Ρινοπλαστική ξανά (tropheus)

Mit

New Member
Εγώ από άτομα που γνωρίζω και έχω μιλήσει μαζί τους, μου έχουν πει πως βασικός παράγοντας είναι το τι πρόβλημα έχεις, αν έχεις λειτουργικό, ο ωρλ είναι μονόδρομος, αν είναι απλά αισθητικό, πλαστικός με ειδίκευση στην ρινοπλαστικη, ο καλύτερος κατά την γνώμη μου είναι ο Μιχαλόπουλος Βασίλης, ο μόνος στην Ελλάδα που ακολουθεί όλες τις νεες τεχνικές όπως η preservation rhinoplasty. Γενικα καλό είναι να πας μόνος/μόνη και να επισκεφτείς 3-4 να μιλήσεις μαζί τους.
Γενικά ενδιαφέρομαι για επανορθωτικη και επειδή το θέμα είναι και λειτουργικό ψάχνω ωρλ με εξειδίκευση εκεί… πλαστικός πρέπει να εοναι απόλυτα αφοσιωμένος σε αυτό
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Mit

New Member
Σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια και τις ευχές.
Το χειρουργείο είναι προγραμματισμένο για την Τρίτη 22 Σεπτεμβρίου. Θα γίνει στο νοσοκομείο "Μητέρα" (εκεί χειρουργεί η Δρ Κυπραιου, νομίζω ότι είναι μάλιστα Διευθύντρια της ΩΡΛ Κλινικης..)
Οτιδήποτε νέα θα σας ενημερώσω)
Πείτε μας παρακαλώ πολύ πως πήγε η επέμβαση σας
 

Peter Pan

Active Member
Γενικά ενδιαφέρομαι για επανορθωτικη και επειδή το θέμα είναι και λειτουργικό ψάχνω ωρλ με εξειδίκευση εκεί… πλαστικός πρέπει να εοναι απόλυτα αφοσιωμένος σε αυτό
Κατάλαβα, που έκανες την πρώτη σου επέμβαση; Για επανορθωτικη πηγαίνουν αρκετοί στον Λουλούδη από όσο ακούμε εδώ μέσα. Ψαξτο όσο μπορείς καλύτερα.
 

Mit

New Member
Κατάλαβα, που έκανες την πρώτη σου επέμβαση; Για επανορθωτικη πηγαίνουν αρκετοί στον Λουλούδη από όσο ακούμε εδώ μέσα. Ψαξτο όσο μπορείς καλύτερα.
Στη Θεσσαλονίκη αν θες σου στέλνω προσωπικό από πλαστικό που μου δημιούργησε λειτουργικό πρόβλημα αφαίρεσε τον υβο και αφαιρέσει και από βαλβίδες οδηγώντας σε ανεπάρκεια ήδη ανεπαρκών. Το θέμα είναι ότι στη Θεσσαλονίκη δεν έχω βρει κανένα με πολλή εμπειρία σε αυτό για αυτό σκέφτομαι τους Αθηναίους. Από αυτά που έψαξα κατέληξα σε Λουλ κ Κυπ πήγα μόνο στη δεύτερη γιατί κου άρεσαν περισσότερο τα περιστατικά που παρουσίασε. Με χαλάει που διαφημίζονται και οι δυο πολλοι γενικά ψάχνω παλιούς χειρουργημένους και είδα ότι είναι οι μόνοι που είναι ωρλ και με τίτλο πλαστικού προσώπου… κυπ πήγα δυο φορές ήταν επεξηγηματική αρκετά βρήκε τα λάθη εξήγησε διαδικασία τώρα τι να πω φοβάμαι πολύ οποιος κάηκε απο χυλό φυσάει κ τ γιαούρτι, γενικά όμως πλαστικούς για μύτες δεν εμπιστεύομαι πλέον
 

platanos

Well-Known Member
Γενικά ενδιαφέρομαι για επανορθωτικη και επειδή το θέμα είναι και λειτουργικό ψάχνω ωρλ με εξειδίκευση εκεί… πλαστικός πρέπει να εοναι απόλυτα αφοσιωμένος σε αυτό
Ο Μιχαλόπουλος είναι πλαστικός αποκλειστικά εξειδικευμένος σε ρινοπλαστική, θεωρείται ο guru της ρινοπλαστικής στην Ελλάδα. Ψαξτον λίγο αν θες
 

Mit

New Member
Ο Μιχαλόπουλος είναι πλαστικός αποκλειστικά εξειδικευμένος σε ρινοπλαστική, θεωρείται ο guru της ρινοπλαστικής στην Ελλάδα. Ψαξτον λίγο αν θες
Κάνει και επανορθωτικές όμως; Γνωρίζετε κόσμο που έχει χειρουργηθεί από αυτόν ;
 

platanos

Well-Known Member
Κάνει και επανορθωτικές όμως; Γνωρίζετε κόσμο που έχει χειρουργηθεί από αυτόν ;
Ένα μεγάλο ποσοστό επεμβάσεων που κάνει είναι επανορθωτικές από παλιότερες ρινοπλαστικές. Ναι γνωρίζω, εχει και στη σελίδα του αρκετά περιστατικά αν θες να δεις
 

Mit

New Member
εσείς έχετε εμπειρία με τον συγκεκριμένο γιατρο;
Ένα μεγάλο ποσοστό επεμβάσεων που κάνει είναι επανορθωτικές από παλιότερες ρινοπλαστικές. Ναι γνωρίζω, εχει και στη σελίδα του αρκετά περιστατικά αν θες να δει
 

platanos

Well-Known Member
Οχι, έχω από άλλο γιατρό (προ 15 ετίας) και δεν είμαι απόλυτα ευχαριστημένος από το αποτέλεσμα (καλό προφίλ, μέτριο ανφας εκεί οπού πιστεύω είναι και το πρόβλημα των περισσοτερων ρινοπλαστικών, όπως και το ακρορίνιο .. γι' αυτό και το 99% των photos που βάζουν είναι από προφίλ)
 

Mit

New Member
Οχι, έχω από άλλο γιατρό (προ 15 ετίας) και δεν είμαι απόλυτα ευχαριστημένος από το αποτέλεσμα (καλό προφίλ, μέτριο ανφας εκεί οπού πιστεύω είναι και το πρόβλημα των περισσοτερων ρινοπλαστικών, όπως και το ακρορίνιο .. γι' αυτό και το 99% των photos που βάζουν είναι από προφίλ)
Σκεφετεσαι να ξανακάνεις; Γενικά ποια ονόματα βλέπεις ότι είναι έμπειροι και υπεύθυνοι; Στείλε προσωπικό αν θέλεις. Οι περισσότεροι πλαστικοί κάνουν μύτες που αφαιρούν υβο και χόνδρους από τα πλαγια των ρουθουνιων με αποτέλεσμα η μύτη να χάνει στήριξη και να πέφτει σταδιακά
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Peter Pan

Active Member
Σκεφετεσαι να ξανακάνεις; Γενικά ποια ονόματα βλέπεις ότι είναι έμπειροι και υπεύθυνοι; Στείλε προσωπικό αν θέλεις. Οι περισσότεροι πλαστικοί κάνουν μύτες που αφαιρούν υβο και χόνδρους από τα πλαγια των ρουθουνιων με αποτέλεσμα η μύτη να χάνει στήριξη και να πέφτει σταδιακά
Ακριβώς, η αφαίρεση ύβου μοιάζει τόσο αθώα και εύκολη που πολλοί την πατάνε, η νέα τεχνική preservation έρχεται να διορθώσει αυτό το πρόβλημα και πολλά άλλα, ψαξτο λίγο στο YouTube να δεις πως δουλεύει αυτή η τεχνική, δυστυχώς μόνο ο Μιχαλόπουλος την εφαρμόζει ενώ στο εξωτερικό σχεδόν οι περισσότεροι πλέον, έχουμε μείνει πολύ πίσω.
 

Mit

New Member
Ακριβώς, η αφαίρεση ύβου μοιάζει τόσο αθώα και εύκολη που πολλοί την πατάνε, η νέα τεχνική preservation έρχεται να διορθώσει αυτό το πρόβλημα και πολλά άλλα, ψαξτο λίγο στο YouTube να δεις πως δουλεύει αυτή η τεχνική, δυστυχώς μόνο ο Μιχαλόπουλος την εφαρμόζει ενώ στο εξωτερικό σχεδόν οι περισσότεροι πλέον, έχουμε μείνει πολύ πίσω.
Το είδα φαίνεται πολύ ενημερωμένος ευχαριστώ
 

Peter Pan

Active Member
Παιδιά Καλησπερα,
Αυτές οι δυο κάθετες γραμμές που διαπερνούν τη μυτη ( και είναι σημαντικές για το πως στέκεται αισθητικά) και σε μενα ήταν ήδη σωστές κατ´ ομολογία του γιατρού χαχαχ, βλέπω τώρα από τα αριστερά η μυτη ανοίγει/φαρδαινει, σαν να έχει μια κλίση. Υπάρχει περίπτωση να στράβωσε ο άξονας της μυτης ή είναι άνισο πρήξιμο;
Καλησπέρα, το είχε και μια φίλη μου και υποχώρησε στο 4μηνο, αν δεις ότι παραμένει να πας να σε δει ο γιατρος.
 

Gianni799

New Member
Παιδιά γεια σας,
Συμπλήρωσα σήμερα 4 εβδομάδες εγχειρισμένος. Δεν μπορω ακόμα να κρίνω τη νέα μου μυτη λόγω έντονου οιδήματος (και δη ανομοιόμορφου ). Διάβασα τα posts κι είδα κάτι άκυρα τύπου « ειμαι 5 εβδομάδες μετά και η μυτη μου είναι πιο λεπτή »…what??? Όλων η μυτη είναι μεγαλύτερη τον πρώτο καιρό λόγω πρηξίματος.
Εγώ κατά γενική ομολογία όλων των χειρουργών που με είδαν είχα ήδη μια ωραία μυτη και πολύ καλή στο ανφας και τώρα την βλέπω τούμπανο. Επίσης δείχνει ασύμμετρη λόγω ανομοιόμορφου πρηξιματος. Από τα αριστερά έχει αρχίσει να διαγράφεται καπως το κόκαλο ενώ πριν ήταν τελείως χοντροκομμένη όλη η μυτη.
Είχατε και εσείς τόσο πρήξιμο στις 4 εβδομάδες; Γιατί διαβάζω για κάτι «θαύματα» που στο μήνα ήταν σούπερ…
Επίσης πιστεύετε είναι πρήξιμο και όχι ότι στράβωσε το κόκαλο μου μετά την επέμβαση; Εγώ την βλέπω αλλά και τη νιώθω πολύ πρησμένη
 

Συνημμένα

  • 6753EA0D-563F-423B-88FC-8E2059E296B5.jpeg
    6753EA0D-563F-423B-88FC-8E2059E296B5.jpeg
    81.3 KB · Προβολές: 75
  • 4230EB53-B30E-4618-8F80-97FA4287B97E.jpeg
    4230EB53-B30E-4618-8F80-97FA4287B97E.jpeg
    80.1 KB · Προβολές: 73

Mit

New Member
Γεια σας Ξέρεις κάποιος να μου πει για τον Παυλιδελη? Έκανα ρινοπλαστικη πριν 9μηνες αλλα δυστυχώς πρέπει να κάνω διορθώσεις Σκέφτομαι λόγω εμπειρίας τον Παυλιδέλη Γνωριζετε κάτι πιο συγκεκριμένο γι αυτόν ?
Έκανε γνωστή μου επανορθωτικη στον Παυλιδελη δεν έμεινε ευχαριστημένη, της έφτιαξε κάπως το σχήμα αλλά αναγκάστηκε να κάνει Τρίτη επέμβαση
 

Mit

New Member
Καλησπέρα σας μετά από μια πρώτη αποτυχημένη ρινοπλαστικη προ ετών που μου δημιούργησε και λειτουργικό πρόβλημα στον Παπακωνστ. στη Θεσσαλονίκη έκανα επανορθωτικη στην Κυπρ. στην Αθήνα και σχεδόν ένα μήνα μετά είμαι πολύ ευχαριστημένη… έχω ακομα πολύ καιρό μπροστά μου για ανάρρωση αλλά ήδη είμαι πολυ καλύτερη από πριν και από λειτουργική και αισθητικη άποψη. Και επιστρέφω για να γράψω τη δικη μου εμπειρία ώστε να βοηθηθούν και υπόλοιποι
 

Mit

New Member
Παιδιά γεια σας,
Συμπλήρωσα σήμερα 4 εβδομάδες εγχειρισμένος. Δεν μπορω ακόμα να κρίνω τη νέα μου μυτη λόγω έντονου οιδήματος (και δη ανομοιόμορφου ). Διάβασα τα posts κι είδα κάτι άκυρα τύπου « ειμαι 5 εβδομάδες μετά και η μυτη μου είναι πιο λεπτή »…what??? Όλων η μυτη είναι μεγαλύτερη τον πρώτο καιρό λόγω πρηξίματος.
Εγώ κατά γενική ομολογία όλων των χειρουργών που με είδαν είχα ήδη μια ωραία μυτη και πολύ καλή στο ανφας και τώρα την βλέπω τούμπανο. Επίσης δείχνει ασύμμετρη λόγω ανομοιόμορφου πρηξιματος. Από τα αριστερά έχει αρχίσει να διαγράφεται καπως το κόκαλο ενώ πριν ήταν τελείως χοντροκομμένη όλη η μυτη.
Είχατε και εσείς τόσο πρήξιμο στις 4 εβδομάδες; Γιατί διαβάζω για κάτι «θαύματα» που στο μήνα ήταν σούπερ…
Επίσης πιστεύετε είναι πρήξιμο και όχι ότι στράβωσε το κόκαλο μου μετά την επέμβαση; Εγώ την βλέπω αλλά και τη νιώθω πολύ πρησμένη
Φαίνεται πολύ πρησμένη εμένα μου έδωσαν κορτιζόνη για να επισπεύσει την διαδικασία
 

Mit

New Member
Καλησπέρα εχω διαβάσει παρά πολλά σχετικά με ρινοπλαστικη αλλά δεν μπορώ ακόμα να καταλήξω σε γιατρό .Ενδιαφέρομαι για αισθητική αποκλειστικά επέμβαση . Όσοι είστε απο Θεσσαλονίκη μοιραστείτε γιατρούς κ εμπειριες . Εχω επισκεφτεί Αριστομένη , εχω στα πλάνα μου τον ωρλ Γκουντάκο (από Θεσσαλονίκη) , ωρλ Λουλουδη και Παυλιδελη (από Αθήνα).
Κάθε γνώμη καλοδεχούμενη.
Εγώ πάντως κατέβηκα Αθήνα εδώ Θεσσαλονίκη δε βρήκα κάποιον αποκλειστικά εξειδικευμένο σε αυτό αν και ο Γκουντάκος πρέπει να είναι αξιόλογος τον είχα επισκεφτεί μόνο αλλά τελικά προτίμησα να πάω Αθήνα. Επίσης μόνο ωρλ για μύτες ποτε πλαστικούς
 
Μπλουζα