Σωστή χρήση derma roller

gianniskritikos2

Active Member
με ανχοσες παρα πολυ η αληθια ειναι ψαχνω απο δω και απο εκει...δεν μου παει το κοντο μαλλι καθολου ομως το λενε ολοι οσοι με ξερουν ποσο μαλλον το καραφλο οποτε το μαλλι εχει μεγαλη σημασια για μενα με αυτα που ειπες πριν μιαζει σαν ειναι η λυση στην καραφλα αλλα για κοντα μαλλια διοτι αν ριχνει τις υγιες τριχες τοτε θα ριχνει συνεχια και συνεχια και θα βγαινουν και παλι θα πεφτουν μπορει να πυκνωνει αλλα τις ριχνει συνεχια με την λογικη που ειπες αρα ειναι η λυση στα κοντα μαλλια διοτι δεν θα μακρενουν αλλα το χρισιμοποιουν και γυναικες.... οπως το παρουσιασες μου βγαζει μια εικονα με πληγες που φεβγουν πολλα μαλλια οταν λες σεντινκ με αυτο λες να αδιασω ασπουμε ?> να μου φιγει το μισο μαλλι η μιλαμε για απλα τριχοπτωση να πεφτουν ασπουμε αντι για 70 τι μερα να χανεισ 110 ασπουμε και σεντινκ που θα κραταει για παντα απλα θα ξαναγενιουντε συνεχια η σεντινκ για λιγο διοτι αν ειναι λογο πληγων πληγες προκαλουμε παντα με το ρολλερ αρα για παντα σεντινκ... ξερω δεν εισαι ιδικος και εσυ τωρα το τεσταρεις αλλα ετσι οπως το πες με ανχοσες αμα δεν φοβασε να δεις τριχες να φεβγουν ξεκινα πεφτουν και καλες τριχες μου μιναν πολες στο χερι και οχι χνουδια... λογο πληγων καπως ακουγετε μηπος τα λες λαθος? η δεν τα εξηγισες σωστα η δεν εισαι σιγουρος τι παιζει ακριβως?και το δεν το φοβαμε ειναι σαν να λες δεν το φοβαμε να μου πεσουν ολα τ αμαλλια.... xD σε κουρασα ξαναλεω δεν εισαι ιδικος αλλα με κομπλαρες
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
gianniskritikos2 είπε:
με ανχοσες παρα πολυ η αληθια ειναι ψαχνω απο δω και απο εκει...δεν μου παει το κοντο μαλλι καθολου ομως το λενε ολοι οσοι με ξερουν ποσο μαλλον το καραφλο οποτε το μαλλι εχει μεγαλη σημασια για μενα με αυτα που ειπες πριν μιαζει σαν ειναι η λυση στην καραφλα αλλα για κοντα μαλλια διοτι αν ριχνει τις υγιες τριχες τοτε θα ριχνει συνεχια και συνεχια και θα βγαινουν και παλι θα πεφτουν μπορει να πυκνωνει αλλα τις ριχνει συνεχια με την λογικη που ειπες αρα ειναι η λυση στα κοντα μαλλια διοτι δεν θα μακρενουν αλλα το χρισιμοποιουν και γυναικες.... οπως το παρουσιασες μου βγαζει μια εικονα με πληγες που φεβγουν πολλα μαλλια οταν λες σεντινκ με αυτο λες να αδιασω ασπουμε ?> να μου φιγει το μισο μαλλι η μιλαμε για απλα τριχοπτωση να πεφτουν ασπουμε αντι για 70 τι μερα να χανεισ 110 ασπουμε και σεντινκ που θα κραταει για παντα απλα θα ξαναγενιουντε συνεχια η σεντινκ για λιγο διοτι αν ειναι λογο πληγων πληγες προκαλουμε παντα με το ρολλερ αρα για παντα σεντινκ... ξερω δεν εισαι ιδικος και εσυ τωρα το τεσταρεις αλλα ετσι οπως το πες με ανχοσες αμα δεν φοβασε να δεις τριχες να φεβγουν ξεκινα πεφτουν και καλες τριχες μου μιναν πολες στο χερι και οχι χνουδια... λογο πληγων καπως ακουγετε μηπος τα λες λαθος? η δεν τα εξηγισες σωστα η δεν εισαι σιγουρος τι παιζει ακριβως?και το δεν το φοβαμε ειναι σαν να λες δεν το φοβαμε να μου πεσουν ολα τ αμαλλια.... xD σε κουρασα ξαναλεω δεν εισαι ιδικος αλλα με κομπλαρες

δεν με κουραζεις.
δεν ειναι αναγκη να κοψεις κοντο το μαλλι.
αν πιστευεις την μεθοδο ξεκινα αφοβα,δεν θα αδειασεις,shedding δεν σημαινει αδειαζει το κεφαλι.
ελα να ξεκινησουμε μαζι παρεα:19m:
παρε ενα 0,75
και εγω απο αυριο σε nw6 με 0,5 μεχρι να γυρισω και εγω σε 0,75:3m:
 

gianniskritikos2

Active Member
ωραια :) μια αλλη απορια ειναι εψαχνα σε σιτε και στο youtube να δω βιντεακια και αποτελεσματα οι περισσοτεροι μαλλον περισσοτερες γιατι γυναικες βρηκα ποιο πολλες βαζουν κατι μετα σαν λοσιον οχι μινοχ απο οτι φανταζομαι και σε διαφορα σιτε λεει για λοσιον με διαφορες βιταμινες για την επουλωση και διαφορα κουλα σιγουρα δεν ειναι απρετιτα αυτα το εχεις ψαξει πολυ? ειναι περιττα δηλαδει? μπορει να γινει η χριση του αφοβα μονο του αρκη να το πλενουμε καλα μετα δηλ με ζεστο νερο κ οινοπνευμα οπως ειπες ασπουμε?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
gianniskritikos2 είπε:
ωραια :) μια αλλη απορια ειναι εψαχνα σε σιτε και στο youtube να δω βιντεακια και αποτελεσματα οι περισσοτεροι μαλλον περισσοτερες γιατι γυναικες βρηκα ποιο πολλες βαζουν κατι μετα σαν λοσιον οχι μινοχ απο οτι φανταζομαι και σε διαφορα σιτε λεει για λοσιον με διαφορες βιταμινες για την επουλωση και διαφορα κουλα σιγουρα δεν ειναι απρετιτα αυτα το εχεις ψαξει πολυ? ειναι περιττα δηλαδει? μπορει να γινει η χριση του αφοβα μονο του αρκη να το πλενουμε καλα μετα δηλ με ζεστο νερο κ οινοπνευμα οπως ειπες ασπουμε?

δεν βρισκω πληροφοριες για το τι βαζουν αυτα τα κεντρα που κανουν τις θεραπειες.
δεν ξερω αν μια επουλωτικη ουσια χρειαζεται εδω.αν ναι υπαρχει μια που ειναι τρομερα επουλωτικη,την εχω δοκιμασει,ειναι το μονο που με αφησε αφωνο απο οτι εχω δοκιμασει σε θεραπειες.
ειδα ξεφουδισμενο δερμα να αναγενιεται σε ωρες,οχι σε μερες
 

gianniskritikos2

Active Member
μηπος ειναι η χριση του αναγκαστικη με κατι? βλεπω βαζουν αλλοι προταμ μινοχ και πατανε το ρολλερ μετα αλλοι το αναποδο αλλοι βαζουν κατι σαν λαδακι μετα απο ενα μπουκαλακι μηπως για να εχει αποτελεσμα θελει αυτα τα πραγματα? και μονο του ειναι τζζιφος?
 

coleman_ts

New Member
εγω ασπουμε εχω αρκετα μεγαλο μαλλι!! δλδ να κανω μονο κροταφους με 0,5 ρολλερ κ μετα καπιλογκεν κ καπακι μινοξ κ ειμαι κομπλε? η να κανω το μισο κεφαλι μπροστα ρολλερ? τι προτηνεις?
 

weznem

Well-Known Member
kapa είπε:
δεν βρισκω πληροφοριες για το τι βαζουν αυτα τα κεντρα που κανουν τις θεραπειες.
δεν ξερω αν μια επουλωτικη ουσια χρειαζεται εδω.αν ναι υπαρχει μια που ειναι τρομερα επουλωτικη,την εχω δοκιμασει,ειναι το μονο που με αφησε αφωνο απο οτι εχω δοκιμασει σε θεραπειες.
ειδα ξεφουδισμενο δερμα να αναγενιεται σε ωρες,οχι σε μερες

για πες την ρε φιλε μυστικο το χεις? ^-^


σημερα μετα το μπανιο,εκανα χρηση του ρολερ,,τσιμπαει λιγο.... εμενα με τσιμπαγε αρκετα λογω οτι ειναι ψιλοερεθισμενο το κεφαλι μου.. ισως απο το ουλτρεχ...παρατηρω οτι οταν ξυνω ελαφρως το τριχωτο ξεκολλαω πλακες ξυρες,αλλα πολυ ξηρες ,οχι οπως ηταν συνηθως μαλακιες,,λετε να θελω και ενα αλλο σαμπουαν?για υτο εμενα με τσιμπαγε οπου ημουν ερεθισμενος αρκετα θα ελεγα..αλλα δεν κολλαω σε τετοια. οπου εχεις μαλλια δεν μπορεις να κανεις ρολερ δεν σε τρυπανε οι βελονες.. οποτε αν μεγαλυτερες βελονες λυσουν το προβληαμ ειναι καλο,αλλα δεν ξερω σε τι μηκος ειναι το ιδανικο? τωρα να το κανω καθε μερα η πιο αραια το ρολερ?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
weznem είπε:
για πες την ρε φιλε μυστικο το χεις? ^-^
δεν το εχω μυστικο
ειναι το υαλουρονικο οξυ http://www.hairlossgr.com/forum/thread-3594.html?highlight=%CF%85%CE%B1%CE%BB%CE%BF%CF%85%CF%81%CE%BF%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%BF+%CE%BF%CE%BE%CF%85
και ειναι οπως το αναφερει ο barman,κανει παπαδες στο θεμα επουλωση
 

Μ32

Member
Νομιζω οτι στο τελος θα κανετε ζημια με το dermaroller.Ουτως ή αλλως το ρολλερ ειναι τραυματικο.Γι αυτο κ θεωρειται ξεπερασμενο.Βεβαια οσα κεντρα κανουν με αυτο θεραπειες,δεν μπορουν να βγουν και να το παραδεχτουν.Με αυτα που διαβαζω εδω,βλεπω οτι κατι ειναι λαθος.Τριχες σε καμια περιπτωση δεν πρεπει να σπανε ή να πεφτουν.Εχω ενστασεις ακομα και για το βαθος.,ειναι πολυ μεγαλο,ειδικα σε σημεια που υπαρχει λιγοτερος λιπωδης ιστος ή λεπτοτερο δερμα.
Αυτα τα λεω με βασει την εμπειρεια που εχω με το dermapen,οποτε το ρολερ που ειναι και πιο δυσχρηστο και πιο τραυματικο,σιγουρα θελει μεγαλυτερη προσοχη.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

coleman_ts

New Member
weznem είπε:
coleman_ts είπε:
κ γω την εχω αυτη την απορεια καθε ποτε θα ρολαρουμε με 0,5?

δεν ξερω αν εδω http://www.hairlossgr.com/forum/thread-8039-post-95542.html#pid95542 κρυβονται οι λυσεις των αποριών μας...θα το διαβασω..

αντε βρες ακρη ρ αλανι γιατι ερχετε κ μενα το ρολλερ κ εχω χασει τη :19m:
 

weznem

Well-Known Member
kapa είπε:
weznem είπε:
για πες την ρε φιλε μυστικο το χεις? ^-^
δεν το εχω μυστικο
ειναι το υαλουρονικο οξυ http://www.hairlossgr.com/forum/thread-3594.html?highlight=%CF%85%CE%B1%CE%BB%CE%BF%CF%85%CF%81%CE%BF%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%BF+%CE%BF%CE%BE%CF%85
και ειναι οπως το αναφερει ο barman,κανει παπαδες στο θεμα επουλωση

εβαλες ποτε? βγαινει σε αλοιφη,διαβασα το θρεντ δεν ειδα πληροφοριες αγορας πουθενα..
 

coleman_ts

New Member
Μ32 είπε:
Νομιζω οτι στο τελος θα κανετε ζημια με το dermaroller.Ουτως ή αλλως το ρολλερ ειναι τραυματικο.Γι αυτο κ θεωρειται ξεπερασμενο.Βεβαια οσα κεντρα κανουν με αυτο θεραπειες,δεν μπορουν να βγουν και να το παραδεχτουν.Με αυτα που διαβαζω εδω,βλεπω οτι κατι ειναι λαθος.Τριχες σε καμια περιπτωση δεν πρεπει να σπανε.Εχω ενστασεις ακομα και για το βαθος.,ειναι πολυ μεγαλο,ειδικα σε σημεια που υπαρχει λιγοτερος λιπωδης ιστος ή λεπτοτερο δερμα.
Αυτα τα λεω με βασει την εμπειρεια που εχω με το dermapen,οποτε το ρολερ που ειναι και πιο δυσχρηστο και πιο τραυματικο,σιγουρα θελει μεγαλυτερη προσοχη.

δλδ θελεις να μου πεις οτι με το dermapen ειδες αποτελεσματα κ φοβασε το ρολλερ? προτεινεις δλδ να παρουμε dermapen?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
weznem είπε:
εβαλες ποτε? βγαινει σε αλοιφη,διαβασα το θρεντ δεν ειδα πληροφοριες αγορας πουθενα..
εβαλα και εξαφανισε ξεφλουδισματα αυθημερον,ουτε σημαδι δεν εμεινε.
jalplast jel ηταν το ονομα της κρεμας,δεν ξερω αν υπαρχει ακομα



0.2 or 0.25 mm long needles can be used every second day on the same skin area.

0.5 mm long needles can be used once or twice or three times a week on the same skin area.

1 mm can be used every 10 to 14 days on the same skin area.

1.5 mm can only be used once every three to four weeks on the same skin area.

2.0 mm can only be used once every five weeks on the same skin area, and only if you have the
knowledge to judge which part of the skin is thick enough to safely use this needle length
 

weznem

Well-Known Member
coleman_ts είπε:
Μ32 είπε:
Νομιζω οτι στο τελος θα κανετε ζημια με το dermaroller.Ουτως ή αλλως το ρολλερ ειναι τραυματικο.Γι αυτο κ θεωρειται ξεπερασμενο.Βεβαια οσα κεντρα κανουν με αυτο θεραπειες,δεν μπορουν να βγουν και να το παραδεχτουν.Με αυτα που διαβαζω εδω,βλεπω οτι κατι ειναι λαθος.Τριχες σε καμια περιπτωση δεν πρεπει να σπανε.Εχω ενστασεις ακομα και για το βαθος.,ειναι πολυ μεγαλο,ειδικα σε σημεια που υπαρχει λιγοτερος λιπωδης ιστος ή λεπτοτερο δερμα.
Αυτα τα λεω με βασει την εμπειρεια που εχω με το dermapen,οποτε το ρολερ που ειναι και πιο δυσχρηστο και πιο τραυματικο,σιγουρα θελει μεγαλυτερη προσοχη.

δλδ θελεις να μου πεις οτι με το dermapen ειδες αποτελεσματα κ φοβασε το ρολλερ? προτεινεις δλδ να παρουμε dermapen?
δεν προτεινει τιποτα απλα να προσεξουμε λεει και καλα κανει... δειτε εδω οσοι δεν ξερετε τη διαφορα ρολερ και ντερμα πεν..(120 ευρω κοστος αγορας)
http://www.youtube.com/watch?v=29bWwHzl1ec


οποτε καλο ειναι το 0,5 mm για να μην χασει κανεις την μπαλα να το εφαρμοζει δευτερα πεμπτη κυριακη..
 

coleman_ts

New Member
weznem είπε:
coleman_ts είπε:
Μ32 είπε:
Νομιζω οτι στο τελος θα κανετε ζημια με το dermaroller.Ουτως ή αλλως το ρολλερ ειναι τραυματικο.Γι αυτο κ θεωρειται ξεπερασμενο.Βεβαια οσα κεντρα κανουν με αυτο θεραπειες,δεν μπορουν να βγουν και να το παραδεχτουν.Με αυτα που διαβαζω εδω,βλεπω οτι κατι ειναι λαθος.Τριχες σε καμια περιπτωση δεν πρεπει να σπανε.Εχω ενστασεις ακομα και για το βαθος.,ειναι πολυ μεγαλο,ειδικα σε σημεια που υπαρχει λιγοτερος λιπωδης ιστος ή λεπτοτερο δερμα.
Αυτα τα λεω με βασει την εμπειρεια που εχω με το dermapen,οποτε το ρολερ που ειναι και πιο δυσχρηστο και πιο τραυματικο,σιγουρα θελει μεγαλυτερη προσοχη.

δλδ θελεις να μου πεις οτι με το dermapen ειδες αποτελεσματα κ φοβασε το ρολλερ? προτεινεις δλδ να παρουμε dermapen?
δεν προτεινει τιποτα απλα να προσεξουμε λεει και καλα κανει... δειτε εδω οσοι δεν ξερετε τη διαφορα ρολερ και ντερμα πεν..(120 ευρω κοστος αγορας)
http://www.youtube.com/watch?v=29bWwHzl1ec

καλα δεν το συζηταω σιγουρα καλυτερο το dermapen αποτι βλεπω!! πρεπει να προσεχουμε πολυ με το ρολλερ, σιγουρα με την πρωτη ευκαιρια θα παρω dermapen, δουλευει πολυ καλυτερα κ ρυθμιζεις κ το βαθος ακριβος κ δεν κολανε κ μαλλια επανω οπως το ρολλερ ;)
 

Μ32

Member
weznem είπε:
coleman_ts είπε:
Μ32 είπε:
Νομιζω οτι στο τελος θα κανετε ζημια με το dermaroller.Ουτως ή αλλως το ρολλερ ειναι τραυματικο.Γι αυτο κ θεωρειται ξεπερασμενο.Βεβαια οσα κεντρα κανουν με αυτο θεραπειες,δεν μπορουν να βγουν και να το παραδεχτουν.Με αυτα που διαβαζω εδω,βλεπω οτι κατι ειναι λαθος.Τριχες σε καμια περιπτωση δεν πρεπει να σπανε.Εχω ενστασεις ακομα και για το βαθος.,ειναι πολυ μεγαλο,ειδικα σε σημεια που υπαρχει λιγοτερος λιπωδης ιστος ή λεπτοτερο δερμα.
Αυτα τα λεω με βασει την εμπειρεια που εχω με το dermapen,οποτε το ρολερ που ειναι και πιο δυσχρηστο και πιο τραυματικο,σιγουρα θελει μεγαλυτερη προσοχη.

δλδ θελεις να μου πεις οτι με το dermapen ειδες αποτελεσματα κ φοβασε το ρολλερ? προτεινεις δλδ να παρουμε dermapen?
δεν προτεινει τιποτα απλα να προσεξουμε λεει και καλα κανει... δειτε εδω οσοι δεν ξερετε τη διαφορα ρολερ και ντερμα πεν..(120 ευρω κοστος αγορας)
http://www.youtube.com/watch?v=29bWwHzl1ec


οποτε καλο ειναι το 0,5 mm για να μην χασει κανεις την μπαλα να το εφαρμοζει δευτερα πεμπτη κυριακη..


Aκριβως.Λεω προσοχη κ τιποτα αλλο.
Το κοστος δεν ειναι 120 ευρω αλλα περιπου 2000.Αυτα που εχει με 120 ευρω στο ebay,ειναι κινεζικα και οι ρυθμισεις ειναι στο περιπου,δεν ειναι ακριβειας.Επισης υπαρχει και το κοστος των ανταλλακτικων βελονων.Ειναι ευαισθητες και χαλανε ευκολα.

Μ32 είπε:
Στο θεμα των αποτελεσματων μου τωρα,απο τον αυγουστο που εγραψα τελευταια φορα μεχρι τωρα,πηγαινω απο το καλο στο καλυτερο.Η θεραπεια μου ειναι μινοξ,προπεσια,λειζερ για 3 μηνες και διαφορα αλλα πραγματακια που γραφω στην υπογραφη μου.
Αυτο που με απογειωσε ομως το τελευταιο 3μηνο ειναι το demapen.Οπως γραφω κ στη υπογραφη μου νομιζω οτι ειναι με διαφορα οτι καλυτερο εχω κανει.
Κ βεβαια,ολα τα παραπανω δεν τα κανω στηριζομενος στις δικες μου γνωσεις αλλα στην παρακολουθηση που εχω απο γιατρο.Καλα τα μαλλια,αλλα πρεπει κ να ειμαι καλα για να τα χαιρομαι!
 

coleman_ts

New Member
2000?? καλα τρελοι ειναι αυτοι? αμαξι θα αγορασουμε? με τοσα φραγκα παντρευομαι τωρα ρ σι :p μια χαρα ειναι το ρολλερ προσεκτικα κ ειναι κομπλε!!
 

weznem

Well-Known Member
coleman_ts είπε:
2000?? καλα τρελοι ειναι αυτοι? αμαξι θα αγορασουμε? με τοσα φραγκα παντρευομαι τωρα ρ σι :p μια χαρα ειναι το ρολλερ προσεκτικα κ ειναι κομπλε!!

χαχαχα....

μαλλον απευθυνονται σε εξειδικευενα κεντρα γιατρους κτλ... αλλα και το κινεζικο απο τορολερ βαση λογικης καλυτερο θα ναι...αν και οποιος εχει μηχανολο μηχανικο γνωστο νομιζω οτι ειναι της πλακς να σου φτιαξει κατι τετοια πολυ ευκολο,τωρα με τα ανταλλακτικα βελονες δεν ξερρω τι γινεται...
 
Μπλουζα