Πρόθεση Μεταμόσχευσης - My Consultations

danceworld_2001

Well-Known Member
Απ: Πρόθεση Μεταμόσχευσης - My Consultations

Φίλοι μου καλησπέρα... εγώ θα απαντήσω εκτενώς το βράδυ και θα καλύψω πολλα αναπάντητα ερωτήματα. Θα απαντούσα εχθές αλλά το φόρουμ ήταν down, προφανώς κλείσατε το μαγαζί για strategy regrouping μετά το μέγα λάθος του κυρίου admin να αποκαλύψει πως κατα συρροή και κατα εξακολούθηση παραβίασε το προσωπικό μου απόρρητο των pm, τόσο εισερχομένων όσο και εξερχομένων, καθώς και χρηστών που συνομιλούσα. Το θέμα ειναι σκανδαλώδες. Πάντως επειδή πριν 3 χρόνια είχα προσωπικό φόρουμ με φίλο στην κατηγορία warez, πιστέψτε με τα εργαλεία υπάρχουν για τέτοια πληροφόρηση απο τους admin - sysop. Το παράξενο ειναι πως έχουν σβηστεί και αρχεία απο το Ιnbox μου, βέβαια τα έχω στο email. Περισσότερο κέφι λοιπόν προς το βραδάκι.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Lazaros

New Member
Απ: Πρόθεση Μεταμόσχευσης - My Consultations

danceworld_2001 είπε:
Φίλοι μου καλησπέρα... εγώ θα απαντήσω εκτενώς το βράδυ και θα καλύψω πολλα αναπάντητα ερωτήματα. Θα απαντούσα εχθές αλλά το φόρουμ ήταν down, προφανώς κλείσατε το μαγαζί για strategy regrouping μετά το μέγα λάθος του κυρίου admin να αποκαλύψει πως κατα συρροή και κατα εξακολούθηση παραβίασε το προσωπικό μου απόρρητο των pm, τόσο εισερχομένων όσο και εξερχομένων, καθώς και χρηστών που συνομιλούσα. Το θέμα ειναι σκανδαλώδες. Πάντως επειδή πριν 3 χρόνια είχα προσωπικό φόρουμ με φίλο στην κατηγορία warez, πιστέψτε με τα εργαλεία υπάρχουν για τέτοια πληροφόρηση απο τους admin - sysop. Το παράξενο ειναι πως έχουν σβηστεί και αρχεία απο το Ιnbox μου, βέβαια τα έχω στο email. Περισσότερο κέφι λοιπόν προς το βραδάκι.

Πράγματι, πολύ μυστήριο αυτό με το site down Κυριακή μεσημέρι... Ειδικά αμέσως μετά το ποστ το δικό μου και του vinnie. Τυχαίο και αυτό? :chinscratch Νομίζω πως το θέμα έχει πάρει διαστάσεις και επιτακτικά αναμένω απαντήσεις...
 

savalas

New Member
Απ: Πρόθεση Μεταμόσχευσης - My Consultations

Βυζαντινό παρασκήνιο στο βασίλειο της τριχόπτωσης...

Ακουσα οτι ενδιαφέρεται ο Σκορσέζε να το κάνει ταινία 8)
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Πρόθεση Μεταμόσχευσης - My Consultations

danceworld_2001 είπε:
Φίλοι μου καλησπέρα... εγώ θα απαντήσω εκτενώς το βράδυ και θα καλύψω πολλα αναπάντητα ερωτήματα. Θα απαντούσα εχθές αλλά το φόρουμ ήταν down, προφανώς κλείσατε το μαγαζί για strategy regrouping μετά το μέγα λάθος του κυρίου admin να αποκαλύψει πως κατα συρροή και κατα εξακολούθηση παραβίασε το προσωπικό μου απόρρητο των pm, τόσο εισερχομένων όσο και εξερχομένων, καθώς και χρηστών που συνομιλούσα. Το θέμα ειναι σκανδαλώδες. Πάντως επειδή πριν 3 χρόνια είχα προσωπικό φόρουμ με φίλο στην κατηγορία warez, πιστέψτε με τα εργαλεία υπάρχουν για τέτοια πληροφόρηση απο τους admin - sysop. Το παράξενο ειναι πως έχουν σβηστεί και αρχεία απο το Ιnbox μου, βέβαια τα έχω στο email. Περισσότερο κέφι λοιπόν προς το βραδάκι.

Και για εξήγησέ μας τι ακριβώς θα κέρδιζε ο admin αν έκανε shut down το φορουμ για μερικές ώρες? Ανά καιρούς το site πέφτει λόγο τεχνικών προβλημάτων. Δεν έγινε εχθές πρώτη φορά.
Είπα και στο προηγούμενο μήνυμα μου ότι το simple machines ΔΕΝ παρέχει τρόπο στους admin να παρακολουθούν τα pm των μελών τους στο δικό τους φορουμ.
Για τα "Εργαλία" που λες... τα pm λογικά αποθηκευονται σε βάση δεδομένων του φορουμ. Ο μόνος τρόπος να τα δει ενας admin είναι να είναι χακερ και να ξεγελάσει το σύστημα. Το ρίσκο που πέρνει το pm σου να διαβαστεί από τον admin είναι το ίδιο ρίσκο που θα έχεις σε ΟΛΑ τα φορουμ του κοσμού. Ο smf δεν προσφέρει τέτεια δικαιώματα στους administrators που χρησιμοποιούν υπηρεσίες τους όπως είπα. Οποιοδήποτε pm σου που έπεσε στα χέρια τρίτων, απλά πήγε καρφωτό.
 

Adriano

Well-Known Member
Απ: Πρόθεση Μεταμόσχευσης - My Consultations

Fenimore είπε:
Και για εξήγησέ μας τι ακριβώς θα κέρδιζε ο admin αν έκανε shut down το φορουμ για μερικές ώρες? Ανά καιρούς το site πέφτει λόγο τεχνικών προβλημάτων. Δεν έγινε εχθές πρώτη φορά.
Είπα και στο προηγούμενο μήνυμα μου ότι το simple machines ΔΕΝ παρέχει τρόπο στους admin να παρακολουθούν τα pm των μελών τους στο δικό τους φορουμ.
Για τα "Εργαλία" που λες... τα pm λογικά αποθηκευονται σε βάση δεδομένων του φορουμ. Ο μόνος τρόπος να τα δει ενας admin είναι να είναι χακερ και να ξεγελάσει το σύστημα. Το ρίσκο που πέρνει το pm σου να διαβαστεί από τον admin είναι το ίδιο ρίσκο που θα έχεις σε ΟΛΑ τα φορουμ του κοσμού. Ο smf δεν προσφέρει τέτεια δικαιώματα στους administrators που χρησιμοποιούν υπηρεσίες τους όπως είπα. Οποιοδήποτε pm σου που έπεσε στα χέρια τρίτων, απλά πήγε καρφωτό.
Επίσης με την σειρά μου να συμπληρώσω ότι αν o Fenimore ήταν ένας τέτοιος hacker σίγουρα δεν θα ασχολούταν με το hairlossgr.com αλλά θα δούλευε σε κανα υπουργείο άμυνας.
Με εκτίμηση

Adriano
 

icesensei

New Member
Απ: Πρόθεση Μεταμόσχευσης - My Consultations

Πολύ σωστά Adriano, το SMF δεν υποστηρίζει να διαβάζει ο admin τα PM ,αυτό μπορεί να το ελέγξει ο καθένας σε ενα λεπτό :chinscratch
 

icesensei

New Member
Απ: Πρόθεση Μεταμόσχευσης - My Consultations

Fenimore είπε:
Είπα και στο προηγούμενο μήνυμα μου ότι το simple machines ΔΕΝ παρέχει τρόπο στους admin να παρακολουθούν τα pm των μελών τους στο δικό τους φορουμ.

Γεγονός ( hint:όχι γνωμη :mad:), το οποίο λογικά το γνωρίζει όπως και δήποτε όποιος ασχολείται και όπως ο Dance γραφει ασχολείται.

Ο smf δεν προσφέρει τέτεια δικαιώματα στους administrators που χρησιμοποιούν υπηρεσίες τους όπως είπα.

Γεγονός ξανά, όχι γνώμη 8) , ελπίζω ο Dance να γράψει αυτή τη φορά με ένα τρόπο που να τεκμηριωνει τα επιχειρήματα του με αποδείξεις.
ΌΧΙ ενδείξεις , υποκειμενικές γνώμες και γεγονότα στο ίδιο σεϊκερ, δεν είναι φραπόγαλο. φιλικά ice
 

agchrist

Member
Απ: Πρόθεση Μεταμόσχευσης - My Consultations

savalas είπε:
Βυζαντινό παρασκήνιο στο βασίλειο της τριχόπτωσης...

Ακουσα οτι ενδιαφέρεται ο Σκορσέζε να το κάνει ταινία 8)

:D

Souzie είπε:
Είναι ξεκάθαρο ότι ο danceword από καιρό έχει κάνει την επιλογή του για το ιατρό που προτιμά. Ο λόγος που είναι σε επαφή με την H*C είναι για να βρίσκει περεταίρω τρόπους να την υπονομεύει. Και για να δείχνει συνεχώς ότι μεταξύ των δύο προτιμά τον Γε***ίου για να γίνετε συνεχώς η προώθηση του. Αυτό άλλωστε είναι προφανές από τα τόσα post και τώρα από τα PM.
Η H*C δεν επιθυμεί να έχει οποιαδήποτε άλλη επαφή μαζί του.
Εάν θέλει να γίνει ο danceword, patient coordinator του Γε***ίου ας το κάνει και να βρίσκει πελάτες με ορθολογιστικό τρόπο και όχι παίζοντας τον καλό Σαμαρίτη.

χωρίς την παραμικρή διάθεση να προσχωρήσω σε κανένα "στρατόπεδο", παρατηρώ κατ' επανάληψιν ότι η εκπρόσωπος της H*C βλέπει "υπονομευτές" τόσο στο προσωπικό της άμεσης ανταγωνίστριας κλινικής όσο και στο πρόσωπο τυχόν χρηστών που προτιμούν για τον Α ή Β λόγο την ανταγωνίστρια κλινική. Νομίζω ότι λόγοι δικαιοσύνης και ισηγορίας στο forum, αλλά και λόγοι σφαιρικότητας στην ενημέρωση των χρηστών, προκειμένου να εξάγονται ασφαλέστερα συμπεράσματα, θα επέβαλαν αν μη τι άλλο την εκπροσώπηση και της άλλης πλευράς επισήμως (όπως δλδ γίνεται με την H*C) από τη στιγμή που βασικός σκοπός του forum ευελπιστώ ότι είναι ακριβώς η αντικειμενική ενημέρωση των χρηστών (έστω και μέσα από υποκειμενικά σχόλια) και όχι η προώθηση των συμφερόντων οιασδήποτε κλινικής μονόπλευρα. Φυσικά το ίδιο θα έλεγα αν συνέβαινε το αντίστροφο.
 

hair_dreamer

New Member
Απ: Πρόθεση Μεταμόσχευσης - My Consultations

Εγω απο την αρχη επιμενω οτι πρεπει να εκπροσωπουντε ολοι,αλλα εχω ενστασεις για τους πωλητες και εχω τονισει οτι θα πρεπει οι γιατροι καθε εταιριας που θελει να εκπροσωπηθει ν αφιερωνουν 1-2 ωρες την εβδομαδα απο τον χρονο τους(που καταλαβαινω οτι ειναι πολυτιμος) με σκοπο οχι την προωθηση πωλησεων και την δημιουργια PR αλλα την ενημερωση του forum σε πιο πρακτικη βαση επι της διαδικασιας και την επιλυση αποριων που εχουν τα μελη.
Οσον αφορα τον dance_world εχουμε μιλησει μεσω pm και το μονο που διεκρινα ηταν η αγωνια του για το ποιον να διαλεξει μεταξυ των δυο,κανοντας μου ερωτησεις που πραγματικα πιστευω οτι την ψαχνει την δουλεια και θελει να μην εχει καμμια αμφιβολια γι αυτο που θα διαλεξει.Και οταν του ειπα οτι δεν εχω σαφη αποψη ακομα και οτι πιστευω πως οπου και να παει θα εχει ενα καλο αποτελεσμα και ειναι δικη του αποφαση,το δεχτηκε ευγενικα χωρις να με πιεσει παραπανω.
 

xDante

Member
Απ: Πρόθεση Μεταμόσχευσης - My Consultations

εγώ αν ήμουν αντμιν θα είχα εξαφανίσει εν ριπή οφθαλμού τον φάκελο μεταμόσχευση μου έρχεται να ξεράσω μόνο και μόνο που συνεχίζεται το θέμα.... :down
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Adriano

Well-Known Member
Απ: Πρόθεση Μεταμόσχευσης - My Consultations

xDante είπε:
εγώ αν ήμουν αντμιν θα είχα εξαφανίσει εν ριπή οφθαλμού τον φάκελο μεταμόσχευση μου έρχεται να ξεράσω μόνο και μόνο που συνεχίζεται το θέμα.... :down

Και πως θα ενημερωνόταν ο κόσμος για την μεταμόσχευση;Είναι θέλουμε δεν θέλουμε βασικό μέρος του forum.Και κάτι άλλο...
Μην φοβάστε τις συγκρούσεις.Καλό κάνει.Μαθαίνουμε ποιοι είναι σωστοί και πέφτουν οι μάσκες.
 

hair_dreamer

New Member
Απ: Πρόθεση Μεταμόσχευσης - My Consultations

xDante είπε:
εγώ αν ήμουν αντμιν θα είχα εξαφανίσει εν ριπή οφθαλμού τον φάκελο μεταμόσχευση μου έρχεται να ξεράσω μόνο και μόνο που συνεχίζεται το θέμα.... :down
Και ν ασχολουμαστε με τι?Με την εφαρμογη λοσιον που αν δεν ειναι απλα για συντηρηση τοτε μπορουν να βοηθησουν μονο μικρα norwood και κατω απο συγκεκριμενες προυποθεσεις,η την χρηση αλλων ουσιων που αλλαζουν το ορμονολογικο του σωματος με αμφιβολα και παλι αποτελεσματα?Δεν ειμαστε μαζοχες για να θελουμε ταλαιπωρια ουτε μας αρεσει να σκαμε τετοια ποσα,αλλα δυστυχως ειναι η μονη αντιμετωπιση η μεταμοσχευση (και οχι λυση) προς το παρων,οσο και να μην μας αρεσει,οποτε μονο καλο σ αυτους που δεν θελουν να βλεπουν καλα αποτελεσματα των αλλων,η σε ατομα που θελουν να παραμυθιασουν τον κοσμο (ταζοντας μαλλι βαμβακουλα) θα κανε η διαγραφη αυτου του φακελου.
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Πρόθεση Μεταμόσχευσης - My Consultations

hair_dreamer είπε:
Και ν ασχολουμαστε με τι?Με την εφαρμογη λοσιον που αν δεν ειναι απλα για συντηρηση τοτε μπορουν να βοηθησουν μονο μικρα norwood και κατω απο συγκεκριμενες προυποθεσεις,η την χρηση αλλων ουσιων που αλλαζουν το ορμονολογικο του σωματος με αμφιβολα και παλι αποτελεσματα?Δεν ειμαστε μαζοχες για να θελουμε ταλαιπωρια ουτε μας αρεσει να σκαμε τετοια ποσα,αλλα δυστυχως ειναι η μονη αντιμετωπιση η μεταμοσχευση (και οχι λυση) προς το παρων,οσο και να μην μας αρεσει,οποτε μονο καλο σ αυτους που δεν θελουν να βλεπουν καλα αποτελεσματα των αλλων,η σε ατομα που θελουν να παραμυθιασουν τον κοσμο (ταζοντας μαλλι βαμβακουλα) θα κανε η διαγραφη αυτου του φακελου.

Φιλαράκο, το τι κάνει ο καθένας είναι δικαίωμα του. Όπως εσύ προτιμάςς να πάς να σου πετσοκόψουν το κεφάλι έτσι κάποιος άλλος προτιμά να χαπακωθεί και να βάλει κρέμες και λοσιόν στο κεφάλι του. Δεν θυμάμε ποτέ να σου είπε κανένας γιατί πας να κάνεις μεταμόσχευση. Σεβάσου σε παρακαλώ και όσους δεν σκοπεύουν ακόμα ή γενικά, να προβούν σε μεταμόσχευση.
 

hair_dreamer

New Member
Απ: Πρόθεση Μεταμόσχευσης - My Consultations

Fenimore είπε:
Φιλαράκο, το τι κάνει ο καθένας είναι δικαίωμα του. Όπως εσύ προτιμάςς να πάς να σου πετσοκόψουν το κεφάλι έτσι κάποιος άλλος προτιμά να χαπακωθεί και να βάλει κρέμες και λοσιόν στο κεφάλι του. Δεν θυμάμε ποτέ να σου είπε κανένας γιατί πας να κάνεις μεταμόσχευση. Σεβάσου σε παρακαλώ και όσους δεν σκοπεύουν ακόμα ή γενικά, να προβούν σε μεταμόσχευση.
Το τι κανει ο καθενας ειναι δικο του θεμα και δεν ειπα οτι ειναι κακο οι θεραπειες,αλλα οτι δεν μπορουν να βοηθησουν μεγαλα norwood και τ αποτελεσματα αμφιβολα και διαφορα ανα περιπτωση.Επισης ειπα οτι η μεταμοσχευση δεν ειναι λυση αλλα η μονη αντιμετωπιση (με ταλαιπωρια και κοστος)που υπαρχει προς το παρων και δεν συνιστω σε κανεναν και τιποτα,απο την στιγμη ομως που για πολλους απο μας ειναι η μονη λυση εννοειται και επιβαλλεται να υπαρχει αυτος ο φακελος.Τι απο ολα αυτα σε βρισκει αντιθετο η νομιζεις οτι δεν σεβεται την αποφαση καποιου?
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Πρόθεση Μεταμόσχευσης - My Consultations

hair_dreamer είπε:
Το τι κανει ο καθενας ειναι δικο του θεμα και δεν ειπα οτι ειναι κακο οι θεραπειες,αλλα οτι δεν μπορουν να βοηθησουν μεγαλα norwood και τ αποτελεσματα αμφιβολα και διαφορα ανα περιπτωση.Επισης ειπα οτι η μεταμοσχευση δεν ειναι λυση αλλα η μονη αντιμετωπιση (με ταλαιπωρια και κοστος)που υπαρχει προς το παρων και δεν συνιστω σε κανεναν και τιποτα,απο την στιγμη ομως που για πολλους απο μας ειναι η μονη λυση εννοειται και επιβαλλεται να υπαρχει αυτος ο φακελος.Τι απο ολα αυτα σε βρισκει αντιθετο η νομιζεις οτι δεν σεβεται την αποφαση καποιου?

Ετσι όπως το έγραψες είναι σαν να λες "το φόρουμ αναπνέει ολοκληρωτικά από την κατηγορία μεταμόσχευση - α ναι μωρέ έχουμε και μια υποκατηγορία για πειραματισμούς με ματζούνια για όσους δεν θέλουν να κάνουν μεταμόσχευση και τους αρέσουν να ταλαιπορούνται". Το τι δουλεύει και τι όχι και αν υπάρχουν παρενέργειες κτλ το ξέρουν μόνο αυτοί που χρησιμοποιούν τέτειες μεθόδους. Να σεβαστείς ότι υπάρχουν και άτομα στο φόρουμ που δεν τους αφορά η κατηγορία μεταμόσχευση (ακόμα... ή γενικά όπως είπα). Ακριβώς όπως σε σέβονται και αυτοί.
 

Lazaros

New Member
Απ: Πρόθεση Μεταμόσχευσης - My Consultations

icesensei είπε:
Πολύ σωστά Adriano, το SMF δεν υποστηρίζει να διαβάζει ο admin τα PM ,αυτό μπορεί να το ελέγξει ο καθένας σε ενα λεπτό :chinscratch

Δεν είμαι τόσο σίγουρος φίλε icesensei! Αν ήταν έτσι, τότε πώς γνώριζε ο Άκης για ΠΜ μεταξύ dance και vinnie? Φαντάζομαι κανένας από τους 2 δεν έκανε report :D

Άκης είπε:
Μήπως το pm σου που λες στον vinnie1978 να "δώσει πόνο στον Μάχο;"

Μήπως επειδή κάθε ΠΜ μας έρχεται στο inbox με αποστολέα τον Άκη, επομένως και αποθηκεύεται στα sent του hotmail του?
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Πρόθεση Μεταμόσχευσης - My Consultations

Lazaros είπε:
Δεν είμαι τόσο σίγουρος φίλε icesensei! Αν ήταν έτσι, τότε πώς γνώριζε ο Άκης για ΠΜ μεταξύ dance και vinnie? Φαντάζομαι κανένας από τους 2 δεν έκανε report :D

Θες να πούμε αστειάκια ε? Ε ναι λογικό είναι να μην κάνει κανείς από τους 2 report, να προδώσουν ο ένας τον άλλον? Να σπάσει η κλίκα? :D :D :D
 

Lazaros

New Member
Απ: Πρόθεση Μεταμόσχευσης - My Consultations

xDante είπε:
εγώ αν ήμουν αντμιν θα είχα εξαφανίσει εν ριπή οφθαλμού τον φάκελο μεταμόσχευση μου έρχεται να ξεράσω μόνο και μόνο που συνεχίζεται το θέμα.... :down

Εσύ xDante, με όλο το σεβασμό δεν ενδιαφέρεσαι για μεταμόσχευση και δικαίωμά σου. Στο φόρουμ όμως υπάρχει κόσμος που δίνει δεκαχίλιαρα και καίγεται για αμερόληπτη, ειλικρινή και έγκυρη ενημέρωση. Σε παρακαλώ λοιπόν να σεβαστείς αυτήν την ανάγκη και να μας επιτρέψεις να διαμορφώμουμε χωρίς πίεση τη συγκεκριμένη συζήτηση!

xDante είπε:
εμένα προσωπικά δεν με ενδιαφέρει η μεταμόσχευση γιατί δεν έχω τα φράγκα και να τα είχα δεν θα έδινα 3 ευρώ να μου μεταφέρει μία τρίχα (την έχω ξαναπεί την άποψή ΜΟΥ )
 

hair_dreamer

New Member
Απ: Πρόθεση Μεταμόσχευσης - My Consultations

Fenimore είπε:
Ετσι όπως το έγραψες είναι σαν να λες "το φόρουμ αναπνέει ολοκληρωτικά από την κατηγορία μεταμόσχευση - α ναι μωρέ έχουμε και μια υποκατηγορία για πειραματισμούς με ματζούνια για όσους δεν θέλουν να κάνουν μεταμόσχευση και τους αρέσουν να ταλαιπορούνται". Το τι δουλεύει και τι όχι και αν υπάρχουν παρενέργειες κτλ το ξέρουν μόνο αυτοί που χρησιμοποιούν τέτειες μεθόδους. Να σεβαστείς ότι υπάρχουν και άτομα στο φόρουμ που δεν τους αφορά η κατηγορία μεταμόσχευση (ακόμα... ή γενικά όπως είπα). Ακριβώς όπως σε σέβονται και αυτοί.
Ετσι οπως το γραψα στο εξηγησα χωρις ν αλλαξω κατι,ισα ισα που και μεταμοσχευση να κανεις παλι θα χρειαστεις τις υπολοιπες σελιδες του forum για συντηρηση των υπαρχοντων μαλλιων η για να δεις ποια ουσια δουλευει καλυτερα για σενα.Μακαρι να ειμασταν ολοι μικρα norwood και να μην χρειαζομασταν επιπλεον ενεργειες οπως η μεταμοσχευση,αλλα πως θα σου φαινοταν αν εγραφα σε καποια απο αυτες τις σελιδες οτι μου προκαλουν αηδια και θα πρεπει να σβηστουν ολοκληρωτικα,θα ηταν σεβασμος για τα ατομα που κανουν θεραπεια και αναμεσα τους και εγω?
 
Μπλουζα