Συζήτηση & πληροφορίες για την κλινική

Xristoforaz

Well-Known Member
χριστοφορε ασε καλυτερα τις αποκαταστασεις και ολα αυτα τα ονειρα που κανεις...γιατι απο ανευθυνες και επιπόλαιες επιλογες χωρις να σκεφτεσαι τα πραγματα λογικα κατέληξες εδω που κατέληξες....ενθουσιαζεσαι με το παραμικρό και δεν σκεφτεσαι καθολου πριν κανεις οτιδηποτε...αν ειναι να κανεις κατι θα κανεις κατι σοβαρο κ οχι επιπολαιες κινησεις ελπίζοντας να την βγαλεις τζαμπα γιατι θα γινεις χειροτερος απο πριν!
Εχεις δικιο σε οσα γραφεις!
Ομως αποκλειεται να επελεγε καποτε ο γιατρος εμενα...
Αν και θα το ηθελα..τελοσπαντων...δεν πειραζει..οτι εγινε, εγινε! Παντως το σκεπτικο σου δεν ειναι λανθασμενο
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tasos33

Well-Known Member
Εχει ανεβασει κι αλλα περιστατικα του προγραμματος αποκαταστασης στο καναλι του στο youtube..ας μην τον κρινουμε απ ενα το σιγουρα αποτυχημενο! Εννοω οτι ο Σωτηρης δεν επηρεαστηκε απ το αποτελεσμα..αυτο πιστευω..κατα ποσον ισχυει ο ιδιος το γνωριζει μεσα του! Βεβαια δε φταιει ο ιδιος για τις παλαιοτερες επεμβασεις..απλως οι τεχνικες δεν ηταν ανεπτυγμενες οσο σημερα τοτε που υποβληθηκε σε μεταμοσχευση!

Στα αλλα περιστατικα προφανως θα εβαλε και τα αποτελεσματα ενω στο συγκεκριμενο οχι και καταλαβαινουμε ολοι το λογο!
Απ το βιντεο κρατω την τεχνικη BHT!
Το αποτελεσμα δε με νοιαζει διοτι ενα τετοιο κεφαλι ετσι κι αλλιως δεν ειχε ελπιδες βελτιωσης! Εννοω παντα στην εικονα των μαλλιων του!
Επιτέλους ένα ποστ σου to the point.
Μάλλον το κράξιμο που σου ρίχνω ,αργά κια σταθερα, αρχίζει να σε προσγειώνει. Για το καλό σου το κάνω να ξέρεις ,σε συμπαθώ ιδιαιτέρως και ότι σου γράφω είναι καλοπροαίρετο.
Μην προσδοκας μεγάλα αποτελέσματα από τα γένια σου. Κράτα μικρό καλάθι για να μην απογοητεύσεις.
 

kharmacoma

Well-Known Member
Πραγματοποίησα consultation στη κλινική του Dr. Αναστασάκη. Το κόστος ήταν στα 70EUR.

Η όλη διαδικασία κράτησε περίπου 15-20 λεπτά όπου πραγματοποιήθηκαν κάποιες βασικές μετρήσεις όπως πάχος τρίχας και πυκνότητα δότριας.

Μου προτάθηκε μεταμόσχευση combo FUT & FUE, με τιμή στα 2.7EUR ανά graft συν ΦΠΑ, δηλαδή συνολικά πάνω από 3.3EUR ανά graft. Αφού έδειξα την έκπληξη μου η τιμή κατέβηκε στα 2.5EUR ανά graft + ΦΠΑ δηλαδη 3.1EUR το graft.

Άποψη μου είναι πως σε αυτή τη τιμή υπάρχουν αρκετές κλινικές που μπορείς να περιμένεις καλύτερα αποτελέσματα.
 

Kostas97

Well-Known Member
Πραγματοποίησα consultation στη κλινική του Dr. Αναστασάκη. Το κόστος ήταν στα 70EUR.

Η όλη διαδικασία κράτησε περίπου 15-20 λεπτά όπου πραγματοποιήθηκαν κάποιες βασικές μετρήσεις όπως πάχος τρίχας και πυκνότητα δότριας.

Μου προτάθηκε μεταμόσχευση combo FUT & FUE, με τιμή στα 2.7EUR ανά graft συν ΦΠΑ, δηλαδή συνολικά πάνω από 3.3EUR ανά graft. Αφού έδειξα την έκπληξη μου η τιμή κατέβηκε στα 2.5EUR ανά graft + ΦΠΑ δηλαδη 3.1EUR το graft.

Άποψη μου είναι πως σε αυτή τη τιμή υπάρχουν αρκετές κλινικές που μπορείς να περιμένεις καλύτερα αποτελέσματα.
Δεν μας λες ομως ποσα Grafts. Δηλαδη αλλο 3.1 ευρω για 1000 grafts αλλο 3.1 για 3000...
 

kharmacoma

Well-Known Member
Παιδιά τι να πω, πήγαινα έτοιμος να κάνω τη μεταμόσχευση - ψημένος, αν άκουγα ένα ποσο στο 2ΕUR/ graft, άντε 2.2-2.3 και πραγματικά έπεσα από τα σύννεφα. Δεν πειράζει, πάμε για αλλά.
 

vlafo

Well-Known Member
Δεν πειράζει υπάρχουν και χειρότερα.
Εμένα μου έβγαινε στα 3.6€ τιμές (Λορέντζο σχεδόν) και έπεσε στα 2.5€ με κάποιες προϋποθέσεις.
Ειλικρινά απορώ και δεν έχω εξήγηση πως μπορεί να απορροφήσει αυτές τις τιμές εν Ελλάδι.
 

tol

Well-Known Member
Δεν πειράζει υπάρχουν και χειρότερα.
Εμένα μου έβγαινε στα 3.6€ τιμές (Λορέντζο σχεδόν) και έπεσε στα 2.5€ με κάποιες προϋποθέσεις.
Ειλικρινά απορώ και δεν έχω εξήγηση πως μπορεί να απορροφήσει αυτές τις τιμές εν Ελλάδι.
Κατα τα άλλα, φιλε vlafo, αν θυμαμαι καλα, κατηγορηθηκες, πριν λιγες μερες, απο την ιδια την κλινικη οτι εγραφες ανακριβειες για τις τιμες τους.

Θυμαμαι οτι "εξοργιστηκαν" που ανεφερες τιμες γυρω στα 2,5 ευρω ανα grafts.

Θυμαμαι οτι επεμεναν πως κάνεις λαθος και οτι εισαι ανενημερωτος.

Τελικα ειχαν απολυτο δικιο.

Εκανες λαθος, φιλε vlafo...δε χρεωνουν 2,5 ευρω, αλλά 3 ευρω το graft!!! Και μαλιστα με συνδυασμο FUT και FUE.

Αραγε με μονο FUE ποσο χρεωνουν; 3,3 ή 3,5 ευρω το graft;

Αντε, σε λιγο καιρο, οταν περασουμε και την κριση του κοροναϊου, τους ευχομαστε να φθασουν τα 4 ευρω...τιμες Λορεντζο...το αξιζουν!!!

Ο κ. Αναστασακης, πριν καποιους μηνες, μας ρωτουσε..."αν οι νοσηλευτριες στο super market του Βεκρη χρεωνουν 1,2 ευρω, εγω ποσο θα επρεπε να χρεωνω;"

Και επεμενε περιμενοντας μια απαντηση απο εμας.

Ε, λοιπον, αντιστρεφω την ερωτηση...και αν συνεχιζει να παρακολουθει το forum, θα τον παρακαλουσα να μας απαντησει....

"Αν ο κ. Μαρας χρεωνει 2,1 ευρω, ο κ. Ερντογαν 2,5 ευρω, ο ιδιος ο κ. Αναστασακης ποσο θα επρεπε να χρεωνει;"

Υπαρχει εστω και ιχνος λογικης να αμοιβεται παραπανω απο τους συγκεκριμενους; Δηλαδη θεωρει τον εαυτο του τοσο πολυ καλυτερο του κ. Μαρα που εχει την απαιτηση να παιρνει 1 ευρω παραπανω;

Περιμενουμε εναγωνιως την απαντηση. Ευχαριστουμε πολυ!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
Κατα τα άλλα, φιλε vlafo, αν θυμαμαι καλα, κατηγορηθηκες, πριν λιγες μερες, απο την ιδια την κλινικη οτι εγραφες ανακριβειες για τις τιμες τους.

Θυμαμαι οτι "εξοργιστηκαν" που ανεφερες τιμες γυρω στα 2,5 ευρω ανα grafts.

Θυμαμαι οτι επεμεναν πως κάνεις λαθος και οτι εισαι ανενημερωτος.

Τελικα ειχαν απολυτο δικιο.

Εκανες λαθος, φιλε vlafo...δε χρεωνουν 2,5 ευρω, αλλά 3 ευρω το graft!!!

Ο κ. Αναστασακης, πριν καποιους μηνες, μας ρωτουσε..."αν οι νοσηλευτριες στο super market του Βεκρη χρεωνουν 1,2 ευρω, εγω ποσο θα επρεπε να χρεωνω;"

Και επεμενε περιμενοντας μια απαντηση απο εμας.

Ε, λοιπον, αντιστρεφω την ερωτηση...και αν συνεχιζει να παρακολουθει το forum, θα τον παρακαλουσα να μας απαντησει....

"Αν ο κ. Μαρας χρεωνει 2,1 ευρω, ο κ. Ερντογαν 2,5 ευρω, ο ιδιος ο κ. Αναστασακης ποσο θα επρεπε να χρεωνει;"

Υπαρχει εστω και ιχνος λογικης να αμοιβεται παραπανω απο τους συγκεκριμενους; Δηλαδη θεωρει τον εαυτο του τοσο πολυ καλυτερο του κ. Μαρα που εχει την απαιτηση να παιρνει 1 ευρω παραπανω;

Περιμενουμε εναγωνιως την απαντηση. Ευχαριστουμε πολυ!
Θυμάσαι πολύ καλά φίλε tol και μάλιστα θεωρούσαν ότι θα μπορούσαν να ξεγελάσουν τον υπόλοιπο κόσμο και συγκεκριμένα αναφερθήκαν στον Adriano και τον προτρέψανε να επικοινωνήσει κατευθείαν μαζί τους μην και τυχόν εγώ ο συκοφάντης τον πάρω στο λαιμό μου.
Ούτε καν να διασταυρώσουν ότι μπορεί και να με έχουν δει και αυτό που λέω έχει μια ελάχιστη βάση.
Δυστυχώς αυτές οι κουτοπονηριές είναι πού με διώχνουν μακρυά και με απογοητεύουν συνεχώς.
Και φαντάσου τον είχα και ψηλά στη λίστα μου χωρίς να δίνω σημασία σε αυτά που λέγονται αλλά ιδίοις όμασι να τα διαπιστώσω από κοντά.
Οι συμπεριφορές αυτές είναι απαράδεκτες.
Τώρα για τη δουλειά του τι να πω.
Είναι εξωπραγματικό το τι ζητάει και δυστυχώς ανήκει σε μια κατηγορία των Ελλήνων που είναι εκτός πραγματικότητας όχι για αυτά που κοστολογεί αλλά για το αποτέλεσμα που προσφέρει.
Όταν δεν έχεις ανάγκη ΠΟΥΛΆΣ τρέλλα.
Είναι σαν ένα φίλο μου με πολλά λεφτά που προτιμά ένα ακίνητο που προ κρίσης έπαιρνε 50k το μήνα τώρα κοστολογείται 10k και προτιμά να το έχει ανοίκιαστο γιατί θεωρεί ότι δεν το αξίζει.
Παράνοια...
 

tol

Well-Known Member
Όταν δεν έχεις ανάγκη ΠΟΥΛΆΣ τρέλλα.
Είναι σαν ένα φίλο μου με πολλά λεφτά που προτιμά ένα ακίνητο που προ κρίσης έπαιρνε 50k το μήνα τώρα κοστολογείται 10k και προτιμά να το έχει ανοίκιαστο γιατί θεωρεί ότι δεν το αξίζει.
Παράνοια...
Σε αυτο ακριβως το συμπερασμα εχω καταληξει και εγω, φιλε vlafo.

Θεωρω οτι η νοοτροπια καποιων ανθρωπων ειναι πολυ εσφαλμενη. Σε καποιο αλλο νημα, πριν μηνες, ειχα γραψει για αλτρουισμο, για σεβασμο στον πελατη, για συμφερουσες οικονομικα υπηρεσιες.

Προσωπικη ταπεινη αποψη...επαγγελματιες που δεν εχουν ιδιαιτερο οικονομικο προβλημα, που διαθετουν οικονομικη ευμαρεια (και σιγουρα ο κ. Αναστασακης ανηκει σε αυτους) θα επρεπε πανω απο ολα να προτασσουν το συμφερον του πελατη...θα επρεπε να λειτουργουν οχι με γνωμονα το τεραστιο οικονομικο κερδος (αφου δεν το εχουν αμεσα αναγκη), αλλά με γνωμονα την ΗΘΙΚΗ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΗ...το υπεροχο συναισθημα οτι προσφερουν τις υπηρεσιες τους σε τιμες που ικανοποιουν απολυτα τους πελατες τους...την ΗΘΙΚΗ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΗ που θα απορρεει απο την ευγνωμοσυνη των πελατων.

Επιπλεον, κανω μια απλη σκεψη...μια σκεψη που θα ηθελα να την μοιραστω με τον κ. Αναστασακη...

Ο συναδελφος του ο κ. Τυρκαλας στη Θεσσαλονικη γιατι χρεωνει 1 ευρω το graft; Ειναι παμπλουτος και δεν εχει αναγκη τα χρηματα; Τα εξοδα μιας επεμβασης δεν ειναι τα ιδια; Πώς δικαιολογειται η ΤΡΙΠΛΑΣΙΑ και παραπανω χρεωση;

Μηπως ο κ. Τυρκαλας λειτουργει, περαν της ιδιοτητας του γιατρου, με την ιδιοτητα του ανθρωπου...του ανθρωπου που δεν προσπαθει να καταληστευσει τον πελατη, αλλά να του προσφερει οικονομικα προσιτες υπηρεσιες;

Ακομη και αν ο κ. Αναστασακης θεωρει τον εαυτο του ΤΡΕΙΣ ΚΛΑΣΕΙΣ ανωτερο του κ. Τυρκαλα, μηπως θα επρεπε να παραδειγματιστει απο την επαγγελματικα ευσυνειδητη συμπεριφορα του;

Μηπως θα επρεπε να αρχισει, επιτελους, εκτος απο ΑΞΙΟΛΟΓΟΣ επαγγελματιας που αναμφισβητητα ειναι, να λειτουργει και συναισθηματικα ως ανθρωπος που αναλογιζεται και τα οικονομικα δεδομενα των πολιτων μιας χωρας ευρισκομενης εδω και μια δεκαετια σε κριση;
 

manly_Man

Well-Known Member
Μου προτάθηκε μεταμόσχευση combo FUT & FUE, με τιμή στα 2.7EUR ανά graft συν ΦΠΑ, δηλαδή συνολικά πάνω από 3.3EUR ανά graft. Αφού έδειξα την έκπληξη μου η τιμή κατέβηκε στα 2.5EUR ανά graft + ΦΠΑ δηλαδη 3.1EUR το graft.

Άποψη μου είναι πως σε αυτή τη τιμή υπάρχουν αρκετές κλινικές που μπορείς να περιμένεις καλύτερα αποτελέσματα.
Προφανως γιαυτο δεν ελεγε κανεις τιμες που εκανε μεταμοσχευση εκει, κ γιαυτο προσπαθουσε με νυχια και με δοντια η κλινικη να κρατησει κρυφές τις τιμες, γιατι ηξεραν οτι θα τους απορρίψουν τα μελη του φορουμ με συνοπτικες διαδικασιες οταν μαθευτουν οι πραγματικες τιμες... Σε πιο χαμηλες τιμες απο αυτες, μπορει να πας σε καλυτερες κλινικες.... (!!!)
 
Τελευταία επεξεργασία:

Xristoforaz

Well-Known Member
Κατα τα άλλα, φιλε vlafo, αν θυμαμαι καλα, κατηγορηθηκες, πριν λιγες μερες, απο την ιδια την κλινικη οτι εγραφες ανακριβειες για τις τιμες τους.

Θυμαμαι οτι "εξοργιστηκαν" που ανεφερες τιμες γυρω στα 2,5 ευρω ανα grafts.

Θυμαμαι οτι επεμεναν πως κάνεις λαθος και οτι εισαι ανενημερωτος.

Τελικα ειχαν απολυτο δικιο.

Εκανες λαθος, φιλε vlafo...δε χρεωνουν 2,5 ευρω, αλλά 3 ευρω το graft!!! Και μαλιστα με συνδυασμο FUT και FUE.

Αραγε με μονο FUE ποσο χρεωνουν; 3,3 ή 3,5 ευρω το graft;

Αντε, σε λιγο καιρο, οταν περασουμε και την κριση του κοροναϊου, τους ευχομαστε να φθασουν τα 4 ευρω...τιμες Λορεντζο...το αξιζουν!!!

Ο κ. Αναστασακης, πριν καποιους μηνες, μας ρωτουσε..."αν οι νοσηλευτριες στο super market του Βεκρη χρεωνουν 1,2 ευρω, εγω ποσο θα επρεπε να χρεωνω;"

Και επεμενε περιμενοντας μια απαντηση απο εμας.

Ε, λοιπον, αντιστρεφω την ερωτηση...και αν συνεχιζει να παρακολουθει το forum, θα τον παρακαλουσα να μας απαντησει....

"Αν ο κ. Μαρας χρεωνει 2,1 ευρω, ο κ. Ερντογαν 2,5 ευρω, ο ιδιος ο κ. Αναστασακης ποσο θα επρεπε να χρεωνει;"

Υπαρχει εστω και ιχνος λογικης να αμοιβεται παραπανω απο τους συγκεκριμενους; Δηλαδη θεωρει τον εαυτο του τοσο πολυ καλυτερο του κ. Μαρα που εχει την απαιτηση να παιρνει 1 ευρω παραπανω;

Περιμενουμε εναγωνιως την απαντηση. Ευχαριστουμε πολυ!
Να συνοπολογισεις οτι ο κ.Μαρας δεν πουλαει αγωγη με λειζερ! Θυμασαι που μας χαρακτηριζε και συκοφαντες με ενα υψηλο τουπε και θεωρουσε γραφικο το να ασχοληθει κανεις με εμας τους ..κακεντρεχεις???
Γιατι αραγε εφυγε απ το φορουμ? Μηπως επειδη στριμωχθηκε? Οχι! Στο ΦΟΡΟΥΜ τα πραγματα θα λεγονται με το ΟΝΟΜΑ τους!!!
Απατεωνας ΔΕΝ ειναι μονο οποιος προσφερει λιγα, απατεωνας ειναι ΚΑΙ οποιος ΚΡΥΒΕΙ τις ΑΚΡΙΒΕΣ υπηρεσιες που παρεχει!
 
  • Like
Reactions: tol

Xristoforaz

Well-Known Member
Προφανως γιαυτο δεν ελεγε κανεις τιμες που εκανε μεταμοσχευση εκει, κ γιαυτο προσπαθουσε με νυχια και με δοντια η κλινικη να κρατησει κρυφές τις τιμες, γιατι ηξεραν οτι θα τους απορρίψουν τα μελη του φορουμ με συνοπτικες διαδικασιες οταν μαθευτουν οι πραγματικες τιμες... Σε πιο χαμηλες τιμες απο αυτες, μπορει να πας σε καλυτερες κλινικες.... (!!!)
Ο Τολ ενηργησε ως τιμιος καθηγητης πολλακις στη ζωη του!
Ο κ.Αναστασακης ΚΑΙ το φορουμ ειχε αναγκη ΚΑΙ εκρυβε τα υπερκοστολογημενα χειρουργεια του! Αντιεπαγγελματικος τροπος δρασης περα για περα κατα την αποψη μου!
Και δεν εχει κανενα δικαιωμα να θιγει υποληψεις επειδη ειναι ..καποιος, ποσο μαλλον ταλαιπωρημενων απο επεμβασεις ασθενων α.γ.α.!
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Σε αυτο ακριβως το συμπερασμα εχω καταληξει και εγω, φιλε vlafo.

Θεωρω οτι η νοοτροπια καποιων ανθρωπων ειναι πολυ εσφαλμενη. Σε καποιο αλλο νημα, πριν μηνες, ειχα γραψει για αλτρουισμο, για σεβασμο στον πελατη, για συμφερουσες οικονομικα υπηρεσιες.

Προσωπικη ταπεινη αποψη...επαγγελματιες που δεν εχουν ιδιαιτερο οικονομικο προβλημα, που διαθετουν οικονομικη ευμαρεια (και σιγουρα ο κ. Αναστασακης ανηκει σε αυτους) θα επρεπε πανω απο ολα να προτασσουν το συμφερον του πελατη...θα επρεπε να λειτουργουν οχι με γνωμονα το τεραστιο οικονομικο κερδος (αφου δεν το εχουν αμεσα αναγκη), αλλά με γνωμονα την ΗΘΙΚΗ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΗ...το υπεροχο συναισθημα οτι προσφερουν τις υπηρεσιες τους σε τιμες που ικανοποιουν απολυτα τους πελατες τους...την ΗΘΙΚΗ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΗ που θα απορρεει απο την ευγνωμοσυνη των πελατων.

Επιπλεον, κανω μια απλη σκεψη...μια σκεψη που θα ηθελα να την μοιραστω με τον κ. Αναστασακη...

Ο συναδελφος του ο κ. Τυρκαλας στη Θεσσαλονικη γιατι χρεωνει 1 ευρω το graft; Ειναι παμπλουτος και δεν εχει αναγκη τα χρηματα; Τα εξοδα μιας επεμβασης δεν ειναι τα ιδια; Πώς δικαιολογειται η ΤΡΙΠΛΑΣΙΑ και παραπανω χρεωση;

Μηπως ο κ. Τυρκαλας λειτουργει, περαν της ιδιοτητας του γιατρου, με την ιδιοτητα του ανθρωπου...του ανθρωπου που δεν προσπαθει να καταληστευσει τον πελατη, αλλά να του προσφερει οικονομικα προσιτες υπηρεσιες;

Ακομη και αν ο κ. Αναστασακης θεωρει τον εαυτο του ΤΡΕΙΣ ΚΛΑΣΕΙΣ ανωτερο του κ. Τυρκαλα, μηπως θα επρεπε να παραδειγματιστει απο την επαγγελματικα ευσυνειδητη συμπεριφορα του;

Μηπως θα επρεπε να αρχισει, επιτελους, εκτος απο ΑΞΙΟΛΟΓΟΣ επαγγελματιας που αναμφισβητητα ειναι, να λειτουργει και συναισθηματικα ως ανθρωπος που αναλογιζεται και τα οικονομικα δεδομενα των πολιτων μιας χωρας ευρισκομενης εδω και μια δεκαετια σε κριση;
Όσο διάβαζα το μήνυμα σου μέχρι να φτάσεις στο σημείο να αναφέρεις τον τυρκαλα ήθελα να σου στείλω πμ ότι μόλις φωτογραφίζεις τον τυρκαλα Μ αυτά που λες για να μην το γράψω δημόσια και προκαλέσω ότι κάνω διαφήμιση...αλλά τα πες κ μόνος σου ...αυτό ακριβώς που λες και δεν είναι δύσκολο να καταλάβει κάποιος από την πρώτη γνωριμία.
 

kharmacoma

Well-Known Member
Το consultation πως ηταν?
Αναλυτικό ?
Σε άφησε ικανοποιημένο ?

Φίλε Georgie, δεν θα ήθελα να αναφέρω προσωπική απόψη, όσο και αν θα το ήθελα, για το πως ηταν το consultation.

Προσπάθησα να αναφερθώ μόνο στα δεδομένα και να είμαι όσο πιο αντικειμενικός γίνεται αναφερόμενος σε έναν επαγγελματία που επισκέφτηκα.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα