση θα φανει στο αποτέλεσμα και την αποδοχή απο το κοινό .
Κανένας δε μπορει να μειώσει ενα καλο αποτέλεσμα όσο πρόθεση και να εχει .
Κανένας δε μπορει να βαφτίσει το κρέας ψάρι οσο και αν προσπαθήσει .
Ας αφήσουμε τέτοιου είδους συζητήσεις και κόντρες που δεν ενδιαφέρουν τους υποψήφιους .
Τα αποτελέσματα ενδιαφέρουν και εκει πρεπει να εστιάζουμε .
 
Τελευταία επεξεργασία:

Giorgos-3

Well-Known Member
χαιρομαι π δεν μ παρεξηγησες κ καταλαβαινεις τον χαβαλε.

επιμονη σ ειπα οχι εμμονη, χεχε.

Δεν απαντησες τπτ για τα κοστη...τα ατομα,το κτηριο Σταρκς vs Αναστασακη.
φυσικα κ εχω απαντηση αλλα δεν θελω να το συνεχισουμε.....εστειλα ενα πμ στον αναστασακη που ελπιζω να δει και να καταλαβει καποια πραγματα..... φυσικα και το παιρνω σε χαβαλε οταν καποιος με χαρακτηριζει χωρις να με ξερει απο δω...εκτος αν ειναι συνεχες...εσυ δεν το θεωρεις αστειο να καθεσαι να τσακωνεσαι με καποιον που δεν γνωριζεστε κ δεν σε ξερει? θα μπω στην διαδικασια να τσακωθω μονο με ατομα που τουλαχιστον εχουμε βρεθει και μια φορα οπως ειναι ο διαχειριστης για παραδειγμα....
 

Ronaldo

Well-Known Member
Και εγώ δεν θα μπω στη διαδικασία να απαντήσω στον γιατρό, για να μη συνεχιστεί η διαμάχη όσο και να μας προκαλεί. Θα πω το εξης: Ο καθένας έχει το δικαίωμα να εκφράζει την άποψή του ακόμα και αν αυτα που λεει δεν ισχύουν και δεν έχει αποδείξεις και απλα υποθέτει λανθασμένα και φυσικά ο καθένας είναι ελεύθερος να κρίνει οτι θελει. Δεν εχει νόημα να αποδείξουμε οτι δεν είμαστε ελέφαντες. Και δεν έχω δώσει κανένα δικαίωμα οτι υποστηρίζω καποια κλινική και ποτε δεν θα το κανω, γιατί δεν εχω όφελος να το κανω και ούτε θα φανατιστώ με κανέναν γιατρό ή κλινική.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Hairsick

Active Member
8 σελίδες νήμα ήδη και η ουσία είναι μόνο στο πρώτο σχόλιο. Όλα τα αλλά είναι επαναλήψεις από κοκορομαχίες που έχουν χιλιοπαιχτει και σε αλλα νήματα...
 
Μπλουζα