Συζήτηση & πληροφορίες για την κλινική

tol

Well-Known Member
Νομίζω ότι είσαι λάθος, για δείξε μου ένα περιστατικό τον τελευταίο χρόνο με την πανδημία που έγινε λαιβ παρουσίαση από άλλη ΚΛΙΝΙΚΗ!!

Φιλε Peter Pan, για να σου αποδειξω οτι, μαλλον, εσυ εισαι λαθος...

Μπορεις να μου αναφερεις, ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΕΝΑ, live ανεξαρτητο περιστατικο που εχουμε απο την κλινικη του κ. Αναστασακη ΟΛΑ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΧΡΟΝΙΑ στο forum;

(Σε καθε κανονα υπαρχει και μια εξαιρεση...το περιστατικο του aldo που βρισκεται στον 7ο μηνα και δεν εχουμε ακομα ολοκληρωμενη εικονα).

Αν, φιλε μου Peter, εσυ μπορεις με επισημες επιλεγμενες παρουσιασεις να καταληξεις σε ασφαλη συμπερασματα για μια κλινικη, τοτε, μαλλον, σφαλλεις.

Χωρις ανεξαρτητες live παρουσιασεις θεωρω οτι δεν μπορουμε να ειμαστε βεβαιοι για τις παρεχομενες υπηρεσιες.

Εχεις αναρωτηθει ποτέ, φιλε μου, γιατι, ενω υπαρχουν εκατονταδες απολυτα ικανοποιημενοι πελατες, οπως ισχυριζεται η κλινικη, δεν εχει εμφανιστει την τελευταια πενταετια κανενας στο forum να μας εκφρασει την ικανοποιηση του; Που εχουν εξαφανιστει ολοι αυτοι;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tol

Well-Known Member
Υψίστης σημασίας ναι αλλά εκτός θέματος. Δεν είπα να το σβήσεις αλλά να το μεταφέρεις στην σωστή ενότητα, σε άλλο νήμα που έχει νόημα.

Συμφωνω, αν θελεις, μεταφερε το σε αλλο νημα. Ομως, θεωρω οτι πρεπει να δοθει μια απαντηση στο κομβικο ερωτημα...

Γιατι δεν εχει υπαρξει ενημερωση ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ live περιστατικο της κλινικης; Γιατι ολα εχουν μεινει μονο στην τοποθετηση και δεν προχωρησαν στην εξελιξη της μεταμοσχευσης;
 

Peter Pan

Active Member
Φιλε Peter Pan, για να σου αποδειξω οτι, μαλλον, εσυ εισαι λαθος...

Μπορεις να μου αναφερεις, ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΕΝΑ, live ανεξαρτητο περιστατικο που εχουμε απο την κλινικη του κ. Αναστασακη ΟΛΑ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΧΡΟΝΙΑ στο forum;

(Σε καθε κανονα υπαρχει και μια εξαιρεση...το περιστατικο του aldo που βρισκεται στον 7ο μηνα και δεν εχουμε ακομα ολοκληρωμενη εικονα).

Αν, φιλε μου Peter, εσυ μπορεις με επισημες επιλεγμενες παρουσιασεις να καταληξεις σε ασφαλη συμπερασματα για μια κλινικη, τοτε, μαλλον, σφαλλεις.

Χωρις ανεξαρτητες live παρουσιασεις θεωρω οτι δεν μπορουμε να ειμαστε βεβαιοι για τις παρεχομενες υπηρεσιες.

Εχεις αναρωτηθει ποτέ, φιλε μου, γιατι, ενω υπαρχουν εκατονταδες απολυτα ικανοποιημενοι πελατες, οπως ισχυριζεται η κλινικη, δεν εχει εμφανιστει την τελευταια πενταετια κανενας στο forum να μας εκφρασει την ικανοποιηση του; Που εχουν εξαφανιστει ολοι αυτοι;
Αν αυτοί οι πελάτες δεν ανήκουν σε κάποιο φόρουμ, όπως λογικά ο συγκεκριμένος κύριος που είχε πολύ καλό αποτέλεσμα, γιατί αν ανήκε θα το είχε ποστάρει τέτοιο αποτέλεσμα, αν λοιπόν δεν ανήκουν σε κανένα πως περιμένεις να τα δούμε; Άλλωστε είναι γνωστό ότι ο Έλληνας όταν παίρνει αυτό που θέλει εξαφανίζεται, ενώ αν ήταν απογοητευμένος μέχρι κ στην Τατιάνα Στεφανιδου θα έβρισκε άκρη να βγει στον αέρα, τροφή για σκέψη τα παραπάνω.
 

Xristos87

Well-Known Member
Φιλε Peter Pan, για να σου αποδειξω οτι, μαλλον, εσυ εισαι λαθος...

Μπορεις να μου αναφερεις, ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΕΝΑ, live ανεξαρτητο περιστατικο που εχουμε απο την κλινικη του κ. Αναστασακη ΟΛΑ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΧΡΟΝΙΑ στο forum;

(Σε καθε κανονα υπαρχει και μια εξαιρεση...το περιστατικο του aldo που βρισκεται στον 7ο μηνα και δεν εχουμε ακομα ολοκληρωμενη εικονα).

Αν, φιλε μου Peter, εσυ μπορεις με επισημες επιλεγμενες παρουσιασεις να καταληξεις σε ασφαλη συμπερασματα για μια κλινικη, τοτε, μαλλον, σφαλλεις.

Χωρις ανεξαρτητες live παρουσιασεις θεωρω οτι δεν μπορουμε να ειμαστε βεβαιοι για τις παρεχομενες υπηρεσιες.

Εχεις αναρωτηθει ποτέ, φιλε μου, γιατι, ενω υπαρχουν εκατονταδες απολυτα ικανοποιημενοι πελατες, οπως ισχυριζεται η κλινικη, δεν εχει εμφανιστει την τελευταια πενταετια κανενας στο forum να μας εκφρασει την ικανοποιηση του; Που εχουν εξαφανιστει ολοι αυτοι;
φιλε @tol εισαι πολυβολο. τετοιες ριπες με τοσα γεμισματα σε τετοια συχνοτητα κανεις στο φορουμ!! πραγμστικο ΑΚ-47

Αν μπορεσω οικονομικα ( οχι οτι ειναι ακριβος ο Αναστασακης γι αυτο π σ προφερει αλλα εγω με πυρηνικη οικογενεια δεν βγαινω) ισως δεις-δειτε μια ανεξαρτητη πεντακαθαρη παρουσιαση απο εμενα!!!! κ τοτε θα δουμε ολοι μαζι τι απιδια πιανει ο σακος, εντος κ εκτος χωρας.
 

manly_Man

Well-Known Member
φιλε @tol εισαι πολυβολο. τετοιες ριπες με τοσα γεμισματα σε τετοια συχνοτητα κανεις στο φορουμ!! πραγμστικο ΑΚ-47

Αν μπορεσω οικονομικα ( οχι οτι ειναι ακριβος ο Αναστασακης γι αυτο π σ προφερει αλλα εγω με πυρηνικη οικογενεια δεν βγαινω) ισως δεις-δειτε μια ανεξαρτητη πεντακαθαρη παρουσιαση απο εμενα!!!! κ τοτε θα δουμε ολοι μαζι τι απιδια πιανει ο σακος, εντος κ εκτος χωρας.
Xristos87 γιατι να μην αναφερει ο tol το γεγονος οτι ολες οι live παρουσιασεις της κλινικης εχουν σταματήσει στην τοποθετηση των μοσχευματων, χωρίς να μας παρουσιάσει την εξέλιξη οπως οφείλει η κλινική; και μας ποσταρει μονο τα ετοιμα περιστατικα που θελει; Σε βρίσκει συμφωνο δηλαδη αυτη η τακτική;; ή επειδη σκεφτεσαι τον επιλεξεις νιωθεις την αναγκη να τον υποστηριξεις πάση θυσεία;

Από ενα "ανεξάρτητο" περιστατικό θα δουμε τι "απιδια πιάνει ο σακος"; Για να κρινεις με ασφαλεια χρειάζεται ενα πολυ μεγαλο δειγμα ολοκληρωμενων ανεξαρτητων περιστατικων και απο μελη που προτιθενται να ειναι αμεροπληπτα και οχι ορκισμενοι υποστηρικτες της κλινικης. Κατι που δεν εχουμε αυτη τη στιγμη. Όποτε και αν ποτέ το εχουμε, τοτε θα μπορεις να κρινεις.
 
Τελευταία επεξεργασία:
  • Like
Reactions: tol

oreo

Well-Known Member
Αν η κλινική χρέωνε 1 ευρώ το graft , ρουθούνι δεν θα είχε ανοίξει...οι τοποθετήσεις με το "σεις και με το σας" θα γίνονταν, ενω πολλά στα ψιλά θα πέρναγαν, με την τακτική σκούπισμα και εναπόθεση κάτω απο το χαλάκι. Τώρα βγαίνουν διαβήτες, μοιρογνωμόνια, μεγεθυντικοί, συναστρίες και λίγο απο πυθαγόρειο θεώρημα για να μετρηθούν τα εκάστοτε κουκιά.
Αφού αυτό που καίει είναι η "κουκουβάγια" που πετάει απο την τσέπη μας σε μια άλλη είναι το μείζων πρόβλημα, τα άλλα προς λαϊκή τέρψη....άρτος και θεάματα.
 

Xristos87

Well-Known Member
Xristos87 γιατι να μην αναφερει ο tol το γεγονος οτι ολες οι live παρουσιασεις της κλινικης εχουν σταματήσει στην τοποθετηση των μοσχευματων, χωρίς να μας παρουσιάσει την εξέλιξη οπως οφείλει η κλινική; και μας ποσταρει μονο τα ετοιμα περιστατικα που θελει; Σε βρίσκει συμφωνο δηλαδη αυτη η τακτική;; ή επειδη σκεφτεσαι τον επιλεξεις νιωθεις την αναγκη να τον υποστηριξεις πάση θησεία;

Από ενα "ανεξάρτητο" περιστατικό θα δουμε τι "απιδια πιάνει ο σακος"; Για να κρινεις με ασφαλεια χρειάζεται ενα πολυ μεγαλο δειγμα ολοκληρωμενων ανεξαρτητων περιστατικων απο μελη που προτιθενται να ειναι αμεροπληπτα και οχι ορκισμενοι υποστηρικτες της κλινικης. Κατι που δεν εχουμε αυτη τη στιγμη. Οποτε και αν ποτε το εχουμε θα μπορεις να κρινεις.
γραφω με τις γνωσεις π εχω ως τωρα π μιλαμε. δεν εχω μπει στο τρυπακι να ψαξω ακριβως αυτα π λετε σχετικα με την αναρτηση-πορεια των μμ. Εξαλλου ο στοχος δεν ειναι το αποτελεσμα;; με νοιαζει εμενα αν φυτρωσαν τον 7 μηνα αντι για τον 6ο;; το μονο ο μ νοιαζει ειναι να μην φαινεται "κατι" οπως απρες βουλες, το χαμογελο της fut, να ειναι φυσικη η χερλαιν κ γενικοτερα το αποτελεσμα κ να εχω την καλυτερη δυνατη φυτρωση!!!αν ξεχασα κατι συγχωρα με.

εχω δει ανεξαρτητη μμ απο τον αναστασακη εδω μεσα (του μακ39,να μια). εχω δει πολλες παρουσιασεις του αναστασακη εδω κ στο γιουτουμπ. εχω δει στο ζουμ τη "διαλεξη" . εχω ΠΑΡΕΙ πολλα πραματα απο αυτον τζαμπα κ επωνυμα. Δεν εχω δει αλλη κλινικη να συμμετεχει εδω. δεν εχω δει αλλη κλινικη να βγανει γιατρος κ να "εκτειθεται" δεν εχω δει αλλη κλινικη να δινει τοσες πληροφοριες κ μαλιστα ασφαλεις!!! οποτε γιατι να μξν το εκτιμησω;

Παρολαυτα ισως γινω εγω αυτη η πρωτη ανεξαρτητη παρουσιαση. λεω ισως ε... προαναφερθηκαν οι λογοι.

δεν εχω παθος ή οφελος να τον υποστηριξω. Αλλα δεν μπορω κ αυτην τη λασπη απο μερικους εδω. δηθεν ψαγμενοι πηγαν για μαλλι κ εφυγσν γδαρμενοι !!

Συμφωνω οτι χρειαζεται ενας σοβαρος αριθμος για να βγαλεις στερεα συμπερεσματα αλλα να σε ρωτησω κατι;; "στερεο" δεν ειναι οταν σ δειχνει ο ιδιος ο γιατρος αναλυτικα το χαρτι με το τι εβαλε τι εβγαλε πως που γιατι τοσα γιατι με αυτον τον τροπο κ.ά;;
"στερεο" δεν ειναι οταν μετα σου δειχνει το τελικο αποτελεσμα με βιντεο, με χτενα,με φως με νερο χτενισμενα, με τον τον ιδιο τον ασθενη να μιλαει;; "στερεο" δεν ειναι οταν σ λεει τι αγωγη ακολουθησε τι απεκλεισε τι θα ακολουθησει;;; δλδ τι αλλο να σ κανει για σε πεισει οτι κανει πολυ καλα τη δουλεια του;;; εγω π ειμαι υποψηφιος για μμ κ βλεπω διαβαζω ολα αυτα π εγραψα παραπανω γιατι να μην τον επιλεξω,γιατι να μην πω κατι αντικειμενικο κ ας βγαλει ο καθενας τα συμπερασματα του.
ολα τα παραπανω δεν τα εχω δει αλλιυ εδω μεσα.

Να σ πω τι εχω δει...εχω δει μπαρουτοκαπνισμενα μελη να εχουν κανει μετριες κ κακες μμ κ να διατεινονται οτι ειναι καλες κ οχι μονο αυτο αλλα καθε τι εξω απο τη σχολη τους(γιατι ανεπτυξαν κ καλλιτεχνικο ρευμα) πολεματε! εχω δει προσφατα λαλιστατο μελος να πηγαινει σε νεοανερχομενο αστερι γιατρο κ να φευγει μ 30% ΧΑΜΕΝΑ grafts.ψαχναν τα gfts,. γαιτι αν ηταν σοβαρη επιχειριση-ιατρικη θα ειχαν δωσει τα απαραιτητα εντυπα συμπληρωμενα σωστα κ οχι στα λογια(τι θυμηθηκα). εχω δει ανθρωπους να πηγαινουν στην Ανατολη για οικονομια κ να το μετανιωνουν οικτρα.
βεβαια εχω δει κ καλα αποτελεσματα π θαμπωνεσαι οταν τα βλεπεις. αλλα σε αυτα κραταω μικρο καλαθι γιατι δεν υπαρχει πλανο στον οριζοντα.

θα ηθελα να δω ομως κ καποιους ανθρωπους πως ειναι 15 20 χρονια μετα απο τις μμ...εκει ειναι το point το ζουμι της υποθεση. τι να το κανω αν μ βαλει ο αλλος 4000gt μπροστα με κανει 20χρονο κ σε 15 ετη μετα εχω ενα φραγμα σαν αυτο της Θερμης κ απο πισω ειμαι γυαλι.
 
Τελευταία επεξεργασία:

v_anast

Member
Αν η κλινική χρέωνε 1 ευρώ το graft , ρουθούνι δεν θα είχε ανοίξει...οι τοποθετήσεις με το "σεις και με το σας" θα γίνονταν, ενω πολλά στα ψιλά θα πέρναγαν, με την τακτική σκούπισμα και εναπόθεση κάτω απο το χαλάκι. Τώρα βγαίνουν διαβήτες, μοιρογνωμόνια, μεγεθυντικοί, συναστρίες και λίγο απο πυθαγόρειο θεώρημα για να μετρηθούν τα εκάστοτε κουκιά.
Αφού αυτό που καίει είναι η "κουκουβάγια" που πετάει απο την τσέπη μας σε μια άλλη είναι το μείζων πρόβλημα, τα άλλα προς λαϊκή τέρψη....άρτος και θεάματα.

Με την ίδια λογική γίνεται ο συμβιβασμός «ρισκάρω διαχείριση δότριας για υψηλή φύτρωση». Συμβιβασμούς κάνουμε σε πολλά πράγματα, συνεπώς και όταν καλούμαστε να αποφασίσουμε μια αισθητική επέμβαση. Αυτοί μπορεί να αφορούν την τιμή αλλά και άλλα θέματα όπως η διαχείριση δότριας, η τιμή, η φύτρωση, προηγούμενα αποτελέσματα ιατρού, εσωτερικό ή άλλη χώρα κτλ.

Προσωπικά θεωρώ απολύτως λογικό όσο πιο ακριβά πληρώνεις κάτι, να έχεις περισσότερες απαιτήσεις.
 

Hairsick

Active Member
Αν η κλινική χρέωνε 1 ευρώ το graft , ρουθούνι δεν θα είχε ανοίξει...οι τοποθετήσεις με το "σεις και με το σας" θα γίνονταν, ενω πολλά στα ψιλά θα πέρναγαν, με την τακτική σκούπισμα και εναπόθεση κάτω απο το χαλάκι. Τώρα βγαίνουν διαβήτες, μοιρογνωμόνια, μεγεθυντικοί, συναστρίες και λίγο απο πυθαγόρειο θεώρημα για να μετρηθούν τα εκάστοτε κουκιά.
Αφού αυτό που καίει είναι η "κουκουβάγια" που πετάει απο την τσέπη μας σε μια άλλη είναι το μείζων πρόβλημα, τα άλλα προς λαϊκή τέρψη....άρτος και θεάματα.
Προφανώς! Η τιμολογιακή πολιτική της εκάστοτε εταιρίας την κατατάσσει και σε διαφορετική κατηγορία και ως τέτοια κρίνεται. Άλλες απαιτήσεις έχεις από μια κλινική του 1€ και άλλες από κλινικές με διπλάσιες τιμές.
 

oreo

Well-Known Member
Με την ίδια λογική γίνεται ο συμβιβασμός «ρισκάρω διαχείριση δότριας για υψηλή φύτρωση». Συμβιβασμούς κάνουμε σε πολλά πράγματα, συνεπώς και όταν καλούμαστε να αποφασίσουμε μια αισθητική επέμβαση. Αυτοί μπορεί να αφορούν την τιμή αλλά και άλλα θέματα όπως η διαχείριση δότριας, η τιμή, η φύτρωση, προηγούμενα αποτελέσματα ιατρού, εσωτερικό ή άλλη χώρα κτλ.

Προσωπικά θεωρώ απολύτως λογικό όσο πιο ακριβά πληρώνεις κάτι, να έχεις περισσότερες απαιτήσεις.
Δεν διαφωνώ με τις απαιτήσεις που έχουμε όταν πληρώνουμε για μια υπηρεσία(ποιος δεν θα ήθελε το βέλτιστο, δαπανώντας το ελάχιστο). Το να διυλίζω τον κόνωπα όμως μεμονωμένα εκεί που δεν με συμφέρει , ενώ ταυτόχρονα είμαι διατεθειμένος να δώσω συγχωροχάρτι εκεί που οικονομικά δε με πονάει με απογοητεύει.
Πες ρε αδερφέ, δεν γουστάρω να πληρώσω τόσα. Απλά, όμορφα και κατανοητά.
 

Fiponazio

Active Member
Αν η κλινική χρέωνε 1 ευρώ το graft , ρουθούνι δεν θα είχε ανοίξει...οι τοποθετήσεις με το "σεις και με το σας" θα γίνονταν, ενω πολλά στα ψιλά θα πέρναγαν, με την τακτική σκούπισμα και εναπόθεση κάτω απο το χαλάκι. Τώρα βγαίνουν διαβήτες, μοιρογνωμόνια, μεγεθυντικοί, συναστρίες και λίγο απο πυθαγόρειο θεώρημα για να μετρηθούν τα εκάστοτε κουκιά.
Αφού αυτό που καίει είναι η "κουκουβάγια" που πετάει απο την τσέπη μας σε μια άλλη είναι το μείζων πρόβλημα, τα άλλα προς λαϊκή τέρψη....άρτος και θεάματα.
Έτσι πάει φίλε μου αν θες να ζητάς πολλά και να λες ότι είσαι από τους καλύτερους πρέπει να δέχεσαι τα σχόλια, και το ποιο σημαντικό να αποδεικνύεται ότι είσαι καλός. Για πες μου ποσά review και κριτικές βλέπεις για ένα iphone που κάνει 1500 ευρώ και πόσες για ένα κινεζικό των 100. Μάλλον δεν καταλαβαίνεις πως λειτουργεί η αγορά.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

manly_Man

Well-Known Member
γραφω με τις γνωσεις π εχω ως τωρα π μιλαμε. δεν εχω μπει στο τρυπακι να ψαξω ακριβως αυτα π λετε σχετικα με την αναρτηση-πορεια των μμ. Εξαλλου ο στοχος δεν ειναι το αποτελεσμα;; με νοιαζει εμενα αν φυτρωσαν τον 7 μηνα αντι για τον 6ο;; το μονο ο μ νοιαζει ειναι να μην φαινεται "κατι" οπως απρες βουλες, το χαμογελο της fut, να ειναι φυσικη η χερλαιν κ γενικοτερα το αποτελεσμα κ να εχω την καλυτερη δυνατη φυτρωση!!!αν ξεχασα κατι συγχωρα με.

εχω δει ανεξαρτητη μμ απο τον αναστασακη εδω μεσα (του μακ39,να μια). εχω δει πολλες παρουσιασεις του αναστασακη εδω κ στο γιουτουμπ. εχω δει στο ζουμ τη "διαλεξη" . εχω ΠΑΡΕΙ πολλα πραματα απο αυτον τζαμπα κ επωνυμα. Δεν εχω δει αλλη κλινικη να συμμετεχει εδω. δεν εχω δει αλλη κλινικη να βγανει γιατρος κ να "εκτειθεται" δεν εχω δει αλλη κλινικη να δινει τοσες πληροφοριες κ μαλιστα ασφαλεις!!! οποτε γιατι να μξν το εκτιμησω;

Παρολαυτα ισως γινω εγω αυτη η πρωτη ανεξαρτητη παρουσιαση. λεω ισως ε... προαναφερθηκαν οι λογοι.

δεν εχω παθος ή οφελος να τον υποστηριξω. Αλλα δεν μπορω κ αυτην τη λασπη απο μερικους εδω. δηθεν ψαγμενοι πηγαν για μαλλι κ εφυγσν γδαρμενοι !!

Συμφωνω οτι χρειαζεται ενας σοβαρος αριθμος για να βγαλεις στερεα συμπερεσματα αλλα να σε ρωτησω κατι;; "στερεο" δεν ειναι οταν σ δειχνει ο ιδιος ο γιατρος αναλυτικα το χαρτι με το τι εβαλε τι εβγαλε πως που γιατι τοσα γιατι με αυτον τον τροπο κ.ά;;
"στερεο" δεν ειναι οταν μετα σου δειχνει το τελικο αποτελεσμα με βιντεο, με χτενα,με φως με νερο χτενισμενα, με τον τον ιδιο τον ασθενη να μιλαει;; "στερεο" δεν ειναι οταν σ λεει τι αγωγη ακολουθησε τι απεκλεισε τι θα ακολουθησει;;; δλδ τι αλλο να σ κανει για σε πεισει οτι κανει πολυ καλα τη δουλεια του;;; εγω π ειμαι υποψηφιος για μμ κ βλεπω διαβαζω ολα αυτα π εγραψα παραπανω γιατι να μην τον επιλεξω,γιατι να μην πω κατι αντικειμενικο κ ας βγαλει ο καθενας τα συμπερασματα του.
ολα τα παραπανω δεν τα εχω δει αλλιυ εδω μεσα.

Να σ πω τι εχω δει...εχω δει μπαρουτοκαπνισμενα μελη να εχουν κανει μετριες κ κακες μμ κ να διατεινονται οτι ειναι καλες κ οχι μονο αυτο αλλα καθε τι εξω απο τη σχολη τους(γιατι ανεπτυξαν κ καλλιτεχνικο ρευμα) πολεματε! εχω δει προσφατα λαλιστατο μελος να πηγαινει σε νεοανερχομενο αστερι γιατρο κ να φευγει μ 30% ΧΑΜΕΝΑ grafts.ψαχναν τα gfts,. γαιτι αν ηταν σοβαρη επιχειριση-ιατρικη θα ειχαν δωσει τα απαραιτητα εντυπα συμπληρωμενα σωστα κ οχι στα λογια(τι θυμηθηκα). εχω δει ανθρωπους να πηγαινουν στην Ανατολη για οικονομια κ να το μετανιωνουν οικτρα.
βεβαια εχω δει κ καλα αποτελεσματα π θαμπωνεσαι οταν τα βλεπεις. αλλα σε αυτα κραταω μικρο καλαθι γιατι δεν υπαρχει πλανο στον οριζοντα.

θα ηθελα να δω ομως κ καποιους ανθρωπους πως ειναι 15 20 χρονια μετα απο τις μμ...εκει ειναι το point το ζουμι της υποθεση. τι να το κανω αν μ βαλει ο αλλος 4000gt μπροστα με κανει 20χρονο κ σε 15 ετη μετα εχω ενα φραγμα σαν αυτο της Θερμης κ απο πισω ειμαι γυαλι.
Εσενα ειδικα που σκεφτεσαι να κανεις μεταμοσχευση στην συγκεκριμενη κλινικη θα επρεπε να σε ενοιαζε να ανεβαζει την εξέλιξη των Live περιστατικων και να μην επαναπαύεσαι με τα επιλεγμενα ετοιμα περιστατικα που σου παρουσιαζει. Δεν βγαζεις ετσι ασφαλες συμπερασμα για φυτρωση με τα ετοιμα, που προφανως και θα εχουν φυτρωση για να στα παρουσιασουν. Το θεμα ειναι να κρινεις απο αυτα που δεν ξερεις το αποτελεσμα εκει θα δεις τι ισχυει και τι οχι.

Λες οτι εχεις παρει πολλα πραγματα απο αυτον τζαμπα και επωνυμα. Καθολου τζαμπα θα ελεγα. Εχει μεγαλο κερδος απο την προβολη του εδω στο φορουμ για λογους διαφημισης, οποτε τιποτα δεν γινεται χωρις να υπάρχει το οικονομικο κινητρο. Λες να σπαταλουσε ετσι χρονο εδω μεσα χωρις λογο; Προφανως και κερδιζει εμμεσα κερδος απο τους πελατες του φορουμ. Το οτι "εκτιθεται" λοιπον εδώ σημαινει και διαφημιση για τον ιδιο αρα και κερδος την επιχειρηση του.

Μα ολες οι κλινικες σου παρουσιαζουν χαρτια με τα μοσχευματα κτλπ, δεν ειναι καμια πρωτοτυπια αυτο. Αν δεν κανεις ελεγχο κιολας εσυ με αναλυτικες μετρησεις που θα ξερεις οτι και το χαρτι που σου εδωσε ισχυει στο 100%; Το αν σου αναφερει τι αγωγη απεκλεισε και τι ακολουθησε δεν παιζει ρολο πιστευω στις ικανοτητες του. Επίσης το τι λενε οι συγκεκριμενοι πελατες στα βίντεο που δεν εχουν μετρο συγκρισης και δεν ειναι ψαγμένοι δεν μου λεει κατι.
 

v_anast

Member
Δεν διαφωνώ με τις απαιτήσεις που έχουμε όταν πληρώνουμε για μια υπηρεσία(ποιος δεν θα ήθελε το βέλτιστο, δαπανώντας το ελάχιστο). Το να διυλίζω τον κόνωπα όμως μεμονωμένα εκεί που δεν με συμφέρει , ενώ ταυτόχρονα είμαι διατεθειμένος να δώσω συγχωροχάρτι εκεί που οικονομικά δε με πονάει με απογοητεύει.
Πες ρε αδερφέ, δεν γουστάρω να πληρώσω τόσα. Απλά, όμορφα και κατανοητά.

Δεν διαφωνώ με τις απαιτήσεις που έχουμε όταν πληρώνουμε για μια υπηρεσία(ποιος δεν θα ήθελε το βέλτιστο, δαπανώντας το ελάχιστο). Το να διυλίζω τον κόνωπα όμως μεμονωμένα εκεί που δεν με συμφέρει , ενώ ταυτόχρονα είμαι διατεθειμένος να δώσω συγχωροχάρτι εκεί που οικονομικά δε με πονάει με απογοητεύει.
Πες ρε αδερφέ, δεν γουστάρω να πληρώσω τόσα. Απλά, όμορφα και κατανοητά.

Ως προς την υπερανάλυση θα συμφωνήσω, καθώς κάποιες φορές έχει ως αποτέλεσμα την επανάληψη.
 

oreo

Well-Known Member
Προφανώς! Η τιμολογιακή πολιτική της εκάστοτε εταιρίας την κατατάσσει και σε διαφορετική κατηγορία και ως τέτοια κρίνεται. Άλλες απαιτήσεις έχεις από μια κλινική του 1€ και άλλες από κλινικές με διπλάσιες τιμές.
Συμφωνώ, όμως επειδή η εκάστοτε κεφαλή μπαίνει στον ντορβά ούτε στο 1ευρώ πρέπει να "χαϊδεύονται αυτιά"
 

aeratos28

Just aeratos
Λέτε συνεχώς ,όπως και εσύ Χρήστο ,να πάει κάποιος ,να του βάλουν 4000 grafts να τον κάνουν 20 χρόνο..ποιος από εμάς είπε ποτέ κάτι τέτοιο?πιπίλα το έχετε κάνει και διαστρεβλώνεται συνεχώς αυτό το κομμάτι..το έχω πει πολλές φορές ότι το κάνετε και δεν το λαμβάνετε υπόψη,συνεχίζετε να το λέτε..κανείς δεν ζητάει 20χρονου ευθεία hairline..αλλά αν μια περίπτωση χρειάζεται 3κ grafts και μπαίνουν τα 2κ γιατί μετά από 20 χρόνια τι θα γίνει,ε είναι λάθος φίλε μου.αν το βλέπεις σωστό δικαίωμα σου..επίσης κάποιος είπε για μετρήσεις κτλ ,..δεν παρακολουθείτε καιρό μάλλον το φόρουμ οι περισσότεροι που τα γράφεται αυτά από ότι βλέπω από τις εγγραφές σας και μπηκατε κατευθείαν και βλέπετε του Αναστασάκη τις επεμβάσεις μόνο..έχετε δει νήματα αλλά να δείτε τι ακριβώς αναλύσεις έχουν γίνει?για να έχετε μέτρο σύγκρισης το λέω..επίσης είστε σίγουροι ότι χάθηκαν το 30% στο vlafo,γιατί πάλι συνεχώς το λέτε αυτό ,αλλά δεν σας βλέπω να έχετε συζητήσει ποτέ για το θέμα με το παιδί με την fut πίσω που άνοιξε νήμα εδώ για να κάνει τα παράπονα του .γιατί κάτι είπες Χρήστο πριν για τις τιμές που δεν φαίνονται κτλ..στις τιμές λοιπόν που χρεώνει ο ντοκ ,δικαιολογεις αυτήν την πύλη πίσω?γιατί για αυτιά μιλάτε και για σκούπισμα ,αλλά καθρέφτη μάλλον δεν έχετε να κοιταχτειτε..όταν θα σχολιασετε όλα αυτά τότε να συμφωνήσω και μαζί σας.
 

kharmacoma

Well-Known Member
Όταν η κλινική έχει 300-350 χειρουργεία το χρόνο και σου παρουσιάζει τελειωμένα 10-20 που επιλέγει τα οποία μάλιστα δεν είναι και από αυτά που μένεις με το στόμα ανοιχτό τι να σκεφτούμε για τα υπόλοιπα αποτελέσματα; Για αυτό ο tol ζητάει live αποτελέσματα.

Διαφωνώ κάθετα ότι η κριτική γίνεται επειδή επειδή χρεώνει πολλά. Δέχεται κριτική γιατί δεν έχουμε ΟΥΤΕ ΕΝΑ αποτέλεσμα state of the art. Δεν θα πω παγκόσμιου επιπέδου (όπως θα έπρεπε αναλογιζόμενοι τη τιμή που χρεώνει), ούτε HDC, ούτε καν καλό της Advance Hair Clinics, μη πω ότι και από τη DHI έχουμε δει καλύτερα. Σε δεύτερη μοίρα έρχεται ότι χρεώνει πολλά αλλά και ότι έχει αλαζονική συμπεριφορά.

Δεν έχει κανείς προσωπικά με το γιατρό, δεν το ξέρουμε και από χτες. Όλοι παραδέχονται ότι κερδίζει η κοινότητα με τη παρουσία του αλλά ας είμαστε αντικειμενικοί.
 
Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Να υπενθυμίσω για μια ακόμα φορά τον κανόνα με διπλά ποστ. Οι τιμωρίες από εδώ και πέρα θα είναι αυστηρότερες. Να το λάβετε σοβαρά υπόψιν σας.
 

tol

Well-Known Member
Σας παρακαλεσα αν θελετε να μου ανεβασετε τα LINKS.


Καλημερα! Ευχαριστως, κυριε Αναστασακη...

Τα links ειναι:









Μαλιστα, στο δευτερο παραπανω περιστατικο, κυριε Αναστασακη, που μας προτρεπατε κιολας να το παρακολουθησουμε...ο τιτλος ειναι "must to watch"...στις 24 Νοεμβριου γραψατε οτι σε 2 μερες θα ποσταρετε εξελιξη...οσο την ειδατε εσεις, αλλο τοσο την ειδαμε και εμεις!!!

Αυτα ειναι τα ΜΟΝΑΔΙΚΑ live περιστατικα που εχετε ανεβασει...οπως επισης ειναι και γενικα τα μοναδικα live περιστατικα της κλινικης σας την τελευταια δεκαετια στο forum (βεβαια υπαρχει και μια πραγματικα live και ανεξαρτητη παρουσιαση του φιλου aldo που ομως δεν εχει ολοκληρωθει, ωστε να κρινουμε με ασφαλεια και που αποτελει την εξαιρεση που επιβεβαιωνει τον κανονα).

Σας ρωτω, λοιπον, πολυ ευγενικα και καλοπροαιρετα...

Γιατι δε συνεχισατε την ενημερωση στα ΜΟΝΑΔΙΚΑ live περιστατικα σας; Ηταν σωστο αυτο εκ μερους σας;

Ειμαστε κακεντρεχεις και κακοβουλοι που επισημαινουμε το αδιαμφισβητητο...την ασυνεπεια σας στην παρουσιαση αυτων των περιστατικων;

Ριχνουμε λασπη στον ανεμιστηρα ή απλα τονιζουμε τα αυταποδεικτα;

Οπως βλεπετε, παραθεσα τα αποδεικτικα στοιχεια των συλλογισμων μου. Δεν ηταν λογια του αερα.



Επισης, οπως εγραψα στις 12-13 Δεκεμβριου παρουσιασατε άλλα τρια live περιστατικα τα οποια ειναι στο τριμηνο και δεν εχετε εδω και τρεις μηνες κανει την παραμικρη ανανεωση...Και, ενταξει, αυτα ειναι ακομη στο τριμηνο...τα προηγουμενα που ποσταρα, πως δικαιολογουνται;

ΥΓ Επιμενετε να επιδιδεστε σε κυνηγι μαγισσων. Συνεχως μου απευθυνεστε ειρωνικα και θεωρειτε οτι ειμαι "βαλτος" αλλων κλινικων. Αν μπορεσετε και βρειτε ΕΣΤΩ ΕΝΑ απο τα 1200 σχολια που εχω κανει εδω και πεντε χρονια που ειμαι μελος στο forum, στο οποιο υπαρχει ΕΣΤΩ ΚΑΙ Η ΥΠΟΨΙΑ οτι λειτουργω ως εκπροσωπος συγκεκριμενης κλινικης, τοτε σας υποσχομαι οτι αυθημερον θα διαγραφτω απο το forum και θα σας αδειασω τη γωνια. Αντιθετως, αν τα διαβασετε εξονυχιστικα και διαπιστωσετε οτι ειναι παγια τακτικη μου να κρατω ισες αποστασεις, να ασκω καλοπροαιρετη κριτικη σε ολες τις κλινικες για τα κακως κειμενα, να επισημαινω οτιδηποτε (κατα την προσωπικη ταπεινη γνωμη) ειναι εσφαλμενο, τοτε θα σας παρακαλουσα να μη συνεχιζετε να μου απευθυνεστε υποτιμητικα και να με θεωρειτε εχθρο σας.

Σας ευχαριστω παρα πολυ και σας ευχομαι ολοψυχα υγεια και ευτυχια.
 
Τελευταία επεξεργασία:

oreo

Well-Known Member
Υπάρχει περιορισμός στα post εδω? Θα ήθελα να κανω κανα 2 σχόλια, αργότερα βέβαια γιατί προέχει η μέρα και το οικογενειακό τραπέζι.
Καλή Σαρακοστή
 
Μπλουζα