Σωστή χρήση derma roller

thimios72

Member
weznem είπε:
το ενα χιλισοτ το σκεφτομαι για κροταφους που ειναι και άδειοι..δεν ξερω σε τι βαθος ειναι οι θυλακες πρεπει να το ψαξω..αλλα δεν γινεται λογκα να ειναι ενα χιλιοστο μονο μεσα απο το τριχωτο θεωρω οτι θα ναι τουλαχιστο 3 εκατοστα μεσα σε βαθος..
wezmen ε οχι να τρυπησουμε και εγκεφαλο!!!(που λεει ο λογος)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

weznem

Well-Known Member
Chs είπε:
Ανδρέα... εσύ πας για να τρυπήσεις κρανίο... σε τέτοιο βαθος πας για πετρέλαιο όχι μαλλί :p

χαχα πηρα φορα και παω να βγαλω την τριχα αγκαλιτσα απο μεσα με αγαπη protherm kai benoulac :m02:


gianniskritikos2 είπε:
ενοεις 3 χιλιοστα ετσι? εκατοστα δεν παιζει ουτε 1 να ειναι πισε απο μονος σου το κουτελο σου ζουμπα το διπλο σε το δια 2 ειναι το παχος της πετσας σου πανο στο κρανιο σωστα? ειναι 1μισι χιλιοστο το πολυ οποτε οι θυλακες ειναι πιο εψω δεν ειναι μεσα στο κοκαλο οι θυλακες ειναι μεταξυ 1.5 και 1.0 οποτε πανω απο το 1 ειναι επικινδυνο αποψη μου και επησεις στο 1.5 να ειναι που δεν παιζει τοσο μεσα ο θυλακας εχει καποιο ογκο και ο ιδιος δεν ειναι ανυπαρκτος αν ξεκιναει στο 1.5 δεν συμενει οτι με 1.25 εισαι σιγουρος οτι δεν τον χτυπας διοτι 0.25 δεν ξερεις αν ειναι το μακρος του οποτε ειναι επικυνδινο πανο απο 1 0.75 μαξ για μαλλια


πιασε το κουτελο σου διπλοσε το και δες παχος διερεις δια 2 γιατι οπος το διπλωνεις περνεις 2 φορες το παχος του δερματος και βρησκεις στο περιπου το παχος της επιδερμιδας πανο στο κεφαλοι οι θυλακες βρισκοντε εκει και οχι στο κρανιο αυτο ενοουσα το γραψα σκατα


μπορει να εναι και 2 χιλιοστα δεν ξερω



ναι χιλιοστα εννοουσα δεν ξερω ποσο βαθεια ειναι ισως εχετε δικιο και δεν πρεπει να παμε πανω απο το 0,75..θα το ψαξω πριν αποφασισω..εχουμε καιρο.. :blush:
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
weznem είπε:
Chs είπε:
Ανδρέα... εσύ πας για να τρυπήσεις κρανίο... σε τέτοιο βαθος πας για πετρέλαιο όχι μαλλί :p

χαχα πηρα φορε και παω να βγαλω την τριχα απο μεσα με αγαπη protherm kai benoulac :kiss2

αχχαχχχαχα :D Σωστός.. αλλά σε βλέπω άγριο... 3 εκ. το :couple το μωρό.. Είσαι Hardcore τύπος σε έχω κόψει... :spank
 

weznem

Well-Known Member
thimios72 είπε:
weznem είπε:
το ενα χιλισοτ το σκεφτομαι για κροταφους που ειναι και άδειοι..δεν ξερω σε τι βαθος ειναι οι θυλακες πρεπει να το ψαξω..αλλα δεν γινεται λογκα να ειναι ενα χιλιοστο μονο μεσα απο το τριχωτο θεωρω οτι θα ναι τουλαχιστο 3 εκατοστα μεσα σε βαθος..
wezmen ε οχι να τρυπησουμε και εγκεφαλο!!!(που λεει ο λογος)

:part: θα φθασω στην πηγη του προβληματος........ :blush:


Chs είπε:
weznem είπε:

αχχαχχχαχα :D Σωστός.. αλλά σε βλέπω άγριο... 3 εκ. το :couple το μωρό.. Είσαι Hardcore τύπος σε έχω κόψει... :spank

ξερεις να κοβεις :-\

ειδικα στο... :dbann
λιζα μπαναναααααα .... :banana:
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
σημερα ξεκινησα 0,5μμ 500 βελονες,απο πονο μηδεν παρολο που κοκκινιζει πολυ το σημειο.
πιο πολυ τσουζει λιγο η λοσιον που θα πεσει μετα παρα το roller.
εγω τελικα σε αποστειρωση κατεληξα ξεπλυμα με πολυ ζεστο νερο,ενα περασμα με οινοπνευμα και τιναγμα
 

vag25

Well-Known Member
Eπειδη ειμαι λιγο ασχετος με αγορες απο εξωτερικο.
Υπαρχει περιπτωση να χαθει αυτο που θα παραγγειλω?
Αν λειπω τι γινεται?
 

weznem

Well-Known Member
vag25 είπε:
Eπειδη ειμαι λιγο ασχετος με αγορες απο εξωτερικο.
Υπαρχει περιπτωση να χαθει αυτο που θα παραγγειλω?
Αν λειπω τι γινεται?

ξαναπερνει ο ταχυδρομος η σου αφηνουν χαρτι να πας στα ελτα..
 

coleman_ts

New Member
kapa είπε:
σημερα ξεκινησα 0,5μμ 500 βελονες,απο πονο μηδεν παρολο που κοκκινιζει πολυ το σημειο.
πιο πολυ τσουζει λιγο η λοσιον που θα πεσει μετα παρα το roller.
εγω τελικα σε αποστειρωση κατεληξα ξεπλυμα με πολυ ζεστο νερο,ενα περασμα με οινοπνευμα και τιναγμα

καπα λες φτανει με ζεστο νερο κ οινοπνευμα? την περιοχη που κανεις ρολλερ την αποστιρωνεις με τπτ η ετσι κατευθειαν?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Reve

Active Member
Καλησπέρα παιδιά , να ρωτήσω απο ebay κατευθειαν μέσω κάρτας visa (prepaid κυπρου εχω) γίνετε αγορα? γιατι με paypal εχω θεματα..
 

gianniskritikos2

Active Member
ποσα χρονια περιπου χρισιμοποιητε το δερμα ρολλερ ποτε ανακαλυφθηκε εχει πανο απο 2 χρονια η ειναι κατι πολυ νεο?ψαχνο βιντεακια βλεπω απο γιατρους που το χρισιμοποιουνε σε θεραπιες μεχρι το 2011 ποιο πριν δεν βρησκο υπηρχε και πολυ πριν?


ματωσε το κεφαλι το ανεβαζω για μηπως καποιος δεν γνωριζει ακριβως τι πιεση να ασκησει και πωσες φορες να το περασει αν και νομιζω σε καποιο σημειο λεει οτι το κανει πολυ αραια οχι καθε βδομαδα αλλα 6 μηνο νομιζω οποτε μαλλον εμεις πρεπει να μην ματονουμε τοσο την περιοχη... δεν ξερω.... http://www.youtube.com/watch?v=VuXJbqDlNug


απο οτι βλεπω προτινετε και σαν αποκληστικη θεραπια καπα πιστευεις οτι κανει και μονο του θεραπια ? χωρις τοπικο? και διατιρει τα μαλλια? αν ναι μονο του μπορει να δωσει και ρεγκρουθ? απο μονο του χωρις καν τοπικο?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
gianniskritikos2 είπε:
απο οτι βλεπω προτινετε και σαν αποκληστικη θεραπια καπα πιστευεις οτι κανει και μονο του θεραπια ? χωρις τοπικο? και διατιρει τα μαλλια? αν ναι μονο του μπορει να δωσει και ρεγκρουθ? απο μονο του χωρις καν τοπικο?

θεωρητικα ναι,μπορει και σκετο.
λεω θεωρητικα επειδη δεν εχω διαβασει να το χρησιμοποιουν σκετο.
αλλα εγω επειδη εχω βαρεθει τα τοπικα δεν αποκλειεται να ξεκινησω μονο roller σε nw6 και λοσιον μονο σε κροταφους


coleman_ts είπε:
καπα λες φτανει με ζεστο νερο κ οινοπνευμα? την περιοχη που κανεις ρολλερ την αποστιρωνεις με τπτ η ετσι κατευθειαν?

κανω μετα το μπανιο οποτε το δερμα ειναι καθαρο.
ξεπλενω με πιεση της βρυσης το roller και οσο ζεστο νερο μπορει να εχει ο θερμοσιφωνας,μετα ριχνω οινοπνευμα και τιναζω δυνατα,λεω ειναι αρκετο
 

gianniskritikos2

Active Member
μακαρι γιατι τωρα που το σκεφτομε μου ειχες πει ξεκινα ζινκ αλλα σκεφτομε να μπλεκω λοσιον καθε μερα με περιεκτικοτιτες λαδιλες αν ειναι η λυση δεν με νιαζει και να λαδονει πολυ το μαλλι να τα κρατησω θελω οτι και να ειναι η λυση και 1 ωρα την μερα στην τουαλετα αν ηταν η μονη λυση θα την εκανα αλλα απο την αλλη μου ρχετε στο μυαλο ασπουμε αν εχει το ιδιο αποτελεσμα με τον ζινκ μονο του το ρολλερ μια φορα την εβδομαδα πες και 2 ειναι σαν να περνας ενα χτενισμα στο κεφαλι σαν να χτενιζεσε ασπουμε ... δεν ειναι καθολου ταλεποριτικο ενω το να μπλεκω με περιεκτικοτιτες για να φτιαξω την λοσιον φοβαμε μην τα κανω λαθος στην κατασκεβη της ... ειναι ολα μαζι... αν και την λαδιλα την ξεπερασαμε ειπαμε... με περιεκτηκοτιτες... απλα το ενα ειναι σαν να χτενιζεσε πες και καθε μερα σιγα την ταλεπορια και μαλιστα δεν χανει σε δυναμη ποτε δεν ειναι αληφη δεν ειναι κατι που μετα ο οργανισμος δεν το δεχετε η συνηθιζει η δεν ξερω και εγω τι...απλα μετα το μπανιο κανεις 3-4 περασιες και εισαι κομπλε αν εχει αποτελεσμα σαν τι λοσιον λογικο δεν ειναι να θελω να επιλεξω αυτο κανω κατι λαθος? εκτως αν επιδει ειμαι νεος και δεν ξερω απο λοσιον και τετοια ειναι πολυ απλο να φτιαξω την λοσιον και σηνηθισω στην χριση της.. σε ειχα ξαναροτισει και ειπα να αρχισω τον ζινκ αλλα με την λογικη που τα λεω καλυτερα δεν πεφτει το ρολλερ?αμα εχει τετοια αποτελεσματα... εχω γινει λιγο πριξας απλα προσπαθω να βρω την εφκολη λυση πιστευεις οτι ο ζινκ ειναι πολυ πιο αποτελεσματικος και αξιζει παραπανο ? για να μου λες ξεκινα ζινκ σημαινει ειναι καλυτερος γιατι αν εχουν παρομιο αποτελεσμα ποιο λογικο δεν ειναι το ρολλερ?


ειμαι καμια ωρα τωρα και ψαχνωμε με τα ρολλερ


σε τριμινο ειναι πολυ καλο δεν ειναι μινοχ αν ειναι αληθινα τα αποτελεσματα http://www.dermalintegrity.com/before/hair_loss_alopecia.html


ιδικα ο προτος
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
gianniskritikos2 είπε:
μακαρι γιατι τωρα που το σκεφτομε μου ειχες πει ξεκινα ζινκ αλλα σκεφτομε να μπλεκω λοσιον καθε μερα με περιεκτικοτιτες λαδιλες αν ειναι η λυση δεν με νιαζει και να λαδονει πολυ το μαλλι να τα κρατησω θελω οτι και να ειναι η λυση και 1 ωρα την μερα στην τουαλετα αν ηταν η μονη λυση θα την εκανα αλλα απο την αλλη μου ρχετε στο μυαλο ασπουμε αν εχει το ιδιο αποτελεσμα με τον ζινκ μονο του το ρολλερ μια φορα την εβδομαδα πες και 2 ειναι σαν να περνας ενα χτενισμα στο κεφαλι σαν να χτενιζεσε ασπουμε ... δεν ειναι καθολου ταλεποριτικο ενω το να μπλεκω με περιεκτικοτιτες για να φτιαξω την λοσιον φοβαμε μην τα κανω λαθος στην κατασκεβη της ... ειναι ολα μαζι... αν και την λαδιλα την ξεπερασαμε ειπαμε... με περιεκτηκοτιτες... απλα το ενα ειναι σαν να χτενιζεσε πες και καθε μερα σιγα την ταλεπορια και μαλιστα δεν χανει σε δυναμη ποτε δεν ειναι αληφη δεν ειναι κατι που μετα ο οργανισμος δεν το δεχετε η συνηθιζει η δεν ξερω και εγω τι...απλα μετα το μπανιο κανεις 3-4 περασιες και εισαι κομπλε αν εχει αποτελεσμα σαν τι λοσιον λογικο δεν ειναι να θελω να επιλεξω αυτο κανω κατι λαθος? εκτως αν επιδει ειμαι νεος και δεν ξερω απο λοσιον και τετοια ειναι πολυ απλο να φτιαξω την λοσιον και σηνηθισω στην χριση της.. σε ειχα ξαναροτισει και ειπα να αρχισω τον ζινκ αλλα με την λογικη που τα λεω καλυτερα δεν πεφτει το ρολλερ?αμα εχει τετοια αποτελεσματα... εχω γινει λιγο πριξας απλα προσπαθω να βρω την εφκολη λυση πιστευεις οτι ο ζινκ ειναι πολυ πιο αποτελεσματικος και αξιζει παραπανο ? για να μου λες ξεκινα ζινκ σημαινει ειναι καλυτερος γιατι αν εχουν παρομιο αποτελεσμα ποιο λογικο δεν ειναι το ρολλερ?


ειμαι καμια ωρα τωρα και ψαχνωμε με τα ρολλερ



το roller προκαλει shedding,αν δεν σε φοβιζει να δεις τριχες με την διαδηκασια ξεκινα το.
εγω τα εχω κοντα μια ανασα πριν την ξουρα
 

gianniskritikos2

Active Member
αυτο γινεται γιατι προκαλει επουλωση σωστα? οποτε ριχνει τις αδιναμες για να τις ξαναδιμιουργισει ο οργανισμος σωστα?


τα αποτελεσματα πιστευεις που εδειξα απο εκινο το σιτε ειναι εφυκτα? τετοια αποτελεσματα? διοτι μου φενοντε πολυ ικανοποιιτικα χωρις τοπικο επισεις κατι αλλο που ειδα κατω κατω λεει 0.05mm αρα νομιζω ειναι καλο το 0.5 και δεν χριαζεται πανω απο 0.75 ασπουμε που λεγαμε το 0.75 πρεπει να ειναι υπερ αρκετο
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
gianniskritikos2 είπε:
αυτο γινεται γιατι προκαλει επουλωση σωστα? οποτε ριχνει τις αδιναμες για να τις ξαναδιμιουργισει ο οργανισμος σωστα?

επειδη τραυματιζει το δερμα.
σημερα που εκανα κροταφους με 0,5mm εμειναν πολλες στο χερι,οχι χνουδακια,τριχες


gianniskritikos2 είπε:
τα αποτελεσματα πιστευεις που εδειξα απο εκινο το σιτε ειναι εφυκτα? τετοια αποτελεσματα? διοτι μου φενοντε πολυ ικανοποιιτικα χωρις τοπικο επισεις κατι αλλο που ειδα κατω κατω λεει 0.05mm αρα νομιζω ειναι καλο το 0.5 και δεν χριαζεται πανω απο 0.75 ασπουμε που λεγαμε το 0.75 πρεπει να ειναι υπερ αρκετο

ειναι εφικτα,το 0,5mm ειναι αρκετο για οσους εχουν πολυ κοντο μαλλι οπως εγω τωρα
 

gianniskritikos2

Active Member
οταν λες τριχες και λογο τραυματισμου δερμαατος αυτο δεν μιαζει σεντινκ αλλα σαν να καταστρεφει τα μαλλια λογο τραυματισμου αρα με αυτη τι λογικη οταν το χρισιμοποιουμε αντε για μαλλια αρα ποτε δεν θα δωσει ετσι επανεκφηση αυτο δεν μοιαζει με σεντινκ εκτως αν ενοιεις κατι αλλο γιατι το να πεφτουν γερες τριχες σημαινει οτι μπορει να πεσουν τα μισα μαλλια που εχεις και αν ηταν υγιες με αυτη τι λογικη θα πρεπε να πεφτουν σε καθε χριση καταλαβα κατι λαθος?η λογικη δεν ειναι τραυματιζει το δερμα αρα οι αδυναμες τριχες πεφτουν και οπως επουλονετε η πληγη επουλονετε και η τριχα αρα ετσι δημιουργητε παλι η τριχα ποιο γερη και με την επομενη χρηση δεν θα πεση? διοτι αν πεφτουν και οι γερες οποως ειπα και ποιο πανο θα πρεπε να πεφτουν λογο τραυματισμου σχεδον οσες εχουμε πανο στο κεφαλι μας
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
gianniskritikos2 είπε:
οταν λες τριχες και λογο τραυματισμου δερμαατος αυτο δεν μιαζει σεντινκ αλλα σαν να καταστρεφει τα μαλλια λογο τραυματισμου αρα με αυτη τι λογικη οταν το χρισιμοποιουμε αντε για μαλλια αρα ποτε δεν θα δωσει ετσι επανεκφηση αυτο δεν μοιαζει με σεντινκ εκτως αν ενοιεις κατι αλλο γιατι το να πεφτουν γερες τριχες σημαινει οτι μπορει να πεσουν τα μισα μαλλια που εχεις και αν ηταν υγιες με αυτη τι λογικη θα πρεπε να πεφτουν σε καθε χριση καταλαβα κατι λαθος?η λογικη δεν ειναι τραυματιζει το δερμα αρα οι αδυναμες τριχες πεφτουν και οπως επουλονετε η πληγη επουλονετε και η τριχα αρα ετσι δημιουργητε παλι η τριχα ποιο γερη και με την επομενη χρηση δεν θα πεση? διοτι αν πεφτουν και οι γερες οποως ειπα και ποιο πανο θα πρεπε να πεφτουν λογο τραυματισμου σχεδον οσες εχουμε πανο στο κεφαλι μας
δεν το εχω δει στην πραξη αλλα να σου πω την προσωπικη μου αποψη δεν το φοβαμαι.
το roller σε συνδιασμο με μινοξ ειναι μακραν οτι ποιο αποτελεσματικο υπαρχει


gianniskritikos2 είπε:
διοτι μου φενοντε πολυ ικανοποιιτικα χωρις τοπικο επισεις κατι αλλο που ειδα κατω κατω λεει 0.05mm αρα νομιζω ειναι καλο το 0.5 και δεν χριαζεται πανω απο 0.75 ασπουμε που λεγαμε το 0.75 πρεπει να ειναι υπερ αρκετο
αν αποφασισεις για roller θα χρειαστεις τουλαχιστον 0,75 για αυτο το μηκος μαλλιου.η τριχα θα κραταει την συσκευη λιγο πιο πανω απο το δερμα στο ρολαρισμα
 
Μπλουζα