Συζήτηση & πληροφορίες για την κλινική

Xristoforaz

Well-Known Member
Φιλοι μου, παταγωδης αποτυχια!!!

Πεντε τριχες αγερωχες ανεμιζουν στο κεφαλι του Σ. Ροκκου απο τις προηγουμενες μμ.

Να, γιατι επρεπε να ειχε παραμεινει στο forum ο κ. Αναστασακης. Ειμαι περιεργος να δω πώς θα σχολιαζε το τραγικο αποτελεσμα της μμ.

Το καλο ειναι οτι στο video ο κ. Αναστασακης κατηγορουσε τις κλινικες στις οποιες ειχε κανει τις προηγουμενες μμ ο κ. Ροκκος. Αραγε τωρα τι θα ελεγε για το δικο του διαφημιζομενο αποτελεσμα;
Ναι αλλα δες το χαμογελο του Σωτηριου (να τον γραφεις με ολοκληρο το ονομα του αν θες διοτι υπαρχει κι ο τραγουδιστης ο συνεπωνυμος του, ο Στυλιανος!)
Βλεπεις φιλε Τολ τη διαφορα αυτοπεποιθησης του Σωτηριου Ροκκου απο τη δικη μου?
Εχω να βγω κατι αιωνες φωτογραφιες στο φεισμπουκ διοτι ακομα δεν εχω ξεμπερδεψει με το θεμα της ανδρογενετικης αλωπεκιας!!!
Τον Σωτηριο ομως δεν τον απασχολει καθολου! Και ποζαρει και καπελο δε φοραει και ξυρισμενος γουλι δεν ειναι και χαμογελαει!
Σκεψου ποση ψυχολογια θα μου εδιναν οι γιατροι Βεκρης, Παπανικολαου αν με ειχαν προσεξει περισσοτερο!

Υστερογραφο: μεχρι και μια φιλη μου, η Νανα μου ζητησε στο σπιτι της να βγω φωτο μαζι της και να την ανεβασουμε στο φβ κανοντας την ταγκ αλλα αρνηθηκα! Τι να της εξηγησω? Οτι εχω κομπλεξ και δε θελω να φωτογραφιζομαι με το καπελο?
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

manly_Man

Well-Known Member
Ναι αλλα δες το χαμογελο του Σωτηριου (να τον γραφεις με ολοκληρο το ονομα του αν θες διοτι υπαρχει κι ο τραγουδιστης ο συνεπωνυμος του, ο Στυλιανος!)
Βλεπεις φιλε Τολ τη διαφορα αυτοπεποιθησης του Σωτηριου Ροκκου απο τη δικη μου?
Εχω να βγω κατι αιωνες φωτογραφιες στο φεισμπουκ διοτι ακομα δεν εχω ξεμπερδεψει με το θεμα της ανδρογενετικης αλωπεκιας!!!
Τον Σωτηριο ομως δεν τον απασχολει καθολου! Και ποζαρει και καπελο δε φοραει και ξυρισμενος γουλι δεν ειναι και χαμογελαει!
Σκεψου ποση ψυχολογια θα μου εδιναν οι γιατροι Βεκρης, Παπανικολαου αν με ειχαν προσεξει περισσοτερο!

Υστερογραφο: μεχρι και μια φιλη μου, η Νανα μου ζητησε στο σπιτι της να βγω φωτο μαζι της και να την ανεβασουμε στο φβ κανοντας την ταγκ αλλα αρνηθηκα! Τι να της εξηγησω? Οτι εχω κομπλεξ και δε θελω να φωτογραφιζομαι με το καπελο?
Φιλε μου, θα ηθελα να σου πω δυο λογια για αυτη σου την αναρτηση.....
Καλα ρε χριστοφορε τι ηττοπαθεια και ελλειψη αυτοπεποιθησης ειναι αυτη; δεν τελειωνει η ζωη καποιου αν δεν εχει τα μαλλια που θα ηθελε..δεν ειναι μονο τα μαλλια στη ζωη που προσδιορίζουν την εικόνα κάποιου....παραδειγματα πολλα βλεπεις ατομα με πλουσιο μαλλι που εχουν ελλειψη αυτοπεποιθησης και ουτε να μιλησουν δεν μπορουν και αλλοι που τα εχουν ξυρισμενα τους βλεπεις να ειναι μια χαρα με αυτοπεποιθηση και επιτυχιες στο αντιθετο φυλο...νομιζω πρεπει να τα βρεις με τον εαυτο σου φιλε μου και να μη ξαναπεις οτι δεν εχεις αυτοπεποιθηση λογω των μαλλιων σου...δεν αξιζει να σκεφτεσαι αρνητικα για τριχες!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Stratos

Well-Known Member
Ναι αλλα δες το χαμογελο του Σωτηριου (να τον γραφεις με ολοκληρο το ονομα του αν θες διοτι υπαρχει κι ο τραγουδιστης ο συνεπωνυμος του, ο Στυλιανος!)
Βλεπεις φιλε Τολ τη διαφορα αυτοπεποιθησης του Σωτηριου Ροκκου απο τη δικη μου?
Εχω να βγω κατι αιωνες φωτογραφιες στο φεισμπουκ διοτι ακομα δεν εχω ξεμπερδεψει με το θεμα της ανδρογενετικης αλωπεκιας!!!
Τον Σωτηριο ομως δεν τον απασχολει καθολου! Και ποζαρει και καπελο δε φοραει και ξυρισμενος γουλι δεν ειναι και χαμογελαει!
Σκεψου ποση ψυχολογια θα μου εδιναν οι γιατροι Βεκρης, Παπανικολαου αν με ειχαν προσεξει περισσοτερο!

Υστερογραφο: μεχρι και μια φιλη μου, η Νανα μου ζητησε στο σπιτι της να βγω φωτο μαζι της και να την ανεβασουμε στο φβ κανοντας την ταγκ αλλα αρνηθηκα! Τι να της εξηγησω? Οτι εχω κομπλεξ και δε θελω να φωτογραφιζομαι με το καπελο?
στα έχουμε ξαναπεί. πήγαινε σε μια σοβαρή κλινική και θα λύσεις το πρόβλημά σου, τι κάθεσαι και στεναχωριέσαι? εντάξει 18 χρονών δεν θα γίνεις όπως δε γίνεται κανένας αλλά μπορείς να βελτιωθείς σημαντικά.
 

Ronaldo

Well-Known Member
Η αποτυχία ήταν αναμενόμενη, δοτρια μηδέν, 1200 graft συνολικά και πόσα θα φύτρωσαν από τα γένια?
Ο γιατρός από ότι είδα στο βίντεο έδειχνε να ήταν πολύ ενθουσιασμένος και σίγουρος για την μεταμόρφωση του Σωτήρη, αυτό νομίζω κρίνουν και οι υπόλοιποι. Δηλαδή τις μεγάλες προσδοκίες του γιατρού σε σχέση με το τελικό αποτέλεσμα που δεν φαίνεται να τον επιβεβαιώνει.
Δες από το 6:58 και μετά να δεις τι έλεγε ο γιατρός και πόσο σίγουρος ήταν ότι θα αλλάξει ριζικά η εικόνα του Σωτήρη μετά την επέμβαση.

 
  • Like
Reactions: tol

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Με 1200g, δότρια ξεσκισμένη από τις αμέτρητες επεμβάσεις και λήπτρια κρανίου τόπος, ποια εικόνα θα άλλαζε? Αυτά είναι λόγια παρηγοριάς που λες σε έναν ασθενή που και ο ίδιος ξέρει ότι δεν έχει κάποια ελπίδα για να τον τονώσεις να βρει θάρρος για την επέμβαση. Να είμαστε σοβαροί στην κριτική μας. Μην πάμε από το ένα άκρο στο άλλο. Ποτέ δεν κρίνεται ένας γιατρός για επεμβάσεις "χιλιομπαλωμένου" σκαλπ. Κανονικά δεν έπρεπε να κάνει καν επέμβαση.
 

Kostas97

Well-Known Member
Με 1200g, δότρια ξεσκισμένη από τις αμέτρητες επεμβάσεις και λήπτρια κρανίου τόπος, ποια εικόνα θα άλλαζε? Αυτά είναι λόγια παρηγοριάς που λες σε έναν ασθενή που και ο ίδιος ξέρει ότι δεν έχει κάποια ελπίδα για να τον τονώσεις να βρει θάρρος για την επέμβαση. Να είμαστε σοβαροί στην κριτική μας. Μην πάμε από το ένα άκρο στο άλλο. Ποτέ δεν κρίνεται ένας γιατρός για επεμβάσεις "χιλιομπαλωμένου" σκαλπ. Κανονικά δεν έπρεπε να κάνει καν επέμβαση.
Θα μπορουσε ο κ.Ροκκος να εχανε τις τριχες απο τις προηγουμενες μεταμοσχευσεις(3) λογω καποιου αλλου λογου και οχι λαθους στη μεταμοσχευση; Εγω εκει εχω τις ενστασεις μου. Γιατι 3 μεταμοσχευσεις να πηγαν ολες τοσο λαθος περιεργο μου φαινεται.
 

tol

Well-Known Member
Με 1200g, δότρια ξεσκισμένη από τις αμέτρητες επεμβάσεις και λήπτρια κρανίου τόπος, ποια εικόνα θα άλλαζε? Αυτά είναι λόγια παρηγοριάς που λες σε έναν ασθενή που και ο ίδιος ξέρει ότι δεν έχει κάποια ελπίδα για να τον τονώσεις να βρει θάρρος για την επέμβαση. Να είμαστε σοβαροί στην κριτική μας. Μην πάμε από το ένα άκρο στο άλλο. Ποτέ δεν κρίνεται ένας γιατρός για επεμβάσεις "χιλιομπαλωμένου" σκαλπ. Κανονικά δεν έπρεπε να κάνει καν επέμβαση.
Φιλε CVIAL, για οσους ειναι εμπειροι και γνωστες του θεματος, ειναι αναμφισβητητο οτι το αποτελεσμα ειναι λογικο/φυσιολογικο.

ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ Ο ΛΟΡΕΝΤΖΟ να αναλαμβανε το συγκεκριμενο περιστατικο, το αποτελεσμα θα ηταν ΜΕΤΡΙΟ.

Ομως η κριτικη που ασκουμε στον κ. Αναστασακη, εγκειται σε δυο λογους:

Καταρχας, το αποτελεσμα, οπως τονισαμε, ηταν αναμενομενα ΦΤΩΧΟ. Αλλο πραγμα ομως ειναι το φτωχο και αλλο το ΑΝΥΠΑΡΚΤΟ/ΤΡΑΓΙΚΟ.

Απο τη συγκεκριμενη φωτογραφια του κ. Ροκκου (και με καθε επιφυλαξη), το αποτελεσμα ειναι ΤΡΑΓΙΚΟ. Δε φυτρωσε ουτε μια τριχα...οπως ηταν, ετσι ειναι (ισως και χειροτερος)...Αρα, που πηγαν, εστω και τα λιγοστα, 1200 grafts...και τα 3000 ευρω...στον καλαθο των αχρηστων;

Επειτα, το σημαντικοτερο...η υπερβολικη σιγουρια/αυτοπεποιθηση του κ. Αναστασακη οτι θα τον μεταμορφωσει, η κριτικη που ασκησε ο κ. Αναστασακης στις προηγουμενες κλινικες, το γεγονος οτι ανελαβε εναν "πελατη", ενω ηξερε τη διαγραφομενη αποτυχια του εγχειρηματος...ολα αυτα, φιλε CVIAL, πρεπει να "τα κανουμε γαργαρα";

Ξεκαθαρα...ΟΧΙ. Ο κ. Αναστασακης πρεπει να δεχεται και την κριτικη (εκτος απο τις επευφημιες απο μελη του forum) για τις ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΕΣ επεμβασεις του.
 

tasos33

Well-Known Member
Φιλε CVIAL, για οσους ειναι εμπειροι και γνωστες του θεματος, ειναι αναμφισβητητο οτι το αποτελεσμα ειναι λογικο/φυσιολογικο.

ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ Ο ΛΟΡΕΝΤΖΟ να αναλαμβανε το συγκεκριμενο περιστατικο, το αποτελεσμα θα ηταν ΜΕΤΡΙΟ.

Ομως η κριτικη που ασκουμε στον κ. Αναστασακη, εγκειται σε δυο λογους:

Καταρχας, το αποτελεσμα, οπως τονισαμε, ηταν αναμενομενα ΦΤΩΧΟ. Αλλο πραγμα ομως ειναι το φτωχο και αλλο το ΑΝΥΠΑΡΚΤΟ/ΤΡΑΓΙΚΟ.

Απο τη συγκεκριμενη φωτογραφια του κ. Ροκκου (και με καθε επιφυλαξη), το αποτελεσμα ειναι ΤΡΑΓΙΚΟ. Δε φυτρωσε ουτε μια τριχα...οπως ηταν, ετσι ειναι (ισως και χειροτερος)...Αρα, που πηγαν, εστω και τα λιγοστα, 1200 grafts...και τα 3000 ευρω...στον καλαθο των αχρηστων;

Επειτα, το σημαντικοτερο...η υπερβολικη σιγουρια/αυτοπεποιθηση του κ. Αναστασακη οτι θα τον μεταμορφωσει, η κριτικη που ασκησε ο κ. Αναστασακης στις προηγουμενες κλινικες, το γεγονος οτι ανελαβε εναν "πελατη", ενω ηξερε τη διαγραφομενη αποτυχια του εγχειρηματος...ολα αυτα, φιλε CVIAL, πρεπει να "τα κανουμε γαργαρα";

Ξεκαθαρα...ΟΧΙ. Ο κ. Αναστασακης πρεπει να δεχεται και την κριτικη (εκτος απο τις επευφημιες απο μελη του forum) για τις ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΕΣ επεμβασεις του.
Για να βλέπει κάποιος καλό αποτέλεσμα σε ένα τέτοιο κεφάλι, η πιωμένος η υπερφίαλος πρέπειι να είναι.
 

tol

Well-Known Member
Για να βλέπει κάποιος καλό αποτέλεσμα σε ένα τέτοιο κεφάλι, η πιωμένος η υπερφίαλος πρέπειι να είναι.
Και, επειδη, φιλε Τασο, ο κ. Αναστασακης δε δειχνει (στα διαφορα video που κυκλοφορουν) "γερο ποτηρι"... κατα πασα πιθανοτητα ισχυει αυτο που ειχε διαφανει στη συντομη παρουσια του στο forum.....ΥΠΕΡΦΙΑΛΟΣ.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Kostas97

Well-Known Member
Ειναι αυτο που ειπες Tol δεν φυτρωσε τριχα. ο,τι ειχε εχει. Αλλα μετα απο τοσα που ειπαν στο βιντεο, δεν θα μπορουσε να παρουσιασει αυτο το περιστατικο. Παρολα αυτα απορω πραγματικα που το εχει αφησει και στο youtube. Αφησε διαφημιση σε ενα περιστατικο το οποιο απετυχε.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Φιλε CVIAL, για οσους ειναι εμπειροι και γνωστες του θεματος, ειναι αναμφισβητητο οτι το αποτελεσμα ειναι λογικο/φυσιολογικο.

ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ Ο ΛΟΡΕΝΤΖΟ να αναλαμβανε το συγκεκριμενο περιστατικο, το αποτελεσμα θα ηταν ΜΕΤΡΙΟ.

Ομως η κριτικη που ασκουμε στον κ. Αναστασακη, εγκειται σε δυο λογους:

Καταρχας, το αποτελεσμα, οπως τονισαμε, ηταν αναμενομενα ΦΤΩΧΟ. Αλλο πραγμα ομως ειναι το φτωχο και αλλο το ΑΝΥΠΑΡΚΤΟ/ΤΡΑΓΙΚΟ.

Απο τη συγκεκριμενη φωτογραφια του κ. Ροκκου (και με καθε επιφυλαξη), το αποτελεσμα ειναι ΤΡΑΓΙΚΟ. Δε φυτρωσε ουτε μια τριχα...οπως ηταν, ετσι ειναι (ισως και χειροτερος)...Αρα, που πηγαν, εστω και τα λιγοστα, 1200 grafts...και τα 3000 ευρω...στον καλαθο των αχρηστων;

Επειτα, το σημαντικοτερο...η υπερβολικη σιγουρια/αυτοπεποιθηση του κ. Αναστασακη οτι θα τον μεταμορφωσει, η κριτικη που ασκησε ο κ. Αναστασακης στις προηγουμενες κλινικες, το γεγονος οτι ανελαβε εναν "πελατη", ενω ηξερε τη διαγραφομενη αποτυχια του εγχειρηματος...ολα αυτα, φιλε CVIAL, πρεπει να "τα κανουμε γαργαρα";

Ξεκαθαρα...ΟΧΙ. Ο κ. Αναστασακης πρεπει να δεχεται και την κριτικη (εκτος απο τις επευφημιες απο μελη του forum) για τις ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΕΣ επεμβασεις του.

Αγαπητέ Tol τίποτα δεν πρέπει να κάνουμε γαργάρα, απλά πρέπει να είμαστε δίκαιοι ως προς την κρίση μας. Ο Λορένζο ξεκάθαρα δεν θα τον αναλάμβανε γιατί σε τέτοιου είδους repair cases το αποτέλεσμα είναι απρόβλεπτο και σίγουρα δεν είναι για βίντεο. Όταν κάποιος έχει υποβληθεί σε 3-4 επεμβάσεις μειονεκτεί έναντι επομένων επεμβάσεων, η ευθύνη είναι καθαρά αυτών που έκαναν τις πρώτες επεμβάσεις. Για να κρίνεις μια αποτυχία πρέπει να ξεκινάς από την ίδια αφετηρία. Δηλαδή από ένα παρθένο ή σχεδόν παρθένο κεφάλι. Μόνο τότε μπορούμε να μιλάμε για ξεκάθαρη αποτυχία.

Όταν είδα το συγκεκριμένο περιστατικό στο youtube πολύ πριν να το ποστάρουν εδώ, χαμογέλασα γιατί ήξερα ότι δεν πρόκειται να αλλάξει κάτι στην εμφάνιση του και ήμουν σίγουρος ότι δεν θα δούμε ποτέ και το after. Το λάθος του γιατρού ήταν ότι έκανε το βίντεο (πιθανώς επειδή είναι φίλος του και κάπως επώνυμος) γιατί ήταν δεδομένη η συνέχεια. Είμαι σίγουρος ότι ούτε και ο ίδιος πίστευε ότι θα αλλάξει κάτι γιατί βλαξ δεν είναι ξέρει πολύ καλά ότι τέτοια repair cases είναι εντελώς απρόβλεπτα η αποτυχία είναι μέσα στο πρόγραμμα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Ronaldo

Well-Known Member
Φιλε CVIAL, για οσους ειναι εμπειροι και γνωστες του θεματος, ειναι αναμφισβητητο οτι το αποτελεσμα ειναι λογικο/φυσιολογικο.

ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ Ο ΛΟΡΕΝΤΖΟ να αναλαμβανε το συγκεκριμενο περιστατικο, το αποτελεσμα θα ηταν ΜΕΤΡΙΟ.

Ομως η κριτικη που ασκουμε στον κ. Αναστασακη, εγκειται σε δυο λογους:

Καταρχας, το αποτελεσμα, οπως τονισαμε, ηταν αναμενομενα ΦΤΩΧΟ. Αλλο πραγμα ομως ειναι το φτωχο και αλλο το ΑΝΥΠΑΡΚΤΟ/ΤΡΑΓΙΚΟ.

Απο τη συγκεκριμενη φωτογραφια του κ. Ροκκου (και με καθε επιφυλαξη), το αποτελεσμα ειναι ΤΡΑΓΙΚΟ. Δε φυτρωσε ουτε μια τριχα...οπως ηταν, ετσι ειναι (ισως και χειροτερος)...Αρα, που πηγαν, εστω και τα λιγοστα, 1200 grafts...και τα 3000 ευρω...στον καλαθο των αχρηστων;

Επειτα, το σημαντικοτερο...η υπερβολικη σιγουρια/αυτοπεποιθηση του κ. Αναστασακη οτι θα τον μεταμορφωσει, η κριτικη που ασκησε ο κ. Αναστασακης στις προηγουμενες κλινικες, το γεγονος οτι ανελαβε εναν "πελατη", ενω ηξερε τη διαγραφομενη αποτυχια του εγχειρηματος...ολα αυτα, φιλε CVIAL, πρεπει να "τα κανουμε γαργαρα";

Ξεκαθαρα...ΟΧΙ. Ο κ. Αναστασακης πρεπει να δεχεται και την κριτικη (εκτος απο τις επευφημιες απο μελη του forum) για τις ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΕΣ επεμβασεις του.
Πάντως καμία σοβαρή κλινική δεν θα αναλάμβανε αυτόν τον ασθενή, αυτό είναι δεδομένο. Έπειτα καμία σοβαρή κλινική δεν λέει λόγια στον αέρα, ούτε δίνει ελπίδες σε έναν άνθρωπο ότι θα τον αναμορφώσει και θα τον κάνει αγνώριστο και άλλα τέτοια λόγια. Ο καθένας νομίζω θα ήθελε η κλινική του να του λέει την πραγματική αλήθεια για να ξέρει και τι να περιμένει ο κάθε πελάτης και να μην απογοητευτεί μετά. Στην προκειμένη περίπτωση όχι μονο δεν βελτιώθηκε η εμφάνιση του Σωτήρη, αλλά είναι σαν να μην άλλαξε απολύτως τίποτα. Εγώ τουλάχιστον δυσκολεύομαι να εντοπίσω ποιο είναι το πριν και ποιο το μετα. Καταλήγοντας για να τον ανέλαβε ο γιατρός και να τον επέλεξε ως περιστατικό διαφήμισης για αποκατάσταση, λογικά θα πίστευε πραγματικά όσα έλεγε στο βίντεο και ότι όντως μπορεί να του βελτιώσει την εικόνα, καθώς θα ανέβαζε και το μετά όπως είχε κάνει και με ένα άλλο αντίστοιχο περιστατικό. Απλά δεν του βγήκε όπως το περίμενε και γιαυτό δεν ανέβασε και το μετά. Η ευθύνη βαραίνει καθαρά τον γιατρό και μόνο.
 
  • Like
Reactions: tol

Xristoforaz

Well-Known Member
Φιλε CVIAL, για οσους ειναι εμπειροι και γνωστες του θεματος, ειναι αναμφισβητητο οτι το αποτελεσμα ειναι λογικο/φυσιολογικο.

ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ Ο ΛΟΡΕΝΤΖΟ να αναλαμβανε το συγκεκριμενο περιστατικο, το αποτελεσμα θα ηταν ΜΕΤΡΙΟ.

Ομως η κριτικη που ασκουμε στον κ. Αναστασακη, εγκειται σε δυο λογους:

Καταρχας, το αποτελεσμα, οπως τονισαμε, ηταν αναμενομενα ΦΤΩΧΟ. Αλλο πραγμα ομως ειναι το φτωχο και αλλο το ΑΝΥΠΑΡΚΤΟ/ΤΡΑΓΙΚΟ.

Απο τη συγκεκριμενη φωτογραφια του κ. Ροκκου (και με καθε επιφυλαξη), το αποτελεσμα ειναι ΤΡΑΓΙΚΟ. Δε φυτρωσε ουτε μια τριχα...οπως ηταν, ετσι ειναι (ισως και χειροτερος)...Αρα, που πηγαν, εστω και τα λιγοστα, 1200 grafts...και τα 3000 ευρω...στον καλαθο των αχρηστων;

Επειτα, το σημαντικοτερο...η υπερβολικη σιγουρια/αυτοπεποιθηση του κ. Αναστασακη οτι θα τον μεταμορφωσει, η κριτικη που ασκησε ο κ. Αναστασακης στις προηγουμενες κλινικες, το γεγονος οτι ανελαβε εναν "πελατη", ενω ηξερε τη διαγραφομενη αποτυχια του εγχειρηματος...ολα αυτα, φιλε CVIAL, πρεπει να "τα κανουμε γαργαρα";

Ξεκαθαρα...ΟΧΙ. Ο κ. Αναστασακης πρεπει να δεχεται και την κριτικη (εκτος απο τις επευφημιες απο μελη του forum) για τις ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΕΣ επεμβασεις του.
Στην αρχη λεγαν οτι θα βγαλουν 1600 grafts αν καταλαβα καλα (800 απο κεφαλι και 800 απο γενια)...
Αλλα δε νομιζω να πληρωσε 3000 ευρω! Δωρεαν του εκανε την επεμβαση...ηταν ενταγμενη στο προγραμμα ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ...φανταζεσαι να το ξαναενεργοποιησει και να παρει ως πειραματα-παραδειγματα καποιους φορουμιτες? Ω ρε ονειρα που κανω! Αλλα εξαφανιστηκε απ το φορουμ μετα απο ενα κραξιμο που εφαγε (κι ο ιδιος ασχημα συμπεριφερθηκα το παραδεχομαι!)
 
Τελευταία επεξεργασία:

tol

Well-Known Member
δωρεαν του εκανε την επεμβαση...ηταν ενταγμενη στο προγραμμα ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ...φανταζεσαι να το ξαναενεργοποιησει και να παρει ως πειραματα-παραδειγματα καποιους φορουμιτες? Ω ρε ονειρα που κανω! Αλλα εξαφανιστηκε απ το φορουμ μετα απο ενα κραξιμο που εφαγε (κι ο ιδιος ασχημα συμπεριφερθηκα το παραδεχομαι!)
Αχ, βρε ονειροπολε Χριστοφορε!!!

Και αν το ονειρο γινει εφιαλτης;
Φανταζεσαι να επιλεγεις απο το forum για αποκατασταση απο τον κ. Αναστασακη και τελικα να γινεις σαν τον κ. Ροκκο;

ΧΕΙΡΟΤΕΡΟΣ ΑΠΟ ΠΡΙΝ;

Τοτε σε βλεπω...με ενα καπελο λέιζερ...να κυνηγας τον συνελληνα γιατρο στην πλατεια Συνταγματος.
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Αγαπητέ Tol τίποτα δεν πρέπει να κάνουμε γαργάρα, απλά πρέπει να είμαστε δίκαιοι ως προς την κρίση μας. Ο Λορένζο ξεκάθαρα δεν θα τον αναλάμβανε γιατί σε τέτοιου είδους repair cases το αποτέλεσμα είναι απρόβλεπτο και σίγουρα δεν είναι για βίντεο. Όταν κάποιος έχει υποβληθεί σε 3-4 επεμβάσεις μειονεκτεί έναντι επομένων επεμβάσεων, η ευθύνη είναι καθαρά αυτών που έκανα τις πρώτες επεμβάσεις. Για να κρίνεις μια αποτυχία πρέπει να ξεκινάς από την ίδια αφετηρία. Δηλαδή από ένα παρθένο ή σχεδόν παρθένο κεφάλι. Μόνο τότε μπορούμε να μιλάμε για ξεκάθαρη αποτυχία.

Όταν είδα το συγκεκριμένο περιστατικό στο youtube πολύ πριν να το ποστάρουν εδώ, χαμογέλασα γιατί ήξερα ότι δεν πρόκειται να αλλάξει κάτι στην εμφάνιση του και ήμουν σίγουρος ότι δεν θα δούμε ποτέ και το after. Το λάθος του γιατρού ήταν ότι έκανε το βίντεο (πιθανώς επειδή είναι φίλος του και κάπως επώνυμος) γιατί ήταν δεδομένη η συνέχεια. Είμαι σίγουρος ότι ούτε και ο ίδιος πίστευε ότι θα αλλάξει κάτι γιατί βλαξ δεν είναι ξέρει πολύ καλά ότι τέτοια repair cases είναι εντελώς απρόβλεπτα η αποτυχία είναι μέσα στο πρόγραμμα.
Μα επρεπε να κανει το βιντεο! Τιποτα δεν ειναι λαθος! Πρωτον για να γνωριζουμε τη διαδικασια εξαγωγης των γενιων και δευτερον για να συζηταμε τωρα ολα αυτα τουτες τις στιγμες για γιατρο και Σωτηριο!
Ειναι διδακτικο βιντεο! Ο Σωτηρης ειναι φιλος με τον ιατρο Κωνσταντινο! Ουτε προσδοκιες ειχε, ουτε χαλασε η φιλια τους, ουτε στενοχωρημενος φαινεται! Μια χαρα κυλαει η ζωη του και στα σχολια βλεπεις ποσος κοσμος τον αγαπαει!
Ξεκαθαρα απο αγαπη προς το γιατρο, μπηκε στο προγραμμα αποκατασταση...και εννοειται πως ουτε ο γιατρος πιστευε οτι πραγματικα θα αλλαξει η ηδη κατεστραμμενη εικονα κεφαλης του Σωτηριου απο προηγουμενες επεμβασεις!
Σκεψου ομως να ξαναενεργοποιηθει το προγραμμα το συγκεκριμενο και να βαλει στο χειρουργειο περιστατικα απ το φορουμ!
Χαχα αυτο δε θα γινει ποτε διοτι ειμαστε βλακες ορισμένοι με πρωτο και μεγαλυτερο εμενα που χτυπησαμε τον εγωισμο του γιατρου με αποτελεσμα την αποχωρηση του απ το φορουμ!
 

kharmacoma

Well-Known Member
Πως δεν ειχε προσδοκίες? Πως ειναι δυνατόν να κάνει ένα τέτοιο λάθος? Ξαναβλέπω το βίντεο και μέχρι Hairline σχεδιάζει στο κεφάλι του Ρόκκου.
 
  • Like
Reactions: tol

manly_Man

Well-Known Member
Στην αρχη λεγαν οτι θα βγαλουν 1600 grafts αν καταλαβα καλα (800 απο κεφαλι και 800 απο γενια)...
Αλλα δε νομιζω να πληρωσε 3000 ευρω! Δωρεαν του εκανε την επεμβαση...ηταν ενταγμενη στο προγραμμα ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ...φανταζεσαι να το ξαναενεργοποιησει και να παρει ως πειραματα-παραδειγματα καποιους φορουμιτες? Ω ρε ονειρα που κανω! Αλλα εξαφανιστηκε απ το φορουμ μετα απο ενα κραξιμο που εφαγε (κι ο ιδιος ασχημα συμπεριφερθηκα το παραδεχομαι!)
χριστοφορε ασε καλυτερα τις αποκαταστασεις και ολα αυτα τα ονειρα που κανεις...γιατι απο ανευθυνες και επιπόλαιες επιλογες χωρις να σκεφτεσαι τα πραγματα λογικα κατέληξες εδω που κατέληξες....ενθουσιαζεσαι με το παραμικρό και δεν σκεφτεσαι καθολου πριν κανεις οτιδηποτε...αν ειναι να κανεις κατι θα κανεις κατι σοβαρο κ οχι επιπολαιες κινησεις ελπίζοντας να την βγαλεις τζαμπα γιατι θα γινεις χειροτερος απο πριν!
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Πως δεν ειχε προσδοκίες? Πως ειναι δυνατόν να κάνει ένα τέτοιο λάθος? Ξαναβλέπω το βίντεο και μέχρι Hairline σχεδιάζει στο κεφάλι του Ρόκκου.
Εχει ανεβασει κι αλλα περιστατικα του προγραμματος αποκαταστασης στο καναλι του στο youtube..ας μην τον κρινουμε απ ενα το σιγουρα αποτυχημενο! Εννοω οτι ο Σωτηρης δεν επηρεαστηκε απ το αποτελεσμα..αυτο πιστευω..κατα ποσον ισχυει ο ιδιος το γνωριζει μεσα του! Βεβαια δε φταιει ο ιδιος για τις παλαιοτερες επεμβασεις..απλως οι τεχνικες δεν ηταν ανεπτυγμενες οσο σημερα τοτε που υποβληθηκε σε μεταμοσχευση!

Στα αλλα περιστατικα προφανως θα εβαλε και τα αποτελεσματα ενω στο συγκεκριμενο οχι και καταλαβαινουμε ολοι το λογο!
Απ το βιντεο κρατω την τεχνικη BHT!
Το αποτελεσμα δε με νοιαζει διοτι ενα τετοιο κεφαλι ετσι κι αλλιως δεν ειχε ελπιδες βελτιωσης! Εννοω παντα στην εικονα των μαλλιων του!
 
Μπλουζα