Σύγκριση Τιμών μεταξύ Ελληνικών Κλινικών - Έρευνα για Μεταμόσχευση

jersey

Well-Known Member
Τα αναλώσιμα ήταν-ειναι πρακτική για τις μικρές συνεδρίες....δεν έχει αλλάξει κάτι στην πολιτική του. Απλά λογικά μπήκε ένα μίνιμουμ κόστος Απ' ότι λένε μελη που πήγαν πρόσφατα....παρ όλα αυτά ένα μέλος που έχει δώσει παραπάνω από ένα 1€ δεν έχει προκύψει...μόνο λιγότερα...
Τα αναλώσιμα δεν υποτίθεται ότι χρεώνονταν ανά μέρα (250 τη μέρα) ; Γιατι λες ότι είναι για μικρές συνεδρίες;

Πάντως είναι πολύ θετικό ότι προσφέρει τέτοιες υπηρεσίες και τα κάνει όλα μόνος με τέτοια τιμή. Αυτός είναι και ο λόγος που έχει τόσο πολύ ζήτηση πιστεύω. Μέχρι πόσες επεμβάσεις κάνει τη μέρα αν ξέρεις; μία ή δύο;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
Τα αναλώσιμα δεν υποτίθεται ότι χρεώνονταν ανά μέρα (250 τη μέρα) ; Γιατι λες ότι είναι για μικρές συνεδρίες;

Πάντως είναι πολύ θετικό ότι προσφέρει τέτοιες υπηρεσίες και τα κάνει όλα μόνος με τέτοια τιμή. Αυτός είναι και ο λόγος που έχει τόσο πολύ ζήτηση πιστεύω. Μέχρι πόσες επεμβάσεις κάνει τη μέρα αν ξέρεις; μία ή δύο;
Μια επέμβαση τη μέρα κάνει.
Ο λόγος της τιμής φυσικά και είναι το βασικό για τους περισσότερους,αλλα ελπίζω όταν φτάσει η στιγμή να δείτε και ικανοποιητικά αποτελέσματα για να καταλάβετε και να κάνετε τις αντίστοιχες συγκρίσεις.
 

alex7

Well-Known Member
Γιατί θεωρείς ότι κακώς τον πίεσες να βγάλει όσα περισσότερα μοσχεύματα; Πιστεύω θα μέινει περίπου εκεί η τιμή του καθώς υπάρχει μεγάλος ανταγωνισμός.
Λέω κακώς τον πίεσα γιατί υπάρχει ένα όριο στον αριθμό των μοσχευμάτων που μπορεί να δώσει η δότρια .Από εκεί και μετά της κανείς ζημιά .Προκαλείτε μεγάλη αραίωση η απώλεια λόγω shock .Διαβασε λίγο τις αναρτήσεις στο φόρουμ να κατατοπιστείς .Ο Τιρκαλας κάνει 1 επέμβαση την ημέρα .Σε εμένα έκανε δυο μέρες δεκαωρες .Η ΜΜ και τα μοσχεύματα δεν είναι σουβλάτζιδικο με σουβλάκια για να παραγγέλνεις όσα σου κατέβει
 
Επειδή έχω μιλήσει κ με τον Τυρκαλα αλλά και την Σταυρούλα στη κλινική το ένα ευρώ δεν ισχύει τέλος
Η χρέωση είναι με συνέδρια και σύμφωνα με τον γιατρό δεν μπορεί να μου εγγυηθει για πάνω απο 2000 grafts την ημέρα
Αν κάποιος όπως εγώ που θέλω 2700 - 3000 να φτιάξω hairline Α ζώνη αναγκαστικά πάμε για διημερη οπότε 4000 + 300 έξοδα μετακίνησης γιατί είμαι απο Αθήνα πάμε στα 4300 και μας βγαίνει περίπου 1.5ευρω όσο να πας hdc με Βρυωνιδου
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Επειδή έχω μιλήσει κ με τον Τυρκαλα αλλά και την Σταυρούλα στη κλινική το ένα ευρώ δεν ισχύει τέλος
Η χρέωση είναι με συνέδρια και σύμφωνα με τον γιατρό δεν μπορεί να μου εγγυηθει για πάνω απο 2000 grafts την ημέρα
Αν κάποιος όπως εγώ που θέλω 2700 - 3000 να φτιάξω hairline Α ζώνη αναγκαστικά πάμε για διημερη οπότε 4000 + 300 έξοδα μετακίνησης γιατί είμαι απο Αθήνα πάμε στα 4300 και μας βγαίνει περίπου 1.5ευρω όσο να πας hdc με Βρυωνιδου

Κάποιος που το κατανόησε επιτέλους.
Πέρα από αυτά και πάλι ο καθένας θα πάει εκεί που θέλει.
 

makis25

Well-Known Member
οποτε Πανο πας hdc και κανεις και το ταξιδι κυπρο για αλλαγη περιβαλοντος . Αυτη τη στιγμη τουλαχιστον στα δικα μου ματια , ειναι καλυτερη επιλογη η hdc απ τον τυρκαλα για τον απλο λογο πως εχουμε δει πολυ περισσοτερα αποτελεσματα και φωτογραφικο υλικο απο hdc και ξερει καποιος τι να περιμενει . Ισως μεχρι τελος καλοκαιριου να αλλαξει η ζυγαρια μονο αν υπαρχουν αρκετα και καλα αποτελεσματα απο θεσσαλονικη . Αλλα κι εγω αυτο σκεφτομαι . Για 2500-3000 graft η hdc ειναι πιο συμφερουσα απο τυρκαλα οταν αυτος χρεωνει με τη μερα , τα session .
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αυτό λέγεται θολή και έμμεση αύξηση τιμής. Λογικό είναι να συμβεί αυτό. Από την στιγμή που πλαφόναρε και έχει αρκετούς μήνες αναμονή και δουλεύει με τέτοιους ρυθμούς λογικό είναι να πατήσει λίγο φρένο για να αντέξει. Εκτιμώ ότι είναι καλό και για τον πελάτη και ας αυξάνεται η τιμή.
 

alex7

Well-Known Member
Επειδή έχω μιλήσει κ με τον Τυρκαλα αλλά και την Σταυρούλα στη κλινική το ένα ευρώ δεν ισχύει τέλος
Η χρέωση είναι με συνέδρια και σύμφωνα με τον γιατρό δεν μπορεί να μου εγγυηθει για πάνω απο 2000 grafts την ημέρα
Αν κάποιος όπως εγώ που θέλω 2700 - 3000 να φτιάξω hairline Α ζώνη αναγκαστικά πάμε για διημερη οπότε 4000 + 300 έξοδα μετακίνησης γιατί είμαι απο Αθήνα πάμε στα 4300 και μας βγαίνει περίπου 1.5ευρω όσο να πας hdc με Βρυωνιδου
Σε μεγάλες συνεδρίες με πολλά grafts συμφέρει αναμφίβολα .
 

vlafo

Well-Known Member
Επειδή έχω μιλήσει κ με τον Τυρκαλα αλλά και την Σταυρούλα στη κλινική το ένα ευρώ δεν ισχύει τέλος
Η χρέωση είναι με συνέδρια και σύμφωνα με τον γιατρό δεν μπορεί να μου εγγυηθει για πάνω απο 2000 grafts την ημέρα
Αν κάποιος όπως εγώ που θέλω 2700 - 3000 να φτιάξω hairline Α ζώνη αναγκαστικά πάμε για διημερη οπότε 4000 + 300 έξοδα μετακίνησης γιατί είμαι απο Αθήνα πάμε στα 4300 και μας βγαίνει περίπου 1.5ευρω όσο να πας hdc με Βρυωνιδου
Αυτό το ρώτησες η υποθέτεις?
Γιατί έβαλες αν.
Ρώτα το ξεκάθαρα.
Δε το νομίζω να βάλεις 2700 και να πληρώσεις 4000€.
 

jersey

Well-Known Member
Αν κάποιος αναλάβει αεροπορικό δικό του, διαμονή δικιά του και ταξί από αεροδρόμιο πάνε έλα που είναι 50+50 χιλιόμετρα το συζητάμε.
Για να μην νιώθεις ότι σας αδικώ έκανα update με υποσημείωση από κάτω και γράφω ότι η τιμή σας συμπεριλαμβάνει: αεροπορικά, διαμονή μέχρι 7 ημέρες, μεταφορά από και προς αεροδρόμιο.

Κάτι άλλο που πιστεύω ότι πρέπει να διευκρινιστεί είναι: από πόσα grafts και πάνω ισχύουν οι τιμές της HDC 1.6 και 2.1 ;
 
οποτε Πανο πας hdc και κανεις και το ταξιδι κυπρο για αλλαγη περιβαλοντος . Αυτη τη στιγμη τουλαχιστον στα δικα μου ματια , ειναι καλυτερη επιλογη η hdc απ τον τυρκαλα για τον απλο λογο πως εχουμε δει πολυ περισσοτερα αποτελεσματα και φωτογραφικο υλικο απο hdc και ξερει καποιος τι να περιμενει . Ισως μεχρι τελος καλοκαιριου να αλλαξει η ζυγαρια μονο αν υπαρχουν αρκετα και καλα αποτελεσματα απο θεσσαλονικη . Αλλα κι εγω αυτο σκεφτομαι . Για 2500-3000 graft η hdc ειναι πιο συμφερουσα απο τυρκαλα οταν αυτος χρεωνει με τη μερα , τα session .
Αυτό το ρώτησες η υποθέτεις?
Γιατί έβαλες αν.
Ρώτα το ξεκάθαρα.
Δε το νομίζω να βάλεις 2700 και να πληρώσεις 4000€.
Ρώτησα vlafo και την Σταυρούλα και τον γιατρό
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Για να μην νιώθεις ότι σας αδικώ έκανα update με υποσημείωση από κάτω και γράφω ότι η τιμή σας συμπεριλαμβάνει: αεροπορικά, διαμονή μέχρι 7 ημέρες, μεταφορά από και προς αεροδρόμιο.

Κάτι άλλο που πιστεύω ότι πρέπει να διευκρινιστεί είναι: από πόσα grafts και πάνω ισχύουν οι τιμές της HDC 1.6 και 2.1 ;

Από 2000 μοσχεύματα. Συνήθως σπάνια υπάρχουν περιστατικά με 1500 τθ.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Και κούραση. Δεν μπορείς με τόσες κλεισμένες δουλειές μπροστά σου να δουλεύεις με αυτούς τους ρυθμούς solo.
 

vlafo

Well-Known Member
Έχω την εντύπωση και έχουμε ένα μέλος εδώ,που έκανε με έναν άλλο γιατρό εκπαιδευμένο από τον Τιρκαλά.
Η κλινική έχει 2 χειρουργικά δωμάτια,και κάνει και εκεί,απλά δεν γνωρίζω σε ποια στάδια της διαδικασίας συμμετέχει αν συμμετέχει.
 
οποτε Πανο πας hdc και κανεις και το ταξιδι κυπρο για αλλαγη περιβαλοντος . Αυτη τη στιγμη τουλαχιστον στα δικα μου ματια , ειναι καλυτερη επιλογη η hdc απ τον τυρκαλα για τον απλο λογο πως εχουμε δει πολυ περισσοτερα αποτελεσματα και φωτογραφικο υλικο απο hdc και ξερει καποιος τι να περιμενει . Ισως μεχρι τελος καλοκαιριου να αλλαξει η ζυγαρια μονο αν υπαρχουν αρκετα και καλα αποτελεσματα απο θεσσαλονικη . Αλλα κι εγω αυτο σκεφτομαι . Για 2500-3000 graft η hdc ειναι πιο συμφερουσα απο τυρκαλα οταν αυτος χρεωνει με τη μερα , τα session .
Ο τιρκαλας είναι η πιο συμφερουσα επιλογή για μέχρι 2000 ή αν πας για διημερη 3500-4000
Αν θες όμως 3000 grafts ή βάζεις λιγότερα η το πληρώνεις 1.5ευρω σε διημερη
Οσο αφορά την hdc φίλε Μάκη στα δικά μου μάτια είναι πολύ ανώτερη και από τις 2 κλινικές που συζητάμε τελευταία στο φόρουμ
Τα αποτελέσματα που έβγαζε προ πενταετίας τώρα προσπαθούν να βγάλουν αυτοί και ακόμα δεν το έχουν καταφέρει
Να μη μιλήσω για συνέπεια αποτελεσμάτων διαχείριση δότριας κτλ
 

manly_Man

Well-Known Member
Επειδή έχω μιλήσει κ με τον Τυρκαλα αλλά και την Σταυρούλα στη κλινική το ένα ευρώ δεν ισχύει τέλος
Η χρέωση είναι με συνέδρια και σύμφωνα με τον γιατρό δεν μπορεί να μου εγγυηθει για πάνω απο 2000 grafts την ημέρα
Αν κάποιος όπως εγώ που θέλω 2700 - 3000 να φτιάξω hairline Α ζώνη αναγκαστικά πάμε για διημερη οπότε 4000 + 300 έξοδα μετακίνησης γιατί είμαι απο Αθήνα πάμε στα 4300 και μας βγαίνει περίπου 1.5ευρω όσο να πας hdc με Βρυωνιδου
Η αλήθεια είναι ότι το ειχα απορία και εγω αυτό φιλε. Αν κάποιος έχει αναγκες για 2500-3000, τελικα θα πληρώσει 4000 ευρώ και δεν θα χρεωθεί με τα grafts. Άμα θες δηλαδή 3000 grafts, θα πληρώσεις 1.33 το graft.
 

vlafo

Well-Known Member
Ο τιρκαλας είναι η πιο συμφερουσα επιλογή για μέχρι 2000 ή αν πας για διημερη 3500-4000
Αν θες όμως 3000 grafts ή βάζεις λιγότερα η το πληρώνεις 1.5ευρω σε διημερη
Οσο αφορά την hdc φίλε Μάκη στα δικά μου μάτια είναι πολύ ανώτερη και από τις 2 κλινικές που συζητάμε τελευταία στο φόρουμ
Τα αποτελέσματα που έβγαζε προ πενταετίας τώρα προσπαθούν να βγάλουν αυτοί και ακόμα δεν το έχουν καταφέρει
Να μη μιλήσω για συνέπεια αποτελεσμάτων διαχείριση δότριας κτλ
Παναγιώτη
Πρέπει να συγκρίνεις μήλα με μήλα και πορτοκάλια με πορτοκάλια.
Ο Τιρκαλάς έχει ανοίξει την κλινική το 2018.Πριν στην dhi και δεν λογίζεται αυτό το διάστημα γιατί ήταν άλλο το μοντέλο

Άρα είναι νέος όσο αφορά το πλήθος των αποτελεσμάτων του.
Στο φόρουμ κανείς δεν ξέρει και κανείς δεν έχει άποψη, γιατί πολύ απλά δεν έχετε δει κανένα αποτέλεσμα.
Άρα μέχρι εκεί κάντε υπομονή μέχρι να δείτε.
Άρα το προ 5ετιας που αναφέρεις δεν είναι ορθό.
Η συνέπεια της hdc είναι πολύ συγκεκριμένη και σε πολύ συγκεκριμένα μέρη της μμ.
Μπορείς να βγάλεις άνετα συμπέρασμα, όχι από τις φώτο της κλινικής,αλλά από τα 50 αναρτημένα περιστατικά της στο φόρουμ.
 
Μπλουζα