Πρήξιμο στο στήθος

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

ANAR

Well-Known Member
Απ: Πρήξιμο στο στήθος

Κάνω καθε 2 μηνες γενικες και λεω ΕΑΝ οφείλετε το προβλημα μου στην σπιρο αν θα επρεπε να εντοπιστεί με τις εξετασεις
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

geofish

New Member
Απ: Πρήξιμο στο στήθος

Η σπιρο χωρίς να την έχω ψάξει πολύ από ότι λένε μεταβολίζετε πολύ γρήγορα και δεν μένει πολύ καιρό στο σώμα μας. Αλλά πες ότι στην ανιχνεύουν, πάλι δεν μπορείς να καταλάβεις αν σου δημιούργησε πρόβλημα ή όχι. Ο μόνος τρόπος για να το διαπιστώσεις είναι να κάνεις διακοπή του φαρμάκου για 2 μήνες και βλέπεις.
Στο φυλλάδιο χρήσης του ALDACTONE πάντως το αναφέρει ότι οι παρενέργειες είναι αναστρέψιμες.
Στην θέση σου ANAR και για να ξέρω τι μου γίνετε θα τα έκοβα όλα μαχαίρι για κανένα δυο με τρεις μήνες και θα έβλεπα. Έτσι και αλλιώς δεν θα πάθουν και τίποτα τα μαλλιά σου με 3 μήνες διακοπή.
 

genesis

New Member
Απ: Πρήξιμο στο στήθος

geofish είπε:
Ο μόνος τρόπος για να το διαπιστώσεις είναι να κάνεις διακοπή του φαρμάκου για 2 μήνες και βλέπεις.
και αν φύγει το όποιο πρόβλημα όταν τη σταματήσεις, πρέπει να την ξαναξεκινήσεις να δεις αν όντως οφειλόταν από τη σπίρο...αλλα ποιος το κανει?? (και καλα κανει)
 

genesis

New Member
Απ: Πρήξιμο στο στήθος

billy18 είπε:
μήπως έχει ακουστεί τίποτα για γυναικομαστία από minoxidil ? sorry για το :eek:fft:
αποσο ξερω δεν υπαρχει τετοιο θεμα. απλα η μινοξ μπορει να επιβαρυνει τυχον τσιμπιματακια που εχεις στο αριστερο στηθος. τα οποια, αν καποιος δεν εχει καρδιακο προβλημα, οφείλονται σε πολυ στρεσ και ελλειψη μαγνησιου (γενικα παιδια η ελλειψη μαγνησιου παιζει πολυ και είναι πολυ σημαντικο το μαγνησιο για την υγεια)
 

geofish

New Member
Απ: Πρήξιμο στο στήθος

Δεν χρειάζεσαι να μπερδεύεσαι και να στενοχωριέσαι, σου είπα κόφτα όλα μαχαίρι για 3 μήνες, δες την βιοψία (που δεν θα δείξει τίποτα) και κάνε ξανά εξετάσεις αίματος.
Σαν θεραπεία σε αυτό το διάστημα σου προτείνω 3 ώρες το πρωί και 3 το βράδυ στο hairloss forum. ;)
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: Πρήξιμο στο στήθος

geofish είπε:
Δεν χρειάζεσαι να μπερδεύεσαι και να στενοχωριέσαι, σου είπα κόφτα όλα μαχαίρι για 3 μήνες, δες την βιοψία (που δεν θα δείξει τίποτα) και κάνε ξανά εξετάσεις αίματος.
Σαν θεραπεία σε αυτό το διάστημα σου προτείνω 3 ώρες το πρωί και 3 το βράδυ στο hairloss forum. ;)

Οι εξετεσεις αίματος που ειχα κανει πριν 1 μηνα ηταν καθαρες το στηθος μου μετα την εγχείρηση ειναι ενταξει και δεν εχω πονο καθολου ΓΙΑΤΙ να τα κοψω ολα και αν τα κοψω τι θα καταλαβω ;;; ::) ::)
 

Xaris28

New Member
Απ: Πρήξιμο στο στήθος

Φίλε ANAR αν το πρόβλημά σου οφείλεται στα φάρμακα τότε είναι πιθανόν να εμφανιστεί και στο άλλο στήθος.Αφού όπως λες τα αποτελέσματα των εξετάσεων δεν αργούν να βγουν, γνώμη μου είναι να τα σταματήσεις όλα και αν οι εξετάσεις βγουν καθαρές συνεχίζεις τη θεραπεία σου.Εξάλλου δεν πιστεύω να σε πάει τόσο πίσω η διακοπή όλων για ένα μήνα.Πάντως εύχομαι οι εξετάσεις σου να βγουν καθαρές.
Έκλεισα κι εγώ ραντεβού την ερχόμενη εβδομάδα σε παθολόγο για να δω που οφείλεται το δικό μου πρόβλημα.Ελπίζω να μην είναι κάτι σοβαρό.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ANAR

Well-Known Member
Απ: Πρήξιμο στο στήθος

Xaris28 είπε:
Φίλε ANAR αν το πρόβλημά σου οφείλεται στα φάρμακα τότε είναι πιθανόν να εμφανιστεί και στο άλλο στήθος.Αφού όπως λες τα αποτελέσματα των εξετάσεων δεν αργούν να βγουν, γνώμη μου είναι να τα σταματήσεις όλα και αν οι εξετάσεις βγουν καθαρές συνεχίζεις τη θεραπεία σου.Εξάλλου δεν πιστεύω να σε πάει τόσο πίσω η διακοπή όλων για ένα μήνα.Πάντως εύχομαι οι εξετάσεις σου να βγουν καθαρές.
Έκλεισα κι εγώ ραντεβού την ερχόμενη εβδομάδα σε παθολόγο για να δω που οφείλεται το δικό μου πρόβλημα.Ελπίζω να μην είναι κάτι σοβαρό.

Φιλε Χaris εαν οφείλετε στην θεραπεια που κανω ΤΟΠΙΚΑ τοτε γαμ@τα θα πρεπει να αναθεωρήσουμε καποια πραγματα γιατι οι παρενέργειες οδηγησαν σε χειρουργειο :-[
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: Πρήξιμο στο στήθος

Λοιπόν εχτες πήρα στα χερια μου τα αποτελεσματα της βιοψίας
Γραφει
Ιστολογικγικη εξεταση μορφωματος δεξιου μαστου

Ογκομορφη εξεργασια οπισθεν της θυλης

Μακροσκοπικα
Παραλαβαμε ενα ογκομορφο και τρια μικροτερα τμηματα μαστου συν.δ.5Χ3Χ2.5εκ
Στις διατομες το παρεγχυμα ηταν συμπαγες,λευκωπο,ελαστικο και περιελαμβανε αρκετα λοβια λιπους.

Μικροσκοπικα
Στην ιστολογικη εξεταση στο μαστικο παρεγχυμα παρατηρουνται αλλοιωσεις ως επι γυναικομαστιας.

Δεν παρατηρουνται στοιχεια κακοηθειας στο υλικο που εξετασθηκε


υ.γ Και τι κάνουμε τωρα ::)
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Πρήξιμο στο στήθος

δεν είναι και για πολλή συζήτηση-συμβουλέψου Ενδοκρινολόγο,αλλά κόψ'τα μέχρι να νεωτέρας... ::)
 

magic810

New Member
Απ: Πρήξιμο στο στήθος

Anar δυστηχως φιλε μου αν εχεις και προδιαθεση η ντουτα απορροφαται απο τον οργανισμο εστω και τοπικα .....
Αποψη μου ειναι να συνεχισεις μονο με regain χωρις να βαζεις ντουτα μεσα.......η ντουτα θεωρειται πολυ πιο δυνατο φαρμακο απο την φιναστεριδη και σιγουρα οταν την βαζεις τοπικα κατι που δεν εχει αποδειχθει ποτε αν απορροφαται η μεταβολιζεται αμεσως στους θυλακες η υπαρχει και παιρετερω απορροφηση......ωστε να μεταβολιζεται στον οργανισμο σου.....!!!
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Πρήξιμο στο στήθος

ANAR είπε:
[quote author=Σπύρος link=topic=1552.msg27694#msg27694 date=1267267007]
δεν είναι και για πολλή συζήτηση-συμβουλέψου Ενδοκρινολόγο,αλλά κόψ'τα μέχρι νεωτέρας... ::)

Ο Ενδοκρινολόγος τι μπορει να μου πει Σπυρο;;
[/quote]
αν συνδέεται η εμφάνιση του μορφώματος με την λήψη-έστω και τοπικά-ντουτας => το θέμα είναι να αποδειχθεί λογικά/έμπρακτα...
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: Πρήξιμο στο στήθος

magic810 είπε:
Anar δυστηχως φιλε μου αν εχεις και προδιαθεση η ντουτα απορροφαται απο τον οργανισμο εστω και τοπικα .....
Αποψη μου ειναι να συνεχισεις μονο με regain χωρις να βαζεις ντουτα μεσα.......η ντουτα θεωρειται πολυ πιο δυνατο φαρμακο απο την φιναστεριδη και σιγουρα οταν την βαζεις τοπικα κατι που δεν εχει αποδειχθει ποτε αν απορροφαται η μεταβολιζεται αμεσως στους θυλακες η υπαρχει και παιρετερω απορροφηση......ωστε να μεταβολιζεται στον οργανισμο σου.....!!!

Magic μονο regaine βάζω τωρα :-[
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: Πρήξιμο στο στήθος

Σπύρος είπε:
[quote author=ANAR link=topic=1552.msg27705#msg27705 date=1267273905]
[quote author=Σπύρος link=topic=1552.msg27694#msg27694 date=1267267007]
δεν είναι και για πολλή συζήτηση-συμβουλέψου Ενδοκρινολόγο,αλλά κόψ'τα μέχρι νεωτέρας... ::)

Ο Ενδοκρινολόγος τι μπορει να μου πει Σπυρο;;
[/quote]
αν συνδέεται η εμφάνιση του μορφώματος με την λήψη-έστω και τοπικά-ντουτας => το θέμα είναι να αποδειχθεί λογικά/έμπρακτα...
[/quote]

Μπορει να αποδειχθει αυτο Σπυρο;;
 

Άκης

Administrator
Απ: Πρήξιμο στο στήθος

magic810 είπε:
Anar δυστηχως φιλε μου αν εχεις και προδιαθεση η ντουτα απορροφαται απο τον οργανισμο εστω και τοπικα .....
Αποψη μου ειναι να συνεχισεις μονο με regain χωρις να βαζεις ντουτα μεσα.......η ντουτα θεωρειται πολυ πιο δυνατο φαρμακο απο την φιναστεριδη και σιγουρα οταν την βαζεις τοπικα κατι που δεν εχει αποδειχθει ποτε αν απορροφαται η μεταβολιζεται αμεσως στους θυλακες η υπαρχει και παιρετερω απορροφηση......ωστε να μεταβολιζεται στον οργανισμο σου.....!!!
Εγώ, όταν έκοψα την φινα και είχα "καθαρίσει" για καμιά 15αριά ημέρες, άρχισα να φτιάχνω τοπικό με ντουτα. Όταν έσπαζα τα χάπια της, το "ζουμί" από το 1ο και δοκιμαστικό, έτρεξε στο δάχτυλο. Σχεδόν όλο, μιας και ήταν το 1ο πειραματικό όπως είπα και δεν ήξερα πόσο και τι κλπ.

Ε και εκεί που ήταν όλα νορμαλ από sides τόσες ημέρες κλπ, για καμιά εβδομάδα εμφάνισα τα sides, πρωινές στύσεις κλπ.
Είναι τρομερά δυνατή ουσία, ακόμη και τοπικά.
Αν δείτε το θέμα με το Double A, ο συγγραφέας του βιβλίου ανέφερε ισχυρά sides με την χρήση ενός χαπιού την ημέρα και αναγκάστηκε να μειώσει την δόση.

Τώρα γνώμη μου είναι ότι αν δεν μπει στο αίμα, δεν μπορεί να μπει και στους θύλακες.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα