Σωστή χρήση derma roller

gianniskritikos2

Active Member
οχι δεν ειναι αυτο.... παντα ο οποιος διποτε χρησιμοποιηση μινοχ κατα 90% θα δει αποτελεσμα παμε λοιπον... ενας που ειναι 30 χρονων και βαζει μινοχ και στα 32 του δεν κανει τιποτα ειναι νερο αν την εβαζε στα 32 θα εβλεπε αποτελεσμα αυτο σημαινει οτι χανουν τα τοπικα αλλα και ο οργανισμος αγριεβει πεζουν και τα 2 και ο οργανισμος αυξανει υποδοχεις αλλα και τα τοπικα χανουν


αμα σομαρι δεν χανανε και χανανε μονο λογο ανδρογονον δεν θα θελαμε να αντικαταστησουμε μινοχ με κατι αλλο θα μασταν χαρουμενοι επισερις η μινοχ χανει σε 6 μηνες πες μου οτι τυχαια σε ολους στο 6 μηνο ανεβαινουν τοσο πολοι οι υποδοχεις τους και ξαφνικα η μινοχ δεν μπορει ολους να τους κρατισει ... και τα 2 ειναι το προβλημα και ηα αυξηση υποδοχ και τα τοπικα χανουν απο μονα τους ηττε η ουσια ηττε συνηθιζει ο οργανισμος η το δερμα σιγα σιγα δεν τα δεχετε οπως στην αρχη πολλα παιζουν
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

panoslydios

New Member
somari είπε:
Εχει δικιο ο wzn. Ta τοπικα δε χανουν επειδη γινονται χειροτερα, "χανουν" επειδη συσσωρευεται ακομα περισσοτερο ποσο ανδρογονων στους θυλακες με τον καιρο (αθροιστικα)


Και τοτε πως το εξηγεις οτι ακομη και αν αφανισεις το περιβαλλον που προκαλει την τριχοπτωση κατα εσενα( ανδρογονα αθροιστικα)
η τριχοπτωση συνεχιζεται? Δεν χρειαζεται να απαντησεις γιατι ειναι εκτος θεματος. Τα τοπικα ξερω οτι κανουν το δερμα εξαρτημενο.πχ αν βαζεις ενα λαδι για 6 μηνες σε ενα σημειο του σωματος,και σταματησεις,τοτε η πειοχη αυτη θα παρουσιαζει ξηροδερμια γιατι εχει μαθει να ενυδατωνεται απο εξωτερικους παραγοντες.

Το θεμα ειναι οτι ο μικροβελονισμος λειτουργει.Το πως κανεις δεν το ξερει.
Μονο να το παρατηρησουμε μπορουμε σε αυτη τη φαση.
 

weznem

Well-Known Member
panoslydios είπε:
somari είπε:
Εχει δικιο ο wzn. Ta τοπικα δε χανουν επειδη γινονται χειροτερα, "χανουν" επειδη συσσωρευεται ακομα περισσοτερο ποσο ανδρογονων στους θυλακες με τον καιρο (αθροιστικα)


Και τοτε πως το εξηγεις οτι ακομη και αν αφανισεις το περιβαλλον που προκαλει την τριχοπτωση κατα εσενα( ανδρογονα αθροιστικα)
η τριχοπτωση συνεχιζεται?
τι εννοεις?αρα μιλαμε να γινεις γυναικα διοτι θα χεις οιστρογονα... η τριχοπτωση συνεχιζεται δηλάδη?αν γινεις γυναικα δεν θα εξελιχθει η α/α..
 

gianniskritikos2

Active Member
ο πανος ποψη μου βεβαια εχει ενα δικιο αλλα εν μερη και ενα αδικο το 90% απο τους αντρες καραφλιαζουν απο ΑΑ αλλα υπαρχουν και το 10% που δεν ειναι ΑΑ βλεπω γυναικες στον δρομο με παραπολυ αραιο μαλλι παραπολυ ομως δηλαδει εχουν προβλημα αν αυτη η γυναικα ηταν αντρας και ειχε το ιδιο προβλημα και εστρεφε την προσοχη της προς τα ανδρογονα και επερνε φινα παλι θα ειχε τριχοπτωση .... ο πανος ειχε πει οτι ο καθενας πρεπει να βρει για ποιο λογο καραφλιαζει εν μερι εχει δικιο αλλα το ποιο πιθανον ειναι λογο ΑΑ ιδικα αν εχει τα κλασικα συμπρωματα κροταφους και μπιφτεκι τοτε δεν νομιζω να θελει ψαξιμο....ενα αλλο ομως που ακουστικε και μαλιστα απο τον πανο ηταν για ενα μυ στο κεφαλι που μετα δεν εχει καλη εματοση εξετιας του το πανο μερος της κεφαλης μας και μαζεβεται πολυ δυτ και με ιωδιο η με το οτιδιποτε ηττε με δερμα ρολλερ θα βοηθουσαμε εκινει την περιοχη σε καλυτερη αιματοση και οξυγωνοση μπορει να λεω καποια πραγματα λαθος θα καταλαβαιτε ομως που θελω να καταληξω το σημαντικο ειναι η καταληξη... αμα λοιπον το προβλημα οπως ειπε ο πανος ειναι απο τοξινες και απο προβλημα εματοσης τοτε αμα καποιος κανει μεταμοσχεφση θα χασει τα μαλλια που μεταμοσχεφσε πολυ γρηγορα αφου η λογικη λεει το σημειο που ειχε προβλημα δεν θεραπεφτηκε ακομα εκει συσορεβετε δυτ αρα οτι και να κανεις με μεταμοσχευση τα χανεις... ειναι λοιπον σωστο αυτο που λεει? ειναι λοιπον αποτελεσματικο με αυτην την ενοια το δερμα ρολλερ? με την ενοια της αιματοσης γιατι μαλλον η αιματοση απο τα λεγομενα μου ειναι ενας μυθος και το προβλημα ειναι στα συγκεκριμενα τριχοθηλακια τα οποια εχουν εβεσθησια στην δυτ και ετσι πεφτουν μιλαω για ΑΑ ετσι... ισως το δερμα να βοηαθει μονο αναζοωγονοντας τα μαλλια οπως κανει με τα σημαδια στο δερμα αναπλαση δερματος ετσι αναπλαση τριχας καπως ετσι.. και στο οτι περνανε καλυτερα τα τοπικα.... περιμενω διορθωσεισ στην αποψη μου γιατι μπορει να εχω μπερδευτει εγω μπορει ομως να τα βλεπω σωστα τα πραγματα


εκει που λεω ισωσ το δερμα να βοηθαει αναζοωγονοντας ενοω δερμα ρολλερ
 

weznem

Well-Known Member
μολις παρελαβα το ρολλερ.. θα ανεβασψ και φωτο μετα μου φαινεται πολυ μικρες οι βελονες...δεν ξερω λες να μην ειναι 0,5 mm.. πατως ηρθε πολυ γρηγορα..
 

thimios72

Member
weznem είπε:
μολις παρελαβα το ρολλερ.. θα ανεβασψ και φωτο μετα μου φαινεται πολυ μικρες οι βελονες...δεν ξερω λες να μην ειναι 0,5 mm.. πατως ηρθε πολυ γρηγορα..
μισο χιλιοστο ειναι, ουτε που θα φαινονται καλα καλα, μη σε ξεγελανε οι φωτος
 

weznem

Well-Known Member
αν ειναι βρεγμενα τα μαλλια γινεται εκολα λογικα..


thimios72 είπε:
weznem είπε:
μολις παρελαβα το ρολλερ.. θα ανεβασψ και φωτο μετα μου φαινεται πολυ μικρες οι βελονες...δεν ξερω λες να μην ειναι 0,5 mm.. πατως ηρθε πολυ γρηγορα..
μισο χιλιοστο ειναι, ουτε που θα φαινονται καλα καλα, μη σε ξεγελανε οι φωτος

λοιπον αυτο εδω δεν ειναι 5 χιλιοστα ειναι 2 χιλιοστα το ματι μου δεν πεφτει εξω σε αυτα και οντως και το μέτρο με επιβεβαίωσε,ανοιξα θεμα επιλυσης στο ebay να δω τι θα γινει,διοτι δεν εχω εμπειρια απο επιστροφες κτλ... για κοιταχτε και εσεις.. και πειτε μου την γνωμη σας εκλεισα το θεμα στο ebay δικου μλαθος σωστο ειναι.. ειναι 0,5 χιλιοσρα και οχι 5 χιλιοστα.. αυτες οι φωτο θεωρω θα σας βοηθησουν να εχετε μια ξεκαθαρη εικονα των βελονων,καθως ειναι ευδιακριτες με καλη αναλυση..μην επιλεξετε τιποτα λιγοτερο απο 0,5 εγω θα προτεινα 0.75μμ για αρχη και αργοτερα 1 και κατι.. μμ
dsc02163p.jpg
dsc02162v.JPG

dsc02161t.jpg
dsc02160bz.jpg

dsc02158q.jpg
dsc02157ig.jpg
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
vag25 είπε:
Το ερωτημα ειναι πως μπαινουν στο δερμα οταν υπαρχει αρκετο μαλλι.

Παίρνεις ενα νούμερο μεγαλύτερο πχ 0,75. Για να φτάσει στο δέρμα 0,5.
Θα το καταλαβαίνεις και στην χρήση οτι φτάνει.
Το εχω δοκιμάσει μερικές φορες και φλερταρω πολυ με την ιδέα να το αρχίσω σε nw6
 

vag25

Well-Known Member
Κapa οταν το παρω σε ολο το scalp θα το κανω.

weznem ειναι λογικο να μην σου φαινεται 5 χιλιοστα ,γιατι δεν ειναι 5χιλιοστα.Ειναι 0.5 χιλιοστα που σημαινει 0.5 του χιλιοστου.Δηλαδη μισο χιλιοστο.
Ειναι πολυ μικρο σε μηκος.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

weznem

Well-Known Member
vag25 είπε:
Κapa οταν το παρω σε ολο το scalp θα το κανω.

weznem ειναι λογικο να μην σου φαινεται 5 χιλιοστα ,γιατι δεν ειναι 5χιλιοστα.Ειναι 0.5 χιλιοστα που σημαινει 0.5 του χιλιοστου.Δηλαδη μισο χιλιοστο.
Ειναι πολυ μικρο σε μηκος.

δικιο εχεις αρα λεω μαλακιες τοση ωρα :hithead: ? ..να αλλα αλλα αμα το 0,5 ειναι τοσο το 0,2 πσοσ ειναι ανυπαρκτο??αυτο ειναι για παιχνδι σιγα μην πονεσω με αυτο το μεγεθος μηπως να αγορασω 1,5 mm στην επομενη παραγγελια?


edyuser1 είπε:
weznem είπε:
μολις παρελαβα το ρολλερ.. θα ανεβασψ και φωτο μετα μου φαινεται πολυ μικρες οι βελονες...δεν ξερω λες να μην ειναι 0,5 mm.. πατως ηρθε πολυ γρηγορα..

ποσο καιρο εκανε φιλε μου στο περιπου?

στο ακριβως γιατι στο περιπου φιλε?? :blush:
παρεγγειλα 18 απριλη οποτε 19 πεσε να φυγει και ηρθε σημεραστις 10 το πρωι.. 24 του μηνος ενω ο ψευδαργυρος ηρθε σημερα ενω τον παρεγγειλα στις 13 απριλη.. καιτα δυο μαζι ηρθαν :blush:
εδω το λινκ http://www.ebay.com/itm/Titanium-Microneedle-192-Meso-Skin-Roller-Anti-Ageing-Hair-Regrowth-Scar-Derma-/251034779177?pt=UK_Health_HairLoss_RL&var=&hash=item3a72d6be29
απο τα reviews ολοι λενε οτι ερχεται γρηγορα παντως.. το συγεκριμενο
 

vag25

Well-Known Member
weznem είπε:
δικιο εχεις αρα λεω μαλακιες τοση ωρα :hithead: ? ..να αλλα αλλα αμα το 0,5 ειναι τοσο το 0,2 πσοσ ειναι ανυπαρκτο??αυτο ειναι για παιχνδι σιγα μην πονεσω με αυτο το μεγεθος μηπως να αγορασω 1,5 mm στην επομενη παραγγελια?

Για αυτο και εγω ρωτησα παραπανω το αν ειναι ευκολο να ακουμπαει δερμα:p
Ειναι πολυ μικρο.
Θα αρχισω μαλλον με 0.75 και βλεπουμε.
 

weznem

Well-Known Member
vag25 είπε:
weznem είπε:
δικιο εχεις αρα λεω μαλακιες τοση ωρα :hithead: ? ..να αλλα αλλα αμα το 0,5 ειναι τοσο το 0,2 πσοσ ειναι ανυπαρκτο??αυτο ειναι για παιχνδι σιγα μην πονεσω με αυτο το μεγεθος μηπως να αγορασω 1,5 mm στην επομενη παραγγελια?

Για αυτο και εγω ρωτησα παραπανω το αν ειναι ευκολο να ακουμπαει δερμα:p
Ειναι πολυ μικρο.
Θα αρχισω μαλλον με 0.75 και βλεπουμε.
θα το δουμε στην πραξη,,ειμαι σε σκεψη να κανω στο εναν κροταφο μονο να δω διαφορες τωρα που βαζω και κορτιζονη,να παω για τα ραστα,να ζηλευει ο μπεζος η να μην του δημιουργησω κομπλεξ του ανθρώπου.. :chinscratch ειδωμεν
 

edyuser1

Active Member
weznem είπε:
vag25 είπε:
Κapa οταν το παρω σε ολο το scalp θα το κανω.

weznem ειναι λογικο να μην σου φαινεται 5 χιλιοστα ,γιατι δεν ειναι 5χιλιοστα.Ειναι 0.5 χιλιοστα που σημαινει 0.5 του χιλιοστου.Δηλαδη μισο χιλιοστο.
Ειναι πολυ μικρο σε μηκος.

δικιο εχεις αρα λεω μαλακιες τοση ωρα :hithead: ? ..να αλλα αλλα αμα το 0,5 ειναι τοσο το 0,2 πσοσ ειναι ανυπαρκτο??αυτο ειναι για παιχνδι σιγα μην πονεσω με αυτο το μεγεθος μηπως να αγορασω 1,5 mm στην επομενη παραγγελια?


edyuser1 είπε:
weznem είπε:
μολις παρελαβα το ρολλερ.. θα ανεβασψ και φωτο μετα μου φαινεται πολυ μικρες οι βελονες...δεν ξερω λες να μην ειναι 0,5 mm.. πατως ηρθε πολυ γρηγορα..

ποσο καιρο εκανε φιλε μου στο περιπου?

στο ακριβως γιατι στο περιπου φιλε?? :blush:
παρεγγειλα 18 απριλη οποτε 19 πεσε να φυγει και ηρθε σημεραστις 10 το πρωι.. 24 του μηνος ενω ο ψευδαργυρος ηρθε σημερα ενω τον παρεγγειλα στις 13 απριλη.. καιτα δυο μαζι ηρθαν :blush:
εδω το λινκ http://www.ebay.com/itm/Titanium-Microneedle-192-Meso-Skin-Roller-Anti-Ageing-Hair-Regrowth-Scar-Derma-/251034779177?pt=UK_Health_HairLoss_RL&var=&hash=item3a72d6be29
απο τα reviews ολοι λενε οτι ερχεται γρηγορα παντως.. το συγεκριμενο


ωραιος ρε φιλε και εγω απο εκει το παρηγγειλα 20 του μηνος οποτε σε 2 μερουλες μαλλον και εμενα εδω θα ειναι.
 

gianniskritikos2

Active Member
wezn και σε ολους γενικα μηπως τρελενεστε με το μεγεθος? διοτι δεν ξερω αν λεει μαλακιες ενας δερματολογος μου ειχε πει να μην τραυματιζω με χτενα τις περιοχες γιατι μπορει να γινει ζημια στις ρυζες μηπος λοιπον το 0.5 ειναι κομπλε? σκεψου ενα καρφι να μπει κατευθιαν μεσα στην ρυζα στον θηλακα και να στον τριπισει στην μεση παει με 0.5 ειναι ασφαλες δημιουργης ενα μικρο τραυμα για επουλοση δεν νομιζω να θελουμε πανο απο 0.75... για μαλλια μιλαμε δεν ξερω ειμαι ασχετος αλλα η λογικη μου ειναι οτι με 1.5 μεσα στο δερμα σκεψου να μπαινει 1χιλιοστο μεσα στο κεφαλι σου δεν χτυπαει τους θυλακες? ο σκοπος ειναι να τραυματισουμε τους θηλακες η την περιοχη? απο οτι εχω καταλαβει ειναι την περιοχη κανω κατι λαθος? εγω θα φοβομουν το 1.0 ασπουμε
 

Capri

Member
Παιδιά καλησπέρα!
Παρακολουθώ καιρό αυτό το thread και σκέφτομαι κι εγώ μήπως το δοκιμάσω.Πιστεύετε ότι θα είναι πρόβλημα σε μακρύτερο μαλλί? Τύπου να μπλέκεται τρελά και να κολλάει?
 

weznem

Well-Known Member
το ενα χιλισοτ το σκεφτομαι για κροταφους που ειναι και άδειοι..δεν ξερω σε τι βαθος ειναι οι θυλακες πρεπει να το ψαξω..αλλα δεν γινεται λογκα να ειναι ενα χιλιοστο μονο μεσα απο το τριχωτο θεωρω οτι θα ναι τουλαχιστο 3 εκατοστα edit χιλιοστα εννοω μεσα σε βαθος..
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
Ανδρέα... εσύ πας για να τρυπήσεις κρανίο... σε τέτοιο βαθος πας για πετρέλαιο όχι μαλλί :p
 

gianniskritikos2

Active Member
ενοεις 3 χιλιοστα ετσι? εκατοστα δεν παιζει ουτε 1 να ειναι πισε απο μονος σου το κουτελο σου ζουμπα το διπλο σε το δια 2 ειναι το παχος της πετσας σου πανο στο κρανιο σωστα? ειναι 1μισι χιλιοστο το πολυ οποτε οι θυλακες ειναι πιο εψω δεν ειναι μεσα στο κοκαλο οι θυλακες ειναι μεταξυ 1.5 και 1.0 οποτε πανω απο το 1 ειναι επικινδυνο αποψη μου και επησεις στο 1.5 να ειναι που δεν παιζει τοσο μεσα ο θυλακας εχει καποιο ογκο και ο ιδιος δεν ειναι ανυπαρκτος αν ξεκιναει στο 1.5 δεν συμενει οτι με 1.25 εισαι σιγουρος οτι δεν τον χτυπας διοτι 0.25 δεν ξερεις αν ειναι το μακρος του οποτε ειναι επικυνδινο πανο απο 1 0.75 μαξ για μαλλια


πιασε το κουτελο σου διπλοσε το και δες παχος διερεις δια 2 γιατι οπος το διπλωνεις περνεις 2 φορες το παχος του δερματος και βρησκεις στο περιπου το παχος της επιδερμιδας πανο στο κεφαλοι οι θυλακες βρισκοντε εκει και οχι στο κρανιο αυτο ενοουσα το γραψα σκατα


μπορει να εναι και 2 χιλιοστα δεν ξερω
 
Μπλουζα