Συζήτηση & πληροφορίες για την κλινική

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Και εγώ διάβαζα μήνες μέχρι να καταλάβω τι γίνεται το 2011.
Βέβαια από τότε ως τώρα δεν έχω αφήσει τπτ αδιάβαστο πρέπει να βρεις το ρυθμό και να διαβάζεις κάθε μέρα ότι γίνεται εδώ μέσα.

Επίσης να πω στους παραπάνω ότι από την κλινική βρίσκομαι μόνο εγώ εδώ μέσα χωρίς πράκτορες που αβανταρουν.
Αν υπάρχουν κάποιοι είναι απλοί θεατές.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Nikolas17

New Member
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις που δώσατε.παιζονται διαφορά συμφέροντα οποτε δεν μπορεί να υλοποιηθεί η πρόταση μου.εγω το είπα πιο πολύ για εξοικονομήση χρόνου οποτε όλα καλά.Μια ερώτηση φιναστεριδη από που προμηθευεστε ? Δεν ξέρω αν θα πάρω αλλά θα ήθελα να ξέρω .. Να πω ότι είμαι ιδιαίτερα ασυνεπής χρήστης και δεν ξέρω αν έχει νόημα..Έχω δοκιμάσει τον αφρό regain από φαρμακείο κ eBay κ διάφορες αρκετές άλλες χαζομαρούλες τύπου κέρατινη σαμπουάν κρέμες κτλ αλλά χρήση σε μικρά διαστήματα ..Δεν έβλεπα κάποια αισθητή διαφορά , βαριόμουν και τα παρατούσα.Η αραίωση που έχω είναι με σιγανό ρυθμό μεν αλλά ασταμάτητη ( 30 χρόνων είμαι )
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις που δώσατε.παιζονται διαφορά συμφέροντα οποτε δεν μπορεί να υλοποιηθεί η πρόταση μου.εγω το είπα πιο πολύ για εξοικονομήση χρόνου οποτε όλα καλά.Μια ερώτηση φιναστεριδη από που προμηθευεστε ? Δεν ξέρω αν θα πάρω αλλά θα ήθελα να ξέρω .. Να πω ότι είμαι ιδιαίτερα ασυνεπής χρήστης και δεν ξέρω αν έχει νόημα..Έχω δοκιμάσει τον αφρό regain από φαρμακείο κ eBay κ διάφορες αρκετές άλλες χαζομαρούλες τύπου κέρατινη σαμπουάν κρέμες κτλ αλλά χρήση σε μικρά διαστήματα ..Δεν έβλεπα κάποια αισθητή διαφορά , βαριόμουν και τα παρατούσα.Η αραίωση που έχω είναι με σιγανό ρυθμό μεν αλλά ασταμάτητη ( 30 χρόνων είμαι )

Υπάρχει λύση γαι την ερώτση για τιμές, αν και καταλαβαίνει κάθε συνετός άνθρωπος πως το κόστος ειναι μια
παραμέτρος μονο και ειδικά σε θε΄ματα υγειας, υπάρχουν άλλες πολυ πιο σημαντικές.
Καλέστε απλά στην κλινική μας και θα πάρετε πληροφορίες από πρώτο χέρι.
Είτε από τον ιατρό τον ίδιο ή αν επιλέξετε εσείς, από κάποιον consultant.
Σίγουρα η υγεία και η εμφανισή σας αξίζουν παραπάνω από τις γνώμες μη ιατρών που απλά γραφουν την οποιαδήποτε
γνωμη τους σε ένα ανωνυμο φόρουμ χωρίς καμια ευθύνη και χωρίς συνέπειες.
 

Xristos87

Well-Known Member
Να σας κανω μια ερωτηση;
Εχετε διαβασει το βιογραφικό του γιατρου;; Αν ναι μπορειτε να μ πειτε αρχικα που μαθαινουν την τεχνική της μ.μ. και που την εκανε ο Αναστασακης; μιας κ στο βιογραφικο του γράφει οτι "εμαθε διπλα στους καλυτερους". Ποιοι ειναι αυτοι οι καλύτεροι;;; Ποσο χρονο χρειαστηκε καθοτι μεσα στον ιδιο χρονο άνοιξε μαγαζι;
Η δευτερη απορια μου ειναι οτι γραφει για διδακτορικό αλλα δεν γραφει τι διδακτορικο ειναι αυτο;; σε τι πάνω;; εναν τιτλο.
Ενω ειναι αναλυτικος σε αλλα κ "το χει" με το μπλα μπλα σε σημείο π με πειθει κ με κανει να ειμαι πολυ κοντα στην επιλογη, βλεπω αυτες τις γενικες αναφορες ή καλυτερα τη δημιουργικη ασάφεια στα γραπτά του κ με αποτραβα.
 

vlafo

Well-Known Member
Υπάρχει λύση γαι την ερώτση για τιμές, αν και καταλαβαίνει κάθε συνετός άνθρωπος πως το κόστος ειναι μια
παραμέτρος μονο και ειδικά σε θε΄ματα υγειας, υπάρχουν άλλες πολυ πιο σημαντικές.
Καλέστε απλά στην κλινική μας και θα πάρετε πληροφορίες από πρώτο χέρι.
Είτε από τον ιατρό τον ίδιο ή αν επιλέξετε εσείς, από κάποιον consultant.
Σίγουρα η υγεία και η εμφανισή σας αξίζουν παραπάνω από τις γνώμες μη ιατρών που απλά γραφουν την οποιαδήποτε
γνωμη τους σε ένα ανωνυμο φόρουμ χωρίς καμια ευθύνη και χωρίς συνέπειες.
Το κόστος αγαπητή κλινική είναι η μια και μοναδική και αποκλειστική παράμετρος που καθορίζει τα πάντα,για αυτό άλλωστε γίνονται και οι πόλεμοι.
Σταματήστε να το προσπερνάτε έτσι τόσο απλά και δίνετε λάθος κατευθύνσεις.
Και στην υγεία αν είχαν όλοι τα λεφτά δεν θα πηγαίνανε σε δημόσια νοσοκομεία αλλά σε ιδιωτικά .
Οι μη ιατροί όπως λέτε έχουν και γνώμη και γνώση ειδικά εδώ μέσα για να ξέρουν τι είναι το καλύτερο για αυτούς ειδικά για την εμφάνιση τους.
Πολύ περισσότερο όταν τα αποτελέσματα δεν συνάδουν με το αντίστοιχο κόστος.
 

aeratos28

Just aeratos
Ξεκινήσαμε πάλι με το μη γιατροί και μη ειδικοί...μήπως να κλείσουμε και το φόρουμ γιατί δεν υπάρχει λόγος ύπαρξης του επειδή δεν είμαστε γιατροί??θα μας τρελάνουν αυτοί ρε.
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Το κόστος αγαπητή κλινική είναι η μια και μοναδική και αποκλειστική παράμετρος που καθορίζει τα πάντα,για αυτό άλλωστε γίνονται και οι πόλεμοι.
Σταματήστε να το προσπερνάτε έτσι τόσο απλά και δίνετε λάθος κατευθύνσεις.
Και στην υγεία αν είχαν όλοι τα λεφτά δεν θα πηγαίνανε σε δημόσια νοσοκομεία αλλά σε ιδιωτικά .
Οι μη ιατροί όπως λέτε έχουν και γνώμη και γνώση ειδικά εδώ μέσα για να ξέρουν τι είναι το καλύτερο για αυτούς ειδικά για την εμφάνιση τους.
Πολύ περισσότερο όταν τα αποτελέσματα δεν συνάδουν με το αντίστοιχο κόστος.

Αγαπητε/η,
Διαφωνούμε πλήρως με την προσεγγισή σας όσον αφορά οτι η ...τιμη ειναι η μία και αποκλειστική παραμετρος που καθορίζει τα παντα.
Η κλινική μας έχει εντελώς διαφορετικές αξίες.
Στην κλινική μας σημασία έχει η ικανοποίηση που παίρνει ο ασθενής μας και η ποιότητα του τελικού αποτελέσματος.
Καθημερινα βλεπουμε στην κλινική και όλοι μας στο δρόμο περιστατικά αποτυχημένων ΜΕΤ, με κατεστραμενα κεφάλια και κατεστραμενες ψυχολογίες.
Όλοι αυτοι πήγαν με κριτηριο την τιμή.
Καιρός να σταματήσει αυτό.

Φυσικά, έχετε κάθε δικαίωμα να το κάνετε εσείς για τον εαυτό σας και να το προτείνετε στους άλλους.
Εμείς θεωρούμε ότι εσεις δίνετε λάθος κατευθύνσεις και υποβιβάζετε μια πολύ δύσκολη και απαιτητική χερουργική πράξη
σε ευτελές καταναλωτικό αγαθό που βρίσκει κανείς στο skroutz.
Η κλινική μας σε λίγους μήνες σας έχει παρουσιάσει περισσότερα περιστατικά από ολες τις υπόλοιπες κλινικές μαζι που μάλιστα ποσταρουν εδω και χρόνια.
Περιστικά με high quality photos, video, testimonials, μεχρι και ανεξαρτητες παρουσιάσεις που είδες προσωπικά και ο administrator.
Περιστατικά που ψαχνουν οι κακοήθεις με το μικροσκόπιο να βρουν ψεγαδι και δεν βρίσκουν.
Ο ίδιος ο Dr. Αναστασακης σας προσεφερε τη γνώση και την εμπειρία του και οι συμπεριφορές κάποιων ήταν η αιτία που αποχώρησε και οι μόνοι που κερδίσαν ήταν η ...παλια φρουρα που προσπαθεί να κανει κουμάντο στο τι θα λένε τα μέλη και τι θα χρεώνει η κάθε κλινική.
Καιρός να σταματήσει αυτο.

Στην Anastasakis Hair Clinic γίνονται άριστες μεταμοσχεύσεις.
Δεν γίνονται φθηνές μεταμοσχεύσεις.
Και δεν θα γίνουν ποτέ.
Αν ψαχνετε αυτό ή αν αυτό προτείνετε στους άλλους, είστε σε λάθος νήμα.
Είστε παλαιό μέλος, οπότε φθηνές μεταμοσχεύσεις ή στην τιμή που ...εγκρίνετε εσείς, γνωρίζετε που να βρείτε.
Με κάθε σεβασμό και ευγένεια θα σας παρακαλούσαμε να μεταφερετε την "καμπανια" σας εκεί.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Αγαπητε/η,
Διαφωνούμε πλήρως με την προσεγγισή σας όσον αφορά οτι η ...τιμη ειναι η μία και αποκλειστική παραμετρος που καθορίζει τα παντα.
Η κλινική μας έχει εντελώς διαφορετικές αξίες.
Στην κλινική μας σημασία έχει η ικανοποίηση που παίρνει ο ασθενής μας και η ποιότητα του τελικού αποτελέσματος.
Καθημερινα βλεπουμε στην κλινική και όλοι μας στο δρόμο περιστατικά αποτυχημένων ΜΕΤ, με κατεστραμενα κεφάλια και κατεστραμενες ψυχολογίες.
Όλοι αυτοι πήγαν με κριτηριο την τιμή.
Καιρός να σταματήσει αυτό.

Φυσικά, έχετε κάθε δικαίωμα να το κάνετε εσείς για τον εαυτό σας και να το προτείνετε στους άλλους.
Εμείς θεωρούμε ότι εσεις δίνετε λάθος κατευθύνσεις και υποβιβάζετε μια πολύ δύσκολη και απαιτητική χερουργική πράξη
σε ευτελές καταναλωτικό αγαθό που βρίσκει κανείς στο skroutz.
Η κλινική μας σε λίγους μήνες σας έχει παρουσιάσει περισσότερα περιστατικά από ολες τις υπόλοιπες κλινικές μαζι που μάλιστα ποσταρουν εδω και χρόνια.
Περιστικά με high quality photos, video, testimonials, μεχρι και ανεξαρτητες παρουσιάσεις που είδες προσωπικά και ο administrator.
Περιστατικά που ψαχνουν οι κακοήθεις με το μικροσκόπιο να βρουν ψεγαδι και δεν βρίσκουν.
Ο ίδιος ο Dr. Αναστασακης σας προσεφερε τη γνώση και την εμπειρία του και οι συμπεριφορές κάποιων ήταν η αιτία που αποχώρησε και οι μόνοι που κερδίσαν ήταν η ...παλια φρουρα που προσπαθεί να κανει κουμάντο στο τι θα λένε τα μέλη και τι θα χρεώνει η κάθε κλινική.
Καιρός να σταματήσει αυτο.

Στην Anastasakis Hair Clinic γίνονται άριστες μεταμοσχεύσεις.
Δεν γίνονται φθηνές μεταμοσχεύσεις.
Και δεν θα γίνουν ποτέ.
Αν ψαχνετε αυτό ή αν αυτό προτείνετε στους άλλους, είστε σε λάθος νήμα.
Είστε παλαιό μέλος, οπότε φθηνές μεταμοσχεύσεις ή στην τιμή που ...εγκρίνετε εσείς, γνωρίζετε που να βρείτε.
Με κάθε σεβασμό και ευγένεια θα σας παρακαλούσαμε να μεταφερετε την "καμπανια" σας εκεί.
Το αν γίνονται άριστες μεταμοσχεύσεις η όχι ...αν είναι φθηνές η όχι κτλ κτλ.... αφήστε να το κρίνουμε εμείς οι ασθενείς η οι υποψήφιοι ασθενείς .... Το αν γίνονται τέλειες παρουσιάσεις με το φωτός και βίντεο όπως λέτε πάλι αφήστε να το κρίνουμε εμείς (μάλλον δεν διαβάζετε όλα τα σχόλια περί μετρίων πυκνοτητων η των σκοτεινών φωτός και βίντεο κτλ κτλ ...). Επίσης το τι θα λέμε και θα γράφουμε στο φόρουμ και τι άποψη θα έχουμε πάλι αφήστε να το κρίνουμε εμείς και όχι εσείς να μας πείτε τι θα λέμε πότε θα το λέμε και πως θα το λέμε ... Επίσης αν νομίζετε ότι κάποιοι που επιλέγουμε να σιωπουμε η κάποιοι που δεν επιλέγουν να σιωπούν αλλά λένε τα μισά απ' όσα θα ήθελαν είναι χαζοί γιελιεστε...προσπαθητε παρά πολύ να κρατήσετε μια δήθεν μετριοπαθή στάση αλλά δεν μπορείτε ...ανά διαστήματα σας βγαίνει αυτό το σύνδρομο του μάρκετινγκ να το πω κομψά ....έχετε βάλει λυτους και δεμένους μέσα στο φόρουμ να το παρακολουθούν από το πρωί μέχρι το βράδυ και να παρεμβαίνουν οπότε χρειαστεί... βγαίνει ένα περιστατικό στο Χ ψ απαντάτε με 2-3 παρουσιάσεις κατά βάση από το αρχείο σας να φαίνεστε πάνω πάνω στον υποψήφιο που θα μπει μέσα στο σάιτ...λένε 2-3 καλές κουβέντες για κάποιον γιατρό σε κάποιο νήμα ; Πάλι βρίσκεται τον τρόπο να πεταχτειτε σ αυτό η σε άλλο νήμα αρκεί να φαίνεται η φίρμα πάνω πάνω ...λέγατε και παλαιότερα ότι δεν έχετε ανάγκη το φόρουμ και ότι απλά προσφέρετε απλόχερα γνώσεις (που ισχύει μέχρι ενός σημείου ) αλλά συμπεριφέρεστε σαν να ζείτε και αναπνέετε απ' αυτό αφού όλη μέρα ασχολείστε με αυτό κάτι λογικό βέβαια για μια κλινική του στυλ σας αφού εδώ μέσα έχει ψωμί.
Υγ: συγνωμη από τους συμφουρητες που θίγονται από το ποστ μου και για το ύφος μου αφού είναι πρώτη φορά που μιλάω έτσι αλλά έλεος πια δεν μπορώ άλλο να βλέπω κάποια πράγματα!
 

vlafo

Well-Known Member
Αγαπητε/η,
Διαφωνούμε πλήρως με την προσεγγισή σας όσον αφορά οτι η ...τιμη ειναι η μία και αποκλειστική παραμετρος που καθορίζει τα παντα.
Η κλινική μας έχει εντελώς διαφορετικές αξίες.
Στην κλινική μας σημασία έχει η ικανοποίηση που παίρνει ο ασθενής μας και η ποιότητα του τελικού αποτελέσματος.
Καθημερινα βλεπουμε στην κλινική και όλοι μας στο δρόμο περιστατικά αποτυχημένων ΜΕΤ, με κατεστραμενα κεφάλια και κατεστραμενες ψυχολογίες.
Όλοι αυτοι πήγαν με κριτηριο την τιμή.
Καιρός να σταματήσει αυτό.

Φυσικά, έχετε κάθε δικαίωμα να το κάνετε εσείς για τον εαυτό σας και να το προτείνετε στους άλλους.
Εμείς θεωρούμε ότι εσεις δίνετε λάθος κατευθύνσεις και υποβιβάζετε μια πολύ δύσκολη και απαιτητική χερουργική πράξη
σε ευτελές καταναλωτικό αγαθό που βρίσκει κανείς στο skroutz.
Η κλινική μας σε λίγους μήνες σας έχει παρουσιάσει περισσότερα περιστατικά από ολες τις υπόλοιπες κλινικές μαζι που μάλιστα ποσταρουν εδω και χρόνια.
Περιστικά με high quality photos, video, testimonials, μεχρι και ανεξαρτητες παρουσιάσεις που είδες προσωπικά και ο administrator.
Περιστατικά που ψαχνουν οι κακοήθεις με το μικροσκόπιο να βρουν ψεγαδι και δεν βρίσκουν.
Ο ίδιος ο Dr. Αναστασακης σας προσεφερε τη γνώση και την εμπειρία του και οι συμπεριφορές κάποιων ήταν η αιτία που αποχώρησε και οι μόνοι που κερδίσαν ήταν η ...παλια φρουρα που προσπαθεί να κανει κουμάντο στο τι θα λένε τα μέλη και τι θα χρεώνει η κάθε κλινική.
Καιρός να σταματήσει αυτο.

Στην Anastasakis Hair Clinic γίνονται άριστες μεταμοσχεύσεις.
Δεν γίνονται φθηνές μεταμοσχεύσεις.
Και δεν θα γίνουν ποτέ.
Αν ψαχνετε αυτό ή αν αυτό προτείνετε στους άλλους, είστε σε λάθος νήμα.
Είστε παλαιό μέλος, οπότε φθηνές μεταμοσχεύσεις ή στην τιμή που ...εγκρίνετε εσείς, γνωρίζετε που να βρείτε.
Με κάθε σεβασμό και ευγένεια θα σας παρακαλούσαμε να μεταφερετε την "καμπανια" σας εκεί.
Αγαπητέ/ή
Προφανώς και διαφωνούμε και αλλοίμονο αν συμφωνούσαμε,όταν αυτά που λέω εγώ έρχονται σε αντιδιαστολή με τα συμφέροντα της κλινικής σας.
Πολύ καλά κάνετε και είναι θεμιτό αυτό που κάνετε.
Επειδή είμαι πιο παλιός από εσάς και ασχολούμαι με το θέμα μμ από το μακρινό 1990 σαν χόμπι μου και σαν πεδίο ενδιαφέροντος όταν υπήρχανε μόνο οι περούκες και η μμ ήταν άπιαστο όνειρο,θα πρέπει να γνωρίζετε και να αξιολογείτε ορθά σε ποιους απευθύνεστε και τι έχουν πει πρωτίστως .
Αυτά τα κεφάλια τα έχω δει όπως ορθά επισημαίνετε άπειρες φορές και η αποτυχία τους προέκυπτε από την πλήρη άγνοια τους.Δεν ήταν μόνο το κριτήριο τιμής.
Κάνετε τεράστιο λάθος αν νομίζετε ότι προσωπικά κοιτάω το θέμα τιμής.Είναι μεν καθοριστικός παράγοντας αλλά όχι ο μόνος.Ίσως ο πιο βασικός όμως.

Αλλά επειδή εδώ το φόρουμ έχει 20 χιλιάδες μέλη και εγώ δεν έχω να κερδίσω απολύτως τίποτα και δεν προωθώ τίποτα,αντιθέτως γνώρισα εδώ μέσα πρόσωπα και καταστάσεις,γιατρούς και τη δουλειά τους που δεν τους γνώριζα παρόλο που ασχολιόμουν,οι απαιτήσεις είναι τεράστιες τουλάχιστον όσον αφορά τον εαυτό μου και κοιτάμε όλοι εδώ μέσα νά ανεβάσουμε ψηλά τον πήχη των μμ στην Ελλάδα που είναι χαμηλός.

Όταν αυτό θα γίνει θα πρέπει ανάλογα να συμβαδίζει και το αντίστοιχο κόστος.Όσο μεγάλο και να είναι,το αποτέλεσμα μετράει πάντα και επειδή εδώ είμαστε έμπειροι πολύ χωρίς να είμαστε γιατροί όπως συχνά και προσβλητικά μας λέτε,τότε που θα έχουμε αυτά τα αποτελέσματα θα αποθεώνουμε και τη δουλειά σας.
Η κλινική σας έχει επικροτηθεί από τον υποφαινόμενο σε πολλά θέματα,διαφάνεια, φώτο,πρωτόκολλα, αλλά όταν θα θέλετε να συγκριθείτε με την ASMED,HLC,FREITAS,PEKINER στο θέμα τιμής θα έχετε και τα ανάλογα αποτελέσματα.
Σε κανενός το μαγαζί δεν κάνω κουμάντο και σε κανέναν δεν προτείνω φθηνές μμ.
Λάθος έχετε καταλάβει.

Εγώ αν θέλετε να αξιολογήσω τη δουλειά σας και φυσικά μπορώ να το κάνω,θα σας συγκρίνω μόνο με τις κορυφαίες κλινικές αφού έχετε τέτοιο τιμοκατάλογο.Νομίζω πως αυτό είναι το ζητούμενο και για εσάς.
Μέχρι τότε όμως έχετε ακόμα δρόμο και εύχομαι ειλικρινά να φθάσετε ψηλά.

Όταν θα αλλάξετε το ύφος και το στυλ σας ότι είστε οι καλύτεροι και όταν γίνετε περισσότερο ταπεινοί,τότε αυτόματα θα βελτιωθείτε και άλλο.
Αυτά από έναν υποψήφιο πελάτη σας,που τον διώξατε με την όλη συμπεριφορά σας με cons των 15λεπτών όταν οι κορυφαίοι στον πλανήτη μου αφιέρωσαν 30min και απαντήσανε τα πάντα.
Φιλικά .
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Το αν γίνονται άριστες μεταμοσχεύσεις η όχι ...αν είναι φθηνές η όχι κτλ κτλ.... αφήστε να το κρίνουμε εμείς οι ασθενείς η οι υποψήφιοι ασθενείς .... Το αν γίνονται τέλειες παρουσιάσεις με το φωτός και βίντεο όπως λέτε πάλι αφήστε να το κρίνουμε εμείς (μάλλον δεν διαβάζετε όλα τα σχόλια περί μετρίων πυκνοτητων η των σκοτεινών φωτός και βίντεο κτλ κτλ ...). Επίσης το τι θα λέμε και θα γράφουμε στο φόρουμ και τι άποψη θα έχουμε πάλι αφήστε να το κρίνουμε εμείς και όχι εσείς να μας πείτε τι θα λέμε πότε θα το λέμε και πως θα το λέμε ... Επίσης αν νομίζετε ότι κάποιοι που επιλέγουμε να σιωπουμε η κάποιοι που δεν επιλέγουν να σιωπούν αλλά λένε τα μισά απ' όσα θα ήθελαν είναι χαζοί γιελιεστε...προσπαθητε παρά πολύ να κρατήσετε μια δήθεν μετριοπαθή στάση αλλά δεν μπορείτε ...ανά διαστήματα σας βγαίνει αυτό το σύνδρομο του μάρκετινγκ να το πω κομψά ....έχετε βάλει λυτους και δεμένους μέσα στο φόρουμ να το παρακολουθούν από το πρωί μέχρι το βράδυ και να παρεμβαίνουν οπότε χρειαστεί... βγαίνει ένα περιστατικό στο Χ ψ απαντάτε με 2-3 παρουσιάσεις κατά βάση από το αρχείο σας να φαίνεστε πάνω πάνω στον υποψήφιο που θα μπει μέσα στο σάιτ...λένε 2-3 καλές κουβέντες για κάποιον γιατρό σε κάποιο νήμα ; Πάλι βρίσκεται τον τρόπο να πεταχτειτε σ αυτό η σε άλλο νήμα αρκεί να φαίνεται η φίρμα πάνω πάνω ...λέγατε και παλαιότερα ότι δεν έχετε ανάγκη το φόρουμ και ότι απλά προσφέρετε απλόχερα γνώσεις (που ισχύει μέχρι ενός σημείου ) αλλά συμπεριφέρεστε σαν να ζείτε και αναπνέετε απ' αυτό αφού όλη μέρα ασχολείστε με αυτό κάτι λογικό βέβαια για μια κλινική του στυλ σας αφού εδώ μέσα έχει ψωμί.
Υγ: συγνωμη από τους συμφουρητες που θίγονται από το ποστ μου και για το ύφος μου αφού είναι πρώτη φορά που μιλάω έτσι αλλά έλεος πια δεν μπορώ άλλο να βλέπω κάποια πράγματα!

Λετε εντυπωσιακές ανακρίβειες.
- Φυσικά και θα κρίνετε ότι θελετε και θα λέτε οτι θελετε και εμείς δεν θα αφήσουμε αναπάντητα αυτα που θεωρούμε αξια αναφοράς. Τα υπόλοιπα τα αφηνουμε στο επιπεδο που θέλει ο εκάστοτε να τα υποβιβάσει.
- Τα αρνητικά σχόλια για τα ποστ μας ειναι ελάχιστα και αλίμονο να μην υπήρχαν.
Αν δεν έχεις εχθρούς, πάει να πει πως δεν έχεις καταφερει τιποτα αξιόλογο στη ζωή σου ειχε πει καποιος σημαντικός άνδρας.
Δεν έιμαστε φωτογραφοι ουτε ειναι το φορου επιστημονικό συνεδριο ή ιατρικό περιοδικό με προυποθέσεις δημοσίευσης.
Αν δεν σας αρεσουν οι παρουσιάσεις μας μπορείτε να το αγνοησετε, μπορειτε να το σχολιασετε, μπορείτε να ζητησετε να το κατεβασει ο @CVIAL. Εμείς κάνουμε ότι καλύτερο μπορούμε για την ενημέρωση. Αν δεν σας αρκεί εσας, λυπούμαστε ειλικρινα. Η τεράστια πλειοψηφία των μελών διαφωνεί μαζι σας.
- Ενα άτομο ασχολείται με το φορουμ και μόνο τα απογευματα. Κανένας "λυτός και δεμένος". Μπορει να μην το πιστεύετε, αλλα δεν δίνουμε την αξία που νομίζετε. Μακαρι να είχαμε περισσοτερο χρόνο να ασχολούμαστε με τους 5-10 "ανωνυμους expert patients" ενός φορουμ, αλλα έχουμε πολλές άλλες εργασίες και περιορισμένο ωράριο.
- Υπάρχει ρητη εντολή από τον Dr. Αναστασακη να μην παρεμβαινουμε ποτε σε threads αλλον κλινικών. Ποτε δεν έχουμε "πεταχτει" σε κανενα νημα. Ειναι ψευδες αυτο που γραφετε.

θα σας παρακαλέσω να μην δυναμιτιζετε αλλο το νημα.
Ο σκοπός του νηματος ΔΕΝ ειναι η προσωπική σας ΠΡΟΒΟΛΗ, ειναι η προβολή της ΚΛΙΝΙΚΗΣ.
Σας ευχαριστώ.
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Αγαπητέ/ή
Προφανώς και διαφωνούμε και αλλοίμονο αν συμφωνούσαμε,όταν αυτά που λέω εγώ έρχονται σε αντιδιαστολή με τα συμφέροντα της κλινικής σας.
Πολύ καλά κάνετε και είναι θεμιτό αυτό που κάνετε.
Επειδή είμαι πιο παλιός από εσάς και ασχολούμαι με το θέμα μμ από το μακρινό 1990 σαν χόμπι μου και σαν πεδίο ενδιαφέροντος όταν υπήρχανε μόνο οι περούκες και η μμ ήταν άπιαστο όνειρο,θα πρέπει να γνωρίζετε και να αξιολογείτε ορθά σε ποιους απευθύνεστε και τι έχουν πει πρωτίστως .
Αυτά τα κεφάλια τα έχω δει όπως ορθά επισημαίνετε άπειρες φορές και η αποτυχία τους προέκυπτε από την πλήρη άγνοια τους.Δεν ήταν μόνο το κριτήριο τιμής.
Κάνετε τεράστιο λάθος αν νομίζετε ότι προσωπικά κοιτάω το θέμα τιμής.Είναι μεν καθοριστικός παράγοντας αλλά όχι ο μόνος.Ίσως ο πιο βασικός όμως.

Αλλά επειδή εδώ το φόρουμ έχει 20 χιλιάδες μέλη και εγώ δεν έχω να κερδίσω απολύτως τίποτα και δεν προωθώ τίποτα,αντιθέτως γνώρισα εδώ μέσα πρόσωπα και καταστάσεις,γιατρούς και τη δουλειά τους που δεν τους γνώριζα παρόλο που ασχολιόμουν,οι απαιτήσεις είναι τεράστιες τουλάχιστον όσον αφορά τον εαυτό μου και κοιτάμε όλοι εδώ μέσα νά ανεβάσουμε ψηλά τον πήχη των μμ στην Ελλάδα που είναι χαμηλός.

Όταν αυτό θα γίνει θα πρέπει ανάλογα να συμβαδίζει και το αντίστοιχο κόστος.Όσο μεγάλο και να είναι,το αποτέλεσμα μετράει πάντα και επειδή εδώ είμαστε έμπειροι πολύ χωρίς να είμαστε γιατροί όπως συχνά και προσβλητικά μας λέτε,τότε που θα έχουμε αυτά τα αποτελέσματα θα αποθεώνουμε και τη δουλειά σας.
Η κλινική σας έχει επικροτηθεί από τον υποφαινόμενο σε πολλά θέματα,διαφάνεια, φώτο,πρωτόκολλα, αλλά όταν θα θέλετε να συγκριθείτε με την ASMED,HLC,FREITAS,PEKINER στο θέμα τιμής θα έχετε και τα ανάλογα αποτελέσματα.
Σε κανενός το μαγαζί δεν κάνω κουμάντο και σε κανέναν δεν προτείνω φθηνές μμ.
Λάθος έχετε καταλάβει.

Εγώ αν θέλετε να αξιολογήσω τη δουλειά σας και φυσικά μπορώ να το κάνω,θα σας συγκρίνω μόνο με τις κορυφαίες κλινικές αφού έχετε τέτοιο τιμοκατάλογο.Νομίζω πως αυτό είναι το ζητούμενο και για εσάς.
Μέχρι τότε όμως έχετε ακόμα δρόμο και εύχομαι ειλικρινά να φθάσετε ψηλά.

Όταν θα αλλάξετε το ύφος και το στυλ σας ότι είστε οι καλύτεροι και όταν γίνετε περισσότερο ταπεινοί,τότε αυτόματα θα βελτιωθείτε και άλλο.
Αυτά από έναν υποψήφιο πελάτη σας,που τον διώξατε με την όλη συμπεριφορά σας με cons των 15λεπτών όταν οι κορυφαίοι στον πλανήτη μου αφιέρωσαν 30min και απαντήσανε τα πάντα.
Φιλικά .

Δεν ειναι διαγωνισμός ποιος ειναι παλιός και ποιος όχι, ειναι παιδιαστικό αυτο για να ασχοληθούμε.
Ουτε στρατος ειναι, ουτε αλάνα που ο παλιός είναι "κάποιος".
Εγω ειμαι ενας επαγγελματιας σε αυτη τη θέση και κάνω μια δουλεια.
Εγω ξέρω ακριβώς τι έχω να "κερδίσω και τι προωθώ."
Προωθώ τον καλύτερο Ελληνα ιατρό στο αντικείμενο, τα εξαιρετικά αποτελέσματά του και έχω αναλάβει εν λευκώ να προστατέυω τη φήμη και τα συμφεροντα της κλινικής από συκοφαντίες, κομπλεξισμούς, τραμπουκισμούς και κακοήθειες που σε κάθε ανώνυμο χωρο τείνουν εμφανίζονται.
Εσεις έχετε οποιον ρολο θέλετε και προωθείτε ότι θέλετε αρκεί να μην εμπίπτει σε κάτι από τα παραπάνω, διότι θα με βρείτε απέναντι και ως επαγγελματια και κυρίως ως ανθρωπο που δεν ανεχεται την αδικία

Μονος σας αναφερατε οτι το ¨" μια και μοναδική και αποκλειστική παράμετρος που καθορίζει τα πάντα,για αυτό άλλωστε γίνονται και οι πόλεμοι."
Σας απαντησαμε σε αυτο, μιας και η δηλωση αυτη δεν σηκώνει ουδεμια παρερμηνεια. Ειναι οσο σαφής ειναι ο πολέμος.
Σεβαστη άποψη, διαφωνούμε εντελώς.

Σεβομαι την εικόνα και γνώμη που έχετε για την εμπειρια σας στις μεταμοσχευσεις.
Έχετε δικαίωμα να θεωρείτε το εαυτο σας ειδικό έπειτα τόσα χρόνια στα φορουμ.
Επίσης, έχετε δικαίωμα να θεωρειτε τον ταδε κορυφαίο, τον δείνα ακριβο και τον άλλον VFM.

Ειλικρινα δεν θελουμε να αποθεωνετε τη δουλεια του Dr. Αναστασακη.
Γραψτε οτι θέλετε, ειναι φορουμ, ειστε ανωνυμοι, ΕΙΜΑΙ ανωνυμος, έχουμε δημοκρατια, ο τέλειος συνδυασμός γι ανα βγει ο πραγματικός χαρακτηρας του καθενός.
Μπορείτε να σχολιαζετε το υφος, τις τιμές, τον εναν ανωνυμο πελατη που διαλέξατε να πιστεψετε και όχι τα 215 (σημερα) google reviews που λενε τα ακριβως αντιθετα (τα περισσοτερα μάλιστα επώνυμα).
Μπορειτε να επιλεγετε οποιο επιχειρημα θελετε που στηριζει την προηγούμενη εικόνα που έχετε για τον ιατρό ή την κλινική του και να αγνοείτε ολα οσα δειχνουν οτι εχετε άδικο. (confirmation bias)
Μπορειτε να κρίνετε εμενα, τα γραπτα μου, οτι θελετε.
Ειμαστε εδω γαι να κρινουμε και να κριθούμε.
Ολοι
Πάντως, προσωπική μου άποψη ειναι πως ολο αυτο δεν γινετε για να ανεβασετε το πήχη των μμ στην Ελλάδα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
Θα το κλείσω εδώ τονίζοντας τα εξής :
Κάποτε κάποιος σοφός είπε ότι η γνώση είναι δύναμη.Αν αυτό με κάνει ειδικό επειδή διαβάζω και μορφώνομαι σε ό,τι με ενδιαφέρει,τότε είμαι.

Όλα τα reviews που λέτε και τα υπόλοιπα απευθύνονται σε ένα κοινό που δεν έχει ιδέα για μμ.ΑΠΟΛΎΤΩΣ
Αν αυτό είναι το κριτήριο της κλινικής που προφανώς είναι γιατί είναι η μάζα ,τότε με το κοινό του φόρουμ δεν έχει καμία σχέση γιατί εδώ γνωρίζουν και την παραμικρή λεπτομέρεια και απορώ που αυτό είναι δύσπεπτο από την κλινική σας.

Οι κορυφαίοι του είδους δεν είναι δική μου θεώρηση αγαπητέ αλλά τα αποτελέσματα μιλάνε από μόνα τους.Τόσο απλά.

Εγώ θέλω να αποθεώνω τη δουλειά σας για να μην αναγκάζομαι να ξενιτεύομαι για τρίχες.Δεν το καταλαβαίνετε και αυτό είναι το δικό σας πρόβλημα.
Όταν σταματήσετε να βλέπετε φάντασματα και εχθρούς τότε υπάρχει ελπίδα.
Φανταστείτε όταν έχω εκθειάσει την κλινική σας,τι γίνεται με τους επικριτές σας.Τύφλα να έχουν οι εχθροί .

Και επειδή η προσωπική σας άποψη είναι πάντα συνομοσιωλογική ότι πάντα κάτι κρύβεται από πίσω,εγώ ούτε ανώνυμος είμαι ούτε κρύβομαι.
Και επειδή την αδικία δεν τη σηκώνω από το Θεό τον ίδιο.

Επώνυμα σας είδα δια ζώσης και
έχω και ονοματεπώνυμο.
Και με σοβαρές πιθανότητες να κάνω επέμβαση στην κλινική σας.

Αλλά πελάτες που έχουν τον πήχη ψηλά δεν είναι αρεστοί θέλουμε χαμηλά το επίπεδο στην Ελλάδα.
 

tol

Well-Known Member
Η κλινική μας σε λίγους μήνες σας έχει παρουσιάσει περισσότερα περιστατικά από ολες τις υπόλοιπες κλινικές μαζι που μάλιστα ποσταρουν εδω και χρόνια.
Με σκοπο την αποκατασταση της αληθειας και για να μην παραποιειτε, οπως κανετε συχνα-πυκνα, την πραγματικοτητα.

Νομιζετε οτι απευθυνεστε σε αφελεις, αδαεις και ατομα που μασουν κουτοχορτο.

Σας ΠΡΟΚΑΛΩ, λοιπον...

Πειτε μας... ποσες απο αυτες τις παρουσιασεις που κανετε στο forum ειναι ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΕΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΕΣ παρουσιασεις;

Ποσες;....Ποσες;

Απαντηση:

ΚΑΜΙΑ...ΚΑΜΙΑ...ΚΑΜΙΑ

Εχουν ξεκινησει δυο ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΕΣ (τροπος του λεγειν, αφου και σε αυτες απο την πρωτη στιγμη αρχισατε τις παρεμβασεις) και καμια δεν ειναι ολοκληρωμενη (ουτε στον 5ο μηνα).

ΠΩΣ, ΛΟΙΠΟΝ, ΚΥΡΙΟΙ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΟΥΜΕ ΤΙΣ ΙΚΑΝΟΤΗΤΕΣ ΤΟΥ "ΚΟΡΥΦΑΙΟΥ" (!!!) ΕΛΛΗΝΑ ΓΙΑΤΡΟΥ;

Με παρουσιασεις της ιδιας της κλινικης; Μιας κλινικης που προωθει προϊοντα μικροϊνων και δε δισταζει να τα εφαρμοζει στα κεφαλια των πελατων και να βγαζει φωτογραφιες; Αυτη η τακτικη εχει επιβεβαιωθει απο μελη... εξαλλου εσεις οι ιδιοι ανεβασατε προσφατα υλικο πελατων με τοπικ στο κεφαλι!!!

Ετσι θελετε να σας αξιολογησουμε; Με επισημες παρουσιασεις ή με ανεξαρτητες;

Ε, λοιπον, εμεις δεν αξιολογουμε με τον τροπο που θελετε εσεις.

Και επειδη κανατε μια συγκριση με αλλες κλινικες...απεχετε παρασαγγας απο το να μπορειτε να συγκριθειτε με αυτες σε επιπεδο αξιοπιστιας... για εναν απλουστατο λογο...

Η DHI, ο Βεκρης, οι κυπριακες και πολλες αλλες κλινικες εχουν ΔΕΚΑΔΕΣ ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΕΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΕΣ παρουσιασεις. Μεσω αυτων ειχαμε την ευκαιρια/δυνατοτητα να αξιολογησουμε τις αδυναμιες τους, τις πραγματικες ικανοτητες τους.

Εσεις δεν εχετε ΚΑΜΙΑ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ.

Πως, λοιπον, με τοση κομπορρημοσυνη, με τοση αλαζονεια, διατυμπανιζετε συνεχεια οτι ο κ. Αναστασακης ειναι ο "κορυφαιος", ειναι ο "ενας", ο "μοναδικος", ενω ολοι οι αλλοι ειναι "χασαπηδες";

Πως εχει αποδειχθει αυτο;
Ποιο ανεξαρτητο μελος το εχει επιβεβαιωσει;

ΚΑΝΕΝΑ... ΚΑΝΕΝΑ... ΚΑΝΕΝΑ

ΥΓ Η μετριοπαθεια, η ελλειψη δογματισμου και αλαζονειας, η απουσια "μεγαλοϊδεατισμου" για τον εαυτο μας, η ευγενικη προσεγγιση, ειναι εκεινα τα στοιχεια του χαρακτηρα μας που μας ανυψωνουν στα ματια των αλλων. Αντιθετα ο υπερφιαλος χαρακτηρας, η αποψη οτι "εγω ειμαι ο πρωτος και κανενας αλλος", σας υποβιβαζουν και ευλογα καλλιεργουν την αντιπαθεια προς το προσωπο σας.

Φιλικες, καλοπροαιρετες παρατηρησεις.
 

Bill1991

Active Member
@tol @Anastasakis Hair Clinic Εδώ σας κατηγορούν για παραποίηση φωτογραφιών μέσω της χρήσης μικροϊνων με σκοπό το κέρδος ! Καλώ τον @CVIAL να πάρει δράση σε ότι έχει να κάνει με το φόρουμ,εσείς αν δεν κάνετε κάτι @Anastasakis Hair Clinic για να υπερασπιστείτε νομικά το όνομα σας καλό θα είναι να τιμωρηθεί η κλινική δια βίου!
 

Georgie

Well-Known Member
@tol @Anastasakis Hair Clinic Εδώ σας κατηγορούν για παραποίηση φωτογραφιών μέσω της χρήσης μικροϊνων με σκοπό το κέρδος ! Καλώ τον @CVIAL να πάρει δράση σε ότι έχει να κάνει με το φόρουμ,εσείς αν δεν κάνετε κάτι @Anastasakis Hair Clinic για να υπερασπιστείτε νομικά το όνομα σας καλό θα είναι να τιμωρηθεί η κλινική δια βίου!
Τι ακριβώς να κανει ο @CVIAL για το φορουμ ?
Που ηταν οι ευαισθησίες για παρέμβαση του mod οταν ο άξιος Γιατρός έκανε αναφορές για κλινικές με κομμώτριες και γιατρούς με περουκίνια χωρις να ονομάσει ουτε έναν, και σε ποια ακριβώς Ελληνικη κλινική κανουν επεμβάσεις κομμώτριες?
Εκει χωράει νομική παρέμβαση?
Μήπως όλα αυτα ειχαν σκοπό τη συκοφάντηση ?
 

tol

Well-Known Member
@tol @Anastasakis Hair Clinic Εδώ σας κατηγορούν για παραποίηση φωτογραφιών μέσω της χρήσης μικροϊνων με σκοπό το κέρδος ! Καλώ τον @CVIAL να πάρει δράση σε ότι έχει να κάνει με το φόρουμ,εσείς αν δεν κάνετε κάτι @Anastasakis Hair Clinic για να υπερασπιστείτε νομικά το όνομα σας καλό θα είναι να τιμωρηθεί η κλινική δια βίου!
Φιλε Bill, για πολλοστη φορα εμφανιζεσαι, εν ριπη οφθαλμου, ως συνηγορος της κλινικης. Καταλαβαινεις νεα ελληνικα; Αντιλαμβανεσαι το γραπτο λογο; Για ποια παραποιηση φωτογραφιων...για ποιες κατηγοριες κάνεις λογο;

Προσωπικα ανεφερα κατι που το γνωριζουν και οι πετρες...συγκεκριμενα υπαρχουν μελη του forum που ειχαν κανει μεταμοσχευση στον κ. Αναστασακη και ειχαν αποκαλυψει οτι, οταν μετα απο αρκετους μηνες ειχαν παει στο γραφειο του, ο ιδιος ο γιατρος τους εβαζε τοπικ στα μαλλια και υστερα τους εβγαζε φωτογραφιες!!!

Επισης, προσφατα (πριν λιγες μερες) η ιδια η κλινικη ανεβασε φωτογραφικο υλικο με πελατη που ειχε βαλει τοπικ, για να κανουμε μια αντιπαραβολη πώς φαινεται το μαλλι καποιου με ινες και πώς χωρις ινες.

Επομενως, που ειδες να γραφονται ανακριβειες; Προσωπικα εκανα μια απλη παρατηρηση...οτι στη συγκεκριμενη κλινικη χρησιμοποιουνται μικροϊνες...δεν εγραψα οτι γινονται παρουσιασεις με τη χρηση μικροϊνων...για ποιο λογο γινεται χρηση, δε με νοιαζει...μια απλη παρατηρηση εκανα.

ΥΓ Απο ολες τις παρατηρησεις που εκανα...απο το γεγονος που δεν τονιζεται, δηλαδη η ΑΝΥΠΑΡΞΙΑ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗΣ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗΣ της συγκεκριμενης κλινικης, εσυ, φιλε Bill, σταθηκες μονο στη χρηση τοπικ; Τοσο πολυ φανατισμενος και προσηλωμενος στην υπηρετηση των συμφεροντων της κλινικης εισαι;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Bill1991

Active Member
@Georgie Σε αυτό που αναφέρεις ο γιατρός μιλούσε αόριστα δεν έχω δει να αναφέρετε σε συγκεκριμένο γιατρό. @tol εγώ δεν υπερασπίζομαι κανέναν αν έχουν γίνει αυτά που γράφεις να βάζουν τοπικ σε φωτογραφίες των μμ στα νηματα που παρουσιάζουν και η κλινική δεν έχει μπαναριστεί από το φόρουμ δεν με βρίσκει σύμφωνο.
 

vlafo

Well-Known Member
Και επειδη κανατε μια συγκριση με αλλες κλινικες...απεχετε παρασαγγας απο το να μπορειτε να συγκριθειτε με αυτες σε επιπεδο αξιοπιστιας... για εναν απλουστατο λογο...

Η DHI, ο Βεκρης, οι κυπριακες και πολλες αλλες κλινικες εχουν ΔΕΚΑΔΕΣ ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΕΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΕΣ παρουσιασεις. Μεσω αυτων ειχαμε την ευκαιρια/δυνατοτητα να αξιολογησουμε τις αδυναμιες τους, τις πραγματικες ικανοτητες τους.

Εσεις δεν εχετε ΚΑΜΙΑ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ.
ΟΛΟ ΤΟ ΖΟΥΜΙ..
 
  • Like
Reactions: tol

Georgie

Well-Known Member
@Georgie Σε αυτό που αναφέρεις ο γιατρός μιλούσε αόριστα δεν έχω δει να αναφέρετε σε συγκεκριμένο γιατρό.
Νόμιζα οτι λιγο πιο πίσω διάβασα οτι ο γιατρός δε το εχει με τις ασαφείες, δημιουργικές και μη, και ειναι πολυ συγκεκριμένος γενικά
Μια χαρά είδαμε όλοι που αναφέρεται ο Γιατρός φίλε.
Περίεργο που εσυ δε το έπιασες !
 
Μπλουζα