Σωστή χρήση derma roller

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
thimios72 είπε:
εννοειτε!! Παντος και η κρεμουλα θα λειτουργει επουλωτικα σε τυχον πληγουλες απο το ρολλερ, ετσι??
εχει επουλωτικη δραση αλλα πανω απο ολα ειναι ενα πολυ καλο growthO0
 

thimios72

Member
kapa είπε:
thimios72 είπε:
εννοειτε!! Παντος και η κρεμουλα θα λειτουργει επουλωτικα σε τυχον πληγουλες απο το ρολλερ, ετσι??
εχει επουλωτικη δραση αλλα πανω απο ολα ειναι ενα πολυ καλο growthO0
Oποτε φιλε καπα με την κρεμουλα-ρεβιβο και με την προσθηκη ρολλερ που το περιμενω απο μερα σε μερα ισως και να δω νεες τριχες??Παντος εαν γινει αυτο σε εμενα που εχω σχεδον 20 χρονια θεραπειων, φαντασου τι θα κανει στους νεοτερους!!
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
thimios72 είπε:
Oποτε φιλε καπα με την κρεμουλα-ρεβιβο και με την προσθηκη ρολλερ που το περιμενω απο μερα σε μερα ισως και να δω νεες τριχες??Παντος εαν γινει αυτο σε εμενα που εχω σχεδον 20 χρονια θεραπειων, φαντασου τι θα κανει στους νεοτερους!!

O0:beach::beach:
 

coleman_ts

New Member
kapa είπε:
Στον αριστερο κροταφο ειναι λίγο περίεργα τα πράγματα.
Ξεκίνησαν να σκάνε τρίχες όχι χνουδακια στα τριγωνακια.
Δεν θυμάμαι ποσα χρονια εχω χωρις ούτε καν χνουδακια εκεί.
Αυτά που ειναι λίγα αριθμητικά και ξεκαρφωτα ειναι.
Αντε μεγια μου

ωραια ρε φιλε σου εκανε τλκ καλη δουλεια κ το ρολλερ!! κ εγω μωλις το παρελαβα κ θα ξεκινησω σμρ!! τλκ καθε ποτε θα ρολλαρουμε με 0,5? καθε μερα?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
coleman_ts είπε:
ωραια ρε φιλε σου εκανε τλκ καλη δουλεια κ το ρολλερ!! κ εγω μωλις το παρελαβα κ θα ξεκινησω σμρ!! τλκ καθε ποτε θα ρολλαρουμε με 0,5? καθε μερα?

Κράτησε το στην άκρη και περίμενε.
Το roller εχει παγίδες,δεν ειναι για κάποιον που μόλις ξεκίνησε μινοξιδιλη,θα σου φέρει όλες τις παρενέργειες.
Ειναι για όσους εχει ψωφησει η μινοξιδιλη.
Σε έναν χρόνο απο τώρα ξεκινα το
 

coleman_ts

New Member
kapa είπε:
coleman_ts είπε:
ωραια ρε φιλε σου εκανε τλκ καλη δουλεια κ το ρολλερ!! κ εγω μωλις το παρελαβα κ θα ξεκινησω σμρ!! τλκ καθε ποτε θα ρολλαρουμε με 0,5? καθε μερα?

Κράτησε το στην άκρη και περίμενε.
Το roller εχει παγίδες,δεν ειναι για κάποιον που μόλις ξεκίνησε μινοξιδιλη,θα σου φέρει όλες τις παρενέργειες.
Ειναι για όσους εχει ψωφησει η μινοξιδιλη.
Σε έναν χρόνο απο τώρα ξεκινα το

ααα μαλιστα... δλδ μωλις πεσει σε δυναμη τοτε να αρχισω να χρησιμοποιω ρολλερ!! δεν μ λες καπα εχει καμια 15μερες που μπηκα στην θεραπεια καπιλογκεν κ καμια 10 μερες βαζω κ μινοξ.. νιωθω ενα ελαφρος shedding στους κροταφους θεωρειτε φυσιολογικο? αν κ καποια χνουδακια στους κροταφους αρχισαν να περνουν λιγο δυναμη... λες μετα απο καποιο διαστημα να δω καλη διαφορα? αρχισα λιγο να φοβαμαι να σου πω την αληθεια αν κ δεν εχω την τριχοπωση που ειχα παλιοτερα που λουζομουν!! δεν ξερω τι να πω :huh:
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
coleman_ts είπε:
ααα μαλιστα... δλδ μωλις πεσει σε δυναμη τοτε να αρχισω να χρησιμοποιω ρολλερ!! δεν μ λες καπα εχει καμια 15μερες που μπηκα στην θεραπεια καπιλογκεν κ καμια 10 μερες βαζω κ μινοξ.. νιωθω ενα ελαφρος shedding στους κροταφους θεωρειτε φυσιολογικο? αν κ καποια χνουδακια στους κροταφους αρχισαν να περνουν λιγο δυναμη... λες μετα απο καποιο διαστημα να δω καλη διαφορα? αρχισα λιγο να φοβαμαι να σου πω την αληθεια αν κ δεν εχω την τριχοπωση που ειχα παλιοτερα που λουζομουν!! δεν ξερω τι να πω :huh:

Ειναι φυσιολογικό,στο εξάμηνο θα τερματίσει η θεραπεία σου στο θεμα επανεκφυση,μην το φοβάσαι
 

coleman_ts

New Member
kapa είπε:
coleman_ts είπε:
ααα μαλιστα... δλδ μωλις πεσει σε δυναμη τοτε να αρχισω να χρησιμοποιω ρολλερ!! δεν μ λες καπα εχει καμια 15μερες που μπηκα στην θεραπεια καπιλογκεν κ καμια 10 μερες βαζω κ μινοξ.. νιωθω ενα ελαφρος shedding στους κροταφους θεωρειτε φυσιολογικο? αν κ καποια χνουδακια στους κροταφους αρχισαν να περνουν λιγο δυναμη... λες μετα απο καποιο διαστημα να δω καλη διαφορα? αρχισα λιγο να φοβαμαι να σου πω την αληθεια αν κ δεν εχω την τριχοπωση που ειχα παλιοτερα που λουζομουν!! δεν ξερω τι να πω :huh:

Ειναι φυσιολογικό,στο εξάμηνο θα τερματίσει η θεραπεία σου στο θεμα επανεκφυση,μην το φοβάσαι

μακαρι ρε φιλος γιατι αρχισα να ανησυχω..!! ακολουθαω τις συμβουλες σου κ πιστευω θα πανε ολα καλα.. αντε με το καλο κ ραστα!! χαχα :22m:
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
joner είπε:
Για crown κάνει τίποτα το derma roller ή το derma pen??
Αν και θα είναι δυσκολή η χρήση του...

Κάνει,μοιάζει δύσκολο αλλα δεν ειναι,αν ξεκινήσει κάποιος με κροταφους εντελώς εμπειρικά μετα θα έρθει.
Εγω που και που κάνω όλο το μαλλι,σε nw6


coleman_ts είπε:
μακαρι ρε φιλος γιατι αρχισα να ανησυχω..!! ακολουθαω τις συμβουλες σου κ πιστευω θα πανε ολα καλα.. αντε με το καλο κ ραστα!! χαχα :22m:

Καλα θα πανε,θα βγάλουμε μαλλι:beach:
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

gianniskritikos2

Active Member
εγω προσωπικα πιστευω οτι οι τριχες που ειδες καπα ειναι κατα 80% στον ζινκ και 20% στο ρολλερ διοτι το ρολλερ ποσο το χρισιμοποιης κοντα μια βδομαδα? ειναι πολυ λιγο για να δηξει την δουλια του το οτι δουλευει δουλευει αλλα μαλλον ποιο πολυ στον ζινκ πρεπει να οφιλοντε μιας και τον χρισημοποιης καιρο τωρα
 

weznem

Well-Known Member
μπορεις να κανεις ρολερ αλλα μονο του, διχως την μινοξιδηλ..θα βοηθησει στην αναγεννηση..
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
gianniskritikos2 είπε:
εγω προσωπικα πιστευω οτι οι τριχες που ειδες καπα ειναι κατα 80% στον ζινκ και 20% στο ρολλερ διοτι το ρολλερ ποσο το χρισιμοποιης κοντα μια βδομαδα? ειναι πολυ λιγο για να δηξει την δουλια του το οτι δουλευει δουλευει αλλα μαλλον ποιο πολυ στον ζινκ πρεπει να οφιλοντε μιας και τον χρισημοποιης καιρο τωρα

2 η 3 εβδομάδες roller
 

gianniskritikos2

Active Member
τοτε ειναι και απο τα 2:) δεν ηξερα οτι το χρισιμοποιουσες τοσο μακαρι να παει καλα το σημαντικο ειναι εισαι σιγουρος ειδες αποτελεσμα?δηλαδει αυτες οι τριχες ηταν ανιπαρκτες και τωρα βγηκαν και μαλιστα οχι σαν χνουδια αλλα σαν τριχες? ειναι τρομερη αναγενιση και αυτο χωρις μινοχ χωρις χαπι χωρις τιποτα τοτε μιλαμε για αποκλιστικη θεραπια η οποια δεν χανει τοσο σε δυναμη σαν μινοχ ασπουμε... παμε ολοι για ραστα?xD


zink with derma roller αγαπαμε καπα!
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
gianniskritikos2 είπε:
τοτε ειναι και απο τα 2:) δεν ηξερα οτι το χρισιμοποιουσες τοσο μακαρι να παει καλα το σημαντικο ειναι εισαι σιγουρος ειδες αποτελεσμα?δηλαδει αυτες οι τριχες ηταν ανιπαρκτες και τωρα βγηκαν και μαλιστα οχι σαν χνουδια αλλα σαν τριχες? ειναι τρομερη αναγενιση και αυτο χωρις μινοχ χωρις χαπι χωρις τιποτα τοτε μιλαμε για αποκλιστικη θεραπια η οποια δεν χανει τοσο σε δυναμη σαν μινοχ ασπουμε... παμε ολοι για ραστα?xD


zink with derma roller αγαπαμε καπα!



σιγουρα δεν υπηρχαν,εδω και πολλα χρονια,κανω roller και σε γυμνα σημεια που δεν υπαρχει καν χνουδι και βαζω και κρεμα ψευδαργυρου επισης σε αυτα τα σημεια.
ειναι εκπληξη για εμενα,δεν περιμενα να βγουν τριχες εκει
 

coleman_ts

New Member
kapa είπε:
gianniskritikos2 είπε:
τοτε ειναι και απο τα 2:) δεν ηξερα οτι το χρισιμοποιουσες τοσο μακαρι να παει καλα το σημαντικο ειναι εισαι σιγουρος ειδες αποτελεσμα?δηλαδει αυτες οι τριχες ηταν ανιπαρκτες και τωρα βγηκαν και μαλιστα οχι σαν χνουδια αλλα σαν τριχες? ειναι τρομερη αναγενιση και αυτο χωρις μινοχ χωρις χαπι χωρις τιποτα τοτε μιλαμε για αποκλιστικη θεραπια η οποια δεν χανει τοσο σε δυναμη σαν μινοχ ασπουμε... παμε ολοι για ραστα?xD


zink with derma roller αγαπαμε καπα!



σιγουρα δεν υπηρχαν,εδω και πολλα χρονια,κανω roller και σε γυμνα σημεια που δεν υπαρχει καν χνουδι και βαζω και κρεμα ψευδαργυρου επισης σε αυτα τα σημεια.
ειναι εκπληξη για εμενα,δεν περιμενα να βγουν τριχες εκει



σωπα ρ σι...!! αντε μακαρι ρ σι να πανε ολα καλα... :1m:
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Γιωργος 65 είπε:
Kapa καλησπερα.Ευχομαι καλη πορεια, Zinko cream ποια βαζεις,κανει δουλεια σε ερεθισμο?
Ευχαριστώ
Αυτήν http://www.hairlossgr.com/forum/thread-6753.html
Κάνει και για ερεθισμους


coleman_ts είπε:
σωπα ρ σι...!! αντε μακαρι ρ σι να πανε ολα καλα... :1m:

:9m:
 
Μπλουζα