Σύγκριση Τιμών μεταξύ Ελληνικών Κλινικών - Έρευνα για Μεταμόσχευση

jersey

Well-Known Member
Η κλινική του κ. Αναστασάκη χρεώνει 3!!! ευρώ/g????? Είναι από επίσημα χείλη αυτή η τιμή ή απλά εικασίες;
Κοίταξε εικασίες σίγουρα δεν είναι. Το εύρος 2.5-3 ευρώ/g είναι η τιμή που συνήθως χρεώνει ανάλογα τα μοσχεύματα που θα σου βάλει( δηλαδή η τιμή μειώνεται στα περισσότερα μοσχεύματα), το οποίο επιβεβαιώνεται από μαρτυρίες μελών που έκαναν επίσκεψη στην κλινική και ρώτησαν, αλλά και γενικά από ότι έχει συζητηθεί εδώ μέσα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

jersey

Well-Known Member
υπαρχουν αρκετα μελη εδω μεσα σε πρωτο χρονο που εχουν δωσει κατα πολυ λιγοτερο απο 1ευρω....... συγκεκριμενα ο αλεξ απ οτι φαινεται εδωσε και αυτος αντι 5100 (500 ευρω αναλωσιμα) 4000 ευρω..... η τιμη του τυρκαλα εγω απ οτι εχω καταλαβει δεν εχει αλλαξει απλα λιγο η πολιτικη του και μαλλον το εκανε για τις μικρες συνεδριες.... εγω ετσι το αντιλαμβανομαι (καλα δεν μου κανει και εντυπωση).....
Από ότι καταλαβαίνω οι περισσότεροι δεν τα πληρώνουν δηλαδή αυτά τα περιβόητα αναλώσιμα και απλά πληρώνουν 1 ευρώ ή και λιγότερο άμα κάνουν διήμερη συνεδρία με πάνω από 4000 μοσχεύματα;
 

jersey

Well-Known Member
Ακριβώς αυτό εννοώ .Μπορεί να βάλει μέχρι 2500 τη μέρα 5000 το διήμερο και η τιμή είναι 2500 για ημερήσια ΜΜ και 4000 ευρώ για διήμερη .Αρα κάτω από 1 ευρώ το graft
Εσένα δηλαδή με 4600 grfats, σου βγήκε τιμή μόλις 0.87 ευρώ/g. Πολύ καλή τιμή σου βγήκε. Το ότι μπορεί να βάλει μέχρι 2500 grafts τη μέρα, σου το είπε ο ίδιος ο Τυρκαλάς;
 

alex7

Well-Known Member
Εσένα δηλαδή με 4600 grfats, σου βγήκε τιμή μόλις 0.87 ευρώ/g. Πολύ καλή τιμή σου βγήκε. Το ότι μπορεί να βάλει μέχρι 2500 grafts τη μέρα, σου το είπε ο ίδιος ο Τυρκαλάς;
τον πίεσα εγώ(κακώς) να βάλει όσο το δυνατόν περισσότερα μοσχεύματα.Μου απάντησε "εγώ φτάνω τα 2500 την ημέρα".Η τιμή είναι πλαφόν 4000 ευρώ ακόμα και αν προσεγγίσεις τα 5000 μοσχεύματα σήμερα από όσο ξέρω.Άν αύριο μπεί στο τρένο όλη η Αθηνα να πάει Καλαμαριά στον Τίρκάλα για μμ , η τιμή μπορεί να ανέβει.Εδώ ανεβαίνουν μέχρι από Κρήτη μου είπε.Οι τιμές μπορεί να αλλάξουν
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Από ότι καταλαβαίνω οι περισσότεροι δεν τα πληρώνουν δηλαδή αυτά τα περιβόητα αναλώσιμα και απλά πληρώνουν 1 ευρώ ή και λιγότερο άμα κάνουν διήμερη συνεδρία με πάνω από 4000 μοσχεύματα;
Τα αναλώσιμα ήταν-ειναι πρακτική για τις μικρές συνεδρίες....δεν έχει αλλάξει κάτι στην πολιτική του. Απλά λογικά μπήκε ένα μίνιμουμ κόστος Απ' ότι λένε μελη που πήγαν πρόσφατα....παρ όλα αυτά ένα μέλος που έχει δώσει παραπάνω από ένα 1€ δεν έχει προκύψει...μόνο λιγότερα...
 

jersey

Well-Known Member
Τα έχω ξαναπεί φυσικά.
Αν είσαι από νησιά η από βόρεια για να πας Αθήνα θέλεις κάποια αεροπορικά,διαμονή,ταξί η αμάξι βενζίνες μετακινήσεις να τις πληρώσεις εσύ και όχι οι κλινικές τις Αθηνάς.
Όταν επιλέξεις πχ Βρυωνιδου με 1,60 και όλα πληρωμένα σε μια αντίστοιχη κλινική τις Αθήνας με τιμή στα 1,40 σκέψου με τα συνολικά έξοδα είναι σαν να πληρώνεις 1,60 και σ'αυτην την κλινική.
Το ίδιο θα συμβεί και με Δρ. Μάρα από 2,10 πάει στα 1,90 με την ίδια λογική.
Αλλα ακόμη και από Αθηνά να είσαι και πληρώσεις 0,20 λεπτά παρακάτω από την Βρυωνιδου σκέψου ότι θα δώσεις κάτι παραπάνω για να πάρεις κάτι πολύ καλύτερο από αποτελεσμα από φυσικότητα από πυκνότητα από δότρια.
Εντάξει ναι κατανοώ τι θες να πεις, αλλά εγώ απλά ανέφερα τις επίσημες τιμές σας. Ίσως θα μπορούσατε να διαχωρίσετε τις τιμές, δηλαδή 2 τιμές για κάθε γιατρό. Μία με τα έξοδα πληρωμένα και μία χωρίς τα έξοδα. Π.χ. Βρυωνίδου 1.60 με έξοδα πληρωμένα, 1.40 χωρίς. Δεν ξέρω αν το έχετε κάνει μέχρι τώρα αυτό;
 
Τελευταία επεξεργασία:

jersey

Well-Known Member
Φίλε μου θα σου πρότεινα να πας να ρωτήσεις σε διάφορες κλινικές πριν αποφάσεις για την επέμβαση και να κοιτάξεις κυρίως ανεξάρτητες παρουσιάσεις μελών εδώ στο φόρουμ για να βγάλεις συμπέρασμα.

Όσο για τις τιμες των κλινικών, πάνω κάτω εκει κυμαίνονται, οπότε κανεις τις επιλογές σου αναλόγως ποσα θες να διαθέσεις για την περίπτωση σου.
Σε ευχαριστώ. Αυτό θα κάνω. Εσύ έχεις να προτείνεις κάποιες κλινικές;
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Εντάξει ναι κατανοώ τι θες να πεις, αλλά εγώ απλά ανέφερα τις επίσημες τιμές σας. Ίσως θα μπορούσατε να διαχωρίσετε τις τιμές, δηλαδή 2 τιμές για κάθε γιατρό. Μία με τα έξοδα πληρωμένα και μία χωρίς τα έξοδα. Π.χ. Βρυωνίδου 1.60 με έξοδα πληρωμένα, 1.40 χωρίς. Δεν ξέρω αν το έχετε κάνει μέχρι τώρα αυτό;

Αν κάποιος αναλάβει αεροπορικό δικό του, διαμονή δικιά του και ταξί από αεροδρόμιο πάνε έλα που είναι 50+50 χιλιόμετρα το συζητάμε.
 

Xristos87

Well-Known Member
Εντάξει ναι κατανοώ τι θες να πεις, αλλά εγώ απλά ανέφερα τις επίσημες τιμές σας. Ίσως θα μπορούσατε να διαχωρίσετε τις τιμές, δηλαδή 2 τιμές για κάθε γιατρό. Μία με τα έξοδα πληρωμένα και μία χωρίς τα έξοδα. Π.χ. Βρυωνίδου 1.60 με έξοδα πληρωμένα, 1.40 χωρίς. Δεν ξέρω αν το έχετε κάνει μέχρι τώρα αυτό;
το εχει κανει.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Kostas97

Well-Known Member
Άμεσα μπαίνεις.
Ενδιαφέρεσαι?
Οχι Vlafo, αλλα η αληθεια ειναι πως θελω απο τωρα να γνωριζω ποσα χρηματα χρειαζονται (ωστε να ειμαι και προετοιμασμενος )και η αναμονη με χαροποιει ιδιατερα που ειναι μικρη, καθως νομιζα θα ηθελε χρονο+.
Θα ειναι η πρωτη μου επιλογη στο μελλον, καλα να ειμαστε.
 

vlafo

Well-Known Member
Οχι Vlafo, αλλα η αληθεια ειναι πως θελω απο τωρα να γνωριζω ποσα χρηματα χρειαζονται (ωστε να ειμαι και προετοιμασμενος )και η αναμονη με χαροποιει ιδιατερα που ειναι μικρη, καθως νομιζα θα ηθελε χρονο+.
Θα ειναι η πρωτη μου επιλογη στο μελλον, καλα να ειμαστε.
Και πολύ καλά κάνεις,αλλά αν θυμάμαι καλά επειδή είσαι μικρός,αν την κάνεις σε μερικά χρόνια,μην και έχει αποσυρθεί ο doc.
Δεν είναι και μικρός.
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Mε τοσο χαμηλες τιμες που εχει ο Τυρκαλας δεν ειναι να προκαλει εντυπωση σε κανεναν η αυξηση ζητησης των υπηρεσιων του,ειναι λογικο οταν προσφερεις μεταμοσχευσεις του 1 ευρω να μαζευεις λαοθαλασσες,ελπιζω μονο στο τελος να δικαιωθουν ολα τα παιδια
 

makis25

Well-Known Member
Ακομα ειμαστε στην αναμονη . Χρειαζομαστε τελικα αποτελεσματα . Εριξα μια ματια στα αποτελεσματα , τον τελευταιο χρονο ειναι ποσταρισμενα τα περισσοτερα περιστατικα και με καλες φωτο μαλιστα απο Αναστασακη και HDC . Αυτοι οι 2 εχουν την πρωτια και σε αριθμο και σε φωτογραφιες .
 

jersey

Well-Known Member
Συνοπολογισε και το οτι Τυρκαλας, Αναστασακης, Bisanga μπορουν να παρουν ανετα απο τα γενια μοσχευματα ενω Advanced και LP Clinic δεν παιρνουν απο τα γενια, το στηθος και το σβερκο!!!
Και μη με ρωτησεις πως το γνωριζω! Στην advanced λεγαν οτι αν χρειαστει θα παρουν κι απο το στηθος αλλα δεν πηραν ποτε διοτι οπως διατεινονταν "δε χρειαστηκε" και στην lp clinic, πολυ απλα ο γιατρος δεν προβαινει σε εξαγωγη μοσχευματων απο αυτες τις περιοχες (γενια, στηθος)...
Αρα προσμετραται στα θετικα, των κλινικων, η δυνατοτητα για BHΤ!!
Αποτελει εναν παραγοντα επιλογης κλινικης για οσους δεν εχουν αποθεμα αρκετο απ τη δοτρια του κεφαλιου!
Μετα κοιτας την ικανοτητα του καθε γιατρου, την εμπειρια, τις γνωσεις του και πως τις εφαρμοζει, το παθος του με τον κλαδο και το γενικοτερο ταλεντο κι αξια του!
Παραλληλα ναι συγκρινεις και την κοστολογηση αλλα και την εντιμοτητα του οπως και τις τακτικες προσεγγισης πελατων και μαρκετινγκ!
Εννοειται οτι δεν αγνοεις και τα αποτελεσματα που εχει αναρτησει οπως και την ικανοποιηση των πελατων του!
Θελει πολυ σκεψη για το που θα πας, ποτε ακριβως θα πας, τι στρατηγικο πλανο θα ακολουθηθει σε συνεργασια με εσενα και την ιατρικη ομαδα και το πως θα ταιριαξεις τις χωροχρονικοοικονομικες και αντιληπτικες εμπειριες!! Προσοχη λοιπον!!!
Το αν παίρνει μια κλινική από γένια πιστεύω είναι κριτήριο επιλογής για αυτούς που δεν έχουν απόθεμα δότριας, οπότε ψάχνουν και εναλλακτικές λύσεις. Σίγουρα θέλει ψάξιμο, να ζυγίζεις τα κριτήρια σου (αποτέλεσμα, κόστος, προσέγγιση πελάτη, εμπειρία κλινικής) και να επιλέξεις αναλόγως.
 

Κωνσταντίνος Αναστασάκης

Χειρουργός Αποκατάστασης Τριχωτού
Η κλινική του κ. Αναστασάκη χρεώνει 3!!! ευρώ/g????? Είναι από επίσημα χείλη αυτή η τιμή ή απλά εικασίες;

Δεν ισχυει και το έχω εξηγησει πολλες φορες
Αλλά έχω κουραστει να ασχολούμαι.
Ας γραφει ο καθενας οτι θέλει.
Σιγουρα ομως η χρεωση δεν ειναι στα επιπεδα άλλων, ουτε θα φτασει ποτέ οπότε οποιος ειναι price-based δεν ασχολειται μαζι μου.:)

Η τιμη ανακοινωνεται από κοντα και ανάλογα με την κάθε περιπτωση: άλλο τα 1500 FUE άλλο το 4000 Combo, repair, κατεστραμενη δοτρια και εξαγωγη beard grafts για να φτασουμε τα 4000.
Έχει τεραστιες παγιδες το να εφαρμοζεις τεχνικες ....skroutz.gr στην μεταμοσχευση, δεν ειναι κινητο ή τηλεοραση η ΜΕΤ.
Κάποιοι το καταλαβαινουν, καποιοι οχι.
 
Τελευταία επεξεργασία:

jersey

Well-Known Member
τον πίεσα εγώ(κακώς) να βάλει όσο το δυνατόν περισσότερα μοσχεύματα.Μου απάντησε "εγώ φτάνω τα 2500 την ημέρα".Η τιμή είναι πλαφόν 4000 ευρώ ακόμα και αν προσεγγίσεις τα 5000 μοσχεύματα σήμερα από όσο ξέρω.Άν αύριο μπεί στο τρένο όλη η Αθηνα να πάει Καλαμαριά στον Τίρκάλα για μμ , η τιμή μπορεί να ανέβει.Εδώ ανεβαίνουν μέχρι από Κρήτη μου είπε.Οι τιμές μπορεί να αλλάξουν
Γιατί θεωρείς ότι κακώς τον πίεσες να βγάλει όσα περισσότερα μοσχεύματα; Πιστεύω θα μέινει περίπου εκεί η τιμή του καθώς υπάρχει μεγάλος ανταγωνισμός.
 
Μπλουζα