Σωστή χρήση derma roller

lab_rat

Member
Atsibir είπε:
lab_rat είπε:
gianniskritikos2 είπε:
αρα μεσα σε 3 βδομαδες εχεις αποτελεσμα και πιστευεις ειναι απο ρολλερ? και ο καπα σε τοσο διαστημα ειδε αν εισαι σιγουρος οτι ειναι απο ρολλερ τοτε ειναι πολυ καλο αποτελεσμα για το χρονο του
Πιστευω οτι ειναι συνδιασμος. Εκτος των αποτελεσματων στην ινωση, πολλαπλασιαζει και την απορροφηση των ουσιων. Οποτε μαλλον ειναι απο το βιματοπροστ που περναει σχεδον σα να το χρησημοποιεις ενεσιμα!

Γεια χαρά, είναι εύκολο να μας δώσεις το λινκ για το Bimatoprost ?Ευχαριστω
Πολυ θα το ηθελα αλλα ο kane αποτι φαινεται δε το εχει πλεον. Και εγω ψαχνομαι τωρα γιατι μου τελειωνει..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

gianniskritikos2

Active Member
Παιδια πιστευετε οτι το ρολλερ ειναι ικανο να τα βγαλει περα μονο του σε καποιον που μολις αρχισε να εχει προβλημα? θα δει αποτελεσμα?(θα πυκνωσει εστω και λιγο?) θα τον διατιριση? η δεν ειναι αρκετο απο μονο του να τα βγαλει περα θελει και τοπικο? ρωταω γιατι ψαχνω να βρω αποτελεσματα απο χριση του μονο του και εχω βρει μονο 3 αποτελεσματα τα αλλα συνδιαζοντε με μινοχ η κατι αλλο .... και εχω σκοπο να το αγορασω μεσα στον μηνα ειμαι μικρος 20 χρονων δεν εχω βγαλει αφμ γιατι με εγραψε λαθος περσι που πηγα να βγαλω και φετως μετα τις διακοπες θα παω να βγαλω ωστε να παρω καρτα για αγορες μεσο ιντερνετ ... για 20 χρονων ειμαι λοιπον στα αρχικα σταδια και γιαυτο ρωταω με καλυπτει το ρολλερ η πρεπει πα προσθεσω κατι για να δω αποτελεσμα? οπως μινοχ ζινκ η βιματοπροστη η οτιδιποτε αλλο?οποιος γνωριζει τιποτα.... αν και ολοι νεοι ειμαστε στο ρολλερ εδωμεσα...
 

weznem

Well-Known Member
κανω ρολερ πλεον μια φορα την μερα το βραδυ..ειναι νωρις ακομα για αποτελσματα..τριχοπτωση ιδια διχως σεντινγκ,και συνεχιζω να βγαζω μαλλια το 2010-11.. πιο δυσκολα,πιο αργα,αλλα τα παιρνω πισω ξανα,πραγμα που δεν γινοταν πριν την χρηση ρολερ και κορτιζονης-μινο.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
μετα απο αρκετο ψαξιμο οι γιατροι συμφωνουν ομοφωνα.
δωστε σημασια τωρα στην χρηση και mm.
0,25mm καθε μερα
0,5mm καθε 3 η 4 μερες
0,75mm καθε 7 η 10 μερες.
αν κανετε πιο συχνα αραιωστε την χρηση.
το δερμα θελει χρονο για κατασκευη και αναρωση.γιατι θα φερει τα αντιθετα αποτελεσματα
 

weznem

Well-Known Member
egv diabasa ena ολοκληρο pdf με το ντερμα ρολερ και ελεγε
0,2 καθε δευτερη μερα χρηση
0,5 2με 3 φορες την βδομαδα
1 καθε 10-14μερες
1,5 καθε 21 με 28 μερες
2 καθε 35 μερες..
οριζοντια και καθετα μονο,οχι αστερι


να σημειωσω δε οτι τα χνουδια στους κροταφους ειναι 4χιλιοστα τριχα πλεον οχι πολυ σκουρα και παχια βεβαια,μπορει και να πεσουν με την διακοπη της κορτιζονης αλλα το οτι μεγαλωσε το χνουδι που ειχα στα 15μου σημαινει οτι απλα περιμενψ μια καλη θεραπεια, οι θυλκαες ειναι ενεργοι ακομα μετα απο 5 χρονια α/α
 

dk1984

Member
weznem είπε:
egv diabasa ena ολοκληρο pdf με το ντερμα ρολερ και ελεγε
0,2 καθε δευτερη μερα χρηση
0,5 2με 3 φορες την βδομαδα
1 καθε 10-14μερες
1,5 καθε 21 με 28 μερες
2 καθε 35 μερες..
οριζοντια και καθετα μονο,οχι αστερι


να σημειωσω δε οτι τα χνουδια στους κροταφους ειναι 4χιλιοστα τριχα πλεον οχι πολυ σκουρα και παχια βεβαια,μπορει και να πεσουν με την διακοπη της κορτιζονης αλλα το οτι μεγαλωσε το χνουδι που ειχα στα 15μου σημαινει οτι απλα περιμενψ μια καλη θεραπεια, οι θυλκαες ειναι ενεργοι ακομα μετα απο 5 χρονια α/α


ποιο ομως ειναι το σωστοτερο για εμας ? καθημερινη αιματωση ή καθε 5 με 10 μερες γιατι weznem και εχω χνουδι εδω και καιρο σε ασχετα σημεια κοντα στη χαιρλινε αλλα δεν μεγαλωνει ρε γαμωτο με τιποτα
 

Reve

Active Member
kapa είπε:
μετα απο αρκετο ψαξιμο οι γιατροι συμφωνουν ομοφωνα.
δωστε σημασια τωρα στην χρηση και mm.
0,25mm καθε μερα
0,5mm καθε 3 η 4 μερες
0,75mm καθε 7 η 10 μερες.
αν κανετε πιο συχνα αραιωστε την χρηση.
το δερμα θελει χρονο για κατασκευη και αναρωση.γιατι θα φερει τα αντιθετα αποτελεσματα

Καλημέρα Καπα , σε παλιότερο ποστ είχε ειπωθεί , οτι καποιος που έχει 4-5 εκατοστα μαλλί (και δεν θέλει να κουρευτεί) ότι αντι για 0,5 μπορεία να χρησιμοποιοεί το 0,75 (3 φορές την εβδομάδα) γιατι τα υπαρχοντα μαλλιά δεν επιτρέπουν στο ρολλερ να εισέλθει όσο ακριβως λέει. Ισχύει τελικά αυτό? Ευχαριστω πολύ, καλή συνέχεια
 

gianniskritikos2

Active Member
αμα κανεις χωριστρες οπως διχνουν στα βιντεο νομιζω δεν ισχυει βεβαια εγω δεν χρισιμοποιω ακομα ρολλερ αρα θα ξερει καλυτερα ο καπα ο wezn και ..... απλ αη λογικη μου εμενα λεει αυτο σκεψου το μαλλι σου να κανεις χωριστρες εκει που θες να το χρισιιμοποιησεις στο σημειο που ειναι η χωριστρα ειναι σαν να εχεις μαλλι 1 εκτοστου και μι σου πω ποιο κοντο γιατι το 1 εκατοστο δεν γινεται χωριστρα δεν πατικονετε κατω να γινει ενα με το δερμα σε αντιθεση το μακρι γινεται.... δεν ξερω ομως να σου πω με σιγουρια... παντως απο οτι ανεβασε ο καπα μολις για 0.25 καθε μερα και 0.5 καθε 3 η 4 μερες νομιζω σε αυτα τα 2 πρπεει να ψαχνομαστε 7 με 10 μερες που εχει το 0.75 μου φενονται πολλες πιστευω οτι το 0.75 θα προκαλεσει σεντινκ καλυτερο regrowth διοτι δημιουργει μεγαλυτερη επουλωση αλλα το 0.25 με καθημερινη αιματοση αλλα οχι πολυ μεγαλη επουλοση διοτι ποση ζημια μπορει να κανει το 0.25? ανυπαρκτη φανταζομε αρα μονο με την λογικη που ακουγετε καλη αιματοση του τριχοτου ισως να μπορει να διατιρει τα μαλλια... αρα το 0.5 μου φενεται το ποιο ιδανικο δεν ξερω....γιατι ειναι στην μεση δεν προκαλει μεγαλες πληγες και κανει ακι συχνη αιματοση αν και φανταζομαι οσο το τριχοτο ειναι τραυματισμενο και να μην περνας μια μερα το ρολλερ θα εχει καλη αιματοση λογο πληγων και λογο αναπλασης
 

lab_rat

Member
Ετσι οπως το παρουσιαζετε το 0,75mm καθημερινα ειναι πολυ extreme, εγω ομως μεχρι στιγμης δεν εχω το παραμικρο προβλημα, το αντιθετο...
 

gianniskritikos2

Active Member
y μαλλον ειναι... τωρα τι να σου πω και βλεπεις ειπες καλα αποτελεσματα....ενω λενε οτι μπορει να δεις τα αναποδα με κακη χριση του για μειωσε τη χριση του τι να πω ....
 

dimos18

Member
lab_rat είπε:
Ετσι οπως το παρουσιαζετε το 0,75mm καθημερινα ειναι πολυ extreme, εγω ομως μεχρι στιγμης δεν εχω το παραμικρο προβλημα, το αντιθετο...

μπαα...εγώ ξέρω πολλούς που χρησιμοποιούν 0,50 κάθε μέρα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

weznem

Well-Known Member
paidia το 0,5 τσιμπαεει αρκετα σε κροταικη προς μετωπιαια περιοχη,εωρω οτι με το 1μμ φθανεις στο ταβανι..ο πονος και το παχος διαφερει απο ανθρωπο σε ανθρωπο αλλα εγω λεω τι νιωθω..στο κουτελο και στο κραουν ειναιι παιχνιδι,δεν πονας. οπου εχεις μαλλια δεν περναε το ιδιο οτι και αν κανεις..εγω κουρευτηκα(αθελα μου)κοντα εχω 4-5 εκ τριχα επανω, 2εκατοστα πλαι... οταν το βαζω στο κεντρο το ντερμα που εχω μαλλια δεν τσιμπαει το ιδιο..εκει ισως αν εβαζα 0,75 να ηταν οκ,μπορει να ηθελε και παραπανω,αν δεν δοκιμαζω δεν μπορω να σας πω,..
το τιπ για μαλλια ειναι να ναι βρεγμενα και ρολλερ προς την φορα της τριχας οχι αναποδα διοτι θα βγαλετε πολλες..και παλι ομως σαν την γυμνη περιοχη δεν νιωθεις,δεν περναει το ιδιο..
να σημειωσω οτι διαβασα οτι κανονικα απο οινοπνευμα και καυτο νερο δεν ξεπλνετε τελειως,ερευνες εδειξαν καποιες πρωτεινες που μενουν στο ρολερ και φευγουν με σαπουνι υγρου πιατων ,σταγονες...
το δυσκολο ειναι οτι ελεγε να το ρολαρεις σε ενα πλαστικο η σακουλα πλαστικη και να τρυπανε μεν οι βελνες,αλλα να μην χαλανε δε...επειτα οινοπνευμα και νερο καυτο..
και εγω δεν ξερω αν πρεπει να κανω καθε μερα η ανα δευτερη ρολερ..μπορει να μην προαβαινει να επουλωθει υποδόρια η περιοχη...
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
εγω δεν θα θα πω τι ειναι σωστο και λαθος,μεταφερω γνωμες γιατρων για το θεμα roller τριχοπτωση.
οποιος θελει 0,5mm και 0,75mm καθημερινα,καλη τυχη γιατι θα την χρειαστει
 

vag25

Well-Known Member
Στο roller που μου ηρθε γραφει ''with proper disinfection,a roller can be used up to 15 times''.
Δλδ μονο για τοσο λιγο?:(

Aυτο πηρα
http://www.amazon.co.uk/Roller-Derma-Needling-System-Wrinkles/dp/B004NDWBEI/ref=sr_1_9?ie=UTF8&qid=1366397362&sr=8-9&keywords=derma+roller
Σε 0.75
 

weznem

Well-Known Member
vag25 είπε:
Στο roller που μου ηρθε γραφει ''with proper disinfection,a roller can be used up to 15 times''.
Δλδ μονο για τοσο λιγο?:(

Aυτο πηρα
http://www.amazon.co.uk/Roller-Derma-Needling-System-Wrinkles/dp/B004NDWBEI/ref=sr_1_9?ie=UTF8&qid=1366397362&sr=8-9&keywords=derma+roller
Σε 0.75
μηπως εννοεί το περασμα μιας περιοχης 15 φορες?
 

vag25

Well-Known Member
Δν νομιζω..
Μακαρι να εννοει αυτο.
Τα δικα σας γραφουν τπτ?

Εσυ πηρες το πρασινο ετσι?Δεν βρηκα να εχει στα 0.75,γιατι αυτο θα επερνα.
 

weznem

Well-Known Member
ναι ελεγε οτι ειναι απο τιττανιο τωρα αληθεια ψεματα,ας μας πει και κανενας αλλος την γνωμη του..


kapa είπε:
εγω δεν θα θα πω τι ειναι σωστο και λαθος,μεταφερω γνωμες γιατρων για το θεμα roller τριχοπτωση.
οποιος θελει 0,5mm και 0,75mm καθημερινα,καλη τυχη γιατι θα την χρειαστει

καππα εσυ τι χρησιμοποιεις?δηλαδη αν καταλαβ καλα λες και εσυ οτι δεν κανει το καθε μερα πανω απο 0,2mm ?
 

vag25

Well-Known Member
ποναει λιγο ε?
Λιγοτερο ομως στο πανω μερος.Το δοκιμασα και στα πλαγια.
 

weznem

Well-Known Member
vag25 είπε:
ποναει λιγο ε?
Λιγοτερο ομως στο πανω μερος.Το δοκιμασα και στα πλαγια.

ναι ιδιως στηνα ρχη μετα οσο πιο γρηγορα το κανεις λιγοτερο ποναει..
αμα ειναι ερεθισμενο το δερμα εκει να δεις τι γινεται.. οταν το κανεις αργα ποναει περισσοτερο..
 
Μπλουζα