Σύγκριση Τιμών μεταξύ Ελληνικών Κλινικών - Έρευνα για Μεταμόσχευση

Giorgos-3

Well-Known Member
Γιώργο το γνωρίζω αυτό που λες και μου φάνηκε κάπως όταν μου το παρουσίασαν έτσι
Επόμενη κίνηση είναι να ξαναμιλησω με την κλινική γιατί θέλει και ο κολλητός μου και λέμε μήπως μας βάλει σε τριήμερο μιάμιση μέρα δηλαδή ο καθένας κ γλυτωσουμε την μια συνέδρια
Εξάλλου το διαφημίζει και στο σαιτ τους 30% έκπτωση αν πάνε δύο φίλοι μαζί
δεν ειναι απαραιτητο αυτο που λες....μπορει να γινει η δουλεια στην σωστη τιμη και για σενα και για τον φιλο σου χωρις αρπα κολα δουλειες... καλη θεληση να υπαρχει και θα τα βρειτε στα οικονομικα.......
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Giorgos-3

Well-Known Member
Συγγνώμη αλλά δεν είπε κανείς ότι χρεώνει 3 ευρώ. Εγω συγεκριμένα ανέφερα ένα εύρος τιμών μεταξυ 2.5-3.0. Δηλαδή ξεκινάει η τιμή στα 3 ευρώ για 1500 grafts και μετά μειώνεται περίπου στο 2.5 για περισσότερα grafts.
Δες και το νέο νήμα με το μέλος sotos που μόλις άνοιξε νήμα παρουσίασης της μεταμόσχευσης του στον Τυρκαλά. Είχε κάνει consultation στον Αναστασάκη και του είχε πει τιμή 7500 ευρώ για 3000 grafts. Δηλαδή 2.5 ευρώ/g.
παιδια η κλινικη του αναστασακη εστω κι μετα απο χιλια κυμματα ειχε ποσταρει τιμοκαταλογο αναλυτικα... γιατι δεν το λεει κανεις αυτο και ταλαιπωρειστε?
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Συγγνώμη αλλά δεν είπε κανείς ότι χρεώνει 3 ευρώ. Εγω συγεκριμένα ανέφερα ένα εύρος τιμών μεταξυ 2.5-3.0. Δηλαδή ξεκινάει η τιμή στα 3 ευρώ για 1500 grafts και μετά μειώνεται περίπου στο 2.5 για περισσότερα grafts.
Δες και το νέο νήμα με το μέλος sotos που μόλις άνοιξε νήμα παρουσίασης της μεταμόσχευσης του στον Τυρκαλά. Είχε κάνει consultation στον Αναστασάκη και του είχε πει τιμή 7500 ευρώ για 3000 grafts. Δηλαδή 2.5 ευρώ/g.

Έχουμε δει και χαμηλότερα από 2.5€. Είναι λίγο ασαφές γιατί κάνει και FUE και FUT και COMBO και πολλά repair οπότε είναι λίγο πιο σύνθετο. Το καλύτερο είναι κατευθείαν διαπραγμάτευση.
 

vlafo

Well-Known Member
Έχουμε δει και χαμηλότερα από 2.5€. Είναι λίγο ασαφές γιατί κάνει και FUE και FUT και COMBO και πολλά repair οπότε είναι λίγο πιο σύνθετο. Το καλύτερο είναι κατευθείαν διαπραγμάτευση.
Αυτή η ασάφεια η γενική που υπάρχει σε όλα,είναι που με τρελλαινει.
Επειδή κάποιος αναφέρθηκε προηγουμένως στο γενικό μπάχαλο που επικρατεί στην Ελλάδα με τις τιμές.
Έχεις επίσημο γενικό τιμοκατάλογο,και μετά κάνεις την όποια διαπραγμάτευση.
Εδώ ξέρουμε που λέει και ο Γιώργος?
 

vlafo

Well-Known Member
παιδια η κλινικη του αναστασακη εστω κι μετα απο χιλια κυμματα ειχε ποσταρει τιμοκαταλογο αναλυτικα... γιατι δεν το λεει κανεις αυτο και ταλαιπωρειστε?
Δεν νομίζω ότι ισχύει Γιώργο και αν και θυμάμαι ποιό λες,δεν έχει σχέση με την πραγματικότητα.
 

Xristos87

Well-Known Member
χριστο αντε να κανεις καμια βαρδια στην υπηρεσια σου (στα αλεξιπτωτα...) και μην ασχολεισαι μαζι μας....
επεσες μεσα ρε μπαγασα καποτε επεφτα με αλεξιπτωτα ανεβαινα αραχνες, πυργους, χλμ , νατοικες κ.ά.

δεν ασχολουμαι οπως αφηνεις να εννοηθει. σε καθε νημα τσουπ(!) πεταγεται ο ενας μετα απο λιγο τσουπ(!) κ ο αλλος κ μετα κανετε κ like μεταξυ σας. εχετε κουρασει με τον Τυρκαλα. αφηστε την κλινικη να "μιλησει" για τα λεφτα, για τα τθ για τα εργαλεια π χρησιμοποιει. αφηστε τα αποτελεσματα του να "μιλησουν" !!!

δοθηκε μια εικονα για τις τιμες της καθε κλινικης. ας μεινουμε στο θεμα του νηματος κ μην το κανετε του Τυρκαλα(του καθε Τυρκαλα).
 

Κωνσταντίνος Αναστασάκης

Χειρουργός Αποκατάστασης Τριχωτού
Αυτή η ασάφεια η γενική που υπάρχει σε όλα,είναι που με τρελλαινει.
Επειδή κάποιος αναφέρθηκε προηγουμένως στο γενικό μπάχαλο που επικρατεί στην Ελλάδα με τις τιμές.
Έχεις επίσημο γενικό τιμοκατάλογο,και μετά κάνεις την όποια διαπραγμάτευση.
Εδώ ξέρουμε που λέει και ο Γιώργος?

Καμία ασάφεια φίλε @vlafo
Απλά δεν ειναι μπριζολες η ΜΕΤ να ποσταρονται τιμοκαταλογοι και προσφορες.
Καταλαβαινω πώς το βλεπουν άλλοι και ανακοινωνουν τιμες, ειαι δικαιωμα τους.
Σεβομαι επίσης το τι επιθυμούν κάποιοι εδώ μέσα.
Και καθιστω ΣΑΦΕΣ οτι ΔΕΝ ποσταρουμε τιμες online, και δεν μου αρέσει καθόλου όταν κάποιοι
ανακοινωνουν την προσφορα που πήραν από την κλινική μου: ειναι ύπουλο, αντιδεοντολογικό και φθηνό.
Εγω δεν ειμαι.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
επεσες μεσα ρε μπαγασα καποτε επεφτα με αλεξιπτωτα ανεβαινα αραχνες, πυργους, χλμ , νατοικες κ.ά.

δεν ασχολουμαι οπως αφηνεις να εννοηθει. σε καθε νημα τσουπ(!) πεταγεται ο ενας μετα απο λιγο τσουπ(!) κ ο αλλος κ μετα κανετε κ like μεταξυ σας. εχετε κουρασει με τον Τυρκαλα. αφηστε την κλινικη να "μιλησει" για τα λεφτα, για τα τθ για τα εργαλεια π χρησιμοποιει. αφηστε τα αποτελεσματα του να "μιλησουν" !!!

δοθηκε μια εικονα για τις τιμες της καθε κλινικης. ας μεινουμε στο θεμα του νηματος κ μην το κανετε του Τυρκαλα(του καθε Τυρκαλα).
φιλε μου να μας φιμώσεις δεν μπορεις...μπορεις ωραιοτατα να μας αγνοεις...δοκιμασε το.....
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Δεν νομίζω ότι ισχύει Γιώργο και αν και θυμάμαι ποιό λες,δεν έχει σχέση με την πραγματικότητα.
δεν ισχυει το ποστάρισμα που εκανε ο ιδιος ο γιατρος την μερα που εφυγε? αν δεν ειναι αυτη εγκυρη πηγη τοτε πια ειναι?
 

vlafo

Well-Known Member
Καμία ασάφεια φίλε @vlafo
Απλά δεν ειναι μπριζολες η ΜΕΤ να ποσταρονται τιμοκαταλογοι και προσφορες.
Καταλαβαινω πώς το βλεπουν άλλοι και ανακοινωνουν τιμες, ειαι δικαιωμα τους.
Σεβομαι επίσης το τι επιθυμούν κάποιοι εδώ μέσα.
Και καθιστω ΣΑΦΕΣ οτι ΔΕΝ ποσταρουμε τιμες online, και δεν μου αρέσει καθόλου όταν κάποιοι
ανακοινωνουν την προσφορα που πήραν από την κλινική μου: ειναι ύπουλο, αντιδεοντολογικό και φθηνό.
Εγω δεν ειμαι.
Αν θυμάμαι καλά,προτού αποχωρήσετε ποστάρατε τον τιμοκατάλογο.
Άρα είναι ή δεν είναι μπριζόλες για να καταλάβω.
Τέλος πάντων εγώ το προσπερνάω.

Παρόλα αυτά θα συμφωνήσω (πως δεν ποστάρονται τιμές και προσφορές εδώ μέσα,χωρίς να είναι μεμπτό,άλλωστε συμβαίνει ήδη και κλινικές το κάνουν)είναι η πολιτική σας και το σέβομαι,αλλά έστω μια επίσημη γραμμή, πρέπει να υπάρχει όσο και να μη σας αρέσει.
Τώρα για τη συμφωνία που κάνετε με τον εκάστοτε πελάτη,δεν θα με βρείτε αντίθετο και εμπίπτει στο λεγόμενο "Confidentiality"μεταξύ των δύο και ακόμα και αν είμαι μέλος του φόρουμ,δεν το υποστηρίζω να δημοσιεύεται για μια σειρά από λόγους που είναι κατανοητοί.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
δεν ισχυει το ποστάρισμα που εκανε ο ιδιος ο γιατρος την μερα που εφυγε? αν δεν ειναι αυτη εγκυρη πηγη τοτε πια ειναι?

Γίωργο μην τρολάρεις, ξέρεις πολύ καλά πως προέκυψε εκείνο το ποστάρισμα και τι αντιπροσωπεύει. Είπαμε να ενημερώνουμε σωστά τα μέλη και να μην παίζουμε παιχνίδια μεταξύ κλινικών.
 

Κωνσταντίνος Αναστασάκης

Χειρουργός Αποκατάστασης Τριχωτού
Αν θυμάμαι καλά,προτού αποχωρήσετε ποστάρατε τον τιμοκατάλογο.
Άρα είναι ή δεν είναι μπριζόλες για να καταλάβω.
Τέλος πάντων εγώ το προσπερνάω.

Παρόλα αυτά θα συμφωνήσω (πως δεν ποστάρονται τιμές και προσφορές εδώ μέσα,χωρίς να είναι μεμπτό,άλλωστε συμβαίνει ήδη και κλινικές το κάνουν)είναι η πολιτική σας και το σέβομαι,αλλά έστω μια επίσημη γραμμή, πρέπει να υπάρχει όσο και να μη σας αρέσει.
Τώρα για τη συμφωνία που κάνετε με τον εκάστοτε πελάτη,δεν θα με βρείτε αντίθετο και εμπίπτει στο λεγόμενο "Confidentiality"μεταξύ των δύο και ακόμα και αν είμαι μέλος του φόρουμ,δεν το υποστηρίζω να δημοσιεύεται για μια σειρά από λόγους που είναι κατανοητοί.

Εχεις δικιο!
Πήγα πίσω και το εσβησα μιας και έχουν ανανεωθεί και άλλαξει σημαντικά από τοτε, οπότε δεν χρειαζόταν να παραμενει και να μπερδευει τον κόσμο.
Για οποιο ενδιαφερεται, πλεον λεπτομέρειες από κοντα.
Ευχαριστω για την υπενθυμιση.
 

Kostas97

Well-Known Member
Πάντως δεν ξέρω γιατί γενικότερα τρώγονται τόσο πολύ με το αν αναφέρει τιμές ή όχι. Νομιζω πως το βασικό ζήτημα των περισσότερων δεν είναι τόσο ότι δεν αναφέρει τιμές όσο το ότι είναι "ακριβος".
Προσωπικά το να πάω σε κάποιον να κάνω στην τελική ένα παζάρι και να πάρω μια καλή προσφορά δεν μου ακούγεται παράλογο. Θεωρω πως βασικός λόγος μη αναφοράς τιμών είναι αυτός.
Προσωπική γνώμη πάντα.
Το να ξέρω μια στανταρ τιμή και να ξέρω πως δεν παίρνει αλλαγή από την άλλη είναι και αυτό μια νοοτροπία.
Προσωπικά πάντως ο γιατρός μου εχει φανεί συζητήσιμος και με επιχειρηματικό δαιμόνιο πέραν του γιατρού .
Συνήθως σε αυτή την περίπτωση παιζει και το "παζαρι".
 

jersey

Well-Known Member
φιλε μου η οντως ελκυστικη τιμη του ειναι ο δευτερος σημαντικος λογος κατα την αποψη μου.... ειναι γραφικο να ξανα πω οτι κατα την αποψη μου αυτη την στιγμη που μιλαμε στην χώρα μας ειναι μακραν ο πιο ταλαντουχος και πολλα υποσχομενος γιατρος....
Μακάρι να αποδειχτεί έτσι και σε εμάς εδώ. Περιμένουν πολλοί τα αποτελέσματα του στο φόρουμ που είναι ανάμεσα στο να επιλέξουν HDC ή Τυρκαλά. Εσυ φαντάζομαι για να το λες κάτι θα ξέρεις παραπάνω; Μέχρι τώρα πάντως φαίνεται να έχει πολλά θετικά.
 

jersey

Well-Known Member
Σε

Όλα τα κεφάλια και οι τρίχες δεν είναι ίδια .Από τα περιστατικά που είδαμε στο φόρουμ ποτέ δεν έπεσε κάτω από 2000 grafts ημερησίως
Έχεις δίκιο σε αυτό. Έχει μια σταθερότητα. Είναι και ανάλογα το θέμα που έχει ο καθένας.
 

jersey

Well-Known Member
Για 2500 grafts τη μέρα, χρειάζεται μόνο motorised για να ειναι πιο ξεκούραστο; ή μπορεί να γίνει και με συνδιασμό manual με motorised; και αν ναι σε τι ποσοστό το καθένα;
 
Μπλουζα