Σωστή χρήση derma roller

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Chs

Μέλος του προσωπικού
gianniskritikos2 είπε:
αμα ο baldy εκανε πλακα ζητω συγνωμη που δεν το πιασα xD εγω ειμαι η αιτια τοτε

Κανεις δεν ειναι αιτια, η μονη αιτια στο προβλημα εδω ειναι η τριχοπτωση και για να μην γινουμε σαν το φαρο της τροχαιας

baldhead.gif


Ολα τα αλλα ειναι λαθος, και οι τσακωμοι και οι εχθρες
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
gianniskritikos2 είπε:
kapa εκοψες τον ζινκ? δεν το καταλαβαινω αφου κανει δουλια δεν θες να πας για ραστα? :p αφου ποιανει ο συνδιασμος ζινκ και ρολλερ...

Χρησιμοποιω roller και κρέμα ψευδαργυρου στους κροταφους και μονο roller σε οτι φαινεται σε αυτην την φωτο
 

Συνημμένα

  • image.jpg
    image.jpg
    921.9 KB · Προβολές: 176

kapa

Μέλος του προσωπικού
gianniskritikos2 είπε:
καταλαβα πιστευεις το ρολλερ τα βγαζει περα πισω?


στο crown λεω



Θεωρητικά ναι,θα δούμε και στην πράξη.
Σε αυτο το σημείο έχω μισο πάχος στις τρίχες με τάση προς μπιφτεκι
Και τριχοπτωση με το κιλο
 

Capri

Member
Παίδες,θα σας ήταν εύκολο όσοι χρησιμοποιείτε roller και αν θέλετε φυσικά,στις υπογραφές σας να γράφατε και μέγεθος βελόνας και link από πού το αγοράσατε?Κυρίως μέγεθος,μήπως κι έχουμε κάποιο μέτρο σύγκρισης (σε συνάρτηση και με το βαθμό τριχόπτωσης του καθενός και της υπόλοιπης θεραπείας του βέβαια,ΟΚ).
 

panoslydios

New Member
Capri είπε:
Παίδες,θα σας ήταν εύκολο όσοι χρησιμοποιείτε roller και αν θέλετε φυσικά,στις υπογραφές σας να γράφατε και μέγεθος βελόνας και link από πού το αγοράσατε?Κυρίως μέγεθος,μήπως κι έχουμε κάποιο μέτρο σύγκρισης (σε συνάρτηση και με το βαθμό τριχόπτωσης του καθενός και της υπόλοιπης θεραπείας του βέβαια,ΟΚ).


Οχι.
Δεν εχει νοημα αυτο που γραφεις.

Ουτως η αλλως μεγαλυτερη σημασια εχει ποσες φορες το περνας.
Το παχος του δερματος/επδερμιδας δεν ειναι το ιδιο σε ολα
τα ατομα,απο την αλλη.
Αραξε,κανε την ερευνα σου,ειραματισου και θα βρεις
ποιο ταιριαζει σε σενα καλυτερα.
 

gianniskritikos2

Active Member
οποιος ξεκινισε ρολλερ και εχει καποια εμπηρια ας μιλισει λιγο αν ειδε σεντινκ και αν δει αργοτερα ...καπα εσυ ειδες πολυ μεγαλο σεντινκ? αραιωσες αρχικα ειχες εμφανη αραιωση η απλα ειχες περισσοτερη τριχοπτωση?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
gianniskritikos2 είπε:
οποιος ξεκινισε ρολλερ και εχει καποια εμπηρια ας μιλισει λιγο αν ειδε σεντινκ και αν δει αργοτερα ...καπα εσυ ειδες πολυ μεγαλο σεντινκ? αραιωσες αρχικα ειχες εμφανη αραιωση η απλα ειχες περισσοτερη τριχοπτωση?

νομιζω εχω λιγοτερη τριχοπτωση,θα τσεκαρω τις επομενες μερες.δεν αραιωσα σιγουρα
 

dk1984

Member
kapa είπε:
gianniskritikos2 είπε:
οποιος ξεκινισε ρολλερ και εχει καποια εμπηρια ας μιλισει λιγο αν ειδε σεντινκ και αν δει αργοτερα ...καπα εσυ ειδες πολυ μεγαλο σεντινκ? αραιωσες αρχικα ειχες εμφανη αραιωση η απλα ειχες περισσοτερη τριχοπτωση?

νομιζω εχω λιγοτερη τριχοπτωση,θα τσεκαρω τις επομενες μερες.δεν αραιωσα σιγουρα
τριχοπτωση αυξημενη ειχα εγω για περιπου 4-5 μερες μετα ηρθε στ κανονικα του
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
μου κανει εντυπωση η επανεκφυση που εχω στους κροταφους και στα τριγωνακια.δεν εχουν βγει πολλα αριθμητικα αλλα αυτα που βγαινουν,αναπτυσονται πολυ γρηγορα,διπλασιαζονται μερα με την μερα σε παχος και μηκος,ειναι η πρωτη φορα που γινονται τριχες απο θεραπεια
 

gianniskritikos2

Active Member
μακαρι ρε καπα να ειναι η λυση για πολους που δεν εχουν χασει ακομα πολα μαλλια αλλα δεν θα πρεπε να ειχε γινει χαμος με το ρολλερ αν εχει τα αποτελεσματα που διχνουν σε εικονες? διοτι ειναι κατι το οποιο δεν χανει σε δυναμη ειναι το βασικοτερο


ποιο πολυ προτεινετε για ραγαδες για σημαδια απο σπυρια για ρυτιδες πολοι απο οσα εψαξα το αμφισβητουν για την τριχοπτωση μακαρι να κανουν λαθος
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
gianniskritikos2 είπε:
μακαρι ρε καπα να ειναι η λυση για πολους που δεν εχουν χασει ακομα πολα μαλλια αλλα δεν θα πρεπε να ειχε γινει χαμος με το ρολλερ αν εχει τα αποτελεσματα που διχνουν σε εικονες? διοτι ειναι κατι το οποιο δεν χανει σε δυναμη ειναι το βασικοτερο
τον χαμο εμεις θα τον κανουμε


gianniskritikos2 είπε:
ποιο πολυ προτεινετε για ραγαδες για σημαδια απο σπυρια για ρυτιδες πολοι απο οσα εψαξα το αμφισβητουν για την τριχοπτωση μακαρι να κανουν λαθος
αυτοι που το αμφισβητουν ειναι αυτοι που δεν το δοκιμασαν
 

gianniskritikos2

Active Member
περιμενω αποτελεσματα σου ανυπομονος και των αλλον νεων χρηστων μεσα σε αυτον τον μηνα αντε να τα κανουμε ολοι ραστα!
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
αν συνεχισει με αυτους τους ρυθμους εγω θα τα κανω κοτσιδα.
βγαινουν τριχες στους κροταφους,μοιαζει με ανεκδοτο
 

gianniskritikos2

Active Member
παιδια βγαλτε φοτο τωρα σε ενα συγκεκριμενο σημειο που σας ενδιαφερει για να το τσεκσρουμε ακριβως το ιδιο αργοτερα δηλαδει με ιδιο φοτισμο ιδια οπτικη γωνια να δουμε ποσες τριχες βγηκαν κατα ποσο παχιναν οι τριχες να εχουμε σαφη εικονα να λεμε να δες η hairline ασπουμε κατεβηκε 0.3 εκατοστα και φενεται στην φοτο που ειναι ιδιες με την αλλη και φενεται η διαφορα για να μπορουμε να συγκρινουμε


αχαχα ωραιος καπα εγω ανχονομε με την περιπτωση μου γιατι εχει αλαξει τελειως το γουστο μου... θελω να εχω μακρι μαλλι μηκος 15-20 εκατοστα και αμα εχω αραιωση ειναι δυσκολο αυτο ενω το κοντο παλεβεται οποτε καταλαβαινεις οτι με εχει πιασει μια ψιλοψυχοση και ψαχνωμε ολη μερα ιδικα με το ρολλερ διοτι μινοχ δεν την προτημαω γιατι μετα το χρονο αντε για μας παλι ζινκ τον προτειμαω αλλα δεν μπορω να βρω κατι παραπανω απο οσα στα αρθρα που ανεβασες βεβαια μια αρχικη εικονα την εχουμε μεσα απο το φορουμ αλλα περιμενω πως και πως το ρολλερ να διξει κανα θαυμα! αντε να σε δουμε με κοτσιδα!ποσα χρονια ειχες να δεις εκει τριχες και εισαι σιγουρος μου ειχες πει οτι δεν τις ειχες....
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
gianniskritikos2 είπε:
αχαχα ωραιος καπα εγω ανχονομε με την περιπτωση μου γιατι εχει αλαξει τελειως το γουστο μου... θελω να εχω μακρι μαλλι μηκος 15-20 εκατοστα και αμα εχω αραιωση ειναι δυσκολο αυτο ενω το κοντο παλεβεται οποτε καταλαβαινεις οτι με εχει πιασει μια ψιλοψυχοση και ψαχνωμε ολη μερα ιδικα με το ρολλερ διοτι μινοχ δεν την προτημαω γιατι μετα το χρονο αντε για μας παλι ζινκ τον προτειμαω αλλα δεν μπορω να βρω κατι παραπανω απο οσα στα αρθρα που ανεβασες βεβαια μια αρχικη εικονα την εχουμε μεσα απο το φορουμ αλλα περιμενω πως και πως το ρολλερ να διξει κανα θαυμα! αντε να σε δουμε με κοτσιδα!ποσα χρονια ειχες να δεις εκει τριχες και εισαι σιγουρος μου ειχες πει οτι δεν τις ειχες....

ο ψευδαργυρος ειναι αυτο που αναφερουν οι χρηστες του,μαλιστα καποιοι εχουν καλυτερα αποτελεσματα απο εμενα.
το roller ειναι το εργαλειο που θα απογειωσει την θεραπεια,σαν να κανεις ενεσιμη θεραπεια.
στα τριγωνακια εκει που βγαινουν τωρα τριχες εχω 7-8 χρονια αδειος
 
Μπλουζα